☑ Pravila foruma i savjeti

Zeničko-dobojski kanton

Moderator/ica: Drina

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Olovo

Post Postao/la noel malcolm » 24 aug 2015 18:15

amkos je napisao/la:Ja koliko znam dosta mladih iz Olova sele za Sarajevo, gdje se zene, udaju itd. :ljulja:
Evo i kod nas je prošle godine momak iz Olova došao , oženio se i nastanio ovdje.

Ljetos mu se pridružio i komšija , takođe momak, već postaje trend.... :mrgreen:
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Tešanj

Post Postao/la noel malcolm » 09 sep 2015 19:10

1 120 000 KM za novu zgradu biblioteke u Tešnju!

http://www.klix.ba/vijesti/bih/u-tesnju ... /150909095
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Tešanj

Post Postao/la amkos » 10 sep 2015 00:01

Ima li u toj biblioteci knjiga "Povijest Bosne", Noela Malcolma ? :-)
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Tešanj

Post Postao/la noel malcolm » 10 sep 2015 15:32

amkos je napisao/la:Ima li u toj biblioteci knjiga "Povijest Bosne", Noela Malcolma ? :-)
Amkos, šejtančiću jedan :respekt: :mrgreen: :lool: :stareci:

Ja sam htio da imam svoj vlastiti primjerak, pa sam kupio. :mrgreen:
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5510
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Tešanj

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 10 sep 2015 16:10

noel malcolm je napisao/la:
amkos je napisao/la:Ima li u toj biblioteci knjiga "Povijest Bosne", Noela Malcolma ? :-)
Amkos, šejtančiću jedan :respekt: :mrgreen: :lool: :stareci:

Ja sam htio da imam svoj vlastiti primjerak, pa sam kupio. :mrgreen:
Evo moje kopije na stolu. :zastava:
Samo BiH.

Dezidijat
Član
Postovi: 901
Pridružen/a: 20 dec 2012 00:56

Re: Tešanj

Post Postao/la Dezidijat » 10 sep 2015 21:52

ja sam prvi primjerak historije Bosne od Noela Malcoma dobio nekad 2007 godine od jarana iz Zenice, koji je porijeklom iz Trebinja. Pa kad je ljti bio kod kod tetku u Trebinju ona mu to poklonila on donio kansije u Ze pa cijelo naše društvo čitalo. Kasnije na brodu sam sreo par engleza, s kojima sam pričao o Bosni i preporučio im tu knjigu. Kad sam spomenuo Noel Malcolm, starac u društvu se zagrcno, nije mogo vjerovat da znam za tog lika, ispostavilo se da su njih dvojica zajedno bili studenti. Samo je Noel odlućio da nastavi izučavanje Balkana a taj starac je ostao na opštoj historiji UK.

Slikali smo se skupa, kaze da često pije čaj sa Noelom jako su dobri prijatelji i rekao je da će mu pokazat da se njegova knjiga dobro čita u Bosni a to mu je bila i nakana.

Nije vezano za Tešanj, al rekoh da se ubacim malo. Inaće jako cijenim tešanjski poduzetnički duh i često sam bio u tom gradu zamalo postao i tešanjski zet al na kraju prevagnulo Livno :) drag mi je svaki napredak u tom gradu. Samo bih volio da općina ulozi vise u obnovu tvrđave jer to je ogroman turistički i kulturni potencijal, napravit dobar hotel sa zanimljivim sadrzajima, muzejom i sl bi fino doprinjelo gradu

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Tešanj

Post Postao/la noel malcolm » 11 sep 2015 23:09

Dezidijat je napisao/la:ja sam prvi primjerak historije Bosne od Noela Malcoma dobio nekad 2007 godine od jarana iz Zenice, koji je porijeklom iz Trebinja. Pa kad je ljti bio kod kod tetku u Trebinju ona mu to poklonila on donio kansije u Ze pa cijelo naše društvo čitalo. Kasnije na brodu sam sreo par engleza, s kojima sam pričao o Bosni i preporučio im tu knjigu. Kad sam spomenuo Noel Malcolm, starac u društvu se zagrcno, nije mogo vjerovat da znam za tog lika, ispostavilo se da su njih dvojica zajedno bili studenti. Samo je Noel odlućio da nastavi izučavanje Balkana a taj starac je ostao na opštoj historiji UK.

Slikali smo se skupa, kaze da često pije čaj sa Noelom jako su dobri prijatelji i rekao je da će mu pokazat da se njegova knjiga dobro čita u Bosni a to mu je bila i nakana.

Nije vezano za Tešanj, al rekoh da se ubacim malo. Inaće jako cijenim tešanjski poduzetnički duh i često sam bio u tom gradu zamalo postao i tešanjski zet al na kraju prevagnulo Livno :) drag mi je svaki napredak u tom gradu. Samo bih volio da općina ulozi vise u obnovu tvrđave jer to je ogroman turistički i kulturni potencijal, napravit dobar hotel sa zanimljivim sadrzajima, muzejom i sl bi fino doprinjelo gradu
Hotel se gradi, na godinu u ljeto će biti gotov, vidimo se na kahvi. :P
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
BH-HZ
Član
Postovi: 1284
Pridružen/a: 17 nov 2012 21:22

Re: Žepče

Post Postao/la BH-HZ » 20 okt 2015 19:50

http://vijesti.bosnjaci.agency/stanovni ... e-za-zimu/

Gdje je nas jaran iz Zepca da nam kaze jesu li ove kuce napravljene u Zeljeznom Polju ili u nekom drugom naselju?
Bosna Bosnjacima!

Timer SS
Član
Postovi: 45
Pridružen/a: 25 okt 2015 21:03

Re: Žepče

Post Postao/la Timer SS » 26 okt 2015 01:56

Kakve su naše predispozicije u gradu u slijedećih 10 - 20 godina, inače Žepče bi bilo poput Bugojna koji je ARBiH držala cijelo vrijeme da je rahmetli general Alagić deblokira Maglaj, ne bi ih tu danas bilo ni 15 % a mi bi sigurno dminirali u gradu do 95 % a na opštini možda i 80 %.

Dezidijat
Član
Postovi: 901
Pridružen/a: 20 dec 2012 00:56

Re: Žepče

Post Postao/la Dezidijat » 26 okt 2015 18:13

Timer SS je napisao/la:Kakve su naše predispozicije u gradu u slijedećih 10 - 20 godina, inače Žepče bi bilo poput Bugojna koji je ARBiH držala cijelo vrijeme da je rahmetli general Alagić deblokira Maglaj, ne bi ih tu danas bilo ni 15 % a mi bi sigurno dminirali u gradu do 95 % a na opštini možda i 80 %.
Zepce je cuvano za trampe, trebale su nam te ustaše u okruzenju kao ''leverage'' zbog Bosnjaka u okruzenom Livnu, Duvnu i Stocu. A naravno i radi drugih trgovina, ja sam često u Zepču, imam tamo familije dosta s majčine strane, za 10tak godina vjerujem da će Bošnjaci doći na 60% stanovništva razlog je stalno odseljavanje hrvata ali stabilna ekonomska pozicija Bošnjaka tog kraja.

Neko je maloprije pitao za nove kuće gdje se grade, nove kuće za stanovnike Zeljeznog Polja se prave pred ulazak u Zepce, pored magistralnog puta, blizu su Begov Hana mjesto Hanovi. Nije loša pozicija ako se uzme u obzir da im je pozadina Begov Han i Kovaniči pa tako sve do Zenice.

Timer SS
Član
Postovi: 45
Pridružen/a: 25 okt 2015 21:03

Re: Žepče

Post Postao/la Timer SS » 26 okt 2015 18:40

Hvala na lijepom odgovoru i jako mi je drago čuti da smo stabilni u Žepču, barem što se finansija tiče, da li imamo džamiju u gradu?

I nisam baš siguran to što kažeš za Livno i Stolac, jer koliko znam tamo su sve džamije porušene i u Livnu i u Stolcu, u Stolcu čak 4 džamije čini mi se, pa tako ne vjerujem da su džamije porušili a da narod nisu protjerali i poubijali u tim gradovima !

Avatar
BH-HZ
Član
Postovi: 1284
Pridružen/a: 17 nov 2012 21:22

Re: Žepče

Post Postao/la BH-HZ » 26 okt 2015 18:49

Dezidijat je napisao/la:
Timer SS je napisao/la:Kakve su naše predispozicije u gradu u slijedećih 10 - 20 godina, inače Žepče bi bilo poput Bugojna koji je ARBiH držala cijelo vrijeme da je rahmetli general Alagić deblokira Maglaj, ne bi ih tu danas bilo ni 15 % a mi bi sigurno dminirali u gradu do 95 % a na opštini možda i 80 %.
Zepce je cuvano za trampe, trebale su nam te ustaše u okruzenju kao ''leverage'' zbog Bosnjaka u okruzenom Livnu, Duvnu i Stocu. A naravno i radi drugih trgovina, ja sam često u Zepču, imam tamo familije dosta s majčine strane, za 10tak godina vjerujem da će Bošnjaci doći na 60% stanovništva razlog je stalno odseljavanje hrvata ali stabilna ekonomska pozicija Bošnjaka tog kraja.

Neko je maloprije pitao za nove kuće gdje se grade, nove kuće za stanovnike Zeljeznog Polja se prave pred ulazak u Zepce, pored magistralnog puta, blizu su Begov Hana mjesto Hanovi. Nije loša pozicija ako se uzme u obzir da im je pozadina Begov Han i Kovaniči pa tako sve do Zenice.
Dobro je da se gradi sto blize gradu Zepcu tako cemo ostati u povoljnoj poziciji i zadrzati vecinu u samom gradu.
Bosna Bosnjacima!

Ciljuge1
Član
Postovi: 157
Pridružen/a: 03 nov 2012 19:47

Re: Žepče

Post Postao/la Ciljuge1 » 27 okt 2015 13:41

Timer SS je napisao/la:Hvala na lijepom odgovoru i jako mi je drago čuti da smo stabilni u Žepču, barem što se finansija tiče, da li imamo džamiju u gradu?

I nisam baš siguran to što kažeš za Livno i Stolac, jer koliko znam tamo su sve džamije porušene i u Livnu i u Stolcu, u Stolcu čak 4 džamije čini mi se, pa tako ne vjerujem da su džamije porušili a da narod nisu protjerali i poubijali u tim gradovima !
Kad sam prolazio kroz Zepce video sam dvije dzamije,jedna je bila vise ko prigradska a druga je bila u centru.Mada je Zepce mali gradic.
Sto se tice Livna tu nisu sve dzamije porusene,mislim da je samo jedna srusena.

Ciljuge1
Član
Postovi: 157
Pridružen/a: 03 nov 2012 19:47

Re: Žepče

Post Postao/la Ciljuge1 » 27 okt 2015 13:55

BH-HZ je napisao/la:Dobro je da se gradi sto blize gradu Zepcu tako cemo ostati u povoljnoj poziciji i zadrzati vecinu u samom gradu.
Prije desetak godina bio sam u Begovom Hanu I tu sam nocio.Zaista lijepa carsijica moglo bi se recit da je tu nekad bila I opstina.Imaju jedana zgrada poput hotela I u sklopu te zgrade ima dzamija.Tu omladina dolazi iz cjele Bosne pa I dalje I uce o svojoj vjeri gdje dolaze razni predavaci iz Zenice I Tesnja.Imaju tu neke I fabrike,posta I restorani.Zaista lijepo mjesto :zastava:

atif
Član
Postovi: 6269
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Žepče

Post Postao/la atif » 27 okt 2015 13:58

Koliko vidim Hanovi su blize zenici nego zepcu na karti.

Gdje je donja Golubinja?
Tako je u žepačkom naselju Donja Golubinja za stanovništvo iz Željeznog Polja koje je izgubilo svoje domove izgrađeno 25 stambenih objekata sa 32 stambene jedinice, a osim stambenih objekata vršena je izgradnja objekata i na pojedinačnim lokacijama.


- Caritas Švicarske izgradio je 30 stambenih objekata sa 40 stambenih jedinica u općini Žepče, od toga 25 objekata sa 32 stambene jedinice na lokaciji u Donjoj Golubinji, koju je osigurala Općina Žepče. Ostali objekti su na drugim pojedinačnim lokacijama, a predaja objekata vlasnicima planirana je koncem novembra 2015 godine - ističe Lovrić, dodajući kako je Catholic Relief Services - CRS na lokaciji novog naselja u D. Golubinji sudjelovao sa finansiranjem izrade glavnog projekta infrastrukture i izgradnjom infrastrukture (vodovod i kanalizacija) u samom naselju. Također, Fond za pomoć nastradalim od elementarne nepogode na teritoriji FBiH sudjeluje u projektu Povećanje postojećeg kapaciteta vodovoda u Donjoj Golubinjoj.
http://www.avaz.ba/clanak/201500/stambe ... ni-za-zimu

Avatar
BH-HZ
Član
Postovi: 1284
Pridružen/a: 17 nov 2012 21:22

Re: Žepče

Post Postao/la BH-HZ » 27 okt 2015 17:48

hamza je napisao/la:Koliko vidim Hanovi su blize zenici nego zepcu na karti.

Gdje je donja Golubinja?
Tako je u žepačkom naselju Donja Golubinja za stanovništvo iz Željeznog Polja koje je izgubilo svoje domove izgrađeno 25 stambenih objekata sa 32 stambene jedinice, a osim stambenih objekata vršena je izgradnja objekata i na pojedinačnim lokacijama.


- Caritas Švicarske izgradio je 30 stambenih objekata sa 40 stambenih jedinica u općini Žepče, od toga 25 objekata sa 32 stambene jedinice na lokaciji u Donjoj Golubinji, koju je osigurala Općina Žepče. Ostali objekti su na drugim pojedinačnim lokacijama, a predaja objekata vlasnicima planirana je koncem novembra 2015 godine - ističe Lovrić, dodajući kako je Catholic Relief Services - CRS na lokaciji novog naselja u D. Golubinji sudjelovao sa finansiranjem izrade glavnog projekta infrastrukture i izgradnjom infrastrukture (vodovod i kanalizacija) u samom naselju. Također, Fond za pomoć nastradalim od elementarne nepogode na teritoriji FBiH sudjeluje u projektu Povećanje postojećeg kapaciteta vodovoda u Donjoj Golubinjoj.
http://www.avaz.ba/clanak/201500/stambe ... ni-za-zimu
slika

Nedaleko od Zeljeznog Polja, uz magistralnu cestu.
Bosna Bosnjacima!

Timer SS
Član
Postovi: 45
Pridružen/a: 25 okt 2015 21:03

Re: Žepče

Post Postao/la Timer SS » 27 okt 2015 20:08

Ciljuge1 je napisao/la:
Timer SS je napisao/la:Hvala na lijepom odgovoru i jako mi je drago čuti da smo stabilni u Žepču, barem što se finansija tiče, da li imamo džamiju u gradu?

I nisam baš siguran to što kažeš za Livno i Stolac, jer koliko znam tamo su sve džamije porušene i u Livnu i u Stolcu, u Stolcu čak 4 džamije čini mi se, pa tako ne vjerujem da su džamije porušili a da narod nisu protjerali i poubijali u tim gradovima !
Kad sam prolazio kroz Zepce video sam dvije dzamije,jedna je bila vise ko prigradska a druga je bila u centru.Mada je Zepce mali gradic.
Sto se tice Livna tu nisu sve dzamije porusene,mislim da je samo jedna srusena.
Hvala na odgovoru, drago mi je čuti da imamo džamije u gradu u Žepču, to je dosta bitno i ako bi mi mogao objasnitit zašto nisu sve džamije u Livnu srušili, to mi je čudno, jer koliko znam kad su rušili, rušili su sve pa tako u Stocu nije niti jedna ostala.....
Zadnja izmjena: Timer SS, dana/u 28 okt 2015 07:35, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41331
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Žepče

Post Postao/la Jack » 28 okt 2015 03:33

Kaze se u Stocu a ne Stolcu,ustashe kazu StoLcu.Previse spamas i provociras ovdje.Otvaranje novih tema je samo za starije clanove usput
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Timer SS
Član
Postovi: 45
Pridružen/a: 25 okt 2015 21:03

Re: Žepče

Post Postao/la Timer SS » 28 okt 2015 07:36

Ispravljeno i nije mi namjera provocirati !

Dezidijat
Član
Postovi: 901
Pridružen/a: 20 dec 2012 00:56

Re: Žepče

Post Postao/la Dezidijat » 28 okt 2015 09:16

hamza je napisao/la:Koliko vidim Hanovi su blize zenici nego zepcu na karti.

Gdje je donja Golubinja?
Tako je u žepačkom naselju Donja Golubinja za stanovništvo iz Željeznog Polja koje je izgubilo svoje domove izgrađeno 25 stambenih objekata sa 32 stambene jedinice, a osim stambenih objekata vršena je izgradnja objekata i na pojedinačnim lokacijama.


- Caritas Švicarske izgradio je 30 stambenih objekata sa 40 stambenih jedinica u općini Žepče, od toga 25 objekata sa 32 stambene jedinice na lokaciji u Donjoj Golubinji, koju je osigurala Općina Žepče. Ostali objekti su na drugim pojedinačnim lokacijama, a predaja objekata vlasnicima planirana je koncem novembra 2015 godine - ističe Lovrić, dodajući kako je Catholic Relief Services - CRS na lokaciji novog naselja u D. Golubinji sudjelovao sa finansiranjem izrade glavnog projekta infrastrukture i izgradnjom infrastrukture (vodovod i kanalizacija) u samom naselju. Također, Fond za pomoć nastradalim od elementarne nepogode na teritoriji FBiH sudjeluje u projektu Povećanje postojećeg kapaciteta vodovoda u Donjoj Golubinjoj.
http://www.avaz.ba/clanak/201500/stambe ... ni-za-zimu
Nemoj da te zbuni mapa između Zenice i Zepča imaš par mjesta istog imena, mozda si ti na mapi vidio MZ Hanovi kod Vranduka. Imaš manje mjesto također istog imena u Zepču ti hanovi su dio MZ Donje Golubinje.

Odgovorite