☑ Pravila foruma i savjeti

Čajdžinica

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Čajdžinica

Post Postao/la Zmaj » 04 aug 2020 17:33

bilbo je napisao/la: 03 aug 2020 22:45 :vojnik4: na liniji :vojnik3:

Nije te bilo neko vrijeme na forumu, drago mi je da si još ovdje.
Bio sam u Bosni nekoliko sedmica.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Čajdžinica

Post Postao/la amkos » 06 aug 2020 17:37

Zmaj je napisao/la: 04 aug 2020 17:33
bilbo je napisao/la: 03 aug 2020 22:45 :vojnik4: na liniji :vojnik3:

Nije te bilo neko vrijeme na forumu, drago mi je da si još ovdje.
Bio sam u Bosni nekoliko sedmica.
Jesi li trošio pare kod naših ljudi ? :what: ;)

Imaš li neku reportažu kao onda iz Mostara ? :popkorn:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Čajdžinica

Post Postao/la Zmaj » 06 aug 2020 17:57

amkos je napisao/la: 06 aug 2020 17:37
Zmaj je napisao/la: 04 aug 2020 17:33
bilbo je napisao/la: 03 aug 2020 22:45 :vojnik4: na liniji :vojnik3:

Nije te bilo neko vrijeme na forumu, drago mi je da si još ovdje.
Bio sam u Bosni nekoliko sedmica.
Jesi li trošio pare kod naših ljudi ? :what: ;)

Imaš li neku reportažu kao onda iz Mostara ? :popkorn:
Normalno roki, al znas i sam da skutori i dan danas drze monopol na piće i napitke pa je sigurno neka markica otisla njima. :cry:
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Čajdžinica

Post Postao/la amkos » 06 aug 2020 20:57

Zmaj je napisao/la: 06 aug 2020 17:57
amkos je napisao/la: 06 aug 2020 17:37
Zmaj je napisao/la: 04 aug 2020 17:33

Bio sam u Bosni nekoliko sedmica.
Jesi li trošio pare kod naših ljudi ? :what: ;)

Imaš li neku reportažu kao onda iz Mostara ? :popkorn:
Normalno roki, al znas i sam da skutori i dan danas drze monopol na piće i napitke pa je sigurno neka markica otisla njima. :cry:
Da, Škutori i Slovenci. :nixgut:

Ali su im kvalitetni, ukusni sokovi mora se priznati. Iako ja više kupujem Fructal sokove, kontam manje je zlo. Ne mogu prežaliti što nemamo proizvode (sokove) koji mogu parirati slovenačkom Fructalu ili hrvatskom Juicyu. Šta se samo toga proda i popije, pogotovo sad u vrijeme Korone. :roll:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
abu seid
Član
Postovi: 1307
Pridružen/a: 01 nov 2013 12:13

Re: Čajdžinica

Post Postao/la abu seid » 07 aug 2020 09:49

amkos je napisao/la: 06 aug 2020 20:57
Zmaj je napisao/la: 06 aug 2020 17:57
amkos je napisao/la: 06 aug 2020 17:37

Jesi li trošio pare kod naših ljudi ? :what: ;)

Imaš li neku reportažu kao onda iz Mostara ? :popkorn:
Normalno roki, al znas i sam da skutori i dan danas drze monopol na piće i napitke pa je sigurno neka markica otisla njima. :cry:
Da, Škutori i Slovenci. :nixgut:

Ali su im kvalitetni, ukusni sokovi mora se priznati. Iako ja više kupujem Fructal sokove, kontam manje je zlo. Ne mogu prežaliti što nemamo proizvode (sokove) koji mogu parirati slovenačkom Fructalu ili hrvatskom Juicyu. Šta se samo toga proda i popije, pogotovo sad u vrijeme Korone. :roll:
Pa i Fructal ti je svrbijanski. 8-)

Nije da nemamo. Kuća prirode (daleko najbolji sokovi), Frutisan, Apifrucht, Kulin, ...
Meni više smeta što ugostitelji ne daju mogućnost izbora. A Horeca ponuda domaćih proizvođača sokova je bogata.

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Čajdžinica

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 07 aug 2020 10:42

abu seid je napisao/la: 07 aug 2020 09:49
amkos je napisao/la: 06 aug 2020 20:57
Zmaj je napisao/la: 06 aug 2020 17:57

Normalno roki, al znas i sam da skutori i dan danas drze monopol na piće i napitke pa je sigurno neka markica otisla njima. :cry:
Da, Škutori i Slovenci. :nixgut:

Ali su im kvalitetni, ukusni sokovi mora se priznati. Iako ja više kupujem Fructal sokove, kontam manje je zlo. Ne mogu prežaliti što nemamo proizvode (sokove) koji mogu parirati slovenačkom Fructalu ili hrvatskom Juicyu. Šta se samo toga proda i popije, pogotovo sad u vrijeme Korone. :roll:
Pa i Fructal ti je svrbijanski. 8-)

Nije da nemamo. Kuća prirode (daleko najbolji sokovi), Frutisan, Apifrucht, Kulin, ...
Meni više smeta što ugostitelji ne daju mogućnost izbora. A Horeca ponuda domaćih proizvođača sokova je bogata.
Upravo tako, kako nema dobrih sokova ? Pa taj Kulin je pravi zmaj , bas je dobar. Samo je problem u tim nasim domacim sokovima sto abu seid spomenu da ih po lokalima ima manje , isti slucaj kao i sa domacim mineralnim i obicnim vodama. Ali tu je dosta i do nas, musterija, umjesto da se kaze da se zeli ta vrsta napitka/jela/usluge mi uzimamo ono sto nam se servira , ne misleci da je musterija uvijek u pravu i da ce prodavac da prvo proda ono sto musterija trazi jer je to u njihovom interesu.
Ja sam licno par puta promjenio lokal bas namjerno kada sam pitao da li imaju nesto drugo osim takvih koji oni nude a to su obicno uvozni ili hdz-ovski i kada kazu da nema ja prvo kazem da bi volio nesto domace, pa navedem npr vode iz Tesnja, sokove od Lipe i sl i cim bi poceli da oni to ne prodaju i imaju to sto imaju ja sam ustajao i otisao dalje, pa neka ih covicu uvaljuju. I samo tako moze doci do promjene , kada osjete da ne mogu da prodaju oni ce se promjeniti , sve dok oni mogu da prodaju oni ce da nastave.
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Avatar
patriota
Član
Postovi: 269
Pridružen/a: 27 mar 2018 17:10

Re: Čajdžinica

Post Postao/la patriota » 07 aug 2020 13:49

Kada smo kod domaćih sokova, ima i ih mašalah lijep izbor samo treba malo potražiti, a u restoranima samo treba lijepo pitati konobara... ;-)

U zadnje vrijeme ćete se prijatno iznenaditi koliko je i "pravih domaćih" sokova kod nas u ponudi. Ja sam se prijatno iznenadio na Igmanu u planinarskom domu Brezovača, kako su ljudi kreativno osmislili i u ponudi stavili prave domaće sokove od maline, zove i višnje.

U vrelom ljetnom danu, posle ručka, uz kahvu nekako u priči konobar nam spomenu te sokove, i mi uzesmo sva tri čisto da probamo iz radoznalosti. Te domaće sokove serviraju u interesantnim debelim staklenim bocama od 0,5 litra sa širokim grlom i u koje stave krišku limuna i slamku. Prave ih sa led-ledenom vodom zbog koje se te boca na vrućem danu bukvalno "orose" svana. Samo te taj osvježavajući izgleda onako na prvu "osvježi", bolje izgleda nego one našminkane reklame globalnih brendova. A ukus je isto tako predobar. Ti sokovi te osvježe bolje nego bilo koji industrijsku proizvedeni tipa kola ili neki juice... :gut:

Probajte, nečete se prevariti. A na ovim 100% domaćim sokovima sve ostaje u BiH. Nema ni uvoznih sastojaka, niti uvozne ambalaže... :zastava:
** Budi ruka koja BiH gradi, brani i hrani!!! ** :zastava:
Imate ideju o pokretanju biznisa u BiH? Posjetite www.restart.ba __ :gut:
www.bih.rf.gd ___ :gut:

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Čajdžinica

Post Postao/la amkos » 07 aug 2020 17:33

Pa i Fructal ti je svrbijanski. 8-)
Kako ? :what:

https://www.fructal.si/
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
ljiljan89
Član
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 feb 2013 14:04
Lokacija: Sarajevo

Re: Čajdžinica

Post Postao/la ljiljan89 » 07 aug 2020 18:00

amkos je napisao/la: 07 aug 2020 17:33
Pa i Fructal ti je svrbijanski. 8-)
Kako ? :what:

https://www.fructal.si/
Na nase trziste ide iz proizvodnje koja je u srbiji.

Nebitno je li slovenacka firma kada saljes novac u srbiju, a i fruktal je kupljen od strane srbijanskog nektara.
Bog Bosna i Bošnjaci

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Čajdžinica

Post Postao/la amkos » 07 aug 2020 18:16

ljiljan89 je napisao/la: 07 aug 2020 18:00
amkos je napisao/la: 07 aug 2020 17:33
Pa i Fructal ti je svrbijanski. 8-)
Kako ? :what:

https://www.fructal.si/
Na nase trziste ide iz proizvodnje koja je u srbiji.

Nebitno je li slovenacka firma kada saljes novac u srbiju, a i fruktal je kupljen od strane srbijanskog nektara.
Ne znam kako ovo nisam čuo prije. :joojj:
Hvala na informaciji.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
ljiljan89
Član
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 feb 2013 14:04
Lokacija: Sarajevo

Re: Čajdžinica

Post Postao/la ljiljan89 » 07 aug 2020 20:38

amkos je napisao/la: 07 aug 2020 18:16
ljiljan89 je napisao/la: 07 aug 2020 18:00
amkos je napisao/la: 07 aug 2020 17:33

Kako ? :what:

https://www.fructal.si/
Na nase trziste ide iz proizvodnje koja je u srbiji.

Nebitno je li slovenacka firma kada saljes novac u srbiju, a i fruktal je kupljen od strane srbijanskog nektara.
Ne znam kako ovo nisam čuo prije. :joojj:
Hvala na informaciji.
Ja licno svaki artikal koji kupujem, a nije mi pozat, uvijek pogledam odakle je.

Prvo trazim drzavu, ako su hrvatska i srbija, automatski vracam na policu i okrenem naopako da se ne vidi logo :lol:

ako je iz bosne onda otprilike pokusam skontati je li nase vecinsko mjesto ili je separatisticko.

Obicno kada kupim nesto, a npr. iz brckog je ili mjesovitog podrucja, onda kuci na netu provjerim firmu ko je vlasnik.

Ja licno dozivljavam da svaka marka koju damo njihovim proizvodjacima je metak finansiran od mene protiv mog djeteta/unuka.

Jos jedna bitna stvar:

Kupujmo proizvode, proizvodene u Bosni iako je stranac vlasnik (npr. Coca Cola, punionica u Hadzicima)

Rijetko koja velika firma ima marzu od iznad 10%, sto znaci da 90% ekonomije ostaje kod nas. Obicno svaka firma generise 80-90% bogatstva u samoj drzavi i to bogatstvo ostaje tu.

Bolje kupiti Colu proizvedenu u Hadzicima (ostaje 80-90% ekonomije ovdje), nego sok proizveden u Madjarskoj (nama ostaje porez od PDV + eventualna tarifa) sto je mizerna cifra.
Bog Bosna i Bošnjaci

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Čajdžinica

Post Postao/la amkos » 08 aug 2020 22:03

ljiljan89 je napisao/la: 07 aug 2020 18:00
amkos je napisao/la: 07 aug 2020 17:33
Pa i Fructal ti je svrbijanski. 8-)
Kako ? :what:

https://www.fructal.si/
Na nase trziste ide iz proizvodnje koja je u srbiji.

Nebitno je li slovenacka firma kada saljes novac u srbiju, a i fruktal je kupljen od strane srbijanskog nektara.
Ja na staklenoj boci soka Fructal (od maline) nigdje ne vidim da piše Srbija. Piše da je proizvođač Fructal d.o.o. , Ajdovščina, Slovenija.

A npr. na staklenoj boci soka Fructal od narandže piše da je proizvođač FRUKTAL MAK a.d., s. Morane, Skopje, Makedonija.

Jel vi mislite možda na sokove Fructal u Tetra paku da se proizvode u Srbiji ili ?
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Čajdžinica

Post Postao/la amkos » 08 aug 2020 22:15

Prvo trazim drzavu, ako su hrvatska i srbija, automatski vracam na policu i okrenem naopako da se ne vidi logo :lol:
:lol: :lol:

:gut:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Čajdžinica

Post Postao/la amkos » 08 aug 2020 22:22

ljiljan89 je napisao/la: 07 aug 2020 20:38
amkos je napisao/la: 07 aug 2020 18:16
ljiljan89 je napisao/la: 07 aug 2020 18:00

Na nase trziste ide iz proizvodnje koja je u srbiji.

Nebitno je li slovenacka firma kada saljes novac u srbiju, a i fruktal je kupljen od strane srbijanskog nektara.
Ne znam kako ovo nisam čuo prije. :joojj:
Hvala na informaciji.
Ja licno svaki artikal koji kupujem, a nije mi pozat, uvijek pogledam odakle je.

Prvo trazim drzavu, ako su hrvatska i srbija, automatski vracam na policu i okrenem naopako da se ne vidi logo :lol:

ako je iz bosne onda otprilike pokusam skontati je li nase vecinsko mjesto ili je separatisticko.

Obicno kada kupim nesto, a npr. iz brckog je ili mjesovitog podrucja, onda kuci na netu provjerim firmu ko je vlasnik.

Ja licno dozivljavam da svaka marka koju damo njihovim proizvodjacima je metak finansiran od mene protiv mog djeteta/unuka.

Jos jedna bitna stvar:

Kupujmo proizvode, proizvodene u Bosni iako je stranac vlasnik (npr. Coca Cola, punionica u Hadzicima)

Rijetko koja velika firma ima marzu od iznad 10%, sto znaci da 90% ekonomije ostaje kod nas. Obicno svaka firma generise 80-90% bogatstva u samoj drzavi i to bogatstvo ostaje tu.

Bolje kupiti Colu proizvedenu u Hadzicima (ostaje 80-90% ekonomije ovdje), nego sok proizveden u Madjarskoj (nama ostaje porez od PDV + eventualna tarifa) sto je mizerna cifra.

:gut:
Imamo slično razmišljanje.

Prijatelju, ja znam tačno gdje stoji koji artikal u Bingu u koji najčešće idem i za 90 % artikala znam ko ih proizvodi. Bukvalno mogu zatvorenih očiju ići u kupovinu. Toliko sam se uštelio i uhodao. Ali stvarno nisam znao za npr. ovaj Fructal. :|
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Čajdžinica

Post Postao/la amkos » 08 aug 2020 23:11

Meni više smeta što ugostitelji ne daju mogućnost izbora.
Slažem se ovdje. Evo npr. danas sam maksuz bio u Mostaru i Blagaju sa jednom ekipom (rekoh da malo podržim i poguram finansijski Bošnjake Mostara i Hercegovine i sjednemo u Mlinicu u Blagaju, naručimo jela i pića i ja onako mahinalno naručim đus (nisam precizirao koji) kad mi konobarica donese neki đus (nisam nikad prije vidio taj naziv), piše Albina.

Gledam bocu piše da za IB Plan d.o.o. Sarajevo proizvodi neka firma iz Srbije, iz Inđije.
Skontah da ovaj restoran Mlinicu drži ova firma iz Sarajeva, IB Plan d.o.o.

Kontam kasnije da sam bogdo naručio kiselu Oaza (valjda bi imali u ponudi :what:) ali to ću drugi put aBd.

Nije mi jasno zašto ovo radimo, zašto nemamo u ponudama restorana samo svoje proizvode, ovo se siguran sam kod Hrvata nikad ne bi desilo. Oni imaju Jamnicu, Juicy itd. i šamaraju lijevo i desno.

Čak sam u Blagaju vidio jednu veliku crvenu tendu kod jednog restorana i na njoj piše "Karlovačko". :joojj: Znamo svi čije je to pivo.

Ali ima dosta i pozitivnih stvari, bilo je danas podosta raje u Blagaju npr., čak sam vidio neke goste iz Srbije, bugarske, poljske tablice, goste sa engleskog govornog područja. Uglavnom vrti se lova, koliko toliko obzirom na Koronu.

Također sam vidio da su oni restorani po Jablanici solidno popunjeni, jede se meso. :D

Dok još nema autoputa prema Mostaru nema ni zime za Jablanicu.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Čajdžinica

Post Postao/la Zmaj » 21 jun 2021 20:48

slika

Sve opstine koje sam posjetio ili prolazio kroz. Koje opstine ste vi posjetili?
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Bosman
Administrator
Postovi: 874
Pridružen/a: 15 okt 2012 23:16

Re: Čajdžinica

Post Postao/la Bosman » 23 jun 2021 06:02

Dobar si. :D Ja sam samo bio po Sarajevu i Podrinju.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41366
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Čajdžinica

Post Postao/la Jack » 23 jun 2021 07:06

Zmaj je napisao/la: 21 jun 2021 20:48 slika

Sve opstine koje sam posjetio ili prolazio kroz. Koje opstine ste vi posjetili?

Okay da vidim mapu prvo.Bit ce prilicno gusto ali vjerujem da je Zmaj pobjedio.Iako blizu sam

Usk kanton:Sve sem opstine Buzim i Velika Kladusa
Livanjski kanton:Drvar i Bos Grahovo


Sad zasad vodim ali na kraju necu pobjediti

Bio u Sipovu,Bos Novom,Bos Dubici i Bos Kostajnici.Znaci+ za mene.Ove ostale u krmetnjaku na zapadu.Bio sam svugdje kao i Zmaj+ dodaj Prnjavor


Mostarski kanton samo Mostar,Jablanica i Konjic
Skutorija i Gorazde nista
Sarajevski kanton sve sem Trnova
Posavski kanton nista
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41366
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Čajdžinica

Post Postao/la Jack » 23 jun 2021 07:14

Zenicki kanton Zenica,Kakanj i Visoko.Valjda sam prosao i kroz Zepce ali se ne sjecam ako je na putu B Luka-Sarajevo.Takodjer bio u Olovu prolazio na putu Tuzla-Sarajevo
Tuzlanski kanton sve na cesti Tuzla-Sarajevo znaci Tuzla,Zivinice,ne znam jel Kladanj?U ostatku Tuzlanskog kantona nisam bio

Kad saberes sve gdje sam extra bio.I gdje nisam.Mislim opet da Zmaj vodi

U Srednjoj Bosni sam prolazio kroz Donji Vakuf,Jajce i Travnik




Ne,nema sanse.I sa svim opstinama gdje sam bio i prolazio.Opet nisam vise prosao od Zmaja.Rekao bih da sam na cirka 80% njegove mape.Ubi me Srednja Bosna ali sta mozes


Kad bolje razmislim nisam bio u Tuzli
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
abu seid
Član
Postovi: 1307
Pridružen/a: 01 nov 2013 12:13

Re: Čajdžinica

Post Postao/la abu seid » 23 jun 2021 09:04

Broji se samo gdje ste makar sok ili kafu popili. Ništa ako ste autom prošli. :D

Odgovorite