☑ Pravila foruma i savjeti

Srednjobosanski kanton

Moderator/ica: Drina

BosniaUser
Član
Postovi: 890
Pridružen/a: 23 okt 2012 21:48

Re: Jajce

Post Postao/la BosniaUser » 18 mar 2015 19:24

Jack je napisao/la: Vazno je vidjeti koja ozbiljna firma u samom gradu je nasha

Ili su Jajacki Bosnjaci nesposobni ili je nesto drugo.

Odzak i Jajce su tu negdje iste velicine.Tako da ne vjerujem da je vise od 25 firmi u samom centru grada.Identicni gradovi po velicini moze se reci.
Vazno je i ekonomsko poklapanje.

Isto vazi za Jajce

Koliko firmi?Sta je nase u samom centru grada

Ako drzimo u samom gradu vecinu firmi ili makar 40%.To nije lose

Ekonomija igra bitnu ulogu ovdje.Odzacki Bosnjak ce se manje iseljavati jer ima

EKONOMIJU

Kakva je ekonomija kod Bosnjaka Jajacke opcine.Posebno u gradu Jajcu


Ps:Objasni mi jos za uvodjenje Bosanskog jezika u Srednjim skolama.Posebno Nikoli Sopu


I to za dzamije.Koje firme su nashe?
E ovamo još od školske 2006/07 u srednjim školama u Jajcu ima Bos. jezik..to je gotovo

Ekonomija za Bošnjake Jajca jest problem,hrvati drže elektroprivredu i hidroelektrane i nema šanse da se Bošnjak zaposli..iako je i bivši načelnik Hrnjić o tome govorio...pošta isto tako...
Međutim Dom zdravlja,bolnica,Mup,općinski sud,općina imaju većinom zaposlene Bošnjake...elektrobosna je jednim dijelo firma od nekih italijana...dobro posluje i u njoj rade Bošnjaci i to većina zaposlenih..dr dio je javašluk nešto od naših nešto od hrvata pa se ne mogu dogovoriti...
hrvati jesu ekonomska većina,mislim firme koje drže,i to debela većina jer je sigurno minimalno 2/3 ekonomije u njihovim rukama,ali im je sigurno 60% zaposlenih Bošnjaci i tu je caka...oni imaju moć,ali i je radna snaga Bošnjačka...većinom su dobri i pošteni poslodavci koji poštuju radnika..njihovi neće da rade za te plate pa radije idu u hrvatsku,austriju,njemačku...
sad je vaga,i to sigurna,da će vremenom,hrvati izgubiti ekonomsku moć,jer se dešava da kod pojedinih i po 80% radnika su Bošnjaci..ima bošnjačkih firmi građevinskih,proizvodnja stolarije i namještaja,kojekakve zanatske radnje i svi radnici su Bošnjaci...
po pitanju ekonomije mi tu slabije stojimo :bad:

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Jajce

Post Postao/la ABen » 18 mar 2015 20:16

Vatandzija89 je napisao/la:
Jack je napisao/la: Vazno je vidjeti koja ozbiljna firma u samom gradu je nasha

Ili su Jajacki Bosnjaci nesposobni ili je nesto drugo.

Odzak i Jajce su tu negdje iste velicine.Tako da ne vjerujem da je vise od 25 firmi u samom centru grada.Identicni gradovi po velicini moze se reci.
Vazno je i ekonomsko poklapanje.

Isto vazi za Jajce

Koliko firmi?Sta je nase u samom centru grada

Ako drzimo u samom gradu vecinu firmi ili makar 40%.To nije lose

Ekonomija igra bitnu ulogu ovdje.Odzacki Bosnjak ce se manje iseljavati jer ima

EKONOMIJU

Kakva je ekonomija kod Bosnjaka Jajacke opcine.Posebno u gradu Jajcu


Ps:Objasni mi jos za uvodjenje Bosanskog jezika u Srednjim skolama.Posebno Nikoli Sopu


I to za dzamije.Koje firme su nashe?
E ovamo još od školske 2006/07 u srednjim školama u Jajcu ima Bos. jezik..to je gotovo

Ekonomija za Bošnjake Jajca jest problem,hrvati drže elektroprivredu i hidroelektrane i nema šanse da se Bošnjak zaposli..iako je i bivši načelnik Hrnjić o tome govorio...pošta isto tako...
Međutim Dom zdravlja,bolnica,Mup,općinski sud,općina imaju većinom zaposlene Bošnjake...elektrobosna je jednim dijelo firma od nekih italijana...dobro posluje i u njoj rade Bošnjaci i to većina zaposlenih..dr dio je javašluk nešto od naših nešto od hrvata pa se ne mogu dogovoriti...
hrvati jesu ekonomska većina,mislim firme koje drže,i to debela većina jer je sigurno minimalno 2/3 ekonomije u njihovim rukama,ali im je sigurno 60% zaposlenih Bošnjaci i tu je caka...oni imaju moć,ali i je radna snaga Bošnjačka...većinom su dobri i pošteni poslodavci koji poštuju radnika..njihovi neće da rade za te plate pa radije idu u hrvatsku,austriju,njemačku...
sad je vaga,i to sigurna,da će vremenom,hrvati izgubiti ekonomsku moć,jer se dešava da kod pojedinih i po 80% radnika su Bošnjaci..ima bošnjačkih firmi građevinskih,proizvodnja stolarije i namještaja,kojekakve zanatske radnje i svi radnici su Bošnjaci...
po pitanju ekonomije mi tu slabije stojimo :bad:
Na to sam mislio, ovi nasi bezkicmenjaci kad su dijelili dali su sve u Jajcu katoljicima. Kao I u Mostaru. Sad me bas cudi da Bošnjaci nisu bar jednu firmu otvorili gdje imaju 100 radnika ili više. Ovdje se morate vise angazovati. :?
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41357
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Jajce

Post Postao/la Jack » 18 mar 2015 23:22

U Mostaru nisu nista dali,jer manje-vise vecina industrije je zavrsila kod njih:Sokol,Aluminijum..itd.Nas je bio Hepok

Prilicno lose sto se tice ekonomije.Na tome se mora vise poraditi.Kao i na tom spomeniku u samom centru grada.Manje ce se oni iseljavati iz samog grada,ako vecinu ekonomije budu cinili oni.Pogledaj Odzak.

Nama je potrebno par jacih firmi na tom potezu.Nije izgovor drzavno.Pa,sve drzavne firme su spaljene u Odzaku i rijetko koja radi.,Sumnjam da je ista bolje u Jajcu.Jajce je brdovit kraj.Nema tu previse plodne zemlje.Nije to plodna Sanska dolina ili Lijevce Polje ili Bisce Polje.

Ekonomija za Bošnjake Jajca jest problem,hrvati drže elektroprivredu i hidroelektrane i nema šanse da se Bošnjak zaposli..iako je i bivši načelnik Hrnjić o tome govorio...pošta isto tako..
I stas kukati?I reci.Ne mozemo.Uuuuu.Hrvati dominiraju

Evo ti primjer Kozarca

Autobus Prijedor-Banja Luka ide 29 puta na dan.29 puta.!
Od tog broja.On 4 puta staje u Kozarcu a 23 u Omarskoj.A sto staje u Kozarcu 4 puta.Od tog 3 prije podne.To znaci ti moras cekati da te istovari kao stoku u nekom vlaskom selu oko Kozarca.I da pjehe ides dalje.Moras energicno ustati,Lupiti sakom i reci.Jajce je nas grad,.Nema dalje


Jajce-Kljuc 60 km.U Kljucu su pak vampiri,mislim.Vukodlak im nije ravan.Preoru im groblje.Sikaniraju babu vlasku.U Bihacu ce tu u lice reci.Krepaj dugo si zivjela Vlahinjo.Nema tu pardona.Radi se o opstanku.Pogledaj gdje su Srbi dole.Jesu,znas kako.


Mi moramo ustati i reci.Ko vas jebe misevi.Dajte nam 1 Hidrolektranu na Vrbasu.Ponasati se kao da ne postoje.Pogledaj Bihac.Covjek ti dodje,istovari se oko njihovog dijela ili 100% katolicko-pravoslavno.Domacin mu ne proda,on mu kaze.Dolazim ja ponovo


Pitbull kad te ujeda ne pusta.Tako je to.Vi treba da zagrizete i trazite 1 Hidrolektranu.Potpisite sporazum s njima na 99 godina o zajednickom upravljanju Hidroelektranama.Ako ne pristanu na fer podjelu.Brzo uzeti obe He.I kraj price.Ionako obe su locirane oko nasih naselja a ne njihovih


Dijelom me podsjecate na Petrovcane.Njima je komsija Radovan i Milos svetac.


Mozes se ti zaliti i reci.Nepravda.Ali,trebaju nasi politicari reci.Pa ako si i ti iz Jajca.Daj sugestiju.Da se podijele Hidrolektrane.Kraj price


Kad je radna snaga Bosnjacka,znaci da si loser,da si mentalno ogranicen,da dopustas takvo sta

Pa,vjeruj mi.Isto tako je u Prijedoru

Neces naci nijednog zaposlenog Bosnjaka,sem nesto malo u skoli i policiji Bosnjaka.Ali zato par stotina Cetnika radi u nasim firmama.I jos namjeravaju da ih zaposle.Kako ih nije sramota zaposljavati cetnike,kad on nema nikakvu namjeru da tebi daje neka prava


To je tako.Vi ste mentalitet.Milion svjetlosnih godina od Krajine.A po Kljucu mozes jedino da Srbe gledas u mjesnom groblju.Oni tamo vampiri.Nisu bas najvise i pismeni.Hehe.Ali,brate kad ti krenu na tebe.Bolje ti je da se zatrpas zemljom i bjezis sto dalje od takvih

Prijedor ti je pitom dio Krajine.Jajce je isto nalik Prijedoru.Previse ste vi PITOMI

Nema tu.Na silu uzmes.

Power is something you take by force.Moc je nesto sto uzmes na silu.To je stara Americka poslovica koja je par stotina godina.

Nobody gives you power.You take it

Ako ti ocekujes da ti on dadne prava.Good luck i nadaj se 2102 godine da ces dobiti nesto.Ali,ako lupis sakom u sto i kazes.1 Hidrorelektrana nama..Ovo nama

I ovo nama
Ili totalni bojkot privrede.Kolaps svega.Neplacanje racuna

Podsjecate me na crnce Americkog juga 1866.Njima je trebalo 100 godina da se oslobode tog mentaliteta sluge

Bolje vam je da prije krenete s tim

Jeftina radna snaga je nesto sto Bosnjaci nisu

Nisu u Odzaku,nisu u Doboju.Sigurno nisu u Prijedoru.Ali jesu u Jajcu

Ako nisu u Prijedoru gdje je 4000 Bosnjaka ubijeno.I gdje su kuce obnovljene ne od Sarajeva.Ne od cetnika.Nego su ljudi obnovili sami kuce.I uzeli prava u svoje ruke

U Kozarcu prvi pretuceni vlaski teroristi su bili 1999 godine.Jos proslog stoljeca
2003 im je receno.Promasite tom krpom vlaskom.Bit ce mrtvih glava.10 godina nisu usli u Kozarac

Ustajte Turci.Dolazi Srpska vojska.Par godina su ljudi u Kozarcu slusali to do 2003.Lijepo su im rekli.Sta ce biti.10 godina+ Oni ne provociraju.Da smo mi dole jarane sutili.Vlasi bi se pohasili i svakog dana bi ti namecali njihove namete,zakone i svega tog


Lupis sakom u sto i kazes

1 Hidroelektrana je moja.Budes fer.Dadnes im sporazum

You give them offer,they cant refuse
A ako odbiju.Pa uzmes im obe.I tako je to


Neces naci nijedan kraj u Bosni gdje su se Bosnjaci toliko rasiliri u 100 godina kao Krupa i Bihac,Cazin,dijelom Buzim.I sad Kljuc.Nijedan

Jednostavno,to je taj mentalitet.Zivotinjsko carstvo.Najjaci opstaje i ostaje

Koliko vidim.Jos Martin Brod brale.I Srpsko je ime amin ''unisteno'' u Bihacu

Tako se to radi

Joj.Da su Kljucani tamo namjesto vas.Previse ste vi pitomi.Idealisti

:) :(
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41357
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Jajce

Post Postao/la Jack » 20 mar 2015 12:21

Zupa Jajce krajem 2014:

2020 Familija:6431 Katolika
63 krstena,27 vjencanih,57 umrlih

Opcina Jajce cini jos i zupa Podmilacje.To cu naci krajem ovog mjeseca ili u Aprilu najkasnije
Podmilacje je dio Vrhbosanske nadbiskupije dok Jajce je dio Banjalucke
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

BosniaUser
Član
Postovi: 890
Pridružen/a: 23 okt 2012 21:48

Re: Jajce

Post Postao/la BosniaUser » 20 mar 2015 20:59

Jack je napisao/la:Zupa Jajce krajem 2014:

2020 Familija:6431 Katolika
63 krstena,27 vjencanih,57 umrlih

Opcina Jajce cini jos i zupa Podmilacje.To cu naci krajem ovog mjeseca ili u Aprilu najkasnije
Podmilacje je dio Vrhbosanske nadbiskupije dok Jajce je dio Banjalucke

Statistika za 2013.
zupa Jajce
krsteno 63
vjencano 28
umrlo 74
6086 stalnih zupljana, od toga 1600 maloljetni, a onih koji su tu bili 6450

Statistika za 2012.
zupa Jajce
krsteno 79
vjencano 23
umrlo 71
6249 stalnih zupljana, od toga 0-18 1586 maloljetni, a onih koji su tu bili 6597

2012. 6597
2013. 6450
2014. 6431
Mali pad,a koliko ih je samo odselili..muljaža je to...kršteni koji su trećina ih nikad neće živjeti u Jajcu
Njih stalno na području župe živi ispod 6000 ...5930 više ni jedan

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41357
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Jajce

Post Postao/la Jack » 21 mar 2015 05:00

Podatci za krstene i umrle su tacni.Ovi podatci za broj vjernika nisu.Jer 2013 bilo je 6721 katolika ovdje

Evo ti podatci od 2006-2014.Dobio sam zanimljive informacije za sve zupe Banjalucke biskupije.Sana,tj Sanski Most biljezi malo jaci pad u tom periodu od 235 katolika u 2006 godinu do 165 katolika krajem 2014.Ili u 8 godina imas 80 manje katolika.Nije to naravno,neki velik pad.70 katolika,ali ako gledas ukupan broj katolika 2006-2014.Onda vidis da bas i jeste

2006:6150 Katolika 69 Krsteni i 52 umrla
2007:6513 Katolika 83 krstena i 52 umrla
2008:6264 Katolika 68 krstenih i 62 umrla
2009:6361 Katolika 71 krstenih i 56 umrlih
2010:6212 Katolika 81 krstenih i 55 umrlih
2011:6222 Katolika 59 krstenih i 60 umrlih


Mozda je to i ''muljaza'' ali imaju konstantan broj umrlih.Znaci ne moze smrt varati,sve i da hoces.Sto znaci da u samom gradu.Imas dosta mladjih familija.Da drze kao sto si sam rekao dosta ekonomije.I to je to.Kad pocnu katolici da gube ekonomiju.Gube i demografiju

Zupa Drvar

2006:900 Katolika 6 krstenih i 1 umrli
2014:450 Katolika 2 krstena i 0 umrlih

Ekvivalent ovom padu bi bio da je broj katolika pao na cirka 3500 katolika u Jajcu.Sto se bas i nije dogodilo.Drvarski katolici u vecoj mjeri nisu uspjeli da se odrze.Jos 99 ih zivi u kolektivnom centru inace.Mislim na Drvar.To znaci da EKONOMIJA.Igrala je veliku ulogu u padu.Mnogo manje uzimanja,poklapanja,ekonomski kolaps.Pogledaj pad Odzaka.I posebno broj katolika.Dobijes bolju sliku tada


Sve dok mi ne pocnemo ekonomski poklapati ovdje.Primjer Odzaka.Tesko je ocekivati da ce broj katolika pasti toliko.Jer imas vec osobe koji su rodjeni na tom pravcu.Za razliku od Drvar manje od 5% katolika nije bilo rodjeno u Drvaru,ako i toliko u zadnjih 20 godina.Ovdje imas ljude koji tu zive vise generacija,imas i ekonomiju.Koju nazalost neki ne shvacaju,kolika je vaznost.Dobio si to sto si dobio

Ja i dalje ne vjerujem da su oni vecina u gradu i opcini.Ali,broj katolika nije toliko malen.Ovaj broj mi daje sugestiju da u samom gradu imas i do 3500 katolika.Bit ce pravo gusto na popisu sad.Ja sam REALAN.Nisam u ''snovima'' pa da pricam da ih je tamo ''2/3;;.No,brojka ce im biti znatno veca.U to sam uvjeren.I Biracki spisak mi kaze da ocekujem jedan jaci broj tamo
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

BosniaUser
Član
Postovi: 890
Pridružen/a: 23 okt 2012 21:48

Re: Jajce

Post Postao/la BosniaUser » 21 mar 2015 10:35

Jack,jednu stvar sam primjetio obje župe i Podmilačje i Jajce popisuju kao svoje selo LUčinu...što će reći 2x po 130 duša.
Na stranicama obje župe pojavljuje se kod blagoslova kuća selo Lučina :evilxb:
Zadnja izmjena: BosniaUser, dana/u 10 feb 2016 23:13, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41357
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Jajce

Post Postao/la Jack » 21 mar 2015 11:42

Ima par takih zupa gdje jedan dio sela jedna zupa,dok ostatak je druga.Podjele u proslosti
Lucina je seoce,tipa Seoce kraj planine Rance.Nije to neko masovno selo

Saznat cu zupu Podmilacje do kraja iduce sedmice,nadam se
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41357
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Jajce

Post Postao/la Jack » 21 mar 2015 17:14

Sta se desilo ove godine u Osnovnoj skoli Braca Jezercic?
Bosnjaci strajkali.I na kraju dobili nastavu na Bosanskom ovdje u osnovnoj skoli

Ustaski snovi pukli jer nece moci doticnu skolu oznacavati kao ''Hrvatsku'' skolu.Ne od ove skolske godine,sve i da hoce.To je realnost.Realnost danas.Moze da bude realnost sutra

Realnost je u skolskoj 2015/2016 moras biti dobro blesav i proglasiti skolu ''Hrvatskom''gdje imas nastavu na Bosanskom jeziku

Po pitanju angazovanja.Pa bez uvrede.U opcini Prijedor gdje je pobijeno skoro 4000 Bosnjaka.Bosnjaci iz dijaspore su vise od 300 radnih mjesta formirali.U zadnje 4 godine.Sve spaljeno.Sanse da se preuzme Prijedor mnogo manje od Jajca.Pa,opet se ulaze,radi se na necemu

Gledam malo spisak Bh posta po naseljenim mjestima:Vinac,Ipota,Grabanta,Kokici Bh poste.Kraj price.Onih 50 km2 Jajacke opcine sto je drzala Armija u ratu.Nista dalje od tog.Sta mislis da Bosnjaci ako nista Serica,Biokovine,izadju i kazu.Dajte mi Bh postu.Ko ce sta da uradi.Ili makar da krenu po selima.I jos vise.Ocito,bez ikakvog angazovanja,dok ne dignes glas.Nema nista od tog

Podsjeca me na Konjicki ultimatum iz 1998 godine,kad je prije formiranja oruzanih snaga Bih znaci dok je bila vojska Armije Bih .Dadnut ultimatum paralelnim formacijama odbjeglih sela:Turija,Zabrdje i Zaslivlje koje je u ratu drzala ustaska vojska,zapravo s Bijelom su bili povezani.Ukidanje paralelne elektroprivrede Hz Hb,Ukidanje Hp Posta Mostar.Skidanje zastava takozvane Herceg Bosne

Rok trajanja 3 mjeseca.Ili......

Do 2000 godine nije bilo nikakva asocijacije na ''Herceg Bosnu'' ovdje.Nikakva.Od Elektroprivrede do posta.Konjicka opcina uspjesno reintegrisana.Iako su dole ujke bili u totalnoj enklavi

Koliko sam ja primjetio.Zakon sile radi.Osnovna skola Braca Jezercic.Strajk Bosnjackih roditelja 3 sedmice.Nase opcinsko vijece.Na kraju.Uvodjenje Bosanskog jezika ove skolske godine

To vi morate da radite i preko posta.Izgradnja sehidskog spomen obiljezja u centru grada

Pogledaj jedno Brcko.Nova ulaganja u vidu 22 miliona dolara od Turaka.Skoro sva gradjevina u samom gradu je u rukama Bosnjaka.Pogledaj jedan Odzak koji je u ''Hrvatskom'' kantonu.Pa opet 90% industrije je u rukama Bosnjaka.Nemoj ocekivati neka masovnija bjezanja ''Hrvata'' ako ti energicno ne pocnes da radis na razvoju ekonomije.I ne mislim po selima,,jer vidio sam da ima dosta tog.Nego u samom gradu.

Evo ti naselje Doljani kod Jablanice.U Bosnjackoj opcini Jablanica.Selo je podijeljeno popola.Postoje 2 poste:Bh Posta i Hrvatska posta Mostar.Vi se morate osloboditi tog mentaliteta losera.I raditi na tome da kazete sutra

Slusaj.Ja se slazem s Jackom.Sta ce meni po Vlasinju neka Hrvatska posta Mostar.Mislim bile su te poste i u ta 3 Konjicka sela do 1999 i mirne reintegracije,ali.....Sila radi svoje.Svijet cijeni silu.Putin uze Krim silom.Ameri parkirali tenkove jedino u Brckom,rekose.Od danas Brcko nije dio ''sumske''

Onda ti je sve jasno.Moras raditi na tome da mi imamo jedinstvenu Bosnjacku opcinu Jajce.Bez nekih Hidrolektrana na Vrbasu u sastavu ''Hz Hb;'' i bez nekih ''Hrvatskih '' posta Mostara.I bez nekih podjela.Jer ako ti budes tolerisao sve.

Iako,mora se priznati.Konjicani su veoma ratoborni ljudi.Onaki iz brda i ocekuj takve.Ali,takvi nam trebaju.Lupe sakom u sto,kazu ustashama.3 mjeseca ili.Ukidaj sve sto se moze ukinuti


Sto imas nastavu na Bosankom ove skolske u Braci Jezercic.Jer su Bosnjaci odlucili da stanu u odbranu svojeg prava.I na kraju su dobili.E,sta mislis,ako blokiramo Vrbas cijeli.Da nam ne bi dali makar 1 hidrorelektranu Bosnjacka He Jajce 1
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

BosniaUser
Član
Postovi: 890
Pridružen/a: 23 okt 2012 21:48

Re: Jajce

Post Postao/la BosniaUser » 21 mar 2015 22:20

Jack je napisao/la:Ima par takih zupa gdje jedan dio sela jedna zupa,dok ostatak je druga.Podjele u proslosti
Lucina je seoce,tipa Seoce kraj planine Rance.Nije to neko masovno selo

Saznat cu zupu Podmilacje do kraja iduce sedmice,nadam se
Jeste samo do ti trebaš proći pored Šibenice koja pripada Podmilačju...e sad ko koga tu j...
oni nešto muljaju za jajce...više ni podatke o umrlima i krštenima ne objavljuju...pitam se samo što...

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41357
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Jajce

Post Postao/la Jack » 22 mar 2015 04:44

Nije to vazno.Mozda varaju u 100-200 dusha,ali nista vise.Primjer Mostarskih zupa je pravo drastican primjer varanja i namjestanja.I to naveliko.Oni iako bi voljeli da namjeste i varaju.Imaju sve manje potencijala,posebno u centralnoj Bosni za takvo sta.Oni u Jajcu nemaju zaledja.Iako je taj broj malo veci nego eto Kljuc.Opet su u nepovoljnom polozaju

I jos nesto.Cinjenic je da samo aktivnim angazovanjem mozes da dobijes svoja prava

Da li je bilo nastave n Bosanskom u osnovnoj skoli Braca Jezercic skolske 2013/2014?
Nije

Da li ima nastava na Bosanskom u toj istoj skoli,Ove skolske godine.Ima.Jedini razlog je 3 sedmicni strajk Bosnjackih roditelja koji je rezultirao dobijanjem skolovanja djece na Bosanskom jeziku.S tim da 98-99% Bosnjaka u opcini Jajce,sad ima nastavu na Bosanskom jeziku u osnovnim skolama

Ekonomski nije problem,ali ako budete cekali da vam zvanicno Sarajevo dadne sta,ili neka prava.Grdno se varate.Iduci korak treba da bude podjela drzavnih firmi.Te sehidsko spomen obiljezje u samom centru gradu.Ima par mjeseci,jedan taj fin spomenik je napravljen u samom centru Bugojna.Takvo sta Jajce treba
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

BosniaUser
Član
Postovi: 890
Pridružen/a: 23 okt 2012 21:48

Re: Jajce

Post Postao/la BosniaUser » 22 mar 2015 17:21

Jack je napisao/la: Ekonomski nije problem,ali ako budete cekali da vam zvanicno Sarajevo dadne sta,ili neka prava.Grdno se varate.Iduci korak treba da bude podjela drzavnih firmi.Te sehidsko spomen obiljezje u samom centru gradu.Ima par mjeseci,jedan taj fin spomenik je napravljen u samom centru Bugojna.Takvo sta Jajce treba
Par puta si Jack poredio Jajce sa Odžakom i Kozarcom,kako smo mi kao nesposobni i nekapitalistički nastrojeni za razliku od njih,koji su se sami obnovili i uzdigli,a zaboravljaš ono osnovno...Bošnjaci Jajca su danas tu gdje jesu zahvaljujući sebi i svom radu i upornosti...gotovo 80% nas je rat provelo u Bih u Jajcu pa u izbjeglištvu od Bugojna,Travnika dok nas je najviše bilo u Zenici...ostali bez svega...muškarci od 16-17 godina su bili na linijama i redovima Armije,a žene su se borile sa djecom...ostali bez ičeg i počeli smo ispod nule...pa kod nas se kompletna familija vraćala u Jajce da živi u jednoj sobi...Mi smo se bili željni najesti...poznat je slučaj Avde iz Kuprešani koji je rekao kad se vrati u Jajce da će pšenicu sijat i u saksije...
A Odžačani,a i preživljeli Kozarčani ( naravno,da ne zaboravljam da je u KOzarcu ubijeno 600 duša) su rat najvećim dijelom proveli u Njemačkoj a odatle su mnogi Kozarčani produžili za SAD il Australiju..isti su u Bih došli sa kapitalom i nešto pokrenuli,obnovili..i tu je ta razlika...
Ne očekujemo mi Jajčani ništa od Sarajeva,mi smo se sami masovno vratili,izborili za svoje mjesto pod suncem,i za činjenicu da je danas Jajce Bošnjačko..za tu činjenicu se niko sem nas nije izborio..naših šehida i boraca u ratu,i nas u miru...i to je najbitnije,a ne brini incijativa postoji a vjerujem da je došlo vrijeme i da se spomen obilježje šehidima Jajca napravi

Avatar
BH-HZ
Član
Postovi: 1284
Pridružen/a: 17 nov 2012 21:22

Re: Jajce

Post Postao/la BH-HZ » 23 mar 2015 16:15

Vatandzija89 je napisao/la:
Jack je napisao/la: Ekonomski nije problem,ali ako budete cekali da vam zvanicno Sarajevo dadne sta,ili neka prava.Grdno se varate.Iduci korak treba da bude podjela drzavnih firmi.Te sehidsko spomen obiljezje u samom centru gradu.Ima par mjeseci,jedan taj fin spomenik je napravljen u samom centru Bugojna.Takvo sta Jajce treba
Par puta si Jack poredio Jajce sa Odžakom i Kozarcom,kako smo mi kao nesposobni i nekapitalistički nastrojeni za razliku od njih,koji su se sami obnovili i uzdigli,a zaboravljaš ono osnovno...Bošnjaci Jajca su danas tu gdje jesu zahvaljujući sebi i svom radu i upornosti...gotovo 80% nas je rat provelo u Bih u Jajcu pa u izbjeglištvu od Bugojna,Travnika dok nas je najviše bilo u Zenici...ostali bez svega...muškarci od 16-17 godina su bili na linijama i redovima Armije,a žene su se borile sa djecom...ostali bez ičeg i počeli smo ispod nule...pa kod nas se kompletna familija vraćala u Jajce da živi u jednoj sobi...Mi smo se bili željni najesti...poznat je slučaj Avde iz Kuprešani koji je rekao kad se vrati u Jajce da će pšenicu sijat i u saksije...
A Odžačani,a i preživljeli Kozarčani ( naravno,da ne zaboravljam da je u KOzarcu ubijeno 600 duša) su rat najvećim dijelom proveli u Njemačkoj a odatle su mnogi Kozarčani produžili za SAD il Australiju..isti su u Bih došli sa kapitalom i nešto pokrenuli,obnovili..i tu je ta razlika...
Ne očekujemo mi Jajčani ništa od Sarajeva,mi smo se sami masovno vratili,izborili za svoje mjesto pod suncem,i za činjenicu da je danas Jajce Bošnjačko..za tu činjenicu se niko sem nas nije izborio..naših šehida i boraca u ratu,i nas u miru...i to je najbitnije,a ne brini incijativa postoji a vjerujem da je došlo vrijeme i da se spomen obilježje šehidima Jajca napravi
Pusti Jacka kraju,nekada maksimalno pretjera sa svojom pricom.Jajcani su uspjeli sto nisu ni Kozarcani ni bilo ko drugi,a to je demografski preuzeti opcinu dobrim povratkom i natalitetom.Isto tako su kao sto kazes masovno pristupali ARBiH,iako su i oni kao i Kozarcani tokom rata protjerani,a imovina im je opljackana ili popaljena.Mnogi Kozarcani su iz logora deportovani u Travnik i Zenicu i umjesto da uzmu pusku u ruke produzili su za inostranstvo.Toliko im je bilo stalo do drzave i domova.Za sve dobro sto se desilo u Kozarcu poslije rata zasluzna je samo ona grupica ljudi koja je od 92.-95. stajala na bedemima odbrane BiH i niko vise.Ostali su 92. pognuli glavu pred cetnicima i rade to i dan danas.Da te ispravim,u Kozarcu nije ubijeno 600 nego 2000 ljudi.Povelika je to brojka za mjesto koje je imalo 22.000 stanovnika prije rata(znaci skoro 10 % ljudi je ubijeno),medjutim to opet nije izgovor da ti kao prezivjeli ne osvetis brata ciji je zivot ugasen cetnickim nozem i da se ti boris ako vec on nije imao priliku,ali ne lakse je stvari posmatrati iz Svicarske i Njemacke i u ratu i u miru.
Bosna Bosnjacima!

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41357
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Jajce

Post Postao/la Jack » 23 mar 2015 16:52

Bh-Hz.Armija Bih je drzala 50 km2 Jajacke opcine.Bosnjaci nisu drzali 0 cm Prijedorske opcine.Kao i par sela.Bosnjaci u Jajcu su imali zaledje,sad jos bolje jer Srpsko ime je nestalo u Travniku i Donjem Vakufu.

U Jajcu nije bilo jacih sela Srpskih.U Prijedoru jeste.U Jajackoj opcini zivjelo je 8663 Srba.Kad bi odbili sela Djumezlije,Jezero,Borci,Djumezlije,Prisoje dio,Perucica,Ljojici,.To znaci da je na podrucju opcine Jajce zivjelo 7800 u ovim granicama opcine.Nijedno Srpsko selo nije bilo masovno u smislu da je imalo vise od 1000 Srba.Prijedor je imao 9 takvih sela.Sam grad Prijedor je imao vise Srba nego sto je bilo u cijeloj Jajackoj opcini

Pricas mi o uspjehu.Nije to toliki uspjeh,nego cinjenica da ne mogu i jare i pare.Trebalo je pomjeriti silne katolike.I pomjereni su u Stolac.Cijela naselja tamo su dignuta.Da je njih bilo vise.Oni bi napravili nesto i u Jajcu.I onda bi to bio kraj price

I usput.Odzak grad ima 90% nase industrije u gradu.Pa,jel Odzak u Posavskom ''Hrvatskom'' kantonu.Jel taj grad bio sprzen za rata.Jesu li se Bosnjaci vratili.



Bh-Hz je tacan.U Kozarcu je pobijeno skoro 2000 Bosnjaka.Oko 1900.Medju njima i rahmetli Fikret Hodzic.


Trebas biti drzak i bezobrazan.U Bihacu ce ti Bosnjak reci da crknes i nece te pogledati ako ga zajebes.Tako je to.Treba biti drzak i bezobrazan i traziti svoja prava a da ne budes mis.Neces dobiti Bosnjacku drzavu od Bakira nesposobnog i Sda.Moras se boriti.Za svako selo,svaku opcinu.Sve je nase ako mi kazemo da je nase



Jesu li u Odzaku ''Hrvati'' takvi kao u Jajcu

I ko ti je jebeno nasao podatke za krstene i umrle Jajca broj katolika

Sto ti nisi nasao,kad si iz Jajca.Nego ti Jack iz daleke Amerike nadje taj podatak

Ako se vi ne borite za svoj kraj.I ne angazujete.I gledate u onog glupog Bakira.

Mozete se halaliti s Bosnom

Nama treba Nacionalna drzava,nacionalna politika.

Ako ne volis svoj naciju.A ne volis jer ne bi gledao ponizavanje neke Hz Hb po Jajcu.I elektro i sve da ti ustasha drzi.Daj bolan


:chef:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
BH-HZ
Član
Postovi: 1284
Pridružen/a: 17 nov 2012 21:22

Re: Jajce

Post Postao/la BH-HZ » 23 mar 2015 17:09

Dosta Jajcana je poslije rata ostalo zivjeti u Sanskom Mostu i dan danas su tu.
Bosna Bosnjacima!

BosniaUser
Član
Postovi: 890
Pridružen/a: 23 okt 2012 21:48

Re: Jajce

Post Postao/la BosniaUser » 25 mar 2015 15:01

BH-HZ je napisao/la:Dosta Jajcana je poslije rata ostalo zivjeti u Sanskom Mostu i dan danas su tu.
E nije to ti je fazon od Šipovljana,koji za sebe kažu da su iz Jajca...ima raje iz Jajca gore,ali to je možda 10taj porodica...al sam baš u Sanskom Mostu čuo i ja sam iz Jajca,ja ga samo pitam kako se preziva...i naravno nije jajčko prezime...već Šipovačko

BosniaUser
Član
Postovi: 890
Pridružen/a: 23 okt 2012 21:48

Re: Jajce

Post Postao/la BosniaUser » 25 mar 2015 15:09

Jack je napisao/la:Bh-Hz.Armija Bih je drzala 50 km2 Jajacke opcine.

Pricas mi o uspjehu.Nije to toliki uspjeh,nego cinjenica da ne mogu i jare i pare.Trebalo je pomjeriti silne katolike.I pomjereni su u Stolac.Cijela naselja tamo su dignuta.Da je njih bilo vise.Oni bi napravili nesto i u Jajcu.I onda bi to bio kraj price

I usput.Odzak grad ima 90% nase industrije u gradu.Pa,jel Odzak u Posavskom ''Hrvatskom'' kantonu.Jel taj grad bio sprzen za rata.Jesu li se Bosnjaci vratili.

I ko ti je jebeno nasao podatke za krstene i umrle Jajca broj katolika

Sto ti nisi nasao,kad si iz Jajca.Nego ti Jack iz daleke Amerike nadje taj podatak

Ako se vi ne borite za svoj kraj.I ne angazujete.I gledate u onog glupog Bakira.

Mozete se halaliti s Bosnom

Nama treba Nacionalna drzava,nacionalna politika.

Ako ne volis svoj naciju.A ne volis jer ne bi gledao ponizavanje neke Hz Hb po Jajcu.I elektro i sve da ti ustasha drzi.Daj bolan


:chef:
Kako prvo ABiH je tih 50km osvojila ne držala....velika je to razlika
Drugo Jajački hrvati nisu selili u Hercegovinu u ta novonastala sela...ne vole oni Hercegovce...selili su ka zapadu....
I treće ti il ne čitaš Jack il si sujetan rekao sam ti ne porediš Jajce sa Odžakom il Kozarcom....mi smo mi...rekao sam ti i jedni i dr su donijeli kapital sa zapada nakon rata ...Jajčani iz Zenice su donijeli neke nove klince i pokoju mladu..ne kapital...
Al sve u svemu svima će vrijeme i historija sudit...

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41357
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Jajce

Post Postao/la Jack » 25 mar 2015 15:17

Ja sam ti realan a ne sujetan

Realnost je ta da sam ja nasao podatke za krstene i umrle Jajca.Realnost je da sam nasao podatke i za osnovne skole.I to na papiru.Ovo nije 1900 godina danas.Na rijec nekog iz Sda da Bosnjaka ima 4100 biraca.Mozes misliti.Daj bolan

Jajce se moze porediti s Odzakom jer je grad iste velicine.Prijedor se moze porediti s Bijeljinom,Bihacom,donekle i Dobojom.Ali ne i s Jajcem

Nevazno je ko ili sta.U Odzaku Bosnjaci drze ekonomiju.Pa,i to je idealan gradic za poredjenje

Tako ako ti imas neki dokaz na papiru a ne previse maste.Slobodno postavi.Ne kupujes kucu na rijec

Sto nemas naravno.Toliko o tome.Sad drzite se teme.Ne ocekujte toliki pad Jajackih katolika jer u zadnjih 8 godina broj je ostao konstantno isti.A,ako nije toliko pao u tih 8 godina od 2006-2014.Sto bi toliko i padao ostalo.Imaju katolici jeftinu radnu snagu u Bosnjaka

Nije samo Jajce,nego i Bosanski Petrovac,pa i Mostar su kritika mojih prica.Ali,eto

Zovi ti mene kako hoces,ako ti je ceif
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
BH-HZ
Član
Postovi: 1284
Pridružen/a: 17 nov 2012 21:22

Re: Jajce

Post Postao/la BH-HZ » 25 mar 2015 17:46

Vatandzija89 je napisao/la:
BH-HZ je napisao/la:Dosta Jajcana je poslije rata ostalo zivjeti u Sanskom Mostu i dan danas su tu.
E nije to ti je fazon od Šipovljana,koji za sebe kažu da su iz Jajca...ima raje iz Jajca gore,ali to je možda 10taj porodica...al sam baš u Sanskom Mostu čuo i ja sam iz Jajca,ja ga samo pitam kako se preziva...i naravno nije jajčko prezime...već Šipovačko
Nisi u pravu,u pitanju su Jajcani i u Sanskom Mostu je vrlo malo Sipovljana.
Bosna Bosnjacima!

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41357
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Jajce

Post Postao/la Jack » 25 mar 2015 18:31

Da,samo reci
Cuj,ja sam rodjaku rekao da je kreten i to u lice.Ako sam to rekao njemu koji mi je rodjak
Sto bih sutio ka drugim.Naravno,da ne zelim vrijedjati,ali nemojte ocekivati cuda.Mi danas moramo okrenuti se ka

MOZE.A ne mozda.Mozda bude.Ili bit ce bolje iduce godine.Hoce li?Podsjecaju me Bosnjaci na rahmetli oca?A sta ako ne bude bolje iduce godine.Zivimo za sad.U ovo vrijeme.A ne 2025 ili 1995

Jesu li Jajcani kukavice?Ne,nikad ne bih zelio da kazem takvo sta.Rodjak mi je bio u 17 Krajiskoj i pricao mi je kako su mu Jajcani par puta guzove spasili.I da su bili dobri borci.Ali,nije bitna HRABROST
Bitno je da se PROMJENI nesto.Nije vazno sad sta je bilo 1995 nego sta se desava 2015.A u 2015.Ta hrabrost mora da se iskaze kroz promjenu sistema vlasti u toj opcini.Ukidanju Ep Hz Hb i drugih stvari.Dostajanstven zivot Bosnjaka.I ulaganja u privredu tog kraja

Sredite to.Idemo dalje.Tu je problem

Naravno,da mi je drago sto je nastava na Bosanskom sad u Braci Jezercic skoli.Ali mora se vise

Ne smijemo cekati 2020.S svim organima paradrzave Herceg Bosne i finansiranja te teroristicke tvorevine Kordica,Blaskica i ostalih

A to se radi ponajvise EKONOMIJOM I PLANIRANJEM
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Odgovorite