☑ Pravila foruma i savjeti

Svjetski Bošnjački Kongres

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Svjetski Bošnjački Kongres

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 22 jun 2018 03:42

kliker je napisao/la:Jel ti namjerno izvrces sta ja tebi govorim? Onda rasprava nema smisla.

Pateticno je sto 20 godina nakon kongresa vodi se kampanja da se objasni narodu kako da se deklarise. Postavlja se pitanje sta se radilo svih ovih 20 godina do 2013. Pa Zulfikarpasic je vise mrtav uradio za Bosnu, Bosanski jezik i Bosnjastvo vise nego ijedan guzonja iz SDA. Samim tim sto nam je ostavio Bosnjacki Institut...

MBO je nastao zato sto su najvise vrijednovali nacionalno ime Bosnjak sto su i imali u svom imenu. Nama je to tad bilo smijesno i MBO je gledan sa podozrenjem al vizija se ostvarila. Za ovo drugo, Ko zna da se slusalo Zulfikarpasica i Filipovica koji su u svakom pogledu bili vizionari mozda nebi ni doslo do ovog krvoprolica a ti veliku srbiju okaci macku od rep vidi samo sta je Djukanovic uradio.

Ne treba ti politicka snaga u parlamentu da bi vratio historijsko ime. Pa sta to ti mislis da je kongres 1993 bio politicki skup?? To je bio skup intelektualaca a ne odbornika SDA.

Zao mi je volio bih i ja da je SDA imala viziju o narodu drzavi itd al nije. Vidi bolan sta su nam ostavili... Nema nas ni u tragovima na vise od pola drzave. Budi realan zar ne vidis koji je lopovluk? Zar te to ne boli kao muslimana pogotovo sto se stalno kriju iza Islama.
Kliker

90% toga što govoriš ja mislim da je tačno. Ali 93će, svi Bošnjački intelektualci koji su bili aktivni u organiziranju naroda i vojske su bili u SDA. Pravo ili krivo ali to je jednostavno činjenica. SDA je bila sabirni centar i kičma Bošnjačkog nacionalnog bića i sve se vrtilo oko nje. To je jednostavno tako. Na stranu šta je SDA postala nakon toga.
Samo BiH.

Avatar
kliker
Član
Postovi: 916
Pridružen/a: 31 okt 2012 21:12

Re: Svjetski Bošnjački Kongres

Post Postao/la kliker » 22 jun 2018 07:37

BosnjackaHercegovina je napisao/la:
kliker je napisao/la:Jel ti namjerno izvrces sta ja tebi govorim? Onda rasprava nema smisla.

Pateticno je sto 20 godina nakon kongresa vodi se kampanja da se objasni narodu kako da se deklarise. Postavlja se pitanje sta se radilo svih ovih 20 godina do 2013. Pa Zulfikarpasic je vise mrtav uradio za Bosnu, Bosanski jezik i Bosnjastvo vise nego ijedan guzonja iz SDA. Samim tim sto nam je ostavio Bosnjacki Institut...

MBO je nastao zato sto su najvise vrijednovali nacionalno ime Bosnjak sto su i imali u svom imenu. Nama je to tad bilo smijesno i MBO je gledan sa podozrenjem al vizija se ostvarila. Za ovo drugo, Ko zna da se slusalo Zulfikarpasica i Filipovica koji su u svakom pogledu bili vizionari mozda nebi ni doslo do ovog krvoprolica a ti veliku srbiju okaci macku od rep vidi samo sta je Djukanovic uradio.

Ne treba ti politicka snaga u parlamentu da bi vratio historijsko ime. Pa sta to ti mislis da je kongres 1993 bio politicki skup?? To je bio skup intelektualaca a ne odbornika SDA.

Zao mi je volio bih i ja da je SDA imala viziju o narodu drzavi itd al nije. Vidi bolan sta su nam ostavili... Nema nas ni u tragovima na vise od pola drzave. Budi realan zar ne vidis koji je lopovluk? Zar te to ne boli kao muslimana pogotovo sto se stalno kriju iza Islama.
Kliker

90% toga što govoriš ja mislim da je tačno. Ali 93će, svi Bošnjački intelektualci koji su bili aktivni u organiziranju naroda i vojske su bili u SDA. Pravo ili krivo ali to je jednostavno činjenica. SDA je bila sabirni centar i kičma Bošnjačkog nacionalnog bića i sve se vrtilo oko nje. To je jednostavno tako. Na stranu šta je SDA postala nakon toga.
To su samo tvoje pretpostavke drug. Ja mislim upravo drugacije al mozemo nagadjat oko toga. Ne bismo nista postigli sa nagadjanjima.

Avatar
kliker
Član
Postovi: 916
Pridružen/a: 31 okt 2012 21:12

Re: Svjetski Bošnjački Kongres

Post Postao/la kliker » 22 jun 2018 08:22

Abidaga je napisao/la:
kliker je napisao/la:Ne treba ti politicka snaga u parlamentu da bi vratio historijsko ime. Pa sta to ti mislis da je kongres 1993 bio politicki skup?? To je bio skup intelektualaca a ne odbornika SDA.
Intelektualci su dali svoje misljenje ali je SDA kroz parlament izmjenila ustav RBiH tako sto je do tada jos zvanicni "srpskohrvatski" jezik zamjenjen bosanskim jezikom a "Muslimanski narod" Bosnjackim narodom. To nije bilo mogce prije 1993. godine zbog prevelikog broja ustasa i cetnika u parlamentu. Niti bi to ikada bilo moguce unutar Velike Srbije koju su "vizionari" Zulfikarpasic i Filipovic zagovarali.
kliker je napisao/la:Vidi bolan sta su nam ostavili... Nema nas ni u tragovima na vise od pola drzave. Budi realan zar ne vidis koji je lopovluk? Zar te to ne boli kao muslimana pogotovo sto se stalno kriju iza Islama.
Ne glasam za SDA ali je historijska cinjenica je SDA Bosnjake i bosanski jezik ucinila ustavnim kategorijama i da bi ostali u Velikoj Srbiji da nije bilo SDA. Sve ostalo je manje vazno.
Da da usvojili su to poslije kongresa. Moja poenta cijelo ovo vrijeme je da im je trebalo dooosta vremena da shvate neke najosnovnije stvari. Nesto sto su mogli prihvatit 1991 da su mislili da je vazno al ocito da nisu. A i to su usvojili i od tad do sad nisu nista uradili naprimjer pravopis napisa jedan covjek sta cemo kad nam on umre??? ma lakrdija obicna.

Ta Velika Srbija o kojoj pricas je samo pretpostavka, a je li moglo zavrsit kao sto je zavrsilo sa Crnom Gorom. Pritajis se desetljece i onda se odcijepis kad se sve smiri?

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Svjetski Bošnjački Kongres

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 22 jun 2018 08:55

Izvini ali ja ne vidim kako je Crnogorski scenario mogao biti realna opcija Bošnjacima. Nisu naši odnosi sa Srbima ni slični kao odnosi Srba i Crnogoraca, niti su postojale bilo kakve političke indikacije da su Srbi prema nama htjeli i sličan odnos kao prema Crnogorcima i to što su Crnogorci uradili oni su mogli jer su bili u tom položaju (mnogo drugačijem od našeg) ali takva opcija nama nije postojala.

Prvo, postoji ogromna historijska razlika. Crnogorci su Srbima uvijek bili nešto kao mala nestašna Pravoslavna braća koju samo treba dovesti pod okrilje majke Srbije, dok su Bošnjaci Srbima bili projekat za poklati i uništiti već 150 godina. Srbi su prema Crnogorcima gajili iskrene simpatije pa čak i bratstvo, i želili su prave bratske odnose, dok su u svom neznanju i iskrivljenoj verziji historije nas zvali izdajicama Srba i poturicama i smatrali narodom kojeg treba pobit. Njihove narodne pjesme, mitovi i legende, pa čak i literatura to jasno označava. Isto i Cenogorska. Pročitajsamo Gorski Vijenac. Srpski odnos prema Crnogorcima je 1991 bio stvarno bratski koliko je i mržnja prema nama bila iskrena.

Dalje, Srbi Crnogorce nisu tamanili u 9 genocida prije prošlog rata a Bošnjake jesu i ovaj je bio 10ti. Srbi Crnogorcima nisu negirali religiju decenijama ko nama (osim što su ih gurali pod SPC, ali to nije ni slično kao šta su nama radili), niti su im rušili crkve ko nama džamije, niti negirali jezik i pismo ko nama, niti nacionalnost niti identitet. Pa na primjer, Sandžak je decenijama prije ovog rata bio planski podijeljen i poklan nekoliko puta, i to baš između Srbije i Crne Gore. Pa onda Višegrad, Foča pa sve do Gacka etnički očišćeno od Bošnjaka par puta s ove strane Drine a s druge strane Pljevlja i tamo sve isto pobijeno u drugom svjetskom i ranije, i sve to planski i da se namjerno odvoje Bošnjaci Sandžaka od Bošnjaka iz BiH. Nikakvi slični pokolji nisu postojali između Srba i Crnogoraca. Čak šta više, protiv Bošnjaka su oni bili saveznici.

Onda ako se prisjetimo činjenica iz 1990-1991, Srbi nisu zvali Crnogorce Turcima ko nas. I to javno. Srbi nisu Crnogorcima prijetili nestankom ko nama. I to u parlamentu i na televiziji. Srbi nisu oko Crnogorskih naselja ukopavali topove ko oko naših još od 1990te. Nisu putem JNA naoružavali Srbe oko njihovih mjesta kao oko naših.

Sjećam se ja jako dobro početka rata i nikakve realne šanse nije bilo da se s mirom završi sa Srbima - jer to oni sa nama nisu htjeli - ako ćemo logički razmišljati sve su indikacije vodile upravo u smjeru klanja Bošnjaka. Plus, ovaj genocid i etničko čišćenje, stvaranje Srpskih Autonomnih Oblasti još od 1990te, su prethodile genocidu - bilo je jasno kao dan, a pogotovo danas, da su oni namjeravali belaj a nikad neki dogovor s nama. Oni nisu niti jednom uzeli za ozbiljno bilo kakvu mirnu ili političku opciju sa Bošnjacima osim da Bošnjake pobiju ili rasele i nastave gdje su stali u drugom svjetskom ratu.

Jedino ako ti možda predaju četnicima na milost i nemilost smatraš mirnom solicijom. A da su Bošnjaci sklopili takav “mir” sa Srbima 1992e ko što su neki predlagali vjerujem da bi to bila jednostavna i tiha predaja na milost i nemilost Stbima i početak scenarija Srebrenice na cijeloj teritoriji BiH i da do 1995e ne bi ni jedan Bošnjak u BiH ostao. Živ ili mrtav.

Iskreno ne vidim ama baš nikakve indikacije da je Crnogorski scenarij nama bila opcija niti sa 1% šanse uspjeha. Crnogorci su imali jednu situaciju a mi potpuno drugu.
Samo BiH.

Avatar
Meteor
Član
Postovi: 1931
Pridružen/a: 14 apr 2018 16:47

Re: Svjetski Bošnjački Kongres

Post Postao/la Meteor » 22 jun 2018 09:36

Da su Bošnjaci sklopili “mir” sa Srbima 1992e ko štosu neki predlagali vjerujem da bi to bila jednostavna tiha predaja i početak scenarija Srebrenice na cijeloj teritoriji BiH i da do 1995e ne bi ni jedan Bošnjak u BiH ostao. Živ ili mrtav.

Iskreno ne vidim ama baš nikakve indikacije da je Crnogorski scenarij nama bila opcija niti sa 1% šanse za uspjeh.
Kako cemo mi sklopiti mir sa vlasima kad su sve oni kontrolisali ? haha

Sta ti je...Rekao sam, ali ponovit cu opet. iskoristili bi vrijeme da izvuku dislociraju velike masine (prese) iz Pretisa jer nisu imali mogucnost dostave repromaterijala potrebnih za proizvodnju velikokalibarske artiljerijske i raketne municije u Vogosci. Dnevni kapacitet Pretisa bio je 1000 granata od 155 mm. Ovako jesu kontrolisali fabriku ali nisu kontrolisali energente. Mogli smo im blokirati plin i struju. Zeljeznicku prugu ne bi mogli koristiti, mozda samo do Ilijasa 10-tak km. Prema Zenici/Mostaru nema govora...Isto je sa zeljezarom u Ilijasu, mi smo kontrolisali energente i prugu tako da im je zeljezara bila beskorisna.

Opljackali bi azotaru u Vitkovicima i mogli bi snadbijevati koncentrovanom dusicnom kiselinom barutanu u Lucanima(Milan Blagojevic) i tvornicu eksploziva u Baricu(Prva Iskra). Ovako su ostali bez bazne hemije totalno ovisni o uvozu, a jos su tu medjunarodne sankcije. haha

Opuhali bi i kapislanu u Gorazdu, jer nisu imali vlastitu proizvodnju inicijalnih kapisla. Prvi Partizan iz Uzica nije mogao kompletirati metak, Sloboda iz Cacka i Krusik iz Valjeva nisu imali inicijalnih kapisla potrebnih za kompletiranje municije. Opet su tu medjunarodne sankcije...

Opuhali bi i barutanu u Vitezu gdje se proizvodilo raketno gorivo za raketni sistem Orkan.

itd...itd....itd....

E tek bi onda bilo belaja.....

Mislis da bi danas imali BNT ? haha
Zeljezaru u Zenici ? haha
Bio je plan da se izgradi nova zeljezara u Doboju ili u Prijedoru...
Gdje je ono Tomasica ? Jesu li tamo neki rudnici zeljeza ?

Eto necu nista vise nabrajati samo ovo...
....................
slika :Studyy:

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5854
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Svjetski Bošnjački Kongres

Post Postao/la Abidaga » 22 jun 2018 09:59

kliker je napisao/la:Moja poenta cijelo ovo vrijeme je da im je trebalo dooosta vremena da shvate neke najosnovnije stvari. Nesto sto su mogli prihvatit 1991 da su mislili da je vazno al ocito da nisu.
Opet kazem da treba biti realan. Alija je pred izbore 1990. godine procjenio da to nije realno sto je narod potvrdio kada je poklonio samo 1,2% glasova MBO. Cak ni pred izbore 1996. godine MBO nije bio spreman izbaciti ono "Muslimanska" iz naziva stranke. Na popisu 1981. godine nas je bilo 39,5% i vjerovato bi nas bilo jos manje da su pred popis 1991. godine odrzali Bosnjacki sabor cije bi odluke SDS i HDZ zaustavio u parlamentu kao sto je zaustavljen bosanski jezik u korist "srpskohrvatskog" iako je na popisu 1991. godine 37% gradjana izjavilo da govori bosanski a samo 26% "srpskohrvatski".

Avatar
kliker
Član
Postovi: 916
Pridružen/a: 31 okt 2012 21:12

Re: Svjetski Bošnjački Kongres

Post Postao/la kliker » 22 jun 2018 11:33

BosnjackaHercegovina je napisao/la:Izvini ali ja ne vidim kako je Crnogorski scenario mogao biti realna opcija Bošnjacima. Nisu naši odnosi sa Srbima ni slični kao odnosi Srba i Crnogoraca, niti su postojale bilo kakve političke indikacije da su Srbi prema nama htjeli i sličan odnos kao prema Crnogorcima i to što su Crnogorci uradili oni su mogli jer su bili u tom položaju (mnogo drugačijem od našeg) ali takva opcija nama nije postojala.

Prvo, postoji ogromna historijska razlika. Crnogorci su Srbima uvijek bili nešto kao mala nestašna Pravoslavna braća koju samo treba dovesti pod okrilje majke Srbije, dok su Bošnjaci Srbima bili projekat za poklati i uništiti već 150 godina. Srbi su prema Crnogorcima gajili iskrene simpatije pa čak i bratstvo, i želili su prave bratske odnose, dok su u svom neznanju i iskrivljenoj verziji historije nas zvali izdajicama Srba i poturicama i smatrali narodom kojeg treba pobit. Njihove narodne pjesme, mitovi i legende, pa čak i literatura to jasno označava. Isto i Cenogorska. Pročitajsamo Gorski Vijenac. Srpski odnos prema Crnogorcima je 1991 bio stvarno bratski koliko je i mržnja prema nama bila iskrena.

Dalje, Srbi Crnogorce nisu tamanili u 9 genocida prije prošlog rata a Bošnjake jesu i ovaj je bio 10ti. Srbi Crnogorcima nisu negirali religiju decenijama ko nama (osim što su ih gurali pod SPC, ali to nije ni slično kao šta su nama radili), niti su im rušili crkve ko nama džamije, niti negirali jezik i pismo ko nama, niti nacionalnost niti identitet. Pa na primjer, Sandžak je decenijama prije ovog rata bio planski podijeljen i poklan nekoliko puta, i to baš između Srbije i Crne Gore. Pa onda Višegrad, Foča pa sve do Gacka etnički očišćeno od Bošnjaka par puta s ove strane Drine a s druge strane Pljevlja i tamo sve isto pobijeno u drugom svjetskom i ranije, i sve to planski i da se namjerno odvoje Bošnjaci Sandžaka od Bošnjaka iz BiH. Nikakvi slični pokolji nisu postojali između Srba i Crnogoraca. Čak šta više, protiv Bošnjaka su oni bili saveznici.

Onda ako se prisjetimo činjenica iz 1990-1991, Srbi nisu zvali Crnogorce Turcima ko nas. I to javno. Srbi nisu Crnogorcima prijetili nestankom ko nama. I to u parlamentu i na televiziji. Srbi nisu oko Crnogorskih naselja ukopavali topove ko oko naših još od 1990te. Nisu putem JNA naoružavali Srbe oko njihovih mjesta kao oko naših.

Sjećam se ja jako dobro početka rata i nikakve realne šanse nije bilo da se s mirom završi sa Srbima - jer to oni sa nama nisu htjeli - ako ćemo logički razmišljati sve su indikacije vodile upravo u smjeru klanja Bošnjaka. Plus, ovaj genocid i etničko čišćenje, stvaranje Srpskih Autonomnih Oblasti još od 1990te, su prethodile genocidu - bilo je jasno kao dan, a pogotovo danas, da su oni namjeravali belaj a nikad neki dogovor s nama. Oni nisu niti jednom uzeli za ozbiljno bilo kakvu mirnu ili političku opciju sa Bošnjacima osim da Bošnjake pobiju ili rasele i nastave gdje su stali u drugom svjetskom ratu.

Jedino ako ti možda predaju četnicima na milost i nemilost smatraš mirnom solicijom. A da su Bošnjaci sklopili takav “mir” sa Srbima 1992e ko što su neki predlagali vjerujem da bi to bila jednostavna i tiha predaja na milost i nemilost Stbima i početak scenarija Srebrenice na cijeloj teritoriji BiH i da do 1995e ne bi ni jedan Bošnjak u BiH ostao. Živ ili mrtav.

Iskreno ne vidim ama baš nikakve indikacije da je Crnogorski scenarij nama bila opcija niti sa 1% šanse uspjeha. Crnogorci su imali jednu situaciju a mi potpuno drugu.
Stvar je u tome sto niko ziv ne zna kako bi se stvari odvijale. Zato sam napisao ovo kao kontramjera jer je Abidaga insinuirao da su Z i F bili za Veliku Srbiju... Sto je naravno nonsens.

Avatar
kliker
Član
Postovi: 916
Pridružen/a: 31 okt 2012 21:12

Re: Svjetski Bošnjački Kongres

Post Postao/la kliker » 22 jun 2018 11:41

Abidaga je napisao/la:
kliker je napisao/la:Moja poenta cijelo ovo vrijeme je da im je trebalo dooosta vremena da shvate neke najosnovnije stvari. Nesto sto su mogli prihvatit 1991 da su mislili da je vazno al ocito da nisu.
Opet kazem da treba biti realan. Alija je pred izbore 1990. godine procjenio da to nije realno sto je narod potvrdio kada je poklonio samo 1,2% glasova MBO. Cak ni pred izbore 1996. godine MBO nije bio spreman izbaciti ono "Muslimanska" iz naziva stranke. Na popisu 1981. godine nas je bilo 39,5% i vjerovato bi nas bilo jos manje da su pred popis 1991. godine odrzali Bosnjacki sabor cije bi odluke SDS i HDZ zaustavio u parlamentu kao sto je zaustavljen bosanski jezik u korist "srpskohrvatskog" iako je na popisu 1991. godine 37% gradjana izjavilo da govori bosanski a samo 26% "srpskohrvatski".
Hmm volio bih da vidim gdje je to Alija pred izbore procijenio. Moze li izvor? Vise mogu cijenit kalkulisanu odluku nego totalnu ne zainteresovanost koja traje do dana danasnjeg.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5854
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Svjetski Bošnjački Kongres

Post Postao/la Abidaga » 22 jun 2018 17:57

kliker je napisao/la:
Abidaga je napisao/la:
kliker je napisao/la:Moja poenta cijelo ovo vrijeme je da im je trebalo dooosta vremena da shvate neke najosnovnije stvari. Nesto sto su mogli prihvatit 1991 da su mislili da je vazno al ocito da nisu.
Opet kazem da treba biti realan. Alija je pred izbore 1990. godine procjenio da to nije realno sto je narod potvrdio kada je poklonio samo 1,2% glasova MBO. Cak ni pred izbore 1996. godine MBO nije bio spreman izbaciti ono "Muslimanska" iz naziva stranke. Na popisu 1981. godine nas je bilo 39,5% i vjerovato bi nas bilo jos manje da su pred popis 1991. godine odrzali Bosnjacki sabor cije bi odluke SDS i HDZ zaustavio u parlamentu kao sto je zaustavljen bosanski jezik u korist "srpskohrvatskog" iako je na popisu 1991. godine 37% gradjana izjavilo da govori bosanski a samo 26% "srpskohrvatski".
Hmm volio bih da vidim gdje je to Alija pred izbore procijenio. Moze li izvor? Vise mogu cijenit kalkulisanu odluku nego totalnu ne zainteresovanost koja traje do dana danasnjeg.
Izvor je knjiga "Tajna zvana Bosna" u kojoj imas tekst novinara Mladena Sancanina koji je za Tanjug prenio sva pitanja i odgovore sa preskonferencije SDA odrzane 24.09.1990 povodom unutarstranackog sukoba sa trojkom Zulfikarpasic, Filipovic, Mujagic koji su tih dana pokusavali preuzeti kontrolu nad SDA pa tek kasnije osnovali MBO. Mislim da je Mujagic zavrsio u Americi a Filipovic je bas na Bosnjackom saboru pocjepao MBO da bi sebi osnovao LBO koja je 1996. godine osvojila 2129 glasova. Trecu stranku sa bosnjackim predznakom (BNS) je osnovao ovaj baksuz Nedzad Latic koji sada tvrdi da nije Bosnjak.

Avatar
kliker
Član
Postovi: 916
Pridružen/a: 31 okt 2012 21:12

Re: Svjetski Bošnjački Kongres

Post Postao/la kliker » 22 jun 2018 22:00

Abidaga je napisao/la:
kliker je napisao/la:
Abidaga je napisao/la: Opet kazem da treba biti realan. Alija je pred izbore 1990. godine procjenio da to nije realno sto je narod potvrdio kada je poklonio samo 1,2% glasova MBO. Cak ni pred izbore 1996. godine MBO nije bio spreman izbaciti ono "Muslimanska" iz naziva stranke. Na popisu 1981. godine nas je bilo 39,5% i vjerovato bi nas bilo jos manje da su pred popis 1991. godine odrzali Bosnjacki sabor cije bi odluke SDS i HDZ zaustavio u parlamentu kao sto je zaustavljen bosanski jezik u korist "srpskohrvatskog" iako je na popisu 1991. godine 37% gradjana izjavilo da govori bosanski a samo 26% "srpskohrvatski".
Hmm volio bih da vidim gdje je to Alija pred izbore procijenio. Moze li izvor? Vise mogu cijenit kalkulisanu odluku nego totalnu ne zainteresovanost koja traje do dana danasnjeg.
Izvor je knjiga "Tajna zvana Bosna" u kojoj imas tekst novinara Mladena Sancanina koji je za Tanjug prenio sva pitanja i odgovore sa preskonferencije SDA odrzane 24.09.1990 povodom unutarstranackog sukoba sa trojkom Zulfikarpasic, Filipovic, Mujagic koji su tih dana pokusavali preuzeti kontrolu nad SDA pa tek kasnije osnovali MBO. Mislim da je Mujagic zavrsio u Americi a Filipovic je bas na Bosnjackom saboru pocjepao MBO da bi sebi osnovao LBO koja je 1996. godine osvojila 2129 glasova. Trecu stranku sa bosnjackim predznakom (BNS) je osnovao ovaj baksuz Nedzad Latic koji sada tvrdi da nije Bosnjak.
Nazalost nemogu sad isceprkat tu knjigu, al sam je citao. Nazalost i ovdje je rahmetli Izetbegovic napravio gresku u procjeni pa se moralo navrat na nos 93..

atif
Član
Postovi: 6271
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Svjetski Bošnjački Kongres

Post Postao/la atif » 05 jul 2018 15:29

kliker je napisao/la:
Abidaga je napisao/la:
kliker je napisao/la: Hmm volio bih da vidim gdje je to Alija pred izbore procijenio. Moze li izvor? Vise mogu cijenit kalkulisanu odluku nego totalnu ne zainteresovanost koja traje do dana danasnjeg.
Izvor je knjiga "Tajna zvana Bosna" u kojoj imas tekst novinara Mladena Sancanina koji je za Tanjug prenio sva pitanja i odgovore sa preskonferencije SDA odrzane 24.09.1990 povodom unutarstranackog sukoba sa trojkom Zulfikarpasic, Filipovic, Mujagic koji su tih dana pokusavali preuzeti kontrolu nad SDA pa tek kasnije osnovali MBO. Mislim da je Mujagic zavrsio u Americi a Filipovic je bas na Bosnjackom saboru pocjepao MBO da bi sebi osnovao LBO koja je 1996. godine osvojila 2129 glasova. Trecu stranku sa bosnjackim predznakom (BNS) je osnovao ovaj baksuz Nedzad Latic koji sada tvrdi da nije Bosnjak.
Nazalost nemogu sad isceprkat tu knjigu, al sam je citao. Nazalost i ovdje je rahmetli Izetbegovic napravio gresku u procjeni pa se moralo navrat na nos 93..
Evo vam knjiga

http://bs.harunyahya.com/bs/Knjige/674/ ... ka-u-bosni

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5854
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Svjetski Bošnjački Kongres

Post Postao/la Abidaga » 30 sep 2018 18:29

sRrrf_IgbME

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5854
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Svjetski Bošnjački Kongres

Post Postao/la Abidaga » 24 jan 2019 21:39

Abidaga je napisao/la: 09 dec 2016 21:11 SBK ugostio agresorskog ambasadora:
http://bosnapress.net/hrvatski-ambasado ... hrvatskoj/
QKwOxpKDVcg
Ambasador izgubio posao nakon sto je proslavio dan genocidne RS:
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... bih-424498

Stranka demokratske akcije će, putem svojih predstavnika u državnim institucijama, pokrenuti pravnu proceduru pred Ustavnim sudom Bosne i Hercegovine radi preispitivanja trenutnog naziva entiteta RS.

http://saff.ba/ohr-napao-sda-zbog-inici ... naziva-rs/

OHR napao SDA zbog inicijative za promjenu naziva RS
http://saff.ba/ohr-napao-sda-zbog-inici ... naziva-rs/

Kurtćehajić: "Potrebno je da jedan Bošnjak i jedan Hrvat koji žive na prostoru Republike Srpske poput Sejdića i Fincija pokrenu proces pred Sudom za ljudska prava u Strazburu da su diskriminirani u entitetu u kojem je formalno proklamovana ravnopravnost Bošnjaka, Srba i Hrvata, a entitet se zove po srpskom narodu”

http://saff.ba/sda-ce-traziti-ukljuciva ... titeta-rs/

--3ZEfoWe3w

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5854
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Svjetski Bošnjački Kongres

Post Postao/la Abidaga » 02 jul 2019 21:51

16.06.2019
Dr. Mustafa Cerić: "Bio sam se zarekao da neću komentirati komentare Esada Durakovića međutim, nije poželjno da "akademik", "intelektualac", u Bošnjaka rekne to što je ovoga puta rek'o Esad Duraković u vezi „Inicijative o uspostavi javnih ustanova za bosanski jezik i bošnjačku književnost u matičnoj državi Bošnjaka – Bosni i Hercegovini“ od strane Vijeća kongresa bošnjačkih intelektualaca (VKBI), inicijative koja dolazi prekasno, preblago i jalovo, ali ipak dolazi kao ideja, koja je, eto, makar što je jalova, zasmetala Esadu Durakoviću, "jer nije ispravna sa stanovišta državotvornosti". Rekoh, bio sam se zarek'o, ali nisam se skroz odrek'o prava da komentiram komentare Esada Durakovića, poput ovog njegovog komentara na inicijativu VKBI. Naime, ovaj akademik, intelektualac, u Bošnjaka u ovom svom komentaru, ničim izazvan, spominje "Bošnjačku gimnaziju" i "Bošnjačku akademiju nauke i umjetnosti" (BANU). Ne, ne, nikako ni lijepo ni korektno, jer to nije u njegovoj naravi. Lijepa riječ o Bošnjacima u Bošnjaka je skupa, a ružna riječ je jeftina pa se lahko prodaje i kupuje. Obično, lične frustracije se prenose na kolektiv, pa ispada da je pojedinac nesretan zbog kolektiva, a ne kolektiv zbog pojedinca. A jedna od Durakovićevih najvećih ličnih frustracija, koje prebacuje na kolektiv Bošnjaka je, kako je naglasio u svom komentaru, nastanak u ratu i opstanak u miru "Bošnjačke gimnazije" u Sarajevu. Ni nakon više od dvadeset godina rada i djelovanaj "Bošnjačke gimnazije", kao unikatno-najuspješnijeg odgojno-obrazovnog projekta u Bošnjaka, logika nacionalne samo-frustracije, samo-negacija i samo-diskvalifikacije kod nekih akademika i intelektualaca u Bošnjaka nije se promjenila ni za jotu. Čak im ni vlastita djeca, koja su dragovoljno i sa ljubavlju pohađala ovu školu, nisu dovoljan razlog da mijenaju svoj odnos prema ovoj jedinstvrnoj školi u Bošnjaka u Bosni. Da, ako ništa drugo Duraković bi, ono ljudski, ako ne već i intelektualno, jer je to očito iznad njegove intelektualne moći, trebao poštediti duševne boli stotine maturanata "Bošnjačke gimnazije", koji su ponosni na svoju školu i zbog koje su uspješni u svojim raznim karijerama ne samo u Bosni, već i u svijetu. Ali, kao što narod kaže:
- “Ćoravom je džaba namigiviti”. Uostalom nije više ni važno šta o "Bošnjačkoj gimnaziji" misli frustrirani akademik, intelektualac, u Bošnjaka, koji se samo tako zove, ali od čije akademske i intelektualne pameti Bošnjaci, u ovom slučaju, nemaju nikakve koristi.

No, frustracija Esada Durakovića nije samo "Bošnjačka gimnazija" u Sarajevu, već je to mnogo više "Bošnjačka akademija nauka i umjetnosti" (BANU), koja je u miru osnovana u Novom Pazaru. Ne samo da mu smeta što su Bošnjaci osnovali svoju nacionalnu BANU i to baš u Novom Pazaru, već mu taj nacionalni čin u Bošnjaka predstavlja pravu noćnu moru. Stalno se pita: - Što će to Bošnjacima? Njima to ne treba. Postoji već "Akademija nauka i umjetnosti Bosne i Hercegovine" (ANUBiH), za koju malo ko zna da postoji osim kad se pojavi neka knjiga, poput knjige Mustafe Čengića, "Alija Izetbegović jahač apokalipse ili anđeo mira“. Tu se onda, u ANUBiH, sjate svi "akademici" i "intelektualci" u Bošnjaka da slušaju i uživaju kako se blati i kleveće Alija Izetbegović zato što mu nisu dorasli ni ljudski, ni moralno, ni politički, ni itelektualno. I još nešto ANUBiH radi i djeluje u Bosni - izučava mirisno cvijeće i ljekovito bilje po bosanskim poljima i brdima. To je to, zar ne, "ispravno sa stanovišta državotvornosti" (Esad Duraković). Naravno, ne smeta Durakoviću što u Hrvata postoje tri nacionalne akademije nauke i umjetnostu, a u Srba četiri, ali mu, eto, smeta i sami pokušaj da u Bošnjaka postoji makar jedna nacionalna akademija nauka i umjetnosti. Šta više, njemu smeta nacionalna BANU u Bošnjaka baš zato što tako nešto postoji i u Hrvata i u Srba. Jer, prema toj naopkoj logici, ako toga bude i u Bošnjaka, onda će se Bosna, kao država, etnicizirati. A to Duraković ne može podnijeti ni u snu a kamoli na javi dok u nekom od sarajevskih salona sa sebi sličnim prelijeva iz praznog u šuplje velike akademske i intelektualne jalove ideje, od kojih niko nema koristi. Jer da ima ne bi djeca u Bošnjaka u Banjoj Luci ostala sama u svojoj borbi za nacionalno pravo na nacionalno ime svoga maternjeg bosanskog jezika. Po toj naopakoj logici ne trebaju djeca u Bošnjaka ni njihovi roditelji da se bune i bore za pravo na bosanski jezik, jer to liči na borbu djece u Srba za njihovo pravo na srpski jezik. Jer, ako djeca u Bošnjaka odustanu od svog nacionalnog prava na bosanski jezik, onda će i djeca u Srba odustati također, pa se Bosna neće etnički dijeliti, već će biti i etnički i nacionalno neutralna, bezbojna te nacionalno i kulturno nesvjesna i besciljna.

Svjesno ili nesvjesno na ovaj način Bošnjacima/Bosancima se nameće krivnja zbog insistiranja na svom bošnjačkom etničkom i bosanskom nacionalno-državnom identitetu. Jer, većinu akademika-intelektualaca u Bošnjaka iritira potreba Srba da naglašavaju svoje srpstvo, a Hrvati svoje hrvatstvo zato što neki Bošnjaci, posebno među akademicima-intelektualcima, nisu još uvjek spremni da budu Bošnjaci/Bosanci, pa im smeta što to ipak moraju biti zato što Srbi ne odustaju od svog srpstva a Hrvati od svog hrvatstva. Nije mi poznat ni jedan slučaj u svijetu gdje se kroz akademsko naobrazbu umanjuje ili briše nacioanlni osjećaj osim u Bošnjaka u Bosni. I Francuzi, i Nijemaci, i Poljaci, i Italijani, i Česi uče u školi, na fakultetu i kroz svoje nacionalne akademije nauka i umjetnosti kako se voli svoja nacija, svoja kultura i svoja država. I nije ih stid da pokažu svijetu svoj nacionalizam, kao svoju ljubav prema svojoj naciji, kulturi i državi. Akademici-intelektualci tih nacija su nacionalni učitelji svoje nacije od građanina do seljaka. Samo u Bošnjaka u Bosni je stvar obratna. Akademici-intelektualci nisu učitilji nacije, već su njeni zbunitelji, koji su uvjek u nekoj dilemi oko slova, oko riječi, oko imena, oko politike, oko države, oko svega što im nije došlo do pameti iz Beograda ili iz Zagreba.

Sjećam se, ista je priča bila i kad je rahmetli Alija inicirao osnivanje političke stranke u Bošnjaka, da to Bošnjacima ne treba baš zato što drugi narodi osnivaju svoje nacionalne političke stranke. Bošnjaciam ne treba da se nacionalno ističu, jer to vodi podjeli Bosne po etničkoj liniji. Cijela Bosna je zemlja Bošnjaka, koji nemaju potrebe da naglašavaju ni svoj etnički ni svoj nacionalni identitet, kao drugi narodi u Bosni. Isti argument je kružio u ratu kako ne treba osnivati "Bošnjačku gimnaziju", jer sve gimnazije su bošnjačke. A kada se pojavila "Bošnjačka akademija nauke i umjetnosti" (BANU) u Novom Pazaru, jer u Sarajevu nije imala dobrodošlicu, većina "akademika" i “intelektualca" u Bošnjaka, među kojima je i Esad Duraković, su ostali zatečeni, zbunjeni i uplašeni šta će biti s državnom "Akademijom nauka i umjetnosti Bosne i Hercegovine" (ANUBiH). No, je li ikad iko čuo i jednu rečinicu u korist bosanske državnosti od ANUBiH? Nije, a što bi ako Bošnjaci/Bosanci pristaju da im u svemu srpska ili hrvatska nacionalna, politička, državna i kulturna pamet bude mjera, jer nemaju svoju vlastitu nacionalnu, političku, državnu i kulturnu mjeru - standard, po kojem bi se mjerale nacionalne, političke, državne i kulturne vrijednosti u Bošnjaka, vrijednsoti koje su pravo i obaveza svakog Bošnjaka/Bosanca i Bošnjakinje/Bosanke ma gdje bili. A kako će imati pored ovakih akademika i intelektualaca, kao što je Esad Duraković, kojem smeta "Bošnjačka gimnazija" i BANU - onako iz navike, iz pakosti, iz džahilluka, iz bilmezluka, iz potrebe da se bude ono što nisi, odnosno da se ne bude ono što jesi.

Sad mi je tek jasno pravilo kod Jevreja:
- Ako ne možeš pomoći svom bratu, nemoj mu odmagati!!!

Pametnom je dovoljan išaret:
- Ako nisi nacionalno osvješten, nemoj drigima nacionalnu svijest zamračivati

http://www.bosnjaci.net/prilog.php?pid=67742

Predsjednik Kruga 99, Adil Kulenović, kaže da Duraković “nije sveta krava” da mu se ne bi moglo prigovoriti na stavove, ali...
“Na jednoj strani imamo afirmaciju bh. državnosti i afirmaciju bosanskohercegovačkog političkog naroda ili bosanskog političkog narodna, koji iza sebe podrazumijeva i koncept demokratske i sekularne države. Nasuprot tome imamo, u osnovi, i drugi koncept, koji je vezan uz ovo blago da kažem sanjanje ‘drugog entiteta’. Dakle, pored postojećeg etniteta RS i trećeg, koji se odavno ističe, sada se nameće i pitanje ‘drugog entiteta’. Tu je bitna razlika između onog što zastupa prof. Druaković i brojni drugi intelektualci. On BiH vidi, prije svega, na onom konceptu koji predstavlja njeno bosansko historijsko biće sa svim raznolikostima, a to je da je BiH, prije svega, bosanska. Koncept dr. Cerića podrazumijeva dovođenje do krajnjih granica etnički koncept, u formiranju posebnih instituta, institucija itd., dakle, svega što bi se odnosilo samo na Bošnjake. Otud i BANU.”

https://thebosniatimes.ba/31624/to-je-u ... ivu-stetu/


Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5854
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Svjetski Bošnjački Kongres

Post Postao/la Abidaga » 11 okt 2019 22:38

Kurtćehajić u Švajcarskoj

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Svjetski Bošnjački Kongres

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 21 aug 2020 19:58

Abidaga je napisao/la: 15 nov 2012 22:35 15 Novembar 2012
Odbor za osnivanje Svjetskog bošnjačkog kongresa formiran je u Sarajevu 14. novembra 2012. godine. Odbor čini preko dvadeset Bošnjaka iz Bosne i Hercegovine, Sandžaka, Hrvatske i bošnjačke dijaspore. Za predsjednika Odbora izabran je muftija sandžački Muamer ef. Zukorlić a za sekretara Ekrem Tucaković. Radna grupa Odbora, koju pored predsjednika i sekretara Odbora, čine dr. Enver Halilović, Enisa Hadžović i Mirsad Čaušević zadužena je da pripremi i Odboru predloži statut i ostala potrebna akta za formiranje Svjetskog bošnjačkog kongresa.

Svjetski bošnjački kongres bit će krovna organizacija svih postojećih bošnjačkih organizacija u matici i dijaspori koje prihvataju programska načela Svjetskog bošnjačkog kongresa. U okviru svoga rada Svjetski bošnjački kongres bavit će se koordinacijom svih bošnjačkih nacionalnih resursa u cilju očuvanja i afirmacije bošnjačkog nacionalnog identiteta.

Predviđeno je da se do kraja tekuće godine završe sve aktivnosti oko registracije Svjetskog bošnjačkog kongresa.

http://www.rijaset.ba/index.php?option= ... Itemid=458
Ovo je moj odgovor na ovak prvi davni post Abidage kad se SBK formirao.

Od ovog dana pa do danas NITI JEDNA JEDINA SKUPŠTINA članova SBK nije održana. Niti jednom se nije vrh SBK promjenio. Niti jednom nisu bili legalni izbori u SBK. Ništa.

Postavlja se pitanje - pa zašto je Zukorlić onda ovo uradio?

Pa zato što je Srpski čovjek. Eto zašto. Zato što je Kongres Bošnjaka Svijeta (KBS) osnovan godinu dana ranije na istom mjestu i na isto način. Znači Zukorlić u nadi da zaustavi svjetsko okupljalište Bošnjaka je kopirao KBS i ukrao čak i naziv (zamisli - Svjetski Bošnjački Kongres naspram Kongres Bošnjaka Svijeta) u nadi da zbuni narod i zaustavi ovo organizovanje Bošnjaka - naravno po nalogu Srbije.
Samo BiH.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Svjetski Bošnjački Kongres

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 22 aug 2020 05:13

Ovo gore neću da ispadne neka kritika Abidage Bože sačuvaj. Nego on je samo forumaš koji je postavio ovu vijest davno kad još niko od nas nije znao šta Zukorlić radi.
Samo BiH.

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Svjetski Bošnjački Kongres

Post Postao/la Zmaj » 22 aug 2020 10:17

BosnjackaHercegovina je napisao/la: 21 aug 2020 19:58
Abidaga je napisao/la: 15 nov 2012 22:35 15 Novembar 2012
Odbor za osnivanje Svjetskog bošnjačkog kongresa formiran je u Sarajevu 14. novembra 2012. godine. Odbor čini preko dvadeset Bošnjaka iz Bosne i Hercegovine, Sandžaka, Hrvatske i bošnjačke dijaspore. Za predsjednika Odbora izabran je muftija sandžački Muamer ef. Zukorlić a za sekretara Ekrem Tucaković. Radna grupa Odbora, koju pored predsjednika i sekretara Odbora, čine dr. Enver Halilović, Enisa Hadžović i Mirsad Čaušević zadužena je da pripremi i Odboru predloži statut i ostala potrebna akta za formiranje Svjetskog bošnjačkog kongresa.

Svjetski bošnjački kongres bit će krovna organizacija svih postojećih bošnjačkih organizacija u matici i dijaspori koje prihvataju programska načela Svjetskog bošnjačkog kongresa. U okviru svoga rada Svjetski bošnjački kongres bavit će se koordinacijom svih bošnjačkih nacionalnih resursa u cilju očuvanja i afirmacije bošnjačkog nacionalnog identiteta.

Predviđeno je da se do kraja tekuće godine završe sve aktivnosti oko registracije Svjetskog bošnjačkog kongresa.

http://www.rijaset.ba/index.php?option= ... Itemid=458
Ovo je moj odgovor na ovak prvi davni post Abidage kad se SBK formirao.

Od ovog dana pa do danas NITI JEDNA JEDINA SKUPŠTINA članova SBK nije održana. Niti jednom se nije vrh SBK promjenio. Niti jednom nisu bili legalni izbori u SBK. Ništa.

Postavlja se pitanje - pa zašto je Zukorlić onda ovo uradio?

Pa zato što je Srpski čovjek. Eto zašto. Zato što je Kongres Bošnjaka Svijeta (KBS) osnovan godinu dana ranije na istom mjestu i na isto način. Znači Zukorlić u nadi da zaustavi svjetsko okupljalište Bošnjaka je kopirao KBS i ukrao čak i naziv (zamisli - Svjetski Bošnjački Kongres naspram Kongres Bošnjaka Svijeta) u nadi da zbuni narod i zaustavi ovo organizovanje Bošnjaka - naravno po nalogu Srbije.
A sta je ovaj KBS postigao?
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Svjetski Bošnjački Kongres

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 22 aug 2020 15:56

Gdje početi?

Prvo, skupštine KBSa (za razliku od Zukorlićeve kopije) ne samo da se dešavaju redovno svake godine i da se rukovodstvo mjenja transparentno, demokratski i redovno - nego čak i sastanci odbora i raznih grupa se dešavaju bukvalno sedmično ako ne i dnevno. Znači organizacija radi stalno - a članova ima od Australije do Amerike, Kanade, svih krajeva EU, Turske, BiH, Sandžaka... Drugo, za razliku od Zukorlića, KBS ima članove i rukovodstvo koji su Zlatni Ljiljani, viši činovi ARBiHa i dokazane patriote. Treće, za razliku od Zukorlića, KBS nema niti želi da ima posebne odnose niti sa jednom strankom u BiH - nego je spreman da sarađuje sa svim svjesnim Bošnjacima bez obzira na njihove stranke - što je jako bitno jer (opet za razliku od Zukorlića) KBSom ne može upravljati niti jedna stranka nego samo patriote koji su spremni da rade za BiH i Bošnjake.


E sad da ti odgovorim na pitanje:

Čuo si možda tokom zadnjih nekoliko godina da su razne države unutar SADa izglasale dan Srebrenice. Na primjer, država Massachusetts ima dan Srebrenice kad skupština ne može početi bez minute šutnje - a ima ih još. Onda čuo si možda i za deklaracije o genocidu u BiH izglasane od kongresa raznih država i u SAD, i u Kanadi, i u Australiji, ali i po Evropi. Misliš da se to sve samo uradilo? KBS kadrovi su u svemu tome bili umiješani.

Onda, čuo si za razne blokade Hrvatskih pokušaja napada na Bošnjake u EU parlamentu od strane Evropskih parlamentaraca kad su se pojedini Evropljani koji nisu Bošnjaci niti sa Balkana ikako suprostavili Hrvatima. Nije ni to palo s neba.

Onda čuo si za razne koalicije svih pro-BiH stranaka koje su se desile po prvi put u historiji prije nekoliko godina - jel ti to misliš da su se naši lideri dozvali pameti pa su sami to uradili ili ih je neko pogurao?

Onda, imao si u par navrata da su ambasadori iz međunarodne zajednice rekli par stvari protiv Bošnjačkih interesa ili Bošnjaka - da bi nakon kratkog razgovora ili dopisa potpuno promjenili priču. Ni to nije palo s neba - a desilo se više puta.

Imaš također odjednom takozvane umbrella organizacije Bošnjaka po svijetu gdje se razne Bošnjačke organizacije udružuju u jednu skupinu radi boljeg i efikasnijeg djelovanja. Imaš skupove Bošnjačkih lokalnih zajednica po raznim dijelovima dijaspore - upravo po tom pitanju ujedinjavanja i koordinacije. Ni to nije palo s neba.

Imaš nekoliko veoma važnih akademskih studija kao npr. po pitanju teritorijalne važnosti rijeke Drine, historije Sutorine unutar BiH, kao i niza pravnih analiza kršenja Dejtona (što se ponovo i ponovo pojavljuju u raznim izlaganjima međunarodne zajednice - a saznali su ih upravo iz KBSa jer naši debili ne znaju prezentirati činjenice na način kako se to radi po zapadu). Znači imaš cijelu skupinu studija koji podižu svijest na određena pitanja. Ni to nije palo s neba.

Imaš simpozijume stručnjaka na razne teme, od ulaganja u BiH, zbližavanja Bošnjačkih zajednica po svijetu, povezivanjem sa BiH, historije BiH - gdje posjetitelji mogu naučiti o BiH. Imaš također posjete KBSa fakultetima i univerzitetima gdje strani studenti uče o BiH i šta se desilo u BiH. Zar neko misli da je ovolika podrška zapada BiH i Bošnjacima pala s neba?

A onda imaš mali milion stvari koje nisu za foruma, od raznih kontakata, diskusija, polemika iza zatvorenih vrata pa čak i posjeta stranih zvaničnika BiH za koje mediji uopšte ni ne znaju.

Ali ono što je najvažnije - imaš da pročitaš sam:
www.kongresbosnjaka.org
Imaš također i Kongres Bošnjaka Svijeta FaceBook stranicu - progooglaj i pročitaj sam.

A imaš i godišnju skupštinu KBSa sada u Septembru pa se prijavi i poslušaj. Biće preko interneta live stream.
Samo BiH.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5854
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Svjetski Bošnjački Kongres

Post Postao/la Abidaga » 28 jun 2022 09:11


Odgovorite