☑ Pravila foruma i savjeti

Potencijal Herceg Bosne od 2025 godine

Moderator/ica: Drina

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Potencijal Herceg Bosne od 2025 godine

Post Postao/la Jack » 10 dec 2023 21:29

Procitah pa se nasmijah.Bosna je zavrsena drzava do 2026 godine.Hrvati i Srbi su vecina na 78% teritorije.Da ne pricam daljne gluposti

Broj katolika u Bosni ne prelazi 320 000 s kraja 2023 godine.Nazalost Katolicka crkva ce prikazati vecu cifru jer u neke opstine ubrajaju dijasporu.Opet kazem nazalost.Iako po meni realno nema vise od 310 000 katolika u cijeloj Bosni.Neki bi rekli da je taj broj i manji ali ja jos uvijek vjerujem da je broj katolika u Bosni preko 300 000.Ali ne nesto veci broj od tog po meni pravi broj katolika u Bosni je 310 000 max krajem 2023 godine i ispod 300 000 katolika krajem 2025 godine

Sto znaci ako skopcamo da od 1600 katolika naprimjer opstine Banja Luke njih 17% su Hrvatice udane za Srbe.U nekim opstinama primjer Sarajeva i Banja Luke mozemo vidjeti da Hrvatska opcija otpada svake godine.Da bude gore najvise tih brakova su u samom gradu.Sto realno znaci da potencijal Hrvata u Banjaluckoj opstini vidim na ispod 1000 krajem 2025 godine

U samom krmetnjaku ne zivi vise od 6000 katolika po meni.Iako mislim da ima malo vise od 5000 katolika u cijelom tom entitetu.Ali veoma malo ima potencijala Hrvatsko-Hrvatski brakovi i buducnost.Sto znaci da cirka preko 97% Hrvata danas u Bosni zivi u Federaciji.Mozda cak i na 98%



u RATU 1992-1995 prema popisu iz 1991 godine.Hrvati su drzali 4 grada s preko 10 000 stanovnika

1)Jajce 13 579 stanovnika
2)Novi Travnik 11 522 stanovnika **
3)Mostar 75 865 stanovnika *
4)Livno 10 080 stanovnika


Cijela urbana zona,urbano podrucje,aglomeracija je jedino postojala u opstini Mostar vise naseljenih mjesta s preko 2000 stanovnika u okolici grada:Cim,Vihovici,Rodoc..itd.Dok u druga 3 grada nije postojala neka jaca urbana zona na tim podrucjima


** Hvo nije drzao teritoriju gdje zivjelo vise od 10 000 stanovnika,primjer grada Novog Travnika gdje na podrucju koje je drzala Armija Bih je zivjelo oko 3700 stanovnika popis 1991 godine

*Hvo je drzao teritoriju s preko 10 000 stanovnika.Vidi grad Mostar cirka 50 000 stanovnika na podrucju Zapadnog Mostara.Ali je grad bio podijeljen


Ako pogledamo 2 grada koje su u cjelosti drzali pripadnici Hvo u ratu i poracu.Vidimo da jedino grad Livno ima Hrvatsku vecinu.Ali na popisu 2013 godine;Jajce,Novi Travnik i Livno nisu imali preko 10 000 stanovnika,nego daleko ispod.Najveci pad je bio zabiljezen u gradicu Jajce koji je imao cirka 7600 tinjak stanovnika popis 2013.Pad od cirka 6000 stanovnika ili haman duplo manje s popisa iz 1991 godine.Grad Novi Travnik je pao s 11 500 na ispod 9000 i pad je bio znatno manji.

Dok grad Mostar je pao s 75 000+ popis 1991 na cirka 60 000 stanovnika popisa 2013 ili pad je bio za cirka 20% manji.iako naravno i taj broj nije najtacniji jer broj stanovnika u gradu je tad procijenjen na 55 000 stanovnika.Sto znaci da se je popisalo malo vise u gradu nego sto ih je stalno bilo




Ako pogledamo 4 grada s popisa 1991 godine.Hrvati danas imaju vecinu u 3:Novi Travnik,Livno i Mostar.No,

Grad Novi Travnik je podijeljen bilo je preko 40% Bosnjaka u gradu tad.U gradu je 52% osnovaca Bosnjaka sami grad Novi Travnik.Pitanje Hrvatske vecine u samom gradicu je moguce iako ja i dalje vjerujem da su Hrvati vecina u gradu ali je taj omjer sad 55-45% u korist Hrvata


No,ako gledamo popis koji je bio prije 10 godina.Onda vidimo samo 1 grad koji ima Hrvatsku vecinu


Sta realno Hrvati mogu da urade 2025 godine i poslije





Skupstina opstine Tomislavgrad donosi odluku o raspustanju Federaciji na ukaz 263/3 jednoglasnom vecinom.Ukida se vojska Federacije
I tako bi slijedece opstine izglasale legalno ipak otcijepljenje od Bosne.I radi se o 17 opstina




Dobretici
Kresevo
Kiseljak
Duvno/Tomislavgrad
Livno
Kupres
Orasje
Odzak
Domaljevac
Usora
Zepce
Ravno
Neum
Stolac
Capljina
Citluk
Prozor


Potencijal tih opstina je da mogu izglasati u opstinskom vijecu odvajanje od Federacije

** Mostar i Gornji Vakuf su opstine gdje treba da imas 2/3 vecinu za neke sire i slozenije odluke o buducnosti grada tako da Hrvati ne mogu legalno De Iure i De Facto proglasiti bilo sta posebno u Mostaru gdje gradske opstine su cinilac vlasti i odluka o buducnosti grada

Namjerno sam izostavio Vitez s ovog spiska jer vjerujem da do 2026 godine.Hrvati nece imati vecinu u opstinskom vijecu grada i nece moci da donose odluke ovdje.Imali su tijesnu relativnu vecinu prije 4 godine( 1 zastupnika vise)


Od tog spiska.Nemamo ni 5 gradova s preko 5000 stanovnika.Podebljano.I to mozda?

Pitanje je da li gradic Zepce ima toliko stanovnika danas kao i Capljina?




4 Opstine Zapadne Hercegovine:1347 km2
Livno i Duvno 1952 km2
Zepce i Usora 330 km2
Citluk,Capljina,Neum,Stolac,Ravno i Prozor 1749 km2
Dobretici,Kiseljak i Kresevo 370 km2


Ukupno gdje skupstinsko vijece moze da proglasi neku Herceg Bosnu.A razmotrit cu i druge opcije ima povrsinu od cirka 5750 km2


Ali ako gledamo opstine ovdje


* 110 km2 opstine Zepce je bilo pod kontrolom Armije Bih u ratu i nema nijedna Hrvatska institucija danas na tom podrucju(Posta,telecom..itd) Kao i cinjenica da su linije u ratu bile 2 km od centra grada a danas gradic Zepce ne vise od 6000 stanovnika je izmjesan i u nekim dijelovima grada ima preko 90% Bosnjaka.Sto znaci da bilo kakve odluke u Zepcu bi izazvale pravi manji sukob u centru tog gradica.Gdje opet Bosnjaci imaju zaledje koje nemaju u naprimjer Duvnu i Livnu,Zapadnoj Hercegovini gdje imaju samo 1 selo.Sto znaci da odluka koje skupstina u Zepcu donese bi moglo da odnese.Jer bi to bio direkt objava rata Bosnjacima u samom centru gradica.Necu pricati o selima gdje Hvo nikad nije bio


Isto takvo bi se desilo i sukobi nizeg ili viseg intenziteta bi se desili u gradicu Stocu.Bosnjacka vecina u gradicu cirka 45% Bosnjaka osnovaca u opstini
Dok dijelovi nekih opstina koje je drzala Armija Bih i naknadno predala Hrvatima u ratu.Naselje Dezevice opstina Kresevo.Bila bi pod nadzorom Bosnjaka.

Opstina Kiseljak bi se podijelila u 2 opstine :Bilalovac i Kiseljak s tim da juzni dio opstine Kiseljak:Toplica.Zabrdje,Solakovac,Bukovica koja je dzala Armija Bih bi se automatski pripojila Hadzicima.Sto bi nas dovelo do stanja opsteg kaosa gdje bi sjeverni izlaz iz gradica Kiseljaka bio blokiran Bosnjacima kao i juzni i automatski sukobi bi se pretvorili u sukobe nizeg ili viseg intenziteta u Bosnjackim selima oko Kiseljaka


Hvo bi bio primoran da napusti opstinu Kiseljak mirnim putem za 6 mjeseci.Ratnim putem za 6 sati.

U takvim sukobima Bosnjaci ne bi prosli toliko teski kao i Hrvati jer postoji direktna veza Bosnjaka Mostara i Sarajeva i bilo kakva politicka odluka Hdz o nekoj Herceg Sumskoj bi dovela do nestanka katolika u opstinama Srednje Bosne i dijelova Hercegovine kao i sukoba u centru grada



I sta realno 300 000 Hrvata moze da uradi?
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Potencijal Herceg Bosne od 2025 godine

Post Postao/la Jack » 11 dec 2023 04:28

viewtopic.php?p=164134#p164134

Prvi put moram da kazem da sam procitao da su cetnici i Armija Bih zajedno napali na snage Hvo u Mostaru koji su branili svoje ''domove''.
Nenaspavani vojnici Hvo su morali da se povuku.Dok u Bugojnu to je bila glad.Naime vojnici te noci Hvo nisu uspjeli da smazu sav grah prebranac pa su imali probavne smetnje.Koje su mrski Miujguri i Mudzahedini iskoristili da iskorijene vaskoliki Hrvatski puk


Neposredno prije potpisivanja Washingtonskog sporazuma generali Hvo kao i Hv uz insistiranje Rodockih boraca Hvo kao i samog kradljivca kokosiju M.B aka Mate Bobana pricaju slijedece



Ama,kakav je to Hrvatski Mostar kad mi ne drzimo ni cijelu lijevu obalu Mostara?Pa,vidite predsjednice.Odavde do Neretve nema ni 250 do 300 metara.A mi?Mi drzimo sav grad upita Tudjman.Da,nas je skoro sav grad uzvika M.B poznati kradljivac kokosiju

Pa,industrija je nasa.Pa,znate.Muslimani drze Sjeverna Predgradja i tvornicu duhana ali sve firme su nase.Pa dobro

Znate.Iidite i ponudite Muslimanima podjelu po Neretvi.Mi mozemo da zivimo bez zracne luke.Jel tamo nema nekih fabrika,firmi upita Tudjman

Ne,samo zracna luka,bez industrije Predsjednice


Muslimani nek se isele do Neretve.A mi cemo im predati cijelu lijevu obalu Neretve

Sutra dolazi delegacija Bosnjaka,nasmija se uz prasak i kaze.Ne,nema govora da mi napustamo linije koje smo odbranili.Da vi dobijete Mostar
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Prolaznik
Član
Postovi: 438
Pridružen/a: 26 maj 2019 16:15

Re: Potencijal Herceg Bosne od 2025 godine

Post Postao/la Prolaznik » 11 dec 2023 08:42

Sve zavisi kako bi se ponasale Hrvatska, Srbija, medjunarodna zajednica, RS...
Sto se tice SBK, Zepca i Usore oni tu mogu samo sanjati neku HB. Jedino ako bi Rvacka izvrsila direktnu agresiju uz podrsku medjunarodne zajednice, onda je upitno sta bi se desavalo. Ovako sto se tice domacih domobrana, mislim da bi neki novokomponovani hvo bio zbrisam u citavom SBK plus Zepce i Usora do aksama.
Mada koliko mogu primjetiti, mislim da bi novokomponovana rvacka politika bila zadovoljna i sa hb u 3 kantona uz rvacku granicu i to bez Konjica i Jablanice. Mislim da bi dali SBK, Zepce i Usoru, pa mozda cak i Posavinu samo za stolni Mostar i okolinu do Drvara. Naravno oni racunaju da bi ih vlasi u livanjskom kantonu podrzali.
A o nekoj hb u Bugojnu, Travniku, Jajcu, Vitezu, Kiseljaku... bez uplitanja rvacke vojske nema ni govora.

Burek
Član
Postovi: 610
Pridružen/a: 29 apr 2017 20:49

Re: Potencijal Herceg Bosne od 2025 godine

Post Postao/la Burek » 11 dec 2023 09:41

Prolaznik je napisao/la: 11 dec 2023 08:42 Sve zavisi kako bi se ponasale Hrvatska, Srbija, medjunarodna zajednica, RS...
Sto se tice SBK, Zepca i Usore oni tu mogu samo sanjati neku HB. Jedino ako bi Rvacka izvrsila direktnu agresiju uz podrsku medjunarodne zajednice, onda je upitno sta bi se desavalo. Ovako sto se tice domacih domobrana, mislim da bi neki novokomponovani hvo bio zbrisam u citavom SBK plus Zepce i Usora do aksama.
Mada koliko mogu primjetiti, mislim da bi novokomponovana rvacka politika bila zadovoljna i sa hb u 3 kantona uz rvacku granicu i to bez Konjica i Jablanice. Mislim da bi dali SBK, Zepce i Usoru, pa mozda cak i Posavinu samo za stolni Mostar i okolinu do Drvara. Naravno oni racunaju da bi ih vlasi u livanjskom kantonu podrzali.
A o nekoj hb u Bugojnu, Travniku, Jajcu, Vitezu, Kiseljaku... bez uplitanja rvacke vojske nema ni govora.
Posle rata su ustase svasta radili proitv vlaha u K10. Ali cetnici nisu ni dan danas odustali od tog dijela Bosne. Tudeg bih moglo svasta iti.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Potencijal Herceg Bosne od 2025 godine

Post Postao/la Jack » 11 dec 2023 20:34

Kokici-Rika?
Pa,nisam znao da mi drzimo i Riku.Ne,Rika je Hrvatska?
Pa,sto se zove dalekovod Kokici-Rika?
Pa,Gornja Rika je u Elektroprivredi Bih.Pa,sto onda ne napises dalekovod Gornja Rika-Kokici?
Ne postoji to naselje,postoji Rika
Pa,zar nije Gornja Rika gornji dio sela prema gradu Jajcu?
Ne,to je prema Biokovini
A i tamo zive Hrvati u centralnoj Riki,pa ne zelimo da im uvedemo takvo sta,bunit ce se?
Aha?

A sto onda ne uvedete Elektroprivredu Bih u naprimer Sibenici?.Inace prvo povratnicko selo u Jajcu 1997 godine
Zato sto nam centrala kaze da ne smijemo provocirati Hrvate?
A ti rece da smo mi na 3 km juzno od Kruscice?Tamo nema Hrvata.Cisto Muslimansko selo jel.J
Jeste
Pa,sto onda ne uvedete struju tamo nema ustasha da provocirate
Znas,ti mene sad provociras.Sta ja znam pitaj te iz Sarajeva


A ono za Bravnice.De mi ponovi jos jednom.Ma mi imamo dalekovod Bravnice-Jajce ali sam centar Bravnica drze ustashe?
Pa,sto se zove onda dalekovod Bravnice-Jajce?
Pa jer mi drzimo dio Bravnica?
Aha.
Pa,sto ne napisete onda taj zaseok,ili sta.Pa ne postoji to

A gdje su Srbi?
Nema dalekovoda nema povratka dole

Inace moj razgovor s jednim koji je zaposlenik u Ep Bih i zivi u Jajcu

Vidi se kako je poletan da mi odgovara,a jos vise da uradi nesto.No,sta se moze :mrgreen:


Zamisli u opstini gdje Bosnjaci cine

Vecinu zivorodjenih
Vecinu prvacica
Vecinu osnovaca
Vecinu u opstinskom vijecu
Bosnjak nacelnik opstine

Ne mogu da uvedu elektroprivredu pod direkcijom Sarajeva u 1 selo koje Armija Bih nije drzala u ratu jer eto centrala im kaze takvo sta.Pa cak i gdje nije i nema Hrvata danas tipa Kruscica kraj jajca

Mi smo mentalni patuljci.Umjesto da se ponasamo da je nase sve,i da idemo prema jos.Mi ne smijemo da mrdnemo dupe.I jedno selo uzmemo pod svoje okrilje.Drzimo se podijeljenih sela Rika i Bravnice.Ali ne smijemo da idemo dalje

Pa sta je to je sve isto rece mi lik.Jeste ali Elektroprivreda Herceg Sumske ima 100% Hrvata zaposlenih i nijednog Bosnjaka

Gradjevinska mafija je u rukama ustasha,Kladionicarski lobi.Da ne idem u detalje.Ako se ti ne boris za svoja prava i jos gledas da udovoljis komsiji

ONDA BRATE ponesi VAZELINA.I lijepo reci komsiji da bude njezan.Kad te bude taslacio
:lol:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Potencijal Herceg Bosne od 2025 godine

Post Postao/la Jack » 11 dec 2023 20:51

Posle rata su ustase svasta radili proitv vlaha u K10. Ali cetnici nisu ni dan danas odustali od tog dijela Bosne. Tudeg bih moglo svasta iti.
Taj dio se naslanja na Krajinu.Krajisnici se svadjaju za pola duluma zemlje,ubijaju se i potezu nozeve kad su trijezni a ne pijani.To kad bi Srbi uradili bio bi im kraj ovozemaljskog puta
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Pita sirnica
Član
Postovi: 1421
Pridružen/a: 31 dec 2017 09:28

Re: Potencijal Herceg Bosne od 2025 godine

Post Postao/la Pita sirnica » 11 dec 2023 20:59

Naravno da ustaše sanjaju opet fašističke ideju o velikom rvatskoj.
U EU se naglo mijenja politički ambijent. Desnicari širom EU jacaju I dolaze na vlast.
Zato ZG otvoreno traži da se miješa u unutrašnje stvari druge zemlje!
AfD otvoreno podržava četnike i Dodika.

Mi moramo biti spremni da nam šaka radikalni rvata krene prijetit novim genocidom.

Naravno rvatska i dalje prati da pored zapadne Hercegovine i svo vlasništvo bh firmi u rvatskoj sebi pripoji. A ovdje pričamo o nekoliko milijardi koje još uvijek nije pod kontrolom bh firmi
B -> B -> B

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Potencijal Herceg Bosne od 2025 godine

Post Postao/la Jack » 12 dec 2023 19:56

Europski licemjeri su rekli Usk kantonu da ce dobiti sankcije od Eu ako ne budu migranti smjesteni u grad Bihac

Oni su rekli.Uvedite nam sankcije i mi necemo dinara dati da se izgradi kamp za migrante.Na kraju sve je to finansirala Eu iz svog budzeta

Ne,vjeruj mi,Krajiski ljudi ce se svadjati do zadnje kapi krvi nisu oni mentalitetom kao Sarajalije.Jeste sto i oni jesu mafijasi ali to je druga prica

To da Srbi urade sta protiv Krajiskih Bosnjaka.Ma,nek urade da vidim i to.Bit ce humor poslije sta ce se desiti :D
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Potencijal Herceg Bosne od 2025 godine

Post Postao/la Jack » 12 dec 2023 20:00

Bugojno je krajem 2014 godine imalo 4000 katolika u opstini.Krajem 2022 godine taj broj je bio 2200.Vjerujem da do kraja 2024 godine taj broj pada na ispod 2000 katolika i ne vise od 1800 Hrvata prosjecne starosti 60 godina

Vitez je zanimljiviji jer su u Vitezu rekli da ce do zadnje kapi krvi se boriti.Naime ljuti su na Hercegovce jer su im rekli da ko ima vecinu u kantonu.Njegov kanton je

Prvi put u historiji Hdz stranke su poceli da zagovaraju tzv gradjanske kantone.U Vitezu pola Hdz ovaca je preslo u novu Hrvatsku Vitesku stranku.Isto sranje drugo pakovanje ali opet se vidi da je uvijek i uvijek cilj bio Mostar,Stolac.I nikad tzv Hrvatska Srednja Bosna

Kako bude broj katolika padao.Ocekujte svasta poslije 2025 godine sigurno
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Potencijal Herceg Bosne od 2025 godine

Post Postao/la Jack » 12 dec 2023 20:03



1994 godine su ponudili Bosnjacima podjelu preko rijeke Neretve.Da mi dadnemo im cijeli Stari Grad s desne strane a oni ce nama dati Bunu i Ortijes

1993 godine su rekli Mostar je Hrvatski grad

Jedna godina i kakva drasticna razlika,zar ne?

Mogu oni pokusati sta u Jajcu ali to je nemoguce jer su Bosnjaci vecina na 2/3 opstine i na haman 1/3 opstine je bio teritorij pod kontrolom Armije Bih i Elekrroprivrede Bih.Daleko vise od onog sto nam Hrvatska propaganda prica da su Jajce oslobodili citaj okupirali Hrvatski vojnici.Ogromna razlika

Pa su 1994 godine rekli

Predjednice imamo 250 do 300 metara od Bulevara do Neretve.Mi moramo imati podjelu preko rijeke.

Jebi ga.Imas ti 250 do 300 metara.Ali treba preci tih 300 metara.I ostati ziv na kraju dana.Zar ne? :mrgreen: :mrgreen: 8-) :lol:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Potencijal Herceg Bosne od 2025 godine

Post Postao/la Jack » 12 dec 2023 20:11

Pita sirnica je napisao/la: 11 dec 2023 20:59 Naravno da ustaše sanjaju opet fašističke ideju o velikom rvatskoj.
U EU se naglo mijenja politički ambijent. Desnicari širom EU jacaju I dolaze na vlast.
Zato ZG otvoreno traži da se miješa u unutrašnje stvari druge zemlje!
AfD otvoreno podržava četnike i Dodika.

Mi moramo biti spremni da nam šaka radikalni rvata krene prijetit novim genocidom.

Naravno rvatska i dalje prati da pored zapadne Hercegovine i svo vlasništvo bh firmi u rvatskoj sebi pripoji. A ovdje pričamo o nekoliko milijardi koje još uvijek nije pod kontrolom bh firmi

Naravno krstasi podrzavaju takvo sta.I samo prijete i daju banane i pleske Bosnjacima.Prijetili su Bosnjacima Krajine

Rekli im mi ne zelimo da vam dajemo nove kapacitete za migrante.Onaj peder Stefan Fule je prijetio javno Bosnjacima ako ne dadnemo ustashama Mostar

Van Spanaca u toj Eu mi nemamo prijatelje.Oni su jedini stali na stranu Palestinaca.Ovi ostali sjeverni zohari Danci,NJemci,svi su za Izrael
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Burek
Član
Postovi: 610
Pridružen/a: 29 apr 2017 20:49

Re: Potencijal Herceg Bosne od 2025 godine

Post Postao/la Burek » 12 dec 2023 23:07

Jack je napisao/la: 11 dec 2023 20:34 Kokici-Rika?
Pa,nisam znao da mi drzimo i Riku.Ne,Rika je Hrvatska?
Pa,sto se zove dalekovod Kokici-Rika?
Pa,Gornja Rika je u Elektroprivredi Bih.Pa,sto onda ne napises dalekovod Gornja Rika-Kokici?
Ne postoji to naselje,postoji Rika
Pa,zar nije Gornja Rika gornji dio sela prema gradu Jajcu?
Ne,to je prema Biokovini
A i tamo zive Hrvati u centralnoj Riki,pa ne zelimo da im uvedemo takvo sta,bunit ce se?
Aha?

A sto onda ne uvedete Elektroprivredu Bih u naprimer Sibenici?.Inace prvo povratnicko selo u Jajcu 1997 godine
Zato sto nam centrala kaze da ne smijemo provocirati Hrvate?
A ti rece da smo mi na 3 km juzno od Kruscice?Tamo nema Hrvata.Cisto Muslimansko selo jel.J
Jeste
Pa,sto onda ne uvedete struju tamo nema ustasha da provocirate
Znas,ti mene sad provociras.Sta ja znam pitaj te iz Sarajeva


A ono za Bravnice.De mi ponovi jos jednom.Ma mi imamo dalekovod Bravnice-Jajce ali sam centar Bravnica drze ustashe?
Pa,sto se zove onda dalekovod Bravnice-Jajce?
Pa jer mi drzimo dio Bravnica?
Aha.
Pa,sto ne napisete onda taj zaseok,ili sta.Pa ne postoji to

A gdje su Srbi?
Nema dalekovoda nema povratka dole

Inace moj razgovor s jednim koji je zaposlenik u Ep Bih i zivi u Jajcu

Vidi se kako je poletan da mi odgovara,a jos vise da uradi nesto.No,sta se moze :mrgreen:


Zamisli u opstini gdje Bosnjaci cine

Vecinu zivorodjenih
Vecinu prvacica
Vecinu osnovaca
Vecinu u opstinskom vijecu
Bosnjak nacelnik opstine

Ne mogu da uvedu elektroprivredu pod direkcijom Sarajeva u 1 selo koje Armija Bih nije drzala u ratu jer eto centrala im kaze takvo sta.Pa cak i gdje nije i nema Hrvata danas tipa Kruscica kraj jajca

Mi smo mentalni patuljci.Umjesto da se ponasamo da je nase sve,i da idemo prema jos.Mi ne smijemo da mrdnemo dupe.I jedno selo uzmemo pod svoje okrilje.Drzimo se podijeljenih sela Rika i Bravnice.Ali ne smijemo da idemo dalje

Pa sta je to je sve isto rece mi lik.Jeste ali Elektroprivreda Herceg Sumske ima 100% Hrvata zaposlenih i nijednog Bosnjaka

Gradjevinska mafija je u rukama ustasha,Kladionicarski lobi.Da ne idem u detalje.Ako se ti ne boris za svoja prava i jos gledas da udovoljis komsiji

ONDA BRATE ponesi VAZELINA.I lijepo reci komsiji da bude njezan.Kad te bude taslacio
:lol:

Eh da je nas malo vise da su tako uporni kao ti.

Dzumrukcija
Član
Postovi: 411
Pridružen/a: 31 aug 2020 17:01

Re: Potencijal Herceg Bosne od 2025 godine

Post Postao/la Dzumrukcija » 13 dec 2023 23:48

Hrvatska nema vojsku, a i ono što ima su odbrambene snage.

Tek ti Hrvatići na liniji Posušje-Međugorje nemaju ništa.
Ostaju im na raspolaganju ekonomski zločini protiv Bošnjaka.

Oni danas najviše rade na ekonomskim zločinima.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Potencijal Herceg Bosne od 2025 godine

Post Postao/la Jack » 14 dec 2023 01:00

Potencijal ce uvijek postojati ali poslije 2025 bit ce ga teze ostvariti
Kad je onaj jadan nacelnik opstine Travnik umro od raka.Prvo sto su ustashe rekle je da buduci da njihov kandidat je bio na 2 mjestu.Da oni zasluzuju mjesto nacelnika opstina.U Novom Travniku imali smo masovno glasanje Hrvata iz dijaspore cirka 1500 tinjak.I dok su se Bosnjaci podjelili na vise stranaka ko koga moze vise da opljacka.I na kraju jedva su ustashe uzele takvo sta.U ova novija vremena i do 2/3 novih biraca redovnih cine Bosnjaci.Takva je i demografska struktura i ona ide kontra tzv Hrvatskim interesima.Sad bi trebali da dodaju gas i da do 2000 ljudi iz dijaspore glasaju ali u takvo sta ne vjerujem jer onaj ko je imao ispod 20 godina 1995 godine manje su sanse da ce glasati.Posebno ljudi koji su rodjeni u ovom stoljecu znaci 21.I da ti tamo neki Hrvat glasa iz Zagreba rodjen poslije 2000 godine,obisao imanje 2 puta u zivotu

Nema sanse.


Donji Vakuf.3 Maloljetna Hrvata popis 2013.Manje od 40 katolika krajem prosle godine.Oko 8% prica Bosanskim jezikom.U 10 kuca mozes da sve katolicko u Donjem Vakufu strpsas

Dobretici iako 100% katolicka opstina koja je popisala i do 10 puta vise stanovnika nego sto ih ima popis 2013.Prazna skola,nema banke,trgovina jedva.Osnovna skola prazna zjapi i salju djecu u opstinu Jajce.Posta ne dolazi.Po postu dolazi kombi iz jajca i gleda da pokupi postu.Za one koji nemaju kola

Gornji Vakuf prazna opstina i jos manji gradic.Hvo je drzao u ratu 1/4 opstine cirka 100 od 400 km2.Na tom potezu imali su cirka 1500 tinjak stanovnika u gradicu Gornjem Vakufu i jos par vecih Hrvatskih zaselaka.I to je to.Izgubili su 70% Katolika dole u zadnjih 10 tak godina,sto je dokaz masovnije migracije jer niko ne moze da izgubi toliko ako nema odlaska

Jajce opstina koja je imala 8000 katolika prije 10 tak godina,sad je pala na nesto ispod 5500 katolika.To je 2500 katolika manje u opstini u svega 10 godina.Sela prazna najvise katolika zivi u gradicu

Novi Travnik podijeljen grad bez industrije
Vitez lagano propada.Fis je nekad bio div ali sad sve manje i migracije sve vise
Kresevo selo s 1000 stanovnika u opstini koja ima ispod 3000 katolika
Fojnica umjesto 1500 katolika u opstini tamo pisu 2500.Pa,skopcajte i sami
Kiseljak tzv Hrvatsko Sarajevo gdje broj katolika pao s 11 800 s kraja 2010 godine na 8500 s kraja 2022 godine




Ne postoji urbani centar koji ce zadrzati mladje stanovnistvo.Ako napravis neboder u selu ne znaci da ce ljudi letiti u taj gradic.I da ce tu biti 50 000 stanovnika.Ima bajki od Slobomira do Lasvanopopulisa ali to su samo bajke.Realnost je drugacija

Sto znaci poslije 2025 Hrvati imaju sigurno Mostar dio.Capljinu,Neum.A Stolac gdje bilo 70% Hrvata osnovaca prije 12 godina.Danas je taj broj pao na 55%.Dobra stvar od dominacije do tijesne apolutne vecine

Jos ako skopcas da po Kc bilo je 328 000 katolika krajem 2022 godine u Bosni

6200 u Sumskoj
3800 u Brcko distrktu
38 000 u dijelu pod Bosnjackom vecinom koje je drzala Armija Bih
I jos 280 000 u dijelu koji je drzao Hvo

Sto nas baca na neku simulaciju pada katolika

Kad bi pad bio minimalisticki --4000 godisnje .To bi znacilo 32 000 katolika manje u Bosni na kraju 2030 godine i 295 000 cifra po Kc
Umjereni pad od 6000 to bi bilo cirka 48 000 katolika manje na kraju 2030 godine.I imali bi 280 000 katolika u Bosni s krajem 2030 godine
I veci pad od nekih 8000 godisnji pad i cirka 64 000 katolika manje.Imali bi znaci 264 000 s kraja 2030 godine

Odbij katolike kojim je maternji jezik ostali,Bosanski,Srpsko-Hrvatski s kraja 2030 godine.Odbij mjesane brakove,odbij ljude koji su tamo nacionalno

U maksimalistickoj projekciji imamo manje od 250 000 Hrvata s kraja 2030 godine
Umjereni pad imamo 265 000 Hrvata
Minimalisticki pad imamo 280 000 Hrvata


i onda pogledaj projekciju kretanja od 2030-2040 za katolike

Ako poredis naprimjer 1991 godine imamo 760 000 Hrvata s kraja 1991 godine da bi taj broj pao na nekih 280 000 s kraja 2030 godine.Drasticni pad i nestanak.Dijelom su i sami krivi.Pad Bos Broda i Dervente.Surovanje s ustashama iz Zapadne Hercegovine

Zvanicni Zagreb koji je katolike iz Bosne potrosio kao dvaput upotrebljeni kondom.I imas to sto imas.A to je laganu smrt i nestajanje

Pisi ti o Mujgurima,pisi o milion Muslimana.Pisi o 17% ili o 11% Muslimanskog teritorija.Realnost je da ljudi ne zele da umru.A da ce tzv Hrvati dozivjeti klinicku smrt 2030 godine
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Potencijal Herceg Bosne od 2025 godine

Post Postao/la Jack » 14 dec 2023 05:53

Sarajevska carsija kaze
Ne talasaj sve je to Bosna :popkorn:

Elektroprivreda tzv Herceg Bosne Jajce nema nijednog zaposlenog Bosnjaka
Ni smecara
Ni portira

Sta ja znam gdje Gornja Rika?
To ni na topografskoj karti ne bih znao da nadjem
😆 🤣
Kaze centrala mu kaze kako da radi
A ta tzv centrala je u Sarajevu
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
bilbo
Član
Postovi: 899
Pridružen/a: 30 dec 2012 11:42

Re: Potencijal Herceg Bosne od 2025 godine

Post Postao/la bilbo » 15 dec 2023 16:21

Jack je napisao/la: 14 dec 2023 01:00 ...

Sto nas baca na neku simulaciju pada katolika

Kad bi pad bio minimalisticki --4000 godisnje .To bi znacilo 32 000 katolika manje u Bosni na kraju 2030 godine i 295 000 cifra po Kc
Umjereni pad od 6000 to bi bilo cirka 48 000 katolika manje na kraju 2030 godine.I imali bi 280 000 katolika u Bosni s krajem 2030 godin
I veci pad od nekih 8000 godisnji pad i cirka 64 000 katolika manje.Imali bi znaci 264 000 s kraja 2030 godine
....
I onda pogledaj projekciju kretanja od 2030-2040 za katolike
U narednih 15 godina umiru bejbi bumeri rođeni poslije drugog svjetskog rata pa će mortalitet i dalje biti visok, dok će se nastaviti pad rođenih pošto su Hrvati izgubili fertilnu bazu osim zapadne Hercegovine.

Tako da će oni samo na osnovu prirodnog priraštaja imati minus 4.500 godišnje, otprilike. Uz njihovu postojanu emigraciju na Zapad brojka njihovog pada u tom periodu bi bila oko 8.000 godišnje.

Onda će se njihov pad značajno smanjivati iz godine u godinu dok se ne stabilizuju na neki minimalni minus.

Znači, za 15 godina će biti manje oko 120.000 Hrvata. Tada će ih biti oko 185.000 u cijeloj Bosni, najviše na potezu zapadna Hercegovina -južni dio HNK.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Potencijal Herceg Bosne od 2025 godine

Post Postao/la Jack » 16 dec 2023 01:26

Naravno fertilna grupa sem Zapadne Hercegovine i nekih dijelova Bosne:Vitez i Zepce ne postoji.
Prije 10 tak godina mogao si nabrojati vise od 5 opstina Bosne znaci koje su imale fertilnu grupu kod katolika.Danas je to 2-3 opstine i to je to
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
bilbo
Član
Postovi: 899
Pridružen/a: 30 dec 2012 11:42

Re: Potencijal Herceg Bosne od 2025 godine

Post Postao/la bilbo » 16 dec 2023 09:52

Ako ne bude neke promjene poput rata, prirodnih nesreća ili pandemije možemo slobodno zaključiti da krajem 2040 godine Hrvata u cijeloj Bosni bi bilo oko 185 hiljada.

Dotle će sve općine koje trenutno imaju hrvatsku većinu poput Odžaka, Žepča, Viteza i Kiseljaka postati bošnjačke dok bi u Mostaru i Stocu mogli biti izjednačeni. U SBK bi bili preko dvije trećine i kanton bi prestao biti mješovit, bio bi naš.

Tada od tih 185 hiljada Hrvata njih oko 50.000 bi živjelo u općinama i kantonima gdje smo većina, 5.000 u Brčko distriktu i genocidnoj. 10.000 U Posavskom kantonu. Sudbina ovih Hrvata u budućnosti je postepena asimilacija i nestanak, poput Banjolučke biskupije.

Njih kompaktno 120.000 živjeli bi na potezu Hlivno-Ravno, premalo da bi izvršili neku projekciju zamišljene Herceg Bosne. Pogotovo što ta brojka ne bi bila konačna već bi i dalje gubili stanovništvo, a uz to neće tada više imati političku i financijsku moć u Federaciji kao što su je imali do sada.

Burek
Član
Postovi: 610
Pridružen/a: 29 apr 2017 20:49

Re: Potencijal Herceg Bosne od 2025 godine

Post Postao/la Burek » 16 dec 2023 15:28

bilbo je napisao/la: 16 dec 2023 09:52 Ako ne bude neke promjene poput rata, prirodnih nesreća ili pandemije možemo slobodno zaključiti da krajem 2040 godine Hrvata u cijeloj Bosni bi bilo oko 185 hiljada.

Dotle će sve općine koje trenutno imaju hrvatsku većinu poput Odžaka, Žepča, Viteza i Kiseljaka postati bošnjačke dok bi u Mostaru i Stocu mogli biti izjednačeni. U SBK bi bili preko dvije trećine i kanton bi prestao biti mješovit, bio bi naš.

Tada od tih 185 hiljada Hrvata njih oko 50.000 bi živjelo u općinama i kantonima gdje smo većina, 5.000 u Brčko distriktu i genocidnoj. 10.000 U Posavskom kantonu. Sudbina ovih Hrvata u budućnosti je postepena asimilacija i nestanak, poput Banjolučke biskupije.

Njih kompaktno 120.000 živjeli bi na potezu Hlivno-Ravno, premalo da bi izvršili neku projekciju zamišljene Herceg Bosne. Pogotovo što ta brojka ne bi bila konačna već bi i dalje gubili stanovništvo, a uz to neće tada više imati političku i financijsku moć u Federaciji kao što su je imali do sada.

Mi sas vec cinimo preko 70% u SBK a pitanje imal nih u PK jos 10.000. To je sada a kamoli tada.

Avatar
bilbo
Član
Postovi: 899
Pridružen/a: 30 dec 2012 11:42

Re: Potencijal Herceg Bosne od 2025 godine

Post Postao/la bilbo » 16 dec 2023 16:06

Burek je napisao/la: 16 dec 2023 15:28 Mi sas vec cinimo preko 70% u SBK a pitanje imal nih u PK jos 10.000. To je sada a kamoli tada.
Volio bih da već sada činimo 70% u SBK ali ipak nas ima oko 65% ukupno. I mi se također iseljavamo i ulazimo u demografski minus pa tek za 10 godina ćemo definitivno biti preko 70% u SBK.

Njih u PK ima oko 13.500 sada, otprilike 4.300 u Odžaku, 1.700 u Šamcu-Domaljevcu i 7.500 u Orašju. Skori popis KC će ih prikazati više a realno ih ima u brojkama koje sam naveo.

Odgovorite