☑ Pravila foruma i savjeti

Zeničko-dobojski kanton

Moderator/ica: Drina

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Općina Usora

Post Postao/la ABen » 14 maj 2015 15:10

Kad vec se jedu govna onda im treba dati i opcinu Stup i jos nekoliko opcina u Tuzlanskom kantonu. I kao ovdje omoguciti im sve, zasto bi ispastali samo neki drugi?
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

327
Član
Postovi: 123
Pridružen/a: 08 mar 2015 16:52

Re: Općina Usora

Post Postao/la 327 » 15 maj 2015 16:08

Pa majko mila koji smo mi debili, pa dobro je da ima uopce Bosnjaka u Bosni, jer da je do nas samih Bosnjaka vec bi nestali..ta Usora je izmisljena opcina, koja jede kantonalni proracun bez ikakve logike. Pa ovi Rvati su zasticeni u ZDK bolje nego u ZHK, ja ne razumijem jel nekom cilj da napravi ZDK "mjesovitom zupanijom" ili koji vrag? Prvo im se prekrajaju granice opcina Maglaj i Zavidovici kako bi Zepce bilo vjestacki u tom trenutku pretvoreno u "rvatsko", pa im se daje opcina Usora koja se odrzava iz kantonalnog budzeta, dakle hrvatska opcina se financira iz kantona u kojem je debela bosnjacka vecina, sta je sljedece opcina "rvacka" Kraljeva Sutjeska koja ce takodje da se placa bosnjackim parama???

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Općina Usora

Post Postao/la amkos » 15 maj 2015 23:48

Boze sacuvaj. Staje pamet.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Općina Usora

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 16 maj 2015 04:37

Okruženi. U enklavi. Pored Jelaha i Tešnja.
Iskreno, mislim da im ovo neće puno pomoći - ali daleko od toga da Bošnjake Vlaški predstavnici u SDA još jednom nisu izdali i prodali. Jesu. Vrijeme se okrenuti Bošnjačkim strankama. Sefer, Cerić i ostali. Nema smisla i gubiti vrijeme razmišljajući o ovim SDA vlasima.
Samo BiH.

atif
Član
Postovi: 6257
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Općina Usora

Post Postao/la atif » 16 maj 2015 09:01

Koliki je procenat bosnjaka u usori?

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Općina Usora

Post Postao/la ABen » 16 maj 2015 09:21

hamza je napisao/la:Koliki je procenat bosnjaka u usori?
Pogledaj zivorodjene i umrle i bit ce ti sve jasno kuda ide ta opcina. Koliki je nas udio.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

327
Član
Postovi: 123
Pridružen/a: 08 mar 2015 16:52

Re: Žepče

Post Postao/la 327 » 19 maj 2015 00:30

Dakle i po onom njihovom debilu nema u Zepcu preko 14 000 Rvata, jer on kaze Zepce+Seher 14 804 katolika, a mi ovdje imamo fino podatke za zupu Novi Seher i znamo da Novi Seher 131 katolik, Galovac 148, Mladosevica 438 i Strupina 390 su opcina Maglaj, tako da opcina Zepce ima 14 804- 131- 148- 438- 390 = 13 697 katolika maksimum maksimuma :D Drago mi je sto se ispostavilo tacnim ono sto sam od pocetka govorio da ih nema ni 14 000 a kamoli 15 000

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Žepče

Post Postao/la Jack » 19 maj 2015 00:51

Popisano 19 100 katolika na popisu.Masalah.Znaci 5000 vise nego sto ih je tamo.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

327
Član
Postovi: 123
Pridružen/a: 08 mar 2015 16:52

Re: Žepče

Post Postao/la 327 » 19 maj 2015 00:57

Jack je napisao/la:Popisano 19 100 katolika na popisu.Masalah.Znaci 5000 vise nego sto ih je tamo.
Vidjeli smo i to ima sela u kojima popisano do 150 % vise Rvata nego sto crkva kaze da tamo ima katolika...nadam se da ce im se to jako gadno vratiti

327
Član
Postovi: 123
Pridružen/a: 08 mar 2015 16:52

Re: Maglaj

Post Postao/la 327 » 21 maj 2015 14:57

http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika ... /150521066
No, kako portal Klix.ba saznaje od mještana ovoga mjesta, u porodici Avdića često je dolazilo do sukoba, pa čak i nasilja u porodici, a prilikom kojeg je intervenisala i policija.

Navodno, ubijeni Avdić bio je sklon alkoholu. Mještani pretpostavljaju da su problemi supružnika koji inače imaju dvoje odrasle djece sinoć kulminirali.
Alkohol je majka svih zala :|

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Vares

Post Postao/la Bosni » 21 maj 2015 23:02

http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih/ ... i-u-strajk
Vareš: Svi zaposleni u općinskoj administraciji stupili u štrajk, bez plate četiri mjeseca

Generalni štrajk državnih službenika i namještenika organa uprave Općine Vareš počeo je jutros u osam sati, a razlozi su neisplaćene četiri plaće i neizmireni doprinosi za duže razdoblje.

-Sindikalna podružnica samostalnih sindikata državnih službenika i namještenika potpisala je Sporazum s općinskim načelnikom o načinu rada za vrijeme štrajka u kojem je definirano koje službe će raditi i koje usluge će građani moći obaviti. Primorani smo na ovakav način izražavanja nezadovoljstva jer nam je došlo do guše - rekao je predsjednik sindikalne podružnice Miralem Musa.

Navodi da imaju ukupno 56 članova sindikata i to je 90 posto uposlenika svih radnika u općinskom organu uprave, a gotovo svi su potpisali izjave o stupanju u štrajk.

-Građani će i dalje moći dobiti usluge u općini u skladu sa Sporazumom koji je potpisan, ali isto tako mi nikome ne možemo zabraniti da radi i ako nije član sindikata - dodaje Musa.

Napominje da će se štrajk odvijati unutar zgrade Općine, a svi zaposlenici su dužni biti na svojim radnim mjestima. Također, svakodnevno će se održavati sastanci sindikata s menadžmentom Općine kako bi imali informacije o mogućim promjenama.

-U potpunosti razumijem nezadovoljstvo uposlenika zbog neisplaćenih plaća za ovu godinu, ali sve je ovo posljedica teškog stanja u kojem se našla naša općina iz već dobro poznatih razloga. Očekujemo pomoć Vlade ZDK i Vlade FBiH u rješavanju novonastalih problema, jer bez pomoći viših instanci mi ne možemo izaći iz ove krize - rekao je načelnik općine Avdija Kovačević.

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: Općina Usora

Post Postao/la krhan » 23 maj 2015 18:12

Eno Semsudin Mehmedovic veli kod Senada na FACE-u, da ima preko 800 Bosnjaka u Usori i da niko o njima ne vodi brigu.


Halalite zaboravio sam link postaviti :sofa:

https://www.youtube.com/watch?v=AI-FFFtdCLM
Zadnja izmjena: krhan, dana/u 23 maj 2015 23:04, ukupno mijenjano 1 put.
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
Zenicaninn
Član
Postovi: 1077
Pridružen/a: 27 okt 2013 23:03

Re: Općina Usora

Post Postao/la Zenicaninn » 23 maj 2015 22:06

Ako se uzme trenutne podatke sto imamo. To je preliminarni broj od 7568 i 800 Bošnjaka sto je Mehmedovic naveo onda mi cinimo 10-11% stanovništva Usore.

Procenat moze samo više iznositi jer su se katolici i u ovoj opcini "duhove" popisali kako se moze viditi po broju zivorodjenih.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَـنِ الرَّحِيمِ

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

لاَ يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُواْ مَا بِأَنفُسِهِمْ

“Allah neće promijeniti stanje jednog naroda sve dok taj narod ne promijeni samoga sebe!” (Er-Ra’d, 11.)

327
Član
Postovi: 123
Pridružen/a: 08 mar 2015 16:52

Re: Općina Usora

Post Postao/la 327 » 23 maj 2015 22:22

Zenicaninn je napisao/la:Ako se uzme trenutne podatke sto imamo. To je preliminarni broj od 7568 i 800 Bošnjaka sto je Mehmedovic naveo onda mi cinimo 10-11% stanovništva Usore.

Procenat moze samo više iznositi jer su se katolici i u ovoj opcini "duhove" popisali kako se moze viditi po broju zivorodjenih.
Bosnjaci su u onom dijelu Tesanjke koji pripao Usori, ima ih preko 150 u Alibegovcima,dijelovima Miljanovaca koji pripao Usori, ima ih u Zabljaku do stotine..broj ukupno oko 850-900

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Općina Usora

Post Postao/la Jack » 24 maj 2015 00:33

Mislim da je Zabljak klasican primjer naselja gdje bi se trebalo nesto vise uraditi,citaj doseljavati i kupovati nekretnine.Znam da to naselje ima tek 10% Bosnjaka,ali to je ipak otvaranje,Mi smo tu

Vedro Polje kraj Bihaca je prije 20 godina.Kad je Dayton potpisano imalo 95% Katolika i 5% Bosnjaka.Danas je tamo preko 50% Bosnjaka.Imao si otvaranje,jace zaledje.Mi imamo Tesanj kao to jace zaledje.Gusto naseljen kraj s jakim selima.Dovoljno je doci u to podrucje

Tesko je reci,jer nikad nisam dobio podatke za osnovnu skole na podrucju Usore,koliko stvarno Bosnjaka zivi tamo
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Općina Usora

Post Postao/la Bosni » 24 maj 2015 03:11

Slažem se @Jack i @Zenicanin, ali sve to je bezveze ako i dalje imamo svijest i jedinstvo kakvo imamo (zapravo nemamo). Pogledajte rezultate sa izbori iz 2012: http://izbori.ba/Rezultati/RezultatiPot ... a_183.html

Bošnjaci, umjesto da su se ujedinili i osvojili 1 ili 2 mandata (od ukupnih 13), oni su se podjelili između SDA, SDP, i NSRzB i nisu dobili nijednog vijećnika. Eto ti naše kratkovidne pamet.

327
Član
Postovi: 123
Pridružen/a: 08 mar 2015 16:52

Re: Općina Usora

Post Postao/la 327 » 24 maj 2015 10:34

Jack je napisao/la:Mislim da je Zabljak klasican primjer naselja gdje bi se trebalo nesto vise uraditi,citaj doseljavati i kupovati nekretnine.Znam da to naselje ima tek 10% Bosnjaka,ali to je ipak otvaranje,Mi smo tu

Vedro Polje kraj Bihaca je prije 20 godina.Kad je Dayton potpisano imalo 95% Katolika i 5% Bosnjaka.Danas je tamo preko 50% Bosnjaka.Imao si otvaranje,jace zaledje.Mi imamo Tesanj kao to jace zaledje.Gusto naseljen kraj s jakim selima.Dovoljno je doci u to podrucje

Tesko je reci,jer nikad nisam dobio podatke za osnovnu skole na podrucju Usore,koliko stvarno Bosnjaka zivi tamo
Sto se tice Zabljaka znam da neki nasi su tamo uzimali kuce jer je pozicija naselja jako pogodna za nas Bosnjake, odmah na magistralnom putu izmedju Jelaha i Karusa, a na tom potezu je sve bosnjacko i tamo smo sve jaci i jaci, druga sela opcine Usora su malo dalje od magistralne komunikacije i tako manje interesantna za doseljavanje...sto se tice skola mislim da ce se tesko utvrditi broj Bosnjaka tamo jer oni idu u tesanjske skole koje su po bosanskom jeziku, a ovi iz Alibegovaca mozda cak idu i u Matuzice, Hrvati idu u jednu skolu koja je po hrvatskom jeziku...tako da se njihov broj lahko utvrdi

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Općina Usora

Post Postao/la ABen » 24 maj 2015 12:32

Da se ukljucim malo u ovu diskusiju.

Gledamo Zenicko-Dobojski Kanton, i pocnimo sa vladom.

SDA 5 ministara
DF 3 minstra
HDZ 2 minstra (dobili glasackim putem 1/2 minstra, dobili od SDA 2 i to jos ministra financija i pravde, najvaznije ministartvo financija u kantonu.)
Andrej Kajić (Ministarstvo finansija)
Zvonimir Anđelić (Ministarstvo za privredu)

DF je pokraj Toga ubacila jos dvojicu.
Goran Bulajić (Ministarstvo za prostorno uređenje, promet i komunikacije i zaštitu okoline)
Bojan Gvozdenović (Ministarstvo zdravstva)

Vi ste od ZDK koji je cisto Bosnjacki skoro napravili pola/pola.

Usora i Zepce nemaju nista vise sa kantonom osima financiranja, sve nadleznosti sa kantona ste prebacili na ove dvije opcine. A opcine se i dalje financiraju od Bosnjackih para.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

327
Član
Postovi: 123
Pridružen/a: 08 mar 2015 16:52

Re: Općina Usora

Post Postao/la 327 » 24 maj 2015 12:44

ABen je napisao/la:Da se ukljucim malo u ovu diskusiju.

Gledamo Zenicko-Dobojski Kanton, i pocnimo sa vladom.

SDA 5 ministara
DF 3 minstra
HDZ 2 minstra (dobili glasackim putem 1/2 minstra, dobili od SDA 2 i to jos ministra financija i pravde, najvaznije ministartvo financija u kantonu.)
Andrej Kajić (Ministarstvo finansija)
Zvonimir Anđelić (Ministarstvo za privredu)

DF je pokraj Toga ubacila jos dvojicu.
Goran Bulajić (Ministarstvo za prostorno uređenje, promet i komunikacije i zaštitu okoline)
Bojan Gvozdenović (Ministarstvo zdravstva)

Vi ste od ZDK koji je cisto Bosnjacki skoro napravili pola/pola.

Usora i Zepce nemaju nista vise sa kantonom osima financiranja, sve nadleznosti sa kantona ste prebacili na ove dvije opcine. A opcine se i dalje financiraju od Bosnjackih para.
Mislis da meni nije to jasno i da nisam kivan na to...ali ovi se "nasi" politicari pravdaju da su im dali (HDZ-u) jedno mjesto vise u vladi ZDK da bi Bosnjaci dobili jos jedno mjesto u HNK, kao i nesto po Livanjskom kantonu, zato smo izgubili mjesta u SBK i ZDK...politika je kurva...ovdje je nas vise unistio DF sa ovim Goranima i Bojanima

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Općina Usora

Post Postao/la ABen » 24 maj 2015 13:20

327 je napisao/la: Mislis da meni nije to jasno i da nisam kivan na to...ali ovi se "nasi" politicari pravdaju da su im dali (HDZ-u) jedno mjesto vise u vladi ZDK da bi Bosnjaci dobili jos jedno mjesto u HNK, kao i nesto po Livanjskom kantonu, zato smo izgubili mjesta u SBK i ZDK...politika je kurva...ovdje je nas vise unistio DF sa ovim Goranima i Bojanima
Nekazem ja tebi direktno nista. Ali ovi iz SDA trguju sa nama kako im se da. Ovo je samo ubacivanje da bi bilo pola pola. Nemogu vijerovati sta su uradili sa ZDK i sa SBK.

Od 10 ministra, 4 katoljika i jos ako imas kojeg Bosnaca ili nesto slicno nemozes nista bez njih.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Odgovorite