☑ Pravila foruma i savjeti

''Naša'' četničko-jugobalijska stranka

atif
Član
Postovi: 6274
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: "Naša" Stranka - NS

Post Postao/la atif » 12 okt 2018 22:50

Abidaga je napisao/la:
elvir0220 je napisao/la:meni je nasa stranka jedina OK stranka sada..
Kako nece biti kada su sve ostale probosanske stranke za ukidanje genocidne republike srpske.
Pa vidi se da bosnjaci vole izdajice. Jer nikad nisu mogli svojom glavom misliti nego lakse im je kad drugi za njih
misle. Nasa stranka nikad nije bila za bosnjake niti ce biti nego kako to Kljujic kaze "Međutim, najtragičniji trenutak je dogovor u Karađorđevu, koji je spušten na nižu razinu. 12.maja 1992 u Gracu su ga nastavili Boban i Karadžić, a to je sve učinila Kontraobavještajna služba (KOS) koji ima značajnu ulogu u Hrvatskoj i još značajniju ulogu u Bosni i Hercegovini. Jer pogledajte kako je osnovana Naša stranka, što je osnovana samo u Federaciji. Kada pogledate strukturu toga i ko je sve tu, da ne idemo u detalje, onda vam je jasno da to stranka koja treba da paralizira život u Federaciji a nema je u RG. Kada pogledate kako vuku poteze neki ljudi sve vam je jasno."

Zato tačna definicija Naše Stranke jeste da je ona prečac a i preteča novom genocidu Bošnjaka. Poslanik a.s. kaže da ne dozvolimo da nas zmija ujede po drugi put iz iste rupe. A mi kao prigrlimo svakog ko nam se ponudi da će biti naš zaštitnik, a još javno negiraju naciju, vjeru, agresiju, jezik itd. Šta nam onda više treba. Zato ova stranka a i ovakve stranke su direktno uključeni u uništenju bošnjaka i rade na njihovoj asimilaciji.

Interesantno je da se prečutilo da je direktno predsjednik iz ns kao jedini isao u tursku da podrzi novonastalu HDP partiju u turskoj koju su osnovali stranci kao za dobrobit kurda. Cilj je bio sa tom strankom da se podrije turska i sigurni sistem u turskoj. Sta on ima tamo da trazi i u cije ime? To se nikada nije saznalo.

elvir0220
Član
Postovi: 45
Pridružen/a: 11 aug 2018 17:57

Re: "Naša" Stranka - NS

Post Postao/la elvir0220 » 12 okt 2018 23:32

BosnjackaHercegovina je napisao/la:
elvir0220 je napisao/la:meni je nasa stranka jedina OK stranka sada.. od sda do sdp pokrali XXXX i naroda.

Svidja mi se sto je kojovic rekao ulazimo u vlast samo ako dobijemo jasne ciljeve sta cemo i kako raditi.. prvi put cujem to u bosni!!! Da neko kao uslov ulaska u vlast kaze da hoce datume i rokove do kad treba biti ucinjeno nesto.. svidja mi se..

e sad, je li to bas tako ili samo suplja.. vrijeme ce pokazati

ps. Ne petljaj Milostivog u prljavu igru i cuvaj se sirka!
Vidi, ti imas pravo na misljenje i ja to postujem.
Ali i ti takodjer moras postovati cinjenicu da ti predstavljas 4.98% stanovnistva, sto je, priznaces, jako malo.
Drugim rijecima tvoje misljenje dijeli manje od 1 u 20 ljudi u drzavi.

Ja u svom zivotu jos ni jednom nisam dao svoj glas za SDA, ali treba biti realan pa priznati da jedini argument sto sve ove anti-SDA stranke imaju (PDA, SBB, DF, NS, ASDA, Nezavisni itd...) jeste - vidi ovo SDA nije uradila kako treba. Drugim rijecima sve se svodi na identificiranje problema ali nigdje nikakve solucije od njih - samo prica!

Pa nek urade nesto kako treba ako znaju bolje - ali jok! Prvo ne mogu ni praga preci. A i kad predju, onda redovno (sve te stranke) udju u vladu i pokazu nam da pojma nemaju - i onda se svak (REDOVNO) ohladi od njih do sljedecih izbora. Primjer: SDP i SBB. SDP na pretproslim pa proslim izborima - sa vrha na dno. Onda prije toga SBIH (gdje su sada), onda SBB (gdje je sad SBB)? Drugim rijecima stvara se vrlo jasan sablon gdje sve ove "nase" ili "nove" stranke dobro seru dok ne dodju da probaju kako je u stvari voditi drzavu sa ustasama i cetnicima - i onda imamo OGROMNA razocarenja. Kao na primjer razocarenje kad je SDP dozvolio cetnicki prijedlog legaliziranja etnickog ciscenja bosnjaka u RSu takozvanim Zakonom o Prebivalistu. Ili kad je SDP takodjer dozvolio Cetnicki i Ustaski prijedlog da se potpisu ugovori sa Pravoslavnom Crkvom i sa Katolickom Crkvom ali ne i sa Islamskom Zajednicom. Ili onaj kad je SDP dozvolio Cetnicima i Ustasama da odredjuju pravila za popis pa se samo Bosnjaci popisivali kao "Bosanci" ili kao "Muslimani" itd da bi pokusali razvodniti podatke - a isto nije dozvoljeno sa ostalim.

Ukratko lako je srat kako oni na vlasti ne znaju - ali historija nam govori da ne znaju ni ovi drugi. To jest znaju jos manje.

Zato ziv ti meni bio 100 godina ali neka tebe na 4.98% - pa makar ni ja ne volio SDA, jos manje vjerujem NSu i ostalim.
Zivi bili - ako je historija ikakav ucitelj i ti ces biti razocaran kao i svak prije tebe NSom za 4 godine udju li u vlast.
Znam da samo 4% podržava NS ali isto znam da 70% zeli nesto vise od 500km mjesecno i po jedano slobodan dan za oba bajrama. Isto tako sa svjestan da kararusi i hrvati koce maksimalno i da je teško s njima voditi politiku. U svemu tome treba naci kompromis. Sda je predugo na vlasti i previse su šansi bacili... ono sto si spomenuo za sdp sve je to sda aminovala, i to dobro znas.. isto kao i gradnju peljeskog mosta i prezastupljenost hrvata u organima.
Sto se NS tice nisam idealista ni sanjar nego samo kazem da za kanton sarajevo oni bi mogli biti dobra alternativa... nama odgovara mir i integracija jer drzimo demografsku i urbanu vecinu.. Kad bi dosla jedna stranka koja bi uspjela da u sa ima vode i poslije ponoci to bi bilo at least something.. volio bih da vise govorimo o cinjenica.. a ovako sa nekim teorijama iz naftalina me podsjeća na srbe sa majcama Kosovo is serbia...

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: "Naša" Stranka - NS

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 13 okt 2018 04:30

elvir0220 je napisao/la:
BosnjackaHercegovina je napisao/la:
elvir0220 je napisao/la:meni je nasa stranka jedina OK stranka sada.. od sda do sdp pokrali XXXX i naroda.

Svidja mi se sto je kojovic rekao ulazimo u vlast samo ako dobijemo jasne ciljeve sta cemo i kako raditi.. prvi put cujem to u bosni!!! Da neko kao uslov ulaska u vlast kaze da hoce datume i rokove do kad treba biti ucinjeno nesto.. svidja mi se..

e sad, je li to bas tako ili samo suplja.. vrijeme ce pokazati

ps. Ne petljaj Milostivog u prljavu igru i cuvaj se sirka!
Vidi, ti imas pravo na misljenje i ja to postujem.
Ali i ti takodjer moras postovati cinjenicu da ti predstavljas 4.98% stanovnistva, sto je, priznaces, jako malo.
Drugim rijecima tvoje misljenje dijeli manje od 1 u 20 ljudi u drzavi.

Ja u svom zivotu jos ni jednom nisam dao svoj glas za SDA, ali treba biti realan pa priznati da jedini argument sto sve ove anti-SDA stranke imaju (PDA, SBB, DF, NS, ASDA, Nezavisni itd...) jeste - vidi ovo SDA nije uradila kako treba. Drugim rijecima sve se svodi na identificiranje problema ali nigdje nikakve solucije od njih - samo prica!

Pa nek urade nesto kako treba ako znaju bolje - ali jok! Prvo ne mogu ni praga preci. A i kad predju, onda redovno (sve te stranke) udju u vladu i pokazu nam da pojma nemaju - i onda se svak (REDOVNO) ohladi od njih do sljedecih izbora. Primjer: SDP i SBB. SDP na pretproslim pa proslim izborima - sa vrha na dno. Onda prije toga SBIH (gdje su sada), onda SBB (gdje je sad SBB)? Drugim rijecima stvara se vrlo jasan sablon gdje sve ove "nase" ili "nove" stranke dobro seru dok ne dodju da probaju kako je u stvari voditi drzavu sa ustasama i cetnicima - i onda imamo OGROMNA razocarenja. Kao na primjer razocarenje kad je SDP dozvolio cetnicki prijedlog legaliziranja etnickog ciscenja bosnjaka u RSu takozvanim Zakonom o Prebivalistu. Ili kad je SDP takodjer dozvolio Cetnicki i Ustaski prijedlog da se potpisu ugovori sa Pravoslavnom Crkvom i sa Katolickom Crkvom ali ne i sa Islamskom Zajednicom. Ili onaj kad je SDP dozvolio Cetnicima i Ustasama da odredjuju pravila za popis pa se samo Bosnjaci popisivali kao "Bosanci" ili kao "Muslimani" itd da bi pokusali razvodniti podatke - a isto nije dozvoljeno sa ostalim.

Ukratko lako je srat kako oni na vlasti ne znaju - ali historija nam govori da ne znaju ni ovi drugi. To jest znaju jos manje.

Zato ziv ti meni bio 100 godina ali neka tebe na 4.98% - pa makar ni ja ne volio SDA, jos manje vjerujem NSu i ostalim.
Zivi bili - ako je historija ikakav ucitelj i ti ces biti razocaran kao i svak prije tebe NSom za 4 godine udju li u vlast.
Znam da samo 4% podržava NS ali isto znam da 70% zeli nesto vise od 500km mjesecno i po jedano slobodan dan za oba bajrama. Isto tako sa svjestan da kararusi i hrvati koce maksimalno i da je teško s njima voditi politiku. U svemu tome treba naci kompromis. Sda je predugo na vlasti i previse su šansi bacili... ono sto si spomenuo za sdp sve je to sda aminovala, i to dobro znas.. isto kao i gradnju peljeskog mosta i prezastupljenost hrvata u organima.
Sto se NS tice nisam idealista ni sanjar nego samo kazem da za kanton sarajevo oni bi mogli biti dobra alternativa... nama odgovara mir i integracija jer drzimo demografsku i urbanu vecinu.. Kad bi dosla jedna stranka koja bi uspjela da u sa ima vode i poslije ponoci to bi bilo at least something.. volio bih da vise govorimo o cinjenica.. a ovako sa nekim teorijama iz naftalina me podsjeća na srbe sa majcama Kosovo is serbia...
Da Bog da ja prvi imao platu od milion maraka a svaki Bošnjak imao 100x veću od mene - Amin. Ali željama se ne rješavaju problemi. Uz to, prosječna plata u FBiHu (NETO) je 890KM, i prije nego počnemo pričati o “ogromnim” platama u vladi, da ti napomenem da je u FBiH, preko 80% zaposlenih u realnom sektoru a manje od 20% u državnom. To znači da nema teorije da su plate 500km. Možda jesu radnicima u piljarama i u prodavnicama - ali i u Americi su ta radna mjesta na minimalcu. To nigdje nije plaćeno. Velika većina u FBiH prima više od toga.

Što se tiče da je SDA aminovala Zakon o Prebivalištu, ili Pelješki most - nije istina. Zakon o Prebivalištu su uradili SDP-ovce a Pelješki most nije odobrio niko.

Slažem se s tobom da Bošnjacima odgovara integracija. Ali nije integracija da ja gubim osnovna ljudska prava i da se moja ustavna prava prodavaju radi “mira u kući.” Problem sa NSom je što su nekredibilni. NS je u HNK dobio mandat da bi iskočio iz BH bloka i priklonio se HDZu. Drugim riječima, NS nema svoje ja. I to nije samo s njima slučaj. To se jako jako često dešava takvim strankama.

Sutra nek NS uleti u vladu (a uletio je) vrlo ćeš brzo vidjeti da oni nisu “svoji.”
Samo BiH.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: "Naša" Stranka - NS

Post Postao/la Abidaga » 17 okt 2018 23:19

Predsjednik Hrvatske seljačke stranke Mario Karamatić: "Željka Komšića su izabrali islamski ekstremisti"
http://www.srna.rs/novosti1/636587/kara ... emisti.htm
On navodi da bi donekle bilo razumljivo da su Bošnjaci izabrali kandidata Naše stranke za hrvatskog člana Predsjedništva BiH Borišu Falatara, koji je ponudio novi pristup i politici i BiH.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: "Naša" Stranka - NS

Post Postao/la Abidaga » 30 okt 2018 20:01

Hafžihafizbegović: "Oni su u svojoj nesvijesti saučesnici u rušenju bosanskohercegovačkog društva jer se stide i pljuju po onome što je srčika i najbolji dio Bošnjaka. Oni su, zapravo, pravi papci i, samo na drugi način, razvlače pamet vlastitom narodu dajući suport onom čuvenom razvlačenju pameti Ratka Mladića. To su oni urbani papci koji, dok moralno, plemenito i etično Sarajevo stoji mirno ispraćajući kamione iz Visokog s tabutima kostiju pronađenih Srebreničana na putu za Potočare, namjerno ignoriraju te kosti i te tabute, i dok sve Sarajlije suznih očiju mirno stoje na trotoarima, oni namjerno hodaju, ne žele da stanu i kažu: “Ma, jebo ovo!” Što se mene tiče, neka idu u tri pičke materine!“

http://stav.ba/tezu-o-papcima-u-sda-usp ... ski-copor/

slika

Broj ateista u BiH: 27.853
Broj ateista u kantonu Sarajevo: 10.506 ili 37,7% od svih ateista u BiH

Avatar
kliker
Član
Postovi: 916
Pridružen/a: 31 okt 2012 21:12

Re: "Naša" Stranka - NS

Post Postao/la kliker » 30 okt 2018 22:39

Ih sto su ovi iz SDA plaho nervozni nakon izbora... Malo je licemjerno pričati o moralu a uzgred psovati kao kočijaš..

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: "Naša" Stranka - NS

Post Postao/la Zmaj » 30 okt 2018 23:00

kliker je napisao/la:Ih sto su ovi iz SDA plaho nervozni nakon izbora... Malo je licemjerno pričati o moralu a uzgred psovati kao kočijaš..
Ko psuje?
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: "Naša" Stranka - NS

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 31 okt 2018 03:03

kliker je napisao/la:Ih sto su ovi iz SDA plaho nervozni nakon izbora... Malo je licemjerno pričati o moralu a uzgred psovati kao kočijaš..
Klikeru,

Prvo jebo psovanje. Ne prodaji mi lažne morale

Drugo, evo ja prvi nisam glasao za SDA ni ovaj put a ni ikada ranije, ali sve su prilike da hoću sljedeći put. To je sve što imam reći na post-izborno ponašanje svih ovih stranaka koje slave “pobjedu” i pogotovo ovih što slave mandat sa bijednih 3-7% glasova. SDA je dobila 1/4 glasova naroda i osim Komšića su jedini koji se ponašaju odgovorno i liderski.

Ti se možda smiješ SDAu sada. Ali pazi da ne budeš plakao za 4 godine. NS/SDP/SBB/ASDA/PDA su proveli 4 godine kritikujući SDA radi njihove gramzivosti i na osnovu toga - i samo toga - su dobili glasove, da bi nam u svega par sedmica svima pokazali da su baš njima stolice milije nego ikome, pa čak ni SDAu. Toliko su pohlepni da se čak ne mogu dogovoriti niti oko bilo čega, pa ni u mjestima gdje po prvi put mogu sjesti u vlast i podsjećaju me upravo na ono što su oni kritikovali prije samo mjesec dana.

Da povratiš. Ne znam čime se ponosiš uopšte.
Samo BiH.

Avatar
kliker
Član
Postovi: 916
Pridružen/a: 31 okt 2012 21:12

Re: "Naša" Stranka - NS

Post Postao/la kliker » 31 okt 2018 21:48

Zmaj je napisao/la:
kliker je napisao/la:Ih sto su ovi iz SDA plaho nervozni nakon izbora... Malo je licemjerno pričati o moralu a uzgred psovati kao kočijaš..
Ko psuje?
Emir H....

Avatar
kliker
Član
Postovi: 916
Pridružen/a: 31 okt 2012 21:12

Re: "Naša" Stranka - NS

Post Postao/la kliker » 31 okt 2018 21:55

BosnjackaHercegovina je napisao/la:
kliker je napisao/la:Ih sto su ovi iz SDA plaho nervozni nakon izbora... Malo je licemjerno pričati o moralu a uzgred psovati kao kočijaš..
Klikeru,

Prvo jebo psovanje. Ne prodaji mi lažne morale

Drugo, evo ja prvi nisam glasao za SDA ni ovaj put a ni ikada ranije, ali sve su prilike da hoću sljedeći put. To je sve što imam reći na post-izborno ponašanje svih ovih stranaka koje slave “pobjedu” i pogotovo ovih što slave mandat sa bijednih 3-7% glasova. SDA je dobila 1/4 glasova naroda i osim Komšića su jedini koji se ponašaju odgovorno i liderski.

Ti se možda smiješ SDAu sada. Ali pazi da ne budeš plakao za 4 godine. NS/SDP/SBB/ASDA/PDA su proveli 4 godine kritikujući SDA radi njihove gramzivosti i na osnovu toga - i samo toga - su dobili glasove, da bi nam u svega par sedmica svima pokazali da su baš njima stolice milije nego ikome, pa čak ni SDAu. Toliko su pohlepni da se čak ne mogu dogovoriti niti oko bilo čega, pa ni u mjestima gdje po prvi put mogu sjesti u vlast i podsjećaju me upravo na ono što su oni kritikovali prije samo mjesec dana.

Da povratiš. Ne znam čime se ponosiš uopšte.
Otkud ti to da se ja ponosim i sa cime u ovom politickom kupleraju. Ali SDA rerorika je toliko otrovna da se iscudjavam i pomalo skrecem paznju na to...

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: "Naša" Stranka - NS

Post Postao/la Zmaj » 01 nov 2018 19:01

slika

:vomit:
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

atif
Član
Postovi: 6274
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: "Naša" Stranka - NS

Post Postao/la atif » 05 nov 2018 00:12

Semir Efendić: U vlast ćemo pozvati sve probosanske stranke, izbori govore da narod hoće sa SDA
Koga vidite kao potencijalnog partnera za pregovore. Je li to SDP, SBB ili možda čak Narod i pravda?

Zbog broja mandata koje su na državnom, federalnom i kantonalnom nivou osvojili SDP i DF te činjenice da DF ima i člana Predsjedništva BiH, bilo bi najlogičnije formiranje snažnog političkog bloka koji uključuje ove dvije stranke. Naravno ako one to žele. Tu je i SBB koji je do sada bio u koaliciji sa SDA na svim nivoima. SDP i DF u Kantonu Sarajevo pokušavaju praviti tzv. lijevi blok zajedno s Našom strankom. Moje mišljenje je da Naša stranka nije nikakva ljevica. To je prije svega antibošnjački politički projekt koji za cilj ima slabljenje bošnjačkog političkog faktora pa i razgradnju bošnjačkog nacionalnog i političkog identiteta. Iako se dobro maskiraju u tome što rade, njihova želja da se bave obrazovanjem u Kantonu Sarajevo, ostrašćenost u svakoj ideološkoj raspravi o nekom od pitanja bitnih za nacionalni identitet Bošnjaka, već ih je otkrila. SDP i DF kao probosanske stranke ne bi svoje političko djelovanje trebali vezati uz ovaj rigidni politički projekt koji je ratni član predsjedništva BiH Stjepan Kljujić definisao kao ogranak srbijanskih obavještajnih službi. Baška što kadar ove stranke ne bi znao ni raditi konkretan posao. Njihova specijalnost medijskog i subverzivnog djelovanja nije kompatibilna sa stvarnim potrebama i konkretnim problemima koje treba rješavati.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/semir-e ... /181102012


elvir0220
Član
Postovi: 45
Pridružen/a: 11 aug 2018 17:57

Re: "Naša" Stranka - NS

Post Postao/la elvir0220 » 05 nov 2018 14:00

hamza je napisao/la:Semir Efendić: U vlast ćemo pozvati sve probosanske stranke, izbori govore da narod hoće sa SDA
Koga vidite kao potencijalnog partnera za pregovore. Je li to SDP, SBB ili možda čak Narod i pravda?

Zbog broja mandata koje su na državnom, federalnom i kantonalnom nivou osvojili SDP i DF te činjenice da DF ima i člana Predsjedništva BiH, bilo bi najlogičnije formiranje snažnog političkog bloka koji uključuje ove dvije stranke. Naravno ako one to žele. Tu je i SBB koji je do sada bio u koaliciji sa SDA na svim nivoima. SDP i DF u Kantonu Sarajevo pokušavaju praviti tzv. lijevi blok zajedno s Našom strankom. Moje mišljenje je da Naša stranka nije nikakva ljevica. To je prije svega antibošnjački politički projekt koji za cilj ima slabljenje bošnjačkog političkog faktora pa i razgradnju bošnjačkog nacionalnog i političkog identiteta. Iako se dobro maskiraju u tome što rade, njihova želja da se bave obrazovanjem u Kantonu Sarajevo, ostrašćenost u svakoj ideološkoj raspravi o nekom od pitanja bitnih za nacionalni identitet Bošnjaka, već ih je otkrila. SDP i DF kao probosanske stranke ne bi svoje političko djelovanje trebali vezati uz ovaj rigidni politički projekt koji je ratni član predsjedništva BiH Stjepan Kljujić definisao kao ogranak srbijanskih obavještajnih službi. Baška što kadar ove stranke ne bi znao ni raditi konkretan posao. Njihova specijalnost medijskog i subverzivnog djelovanja nije kompatibilna sa stvarnim potrebama i konkretnim problemima koje treba rješavati.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/semir-e ... /181102012
Eno ti sda u ze.do kantonu sa probosanskom strankom hdz haha.

SDA je stranka koju u velikom luku treba izbjegavati i to je ovim izborima postalo jasno ko dan. Koja je alternativa ne znam.. ali ako sda nastavi dominirati u bosnjackom korpusu sarajevo ce za 20 godina imati 300 hiljada stanovnika a nas ce biti ne vise od milion.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41375
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: "Naša" Stranka - NS

Post Postao/la Jack » 05 nov 2018 14:29

SDA je stranka koju u velikom luku treba izbjegavati i to je ovim izborima postalo jasno ko dan. Koja je alternativa ne znam.. ali ako sda nastavi dominirati u bosnjackom korpusu sarajevo ce za 20 godina imati 300 hiljada stanovnika a nas ce biti ne vise od milion.
Obraz guzica a sad je jasno i tzv Stranka za Bih gdje je.Zamisli usli zadnji put u koaliciju s Babinim cetnicima u Krajini a sad s notornim ustashama iz Hdz.Koja sramota i jos se fale ovim

Valjda zijanili Tuzlanski kanton i Usk kanton pa da se uhljebe kadrovi makar u 1 kantonu.Ovo ih je kostalo par miliona km.

Nasa stranka su cetnici i ta Jugoparola je vecinom prosla u par Bosanskih gradova,na selima haman i nikako a najvise su glasale za nju komunjare u Sarajevu.No ja ne vidim razliku izmedju Sda Sanskog Mosta i Nase stranke
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: "Naša" Stranka - NS

Post Postao/la Abidaga » 05 nov 2018 21:09

hamza je napisao/la:Semir Efendić: Moje mišljenje je da "Naša stranka" nije nikakva ljevica. To je prije svega antibošnjački politički projekt koji za cilj ima slabljenje bošnjačkog političkog faktora pa i razgradnju bošnjačkog nacionalnog i političkog identiteta. Iako se dobro maskiraju u tome što rade, njihova želja da se bave obrazovanjem u Kantonu Sarajevo, ostrašćenost u svakoj ideološkoj raspravi o nekom od pitanja bitnih za nacionalni identitet Bošnjaka, već ih je otkrila.
NS: Odbrana prava na bosanski jezik je ideolosko pitanje SDA i ne doprinosi konkurentnosti ucenika na evropskom trzistu i zato se mi time ne bi bavili :pop:
https://www.youtube.com/watch?v=M17Iy0Cum34

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: "Naša" Stranka - NS

Post Postao/la Abidaga » 05 nov 2018 22:52

elvir0220 je napisao/la:ako sda nastavi dominirati u bosnjackom korpusu sarajevo ce za 20 godina imati 300 hiljada stanovnika
Realno broj Bosnjaka u Sarajevu nikada nije bio veci. Grad je 1991. godine imao 182.503 Bosnjaka. 2013. godine 222.457. Ukupan broj stanovnika te 2013. godine je bio 275.524 i ako za 20 godina poraste na 300.000 zahvaljujuci SDA to je okej. Vjerovatnije je da ce ukupno stanovnistvo preci 350.000 ako panslaveni ne zaustave naseljavanje arapa.

Magazin Zurnal je procjenio da "zla SDA" radi na naseljavanju vise od 150.000 arapa u sarajevski kanton:
https://www.youtube.com/watch?v=G9RWOptbE9g

To bi znacilo vise od 500.000 muslimana u sarajevskom kantonu gdje trenutno zivi 10.000 ateista, 10.000 katolika i oko 10.000 krivoslavaca koji pod laznim nacionalnim nazivima ostali, hrvati i srbi cine 50% gradskog vijeca Sarajeva i nemaju namjeru dobrovoljno se odreci apartheida nad sarajevskim muslimanima. Zato ova hajka na SDA za koju nisam glasao a sada bi volio da jesam.

elvir0220
Član
Postovi: 45
Pridružen/a: 11 aug 2018 17:57

Re: "Naša" Stranka - NS

Post Postao/la elvir0220 » 06 nov 2018 00:18

Abidaga je napisao/la:
elvir0220 je napisao/la:ako sda nastavi dominirati u bosnjackom korpusu sarajevo ce za 20 godina imati 300 hiljada stanovnika
Realno broj Bosnjaka u Sarajevu nikada nije bio veci. Grad je 1991. godine imao 182.503 Bosnjaka. 2013. godine 222.457. Ukupan broj stanovnika te 2013. godine je bio 275.524 i ako za 20 godina poraste na 300.000 zahvaljujuci SDA to je okej. Vjerovatnije je da ce ukupno stanovnistvo preci 350.000 ako panslaveni ne zaustave naseljavanje arapa.

Magazin Zurnal je procjenio da "zla SDA" radi na naseljavanju vise od 150.000 arapa u sarajevski kanton:
https://www.youtube.com/watch?v=G9RWOptbE9g

To bi znacilo vise od 500.000 muslimana u sarajevskom kantonu gdje trenutno zivi 10.000 ateista, 10.000 katolika i oko 10.000 krivoslavaca koji pod laznim nacionalnim nazivima ostali, hrvati i srbi cine 50% gradskog vijeca Sarajeva i nemaju namjeru dobrovoljno se odreci apartheida nad sarajevskim muslimanima. Zato ova hajka na SDA za koju nisam glasao a sada bi volio da jesam.
Poenta komentara je bila da ce bošnjački korpus ostati opustosen, ne ratom nego ekonomskom migracijom ukoliko nas budu vodile stranke kao SDA. To je stvar koja me kao bosnjaka najvise pogadja.
Ako tebe umiruju spekulacije o migrantima to je ok. Mene ne smiruje to jer znam da ce njih jako malo ovdje ostati.

Ja nisam protiv sda kao stranke.. volio bih da je sda jedini problem.. protiv sam bilo koje stranke koja ofirno i javno gura nepotizam i nerad. Vjerovatno dosta vas zivi u dijaspori.. Jeste li vi vidjeli na sta tramvaji i trole lice u SA, je li znate da profesori na faksu otvoreno vrbuju studentice za s***.. poruke im salju.. ucjenjuju studente da moraju imati njihove skripte inace nema prolaza. Optimistican sam po prirodi, ali i to ima svoje granice.. A ta ista SDA ima najveceg udjela u ovoj atmosferi.. i da stvari budu gore niko to ne smije da izusti da kaže javno...

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41375
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: "Naša" Stranka - NS

Post Postao/la Jack » 06 nov 2018 12:50

Nazalost to je stranka nepismenih lica i podobnih individualaca koji imaju neke svoje Feudalne posjede kao onaj iz Banovica.Ili ovaj iz Sarajeva sto je presao u ''narod i pravdu''

https://www.youtube.com/watch?v=OXMxIBWKwIM&app=desktop

Od 20-22 minute Barisa je gadno opleo po Bosnjacima na Htv.Koja prevara od lika boze,mora da mu je bio Covicev plan B
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

atif
Član
Postovi: 6274
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: "Naša" Stranka - NS

Post Postao/la atif » 06 nov 2018 21:38

elvir0220 je napisao/la:
Abidaga je napisao/la:
elvir0220 je napisao/la:ako sda nastavi dominirati u bosnjackom korpusu sarajevo ce za 20 godina imati 300 hiljada stanovnika
Poenta komentara je bila da ce bošnjački korpus ostati opustosen, ne ratom nego ekonomskom migracijom ukoliko nas budu vodile stranke kao SDA. To je stvar koja me kao bosnjaka najvise pogadja.
Ako tebe umiruju spekulacije o migrantima to je ok. Mene ne smiruje to jer znam da ce njih jako malo ovdje ostati.

Ja nisam protiv sda kao stranke.. volio bih da je sda jedini problem.. protiv sam bilo koje stranke koja ofirno i javno gura nepotizam i nerad. Vjerovatno dosta vas zivi u dijaspori.. Jeste li vi vidjeli na sta tramvaji i trole lice u SA, je li znate da profesori na faksu otvoreno vrbuju studentice za s***.. poruke im salju.. ucjenjuju studente da moraju imati njihove skripte inace nema prolaza. Optimistican sam po prirodi, ali i to ima svoje granice.. A ta ista SDA ima najveceg udjela u ovoj atmosferi.. i da stvari budu gore niko to ne smije da izusti da kaže javno...
Pa ako nisi protiv sda sto onda branis islamofobicnu antibosnjacku stranku koja upravo tome sto nabrajas nece stati u kraj nego jos potpaljuje mnogobrojne teme koje su stetne za nas opstanak. Ova pederska stranka ne radi za dobrobit bosnjaka nego po tudjoj instrukciji protiv bosnjaka. Ona je pokrenula rak ideju da ne zeli koalirati sa sda i to isto potura ostalim strankama da pirhvate. Nije to rekla za fasisticku snsd ili hdz. Sa njima ce koalirati jer je preko evropskog bloka napravila dogovor da ucestvuje sa dodikom. Svi joj valjaju samo ne sda. Pametnom je to dovoljno. Koliko god gresaka napravi sda vise dobra ce uraditi nego sve te stranke koje ne zele sa njom da koaliraju. NASA STRANKA je projekat KOS-a koja pokusava unistiti bosnjake iznutra a financije dobiva sa strane.
Skandalozan istup Boriše Falatara na HRT-u, neprimjereno napao koalicionog partnera: “Komšić je na ratnohuškačkoj retorici dobio izbore, uništio je…”
Ipak, s obzirom da je uglavnom ciljao na isto biračko tijelo kao i Komšić, mnogi su Falatarove napade pripisivali njegovoj želji da te ljude pokuša pridobiti na svoju stranu i dokazati im da je bolji kandidat, u čemu je, vtvrdili su, ležao i razlog što ni približno toliko energije nije trošio na kritike na račun svog drugog protukandidata, Dragana Čovića.

No, da se tu očito nije radilo o predizbornoj taktici, nego iskrenim uvjerenjima, Falatar je demonstrirao jučer. Gostujući u emisiji Romana Bolkovića, novinara poznatog po svojim nacionalističkim stavovima i “raskrinkavanju Jugoslovena”, Falatar je još jednom Komšića optužio da je ratni huškač i nacionalist. Nezadovoljan je Falatar i samim građanima, pa je tako izjavio da je “šokiran brojem glasova” koje Komšić dobio. Kompletnu izjavu pogledajte u nastavku:
OXMxIBWKwIM

Odgovorite