☑ Pravila foruma i savjeti

Posavski kanton

Moderator/ica: Drina

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Posavski kanton

Post Postao/la Zmaj » 04 mar 2016 21:32

Sve o Kantonu i ovim općinama ovdje
Odžak
Orašje
Domaljevac-Šamac


slika
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
The Destroyer
Član
Postovi: 277
Pridružen/a: 22 jan 2016 00:46

Re: Posavski kanton

Post Postao/la The Destroyer » 04 mar 2016 22:11

Zmaj je napisao/la:Sve o Kantonu i ovim općinama ovdje
Odžak
Orašje
Domaljevac-Šamac


slika

Nikad mi neće biti jasno kako naši pregovarači u Dejtonu nisu mogli srediti koridor da se povežu dva dijela ovog Kantona. Niđe veze.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Posavski kanton

Post Postao/la ABen » 04 mar 2016 22:35

NIje im bilo u interesu.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41372
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Posavski kanton

Post Postao/la Jack » 04 mar 2016 23:49

Koji su to ''nasi''
Bolje ovako.Velika katolicka sela podijeljena izmedju sumske i Federacije.Sto ce politickim putem dovesti do jos veceg iseljavanja ionako malog kantona Posavskog.Samacki koridor je zapravo pripao Federaciji zajedno s lukom.Ali ima 10 godina Hdz stranka je to predala,tj prodala cetnicima.Zamisli da se gleda Dayton.Samacka luka najvazniji dio Samca bila bi u Federaciji,ali sve je imalo svoju cijenu.

Katolici su izabrali da ih vode ustahe iz Zapadne Hercegovine.Za nas je to daleko bolje,jer imas podijeljena sela.A jedini kraj industrijski u cijelom Posavskom kantonu je gradic Odzak s 80% Bosnjaka danas.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
The Destroyer
Član
Postovi: 277
Pridružen/a: 22 jan 2016 00:46

Re: Posavski kanton

Post Postao/la The Destroyer » 05 mar 2016 00:19

Jack je napisao/la:Koji su to ''nasi''
Bolje ovako.Velika katolicka sela podijeljena izmedju sumske i Federacije.Sto ce politickim putem dovesti do jos veceg iseljavanja ionako malog kantona Posavskog.Samacki koridor je zapravo pripao Federaciji zajedno s lukom.Ali ima 10 godina Hdz stranka je to predala,tj prodala cetnicima.Zamisli da se gleda Dayton.Samacka luka najvazniji dio Samca bila bi u Federaciji,ali sve je imalo svoju cijenu.

Katolici su izabrali da ih vode ustahe iz Zapadne Hercegovine.Za nas je to daleko bolje,jer imas podijeljena sela.A jedini kraj industrijski u cijelom Posavskom kantonu je gradic Odzak s 80% Bosnjaka danas.

Tu sam te čekao.

U slučaju da mi Bošnjaci preuzmemo Odžak (za 5, 10 ili 15 godina, svejedno), mi ćemo imati jednu Bošnjačku enklavu u Posavini, koja će biti itekako ugrožena okolnim četnicima. Treba misliti dugoročno, Odžak je zasad škutorski, ali kada postane, ako Bog da, naš, onda će nas malo više brinuti što je enklava.

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Posavski kanton

Post Postao/la Zmaj » 05 mar 2016 03:21

Jesmo li mi jos uvijek vecina u gradu Orasje?

Na zadnjim izborima su bosnjacki kandidati/stranke pobjedjivale ovdje.
Zadnja izmjena: Zmaj, dana/u 05 mar 2016 03:39, ukupno mijenjano 3 puta.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41372
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Posavski kanton

Post Postao/la Jack » 05 mar 2016 03:30

Jesmo.Iako naseljeno je malo vise katolika.Orasje ima 55% Bosnjaka i 45% katolika.Tu su naselili malo katolika iz Brcanskog kraja.Odzak uzeli su par stanova pravoslavnih u samom centru grada,ali sto je interesantno.Makar za Odzak

Osnovna skola Park 1:745 redovnih biraca/690 Bosnjaka i 55 Srba i Hrvata.Oko 70% ovih ostalih otpada na Hrvate.Mozda i do 80%.Ovo biracko mjesto,preko 90% Bosnjaka

Osnovna skola Park 2:902 redovna biraca:884 Bosnjaka.18 Srba i Hrvata.Ovdje jos gore.


Osnovna skola Park 1 i 2:1647 redovnih biraca/1574 Bosnjaka,73 Srba i Hrvata.Procentualno preko 95% Bosnjaka ovdje


Osnovna skola Vladimir Nazor 1:779 Redovnih biraca:758 Bosnjaka.21 Srbin i Hrvat

Osnovna skola Vladimir Nazor 2:806 Redovnih biraca:716 Bosnjaka i 90 Srba i Hrvata

Srednjoskolski centar Pero Zecevic 1:784 Redovna biraca/414 Bosnjaka,370 Srba i Hrvata

Srednjoskolski centar Pero Zecevic 2:925 redovnih biraca/847 Bosnjaka,78 Srba i Hrvata

Srednjoskolski centar Pero Zecevic 3:837 redovnih biraca/225 Bosnjaka,612 Srba i Hrvata



Centar za kulturu 697 redovnih biraca/590 Bosnjaka,107 Srba i Hrvata

Centar za kulturu 2 588 redovnih biraca/428 Bosnjaka,160 Srba i Hrvata



Od 7065 redovnih biraca u gradu:



Bosnjaka je 5552 ili 78,6%

http://bosanskehistorije.com/geografija ... ada-odzaka
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41372
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Posavski kanton

Post Postao/la Jack » 05 mar 2016 03:35

Distrikt Brcko je u cjelosti vlasnistvo Federacije Bih i krmetnjaka.Sto znaci da Odzak De Iure i De facto politickim putem nije IZOLOVAN ili u ''Enklavi''.Odzak ima sve manje katolickih sela i to je podrucje sa 25 000 katolika.Iako je popisano,daleko,daleko vise.I nekih 8000 Bosnjaka od tog najvise ih zivi u Odzaku.Izolovan od cetniteta nije,jer bilo kakva blokada prometnica na podrucju Distrikta Brcko znacila bi rat.Da li bi cetnici rizikovali rat za takvo sta.Budimo realni

Odzak je jedini kakav-takav industrijski centar.I bolje ti je da se drzis historije,jer vidim trolao si historijsku temu na politici,pa sve cekam kad ces otvoriti kakvu historijsku temu,ali nisam ja te ''srece''
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Zmaj007
Član
Postovi: 82
Pridružen/a: 23 jun 2013 21:51

Re: Posavski kanton

Post Postao/la Zmaj007 » 05 mar 2016 11:55

Prije nisam obraco paznju ,ali evo sad gledam i vidim da opstine Orasje i Domaljevac Samac nisu uopste povezane sa opstinom Odzak tu nema koridora.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Posavski kanton

Post Postao/la ABen » 05 mar 2016 12:17

Zmaj007 je napisao/la:Prije nisam obraco paznju ,ali evo sad gledam i vidim da opstine Orasje i Domaljevac Samac nisu uopste povezane sa opstinom Odzak tu nema koridora.
Nema ni potrebe, Odzak ce uskoro biti +70% nas. Sta je vazno da mi imamo opcinu Vukosavlje koja granici uz Odzak a gdje su Bosnjaci vecina. Do 2020 bi trebao autoput da prodje kroz ove dvije opcine i spoji ih sa ostatkom opcina kao Gradacac gdje su Bosnjaci vecina.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Posavski kanton

Post Postao/la ABen » 05 mar 2016 12:27

Sta je vazno je to, da se ekonomija u Modrici i Bosanskom Samcu raspada. Opcine Donji Zabar i Pelagicevo su i onako opcine koje se mogu zanemariti. Nama je vazno da imamo Odzak i Brcko gdje cemo biti vecina, obadvije opcine su na Savi gdje se moraju izgraditi rijecne luke i povezati ih autoputem i zeljeznicama sa srednjom Bosnom. U Odzaku i Brckom napraviti skladista sa hladnjacama i pokrenuti izvoz ekonomije.

Sava-Dunav-Crno More i Sava-Dunav (prema Madjarskoj/Austriji/Njemackoj)
slika
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
The Destroyer
Član
Postovi: 277
Pridružen/a: 22 jan 2016 00:46

Re: Posavski kanton

Post Postao/la The Destroyer » 05 mar 2016 18:24

Jack je napisao/la:Distrikt Brcko je u cjelosti vlasnistvo Federacije Bih i krmetnjaka.Sto znaci da Odzak De Iure i De facto politickim putem nije IZOLOVAN ili u ''Enklavi''.Odzak ima sve manje katolickih sela i to je podrucje sa 25 000 katolika.Iako je popisano,daleko,daleko vise.I nekih 8000 Bosnjaka od tog najvise ih zivi u Odzaku.Izolovan od cetniteta nije,jer bilo kakva blokada prometnica na podrucju Distrikta Brcko znacila bi rat.Da li bi cetnici rizikovali rat za takvo sta.Budimo realni

Odzak je jedini kakav-takav industrijski centar.I bolje ti je da se drzis historije,jer vidim trolao si historijsku temu na politici,pa sve cekam kad ces otvoriti kakvu historijsku temu,ali nisam ja te ''srece''
Kakvo trolanje, napisao dva komentara i gotovo.

Ono što me zanima, sa ovih 25000 katolika i 8000 Bošnjaka, misliš na cijeli Posavski Kanton ili?

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41372
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Posavski kanton

Post Postao/la Jack » 05 mar 2016 18:35

Trolanje na politici gdje ti je svaka tema HISTORIJSKA.Ovako i onako,pricas i pametujes tamo nije tako,nije ovako,nije tako,nije ovako.Historijske teme na politici.Pa sve cekam kad ces napisati historijsku temu moze ona o kraljevima Bosanskim sto si istrolovao na politici,ali imas ocito AMNEZIJU.Pa nema veze.Drzi se teme a historiju ostavi na HISTORIJI.Pa ces dobiti odgovor tamo

Ucenika osnovnih skola na podrucju Posavskog kantona

Cirka 2000 Hrvata
Cirka 750 Bosnjaka
Cirka 20 tak Srba

Broj katolika u Posavskom kantonu ne moze da ide na preko 25 000.Mozda i manje.Vidit cu one zupe podatke
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
The Destroyer
Član
Postovi: 277
Pridružen/a: 22 jan 2016 00:46

Re: Posavski kanton

Post Postao/la The Destroyer » 05 mar 2016 18:42

Jack je napisao/la:Trolanje na politici gdje ti je svaka tema HISTORIJSKA.Ovako i onako,pricas i pametujes tamo nije tako,nije ovako,nije tako,nije ovako.Historijske teme na politici.Pa sve cekam kad ces napisati historijsku temu moze ona o kraljevima Bosanskim sto si istrolovao na politici,ali imas ocito AMNEZIJU.Pa nema veze.Drzi se teme a historiju ostavi na HISTORIJI.Pa ces dobiti odgovor tamo

Ucenika osnovnih skola na podrucju Posavskog kantona

Cirka 2000 Hrvata
Cirka 750 Bosnjaka
Cirka 20 tak Srba

Broj katolika u Posavskom kantonu ne moze da ide na preko 25 000.Mozda i manje.Vidit cu one zupe podatke
Po mojoj računici, ca. 24% Bošnjaka u PK, puno više nego što sam očekivao.
Vrijeme je da u medijima prestanemo potencirati priču o 3 "100% rvacka" kantona ZHK, K10 i PK, i dva mješovita, SBK i HNK. Vrijeme je da PK prijeđe iz ove prve u ovu drugu grupu, i to treba javno pominjati. Dakle nisu više 5B, 3H i 2mix kanotna, nego 5B, 2H i 3 mix.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Posavski kanton

Post Postao/la ABen » 05 mar 2016 18:48

The Destroyer je napisao/la:
Jack je napisao/la:Trolanje na politici gdje ti je svaka tema HISTORIJSKA.Ovako i onako,pricas i pametujes tamo nije tako,nije ovako,nije tako,nije ovako.Historijske teme na politici.Pa sve cekam kad ces napisati historijsku temu moze ona o kraljevima Bosanskim sto si istrolovao na politici,ali imas ocito AMNEZIJU.Pa nema veze.Drzi se teme a historiju ostavi na HISTORIJI.Pa ces dobiti odgovor tamo

Ucenika osnovnih skola na podrucju Posavskog kantona

Cirka 2000 Hrvata
Cirka 750 Bosnjaka
Cirka 20 tak Srba

Broj katolika u Posavskom kantonu ne moze da ide na preko 25 000.Mozda i manje.Vidit cu one zupe podatke
Po mojoj računici, ca. 24% Bošnjaka u PK, puno više nego što sam očekivao.
Vrijeme je da u medijima prestanemo potencirati priču o 3 "100% rvacka" kantona ZHK, K10 i PK, i dva mješovita, SBK i HNK. Vrijeme je da PK prijeđe iz ove prve u ovu drugu grupu, i to treba javno pominjati. Dakle nisu više 5B, 3H i 2mix kanotna, nego 5B, 2H i 3 mix.
5B, 1H i 4 mix
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
The Destroyer
Član
Postovi: 277
Pridružen/a: 22 jan 2016 00:46

Re: Posavski kanton

Post Postao/la The Destroyer » 05 mar 2016 18:56

ABen je napisao/la:
The Destroyer je napisao/la:
Jack je napisao/la:Trolanje na politici gdje ti je svaka tema HISTORIJSKA.Ovako i onako,pricas i pametujes tamo nije tako,nije ovako,nije tako,nije ovako.Historijske teme na politici.Pa sve cekam kad ces napisati historijsku temu moze ona o kraljevima Bosanskim sto si istrolovao na politici,ali imas ocito AMNEZIJU.Pa nema veze.Drzi se teme a historiju ostavi na HISTORIJI.Pa ces dobiti odgovor tamo

Ucenika osnovnih skola na podrucju Posavskog kantona

Cirka 2000 Hrvata
Cirka 750 Bosnjaka
Cirka 20 tak Srba

Broj katolika u Posavskom kantonu ne moze da ide na preko 25 000.Mozda i manje.Vidit cu one zupe podatke
Po mojoj računici, ca. 24% Bošnjaka u PK, puno više nego što sam očekivao.
Vrijeme je da u medijima prestanemo potencirati priču o 3 "100% rvacka" kantona ZHK, K10 i PK, i dva mješovita, SBK i HNK. Vrijeme je da PK prijeđe iz ove prve u ovu drugu grupu, i to treba javno pominjati. Dakle nisu više 5B, 3H i 2mix kanotna, nego 5B, 2H i 3 mix.
5B, 1H i 4 mix
Ako misliš na K10, on je nebitan jer to većinu ne-katolika čine pravoslavci, Bošnjaka je tamo vrlo malo, ispod 10%. Ne može se porediti.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Posavski kanton

Post Postao/la ABen » 05 mar 2016 18:59

Vazno i te kako, kad ti moralno padnes na jedan katon gdje si vecina. Pricaj onda o trecem i erceg-bosni.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41372
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Posavski kanton

Post Postao/la Jack » 05 mar 2016 19:05

Ako misliš na K10, on je nebitan jer to većinu ne-katolika čine pravoslavci, Bošnjaka je tamo vrlo malo, ispod 10%. Ne može se porediti.
Broj pravoslavne djece u osnovnim skolama skolska 2013/2014

Drvar 373
Bos Grahovo 67
Glamoc 65-66
Kupres 4
Duvno 0
Livno 1

Oko 510

Broj Bosnjacke djece u osnovnim skolama skolske 2013/2014

Livno 310
Glamoc 100
Duvno 141
Kupres oko 20 tak

Grahovo i Drvar bez

Price da ima vise ''pravoslavnih''je laz

Drvar ima nekih 5000 pravoslavih.Glamoc 1500.Livno,Duvno i Kupres zajedno 500
Grahovo 2000.Max je 9000 pravoslavnih ovdje i to max
Po meni nas je cirka 6000-7000 ali smo znatno vitalniji

Drvar ce nestati za 20 tak godina
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41372
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Posavski kanton

Post Postao/la Jack » 05 mar 2016 19:56

Zmaj007 je napisao/la:Prije nisam obraco paznju ,ali evo sad gledam i vidim da opstine Orasje i Domaljevac Samac nisu uopste povezane sa opstinom Odzak tu nema koridora.
Bio je koridor Daytonski.Samacki koridor kojeg su ustashe iz Adz stranke prepustili cetnicima.Samacka luka je pripala Federaciji,ali saveznici cetnika su Hercegovacke ustashe.Samac bi bio mrtav grad bez luke.Tako da je ''uljudna'' Hrvatska vlast predala to ima 10 tak godina cetnicima.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Posavski kanton

Post Postao/la Abidaga » 05 mar 2016 21:11

s
The Destroyer je napisao/la:
Jack je napisao/la:Koji su to ''nasi''
Bolje ovako.Velika katolicka sela podijeljena izmedju sumske i Federacije.Sto ce politickim putem dovesti do jos veceg iseljavanja ionako malog kantona Posavskog.Samacki koridor je zapravo pripao Federaciji zajedno s lukom.Ali ima 10 godina Hdz stranka je to predala,tj prodala cetnicima.Zamisli da se gleda Dayton.Samacka luka najvazniji dio Samca bila bi u Federaciji,ali sve je imalo svoju cijenu.

Katolici su izabrali da ih vode ustahe iz Zapadne Hercegovine.Za nas je to daleko bolje,jer imas podijeljena sela.A jedini kraj industrijski u cijelom Posavskom kantonu je gradic Odzak s 80% Bosnjaka danas.

Tu sam te čekao.

U slučaju da mi Bošnjaci preuzmemo Odžak (za 5, 10 ili 15 godina, svejedno), mi ćemo imati jednu Bošnjačku enklavu u Posavini, koja će biti itekako ugrožena okolnim četnicima. Treba misliti dugoročno, Odžak je zasad škutorski, ali kada postane, ako Bog da, naš, onda će nas malo više brinuti što je enklava.
Bosnjaci su vec oslobodili Odzak i nisu nikako ugrozeni dok god se okolni cetnici nalaze u enklavi. Sada bosnjaci opkoljene cetnike stezu sa svih strana i samo je pitanje vremena kada ce cetnici izgubiti vecinu u Vukosavlju i Modrici. A nakon Orasja past ce i Samac jer vlasi ne mogu opstati u toj enklavi.

Odgovorite