☑ Pravila foruma i savjeti

Forum

berbir
Član
Postovi: 110
Pridružen/a: 16 mar 2018 23:38
Lokacija: Vogošća

Re: Forum

Post Postao/la berbir » 20 sep 2020 12:13

Jack je napisao/la: 18 sep 2020 12:41 Selim u novi stan iduce sedmice.Bosman ce srediti nadam se nesto novo na portalu.Probat cu da popravim knjige i linkove knjiga ovdje iduceg mjeseca.Eto,to je tako.
Strašiš nas svojim "preseljenjem" već godinama. Haj, nek se i to već jednom desi :D
Da ti bude hairli u tom novom stanu i da ga inšallah popuniš ćitabima i insanima, a najviše berićetom.
A kad se budeš vraćao u Bosnu, mi forumaši ćemo ti pomoći da isprazniš tvoj brodski kontejner sa pokućstvom :)

atif
Član
Postovi: 6257
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Forum

Post Postao/la atif » 21 sep 2020 21:43

Amin ;)

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41210
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Forum

Post Postao/la Jack » 22 sep 2020 09:44

Vratit cu se ali kad na vrbi rodi grozdje.A morao sam da vidim kako da napravim nesto sigurnije.Imao sam napad Kineskih spamera na portal i forum.Spor je bio forum zadnjih par dana.Mnogo gore.Ali eto valjda sam i to pitanje rijesio
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Dzumrukcija
Član
Postovi: 411
Pridružen/a: 31 aug 2020 17:01

Re: Forum

Post Postao/la Dzumrukcija » 07 okt 2020 19:21

Često mi izbacuje problem ERROR 525 SSL handkshake.
Da li je do mene problem? Nekada po tri, četiri puta moram refresh uraditi da bih učitao sajt.

Avatar
patriota
Član
Postovi: 267
Pridružen/a: 27 mar 2018 17:10

Re: Forum

Post Postao/la patriota » 07 okt 2020 21:01

Dzumrukcija je napisao/la: 07 okt 2020 19:21 Često mi izbacuje problem ERROR 525 SSL handkshake.
Da li je do mene problem? Nekada po tri, četiri puta moram refresh uraditi da bih učitao sajt.
Najvjerovatnije je do tebe. Ja i ostali forumaši uopšte nemamo taj error.

Provjeri da nemaš neki firewall preko kojeg pristupaš stranici ako koristiš korporatvnu mrežu ili VPN. Probaj pristupiti portalu sa drugog uređaja sa druge mreže, ili sa mobitela. Sigurno će biti drugačije... ;)
** Budi ruka koja BiH gradi, brani i hrani!!! ** :zastava:
Imate ideju o pokretanju biznisa u BiH? Posjetite www.restart.ba __ :gut:
www.bih.rf.gd ___ :gut:

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41210
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Forum

Post Postao/la Jack » 10 okt 2020 06:06

Desi se ponekad,ponekad dobijem i ja error,postave mi ''gosti'' neki iz Hrvatske a zadnji iz Kine koji su mi malo usporili komp.Oni moraju u sve da se mijesaju.Pa je pola Kine banirano uz Sangaj kao besplatno mjesto

Uskoro 1111 clanova.Kako super
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41210
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Forum

Post Postao/la Jack » 10 okt 2020 20:11

Ne bi trebalo da bude problema ali dobro je da si to sve rekao,kako jesi.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41210
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Forum

Post Postao/la Jack » 22 dec 2020 04:10

Imao sam nekih tehnickih problema zadnja 4 sata.Povrh tog sto placam portal i sto se ne razumijem pretjerano u kompjutere sem ako se ne racuna ovdje svadjanje.Ali eto.Ovo nije stranacki portal za razliku od nekih i ako se sta desi.Potraje dok se popravi
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41210
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Forum

Post Postao/la Jack » 22 dec 2020 04:12

Greske se desi ponekad.Uglavnom najcesca greska je error 500.Ponekad bude 525.Ponekad 300 i nesto nisam zapisao broj.Dosta tog se radi
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Zenicaninn
Član
Postovi: 1077
Pridružen/a: 27 okt 2013 23:03

Re: Forum

Post Postao/la Zenicaninn » 25 dec 2020 10:17

Forum nije nikad bio slabije aktivan kao u zadnje vrijeme.
Primjetio sam da fali dosta forumasa koji su prije inace redovno pisali.
U cemu je "stos"? :mrgreen:

Jesu li svi otisli na onaj novi forum ili ima li neki drugi razlog?

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَـنِ الرَّحِيمِ

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

لاَ يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُواْ مَا بِأَنفُسِهِمْ

“Allah neće promijeniti stanje jednog naroda sve dok taj narod ne promijeni samoga sebe!” (Er-Ra’d, 11.)

Avatar
abu seid
Član
Postovi: 1307
Pridružen/a: 01 nov 2013 12:13

Re: Forum

Post Postao/la abu seid » 25 dec 2020 10:45

Zenicaninn je napisao/la: 25 dec 2020 10:17 Forum nije nikad bio slabije aktivan kao u zadnje vrijeme.
Primjetio sam da fali dosta forumasa koji su prije inace redovno pisali.
U cemu je "stos"? :mrgreen:

Jesu li svi otisli na onaj novi forum ili ima li neki drugi razlog?
Nekad su obaveze, nekad odu ljudi, jer se nekad danima ništa ne napiše,a nekad je i vrlo grub ton koji se ovdje čuje.
Na onom novom forumu se još manje piše.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41210
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Forum

Post Postao/la Jack » 25 dec 2020 11:52

Platio sam prije par dana portal i za iducu godinu.Super.Da nema pomoci Bosmana oko tehnicnih pitanja.Ovaj forum bi davnih dana propao.Forumas Hamza mi je pomogao ovaj forum dici na noge,materijalno i tehnicki kad je hakiran.Cak 6 mjeseci ovaj forum nije jedno vrijeme bio aktivan.Ali to je bilo davno.Ne mogu ja danas reci da je ovo najbolje.Za mene je ovo najbolje.I najbolje i najkvalitetnije.Sad uvijek ima drugacijih misljenja.Da mene nisu onako mucki banirali s foruma Klixa prije 15 tak godina bez ikakvih razloga.Mozda bih bio malo ''tolerantniji''.Ali od 2005 godine sam skopcao da sam ja ovisan o drugoj dobrom volji.Ako bilo sta napisem.Ovaj forum da je htio kvantItitet.Pa ja sam na stotine ustasha i cetnika ovdje banirao.Bila bi rasprava samo tako.Ali kako sam baniran s foruma Sarajevo x prije 15 tak godina.Nisam i ne zelim da idem tamo i ucestvujem u raspravama.Iako me prozivaju dezurne ''dzematlije''.Ljudi koji se plasiraju kao Bosnjaci koji pisu protiv Bosnjaka tipa Kiki ili onaj General/Crni Bombarder na forumu Sumske.A poznat je kao ''djecak s sibicama.Ja sam istina otjerao neke.Mozda sam ja tu napravio gresku ali ovaj forum nema 40 zaposlenih.Rekao sam Meteoru aka Guadalajara na forum tzv Kiksa.Da kad salje slike baca masu virusa,da salje viruse preko slika on je i dalje nastavio.To zna da uspori forum i uzme cak i vase licne podatke.Da li je moglo bolje.Ja sam rekao malo teze rijeci,momak je odlucio nastaviti da pise na forumu Sarajeva x tzv Kliksa.I to je to


Za razliku od nekih foruma ciji glavni cilj je bogacenje i monetarni prihod.Procitajte samo komentare na klixu.Ovaj portal se bazira uglavnom na cinjenicama.I pokusava da dadne sto korisnije informacije.Makar za nesto ovdje.Od ekonomije koje plasira forumas Abu Seid do onog sto sam ja postavio na forumu.Da li je moglo bolje?


Pa da ja imam 40 zaposlenih a imam tehnicku pomoc od 2 osobe na ovom portalu.Ja bih uradio 50 puta vise.Ali i ovo sto sam uradio i napravio je daleko vise od ispraznog foruma Sarajeva x ili tzv Klixa.Jer za razliku od nekih portala koji se bave nevaznim cinjenicama i kojima je glavni cilj rasprave da imaju isti talog budala.Ja ovdje zelim da napravim forum koji je ozbiljan gdje ce se ozbiljnije raspravljati.Mogao bih ja svaki dan da otvorim novu temu.Ali u 8 godina imas 950 otvorenih tema.To je nesto malo vise od 100 godisnje iako prvih par godina sam vise otvarao.Imas onaj kamenko forum s 16 500 tema.Kakve to veze ima jer pola tih tema je iskompleksiranost i nista.Demografsko smece koje postavljaju.Do nadalje



Forum je dobar i ja nemam nista protiv.Mozda sam mogao da

Ne baniram Elmu nije bio pola godine na forumu i dosao bas na dan kad su krenuli izbori.Slucajnost?Kako da ne.Mozda sam mogao reci Meteoru ljepse ali covjek me nje slusao a i nije baniran.Guadalajara moze tamo da pise ako zeli.Nije do mene realno.Da ja imam 40 zaposlenih kao Srbija x.Imao bih i ja sanse da dovlacim nove ljude


Postoji nesto sto se zove kvalitet i kvantitet.Ja sam birao kvalitet.Sto znaci realno da ce uvijek biti slabije trafike,ali razlog tome je da ovo sto ja radim.Ljude ne zanima.Njih vise zanima neki sportski forum sportsport.ba.Gdje ce mlatarati praznu slamu oko Mesija i Ronalda.Od ovog sto ja radim


Ovo je nezahvalno sto ja radim.Niti imam podrsku previse ljudi,sve radim sam.Ljudi mi psuju sve zivo,pa su mi i oca psovali.Neki me spominju na drugim forumima iako nisam tamo clan.Neki mi i prijete.Sta ja mogu.


Zamislite samo da ste u mojim rukama.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41210
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Forum

Post Postao/la Jack » 25 dec 2020 11:59

Zenicaninn je napisao/la: 25 dec 2020 10:17 Forum nije nikad bio slabije aktivan kao u zadnje vrijeme.
Primjetio sam da fali dosta forumasa koji su prije inace redovno pisali.
U cemu je "stos"? :mrgreen:

Jesu li svi otisli na onaj novi forum ili ima li neki drugi razlog?
Imam strucnjaka koji dodje ovdje.On je ekspert jedan.Ne zelim da ga imenujem.Imam onda sta?Bosnjackahercegovina koji je zauzet svojim forumom.Nema vremena.Ipak shvacam i to.Ne mogu ja da ugodim svakom.Ima dosta tu i moje greske,ali dosta ljudi me namjerno provociraju i ne znaju kad da stanu.Sve u svemu mozda je moglo i bolje ali i ovo je par svjetlosnih godina vise od onog sto isti pacijenti pisu na nekim drugim forumima.A nema nijedan konkretan i pozitivan korak ovdje

Grube rijeci?

Prijetnje smrcu meni vise puta preko emaila..Hakiranje portala 2 puta.Psovanje mog rahmetli oca.Vise puta javno spominjanje mog imena na tamo nekim lijevim balavim portalima tipa Klix od strane dezurnih cetnika i ustasha.Da.Jesam ja spominjao Sociologa ili je on mene spominjao.I ne samo to nego me je ogovarao i lagao o meni.Mislim odlika vlaske snase.


Na stranu to sto sam s 14 godina slusao kako kolju ljude malo podalj od mene gdje sam zivio a to nije bio centar Banja Luke kako su na kamenko forumu napisali.Nije do mene kazem vam.Sve u svemu ja sam zadovoljan



Nisam sve banirao ljude.Jos sam neke ostavio
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
abu seid
Član
Postovi: 1307
Pridružen/a: 01 nov 2013 12:13

Re: Forum

Post Postao/la abu seid » 25 dec 2020 12:17

Što se tiče foruma on ima svoju centralnu temu i tu je neprikosnoven. U statistici stanovništva mu ne može niko primirisati. I to je najbitnije. Tu je kvalitet neprikosnoven.
Onda pokušavamo mi ostali ubaciti neke teme koje još više poboljšavaju kvalitet. Ne mora se o svemu pisati, tu je Jack skroz u pravu.
Ne znam zašto se Jack osjeća prozvanim radi grubog tona, nisam tu na njega mislio.
Ako se uprati ko je sve prisutan na forumu onda vidiš da ih ima puno koji redovno dolaze, ali ne žele ništa pisati. Upravo ti forumaši fale da se onda razvije neka interesantnija diskusija. Nekad imam utisak da držim monologe i samo peglam raju sa svojim mišljenjem.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41210
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Forum

Post Postao/la Jack » 25 dec 2020 12:26

https://forum.klix.ba/tarhana-u-krajini-t139075.html

Ja sam prestao da pisem pod migracije jer neki bi se uvrijedili sta bih napisao.Posebno neki ljudi.Pa sam odlucio da ne pisem

A nisam ni otvorio temu kao neki ''veci'' forumi i portali
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Slavoljub Bosnjak
Član
Postovi: 177
Pridružen/a: 11 jun 2017 03:06

Re: Forum

Post Postao/la Slavoljub Bosnjak » 25 dec 2020 13:23

Zenicaninn je napisao/la: 25 dec 2020 10:17 Forum nije nikad bio slabije aktivan kao u zadnje vrijeme.
Primjetio sam da fali dosta forumasa koji su prije inace redovno pisali.
U cemu je "stos"? :mrgreen:

Jesu li svi otisli na onaj novi forum ili ima li neki drugi razlog?
Ja citam svaku obavijest koja se objavi na forumu, samo sto nemam nista korisno dodat i zato necu da smetam. :fes:

Avatar
abu seid
Član
Postovi: 1307
Pridružen/a: 01 nov 2013 12:13

Re: Forum

Post Postao/la abu seid » 25 dec 2020 13:31

Slavoljub Bosnjak je napisao/la: 25 dec 2020 13:23
Zenicaninn je napisao/la: 25 dec 2020 10:17 Forum nije nikad bio slabije aktivan kao u zadnje vrijeme.
Primjetio sam da fali dosta forumasa koji su prije inace redovno pisali.
U cemu je "stos"? :mrgreen:

Jesu li svi otisli na onaj novi forum ili ima li neki drugi razlog?
Ja citam svaku obavijest koja se objavi na forumu, samo sto nemam nista korisno dodat i zato necu da smetam. :fes:
Svako mišljenje je korisno i time ne možeš nikome smetati.
Kao na izborima, kaže neći birati, jer će ionako pobijediti taj i taj. Pogrešno. Svaki glas je bitan.
Tako i tvoj glas ovdje je bitan. ;)

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Forum

Post Postao/la Zmaj » 25 dec 2020 18:10

Otisao @BosnjackaHercegovina? Steta.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41210
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Forum

Post Postao/la Jack » 25 dec 2020 20:19

Nije otisao covjek
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Bosman
Administrator
Postovi: 874
Pridružen/a: 15 okt 2012 23:16

Re: Forum

Post Postao/la Bosman » 25 dec 2020 20:43

Zauzet je s forumom Kongresa Bosnjaka Svijeta

Odgovorite