☑ Pravila foruma i savjeti

Jugoistočna Bosna / Crna Gora

atif
Član
Postovi: 6257
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Jugoistočna Bosna (Crna Gora)

Post Postao/la atif » 04 sep 2020 10:49




NIKOLAIDIS ZGROŽEN: "Ova teza identična je onoj da su Sarajlije sebe ubijale na Markalama, Abazović planira demokratizaciju s Amfilofijevim ljudima, među kojima je i Karadžićev ratni…“ (VIDEO)


Andrej Nikolaidis, crnogorski književnik, inače rođeni Sarajlija, zgrožen je događanjima u Crnoj Gori.

„Zgrožen sam retorikom tri opozicione partije koje sugerišu da iza svega stoji vladajuća koalicija, kojoj pripada i Bošnjačka stranka. Teza da Bošnjačka stranke napada Bošnjake u Pljevljima identična je onoj da su Sarajlije sami sebe pobili na Markalama i iskreno sam se nadao da će ljudi iz URA-e biti dovoljno ne samo etični nego i inteligenti da ne upadnu u tu vrstu retorike, koja je najgora vrsta političkog cinizma“, kazao je književnik i kolumnista Andrej Nikolaidis te dodao:

„Dritan Abazović je naumio da demokratizaciju Crne Gore provede s Amfilohijevom koalicijom, koju predvodi ekstremni nacionalista Andrija Mandić, čija je kičma i mozak Miodrag Daka Davidović, bivši Karadžićev ratni ministar, te s navodno građanskom koalicijom u kojoj je Miodrag Lekić, koji kaže da se u Srebrenici desilo nešto možda i gore od genocida, ali ne i genocid.“

Na pitanje o mogućem zaokretu u vanjskoj politici, Nikolaidis kaže: „Ono što zanima crkvenu koaliciju i Aleksandra Vučića je popis stanovništva, fokus je na identitetskom inžinjeringu, treba podići broj Srba u Crnoj Gori, nakon toga bi se išlo na nove izbore, na kojima bi prosrpske partije osvojile većinu bez URA-e, nakon toka dolazi do spoljnopolitičkog zaokreta.“
http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/168 ... video.html

atif
Član
Postovi: 6257
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Jugoistočna Bosna (Crna Gora)

Post Postao/la atif » 04 sep 2020 10:55

https://www.preporod.info/bs/article/18 ... -muslimane

Delegacija Rijaseta IZ u BiH će posjetiti Islamsku zajednicu u Crnoj Gori i tamošnje muslimane (valjda i Bosnjake!)

Rijaset Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini razmatrao je trenutnu situaciju u Crnoj Gori, te će na prijedlog reisu-l-uleme Huseina-ef. Kavazovića poslati delegaciju koja će ovih dana posjetiti Islamsku zajednicu u Crnoj Gori i tamošnje muslimane.

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Jugoistočna Bosna (Crna Gora)

Post Postao/la Zmaj » 04 sep 2020 13:28

Intervju predsjednika Crne Gore Mila Đukanovića za Newsmax Adria na Nova M TV.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Jugoistočna Bosna (Crna Gora)

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 04 sep 2020 14:01

Gledao sam intervju onog vojvode Dritana i na onom Fakultetu Politickih nauka u Sarajevu su izgleda ili same budale ili cetnicki agitatori jer ono je apsolutno kopirano od jugo-komunjarske FGR koja se tamo koti. Ista prica, isti nacin argumentovanja i opravdavanja djelovanja u korist smrdije.
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Avatar
Dexter
Član
Postovi: 226
Pridružen/a: 26 okt 2016 20:01

Re: Jugoistočna Bosna (Crna Gora)

Post Postao/la Dexter » 04 sep 2020 19:25

hamza je napisao/la: 04 sep 2020 10:55 https://www.preporod.info/bs/article/18 ... -muslimane

Delegacija Rijaseta IZ u BiH će posjetiti Islamsku zajednicu u Crnoj Gori i tamošnje muslimane (valjda i Bosnjake!)

Rijaset Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini razmatrao je trenutnu situaciju u Crnoj Gori, te će na prijedlog reisu-l-uleme Huseina-ef. Kavazovića poslati delegaciju koja će ovih dana posjetiti Islamsku zajednicu u Crnoj Gori i tamošnje muslimane.
E cuj tamosnje muslimane, pa zar su toliko bezmudi?! Nama ne trebaju vlasi da nas negiraju, negiramo sami sebe :nixgut:
Ima Bosne, beglerbeže i Bošnjaka u njoj! Bili su prije vas i ako Bog da, biti će i poslije vas!

Avatar
ljiljan89
Član
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 feb 2013 14:04
Lokacija: Sarajevo

Re: Jugoistočna Bosna (Crna Gora)

Post Postao/la ljiljan89 » 04 sep 2020 20:40

Dexter je napisao/la: 04 sep 2020 19:25
hamza je napisao/la: 04 sep 2020 10:55 https://www.preporod.info/bs/article/18 ... -muslimane

Delegacija Rijaseta IZ u BiH će posjetiti Islamsku zajednicu u Crnoj Gori i tamošnje muslimane (valjda i Bosnjake!)

Rijaset Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini razmatrao je trenutnu situaciju u Crnoj Gori, te će na prijedlog reisu-l-uleme Huseina-ef. Kavazovića poslati delegaciju koja će ovih dana posjetiti Islamsku zajednicu u Crnoj Gori i tamošnje muslimane.
E cuj tamosnje muslimane, pa zar su toliko bezmudi?! Nama ne trebaju vlasi da nas negiraju, negiramo sami sebe :nixgut:
Mi smo glup narod, zatucan.

Moja nana nije isla u skolu jer zadrti pradjed nije dao. Nije po islamu, zeni je mjesto u kuci. Tek je kasnije naucio rahmetli djed, njen muz da ponesto procita i da se potpise. Druga je isla samo 4 razreda u skolu...

Ja sam prva osoba u cijeloj familiji da je ikada dobila fakultetsku diplomu. Hey, 21 stoljece, a ja prva osoba u historiji... takvih primjera ti je milion.

Nepismen narod je lako manipulisati
Bog Bosna i Bošnjaci

berbir
Član
Postovi: 110
Pridružen/a: 16 mar 2018 23:38
Lokacija: Vogošća

Re: Jugoistočna Bosna (Crna Gora)

Post Postao/la berbir » 05 sep 2020 00:13

Islamska Zajednica se treba brinuti za muslimane, sad bi još trebala da se bavi i nacionalnim pitanjima. Ima toliko bošnjačkih organizacija i političkih stranaka Bošnjaka u Sarajevu, pa nek se oni brinu za Bošnjake.
Iz ovih vaših komentara mi se čini da baš i niste nešto puno privrženi džamiji, inače bi vidjeli čime se stvarno bavi IZ. To su vaktovi, džuma, mejtaf, mevludi, dženaze itd.
Nisu se nikad bavili nacionalnim ni etničkim pitanjima, i ne znam što bi sad. Pogotovo kad je danas sloboda organizovanja i mogu Bošnjaci da naprave kakvo god hoće udruženje.
Ukratko, IZ se brine za svoje članove tj. muslimane.

Limas100
Član
Postovi: 506
Pridružen/a: 27 mar 2018 18:50

Re: Jugoistočna Bosna (Crna Gora)

Post Postao/la Limas100 » 05 sep 2020 00:26

Razumjem sta hocete da kazete ali dosta sam siguran da su 99% Bosnjaka Pljevlja Muslimani i da to oko cega se bunite nije neki problem bas.

I cini mi se da kod Bosnjaka ima puno vise nevjernika komunista i slicni koji nevole pricati o sebi kao Bosnjaci nego Bosanci i Hercegovci nekakvi. I to je problem puuuno veci.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Jugoistočna Bosna (Crna Gora)

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 05 sep 2020 05:19

berbir je napisao/la: 05 sep 2020 00:13 Islamska Zajednica se treba brinuti za muslimane, sad bi još trebala da se bavi i nacionalnim pitanjima. Ima toliko bošnjačkih organizacija i političkih stranaka Bošnjaka u Sarajevu, pa nek se oni brinu za Bošnjake.
Iz ovih vaših komentara mi se čini da baš i niste nešto puno privrženi džamiji, inače bi vidjeli čime se stvarno bavi IZ. To su vaktovi, džuma, mejtaf, mevludi, dženaze itd.
Nisu se nikad bavili nacionalnim ni etničkim pitanjima, i ne znam što bi sad. Pogotovo kad je danas sloboda organizovanja i mogu Bošnjaci da naprave kakvo god hoće udruženje.
Ukratko, IZ se brine za svoje članove tj. muslimane.
Tačno tako.
Vidjeli smo iz primjera Cerića šta se desi kad imam hoće da bude političar. Ne možeš da vjeruješ šta čovjek priča.

IZ ne negira Bošnjake posjetom IZ po CGu, nego se bavi onim čime se treba baviti.
Samo BiH.

Fes1377
Član
Postovi: 10
Pridružen/a: 19 aug 2020 00:51

Re: Jugoistočna Bosna (Crna Gora)

Post Postao/la Fes1377 » 05 sep 2020 12:11

Slazem se ali nas narod nema nekih jacih organizacija koje bi na adekvatan nacin zastitili Bosnjake u Bosni i Sandzaku

atif
Član
Postovi: 6257
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Jugoistočna Bosna (Crna Gora)

Post Postao/la atif » 07 sep 2020 12:15

berbir je napisao/la: 05 sep 2020 00:13 Islamska Zajednica se treba brinuti za muslimane, sad bi još trebala da se bavi i nacionalnim pitanjima. Ima toliko bošnjačkih organizacija i političkih stranaka Bošnjaka u Sarajevu, pa nek se oni brinu za Bošnjake.
Iz ovih vaših komentara mi se čini da baš i niste nešto puno privrženi džamiji, inače bi vidjeli čime se stvarno bavi IZ. To su vaktovi, džuma, mejtaf, mevludi, dženaze itd.
Nisu se nikad bavili nacionalnim ni etničkim pitanjima, i ne znam što bi sad. Pogotovo kad je danas sloboda organizovanja i mogu Bošnjaci da naprave kakvo god hoće udruženje.
Ukratko, IZ se brine za svoje članove tj. muslimane.
Opservacija oko privriženosti džematu ti je pogrešna. IZ ne smije da zapostavljati nacionalno ime, iako predstavlja sve muslimane, jer će kod sljedećeg popisa biti opet problem oko našeg upisa. Bićemo lahak plijen za podjelu kao i 2013. Sad još veći. Zato mora i dužna je da ga afirmiše i ističe.

atif
Član
Postovi: 6257
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Jugoistočna Bosna (Crna Gora)

Post Postao/la atif » 17 sep 2020 16:24

To je ta pamet, to je taj obraz Vućićevih kadirovaca. Ispadoše Bošnjaci krivi što ih četnici napadaju, krivi jer su živi. Haman sami sebe biju. Fuj bijedo izdajnička. Zukorlićevci ispadoše isto što i abdićevci.
slika
7 Bošnjaka je bilo na čelu ministarstava u Crnoj Gori. Skoro pola vlasti. Dritan i Zukorlićev Azbija su 6 od 7 dali Srbima, onim svetosavske sorte, a sebi su ostavili jedno. Ono za ljudska prava i manjine.

Stara vlada:
Potpredsjednik Vlade za regionalni razvoj - Rafet Husović
Ministar unutrašnjih poslova - Mevludin Nuhodžić
Ministar prosvjete - Damir Šehović
Ministar saobraćaja - Osman Nurković
Ministar zdravlja - Kenan Hrapović
Ministar rada i socijalnog staranja - Kemal Purišić
Ministar za ljudska i manjinska prava - Mehmet Zenka
slika

enis1991
Član
Postovi: 335
Pridružen/a: 24 nov 2012 21:16

Re: Jugoistočna Bosna (Crna Gora)

Post Postao/la enis1991 » 18 sep 2020 19:31

Gdje nadjose ovog padavicara Kalaca da bude ministar. Pa on samo ministar stale moze da bude .

Avatar
woozie
Član
Postovi: 51
Pridružen/a: 27 jul 2020 04:01
Lokacija: Sandžak

Re: Jugoistočna Bosna (Crna Gora)

Post Postao/la woozie » 18 sep 2020 23:53

Fes1377 je napisao/la: 05 sep 2020 12:11 Slazem se ali nas narod nema nekih jacih organizacija koje bi na adekvatan nacin zastitili Bosnjake u Bosni i Sandzaku
Pogotovo u Južnom Sandžaku, katastrofa... :|

Ciljuge1
Član
Postovi: 157
Pridružen/a: 03 nov 2012 19:47

Re: Jugoistočna Bosna (Crna Gora)

Post Postao/la Ciljuge1 » 19 sep 2020 03:17

Dzaba toliki ministri kad od njih narod nema bas neke fajde,cim ode u vlast zaboravi i narod,i naciju i mjesto odakle dolazi samo ih se sjete svake cetri do pet godina kad im trebaju glasovi.Pogledaj nase opstine u Juznom Sandzaku sama bjeda i jad a toliki ministri.Sto si tice sastvaljanja Vlade ja mislim da ce opet Dukanovic na kraju ispast pobjednik jer puno je ideoloski razilazenja u ovim drugim.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41209
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Jugoistočna Bosna (Crna Gora)

Post Postao/la Jack » 19 sep 2020 12:19

Kalac je budala za kojeg ni rodbina ne glasa za njega.Steta sto izmedju 1000-2000 Bosnjaka je glasalo za izdanicku stranku Zukorlica.Tek se je vidjelo da Bosnjaci koji imaju daleko vise sela,daleko vise zemlje,i stanovnika.Imat ce svega 1 ministra u toj drzavi iako cine laganih 10% stanovnistva a mozda i vise
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Jugoistočna Bosna (Crna Gora)

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 30 sep 2020 04:57

Završna bitka za Crnu Goru: Srbi već u kampanji, popis stanovništva mogao bi sve promijeniti

https://faktor.ba/vijest/zavrsna-bitka- ... niti/99138


Srbi vec krenuli u kampanju promoviranja "izjasnjavaj se kao svoji preci" - poturajuci laz da su Crnogorci Srbi.
Istu laz koju su plasirali o Bosnjacima, i svima ostalima.

Ova Srpska bolest zaista nece prestati dok se ne utori u Sumadiji i podigne jedan ogroman zid oko bolesnika.
Samo BiH.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7353
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Jugoistočna Bosna (Crna Gora)

Post Postao/la Drina » 27 nov 2020 17:46

Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41209
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Jugoistočna Bosna (Crna Gora)

Post Postao/la Jack » 27 nov 2020 17:48

Sta si ocekivao od Albanskog Posrbice i par cetnika.Nema veze.Ovo je za nas samo jedan veliki+.Bez obzira sta neki mislili.Pokazali smo im sad koliko im je multi-kulti vlada koju su odjebali Bosnjaci i Albanci.Cetnika je sve manje ovo im je plafon.Digli su sve zivo da glasa i jedva su uzeli apsolutnu vecinu.Mislio sam da ce biti bolji,ali nisu.Sto znaci kad ono par starih cetnika crkne.Oni ce lagano poceti da nestaju.Nemaju oni tu postena sela
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

atif
Član
Postovi: 6257
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Jugoistočna Bosna (Crna Gora)

Post Postao/la atif » 22 dec 2020 10:17

BOŠNJACI RAZOTKRIVAJU KRIVOKAPIĆA I ABAZOVIĆA: Klub poslanika Bošnjačke stranke podnio Skupštini Crne Gore inicijativu za usvajanje…
Poslanici Bošnjačke stranke u utorak će predstaviti detalje inicijative, za koju očekuju podršku ostalih političkih partija u crnogorskom parlamentu.


Klub poslanika Bošnjačke stranke podnio je Skupštini Crne Gore inicijativu za usvajanje rezolucije o priznavanju genocida počinjenog u Srebrenici.

Poslanici Bošnjačke stranke u utorak će predstaviti detalje inicijative, za koju očekuju podršku ostalih političkih partija u crnogorskom parlamentu.

Kongres SAD-a usvojio rezoluciju

Skupština Crne Gore 2009. godine usvojila je Deklaraciju o Srebrenici, ali se ne spominje da se tamo desio genocid.

​​​​​​​Senat Kongresa Sjedinjenih Američkih Država usvojio je rezoluciju povodom 25. godišnjice Dejtonskog sporazuma, gdje se konstatira da se u Srebrenici u julu 1995. godine desio genocid.
http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/181 ... janje.html

Odgovorite