☑ Pravila foruma i savjeti

Košarkaška reprezentacija BiH

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Drina » 13 sep 2018 20:02

Da. Jos malo falilo i da pobjede na kraju.

Ja iskreno ne shvatam kako je moguce da su neki od ovih kosarkasa profesionalni igraci.
Vrabac. Lik ne zna da vodi loptu!!! Kako je to moguce? Ne shvatam. Gledao sam ga u Sarajevu kada smo igrali protiv Armenije. Uzme lopti, dribla i gleda u pod. K'o sivonja. Uopste ne vidi sta se desava oko njega. Uzas

Jedini koji je konstantan je Kikanovic. On iskreno se uvjek odazove i odradi kako treba.
Nurkic je bio solidan. Ipak se vidi da je NBA kalibar
Musa pravi previse gresaka. Svaku utakmicu gubi lopti kada pocne neko nepotrebno ludo driblanje

Znaci gotovo sto se tice kvalifikacija


I jos ne shvatam kako je moguce da toliko mase slobodna. Pa ja kao amater sam mogao ubaciti 200 slobodnih zaredom ako treba. Kako je to moguce promasiti?

I trebaju dovesti onda enkog amera na 1
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Drina » 13 sep 2018 20:31

I ne znam zasto je Nurkic igrao samo 20min?

Da je igrao 5_6min vise uzeli bi ovo
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Zmaj » 13 sep 2018 21:55

Da treca cetvrtina (ko bi to reko) je sve upropastila a tad je Nurkic i najmanje igro. Sa -10 na skoro -25. Da su samo malo bolje tu igrali sigurno bi pobjedili. Kosarska se ipak igra 40 a ne zadnjih 5 minuta.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la amkos » 13 sep 2018 21:57

Opet kobna 3/4. :lolcina:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Drina » 14 sep 2018 08:17

Trebao je Nurkic igrati 5-6 min vise u toj trecoj i dobili bi ovo. Vidila se razlika u 4 kada je on bio tu. Kako vrsi pritisak u odbrani.

Ima tu puno losih igraca. Kako su samo jeftino ispadali na one trzaje finaca :oops: Onaj Lazic cak i 2 faula napravi na liku koji suta sa linije za 3 poena. Nevjerovatno. Ispada kao kadet.


Sve u svemu mislim da smo propustili veliku sansu da dobijemo Francuze u Francuskoj. Tu su bile realne sanse jer su i oni igrali kao amateri.
I isto je lose sto nisu uspjeli dobiti Belgiju u Belgiji.

Usli bi u ovaj drugi krug sa 4 pobjede i bilo bi mnogo lakse
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Zmaj » 16 sep 2018 20:38

Igramo sad protiv Ceske, odbrana je bolja al jos uvijek grijesimo puno. Kako mi je mrzak ovaj Baho. :roll:
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Zmaj » 16 sep 2018 22:00

Kikanovic i Nurkic standardno dobri, svi ostali ukljucujuci Muse su igrali ko amateri.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Drina » 16 sep 2018 22:28

Lose brate. Ocekivao sam mnogo bolje. Musa ocito jos nije dosegao nivo seniora. Nista nije pokazao u ove dvije utakmice. Najgore sto jos uvjek ima vrucu glavu pa se zaleti i saplete.
S ovakvom igrom on nece ni na klupu u NBA. Tamo se igra astronomska kosarka. On nema masu ali to onda mora nadoknaditi odlicnim sutom.Ali i tu je los. Vise ne zna pogoditi trice. Ovako mrka kapa

Mora puuuuuuuno napredovati

I bilo je puno onih koji su bili dobri u mladim kategorijama ali izgleda da su zakrzljali negdje.

Nama treba jedan dobar play. Musa se bezveze trosi na toj poziciji. Neka nadu nekog amera.

I na kraju cudi me da vise nemamo dobre sutere. Oduvjek smo bili dobro u tome. Sada se poradamo kada sutamo tricu
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Zmaj » 27 sep 2018 20:01

Mirza Teletović postaje prvi čovjek Košarkaškog saveza BiH

slika

Bivši kapiten košarkaške reprezentacije BiH Mirza Teletović uskoro će postati novi član Upravnog odbora Košarkaškog saveza BiH, odnosno sistemom rotacije postat će predsjednik KS BiH.
Ovu funkciju je do sada obavljao Sejo Bukva, ali je nedavno podnio ostavku, nakon čega je ovo mjesto ostalo upražnjeno.

Mirza Teletović bit će dio Upravnog odobra Košarkaškog saveza Kantona Sarajevo, a njegov dolazak u KS BiH trebao bi biti od velikog značaja za bh. košarku s obzirom na neupitno znanje koje bivši kapiten posjeduje, kao i njegovu želju da unaprijedi bh. košarku.

Prema prvim informacijama, Teletović bi sljedećeg mjeseca trebao biti imenovan za novog člana Upravnog odbora Košarkaškog saveza BiH, kada je zakazana redovna sjednica Skupštine.

"Nakon dugo razmišljanja, zašto bih trebao, zbog čega, što će meni u životu nerviranje, sekiracija, borba s vjetrenjačama i sve što ide uz neke odgovorne funkcije, donio sam odluku kako moj život bez košarke, nije život.

Da, na prijedlog Košarkaškog saveza Kantona Sarajevo i gospodina Nihada Selimovića, pristao sam biti kandidat za Upravni odbor Košarkaškog saveza BiH. Ukoliko taj prijedlog prođe na Skupštini Košarkaškog saveza naše zemlje, od novembra, po sistemu rotacije, trebao bih biti i predsjednik Košarkaškog saveza BiH, što će mi biti velika čast i zadovoljstvo, ali i odgovornost, jer košarku u našoj zemlji treba vratiti na mjesto koje joj i pripada.

Ne interesuju me prazne priče, iako nam je sport time opterećen, već me isključivo interesuje napredak košarke. Naša zemlja je oduvijek bila puna talenta, ali nedostajalo nam je samokritike i rada i dat ću sve od sebe da više nikoga nikad ne molimo, da više nikada ni od koga ne tražimo i da ne čekamo milostinju kako bismo se takmičili, već da u godinama koje su pred nama postanemo savez koji se neće stidjeti svog rada.

O nama će se u budućnosti pisati i govoriti samo afirmativno, jer to je moj cilj. Zbog toga sam i preuzeo ovu obavezu, a znam da će biti teško postići sve ovo što sam nabrojao, ali mene u životu nikada nije interesovao prosjek, već samo napredak.

Košarka je moj život, moje zanimanje, moja ljubav, košarka mi je dala sve u životu i ja sam dao sve njoj i nadam se da ću imati pomoć svih onih ljudi koji vole ovaj sport, jer lako je pričati o tome šta se treba uraditi, problem nastaje kada dođe do konkretnih stvari.

Ja sam tu zbog konkretnih stvari i ne volim pričati o stvarima koje se tek trebaju desiti. Vrijeme će pokazati", saopćio je Teletović.

S reprezentacijom Bosne i Hercegovine Teletović je nastupio na četiri Eurobasketa (2003., 2005., 2011. i 2013.), a posljednji nastup u dresu s državnim grbom imao je 10. septembra 2016. godine u kvalifikacionom meču protiv Rusije u tuzlanskom Mejdanu.
https://www.klix.ba/sport/kosarka/mirza ... /180927065
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
momak
Član
Postovi: 667
Pridružen/a: 09 dec 2013 20:26

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la momak » 27 sep 2018 22:51

Mozda i nije losa stvar.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Drina » 21 okt 2018 20:35

Musa ubacio prva 2 poena u sluzbenoj NBA utakmici

UOAglTIIWi8
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41352
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Jack » 01 nov 2018 13:52

Musa nema iskustvo igranja u Europi i nema masu poput Nurkica koji ima 120+ kila na 210 cm visine,i moze da igra i klasicnog centra.Ovaj je tek 3-4 cm nizi ali je malen za Nba lige.Da je nizi na cirka 195 cm pa da igra beka,ali ovako Nba je puna ovakvih 205 cm likova koji su tu od danas do sutra,znaci Musa mora da pokaze nesto u prve 2 godine u Nba ligi ili ce biti progutan i Italija mu ne gine i to ako je sretan.Nba je zajeban sistem i tesko je igrati

Od nekih talenata jedino Nurkic zna da uvali koseve ali ima visinu i masu i misice i za Musu je fakat Tarzan.Nba je zahtjevna liga run and gun.Znaci trka,trka,misici,napadi,teske banane,ozlijede.Igra je brza,ozlijede su teze i bit ce jebeno jer Euro liga je pacerska za Nba.Sad Musa je receno ima neku ozlijedu i namjeravaju ga da prebace u G ligu sto je neka rezerva Nba.Tako jos to nije sigurno za njega
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41352
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Jack » 01 nov 2018 14:09

Inace upoznao lika 211 cm visok,igra kosarku.Sa 186-187 cm zavisi ako mi je dobar dan s kicmom.Ja sam covjek koji moze da pogleda u oci haman svakog(ako je do 2 metra visok).Ali kad bih rekao da sam mu jedva dodirnuo bradu.Ne mozete da zamislite koliko je to masovno 211 cm visina.Fakat osjecao sam se mozda u par puta da sam kepec ili sve.Fakat.Obicno nekako mogu da pogledam ove nize kosarkase ali ovaj je bas.Jos je ovaj bio mrsav imao je oko 100 kila samo.Nurkic ima 120.Mozes misliti da sam stao uz Nurkica.Komplekse bi mi covjek ubio. :mrgreen: :lol: :lol:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Drina » 04 nov 2018 23:36

Nurk je zivotinja. Lik dominira.

Pratio sam ga od kako je dosao u NBA. Napravio je ogroman napredak. Na pocetku je bio spor. Pogotovo u odbrani gdje su ga brzo navlacili da pravi faul i onda je morao na klupu jer brzo skupi 3-4 faula.

Vremenom je naucio kako da brani bez faula i prema meni upravo je tu napravio najbolji napredak. Odlican je u odbrani. Cesto vrsi visok pritisak ili presjeca lopte kao da je visok 185cm. Ma popravio se na svim poljima. Cak je evo poceo sutati i trice.
Vidim da napreduje iz sezone u sezonu. Ima visinu, masu, talenat ali ocito da puno radi.

Sto se tice Muse. Ocekivao sam da ce brze napredovati i da ce nastaviti da dominira medu seniorima ali to nije slucaj. Nema isti ucinak kao kad je bio sa mladim selekcijama. Ali mozda smo previse ocekivali od njega. Ipak mu je tek 18-19 god. Tamo oko 22 cemo vidjeti kakav je njegov realni kapacitet. Jucer je ubacio 23 poena u ovoj G ligi. I mozda ga opet vrate u prvi tim. Dobro je sto nije skroz ispao.

Musa ima odlican prodor po lijevoj strani. Tu kad krene 99% je kos.

Prema meni sektor u kojem je on najvise stagnirao su trice. Tu mora biti izuzetno dobar.


JWF0BvtEw1A


Inace nije nas ali ovaj Doncic ce vjerovatno biti najbolji europski igrac ikad. Liku tek 19 god, tek stigao u NBA i vec zabija po 30 poena. :shock:
Neviden talenat


xr5fyUIO0so
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Drina » 24 feb 2019 18:54

BIH-BUGARSKA

Ko zeli da gleda

http://livetv.sx/frx/eventinfo/769294_b ... _bulgaria/

Imamo puno dobrih igraca. Ima i dobre volje ali osjetim neku nesigurnost. Fali im da zaigraju na nekom finalnom turniru. Da dobju na sigurnosti
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Zmaj » 24 feb 2019 19:50

Atic odlican veceras. Preporodio se u Megi.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Drina » 24 feb 2019 20:32

Ubjeden sam da bi svi bili bolji samo jednom da produ na euro npr. Ovako nekako igraju pod pritiskom i cesto prodrhte kada se lomi utakmica. Fali iskustva na visem nivou.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Drina » 10 maj 2019 09:47

Naš ponos: Jusuf Nurkić se pojavio u majici sa imenima devet heroja BiH!

Nurkić ne krije ljubav prema domovini i onima koji su za nju dali živote

slika

Jusuf Nurkić, košarkaški reprezentativac Bosne i Hercegovine, ponovo je oduševio sportsku javnost u našoj zemlji.

Košarkaš Portland Trail Blazersa zbog povrede ne igra play-off NBA lige, ali je i sinoć bio uz svoje saigrače koji su savladali Denver u šestom meču play-offa (119:108).

A sinoć se u dvorani Moda Center u Portlandu pojavio sa posebnom majicom na kojoj su bila ispisana imena devet heroja odbrambeno-oslobodilačkog rata u BiH - Hajrudin Mešić, Izet Nanić, Midhad Hujdur, Enver Šehović, Mehdin Hodžić, Safet Zajko, Nesib Malkić, Adil Bešić i Safet Hadžić.


Nurkić ne krije ljubav prema domovini i onima koji su za nju dali živote, pa je prošle godine predstavio novi model patika na kojima su bila imena devet heroja. Također, na patikama nosi i Cvijet Srebrenice.

Nedavno je na društvenoj mreži Facebook podijelio video na kojem sluša i pjeva kasidu Devet heroja.


.. "zemljo predaka zapisu vremena davnih izrasla zemljo hrabrih ratnika.." ..najljepše od Bosne iz dubine duše.. "Devet heroja" by Mustafa Isaković #BosnianBeast
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41352
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Jack » 11 maj 2019 00:34

Nedelja 7 sati kod mene.Portland.Tamo oko 1 Ujutro igra Portland zadnju 7 utakmicu
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Drina » 22 feb 2020 19:02

Znacajna pobjeda protiv Latvije. Puno gresaka ali ipak pobjeda na kraju. Na dobrom putu da odu na Euro.



U ponedjeljak protiv Grka. Uz malo srece bi ih mogli uzeti.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Odgovorite