☑ Pravila foruma i savjeti

Njemačka

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: Njemačka

Post Postao/la krhan » 09 jun 2019 16:02

Ja znam sta ti pisem.
Ti ako mislis da su ti dobri glasaj za njih.
To ti je tvoj pravo.
Ja sigurno ne.
I ti sto zoves te krstase, sto zivis u njihovoj zemlji i jesul nas zeleni pustili u njihovu zemlju ili krstasi.
Mi u ovim krstaskim zemkjama imamo vise serijata nego u vecini tzv muslimanskim zemljama.
I znam mnoge iz krscanskih partija koji su ili podrzavaju izgradnju dzamija sa munarom.

I odlicno poznajem kako je ovdje u Njemackoj stanje jer zivim preko 40 godina u toj zemlji i znam kako svabe razmisljaju i kako su se koje partije razvijale i mijenjale.

A ti kako hoces, podrzaji taj nemoral i tu pokvarenost ako hoces, do tebe je.
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5848
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Njemačka

Post Postao/la Abidaga » 09 jun 2019 18:46

krhan je napisao/la: 09 jun 2019 16:02 Ja znam sta ti pisem.
Ti ako mislis da su ti dobri glasaj za njih.
To ti je tvoj pravo.
Ja sigurno ne.
I ti sto zoves te krstase, sto zivis u njihovoj zemlji i jesul nas zeleni pustili u njihovu zemlju ili krstasi.
Mi u ovim krstaskim zemkjama imamo vise serijata nego u vecini tzv muslimanskim zemljama.
I znam mnoge iz krscanskih partija koji su ili podrzavaju izgradnju dzamija sa munarom.

I odlicno poznajem kako je ovdje u Njemackoj stanje jer zivim preko 40 godina u toj zemlji i znam kako svabe razmisljaju i kako su se koje partije razvijale i mijenjale.

A ti kako hoces, podrzaji taj nemoral i tu pokvarenost ako hoces, do tebe je.
Sva je zemlja Allahova a nasa moralna duznost da je oslobodimo od krstasa nezavisno da li se radi o izboru Zeljka Komsica tamo gdje krstasi zele postaviti Dragana Covica ili izboru crvenih ili zelenih tamo gdje pristalice Angele Merkel blokiraju ulazak Turske u EU ili jos koji milion muhadzira u Njemacku.

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: Njemačka

Post Postao/la krhan » 09 jun 2019 19:20

Znam da je sve Allahovo.
A i znam to sto ti dizes te zelene u nebo da su oni zesci protivnici od krstasa da udje Turska u EU.
Dajem ti i odgovor.
Zato sto su pod Ergovanom i AKP vlasti se vratili Islamu dosta su uklonili kemalizma.
A to tim zelenasima nepase.
Da nebi ispalo da ja branim kako ti kazes krstase.
Vjeruj mi sve je to isto. Jedni su na jednoj temi zesci od drugih al kad izvagas tu su oni u par deka.
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

atif
Član
Postovi: 6257
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Njemačka

Post Postao/la atif » 04 aug 2019 17:08

Prijetnje džamijama u Njemačkoj: Na potezu je država

Niz prijetnji bombaškim napadima na džamije izazvao je nesigurnost kod muslimana širom Njemačke. Islamska udruženja obratila su se državi jer se vjernici ne osjećaju dovoljno zaštićeno u ovoj zemlji.

Što je dosta, dosta je!Ako ništa to je potpuno jasno 49-godišnjoj portparolki Kordinacionog vijeća muslimana (KRM) Nurhat Soykan. Nakon što su u julu upućene prijetnje džamijama u Iserlohnu, Villingen-Schwenningenu i Münchenu, potom DITIB-Centralnoj džamiji u Kelnu, što je najveći kompleks džamija u Njemačkoj, proteklih dana stigla su prijeteća pisma džamijama u Duisburgu, Mannheimu i Mainzu .

KRM, osnovan 2007. godine, je platforma za rad 4 najveće islamske organizacije u Njemačkoj: Centralnog vijeća muslimana Njemačke (ZMD), Tursko-islamske unije vjerskih ustanova (DITIB), Islamskog vijeća SR Njemačke (IR) i Udruženja islamskih kulturni centara (VIKZ)..

Za portparolku Soykan su ponovne prijetnje dovoljan razlog da njemačkim vlastima uputi hitan apel. "Muslimani se osjećaju nesigurno. Država ima obavezu da poduzme mjere kojima će vratiti povjerenje u nju", rekla je ona u utorak u Kelnu. Njemačka država snosi odgovornost za to da svi njeni građani mogu prakticirati vjeru bez straha od napada. A onda je dodala: "Ugrožen je naš suživot a time i naša demokratija. To je neprihvatljivo!"

Ovim riječima je Nurhat Soykan naišla na otvorena vrata kod Aimana Mazyeka.

Ovaj 50-godišnjak iz Aachena je predsjedavajući Centralnog vijeća muslimana Njemačke (ZMD). U intervjuu za DW nije krio svoju veliku zabrinutost za muslimane u Njemačkoj. Njemu je potpuno jasno da je "neprijateljstvo prema Islamu i muslimanima poraslo". "Napadi na džamije ili skrnavljenja se dešavaju gotovo u sedmičnom taktu". Vjernici su sve više izloženi fizičkom nasilju. "Od 2017. kada su počeli napadi na muslimane i njihove objekte, porastao je broj incidenata u kojima su ljudi fizički napadnuti." Mračna brojka napada koji su sve brutalniji je porasla upravo zato što policija i pravosuđe još nisu senzibilizirani za to niti obučeni. Uz to: mnogi muslimani nisu čak ni podigli tužbu.

Predrasude protiv muslimana

Službene brojke podupiru Mazyekove teze. Prema podacima Ministarstva unutrašnjih poslova u Berlinu tokom 2017. je registrovano 1.075 krivičnih djela sa antiislamskom pozadinom. Napadnuto je 239 džamija. Za 2018. godinu još nema konačnih brojki ali je na upit Kluba poslanika Ministarsvo odgovorilo poslavši privremene brojke koje pokazuju da je porastao broj povrijeđenih u napadima: do septembra 2018. povrijeđeno je 40 ljudi dok je 2017. u istom periodu bilo 27 povrijeđenih a tokom cijele godine 32.

Koliko su raširene predrasude prema muslimanima pokazuje studija Fondacije Friedrich-Ebert. Rezultat studije je da je skoro svaki peti ispitanik imao omalovažavajuće stavove prema muslimanima.

Bez stalne policijske zaštite

S obzirom na te brojke ne čudi što su neki džemati prije nekoliko godina počeli uvoditi seminare o tome kako reagovati na prijetnje. To je rekao Mazyek prije nekoliko mjeseci. Uvedene su sigurnosne provjere u džamija, poboljšani uređaji za komunikaciju sa policijom kako bi se osiguralo da se ne previdi opasnost.

I pored svog opreza, jedno je jasno: Permanentne policijske zaštite za džamije momentalno nema. Od prvog čovjeka koji je zadužen za sigurnost u Njemačkoj, ministra unutrašnjih poslova Horsta Seehofera stigla je lapidarna reakcija. "I vjerski objekti mogu biti cilj terorista. Ukoliko postoje indicije za opasnost, zaštita se povećava."

Nurhan Soykut iz KRM nisu dovoljne ovakve izjave, posebno s obzirom na najnovije prijetnje postavljanja bombi u džamije. "Aktuelni stepen opasnosti je podcijenjen. Našim pozivima za većom zaštitom džamija nije udovoljeno."

Prijetnje eksplozijama bombi se do sada srećom nisu obistinile. Ali muslimani su daleko od toga da bez straha mogu odlaziti u džamije i obavljati vjerske obrede.

(Vijesti.ba / DW)https://vijesti.ba/clanak/455757/prijet ... -je-drzava

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5848
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Njemačka

Post Postao/la Abidaga » 05 nov 2019 18:23

Njemačkoj treba oko 400.000 migranata godišnje :popkorn:
http://ba.n1info.com/Svijet/a388521/Nje ... odine.html
Njemački stručnjak za migracije naveo je da će do 2040. oko 35 posto njemačkog stanovništva imati migrantsko porijeklo ili će sami biti migranti.
"Trenutno oko četvrtine ljudi u Njemačkoj ima migrantsko porijeklo. Za 20 godina to će biti najmanje 35, ali bi moglo biti i više od 40 posto. U gradovima poput Frankfurta bit će između 65 i 70 posto", rekao je Brücker, prenosi DW.

Avatar
abu seid
Član
Postovi: 1307
Pridružen/a: 01 nov 2013 12:13

Re: Njemačka

Post Postao/la abu seid » 23 jan 2020 12:21

Njemačka je zabranila neonacističku grupu kampfgruppe 18 (Combat 18 Deutschland), izjavio je u četvrtak njemački ministar unutrašnjih poslova Horst Seehofer.

Grupa Kombat 18 osnovana je početkom 1990. godine u Velikoj Britaniji, kao ekstremističko krilo Britanske nacionalne partije, a od tada su osnovani njeni ogranci u brojnim evropskim zemljama.

Broj 18 označava prvo i osmo slovo alfabeta A i H, odnosno inicijale nacističkog lidera Adolfa Hitlera, prenosi Tanjug, pozivajući se na AP.
Seehofer je dodao da policija provodi racije protiv te grupe u šest njemačkih pokrajina.
I Europol upozorio na opasnost
Rekao da su racije počele u ranim jutarnjim satima i dodao da za desničarski ekstremizam nema mjesta u njemačkom društvu.
Pozivi za zabranu grupe uslijedili su nakon ubistva njemačkog političara Waltera Luebckea blizu Kassela u junu 2019. godine.
I evropska policijska organizacija Europol upozorila je da grupa Kombat 18 predstavlja opasnost širom Evrope.
Na osnovu zabrane, grupa se neće moći sastajati izdavati saopćenja i koristiti logo grupe.



http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/141 ... senja.html

slika

Avatar
bilbo
Član
Postovi: 899
Pridružen/a: 30 dec 2012 11:42

Re: Njemačka

Post Postao/la bilbo » 23 jan 2020 16:21

abu seid je napisao/la: 23 jan 2020 12:21 Njemačka je zabranila neonacističku grupu kampfgruppe 18 (Combat 18 Deutschland), izjavio je u četvrtak njemački ministar unutrašnjih poslova Horst Seehofer.

Grupa Kombat 18 osnovana je početkom 1990. godine u Velikoj Britaniji, kao ekstremističko krilo Britanske nacionalne partije, a od tada su osnovani njeni ogranci u brojnim evropskim zemljama.

Broj 18 označava prvo i osmo slovo alfabeta A i H, odnosno inicijale nacističkog lidera Adolfa Hitlera, prenosi Tanjug, pozivajući se na AP.
Seehofer je dodao da policija provodi racije protiv te grupe u šest njemačkih pokrajina.
I Europol upozorio na opasnost
Rekao da su racije počele u ranim jutarnjim satima i dodao da za desničarski ekstremizam nema mjesta u njemačkom društvu.
Pozivi za zabranu grupe uslijedili su nakon ubistva njemačkog političara Waltera Luebckea blizu Kassela u junu 2019. godine.
I evropska policijska organizacija Europol upozorila je da grupa Kombat 18 predstavlja opasnost širom Evrope.
Na osnovu zabrane, grupa se neće moći sastajati izdavati saopćenja i koristiti logo grupe.



http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/141 ... senja.html

slika
Moderatori !!!

Na forum je registrovan profil Kampfgruppe18
Napisao je i nekoliko poruka.

Sta cete uciniti po ovom pitanju?

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Njemačka

Post Postao/la Zmaj » 23 jan 2020 16:38

bilbo je napisao/la: 23 jan 2020 16:21 Moderatori !!!

Na forum je registrovan profil Kampfgruppe18
Napisao je i nekoliko poruka.

Sta cete uciniti po ovom pitanju?
Zamolit cemo ga da promijeni ime.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Njemačka

Post Postao/la amkos » 25 jan 2020 12:47

Zmaj je napisao/la: 23 jan 2020 16:38
bilbo je napisao/la: 23 jan 2020 16:21 Moderatori !!!

Na forum je registrovan profil Kampfgruppe18
Napisao je i nekoliko poruka.

Sta cete uciniti po ovom pitanju?
Zamolit cemo ga da promijeni ime.
Upravo tako.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7353
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Njemačka

Post Postao/la Drina » 24 feb 2020 10:24

Meni je Njemacka jedna od rijetkih drzava gdje se osjecam kao .....stranac.
Tesko da bih mogao zivjeti u toj drzavi. Svabe su mi nekako previse bucni i nametljivi. Imam osjecaj da se nikad ne bih uspio uklopiti u tamosnje drustvo. Poseban mentalitet, kultura, nacin razmisljanja, zivljenja itd...
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Lictor14

Re: Njemačka

Post Postao/la Lictor14 » 01 mar 2020 23:47

Drina je napisao/la: 24 feb 2020 10:24 Meni je Njemacka jedna od rijetkih drzava gdje se osjecam kao .....stranac.
Tesko da bih mogao zivjeti u toj drzavi. Svabe su mi nekako previse bucni i nametljivi. Imam osjecaj da se nikad ne bih uspio uklopiti u tamosnje drustvo. Poseban mentalitet, kultura, nacin razmisljanja, zivljenja itd...
To je dobro, jer se ljudi asimiliraju vrlo brzo ako se u novoj drzavi osjecaju kao kod kuce.
Ja i kada sam odlazio, otisao sam da se vratim, inace zivim u Njemackoj ali ako Bog da jednog dana ću se vratiti. Puno je naših ovdje asimilirano, ne znaju jezik itd. Ja iskreno nikada ne bih mogao jer sam bas suprotno od svega sto Svabe rade :D

A vidim i da se o mom nicku raspravljalo, desno sam orjentiran, Ameriku, cioniste, komuniste ne podnosim, i mislim da su zlo za covjeka i njegov duh. Mislim da se vecina slaze sa mnom, ali ne podrzavaju covjeka koji se borio protiv toga :D ne opravdavam ni jedan zlocin.

Avatar
Slavoljub Bosnjak
Član
Postovi: 177
Pridružen/a: 11 jun 2017 03:06

Re: Njemačka

Post Postao/la Slavoljub Bosnjak » 02 mar 2020 00:27

Kampfgruppe18 je napisao/la: 01 mar 2020 23:47 To je dobro, jer se ljudi asimiliraju vrlo brzo ako se u novoj drzavi osjecaju kao kod kuce.
Ja i kada sam odlazio, otisao sam da se vratim, inace zivim u Njemackoj ali ako Bog da jednog dana ću se vratiti. Puno je naših ovdje asimilirano, ne znaju jezik itd. Ja iskreno nikada ne bih mogao jer sam bas suprotno od svega sto Svabe rade :D

A vidim i da se o mom nicku raspravljalo, desno sam orjentiran, Ameriku, cioniste, komuniste ne podnosim, i mislim da su zlo za covjeka i njegov duh. Mislim da se vecina slaze sa mnom, ali ne podrzavaju covjeka koji se borio protiv toga :D ne opravdavam ni jedan zlocin.
Je l' moze ovaj korisnik promjeniti nick? :!:

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41206
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Njemačka

Post Postao/la Jack » 02 mar 2020 02:56

Zavrsio sam i to.

:gut:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
kosarkas
Član
Postovi: 1207
Pridružen/a: 26 dec 2012 10:59

Dnevno-politički događaji

Post Postao/la kosarkas » 24 dec 2020 21:32

https://www.klix.ba/clanak/201224146

Ovaj tip koji bi kao zamjenio Incka je član CSU partije u Njemačkoj.Ta je partija poznata kao desničarska i ona je u koaliciji sa CDU.Aktivni su u Bajernu koji je I sam država u državi.Tako da ne čudi ko ga je izlobirao i šta je cilj ove zamjene.

anteportas
Član
Postovi: 105
Pridružen/a: 14 apr 2019 00:23

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la anteportas » 24 dec 2020 21:40

kosarkas je napisao/la: 24 dec 2020 21:32 https://www.klix.ba/clanak/201224146

Ovaj tip koji bi kao zamjenio Incka je član CSU partije u Njemačkoj.Ta je partija poznata kao desničarska i ona je u koaliciji sa CDU.Aktivni su u Bajernu koji je I sam država u državi.Tako da ne čudi ko ga je izlobirao i šta je cilj ove zamjene.
Biće zanimljivo ovo pratiti. Gledao sam Komšića večeras na FTV, i on je praktično potvrdio da se Njemačka zalaže za smjenu VP, ali je dodao da PIK neće na to pristati i da ne vjeruje da će se desiti smjena u nekom narednom periodu.

Ali još jednom se potvrđuje da su Nijemci ruske kuje. Grebo li im plin nanu naninu.

Avatar
Zenicaninn
Član
Postovi: 1077
Pridružen/a: 27 okt 2013 23:03

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la Zenicaninn » 25 dec 2020 10:06

Evo prevod jednog dijela biografija sa njemacke vikipedije:

"Od 1994. do 1998. bio je predsjedavajući njemačko-izraelske parlamentarne grupe, a od 1998. do 2005. predsjedavajući njemačko-britanske parlamentarne grupe. Član je i njemačko-baltičke, njemačko-hrvatske i njemačko-češke parlamentarne grupe."

"Christian Schmidt je predsjednik Njemačkog Atlantskog društva e. V. i član Društva za kršćansko-jevrejsku saradnju.

Sjedi u nadzornom odboru Centra za međunarodne mirovne operacije GmbH (ZIF), u upravnom odboru Savezne zaklade za proučavanje diktature SED-a, u upravnom odboru Njemačke fondacije za istraživanje mira, u upravnom odboru Društva za odbranu i sigurnosnu politiku. V. i u savjetodavnom odboru Američkog jevrejskog komiteta e. V. Schmidt počasni je član odbora organizacije za humanitarnu pomoć Help - Help for Self-Help e. V.

Održava odnose između CSU-a i Izraela, Hrvatske, Austrije, Sjedinjenih Država i Velike Britanije."



Mogu predpostaviti da HDZ ima veoma dobre veze sa CSU. Tako da je HDZ najvjerovatnije preko njemacke izlobirao ovog covjeka.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَـنِ الرَّحِيمِ

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

لاَ يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُواْ مَا بِأَنفُسِهِمْ

“Allah neće promijeniti stanje jednog naroda sve dok taj narod ne promijeni samoga sebe!” (Er-Ra’d, 11.)

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5848
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la Abidaga » 25 dec 2020 11:55

CSU je vjerska stranka katolicki fanatika u Bavarskoj:
https://web.archive.org/web/20090124015 ... nglish.htm
Our understanding of politics is based on the Christian concept of mankind and the Christian value system.

The CSU is conservative, staying true to both tried and tested values as well as those worthy of preservation;

Politics from a Christian perspective is based on people and their real concerns and worries and thus rejects utopian visions of the future and political doctrines of salvation.
Vatikan vjerovatno misli da ovaj moze zaustaviti prirodni nestanak katolicanstva u Bosni.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41206
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la Jack » 25 dec 2020 12:03

Mozda sto dolazi novi Americki predsjednik i sad kad Trump ode.Njemacka zeli prije tog da plasira ovog.Zapamti da je Bajden podrzao Inzka jos davne 2011 godine kad nije bio predsjednik nego potpredsjednik Amerike.A nije to mala stvar.Sto bi covjek koji je 2011 dok je bio potpresjednik Amerike.Odjednom podrzao nekog drugog.Ili je mozda to Njemacka zurba da naprave neki Uzp projekt u Bosni prije 20 Januara.Jer realno Pic ne cini Njemacka.Tu je i Engleska,Kanada,Amerika.

Podsjeca me na ultimatum onog ustashe Stefana Fulea prije par godina da ustashama dadnemo Mostar.Kao i ultimatum onog Pitera iz Holandije.Europska unija se ponasa tako s Bosnjacima jer realno od ove kurve Europe nemas nikakve koristi a ni podrske
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41206
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la Jack » 25 dec 2020 12:23

Ovi ustaski mentoli ne kopcaju matematiku ali kad su vecinom degenerici.Njemacka ne moze da napravi smjenu visokog predstvnika ako ne dobije dovoljno jaku podrsku od drzava koje su clanice Pic.A medju njima je i Bajden koji je 2011 godine glasao da Inzko bude visoki predstavnik.Ne ide to tako kako Njemacka hoce i moze.Naravno,postoji opcija da Njemacka uspije da ubjedi vecinu clanica

Ali za smjenu Njemacka ne moze da radi sta hoce i kako hoce.Ne,ovo je vise pokusaj Europske mlitave unije da budu neka sila nakon sto ih je Erdogan odjebao i ponizio po Africi i sad Azerbejdzanu.Pa sad se svete nama.Posebno Njemacka koja ne smije da udari direkt na Tursku zeli da napravi neke poteze mimo dogovora saveznika,vidi Kanada,Engleska i Amerika.A niko dosad nije spomenuo smjenu Inzka.Sto znaci realno da ovo je vise pokusaj Njemacke da izigrava silu u Europi tzv Europskoj Uniji
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la Zmaj » 25 dec 2020 16:50

Zenicaninn je napisao/la: 25 dec 2020 10:06 Evo prevod jednog dijela biografija sa njemacke vikipedije:

"Od 1994. do 1998. bio je predsjedavajući njemačko-izraelske parlamentarne grupe, a od 1998. do 2005. predsjedavajući njemačko-britanske parlamentarne grupe. Član je i njemačko-baltičke, njemačko-hrvatske i njemačko-češke parlamentarne grupe."

"Christian Schmidt je predsjednik Njemačkog Atlantskog društva e. V. i član Društva za kršćansko-jevrejsku saradnju.

Sjedi u nadzornom odboru Centra za međunarodne mirovne operacije GmbH (ZIF), u upravnom odboru Savezne zaklade za proučavanje diktature SED-a, u upravnom odboru Njemačke fondacije za istraživanje mira, u upravnom odboru Društva za odbranu i sigurnosnu politiku. V. i u savjetodavnom odboru Američkog jevrejskog komiteta e. V. Schmidt počasni je član odbora organizacije za humanitarnu pomoć Help - Help for Self-Help e. V.

Održava odnose između CSU-a i Izraela, Hrvatske, Austrije, Sjedinjenih Država i Velike Britanije."



Mogu predpostaviti da HDZ ima veoma dobre veze sa CSU. Tako da je HDZ najvjerovatnije preko njemacke izlobirao ovog covjeka.
Znaci ovaj bi mogao biti jos vise zabrinut.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Odgovorite