☑ Pravila foruma i savjeti

Kiparski scenario, novi rat ili?

Burek
Član
Postovi: 611
Pridružen/a: 29 apr 2017 20:49

Re: Kiparski scenario,novi rat ili?

Post Postao/la Burek » 03 dec 2021 01:45

ljiljan89 je napisao/la: 02 dec 2021 21:53
Burek je napisao/la: 02 dec 2021 19:29 Fasiste boli briga za financije. Njima su druge stvari bitnije.
Cime ce fasista ratovati? Sjekirama?
Haide eto, nadat ce mo se kao 92 i da cetnici sa druge strane Drine necu se petljati.

Burek
Član
Postovi: 611
Pridružen/a: 29 apr 2017 20:49

Re: Kiparski scenario,novi rat ili?

Post Postao/la Burek » 04 dec 2021 01:27

BRITANSKI ZASTUPNIK TRAŽI DAYTON 2 I SLANJE VOJNIKA U BIH: "MOŽEMO POSLATI BATALJON"

https://hayat.ba/?page_id=552606

Avatar
bilbo
Član
Postovi: 899
Pridružen/a: 30 dec 2012 11:42

Re: Kiparski scenario,novi rat ili?

Post Postao/la bilbo » 04 dec 2021 02:42

Batonac je napisao/la: 03 dec 2021 00:55 Srbi imaju 50 posto BiH,a nemaju stanovništvo za taj teritoriji niti vojnu moć da ga čuvaju,realno u nekom sukobu Bošnjaci bi im vrlo brzo uzeli 15- 20 posto teritorije realno mogu čuvat neki 25 do 30 posto znaju oni to i njima rat nije potreban.I najmanje ga žele od svih garantujem.Dopremanje oružija u djelovima i to je moguće samo u malim količinama postoje obavještajne službe koje prate takve stvari pogotovo preko NATO teritorije to je teško,a taman da im dopreme 50 tenkova i haubica to je nedovoljno,ne održivo gdje im je municija za to i šta će stim to je za mjsc dana mrka kapa.Rat 92 je rat u kome je JNA 70 posto teritorije dala njima i njihov zadatak je bio samo da je čuvaju s dobro ukopanim cjevima i ni to nisu uspjeli izgubili su preko 20 posto,da su osvajali metar po metar pito bi ih ja koliko bi imali teritorije,nemaju više kasarne i oružije JNA nit imaju ukopane rovove nit oružije nit ljudstvo ma nema te šanse da u ikakva sukob pokrenu.NIKAD dok god imamo ikakvu vojsku oni to uradit neće prosto moral Bošnjaka je mnogo veči od njihovog u nas još ima kritična masa koja je spremna da ratuje u njih ne.Njihov cilj je da natjeraju Bošnjake da mirno kažu okej idemo se podjelit da samo sijaju strah da se narod seli da nas dovedu do ruba biološkog i ekonomskog opstanka.Rat dolazi u obzir samo kad bi ukinuli komplet vojsku zato to stalno i traže i tad je upitno jer nemaju mogučnosti možda za neki manji sukob,a na to i računaju ako rasele dovoljno Bošnjaka.Uglavnom garantujem dok god ima vojske nikad neće krenut ništa. Njihova ekonomija je smješna ovaj momak je dobro napisao 190.000 hiljada ljudi na plečima izdržava uhljebe i penzionere kojih je 350.000
Ne mogu sačuvati ni tih 25 do 30 posto jer padom istočne genocidne ovi iz zapadne će u egzodus ka Srbiji.

Isti slučaj i sa padom zapadnog dijela, ovi iz istočnog dijela će se pokrenuti ka Srbiji. Čitav istočni dio genocidne od oko 10.000 km2 južno od Zvornika nema više od 15.000 vojno sposobnih muškaraca.

enis1991
Član
Postovi: 335
Pridružen/a: 24 nov 2012 21:16

Re: Kiparski scenario,novi rat ili?

Post Postao/la enis1991 » 04 dec 2021 08:13

Rat najviše odgovara Bosnjackom narodu. I to je političko sredstvo koje se koristi kada se iscrpe ostale opcije.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Kiparski scenario,novi rat ili?

Post Postao/la amkos » 04 dec 2021 08:50

enis1991 je napisao/la: 04 dec 2021 08:13 Rat najviše odgovara Bosnjackom narodu. I to je političko sredstvo koje se koristi kada se iscrpe ostale opcije.
Rat nikome ne odgovara, nama pogotovo jer nas je najmanje u odnosu na druga 2 naroda. Ovdje ubrajam Srbiju i Hrvatsku. U katastrofalnom demografskom stanju su sva 3 naroda u BiH. Pa čak nama najmanje i odgovara jer nemamo rezervnu domovinu u komšiluku. Imamo bukvalno 3 enklave: bihaćku (USK), SA-TZ-ZE-MO i sandžačku.

Ali se slažem da nam odgovara u smislu da se klin klinom izbija, jer se GT neće ukinuti nikakvim sporazumima nego onako kako je i nastala. Isto kao RSK. Sve drugo je zamajavanje.

Zanimljivo, prošla oružana agresija Srbije je pokrenuta kad smo mi bili u demografskoj ekspanziji, a ova nova agresija Srbije vjerovatno kreće kad smo mi u demografskom deficitu.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41357
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Kiparski scenario,novi rat ili?

Post Postao/la Jack » 04 dec 2021 10:43

Bihacka enklava je imala 808 km2 u ratu najgoreg dana 1993 godine kad su bili skroz okruzeni i kad je Velika Kladusa bila u rukama Babinih.Danas taj isti Kanton ima 4240 km2 od tog 287 km2 bivse opstine Drvar i na cirka je 6 km od centra Drvara.Fakticki bilo koji metak ako bude ispaljen na Bihacki kanton mogu se Srbi i Hrvati pozdraviti jer Usk kanton ima najvise haubice i najvise tenkova od svih u kasarni Adil Besic.Sto je cak i onaj vepar Dodik spominjao.Tako

Bilo koji napad na Bihac.A ustashe ako su glupe pa da napadnu Bihac.Sutra bi oni u Livnu zanocili
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41357
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Kiparski scenario,novi rat ili?

Post Postao/la Jack » 04 dec 2021 10:53

Pa realno.Bez izravne agresije Hrvatske.Tzv Hvo bi se odrzao mozda 7 dana ako i toliko.Ja sam veoma ozbiljan.Nema vise cetnika na Ilidzi nema vise kradje humanitare.Sad bi dozivjeli prave brigade a na cyber bojne kao 10 Brigada napadalo hrabre bojovnike u Vitezu.Koliko sutra ce reci da ih je napalo milion mudzahedina tamo na 47 km2 sto su drzali Viteske opstine u ratu i gdje su manje-vise i sad skoncetrisani.Sad realno ako su budale i pokusaju nesto

Vitez bi ne samo bio okruzen Bosnjacima Zenice.Nego bi ovog puta stvarno i napadnut bio od ''brigada''
I ovog puta ne bi dolazio Ivo Komsic i izvlacio ''puk'' iz Kreseva kad je Armija Bih vec 2 puta ulazila u to jebenu selendru.Nego bi zavrsili pricu tamo
Ali opet kazem.Sumanuti vlasi i ovi cetnici imaju problem demografije
Prije ili kasnije a po svemu sudeci prije.Broj katolika u Bosni pasce na ispod 300 000 katolika.Mozemo se svi apsolutno sloziti da ce to biti do kraja ove decenije.A pitanje je godinu-dvije prije

I sta ce realno oni moci da urade s ispod 300 000 katolika u Bosni tad?Nista


Srba ima vise i oni su uvijek bili udarnicki raspolozeni.Nista,sacekati 10 Decembra jer je tad tzv skupstina krmetnjaka ako se ne odgodi.Pa cemo vidjeti kako ce biti tada
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Kiparski scenario,novi rat ili?

Post Postao/la Drina » 10 dec 2021 07:36

Sve je moguce. A ako su srbi voljni za nesto onda je to rat. Ne treba te se zavaravati. Ako nista onda se oni rokaju izmedu sebe. Stoljecna mitomanija i onda dobijes takav agresivni mentalni sklop. Samo pogledaj sve te njihove pokrete, udruzenja, klanove itd. To je drustvo puno nasilja

Inace oni se i spremaju za rat. Evo samo jedan primjer. Kaze pripadnik zandarmerije iz Zvornika ranjen "u lovu" kod Srebrenici. Kako da ne. Spartaju i kruze oko nasih sela tamo. Naravno to ne znaci da ce sutra puci puska. Ali da se oni uvjezbavaju, to sigurno.
Policajac iz Zvornika ranjen u lovu
Ilija M. (26), pripadnik Jedinice Žandarmerije PU Zvornik, ranjen je u nogu tokom lova na području Srebrenice, prenijele su banjalučke “Nezavisne novine”.
https://zvornicki.ba/2021/12/06/policaj ... en-u-lovu/
Biće onako kako Bošnjaci odluče

enis1991
Član
Postovi: 335
Pridružen/a: 24 nov 2012 21:16

Re: Kiparski scenario,novi rat ili?

Post Postao/la enis1991 » 10 dec 2021 15:29

Mislim da je i slijepom covjeku jasno i da vidi sto ce biti. Vise apsolutno nema dileme niti 0.1%. to je jasno.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41357
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Kiparski scenario,novi rat ili?

Post Postao/la Jack » 10 dec 2021 21:23

Normalna drzava bi odrzala sastanak parlamenta i anulirala ove odluke.Stavila tenkove na ulice i krenuli s ratom protiv separatista

Kod Jugobalija koji su gledali pokolje po Prijedoru,Bijeljini,Foci i mahali Titinim zastavama.Oni jos ne vise ili su glupi ili su totalno caknuti.Da je ovo kraj drzave sto se radi.Ocito ja ne zelim da pricam vise ovdje jer je ovo mali forum i ne isplati mi se.Ali eto
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
apilk5
Član
Postovi: 293
Pridružen/a: 07 nov 2020 21:16

Re: Kiparski scenario,novi rat ili?

Post Postao/la apilk5 » 10 dec 2021 22:59

Jack je napisao/la: 10 dec 2021 21:23 Normalna drzava bi odrzala sastanak parlamenta i anulirala ove odluke.Stavila tenkove na ulice i krenuli s ratom protiv separatista

Kod Jugobalija koji su gledali pokolje po Prijedoru,Bijeljini,Foci i mahali Titinim zastavama.Oni jos ne vise ili su glupi ili su totalno caknuti.Da je ovo kraj drzave sto se radi.Ocito ja ne zelim da pricam vise ovdje jer je ovo mali forum i ne isplati mi se.Ali eto
Pa vidiš da je ''našim'' važnija pauza za džumu nego vlaške prijetnje.

berbir
Član
Postovi: 110
Pridružen/a: 16 mar 2018 23:38
Lokacija: Vogošća

Re: Kiparski scenario,novi rat ili?

Post Postao/la berbir » 11 dec 2021 20:07

Džuma je uvijek važnija od vlaških prijetnji. Kao da će tih 45 minuta oslabiti obranu. Prije da će ljudima dići moral. Odrastao sam u komunizmu i danas ideologije mogu namirisati nadaleko. Ideolog uvijek govori mimo onoga šta je tema razgovora. Uvijek propagira (reklamira) i ima svoju agendu. Bilo da je vegetarijanac ili vehabija. Trebamo se naći svi na jednoj širokoj platformi i kad se priča o obrani zna se o kojim stvarima se priča i šta je agenda. To je moja, tvoja i naša sigurnost, bez obzira da li neko ide na džumu ili u kafanu ili oboje.

Avatar
momak
Član
Postovi: 667
Pridružen/a: 09 dec 2013 20:26

Re: Kiparski scenario,novi rat ili?

Post Postao/la momak » 12 dec 2021 18:17

berbir je napisao/la: 11 dec 2021 20:07 Džuma je uvijek važnija od vlaških prijetnji. Kao da će tih 45 minuta oslabiti obranu. Prije da će ljudima dići moral. Odrastao sam u komunizmu i danas ideologije mogu namirisati nadaleko. Ideolog uvijek govori mimo onoga šta je tema razgovora. Uvijek propagira (reklamira) i ima svoju agendu. Bilo da je vegetarijanac ili vehabija. Trebamo se naći svi na jednoj širokoj platformi i kad se priča o obrani zna se o kojim stvarima se priča i šta je agenda. To je moja, tvoja i naša sigurnost, bez obzira da li neko ide na džumu ili u kafanu ili oboje.
:aplauz: :aplauz:

Burek
Član
Postovi: 611
Pridružen/a: 29 apr 2017 20:49

Re: Kiparski scenario,novi rat ili?

Post Postao/la Burek » 13 dec 2021 18:27

NJEMAČKA PRIZNALA DA LOBIRA: EU UVODI SANKCIJE DODIKU?

https://hayat.ba/?page_id=559518

Avatar
Pita sirnica
Član
Postovi: 1436
Pridružen/a: 31 dec 2017 09:28

Re: Kiparski scenario,novi rat ili?

Post Postao/la Pita sirnica » 13 dec 2021 19:11

Vjerujem tek kada vidim fašisti duduka u zatvoru.

Ovaj članak puno kaže o blokadi unutar NATO i EU od strane Njemačke. Kada Ukrajiji sve blokiraju pa kako tek nama. Ove zemlje gledaju isključivo svoj interes, Ukrajina, BiH, Georgija ... to su samo pijuni koji se guraju lijevo desno.

Mi možemo samo sebi vjerovat

https://m.bild.de/politik/ausland/polit ... obile.html
B -> B -> B

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41357
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Kiparski scenario,novi rat ili?

Post Postao/la Jack » 21 dec 2021 16:57

Kao pvro odsad da me zovote carem,sahom,kraljem ili Nostradamusom

Sjecate se sta sam napisao?Ne sjecate.Rekao sam Kiparski scenarij.I evo ga kao sto sam napisao prije.Europska unija je dogovarala s Dodikom bas to.Kiparski scenarij gdje bi Europski fasisti glasali za postojece stanje i fakticki Dodiku dali drzavu za par godina.Sad je sve jasno ovdje

Jesam li ja bolji u prognozama od onog s Kliksa.Skopcajte sami
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Limas100
Član
Postovi: 508
Pridružen/a: 27 mar 2018 18:50

Re: Kiparski scenario,novi rat ili?

Post Postao/la Limas100 » 21 dec 2021 17:11

Jack je napisao/la: 21 dec 2021 16:57 Kao pro odsad da me zovote carem,sahom,kraljem ili Nostradamusom

Sjecate se sta sam napisao?Ne sjecate.Rekao sam Kiparski scenarij.I evo ga kao sto sam napisao prije.Europska unija je dogovarala s Dodikom bas to.Kiparski scenarij gdje bi Europski fasisti glasali za postojece stanje i fakticki Dodiku dali drzavu za par godina.Sad je sve jasno ovdje

Jesam li ja bolji u prognozama od onog s Kliksa.Skopcajte sami
Haha nemoj sebe ponizavati stime da se sa klixom uporedujes.

Ali hej nemozes nista ni ocekivati od EU kad su pola drzava fasisticke crne rupe.

Ali nastavljamo dalje!

atif
Član
Postovi: 6271
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Kiparski scenario,novi rat ili?

Post Postao/la atif » 21 dec 2021 20:31

Zna li iko išta o ovim planovima što je ostavio rahmetli akademik Muhamed Filipović?





Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Kiparski scenario,novi rat ili?

Post Postao/la Drina » 24 dec 2021 17:00

U biti nasa strane samo treba jacati policijske formacije i ulagati u vojnu industriju. Strateski se vezati za odredene jake drzave.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41357
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Kiparski scenario,novi rat ili?

Post Postao/la Jack » 24 dec 2021 20:06

Cetnicima se zuri jer je njihov broj sve manji.To je realnost.Ove godine Srbistan bi mogao da ima -75 000.Srba da je kao Rusa mozda je to beznacajan pad.Ali ovo je veoma solidan pad u jednoj godini.Taj broj ide ka ispod 5 miliona.Vucic se lize s Albancima jer zna da nema sanse da napravi nesto s tolikim brojem Srba sad..Da je njih vise.

Nema dileme da ce nam Januar reci slijedece znaci

1)Medjunarodna zajednica i sankcije.Ne ocekujem nista
2) Dodikov plan oko Tuzilastva i formiranja istog
3) Reakcija nazovi Pro-Bosanske strane

Jer ocigledno je da ovi fasisti iz Eu i guraju Dodika.Ne bi se on ovako ponasao.A kod nas je aman-zaman.Pomagaj,ubise me cetnici.Umjesto da postavis vojsku na tzv entitetsku liniju i zaprijetis ratom.Oni se uzdaju u neke medjunarodne trecerazredne politicare.To je jasno da Europa nije odustala od podjele Bosne i posebno ovo sto rade

Sve ce nam reci iduci mjesec.Hoce li i dokle ce Dodik ici.Izbore mozes bataliti komotno jer tuzilastvo i preuzimanje istog ti je fakticki objava rata.Ako ne zelis rat i pricas ko zeli rat u ''kuci mu bio''.Onda se jarane bez uvrede zalazes za Sarajevski Pasaluk

I ako je to tvoja opcija.Ja cu prvi dati svoj glas za taj tzv Sarajevski Pasaluk.Zabadanje glave u pijesak je ocigledno nazovi Bosnjacka politika
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Odgovorite