☑ Pravila foruma i savjeti

Re: Moderacija foruma

Moderator/ica: Drina

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Moderacija foruma

Post Postao/la Jack » 05 dec 2017 16:52

Ima identicna tema pod mape.I ja sam ti izbrisao.S tim da ja ne brisem poruke ako nisi primjetio.Tema je bila SUVISNA
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Moderacija foruma

Post Postao/la Jack » 06 dec 2017 02:21

Niko nije ni rekao da si prekrsio bilo sta.Samo procenti,dvice-trice, i to,.Manite se tog.Ide mi na zivce automatski.Ako oni zele da kazu da mi drzimo 5% Bosne nek pricaju sta god zele i kako god zele.Kao ima i identicna tema,ali nije ni vazno.Nije mi se dalo da premjestam temu radi 2 poruke pa sam izbrisao

Znas,ako mi nabijes komplekse da sam uradio nesto pogresno,Ja cu da popijem rakiju Praljkovacu. :respekt:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Moderacija foruma

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 06 dec 2017 08:25

Jack je napisao/la:Niko nije ni rekao da si prekrsio bilo sta.Samo procenti,dvice-trice, i to,.Manite se tog.Ide mi na zivce automatski.Ako oni zele da kazu da mi drzimo 5% Bosne nek pricaju sta god zele i kako god zele.Kao ima i identicna tema,ali nije ni vazno.Nije mi se dalo da premjestam temu radi 2 poruke pa sam izbrisao

Znas,ako mi nabijes komplekse da sam uradio nesto pogresno,Ja cu da popijem rakiju Praljkovacu. :respekt:
Ne nabijam ti komplekse vec ako se brise tema onda bi bilo lijepo da se informise o tome, barem na PP, pogotovo jer ja nisam nasao tu identicnu drugu temu o kojoj se prica da ima na Mape.

A sto se tice da su bili samo procenti i da nije vazno ne bi se slozio,jer ja sam uz to obrazlozio sta ti procenti ustvari znaci. Ne bi vlasi non-stop spominjali da drze 49 % Bosne i Hercegovine i sve sto ide uz to da im to nije vazno, a cim je njima vazno onda je vazno i Bosnjacima da znaju da ovi lazu.
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Moderacija foruma

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 06 dec 2017 13:29

BosnjackaHercegovina je napisao/la:
Mehmed beg Catic je napisao/la:Postavi sam temu na Bosna i Region " Mit o 49 %" gdje sam objasnio kako vlasi laziraju taj broj ali je ta tema nestala. Zasto , sta se dogodilo ?
Dobro, pusti sad to - koji mit o 49% - cega?
Bolan. Dobro. Otišla tema. Šta si napisao? Ponovi.
Samo BiH.

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Moderacija foruma

Post Postao/la noel malcolm » 06 dec 2017 14:59

Zasto ja ne vidim broj postova kod drugih forumasa?
Je li i kod vas tako??

:what:
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Moderacija foruma

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 06 dec 2017 15:03

BosnjackaHercegovina je napisao/la:
BosnjackaHercegovina je napisao/la:
Mehmed beg Catic je napisao/la:Postavi sam temu na Bosna i Region " Mit o 49 %" gdje sam objasnio kako vlasi laziraju taj broj ali je ta tema nestala. Zasto , sta se dogodilo ?
Dobro, pusti sad to - koji mit o 49% - cega?
Bolan. Dobro. Otišla tema. Šta si napisao? Ponovi.
Vlaska mitomanija tvrdi da genocidna stvorevina ima 49 % povrsine Bosne i Hercegovine ali to je jedan obicna laz. I tu laz ne samo da koriste vlasi vec se ponavlja i od Bosnjaka koji su tu laz nesvjesno prihvatili kao istinitu.

Prema Dejtonskom sporazumu manjem entietu je trebalo pripasti 49 % i sto je interesantno to se nikad nije dogodilo jer je na terenu ta cifra manja ali da ipak teoretski krenemo od 49 %.

U Dejtonu su vlasi bili obavezni da prihvate arbitrazu za Brcko i arbitrazna odluka je bila da se izdvoje dijelovi iz obadva entiteta i napravi Disktikt Brcko. To znaci da ni teoretski genocidna stvorevina ne moze da ima 49 % jer za dio koji je pripao Distirku Brcko nije kompenzovana od Federacije.

Pogotovo se vidi da nije tacan mit o 49 % kada se vidi ukupna povrsina opstina koje cine genocidnu stvorevinu a to je 24 467,79 km². Kada se zna da je ukupna povrsina drzave Bosne i Hercegovine 51209,2 km² dobije se = 24467,79/51209,2 = 47,78 %.

Mozda tih 1,22 % razlike ne znaci puno ali to je ipak 624,75 km² i kada se zna da je povrsina grada Sarajeva 142 km² , dobije se povrsina gdje bi mogla da stanu vise od 4 grada Sarajeva a to je ipak puno.

I sto je jos vaznije, vlasi koriste cifru od 49 % da bi stavili dojam da jos kontrolisu Brcko , sto nije istina, ni pravno a ni fizicki.

Znaci da se sumira, genocidna stvorevina ni teoretski a ni prema cinjenicama nema 49 % i ako se vec zeli da koriste tacni podaci neka se koristi istina koja kaze da je 47,78 %.
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Moderacija foruma

Post Postao/la Jack » 06 dec 2017 16:20

Zapravo je 48,47% bez Brcko distrikta,ali i to je previse.Na kraju ta laz ne ubada u oci toliko koliko ona da Bosnjaci drze 23% teritorije
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Moderacija foruma

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 07 dec 2017 08:06

Jack je napisao/la:Zapravo je 48,47% bez Brcko distrikta,ali i to je previse.Na kraju ta laz ne ubada u oci toliko koliko ona da Bosnjaci drze 23% teritorije
Odkud 48,47 %, sada nista ne kontam ?
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Moderacija foruma

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 07 dec 2017 17:22

Mehmed beg Catic je napisao/la:
Jack je napisao/la:Zapravo je 48,47% bez Brcko distrikta,ali i to je previse.Na kraju ta laz ne ubada u oci toliko koliko ona da Bosnjaci drze 23% teritorije
Odkud 48,47 %, sada nista ne kontam ?
Pogrijesio. Mislio napisati 47,78% = sto je procenat teritorije koje okupiraju Ruski okupatori.
Samo BiH.

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Moderacija foruma

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 08 dec 2017 08:09

BosnjackaHercegovina je napisao/la:
Mehmed beg Catic je napisao/la:
Jack je napisao/la:Zapravo je 48,47% bez Brcko distrikta,ali i to je previse.Na kraju ta laz ne ubada u oci toliko koliko ona da Bosnjaci drze 23% teritorije
Odkud 48,47 %, sada nista ne kontam ?
Pogrijesio. Mislio napisati 47,78% = sto je procenat teritorije koje okupiraju Ruski okupatori.
Upravo isto kao sto sam i ja izracunao :)

I mislim da je vazno da se vise prica o tome, da ljudi shvate da 49 % koji vlasi koriste ne samo da je pogresno, i da je ta greska gledano povrsinski vise od 4 grada Sarajeva vec da ona implicira da vlasi jos kontrolisu Brcko a to uopste nije istina.
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Moderacija foruma

Post Postao/la Jack » 08 dec 2017 17:57

Amkos ja te nisam banirao.Nisi trajno baniran ali ne znam zasto to tebi pise

Da promjenis ip adresu uradi slijedece

Klikni windows sign+ x
Klikni na run
klikni command
kad se ti pojavi crna slika ukucaj

ipconfig/windows refresh

klikni onda ipconfig/windows release

iskljuci modem.Sacekaj 5 minuta.Imat ces novu ip adresu.
Obrisi cookies.Mozda ti je neko virus ubacio tu
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Moderacija foruma

Post Postao/la amkos » 09 dec 2017 12:47

Amkos ja te nisam banirao.Nisi trajno baniran ali ne znam zasto to tebi pise
Znam da nisi. Nisam ja ni rekao da si ti nešto uradio. Nego samo prenosim kakav imam problem ponekad prilikom ulaska na forum. Piše mi "trajno si isključen sa foruma". Tako piše, a ja samo prenosim grešku.

Ok, vidjeću da promjenim IP adresu. Očito mi nešto šteka. :gut:

Evo jučer se čitav dan nisam mogao logirati, a danas je sve OK. A nisam mijenjao IP adresu. :what:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Moderacija foruma

Post Postao/la Jack » 09 dec 2017 18:38

Broj tzv Srba u Bosni je svake godine sve manji i manji.Industijski i cestovno,dobar dio danasnje Istocne Bosne je prava vukojebina sem malog plodnog dijela uz samu rijeku Drinu,vidi pod Zvornik
Mislim da se radi o 48,4% teritorije,ali kad mozes da dignes preko 200 kila na mrtvom dizanju.Sto je opet veoma LOSE.Ponekad izgubis osjecaj u prstima.To je moja greskan inace

:bench:

Veca laz je o 23% teritorije nego o povrsini sumske.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Diabolic
Član
Postovi: 41
Pridružen/a: 04 maj 2020 00:32

Re: Moderacija foruma

Post Postao/la Diabolic » 10 maj 2020 23:43

Moze li mi neko reci zasto nemam pristup forumu "zivorodjeni" ? Nemam komentarisanja pod ovim profilom. Moze li biti zbog toga?

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Moderacija foruma

Post Postao/la Jack » 10 maj 2020 23:47

Nemas 10 poruka
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Moderacija foruma

Post Postao/la Jack » 11 maj 2020 19:45

:what: Mozda sto nemas 10 poruka?
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Zima_212

Re: Moderacija foruma

Post Postao/la Zima_212 » 12 maj 2020 03:26

Pozdrav svima. :zastava:

Dugo citam forum i prijavljen sam ali nisam do sada nista pisao, ostavljao sam to jel onim strucnijim od mene.
Jel najvise su me interesovale teme o demografiji. Svaka cast. :fes:
Otkrio sam forum prosle godine nekad u novembru i nisam stao dok nisam procitao svaku stranicu pdf-a o demografiji. :D

Zasto pisem ovde ? Pa zato sto ne mogu vise da pristupim tim temama.

Ovo je ujedno i moj prvi od 10 potrebnih postova.

Diabolic
Član
Postovi: 41
Pridružen/a: 04 maj 2020 00:32

Re: Moderacija foruma

Post Postao/la Diabolic » 12 maj 2020 11:59

A dobra je ovo taktike. Odace se uhode na makar jdnom od 10 komentara. :respekt:

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Moderacija foruma

Post Postao/la Jack » 12 maj 2020 21:12

Poput tzv Jaranike koji je baniran.Pisanje postova je ok,ali svaka budala zna copy+ paste tekst.Da nabije 10 postova.Ti mi licis kao momak kojeg ovo zanima za razliku od nekih ''ostalih''

Uostalom.Nisi nista puno propustio.Jack jos uvijek nadje koji podatak.Ali eto
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
abu seid
Član
Postovi: 1307
Pridružen/a: 01 nov 2013 12:13

Re: Moderacija foruma

Post Postao/la abu seid » 17 maj 2020 10:56

Mehmed el Fatih je napisao/la: 17 maj 2020 10:46 Pozdrav svima, takođe pratim forum ali ne znam iz kog razloga ne mogu komentarisati podforum Demografija?
Samo pogledaš par postova iznad. ;)
Nemaš 10 poruka.

Odgovorite