☑ Pravila foruma i savjeti

Kiparski scenario, novi rat ili?

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41357
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Kiparski scenario, novi rat ili?

Post Postao/la Jack » 02 dec 2021 05:11

Prije 2 dana nijedna Bosanska medijska kuca a medju njima i smijesni Kiks.Nije prenio izravnu prijetnju V.Putina gdje on ipak kaze da Rusija nece vise dozvoliti sirenje Nato pakta prema Istoku.Kako znamo da je S.Makedonija pa i Crna Gora usla u Nato pakt u zadnjih par godina.Jasno je da sem Bosne jedine drzave koje nisu u Nato paktu su Srbistan,Moldavija i Ukrajina.Ukrajina ima posebno izravnu prijetnju Rusije koja moze svakog dana ili mjeseca ili godine.Zavisi od Ruskih planova.Dozivjeti invaziju Ruskih vojnika,vec vidjeno u Gruziji.Dok po Siriji djeluju avijacijom



Po meni ukoliko niko ne bude htio da ratuje a ima i takvih slucajeva.Desit ce se Kiparski scenario.Rat u ratu,bez oruzja i metaka.Proglasenje samouprave koja se postepeno desava od strane rukovodstva Sumske.I na kraju scenario drzavne zajednice Srbije i Crne Gore ili scenario kad je imovina drzave Sudan pripisana tada na Juzni Sudan.Prije nego sto je Juzni Sudan proglasio referendum koja je i vlada u Sudanu priznala.Oni su imali fakticki drzavu u Drzavi unutar Sudana?Podsjeca li vas to na nesto sada?


Jasno je da ce Dodik osokoljen ovim postupcima.Posebno krenuti na sve ili nista.Novi rat nije nemoguc.Cak sta vise.Pametan covjek treba da se sutra spremi za rat ko zivi u Bosni.Budala moze da vice ko zeli rat,neka ga u kuci i ostalo.I tako su neki mahali Titinim zastavama po Sarajevu dok je Bijeljina cijela bila poklana.No,nevezano za takvo sta.Po meni il ce se desiit neki rat tipa Kipar ili Sudan,postepeno priznavanje drzave Sumske od strane mafijaskih kriminogenih zastitika ''Bosnjaka''.Ili ce se desiti i podjela Bosne i nova drzavica ''Bosna''.Ako pogledas samo prijetnje zapada.Ako pogledas sta nam se dozivljava da u po Sarajeva jedan podebeli omanji ustasha prijeti ''trecim'' u po Sarajeva gdje se radi malo para Sarajeva zanearuje Krajina gdje se narod iseljava i ostalo.Onda je pitanje samo da li je u Dejtonu i zvanicno proglasen Bosnjakistan na 1/3 teritorije Bosne?Ili je ovo uvod u totalni rat?


Tesko je reci

Jasno je da potezi cetnika bit ce uvezani s Rusijom i cetnicima iz Srbije.U to nema dileme.Dodik nije toliko ''pametan'' on ide na svake konsultacije u Moskvu i Beograd.E sad jasno je da ako neki mutavi Bosnjaci pripisu drzavnu imovinu cetnicima.Da su fakat pripisali mir i Sarajevski pasaluk u narednih 50 tak godina.Pitanje je u 2 generacije hoce li biti Bosnjaka

Ili je ovo pitanje kad ce se totalni rat pokrenuti na proljece 2022 godine
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Dzumrukcija
Član
Postovi: 412
Pridružen/a: 31 aug 2020 17:01

Re: Kiparski scenario,novi rat ili?

Post Postao/la Dzumrukcija » 02 dec 2021 08:55

Scenario kao u Sudanu je moguć.

Kiparski scenario je nemoguć, ne zato što ovdje "nema ko ratovati", nego zato što tu vojnu moć nemaju četnčići.
Ovi ostali scenariji u kojima je Rusija ušla u Gruziju, Ukrajinu, Siriju isto nisu mogući.

Ukoliko Rusi nešto pokušaju, a ovdje se umiješa što više svjetskih sila, mogla bi se ponoviti 1914. :D

Činjenica je da nikada nismo imali podršku EU, EU se samo potvarala.
Svi naši lideri su vodili narod u tu EU. Zbog toga smo mi sami krivi.

EU javno ne zagovara podjelu BiH zbog svojih problema: Katalonija, Flandrija.
Ali vidimo da EU počinje javno zagovarati nezavisnost Škotske.
Tako da neće dugo proći, a EU će zagovarati podjelu BiH.

Dzumrukcija
Član
Postovi: 412
Pridružen/a: 31 aug 2020 17:01

Re: Kiparski scenario,novi rat ili?

Post Postao/la Dzumrukcija » 02 dec 2021 09:34

Nemaš ti ovdje među našim narodom da tog Bakira neko posjeti, jednu, dvije šamarčine da mu lupi, da ne lupa svašta.

Zaštićeni su kao polarni medvjed. A tu zaštitu su dobili od te EU.
Najveća policijska kontrola je nad Bošnjacima. Tebi su sajt skinuli, najbolje znaš.

Ja nisam ovdje htio pisati, ali on je prije par mjeseci govorio da su Šokci naša braća i ostale bljuvotine.
Onda je počeo priču kako treba Šokadija da bira predsjednika iz red Hrvata. Zamisli?

I taj SDP se kleo u EU, a šta je danas s tim SDP-om?
Kakav SDP, kakva socijaldemokratija, to je stranka za pojedinca "Uhljebi me negdje da ne moram razmišljati ni o čemu."

Veliki je problem ljenost, danas ja kad vidim vjernike. Većina ih je pokuđena, nemaju bunta u sebi.
Šlušaj šta ti se kaže i tako ti je. Obrazovanje je nula. Nenačitan i nepismen narod, a nema nas ko povesti.

Konaković je dobio ulogu da glumi novu stranku. Tu ulogu su mu dali SDA stranka i EU.
SDA danas glumata, kao Konaković je izdajnik. Sve unaprijed smišljen scenario.

Ova loša gluma ne bi nigdje mogla proći. Isti slučaj i sa SBB-om.
Sve unaprijed smišljeno uz SDA stranku i "EU fondove."

Batonac
Član
Postovi: 187
Pridružen/a: 14 okt 2018 00:42

Re: Kiparski scenario,novi rat ili?

Post Postao/la Batonac » 02 dec 2021 13:24

Rusija nema pristup BiH ne može joj prići jer je BiH okružena NATO članicama ni kopnom ni vazduhom bez dozvole NATO-a.Ta opcija otpada.Rusiju previše ne zanima balkan.

Rata neće bit iz sto razloga,ono što će bit je kompromis gdje će svi ponešto dobit i izgubit.Srbi imaju pola države i samo mogu izgubit tako da njima je najbolje.

Avatar
ljiljan89
Član
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 feb 2013 14:04
Lokacija: Sarajevo

Re: Kiparski scenario,novi rat ili?

Post Postao/la ljiljan89 » 02 dec 2021 15:54

Kako bi se genocidna finansirala? To je pitanje

Imas prihode u prvih 6mj. ove godine u PIO od 484 miliona maraka, a penzija 598.

114 miliona deficita u 6 mjeseci.

imas 270k radnika u genocidnoj

80k spada u javni sektor, uhljebi koji ne doprinose razvoju ekonomije i 190k na koje sav teret spada.

na sve to dodaj 270k penzionera

omjer radnik < penzioner se povecava svakim danom

gdje su ostale obaveze? u to necu ni da ulazim.
Bog Bosna i Bošnjaci

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41357
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Kiparski scenario,novi rat ili?

Post Postao/la Jack » 02 dec 2021 19:28

Naravno ako neko zeli da odgovori moze ovdje.Ona tema je samo anketa znaci

Sto se tice ekonomskih prilika.Nijedan rat nije gledao ekonomsku statistiku.Nijedan
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Burek
Član
Postovi: 611
Pridružen/a: 29 apr 2017 20:49

Re: Kiparski scenario,novi rat ili?

Post Postao/la Burek » 02 dec 2021 19:29

Fasiste boli briga za financije. Njima su druge stvari bitnije.

Avatar
ljiljan89
Član
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 feb 2013 14:04
Lokacija: Sarajevo

Re: Kiparski scenario,novi rat ili?

Post Postao/la ljiljan89 » 02 dec 2021 21:52

Jack je napisao/la: 02 dec 2021 19:28 Naravno ako neko zeli da odgovori moze ovdje.Ona tema je samo anketa znaci

Sto se tice ekonomskih prilika.Nijedan rat nije gledao ekonomsku statistiku.Nijedan
ona anketa ti nema prava pitanja.

Moj odgovor ne spada niti u jedne postavljene odgovore

Napravi anketu ovako:

Da li ce biti rata u Bosni?

1. Nemoguce

2. Male sanse

3. Moguce

4. Velike Sanse

5. Bice rata

Ona tvoja 3 izbora nemaju smisla i tjeraju te da izaberes ono sto ne mislis

a sto se ekonomije tice... jok njemci usli u rat protiv svih bez ekonomije. Odakle im industrija da prave tenkove, topove, brodove? Palo s neba?
Zadnja izmjena: ljiljan89, dana/u 02 dec 2021 21:55, ukupno mijenjano 1 put.
Bog Bosna i Bošnjaci

Avatar
ljiljan89
Član
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 feb 2013 14:04
Lokacija: Sarajevo

Re: Kiparski scenario,novi rat ili?

Post Postao/la ljiljan89 » 02 dec 2021 21:53

Burek je napisao/la: 02 dec 2021 19:29 Fasiste boli briga za financije. Njima su druge stvari bitnije.
Cime ce fasista ratovati? Sjekirama?
Bog Bosna i Bošnjaci

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41357
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Kiparski scenario,novi rat ili?

Post Postao/la Jack » 02 dec 2021 21:57

Nijedan rat u svijetu a znam primjera drzava za koje vecina ljudi nije cula.Nije zapocet ekonomskim pitanjem
Od Ruande,do Ternate i Tidorea u Indoneziji do ovog sad u Etiopiji,Siriji..itd
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41357
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Kiparski scenario,novi rat ili?

Post Postao/la Jack » 02 dec 2021 21:59

Da,Ne.I nema sanse da nikako bude.Mozes ti dati jos 3 opcije ali koje su to?Ekonomsko zastrazivanje ljudi?E jeste dobro.Pogotovo s cetnicima.S cime
Ima oruzja uvijek i vise nego sto treba
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
ljiljan89
Član
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 feb 2013 14:04
Lokacija: Sarajevo

Re: Kiparski scenario,novi rat ili?

Post Postao/la ljiljan89 » 02 dec 2021 22:05

Jack je napisao/la: 02 dec 2021 21:59 Da,Ne.I nema sanse da nikako bude.Mozes ti dati jos 3 opcije ali koje su to?Ekonomsko zastrazivanje ljudi?E jeste dobro.Pogotovo s cetnicima.S cime
Ima oruzja uvijek i vise nego sto treba
2 svj rat je poceo zbog ekonomije. nacisti su dosli na vlast jer je njemacka ekonomija totalno unistena bila poslije 1 svj rata i to im je sluzilo u populisticke desnicarske svrhe.

sve pocinje i zavrsava sa ekonomijom

srbi kazu necemo nato pod nama, NATO nas je ubijao

sto srbi onda bjeze u NATO NJEMACKU, a ne u rusiju?

zbog ekonomije i zbog para
Zadnja izmjena: ljiljan89, dana/u 02 dec 2021 22:07, ukupno mijenjano 1 put.
Bog Bosna i Bošnjaci

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41357
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Kiparski scenario,novi rat ili?

Post Postao/la Jack » 02 dec 2021 22:06

Pa imas etnicki cistu drzavu fakticki u Bosni s minimalnim brojem Bosnjaka.Njima i rat nije potreban u tome je stos.

Odakle im tenkovi,topovi?
Drug Putin ce dati Tenkove i topove samo da Bosna ne udje u Nato pakt

Ekonomija.Nece niko da ratuje.Ocigledno ti ne znas cetnike.Ja sam odrastao s njima.Taj ce ti sutra reci dobar dan kako si komsija.A prekosutra ce te zaklati.Jedno je sta mediji pricaju.A drugo je pravi zivot
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41357
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Kiparski scenario,novi rat ili?

Post Postao/la Jack » 02 dec 2021 22:10

Dzumrukcija je napisao/la: 02 dec 2021 08:55 Scenario kao u Sudanu je moguć.

Kiparski scenario je nemoguć, ne zato što ovdje "nema ko ratovati", nego zato što tu vojnu moć nemaju četnčići.
Ovi ostali scenariji u kojima je Rusija ušla u Gruziju, Ukrajinu, Siriju isto nisu mogući.

Ukoliko Rusi nešto pokušaju, a ovdje se umiješa što više svjetskih sila, mogla bi se ponoviti 1914. :D

Činjenica je da nikada nismo imali podršku EU, EU se samo potvarala.
Svi naši lideri su vodili narod u tu EU. Zbog toga smo mi sami krivi.

EU javno ne zagovara podjelu BiH zbog svojih problema: Katalonija, Flandrija.
Ali vidimo da EU počinje javno zagovarati nezavisnost Škotske.
Tako da neće dugo proći, a EU će zagovarati podjelu BiH.

Smijesni glupan od 64 godine koji je smusen i jadan,ne zna dalje od svog nosa i zeninog.On ce da te brani.Fakticki ja bih zabranio svakom da udje u politiku poslije 50 tih godina.Dok u nekim drzavama imas ljude koji su na vlasti i koji vode drzavu a imaju ispod 40 godina.Zadnji primjer je Novi Zeland.Kod nas su sve ''zelenasi od 55+godina koji vode stranke.A Sve nesposobniji do nesposobnijeg
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
ljiljan89
Član
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 feb 2013 14:04
Lokacija: Sarajevo

Re: Kiparski scenario,novi rat ili?

Post Postao/la ljiljan89 » 02 dec 2021 22:10

Jack je napisao/la: 02 dec 2021 22:06 Pa imas etnicki cistu drzavu fakticki u Bosni s minimalnim brojem Bosnjaka.Njima i rat nije potreban u tome je stos.
Istina ali ne bas. Njima je banja luka najbitnija, a ona je odvojena. Istocna bosna ima samo bijeljinu i drinu za hidroelektrane
Jack je napisao/la: 02 dec 2021 22:06
Odakle im tenkovi,topovi?
Drug Putin ce dati Tenkove i topove samo da Bosna ne udje u Nato pakt
Preko cega? da leti preko NATO prostora? Preko mora? Gdje ce uploviti? Zato im je crna gora bitna.
Jack je napisao/la: 02 dec 2021 22:06 Ekonomija.Nece niko da ratuje.Ocigledno ti ne znas cetnike.Ja sam odrastao s njima.Taj ce ti sutra reci dobar dan kako si komsija.A prekosutra ce te zaklati.Jedno je sta mediji pricaju.A drugo je pravi zivot
Nisam ni ja tako mlad vise. Mladji od tebe jesam ali ne puno. Znam ja da bi oni meni grkljan prerezali ali trenutno to ne mogu. Sutra, mozda, danas ne.
Bog Bosna i Bošnjaci

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41357
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Kiparski scenario,novi rat ili?

Post Postao/la Jack » 02 dec 2021 22:13

Ko ce s Rusima ratovati radi Ukrajine?Ocekuj novog Nevilla Chamberlaina i reci ce to je to.Nato pakt nece ratovati zbog Ukrajine.Nisu to uradili 2014 godine.Nisu to uradili ni za Gruziju.A nece ni za Ukrajinu koja ipak granici s Bjelorusijom satelitskom drzavom Rusije i jos vecom Rusije

Europa van Norveske nema zalihe prirodnog gasa.Rusija ako zavrne pipu.Norveska jedino ima zalihe za cijelu Skandinaviju.Recimo imat ces hladnu zimu.I ko ce ratovati protiv Rusiije?Amerika?

Radi Ukrajine?

Dont dream dreams.Nece ti niko spasiti Ukrajinu ni Bosnu.Ako je najvise sto mozes u Sarajevu vidjeti 4 osobe koje protestvuju oko novog Sarajevskog Pasaluka.Onda ces dobiti koliko se angazujes i zalazes.U ovom slucaju Sarajevski Pasaluk
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41357
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Kiparski scenario,novi rat ili?

Post Postao/la Jack » 02 dec 2021 22:16

Postoji nesto sto se zovu ''dijelovi''

Rusija ti dadne 35 tenkova u dijelovima.A ti samo slazes kockice kao Lego kockice.Tenkovi se sklapaju danas u dijelovima.Nije ovo 2 svjetski rat pa si morao da dobijes ili citav tenk ili nista.Danas sve ide u ''dijelovima''.Posebno ako nemas svoju tehnologiju za pravljenje tenka

Naprimjer Altaj Tenk ponos Turske se pravi u Turskoj ali se tenk pravi u dijelovima.Motor dolazi iz Juzne Koreje.Rus ti posalje dijelove tenka ti ga sklopis u Beogradu i eto ga.Imas cijeli tenk

Cuj odakle ce im tenkove slati.Ne boj se tako je to danas
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
ljiljan89
Član
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 feb 2013 14:04
Lokacija: Sarajevo

Re: Kiparski scenario,novi rat ili?

Post Postao/la ljiljan89 » 02 dec 2021 22:27

Ja imam osjecaj da se mi slazemo u mnogome ali je vrag u detaljima

Hoce li nas srbi klati? Hoce, tu se slazemo

Da li je danas prilika za to, ja smatram da nije, ti smatras da jeste

Da li to znaci da ja trebam drzati ruke u dzepovima, NE.

Jel ovo ima imalo smisla. Ako grijesim, volio bih da me ispravis.
Bog Bosna i Bošnjaci

Avatar
apilk5
Član
Postovi: 293
Pridružen/a: 07 nov 2020 21:16

Re: Kiparski scenario,novi rat ili?

Post Postao/la apilk5 » 02 dec 2021 23:43

Vlasi mogu jedino protiv nenaoružanih civila, zato im je prioritet ukidanje OS BiH, a nakon toga dolazi uništenje namjenske industrije preko svakakvih ''afera'' koje će u tužilaštvu skuhat. VRS ne mogu stvorit, nemaju ni para ni naoružanja za to, već je glavni cilj te priče uništenje OS BiH i razoružavanje na prostoru PEDERACIJE.

Dok ove dvije stvari ne postignu, neće bit oružanog sukoba. Neće šezdesetogodišnji Siniša iz Čajniča il Ribnika jurišati na Pattone s lovačkom puškom.

Batonac
Član
Postovi: 187
Pridružen/a: 14 okt 2018 00:42

Re: Kiparski scenario,novi rat ili?

Post Postao/la Batonac » 03 dec 2021 00:55

Srbi imaju 50 posto BiH,a nemaju stanovništvo za taj teritoriji niti vojnu moć da ga čuvaju,realno u nekom sukobu Bošnjaci bi im vrlo brzo uzeli 15- 20 posto teritorije realno mogu čuvat neki 25 do 30 posto znaju oni to i njima rat nije potreban.I najmanje ga žele od svih garantujem.Dopremanje oružija u djelovima i to je moguće samo u malim količinama postoje obavještajne službe koje prate takve stvari pogotovo preko NATO teritorije to je teško,a taman da im dopreme 50 tenkova i haubica to je nedovoljno,ne održivo gdje im je municija za to i šta će stim to je za mjsc dana mrka kapa.Rat 92 je rat u kome je JNA 70 posto teritorije dala njima i njihov zadatak je bio samo da je čuvaju s dobro ukopanim cjevima i ni to nisu uspjeli izgubili su preko 20 posto,da su osvajali metar po metar pito bi ih ja koliko bi imali teritorije,nemaju više kasarne i oružije JNA nit imaju ukopane rovove nit oružije nit ljudstvo ma nema te šanse da u ikakva sukob pokrenu.NIKAD dok god imamo ikakvu vojsku oni to uradit neće prosto moral Bošnjaka je mnogo veči od njihovog u nas još ima kritična masa koja je spremna da ratuje u njih ne.Njihov cilj je da natjeraju Bošnjake da mirno kažu okej idemo se podjelit da samo sijaju strah da se narod seli da nas dovedu do ruba biološkog i ekonomskog opstanka.Rat dolazi u obzir samo kad bi ukinuli komplet vojsku zato to stalno i traže i tad je upitno jer nemaju mogučnosti možda za neki manji sukob,a na to i računaju ako rasele dovoljno Bošnjaka.Uglavnom garantujem dok god ima vojske nikad neće krenut ništa. Njihova ekonomija je smješna ovaj momak je dobro napisao 190.000 hiljada ljudi na plečima izdržava uhljebe i penzionere kojih je 350.000

Odgovorite