☑ Pravila foruma i savjeti

Čajdžinica

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Kahvana

Post Postao/la amkos » 08 nov 2019 11:51

Alp arslan je napisao/la: 08 nov 2019 06:46
ButtersTM je napisao/la: 07 nov 2019 09:42 Zašto mislite da je sekularna Bosna loša ideja?

Da li ste uopšte upoznati šta znači sekularno?
Druže ili si vlaški trol ili si glup, a to svakako dolazi jedno sa drugim, sekularizam apsolutno nigdje na svijetu ne postoji, za Evropu su sekularni i oni križari koji u učionice stavljaju krst u Hercegovini, i oni koji su nabili čaprljan na vrh brda da bi zapišali čitav grad koji su skoro pa poravnali u agresiji, evo i u Sarajevu je KŠC sekularna, koja nije privatna nego škola koja se finansira iz budžeta preko koje nam uvode HZHB i Vatikan u sred Sarajeva. Sekularizam ne može biti u državi u kojoj ima preko 50% muslimana, pogledaj šta je ona novinarka Deutche Welle napisala u Sarajevu, kaže Naša Stranka je prva sekularna partija koja vodi Sarajevo, kažu joj nije, SDP je vodio Sarajevo, a ona im veli "Ma nije to sekularizam, Zlatko Lagumdžija je bio na Hadžu!" Eto ti sekularizma..
Pokušavaš na glup način da nekoga isprovociraš, eto kao tebe mrze jer si ti ateista, a ti se jadan boriš samo protiv vjere u poltici i javnom životu, ako bi mi Bošnjaci slučajno mogli da tu vjeru metnemo između četri zida, da majke obeščastimo i skinemo im feredžu, tebi bi odgovaralo..
Prvo niko te nije ni pitao šta si, ti si krenuo da forsiraš tu priču, druga stvar to je destruktivna ideja, jer ateista nema morala, moral može da dolazi samo iz vjere, to je vjerski proizvod, nisu se ovdje ljudi borili i ginuli da bi sutra na sam spomen nekakve islamizacije vi psovali Aliju koji je navodno islamizirao multietničnu, sekularnu vojsku i da bi nana sa šamijom jedva dočekala da da svoju Fatu za Radosava sa pala koji je eto dobar sekularista, pusti me te priče života ti.
:aplauz: :aplauz:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Kahvana

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 08 nov 2019 15:48

Ovo za duple standarde sekularizma izmedju vecinsko Kriscanskih i vecinsko Muslimanskih drzava si dobro primijetio.
Kad je Trump u SAD, Miterand u Francuskoj ili Kurz u Austriji rekao da je njegova Kriscanska zemlja i bazirana na Kriscanskim nacelima - takav govor nikako nije stetio "sekularizmu" tih zemalja. Ali kad Erdogan kaze da je njegova zemlja bazirana na Islamskim nacelima, onda je on Islamista - i ako se i u njegovoj drzavi za vlast takmice i druge, nereligiozne, stranke isto kao u njihovim i ako se takodjer u njegovoj drzavi vlada drzi daleko od dzamije. Ali opet - za njih vaze jedna pravila, za njega druga.

Znaci od nas se ocekuje da se Ezan ne cuje, da ne idemo na dzume, da pijemo alkohol ili jedemo krmetinu da bi bili "sekularni" - a kod njih Bozic donosi 3 neradna dana i to jeste sekularno.

Evo u SAD se od Novembra svake godine vrte reklame o Bozicu. A kad kod nas bude serijal Hz. Omer tokom Ramazana, odmah prica "vidi Islamizacije." Cijenim ja svacije vjerovanje ili nevjerovanje, i Bozic i Uskrs i sve ostalo - ali ne volim kad mi neko prodaje muda pod bubrege i pokusava pravit budalom.
Samo BiH.

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Kahvana

Post Postao/la Zmaj » 08 nov 2019 19:39

ButtersTM je napisao/la: 07 nov 2019 09:42 Zašto mislite da je sekularna Bosna loša ideja?

Da li ste uopšte upoznati šta znači sekularno?
Koja je tvoja definicija sekularizma?
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Alp arslan
Član
Postovi: 163
Pridružen/a: 06 mar 2018 11:49

Re: Kahvana

Post Postao/la Alp arslan » 09 nov 2019 05:17

BosnjackaHercegovina je napisao/la: 08 nov 2019 15:48 Ovo za duple standarde sekularizma izmedju vecinsko Kriscanskih i vecinsko Muslimanskih drzava si dobro primijetio.
Kad je Trump u SAD, Miterand u Francuskoj ili Kurz u Austriji rekao da je njegova Kriscanska zemlja i bazirana na Kriscanskim nacelima - takav govor nikako nije stetio "sekularizmu" tih zemalja. Ali kad Erdogan kaze da je njegova zemlja bazirana na Islamskim nacelima, onda je on Islamista - i ako se i u njegovoj drzavi za vlast takmice i druge, nereligiozne, stranke isto kao u njihovim i ako se takodjer u njegovoj drzavi vlada drzi daleko od dzamije. Ali opet - za njih vaze jedna pravila, za njega druga.

Znaci od nas se ocekuje da se Ezan ne cuje, da ne idemo na dzume, da pijemo alkohol ili jedemo krmetinu da bi bili "sekularni" - a kod njih Bozic donosi 3 neradna dana i to jeste sekularno.

Evo u SAD se od Novembra svake godine vrte reklame o Bozicu. A kad kod nas bude serijal Hz. Omer tokom Ramazana, odmah prica "vidi Islamizacije." Cijenim ja svacije vjerovanje ili nevjerovanje, i Bozic i Uskrs i sve ostalo - ali ne volim kad mi neko prodaje muda pod bubrege i pokusava pravit budalom.
Ne samo to nego ti imaš jednog smrdljivog Trebinjskog kaurina Peđu Isovića koji tvrdi da je Sarajevo islamizirano jer ne može da popije pivo u SCC koji je privatni objekat, ne shvata debil da vlasnik može zabraniti točenje Alkohola, ne vidi on da je u pola Evrope zabranjena konzumacija unutar gradske jezgre, on bi kao kinezi narod trpao u konc logore i onda ih tjerao da piju alkohol jer je to jedini pravi sekularizam, onda imaš slučaj Žižeka koji je primjetio "islamizaciju Sarajeva" iako Sarajevo nije nikada ni posjetio, a Žižek jedino čita ovakve kao Peđa, u gradu sa 90% muslimana se osjećamo kao neki relikt, mi bi se kao trebali nekome izvinjavati za nešto, obnavljaju "Krščansku evropu" preko naših leđa, sekularizam je samo još jedan izgovor pomoću kojeg nas demonizuju, jedini način da mi budemo sekularni je da se odreknemo vjere i tradicije, tu nema drugo ništa..

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Kahvana

Post Postao/la Abidaga » 17 nov 2019 15:39

Alp arslan je napisao/la: 09 nov 2019 05:17jedini način da mi budemo sekularni je da se odreknemo vjere i tradicije, tu nema drugo ništa..
To pravilo ne vazi samo za Bosnjake nego za citavo covjecanstvo. Ljudi ukoliko su sekularni ne mogu biti istovremeno i vjernici sto ne znaci da i Bosnjacima kao vjernickom narodu nije potrebna sekularna drzava kao garant ljudskog prava na slobodu vjeroispovijesti.

Avatar
Alp arslan
Član
Postovi: 163
Pridružen/a: 06 mar 2018 11:49

Re: Kahvana

Post Postao/la Alp arslan » 20 nov 2019 03:30

Abidaga je napisao/la: 17 nov 2019 15:39
Alp arslan je napisao/la: 09 nov 2019 05:17jedini način da mi budemo sekularni je da se odreknemo vjere i tradicije, tu nema drugo ništa..
To pravilo ne vazi samo za Bosnjake nego za citavo covjecanstvo. Ljudi ukoliko su sekularni ne mogu biti istovremeno i vjernici sto ne znaci da i Bosnjacima kao vjernickom narodu nije potrebna sekularna drzava kao garant ljudskog prava na slobodu vjeroispovijesti.
Upravo dokazuješ da tzv "Sekularizam" ne postoji, sama spoznaja da ti a i niko drugi ne mogu razlučiti definiciju sekularizma jer bi po toj logici Sekularna država prestala da postoji čim bi vjernik došao na mjesto predsjednika ili premijera? onda bi bilo zabranjeno i kandidovanje za tako bitne pozicije, širom Evrope pobjeđuju ekstremni hriščani, od Rumunije do Engleske, a ostaju sekularne države? Valjda radi ustava u kojem piše da sloboda vjere postoji, da su sekularna država ili šta već?
"Sekularne države" samo postoje jer hriščanstvo nema zakone i putokaz o tome kako voditi državu, u svaku poru života u sekularnim društvima, od prava do sporta su ugrađeni elementi hriščanstva.. Pogledaj Englesku, njihova kraljica je po definiciji "Supreme Governor" Engleske crkve a po zakonima je država sekularna, mada u Engleskoj je čudna situacija, oni su možda među jednim državama u Evropi koje mogu tvrditi da su "hriščanske-krščanske" upravo jer je monarhija i jer je vladar države i vladar nad crkvom, a opet kod njih je društvo dosta bezbožno i slobodno, dok je u USA npr situacija obrnuta, tamo je država navodno čisto sekularna, imaju drugi amandman koji omogućava sve slobode vjere i izjašnjavanja a religija se koristi u politici na dnevnom nivou, i to ekstremno je zastupljena, čak im vjera upravlja i vanjskom politikom..

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Kahvana

Post Postao/la Abidaga » 20 nov 2019 08:04

Alp arslan je napisao/la: 20 nov 2019 03:30
Abidaga je napisao/la: 17 nov 2019 15:39
Alp arslan je napisao/la: 09 nov 2019 05:17jedini način da mi budemo sekularni je da se odreknemo vjere i tradicije, tu nema drugo ništa..
To pravilo ne vazi samo za Bosnjake nego za citavo covjecanstvo. Ljudi ukoliko su sekularni ne mogu biti istovremeno i vjernici sto ne znaci da i Bosnjacima kao vjernickom narodu nije potrebna sekularna drzava kao garant ljudskog prava na slobodu vjeroispovijesti.
Upravo dokazuješ da tzv "Sekularizam" ne postoji, sama spoznaja da ti a i niko drugi ne mogu razlučiti definiciju sekularizma jer bi po toj logici Sekularna država prestala da postoji čim bi vjernik došao na mjesto predsjednika ili premijera? onda bi bilo zabranjeno i kandidovanje za tako bitne pozicije, širom Evrope pobjeđuju ekstremni hriščani, od Rumunije do Engleske, a ostaju sekularne države? Valjda radi ustava u kojem piše da sloboda vjere postoji, da su sekularna država ili šta već?
"Sekularne države" samo postoje jer hriščanstvo nema zakone i putokaz o tome kako voditi državu, u svaku poru života u sekularnim društvima, od prava do sporta su ugrađeni elementi hriščanstva.. Pogledaj Englesku, njihova kraljica je po definiciji "Supreme Governor" Engleske crkve a po zakonima je država sekularna, mada u Engleskoj je čudna situacija, oni su možda među jednim državama u Evropi koje mogu tvrditi da su "hriščanske-krščanske" upravo jer je monarhija i jer je vladar države i vladar nad crkvom, a opet kod njih je društvo dosta bezbožno i slobodno, dok je u USA npr situacija obrnuta, tamo je država navodno čisto sekularna, imaju drugi amandman koji omogućava sve slobode vjere i izjašnjavanja a religija se koristi u politici na dnevnom nivou, i to ekstremno je zastupljena, čak im vjera upravlja i vanjskom politikom..
Monarhije kojima ustav propisuje da sef drzave mora pripadati odredjenoj vjeri naravno nisu sekularne drzave. RBiH u kojoj islamski filozof Alija Izetbegovic moze biti sef drzave jeste i ne prestaje biti sekularna zbog toga sto njegova drzavna politika prestavlja demokratsku volju gradjana koji su vecinom vjernici.

Avatar
patriota
Član
Postovi: 269
Pridružen/a: 27 mar 2018 17:10

Re: Čajdžinica

Post Postao/la patriota » 20 nov 2019 11:40

In political terms, secularism is the principle of the separation of government institutions and persons mandated to represent the state from religious institution and religious dignitaries (the attainment of such is termed secularity). Defined briefly, secularism means that governments should remain neutral on the matter of religion and should not enforce nor prohibit the free exercise of religion, leaving religious choice to the liberty of the people...
https://en.wikipedia.org/wiki/Secularism
** Budi ruka koja BiH gradi, brani i hrani!!! ** :zastava:
Imate ideju o pokretanju biznisa u BiH? Posjetite www.restart.ba __ :gut:
www.bih.rf.gd ___ :gut:

Avatar
Alp arslan
Član
Postovi: 163
Pridružen/a: 06 mar 2018 11:49

Re: Čajdžinica

Post Postao/la Alp arslan » 21 nov 2019 07:07

Ne sporim ja da je BIH sekularna i drugačije nikada i ne može biti, samo sporim da je "sekularizam" neka bitna stvar i da de fakto on ne postoji na terenu, mi izgleda i kada stavimo sve moguće liberalne zakone koji proizilaze iz filozofskog liberalizma, omogućimo sve moguće slobode vjere, izjašnjavanja i slično, jugobalijski i križarski otpad iz čitavog svijeta nas opet optužuje da smo "islamska država" i šta ti onda vrijedi što je zakon takav? sekularizam treba da bude u ustavu, naravno 90% svakog ustava je mrtvo slovo na papiru što možete izvesti i iz primjera koje sam predhodno pisao..
Alija je stvarao sekularnu državu, pa opet vidi kako smo završili, musliman čak i kad traži sekularizam i jednakost po liberalnim standardima, završi u masovnim grobnicama..

bosnaprkosna
Član
Postovi: 147
Pridružen/a: 26 okt 2018 21:12

Re: Vitalna statistika BiH

Post Postao/la bosnaprkosna » 22 jan 2020 13:01

Jack je napisao/la: 22 jan 2020 02:15 Citao sam malo na kamenko forumu i kako oni predvidjaju da ce broj Muslimana pasti na milion.Pa i manje?Vjerovali ili ne.

Gledajte.Broj katolika je minoran.Niko zdrava uma ne bi pomislio da ce jedan sruseni i spaljeni Kozarac imati vise Bosnjaka nego sto ima danas katolika na podrucju cijelog Brcko distrikta.Ali i ove godine imas najmanje -130 katolika u Brcko distriktu ako ne i vise.

Mladje fertilno katolicko stanovnistvo nestaje.Ko misli da su to ''starci'' otisli.Grdno se vara.Najbolji primjer je Orasje.Sto je ostalo mladog,pametnog i sposobnog.To nece prezivjeti 2030 godinu.Ziva istina.Jer ako imas takav brutalan pad u jednom Orasju.Gdje najvise katolika i ostalo odmah poslije Daytona.Kako mislis da drugi krajevi rasti.Ponajvise kladare,blizina Mostara,kao i sverc-komerc jos uvijek izdrzava,tacnije manipulise ostatak drzave da ih finansira.Ali i to je kratka vijeka.Mislim,radi se o 3-4 opstine juzno od Mostara.Da stvar bude gora.Sve opstine katolicke i one koje su nekad bili ekonomski divovi.Danas su obicne selendre koje nestaju tipa Livno i Duvno
Prvi put udjoh na herceg srpski forum i zaista sam sokiran sta sam sve procitao .kao prvo mislim da pola foruma cu cetalji pola sokci.Ali ne mogu da shvatim sokce koji misle da se svijet oko njih okrece i da su uvjereni da je njihov rezultat od 500k na popisu realan,da nisu varali a da svi ostali jesu,da su uvjereni da Bosnjaci demografski propadaju i da cemo do 2030 pasti ispod 900 000 .zaista svasta sam cuo al ovolike nebuloze koje sam tamo procitao ja ne vjerujem,sjeban sam koliki su komplexsasi.Ali to bolje po nas da se zavaravaju mnogo,jer ce ih za par godina puci relalan samar da ih nema ni 300k.ev morao sam ovo napisat,nisam imao namjeru trolat nego samo iznijeti misljenje.

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Vitalna statistika BiH

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 22 jan 2020 13:28

bosnaprkosna je napisao/la: 22 jan 2020 13:01
Jack je napisao/la: 22 jan 2020 02:15 Citao sam malo na kamenko forumu i kako oni predvidjaju da ce broj Muslimana pasti na milion.Pa i manje?Vjerovali ili ne.

Gledajte.Broj katolika je minoran.Niko zdrava uma ne bi pomislio da ce jedan sruseni i spaljeni Kozarac imati vise Bosnjaka nego sto ima danas katolika na podrucju cijelog Brcko distrikta.Ali i ove godine imas najmanje -130 katolika u Brcko distriktu ako ne i vise.

Mladje fertilno katolicko stanovnistvo nestaje.Ko misli da su to ''starci'' otisli.Grdno se vara.Najbolji primjer je Orasje.Sto je ostalo mladog,pametnog i sposobnog.To nece prezivjeti 2030 godinu.Ziva istina.Jer ako imas takav brutalan pad u jednom Orasju.Gdje najvise katolika i ostalo odmah poslije Daytona.Kako mislis da drugi krajevi rasti.Ponajvise kladare,blizina Mostara,kao i sverc-komerc jos uvijek izdrzava,tacnije manipulise ostatak drzave da ih finansira.Ali i to je kratka vijeka.Mislim,radi se o 3-4 opstine juzno od Mostara.Da stvar bude gora.Sve opstine katolicke i one koje su nekad bili ekonomski divovi.Danas su obicne selendre koje nestaju tipa Livno i Duvno
Prvi put udjoh na herceg srpski forum i zaista sam sokiran sta sam sve procitao .kao prvo mislim da pola foruma cu cetalji pola sokci.Ali ne mogu da shvatim sokce koji misle da se svijet oko njih okrece i da su uvjereni da je njihov rezultat od 500k na popisu realan,da nisu varali a da svi ostali jesu,da su uvjereni da Bosnjaci demografski propadaju i da cemo do 2030 pasti ispod 900 000 .zaista svasta sam cuo al ovolike nebuloze koje sam tamo procitao ja ne vjerujem,sjeban sam koliki su komplexsasi.Ali to bolje po nas da se zavaravaju mnogo,jer ce ih za par godina puci relalan samar da ih nema ni 300k.ev morao sam ovo napisat,nisam imao namjeru trolat nego samo iznijeti misljenje.
Meni je drago da su takvi jer samo ako su realni mogu da shvate i promjene situaciju u kojoj se nalaze, ovako kada vidis da ti se neprijetalj zeli da objesi treba mu dodati konopac :) Neka nastave da misle da im je sve najbolje , da ih je 500 000 , da im cvjeta ekonomija, da im onaj isprdak samo sto nije serviran na stolu a oni ne trebaju nista da rade vec samo da cekaju ..pa neka cekaju pa kada shvate da nije kako misle bice im kasno , ustvari vec im je kasno ali to glupaci ne shvataju a to je bolje za nas :huhu:
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Avatar
ljiljan89
Član
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 feb 2013 14:04
Lokacija: Sarajevo

Re: Vitalna statistika BiH

Post Postao/la ljiljan89 » 22 jan 2020 17:59

Jack je napisao/la: 21 jan 2020 03:11
Nista se bitnije nece promjeniti u narednih 10 tak godina.Hrvati u Bosni ce i dalje biti faktor.
Kako se nece mijenjati. Na izborima 2022 hrvati gube pravo veta na nivou federacije i zbog toga covic ovoliko galami oko izbornog zakona.

Danas mi imamo 4 hrvatska delegata u domu naroda FBIH od 17. Samo 1 narod je dovoljan da blokira rad FBiH i to sada covic upravo radi, medjutim, da bi blokirao moras kontrolisati 2/3 delegata

17 ima ukupno tj. onaj ko zeli bez ikakvih pitanja da ista blokira mora imati najmanje 12 delegata, covic danas ima 13.

Ukoliko se ne dese ogromne manipulacije na izborima 2022, covic nece imati potreban broj delegata da moze blokirati po fbih.
Bog Bosna i Bošnjaci

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Vitalna statistika BiH

Post Postao/la Drina » 22 jan 2020 20:43

Upravo to
Dozivljavaju potop na sljedecim izborima
Biće onako kako Bošnjaci odluče

anteportas
Član
Postovi: 105
Pridružen/a: 14 apr 2019 00:23

Re: Vitalna statistika BiH

Post Postao/la anteportas » 22 jan 2020 21:45

Treba reći da petorici članova CIK-a je istekao mandat, s tim da će se mandati novim članovima dodijeliti tek iduće godine, jer u ovoj imamo lokalne izbore.

CIK je trenutno pod HDZ-SNSD kontrolom i jako je bitno da im se izbije iz ruku prije izbora 2022. zato što su mnoge malverzacije vršili, uključujući i primjenu Popisa 2013. koji je omogućio HDZ-u kontrolu nad Domom naroda.

Nove članove CIK-a potvrđuje samo Predstavnički dom državnog Parlamenta, i tu HDZ i SNSD nemaju mogućnost blokade.

Ako se CIK stavi pod našu kontrolu, HDZ je završena priča.

Izvinjavam se na off topicu, samo sam htio istaći da postoji realna šansa da HDZ bude eutaniziran na idućim izborima.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Vitalna statistika BiH

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 23 jan 2020 01:41

ljiljan89 je napisao/la: 22 jan 2020 17:59
Jack je napisao/la: 21 jan 2020 03:11
Nista se bitnije nece promjeniti u narednih 10 tak godina.Hrvati u Bosni ce i dalje biti faktor.
Kako se nece mijenjati. Na izborima 2022 hrvati gube pravo veta na nivou federacije i zbog toga covic ovoliko galami oko izbornog zakona.

Danas mi imamo 4 hrvatska delegata u domu naroda FBIH od 17. Samo 1 narod je dovoljan da blokira rad FBiH i to sada covic upravo radi, medjutim, da bi blokirao moras kontrolisati 2/3 delegata

17 ima ukupno tj. onaj ko zeli bez ikakvih pitanja da ista blokira mora imati najmanje 12 delegata, covic danas ima 13.

Ukoliko se ne dese ogromne manipulacije na izborima 2022, covic nece imati potreban broj delegata da moze blokirati po fbih.
Zašto misliš da Čović neće imati dovoljan broj delegata? U kojim će mjestima izgubiti delegate?
Samo BiH.

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Čajdžinica

Post Postao/la Zmaj » 23 jan 2020 16:07

Prebacio sam vamo diskusiju o izborima.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
ljiljan89
Član
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 feb 2013 14:04
Lokacija: Sarajevo

Re: Čajdžinica

Post Postao/la ljiljan89 » 23 jan 2020 17:03

Zmaj je napisao/la: 23 jan 2020 16:07 Prebacio sam vamo diskusiju o izborima.
Napisem cijeli post i slucajno izadjem sa stranice...

Zato sto delegati dolaze iz kantona gdje je tog naroda bilo najvise prema popisu 1991.

Zbog HDZ politike da se hrvati zbiju u 2 kantona oni su sebi napravili medvjedju uslugu. Tako da najvise delegata dolazi iz SBK gdje hrvati dozivljavaju potop.

Hrvati po popisu 1991

SBK: 131.000
HNK: 108.000
ZDK: 87.000
K10: 86.000


znaci ogroman broj delegata dolazi iz SBK i ZDK gdje hrvati ubrzano nestaju i tu cemo moci mi birati hrvatske delegate. Cim predjemo prag od 6 delegata od 17 koliko ih ima, HDZ gubi moc blokate na nivou FBiH kao sto je upravo sada slucaj. Trenutno imamo 4 delegata. Ja mislim da prelazimo prag 2022 godine ukoliko ne bude marifetluka teskih.

Covic ovo zna i to je jedini razlog zasto trenutno drzi FBiH u blokati. Nada se da ce dobiti izborni zakon po njegovoj volji tj. da hrvatski delegati dolaze iz HNK, K10 itd...
Bog Bosna i Bošnjaci

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Čajdžinica

Post Postao/la Zmaj » 03 aug 2020 19:34

Diste dragi forumasi. :vojnik2:
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
bilbo
Član
Postovi: 899
Pridružen/a: 30 dec 2012 11:42

Re: Čajdžinica

Post Postao/la bilbo » 03 aug 2020 22:45

:vojnik4: na liniji :vojnik3:

Nije te bilo neko vrijeme na forumu, drago mi je da si još ovdje.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41369
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Čajdžinica

Post Postao/la Jack » 03 aug 2020 22:58

Vecina ljudi idu na ljetovanje,tako nije nista cudno
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Odgovorite