☑ Pravila foruma i savjeti

Sretan dan nezavisnosti

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41376
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Sretan dan nezavisnosti

Post Postao/la Jack » 29 feb 2016 02:29

Jedine dvije opcine gdje referendum 1992 nije odrzan bile su opcine Bos Grahovo i Drvar.Toliko o gluposti Pusine da su ''Srbi'' glasali za dan nezavisnosti

1 Marta 1992 nije krenuo rat s ubistvom cetnika Nikole Gardovina koji je psovao sve Muslimansko i mahao zastavama cetnickim u po Sarajeva.Neko je to dobro izgradjen i uradjen plan cetnika o formiranju ''Srpske'' drzave.
Planina Kozara i relej na istoj planini.Vec 1991 je okupiran od strane cetnika.Daleko prije 1 Marta.Toliko o tome

Inace,interesantno je da je 1 dan nezavisne Bih 29 Februara,ali kako je to prestupni dan i bude svake 4 godine.Vecina slavi 1 Mart.No,sve u svemu

Cestitke
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Sretan dan nezavisnosti

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 29 feb 2016 03:30

Sretna i čestita još jedna godina nezavisnosti.

I da uskoro dočekamo slobodnu BiH od Drine do Une od Save do Mora sa ljiljanima na svakom kvadratnom metru jedine države Bošnjaka i ostalih. :zastava:
Samo BiH.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Sretan dan nezavisnosti

Post Postao/la amkos » 29 feb 2016 12:37

Pridružujem se čestitkama. Sretan Dan nezavisnosti. :zastava: :zastava: :respekt:


slika
Zadnja izmjena: amkos, dana/u 01 mar 2016 13:27, ukupno mijenjano 2 puta.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
The Destroyer
Član
Postovi: 277
Pridružen/a: 22 jan 2016 00:46

Re: Sretan dan nezavisnosti

Post Postao/la The Destroyer » 01 mar 2016 01:46

Prirdružujem se čestitkama i dodajem da je žalosno što 99,9% Bošnjaka ni na koji način ne obilježava ovaj datum. Poznajem neke koji čak neće ni ispoštovati neradni dan, radit će sutra. Gradovi izgledaju isti kao i svaki drugi dan, nigdje ljiljana, nigdje pjesmi, nigdje petardi i vatrometa, nigdje ništa. Trebao bi biti sretan dan, ali kad vidim kako se naši ljudi odnose prema njemu, ovo je prije dan za plakanje nego bilo šta drugo.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Sretan dan nezavisnosti

Post Postao/la ABen » 01 mar 2016 09:32

I od mene. Sretan Dan nezavisnosti.

slika

slika
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Sretan dan nezavisnosti

Post Postao/la amkos » 01 mar 2016 12:25

The Destroyer je napisao/la:Prirdružujem se čestitkama i dodajem da je žalosno što 99,9% Bošnjaka ni na koji način ne obilježava ovaj datum. Poznajem neke koji čak neće ni ispoštovati neradni dan, radit će sutra. Gradovi izgledaju isti kao i svaki drugi dan, nigdje ljiljana, nigdje pjesmi, nigdje petardi i vatrometa, nigdje ništa. Trebao bi biti sretan dan, ali kad vidim kako se naši ljudi odnose prema njemu, ovo je prije dan za plakanje nego bilo šta drugo.
Upravu si. S tim da bi ja ovaj postotak malo spustio. Privatnici uglavnom rade danas. Drzavna sluzba ne radi. S tim da ima privatnih firmi koje ne rade danas. To su uglavnom strane firme koliko sam upratio. Najviše se na facebooku obilježava Dan nezavisnosti. :mrgreen:

S tim da mislim da bude vise petardi i vatrometa za Bajram. Trebalo bi pojačati petarde i vatromet za 1.3. ili 25.11. :gut:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41376
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Sretan dan nezavisnosti

Post Postao/la Jack » 01 mar 2016 16:30

Prvi put u zadnjih 170 godina
Bosnjaci imaju svoju vojsku.Oni su je izgubili ukidanjem autonomije Bih jos za vrijeme Mice Latasa
Imaju pravo na jezik.Ukinut 1906 od mrske Austrije,a nije ukinut za vrijeme Turaka
Imaju namjensku industriju u svojim rukama.Sve vaznije firme namjenske proizvodnje su u nasim rukama
Za razliku od pocetka rata.Sad svi releji su u nasim rukama

Ako ides na logiku ustasha
Uzeli gradic Prozor i sprceni na ledini zapadnog Mostara bez bilo kakve historijske podloge ili kulturno-historijskog spomenika
Ispusili centralnu Bosnu da se fale sto su Vitez zadrzali a blentavi kreteni ne znaju da originalni dio Viteza onaj historijski je Mahala.Sto oni nisu zauzeli

Za 10 tak godina.Katolici u Bosni ce postati suvisan igrac.Broj katolika u Bosni nam ukazuje da ta brojka pada brze od ocekivanog,toliko da katolicka crkva panicari

Budimo realni.Referendum nije odrzan u Bosanskom Grahovu i Drvaru,tamo je bojkotovan.Cetnici su prijetili rahmetli Omeru Filipovicu iz Kljuca.Odrzi referendum i smrt ti je sigurna.On je rekao.Po cijenu moje glave.Ja od referenduma necu odustati.

Danas Srednjoskolski centar u Kljucu ima njegovo ime,a Srbi ce u Kljucu nestati za 10 tak godina.Mozda je moglo i vise i bolje

Sto se tice Doboja,Prijedora i Zvornika.
Sva Bosnjacka sela Prijedora su pstala Bosnjacka.Dan nezavisnosti se slavi u Kozarcu,selima oko Prijedora,pa cak u gradu
Sta je Hrvatsko u Sanskom Mostu i Derventi danas?

Sta se moze.Bosna je izdrzala 24 godine.Jos smo tu.Katolici sigurno padaju u rang nacionalne manjine u narednih 12 godina.Pa sad skopcajte
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Bosman
Administrator
Postovi: 874
Pridružen/a: 15 okt 2012 23:16

Re: Sretan dan nezavisnosti

Post Postao/la Bosman » 01 mar 2016 17:09

Cestitke i od mene :zastava:
Do godine u Banja Luci :rat:

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Sretan dan nezavisnosti

Post Postao/la ABen » 01 mar 2016 18:21

Misljen je napisao/la:Cestitke i od mene :zastava:
Do godine u Banja Luci :rat:
Sta do godine? Na jesen! :beret:
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Sretan dan nezavisnosti

Post Postao/la amkos » 01 mar 2016 20:35

Tako je, do godine u Banja Luci. :gut:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41376
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Sretan dan nezavisnosti

Post Postao/la Jack » 01 mar 2016 20:50

Takvo sta treba ponavljati u narednih 100 godina.Niko nije vjerovao da cemo uzeti Srebrenicu i vecinu tamo da cemo ciniti 60% osnovaca gore ponovo.Pa smo haman ove skolske godina na 60% osnovaca i jos vise prvacica.Skolske 1995/1996 bilo je 1112 pravoslavnih i bez Bosnjaka!.Danas broj pravoslavnih ide na ispod 240 cijela opcina na preko 500 km2.

Ja vam kazem da se moze uzeti i Stolac i Bratunac tim tempom.Citao sam malo onog ustashu iz Zagreba.Pa dan nezavisnosti se ne slavi u Doboju,Prijedoru i Zvorniku.Pa dragi seljacicu iz Zagreba.Prijedor je jos uvijek okruzen Bosnjackim selima,sto nije slucaj s Travnik i Bugojnom s ''Hrvatskim'' selima.Istina je da je broj Bosnjaka u samom gradu daleko manji,ali imas danas daleko bolju i homogeniju strukturu.Cetnici ako krenu ponovo u klanje i silovanje po Prijdoru.Usk kanton nije samo Bihac,ali kome ja to govorim.Ekonomski i demografski nisam zadovoljan ali kad neko iz trezora vodi danas drzavu.Ne cudi me
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
The Destroyer
Član
Postovi: 277
Pridružen/a: 22 jan 2016 00:46

Re: Sretan dan nezavisnosti

Post Postao/la The Destroyer » 01 mar 2016 21:23

Ma meni je danas pravo tužan dan. Prolazim kroz grad, ni jedne jedine zastave, niti na autima niti na kućama, većina ljudi rade. Šetao sam nekoliko sati i slušao, ni jedan prolaznik nije ni pomenuo današnji datum, niti šta slično. Uporedi ovo sa 9. januarom u RS i vidjet ćeš da su četnici fakat upravu, mi nismo narod. Mi smo samo zbunjena nenacionalna masa, 95% nas. Čast onih 5% Bošnjaka koji znaju ko su i šta su, ali jedna lasta ne čini proljeće.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Sretan dan nezavisnosti

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 01 mar 2016 21:32

The Destroyer je napisao/la:Ma meni je danas pravo tužan dan. Prolazim kroz grad, ni jedne jedine zastave, niti na autima niti na kućama, većina ljudi rade. Šetao sam nekoliko sati i slušao, ni jedan prolaznik nije ni pomenuo današnji datum, niti šta slično. Uporedi ovo sa 9. januarom u RS i vidjet ćeš da su četnici fakat upravu, mi nismo narod. Mi smo samo zbunjena nenacionalna masa, 95% nas. Čast onih 5% Bošnjaka koji znaju ko su i šta su, ali jedna lasta ne čini proljeće.
Ti si fakat udbas koji je ovdje dosao siriti pesimizam i defetizam.

Mogao si uraditi 10 drugih stvari umjesto ovog sto pricas.
Mogao si staviti zastavu s Ljiljanima sa svog prozora, uslikat svoju kucu i pohvalit se da imas Ljiljane na svojoj kuci.
Mogao si staviti zastavu s LJiljanima bilo gdje u gradu i uslikati zastavu i postavit na net.
Mogao si napraviti sijelo kod sebe u znak 1 Marta.
Mogao si naci na internet mali milijon prica o obiljezavanju 1 marta i pohvaliti takve stvari.

Ali ne. Mi nismo narod. Srbi su u pravu. .... Haj bola... log out pliz.
Samo BiH.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Sretan dan nezavisnosti

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 01 mar 2016 21:35

KAKO SE KOZARAC PRIPREMA ZA DAN NEZAVISNOSTI!!!!

http://www.haber.ba/vijesti/bih/273895- ... ercegovina

U Kozarcu, nadomak Prijedora i sred Republike Srpske (RS), u jeku su pripreme za obilježavanja 1. marta, Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine. Restoran, kafana, šta li je, Stari Grad, puna Kozaraca.

I na njihov zahtjev pišemo ime naše države „punim slovima“, imenom i prezimenom, jer oni, kada je naša i njihova država u pitanju, ne vole onu skraćenicu – BiH. Helem, bit će za Dan nezavisnosti i malonogometni turnir, na kojem Emsud Softić Emso neće igrati. U kolicima je. Ratni vojni invalid sto posto. Tako ga, kaže, zapalo, piše Faktor.

Optimisti

-Najprije logori Benkovac, Omarska, Trnopolje, Keraterm! Potom Armija RBiH. Ranjavanje metkom u glavu, pa saobraćajna nesreća 1994. Onda, kolica! – opisuje Emso objašnjavajući da njemu je Dan nezavisnosti, dan poput ostalih i “ništa naročito“.

Zanima nas, hoće li zastavama Bosne i Hercegovine okititi Kozarac, grad u kojem su srpske snage za dva dana, od 24. do 26. maja 1992, pobile oko 800 civila, a preko 3.000 protjerale i odvele u logore Omarska, Keraterm i Trnopolje?

-Naravno da hoćemo! Al’ zvaničnim državnim zastavama. Na onu s ljiljanima ne smijemo ni pomišljati. Ionako, dan poslije ćemo morati skidati ove državne. Kako god, pokazat ćemo da ima u Kozarcu, u RS-u, države BiH! – ponosno će Emso koji razumije da je odnos RS-a spram njih nikakav, ali se ljuti da ih je njihova država skrajnula.

Ona se, kaže Emso, u Kozarcu pojavi u liku čovjeka s rokovnikom, pred izbore ili na kakvoj dženazi.

Kad smo već kod dženaza, danas će Kozarci umiriti svog sugrađanina Mirzu Kapetanovića. U Njemačkoj je Mirza preselio. Imao firmu sa 150 zaposlenih, planirao u Kozarcu otvoriti dom za stare i nemoćne. Ne dade mu se.

Helem, sve trgovine čiji su vlasnici Bošnjaci, za Dan nezavisnosti će raditi. Jer od trgovine i žive. Tako je i za 9. januar, neustavni dan RS-a, kada ne rade samo zvanične institucije. Ervin Blažević, predsjednik Udruženja građana Optimisti, upravo je po Kozarcu lijepio plakate kojima se poziva građane da u povodu Dana nezavisnosti učestvuju u trkama ulicama Kozarca, polože cvijeće na spomen-obilježje, obiđu mezarja i dođu na svečanu akademiju. Sluša šta Emso priča. Zvuči mu njegova priča pesimistično i stoga ga ruži. Jer i Emso je član Optimista.

-Jesam, bio sam u logoru. Dva mjeseca. Imao sam 17 godina, al’ bebasto lice. Kad je bila razmjena zarobljenika, uspio sam se ubaciti u konvoj. Razmijenjeni smo u Travniku. Konvoj prije mog, završio je na Korićanskim stijenama. Al’ pusti to! – veli Ervin.

Oženjen je, otac četvero djece. Sin Emanullah igra za zagrebački Dinamo. Supruga mu radi. U poslovnom prostoru njegove kuće je pekara pa ubire kiriju. Važno je, kaže on, snaći se. Sad, eto, ima vremena za društvene aktivnosti. Optimisti, udruženje koje vodi, iako jesu na budžetu općine Prijedor, dobiju nešto sitno, za razliku od Svetosavske omladine koja iz budžeta ove općine ubire 80.000 KM. Na crnoj su listi Optimisti.

-Živi u Kozarcu i desetak pravoslavnih porodica. Mislim da nemaju problema s nama. Davno smo mi pružili ruku pomirenja, ali je kod njih sindrom kolektivne šutnje. Spominjete Nikolinu Boloban kao izuzetka. Možda! Ali ona svojim izjavama iritira i nas i njih. U ovdašnju osnovnu školu ide i nekoliko učenika srpske nacionalnosti. Obrazovanje je po nastavnom planu i programu Federacije Bosne i Hercegovine. Nekada je u tu školu išlo nekoliko hiljada djece, sada nekoliko stotina! – kaže Blažević.

Sirijci, bujrum

Dojam je, u Kozarcu je sve – novo! Dijaspora obnovila. Njihove su kuće više vile. Neke lijepe, nekima se samo dokazuje da ima se para, ima se čime. No, većina ih je prazna. U Kozarac oko 15.000 njih dolaze na godišnji odmor, za Novu godinu, Bajram i božiće.

-Sad bi u Kozarcu smještaj komotno moglo naći oko 20.000 izbjeglica iz Sirije. No, kad dođu naši iz dijaspore, sve živne. I Islamska zajednica je aktivna. Obnovljeno je 12 džamija, formiran fond iz kojeg se stipendiraju učenici, prave se kuće za one koji su u potrebi a nemaju novca. Akobogda, napravit ćemo i vatrogasni dom koji će nas koštati oko 800.000 KM – nabraja Blažević.

Pokazuje fotografije Kozarca odmah poslije rata. Na njima, Kozarac spržen, spaljen. Danas je to sasvim druga slika. Dušu dao za obilježiti Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine, tik kod Prijedora, sred RS-a. Uzgred, Kozarac je dao i tri generala Armije RBiH: Sakiba Mahmuljina, Fikreta Ćuskića i Sakiba Forića

Nikada im neću halaliti

Svi naši sagovornici u Kozarcu prošli su logore smrti: Omarska, Trnopolje, Manjača. Pa i Jasmin Kahrimanović. Tamo su mu oca ubili. Sred razgovora s Jasminom, u restoran Stari grad ušao je policajac. Jasmin počeo šaptati. Strah ga? Prepoznao mučitelja?
-Ma, meni su lica mojih mučitelja ista! Nikad im halilit neću. S njima Jasmin samo zdravo za zdravo, ništa više. Nema šanse da sjedemo za isti stol! – objašnjava.
Inače, nezaposlen je. Jedva čeka dolazak dijaspore. Njima, kaže Jasmin, vazda nešto oko kuća treba poraditi.



Bravo Kozarci!
Samo BiH.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Sretan dan nezavisnosti

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 01 mar 2016 21:36

U DUBROVNIKU OBILJEZEN 1 MART - DAN NEZAVISNOSTI! - Bravo Dubrovcani!!!

Svečanost su priredile organizacije Vijeće nacionalnih bošnjačkih manjina Dubrovačko-neretvanske županije i Vijeće nacionalnih bošnjačkih manjina Grada Dubrovnika, te Medžlis IZ Dubrovnik.

Program je održan 28. februara 2015. godine, u prostorijama Hotela „Petka“, a otpočeo je sevdalinkom, koju je izveo Duo „A&S“, koji je još jednom prelijepom izvedbom sevdalinke i zatvorio svečanost. Književna večer bila je prilika za druženje i upoznavanje sa djelima mr.

Nusreta Omerike, dugogodišnjeg profesora Fakulteta humanističkih nauka Univerziteta „Džemal Bijedić“, a danas savjetnika za Bosanski jezik i književnost pri Pedagoškom zavodu Mostar. O djelima mr. Omerike govorio je prof. Meadin Mrndžić, predstavivši djela u kojima se autor bavio istraživanjima usmene književnosti i određenih motiva koji su zastupljeni u toj književnosti.

Posjetioce je prof. Mrndžić upoznao sa karakteristikama i odlikama djela: „Biserna školjka“, „Od zlata jabuka“, „Cvijeće mi polje prekrilo“ i „Kad izvoru se vratiš“. Pomenuta djela su svojevrsne antologije bošnjačke usmene poezije, jer u sebi sadrže motive iz usmenih lirskih pjesama, sevdalinki, balada, romansi, otkrivajući nam neki novi svijet, pomalo zaboravljen i otrgnut od naše kulturne baštine.

Mr. Nusret Omerika u svom izlaganju posebno se osvrnuo na značaj očuvanja kulturne tradicije Bošnjaka, te razloge koji su ga naveli da se uveliko posveti istraživanjima na polju usmene književnosti. On je u svojim djelima istražio motiv cvijeća, islamske motive u bošnjačkim usmenim lirskim i lirsko-epskim pjesmama, ali je svoju pažnju posvetio i mostarskim književnicima koji su pisali na jednom ili više orijentalnih jezika: arapskom, turskom i perzijskom. Pažnji Nusreta Omerike nisu izmakli ni alhamijado pjesnici i prozni pisci Mostara, ali ni ciklus ciganskih pjesama, koje se svojom sadržinom i pjesničkim izrazom uklapaju u zadatu temu.

Autor je kazao kako je posebno zanimljiv veliki broj djevojaka i žena Mostara, koje su opjevane u najljepšim usmenim lirskim pjesmama, sevdalinkama, baladama i romansama, te se tim imenima i prilikama u kojima su opjevane pozabavio u djelu „Od zlata jabuka“.Omerikino kazivanje o usmenoj književnosti Bošnjaka izazvalo je posebnu pažnju prisutnih,koji su u toku samog obraćanja autora otvorili ugodnu diskusiju sa njim i iznijeli određena razmišljanja o toj temi.

Bilo je vidljivo da je jedan takav sadržaj bio pun pogodak za Bošnjake koji žive u Dubrovniku. Književnoj večeri su prisustvovali i mladi Islamske zajednice Republike Hrvatske, koji su tokom tog vikenda imali Susrete mladih i Književna večer je bila jedan od ugodnih i korisnih sadržaja tih susreta.

Promocija djela mr. Omerike bila je i medijski propraćena, te će se zapis o njoj moći čuti i na talasima Radija HRT Dubrovnik.


http://www.haber.ba/vijesti/kultura/140 ... zavisnosti
Samo BiH.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Sretan dan nezavisnosti

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 01 mar 2016 21:38

Google - Doodle u znak Nezavisnosti BiH.


“Pokušavaš nešto dvije godine i neće te, ali treće godine te krene! Sretan ti dan, Bosno!“, napisao je Mlivo na svom Facebook profilu.


Ovaj status su zatim njegove kolege iz Političke akademije SDA objavili na svome profilu s obzirom na to da je Harun bio polaznik Treće generacije Političke akademije.

Mlivin prijatelj, Senad Šepić, poslanik u Predstavničkom domu Parlamenta BiH je za Fenu izjavio:

“Haruna sam upoznao na prijemnom ispitu za prijem u jednogodišnji program Političke akademije SDA prije tri godine i odmah se vidjelo da se radi o sposobnom i hrabrom mladom čovjeku koji dobro razumije vrijeme u kojem živimo i želi da nešto uradi za svoju zajednicu i zemlju.

Uspješno je položio prijemni, završio Treću generaciju Političke akademije, dobio šansu i otišao da radi u Googleu i nastavio da se bori znanjem za svoju BiH.

Prošle godine je bosanski jezik njegovim radom dodan u Google Translate, ove godine Google čestita zvanično Dan nezavisnosti, biće nešto i narednih godina, jer siguran sam da će Harun i nadalje nastaviti da promovira i bori se za vrijednosti svoje zemlje i svih naših građana. Hvala Harunu i neka njegov primjer bude podstrek mnogima mladima da se može uspjeti i kako se danas najbolje bori za jaku zemlju i bolju budućnost za sve nas i našu djecu”, rekao je Šepić.


http://www.haber.ba/sci-tech/internet/1 ... zavisnosti


Bravo Harune!
Samo BiH.

Avatar
The Destroyer
Član
Postovi: 277
Pridružen/a: 22 jan 2016 00:46

Re: Sretan dan nezavisnosti

Post Postao/la The Destroyer » 01 mar 2016 21:40

BosnjackaHercegovina je napisao/la:
The Destroyer je napisao/la:Ma meni je danas pravo tužan dan. Prolazim kroz grad, ni jedne jedine zastave, niti na autima niti na kućama, većina ljudi rade. Šetao sam nekoliko sati i slušao, ni jedan prolaznik nije ni pomenuo današnji datum, niti šta slično. Uporedi ovo sa 9. januarom u RS i vidjet ćeš da su četnici fakat upravu, mi nismo narod. Mi smo samo zbunjena nenacionalna masa, 95% nas. Čast onih 5% Bošnjaka koji znaju ko su i šta su, ali jedna lasta ne čini proljeće.
Ti si fakat udbas koji je ovdje dosao siriti pesimizam i defetizam.

Mogao si uraditi 10 drugih stvari umjesto ovog sto pricas.
Mogao si staviti zastavu s Ljiljanima sa svog prozora, uslikat svoju kucu i pohvalit se da imas Ljiljane na svojoj kuci.
Mogao si staviti zastavu s LJiljanima bilo gdje u gradu i uslikati zastavu i postavit na net.
Mogao si napraviti sijelo kod sebe u znak 1 Marta.
Mogao si naci na internet mali milijon prica o obiljezavanju 1 marta i pohvaliti takve stvari.

Ali ne. Mi nismo narod. Srbi su u pravu. .... Haj bola... log out pliz.
Istina boli, znam. Ali mi nismo škutori koji gube 10000 ljudi godišnje i lupaju kako oni rastu a Bošnjaci opadaju i da će uskoro HRHB, itd. Oni su glupi, nemojmo i mi biti. Da bi izliječio bolest moraš prvo postaviti dijagnozu i priznati sebi da tvoj narod ima problem.

Lijljane ne mogu postaviti na kući jer su se žalili "susjedi" pa mi dolazi policija.
Isto važi za drugu tezu.
Organizirao sam sijelo, većina pozvanih (sve etnički Bošnjaci) nisu došli, neki su smislili izgovore, a neki otvoreno rekli da je njima danas radni dan i da ne slave.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Sretan dan nezavisnosti

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 01 mar 2016 21:41

ADANA - TURSKA - Proslava Dana Nezavisnosti BiH


http://www.haber.ba/vijesti/svijet/1396 ... snosti-bih

Organizator svečanosti u Adani je bila turska nevladina humanitarna organizacija “Adana Bosna”, a prisustvovao joj je predsjednik ove organizacije Ferhat Gezer, kao i mnogobrojni građani Adane.

Gezer je u svom kratkom obraćanju prisutnima podsjetio na ratna dešavanja i sve što je BiH prošla u periodu između 1992. i 1995. godine, kao i na potpisivanje Daytonskog sporazuma.

On je također ukazao i na činjenicu velike bliskosti i prijateljstva između naroda Bosne i Hercegovine i Turske, kao i na zajednički život dviju zemalja u doba Osmanskog carstva.

Prisutni su nakon obraćanja zajedno presjekli tortu sa natpisom “Bir Mart” (1. mart) te uputili čestitke svim građanima BiH povodom Dana nezavisnosti.

Bosna i Hercegovina, danas, 1. marta, proslavlja 23 godine od kada su njeni građani odlučili da se zemlja odvoji se od tadašnje Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije (SFRJ) i postane nezavisna.

Referendum o nezavisnosti Bosne i Hercegovine održan je 29. februara i 1. marta 1992. Glasalo je ukupno 2.073.568 glasača. Izlaznost je iznosila 63,6 posto. Od ukupnog broja onih koji su se odazvali na referendum – 99.7 posto bilo je za nezavisnost, a 0,3 posto protiv.

Prije Bosne i Hercegovine, krajem 1990. godine odluku o proglašenju nezavisnosti od bivše SFRJ donijela je Republika Slovenija, a nešto kasnije, u toku 1991. godine i Hrvatska i Makedonija.
Samo BiH.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Sretan dan nezavisnosti

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 01 mar 2016 21:45

The Destroyer je napisao/la:
BosnjackaHercegovina je napisao/la:
The Destroyer je napisao/la:Ma meni je danas pravo tužan dan. Prolazim kroz grad, ni jedne jedine zastave, niti na autima niti na kućama, većina ljudi rade. Šetao sam nekoliko sati i slušao, ni jedan prolaznik nije ni pomenuo današnji datum, niti šta slično. Uporedi ovo sa 9. januarom u RS i vidjet ćeš da su četnici fakat upravu, mi nismo narod. Mi smo samo zbunjena nenacionalna masa, 95% nas. Čast onih 5% Bošnjaka koji znaju ko su i šta su, ali jedna lasta ne čini proljeće.
Ti si fakat udbas koji je ovdje dosao siriti pesimizam i defetizam.

Mogao si uraditi 10 drugih stvari umjesto ovog sto pricas.
Mogao si staviti zastavu s Ljiljanima sa svog prozora, uslikat svoju kucu i pohvalit se da imas Ljiljane na svojoj kuci.
Mogao si staviti zastavu s LJiljanima bilo gdje u gradu i uslikati zastavu i postavit na net.
Mogao si napraviti sijelo kod sebe u znak 1 Marta.
Mogao si naci na internet mali milijon prica o obiljezavanju 1 marta i pohvaliti takve stvari.

Ali ne. Mi nismo narod. Srbi su u pravu. .... Haj bola... log out pliz.
Istina boli, znam. Ali mi nismo škutori koji gube 10000 ljudi godišnje i lupaju kako oni rastu a Bošnjaci opadaju i da će uskoro HRHB, itd. Oni su glupi, nemojmo i mi biti. Da bi izliječio bolest moraš prvo postaviti dijagnozu i priznati sebi da tvoj narod ima problem.

Lijljane ne mogu postaviti na kući jer su se žalili "susjedi" pa mi dolazi policija.
Isto važi za drugu tezu.
Organizirao sam sijelo, većina pozvanih (sve etnički Bošnjaci) nisu došli, neki su smislili izgovore, a neki otvoreno rekli da je njima danas radni dan i da ne slave.
Dijagnoza je defetizam, sivilo, negativni stav prema svemu. Kennedy je pametno rekao - "Ask not what your country can do for you - ask what you can do for your country" - sto znaci "ne pitaj sta tvoja zemlja moze uciniti za tebe - pitaj sta ti mozes uciniti za svoju zemlju" - i bio je u pravu!

MI SMO ti koji trebamo stvoriti kulturu proslave Bosne i Hercegovine. MI. Ja. Ti. Mi svi.
Ako imas Ljiljane, okaci ih s prozora i ostavi ih dan dva. Sta fali? To sto drugi nisu napravili proslavu Dana Nezavisnosti - napravi ti. Pa napravi opet sljedece godine. Sjedi za telefon i posalji 20 poruka rodbini i prijateljima i napisi "Cestitam ti 1. Mart, dan Nezavisnosti BiH"... Njima ce biti cudno da tu poruku dobiju - ali sljedece godine ce im vec biti manje cudno. I sve tako.

Napravi TI bolju BiH i nemoj cekati da neko drugi to uradi.
Samo BiH.

Avatar
The Destroyer
Član
Postovi: 277
Pridružen/a: 22 jan 2016 00:46

Re: Sretan dan nezavisnosti

Post Postao/la The Destroyer » 01 mar 2016 22:00

BosnjackaHercegovina je napisao/la:
The Destroyer je napisao/la:
BosnjackaHercegovina je napisao/la:
Ti si fakat udbas koji je ovdje dosao siriti pesimizam i defetizam.

Mogao si uraditi 10 drugih stvari umjesto ovog sto pricas.
Mogao si staviti zastavu s Ljiljanima sa svog prozora, uslikat svoju kucu i pohvalit se da imas Ljiljane na svojoj kuci.
Mogao si staviti zastavu s LJiljanima bilo gdje u gradu i uslikati zastavu i postavit na net.
Mogao si napraviti sijelo kod sebe u znak 1 Marta.
Mogao si naci na internet mali milijon prica o obiljezavanju 1 marta i pohvaliti takve stvari.

Ali ne. Mi nismo narod. Srbi su u pravu. .... Haj bola... log out pliz.
Istina boli, znam. Ali mi nismo škutori koji gube 10000 ljudi godišnje i lupaju kako oni rastu a Bošnjaci opadaju i da će uskoro HRHB, itd. Oni su glupi, nemojmo i mi biti. Da bi izliječio bolest moraš prvo postaviti dijagnozu i priznati sebi da tvoj narod ima problem.

Lijljane ne mogu postaviti na kući jer su se žalili "susjedi" pa mi dolazi policija.
Isto važi za drugu tezu.
Organizirao sam sijelo, većina pozvanih (sve etnički Bošnjaci) nisu došli, neki su smislili izgovore, a neki otvoreno rekli da je njima danas radni dan i da ne slave.
Dijagnoza je defetizam, sivilo, negativni stav prema svemu. Kennedy je pametno rekao - "Ask not what your country can do for you - ask what you can do for your country" - sto znaci "ne pitaj sta tvoja zemlja moze uciniti za tebe - pitaj sta ti mozes uciniti za svoju zemlju" - i bio je u pravu!

MI SMO ti koji trebamo stvoriti kulturu proslave Bosne i Hercegovine. MI. Ja. Ti. Mi svi.
Ako imas Ljiljane, okaci ih s prozora i ostavi ih dan dva. Sta fali? To sto drugi nisu napravili proslavu Dana Nezavisnosti - napravi ti. Pa napravi opet sljedece godine. Sjedi za telefon i posalji 20 poruka rodbini i prijateljima i napisi "Cestitam ti 1. Mart, dan Nezavisnosti BiH"... Njima ce biti cudno da tu poruku dobiju - ali sljedece godine ce im vec biti manje cudno. I sve tako.

Napravi TI bolju BiH i nemoj cekati da neko drugi to uradi.
Pokušavamo svi. Na sijelo sam pozvao 8 ljudi, samo 3 su došli. Ljiljane sam stavio na auto i dok sam se vozio bili su tu, kad sam parkirao kod kuće sklonio sam ih. Na kuću ih nisam stavio jer mi je kuća okružena ne-Bošnjačkim kućama koji bi učinili da mi već sutra ujutro kuca murija na vrata zbog "širenja nacionalne mržnje".

Smiješno je reći da je zemlja slobodna ako ne smiješ nositi svoju zastavu slobodno.

Odgovorite