☑ Pravila foruma i savjeti

Ekonomija u Genocidnoj i propast genocidne

Moderator/ica: abu seid

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Ekonomija u Genocidnoj i propast genocidne

Post Postao/la ABen » 06 jan 2013 13:25

MEĐU REKORDERIMA U EVROPI
28,5 posto zaposlenih iz RS radi u Vladi i vladinim institucijama

B. A. 06/01/2013 11:16:00
Vlada RS
BANJA LUKA - Broj zaposlenih u upravi Republike Srpske nije se značajnije smanjio u prošloj godini u odnosu na kraj 2011., a ekonomisti i dalje pozivaju Vladu da izvrši reviziju optimalnog broja zaposlenih u javnom sektoru te da u transparentoj proceduri prilagodi ovaj broj dugoročnim fiskalnim kapacitetima i potrebama RS-a.
http://www.vijesti.ba/vijesti/bih/12407 ... ijama.html
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
sarajlija
Član
Postovi: 875
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:07

Re: Ekonomija u Genocidnoj i propast genocidne

Post Postao/la sarajlija » 06 jan 2013 18:58

Koliko im roka dajete do bankrota?
Ove godine ce morati vracati strani dug u iznosu od 400+ miliona KM smanji li us plate prosvjetnim radnicima, policiji i to sa 10%, znaci pred vratima propasti su.
Hrvatski historicar priznaje da je Tvrtko bio samo osvajac hrvatske zemlje a ne oslobodilac kako se to od nekih drugih prikazivalo https://www.youtube.com/watch?v=PDrx0a2Gx5M

http://www.youtube.com/watch?v=9GiTzVdWX5Q obavezno pogledati

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Ekonomija u Genocidnoj i propast genocidne

Post Postao/la ABen » 06 jan 2013 19:19

Prvo ce propasti opcine kao Prijedor i Doboj ove godine, ako pratis vijesti znas o cemu pricam.

DOBOJ - Preduzeća i ustanove čiji je osnivač grad Doboj, kao i Administrativna služba moraće u ovoj godini smanjiti broj svojih radnika za 30 odsto.
http://www.nezavisne.com/novosti/gradov ... 73983.html

DOBOJ - Odbornici u Skupštini grada Doboj ubuduće će primati 790 KM na ime odborničke naknade, umjesto ranijih 890 KM, što je umanjenje za 12 odsto.
http://www.nezavisne.com/novosti/gradov ... 73200.html

DOBOJ - Uži centar Doboja od jutros je bez grijanja zbog kvara na vrelovodu, a radnici Toplane rade na njegovom otklanjanju, potvrđeno je u tom preduzeću.
http://www.nezavisne.com/novosti/gradov ... 73656.html

PRIJEDOR - Tri prijedorske osnovne škole, koje su zbog nagomilanih dugova bile isključene iz toplovodne mreže prethodne dvije sezone, još nisu uključene u sistem centralnog grijanja, iako je to bilo najavljeno za početak novembra.
Vršilac dužnosti načelnika Odjeljenja za društvene djelatnosti grada Prijedora Ljiljana Babić rekla je da je grad sa 110.000 stanovnika doživio da tri gradske škole pređu na grijanje iz perioda 16. i 17. vijeka.
http://www.nezavisne.com/novosti/gradov ... 74053.html

PRIJEDOR - Prijedorčani će u novoj godini dobijati račune za vodu sa novim, višim cijenama, i biće to treće poskupljenje vode za manje od dvije godine.
Upravni odbor prijedorskog "Vodovoda" predložio je povećanje cijena za kategoriju domaćinstva za 19 odsto, za budžetske potrošače devet odsto, a za ostale potrošače pet odsto, ali je lokalna administracija odobrila povećanje cijene za domaćinstva za 10 odsto i za budžetske potrošače za tri odsto, dok se za privredu cijene neće mijenjati.
http://www.nezavisne.com/novosti/gradov ... 73881.html
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Ekonomija u Genocidnoj i propast genocidne

Post Postao/la Bosni » 06 jan 2013 20:49

sarajlija je napisao/la:Koliko im roka dajete do bankrota?
Ove godine ce morati vracati strani dug u iznosu od 400+ miliona KM smanji li us plate prosvjetnim radnicima, policiji i to sa 10%, znaci pred vratima propasti su.
Mene ovo sve brine. Kad im bude prijetio bankrot, oni ce svu krivicu probati prebaciti na Bosnjake (optuzivace drzavnu strukturu da ih koci u ekonomskom napretku). Napadi na Bosnjake ce se povecavati, moguce je i rat (prosli je poceo uoci ekonomski krize). Najbolje je da se politicari u RS-u medjusobno optuzuju i napadaju, Bosnjaci oko toga moraju samo sutjeti i cekati (i biti spremni za bilo kakav radikalni potez sumski politicara kojima se blizi politicki kraj).

EDIT: Evo o cemu ja pricam;
ABen je napisao/la:DOBOJ - Preduzeća i ustanove čiji je osnivač grad Doboj, kao i Administrativna služba moraće u ovoj godini smanjiti broj svojih radnika za 30 odsto.
http://www.nezavisne.com/novosti/gradov ... 73983.html
Komentare na ovo stranici;
tako vam je to kad se prodate za metar asvalta i sto metara rasvjete,izvolite gledajte pa ponovo glasajte za omera i njegove gnjide.
To govori o nacelniku koji je iz karadziceve stranke...
Zadnja izmjena: Bosni, dana/u 06 jan 2013 20:55, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
BH-HZ
Član
Postovi: 1284
Pridružen/a: 17 nov 2012 21:22

Re: Ekonomija u Genocidnoj i propast genocidne

Post Postao/la BH-HZ » 06 jan 2013 20:50

Nema Prijedor 110.000 stanovnika,nikako da prestanu sa lazima...
Bosna Bosnjacima!

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: Ekonomija u Genocidnoj i propast genocidne

Post Postao/la krhan » 06 jan 2013 21:18

BH-HZ je napisao/la:Nema Prijedor 110.000 stanovnika,nikako da prestanu sa lazima...
Ma dajjj ljudi sta vam je, kakav bankrot. Pa,pa to je onaj bolji entitet, suncani entitet gdje se grade aerodromi, fabrike
rafinerije. Kako da taj entitet bankrotira?
Pa oni imaju onog sjajnog ekonomistu Dodu. On je digo genocidnu na noge. Penzioneri bez briga sjajna i redovna penzija. Kakva njemacka. Sumska ti je Dubaj u evropi.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ups zaboravi da spomenem sjajni natalitet od 18 promila. Al sve ceto Duduk srediti.

:rofll: :rofll: :rofll: :rofll: :rofll: :rofll: :rofll: :rofll: :rofll:

Dobro nije ni u pederaciji puno bolje ali zaista smo mi za njih Dubai
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
sarajlija
Član
Postovi: 875
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:07

Re: Ekonomija u Genocidnoj i propast genocidne

Post Postao/la sarajlija » 07 jan 2013 02:18

Bosni je napisao/la:
sarajlija je napisao/la:Koliko im roka dajete do bankrota?
Ove godine ce morati vracati strani dug u iznosu od 400+ miliona KM smanji li us plate prosvjetnim radnicima, policiji i to sa 10%, znaci pred vratima propasti su.
Mene ovo sve brine. Kad im bude prijetio bankrot, oni ce svu krivicu probati prebaciti na Bosnjake (optuzivace drzavnu strukturu da ih koci u ekonomskom napretku). Napadi na Bosnjake ce se povecavati, moguce je i rat (prosli je poceo uoci ekonomski krize). Najbolje je da se politicari u RS-u medjusobno optuzuju i napadaju, Bosnjaci oko toga moraju samo sutjeti i cekati (i biti spremni za bilo kakav radikalni potez sumski politicara kojima se blizi politicki kraj).

EDIT: Evo o cemu ja pricam;
ABen je napisao/la:DOBOJ - Preduzeća i ustanove čiji je osnivač grad Doboj, kao i Administrativna služba moraće u ovoj godini smanjiti broj svojih radnika za 30 odsto.
http://www.nezavisne.com/novosti/gradov ... 73983.html
Komentare na ovo stranici;
tako vam je to kad se prodate za metar asvalta i sto metara rasvjete,izvolite gledajte pa ponovo glasajte za omera i njegove gnjide.
To govori o nacelniku koji je iz karadziceve stranke...
Ne vjerujem da ce se zapucat jer sad su svjesni da tako sta ne moze izaci na dobro za njih, ne moze ni za nas jer rat nas je unazadio i jos vise ce nas unazaditi ali to da ce na nas prebacivat pa to vec rade. Eto Dodik kaze doslo 10 miliona da njega skinu sa vlasti. Biljana im kaze da je zabrinuta za 22 rodzendan genocidne pa valjda i ona shvatila da bez ekonomije nema entiteta.
Hrvatski historicar priznaje da je Tvrtko bio samo osvajac hrvatske zemlje a ne oslobodilac kako se to od nekih drugih prikazivalo https://www.youtube.com/watch?v=PDrx0a2Gx5M

http://www.youtube.com/watch?v=9GiTzVdWX5Q obavezno pogledati

Avatar
Logan
Član
Postovi: 469
Pridružen/a: 30 dec 2012 05:57

Re: Ekonomija u Genocidnoj i propast genocidne

Post Postao/la Logan » 07 jan 2013 03:32

Losija ekonomska situacija u cetnitu nam svakako odgovara ali ne treba gajiti iluzije da ce se samo od sebe urusiti i nestati. Samo jedna stvar garantuje nestanak ceniteta a to su noge na terenu. Povratak, povratak, povratak i povratak.

Jakub
Član
Postovi: 343
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:25

Re: Ekonomija u Genocidnoj i propast genocidne

Post Postao/la Jakub » 08 jan 2013 11:09

Presusila pljacka iz 1991-95,sad ce Srbi u novu pljacku i krvoprolica.To je narod ljenstina i oni su sposobni samo za otimacinu,paljevinu,silovanje...
Hrvati i Albanci su ih se rijesili i sad mogu ziviti normalnim zivotom,dok mi Bosnjaci jos treba da se borimo sa ovom nemani!
Nadam se da ce i nama poci za rukom da ih se rijesimo i strpamo u Srbiju koju onda treba hermeticki zatvoriti sa svih strana da pocrkaju u njoj.

Avatar
Logan
Član
Postovi: 469
Pridružen/a: 30 dec 2012 05:57

Re: Ekonomija u Genocidnoj i propast genocidne

Post Postao/la Logan » 08 jan 2013 11:25

Nece vlah udariti nigdje gdje zrtva moze uzvratiti udarac. Para od pljacke je nestalo, rasprodalo se sta se rasprodati da, javni dug je vec preko 50% BNP-a tako da imaju fore jos 4-5 godina da se zaduzuju dok se ne poravna dug sa BNPom. Rekorderi su po procentu zaposlenih u javnoj upravi. Skoro 30% i to samo u vladinim institucijama. Eh sad na te dodaj jos budzetske korisnike u drzavnim institucijama, onda dodaj budzetske korisnike iz javnih preduzeca, pa ucitelje, policajce, doktore itd itd itd, eh onda budzetske socijalne korisnike penzionere, invalide, demobilisane cetnike.... Znaci ono sto nije na njivi je na entiteskom budzetu i sisu li sisu. Gladnih usta plaho a para sve manje. Telekom i rafineriju prosrali ko da ih nikad nije bilo a da nisu nista napravili. To je fenomen.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Ekonomija u Genocidnoj i propast genocidne

Post Postao/la ABen » 08 jan 2013 12:51

Jakub je napisao/la:Presusila pljacka iz 1991-95,sad ce Srbi u novu pljacku i krvoprolica.To je narod ljenstina i oni su sposobni samo za otimacinu,paljevinu,silovanje...
Hrvati i Albanci su ih se rijesili i sad mogu ziviti normalnim zivotom,dok mi Bosnjaci jos treba da se borimo sa ovom nemani!
Nadam se da ce i nama poci za rukom da ih se rijesimo i strpamo u Srbiju koju onda treba hermeticki zatvoriti sa svih strana da pocrkaju u njoj.
Ima @Jakub pravo sto se tice njih, koji nisu naucili nista iz historije ti ce ponovo da kopaju mezarja. Imamo taman dovljno vremena da se pripremimo za njih.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Ekonomija u Genocidnoj i propast genocidne

Post Postao/la amkos » 08 jan 2013 12:53

Neće oni nigdje, AKO im mi ne dopustimo.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41352
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Ekonomija u Genocidnoj i propast genocidne

Post Postao/la Jack » 08 jan 2013 13:30

Toj poganoj pasmini nista nije sveto.I jedini cilj je da im zatremo svaki trag.Kako su me kundakom udarili u stomak ja 14 godina.Odem igram se fudbala s njima, i preko noci me ''prijatelji'' nazivaju Turcinom

Neka, neka.Vratiti im duplo.Sve dok se ne izvrsi deratizacija odredjenog prostora,nece biti mira
Sto je lijepo od Kljuca do Sane voziti se, nema ih ni u tragovima dole

Uzimati im zemlju, agresivno samo.

Naravno, nece ni generacija Bosnjaka koja su rodjena u ovom stoljecu biti ista bolje, ako mi ne rijesimo pitanje
Zaseok po zaseok, selo po selo, opcinu po opcinu i kraj
Sto mi odugovlacimo ova novija generacija ce nas proklinjati

Ne zelim nikom da pati od depresije da mu je zivot sjeban, radi tih divljaka kojim nije nista sveto

Ps, nije tema, ali samo kad bih postavio slike moje kuce, a privatnost je privatnost i sta su mi uradili, da ne kazem ubili, ponizavali

Frajer mi je ispalio tetejac kraj uha dole, mislio sam da sam mrtav, ali neka.Jos sam ziv, i treba ih dotuci do kraja

Ivanjska,Lohovo i dalje

A i ovi donji su isto smece zovu se skutori.Isto je to sranje, samo drugo pakovanje
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Dezidijat
Član
Postovi: 901
Pridružen/a: 20 dec 2012 00:56

Re: Ekonomija u Genocidnoj i propast genocidne

Post Postao/la Dezidijat » 09 jan 2013 01:23

ekonomska situacija u cetnitetu je strasno losa medjutim imaju tu i tamo neke firmice koje se drze ali nisu ni one dovoljno jake da iznesu teret krizena svojim njedrima,kada govorimo o cetnitetu bitno je napomenuti da imaju jako veliki broj mladih koji rade na brodovima i kao i u federaciji vode se kao nezaposleni ali dovlace veliku paru.Koliko toliko radosno za nas je cinjenica da puno vise mladih srba iz eresa odseljava daleko vise nego u nas .

Ja vjerujem da ce ih bankrot eresa ucinit vise nasilnijim prema nama ali i vise ocajnijim.I ove godine mozemo ocekivat veci procenat napada na povratnike kao i na nase kulturne i vjerske objekte , dok ce iz ocaja poceti masovno da prodaju i posljednje od rudnog i mineralnog bogatstva tu pretezno mislim na rijeku Drinu i sume.
Mi Bosnjaci konacno dolazimo tobe i Suljagiceva inicijativa za 01.mart je odlicna stvar koju treba podrzat ako nas ne izdaju nasi kvislinzi to ce biti jak udarac cetnitetu.Mozemo 2013 godinu smatrat pocetkom kraja eresa.
Takodjer tu je velika prilika i za nas , ova kriza ce dodatno utjecat na pojeftinjenje nekretnina sirom cetniteta.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Ekonomija u Genocidnoj i propast genocidne

Post Postao/la ABen » 15 jan 2013 09:06

Potraživanja dostigla 3,96 milijardi maraka
http://www.glassrpske.com/drustvo/bizni ... 06343.html

.Biznis
.Potraživanja dostigla 3,96 milijardi maraka
15.01.2013 06:02 | Marina Čigoja
Banjaluka - Dugovanja preduzeća u Srpskoj iz godine u godinu se povećavaju, a prema posljednjim podacima Privredne komore RS, kratkoročna potraživanja firmi dostigla su 3,961 milijardi KM.

Prema podacima Privredne komore, kratkoročna potraživanja na kraju 2011. godine povećana su za skoro četvrt miliona maraka u odnosu na kraj 2010. godine.

- Ukupna kratkoročna potraživanja firmi u RS u 2011. godini iznosila su 3,961 milijardu KM, dok su u 2010. godini bila 3,722 milijarde KM, što znači da je za godinu došlo do porasta dugovanja za oko 240 miliona KM - rekao je predsjednik Privredne komore RS Borko Đurić.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Ekonomija u Genocidnoj i propast genocidne

Post Postao/la ABen » 20 feb 2013 09:27

Opštine duguju 423 miliona KM
http://www.glassrpske.com/drustvo/vijes ... 10152.html

.Opštine duguju 423 miliona KM
20.02.2013 07:27 | Marijana Miljić
Banjaluka - Zaduženost opština i gradova Republike Srpske na kraju 2012. godine kod komercijalnih banaka i po osnovu emisija obveznica iznosila je 321,83 miliona KM, odnosno 422,93 miliona KM sa kamatom, kazali su "Glasu Srpske" u Ministarstvu finansija RS.

Dodali su da je zaduženost lokalnih zajednica na kraju 2012. godine povećana za 25,7 odsto u odnosu na kraj 2011. godine.

- Opštine koje imaju najveći procenat zaduženosti po osnovu postojećih kreditnih zaduženja u odnosu na ostvarene redovne prihode u 2011. su Novo Goražde, Kostajnica, Pale, Doboj, Oštra Luka, Čelinac, Kneževo, Prnjavor i Bijeljina - kazali su u Ministarstvu finansija.

U opštini Kostajnica kažu da duguju 3,6 miliona KM.

- To nije veliki dug. Međutim, ukoliko se uporedi budžet opštine ove godine, koji je planiran u iznosu od 2,3 miliona KM sa kreditnim zaduženjem, onda je opština prezadužena - kazali su u ovoj opštini i dodali da godišnje otplate oko 350.000 maraka duga.

Načelnik opštine Novo Goražde Dragan Stanar rekao je da je budžet opštine prošle godine bio 1,3 miliona KM, dok je zaduženost na kraju 2012. godine iznosila više od 1,1 milion KM.

- Budžet opštine je ugrožen jer je kreditno zaduženje skoro koliko i projektovani budžet - rekao je Stanar i dodao da ova opština svoj trenutni dug prema komercijalnim bankama mora da otplaćuje do 2020. godine.

Zamjenik načelnika opštine Prnjavor Božidar Ivanković rekao je da dug ove opštine iznosi oko 20 miliona KM, te dodao da je kredit podizan uglavnom za infrastrukturne projekte.

- Ne znamo hoće li opština u idućem periodu ići u nova zaduženja. O tome će se razmatrati Skupština opštine - kazao je Ivanković.

Opština Kneževo komercijalnim bankama duguje oko četiri miliona KM, a novac od kredita utrošen je za izgradnju infrastrukturnih projekata.

Odbornici Skupštine grada Doboj usvojili su početkom ovog mjeseca odluku o novom kreditnom zaduženju od dva miliona maraka, čime je ukupan dug po osnovu podignutih kredita u posljednjih nekoliko godina dostigao oko 45 miliona maraka.

I prije podizanja devetog kredita ukupna vrijednost kredita je premašila iznos gradskog budžeta u kojem se za 2013. godinu nalazi 33,64 miliona maraka.

Posljednje zaduženje neće biti iskorišćeno za nove projekte, već će tim novcem biti zakrpljeni dugovi nastali po osnovu kapitalnih ulaganja u prethodnoj budžetskoj godini.

Zakon
Zakonom o zaduživanju, dugu i garancijama RS propisano je da se jedinica lokalne samouprave može dugoročno zadužiti samo ako u periodu stvaranja duga ukupan iznos koji dospijeva za otplatu, po predloženom dugu i cjelokupnom dospjelom neizmirenom postojećem dugu, u bilo kojoj narednoj godini nije veći od 18 odsto iznosa njenih redovnih prihoda ostvarenih u prethodnoj fiskalnoj godini.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Ekonomija u Genocidnoj i propast genocidne

Post Postao/la ABen » 20 feb 2013 09:54

RS: Industrijska proizvodnja i izvoz u padu, raste samo uvoz
B. A. | 24. 12. 2012. • 14:33
http://www.24sata.info/vijesti/ekonomij ... -uvoz.html

(24SI) - Industrijska proizvodnja u Republici Srpskoj u novembru je ponovo bila u padu. Obim ostvarene industrijske proizvodnje u tom mjesecu, u odnosu na prethodni tekuće godine, manji je za 1,4 posto, u odnosu na novembar prošle godine manji je za 5,5 posto, dok je u odnosu na prosječnu mjesečnu proizvodnju u 2011. veći za 2,4 posto, podaci su Zavoda za statistiku RS-a koje je danas na pres-konferenicji u Banjoj Luci saopćila direktorica Radmila Čičković.

[24 sata info]
Ukoliko se posmatra stanje u industriji za 11 mjeseci ove godine, podaci nisu nimalo optimistični, jer je u poređenju s istim periodom prošle godine zabilježen pad od 4,5 posto.

Očekivano, najveća stagnacija je u prerađivačkom sektoru.

Posmatrano po ekonomskoj namjeni industrijskih proizvoda u periodu januar – novembar 2012. u odnosu na isti period prošle godine zabilježen je pad proizvodnje intermedijarnih proizvoda za 7,2 posto, energije za 5,4 posto i netrajnih proizvoda za 4,3 posto, dok je proizvodnja kapitalnih proizvoda veća za 15,7 posto i trajnih proizvoda za 1,8 posto.

Da je u privreda u RS-u "na koljenima" govori i podatak da izvoz i dalje opada, a uvoz raste.

Zvanična statistika u RS-u zabilježila je da je u periodu januar - novembar 2012. obim robne razmjene tog entiteta s inostranstvom bio šest milijardi i 466,5 miliona KM, od čega se na izvoz odnosilo dvije milijarde i 243,5 miliona KM, a na uvoz skoro duplo više ili četiri milijarde i 223 miliona KM.

Vanjskotrgovinski deficit u periodu januar - novembar 2012. iznosio je milijardu i 979 miliona KM, dok je pokrivenost uvoza izvozom bila 53 posto.

Izvoz je u periodu januar - novembar 2012. godine smanjen za 4,8 posto u odnosu na period januar - novembar 2011., dok je uvoz povećan za 2,5 posto.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

marli
Član
Postovi: 847
Pridružen/a: 25 okt 2012 22:58

Re: Ekonomija u Genocidnoj i propast genocidne

Post Postao/la marli » 22 feb 2013 16:39

http://www.trtbosanski.com/bs/news/deta ... -bih/15962

Može li se ovo staviti na neku bolju temu?

Avatar
sarajlija
Član
Postovi: 875
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:07

Re: Ekonomija u Genocidnoj i propast genocidne

Post Postao/la sarajlija » 22 mar 2013 14:16

Svake godine Fondu zdravstvenog osiguranja RS manjka novaca u kasi, a prošle godine nedostajalo je čak 127 miliona konvertibilnih maraka, dok su neizmirene obaveze preko 300 miliona maraka. "Znam da je Vlada dala 35 miliona maraka Fondu zdravstva i da se namjerava dati još 20 miliona maraka kreditnih sredstava."

http://www.prvimart.ba/vijesti/zdravstv ... d-kolapsom

Pise da je situacija u federaciji bolja medjutim ne bas sjajna.

Uglavnom mislim da je samo pitanje vremena kada ce doci do kolapsa sistema na prostoru BIH pa mozda mozda tek tada dodje do nekog pritiska sa strane da se sistemi ujedine jer ovako ocigledno ne ide. Veliki problem je odlazak medicinskih radnika u inostranstvo.
Hrvatski historicar priznaje da je Tvrtko bio samo osvajac hrvatske zemlje a ne oslobodilac kako se to od nekih drugih prikazivalo https://www.youtube.com/watch?v=PDrx0a2Gx5M

http://www.youtube.com/watch?v=9GiTzVdWX5Q obavezno pogledati

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Ekonomija u Genocidnoj i propast genocidne

Post Postao/la Drina » 31 mar 2013 14:11

Biće onako kako Bošnjaci odluče

Odgovorite