☑ Pravila foruma i savjeti

Body Building

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Body Building

Post Postao/la amkos » 12 mar 2017 01:14

Koristite li vi steroide i da li to preporucujete pocetnicima i kakve su posljedice tih steroida po zdravlje ?
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

enis1991
Član
Postovi: 335
Pridružen/a: 24 nov 2012 21:16

Re: Body Building

Post Postao/la enis1991 » 12 mar 2017 01:15

Jesi li ovo ti druže ? Dobar si. Skoro k'o @Jack
Ne bih bas rekao,ali dobro. :respekt:[/quote]
Jack ocekivao sam takav odgovor . Hahaha
Stavi ti svoju sliku . Eto izazova .

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Body Building

Post Postao/la amkos » 12 mar 2017 01:18

enis1991 je napisao/la:
Jesi li ovo ti druže ? Dobar si. Skoro k'o @Jack
Ne bih bas rekao,ali dobro. :respekt:
Jack ocekivao sam takav odgovor . Hahaha
Stavi ti svoju sliku . Eto izazova .[/quote]

Ali bez nove majice. :bench: :respekt:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7353
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Body Building

Post Postao/la Drina » 12 mar 2017 01:26

Pa cisto sumnjam da bih mogao podici 100kg na benchu. Ustvari ne sumnjam vec sam siguran.

Ici cu ponovo u ponedjeljak. Stavit cu 50kg pa cu vidjeti mogu li dici 10X. Ako osjetim da ima "jos" lufta pokusat cu 60 kao sto si rekao i tako dalje.

Javit cu ti u ponedjeljak navecer koliko sam digao

A steroide svakako ne bih uzimao. ;)
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Body Building

Post Postao/la Jack » 12 mar 2017 01:31

Ici cu ponovo u ponedjeljak. Stavit cu 50kg pa cu vidjeti mogu li dici 10X. Ako osjetim da ima "jos" lufta pokusat cu 60 kao sto si rekao i tako dalje.
Nkad ne moj dizati tezinu vise od 6 puta.Ako dizes vise,potrosis energiju radeci repeticije,i na kraju za sat jedan neces imati snage da dizes bilo sta
Uvijek radi od 4-6 puta.Nikad vise

Ako mozes dici 60 kila 6 puta.Onda stavi 70 kila i vidi koliko ces moci dignuti to puta
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7353
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Body Building

Post Postao/la Drina » 12 mar 2017 10:55

Jack je napisao/la:
Ici cu ponovo u ponedjeljak. Stavit cu 50kg pa cu vidjeti mogu li dici 10X. Ako osjetim da ima "jos" lufta pokusat cu 60 kao sto si rekao i tako dalje.
Nkad ne moj dizati tezinu vise od 6 puta.Ako dizes vise,potrosis energiju radeci repeticije,i na kraju za sat jedan neces imati snage da dizes bilo sta
Uvijek radi od 4-6 puta.Nikad vise

Samo 6 puta?

Sjecam se da mi je onaj trener napravio plan i da sam trebao dizati u serijama od po 3X10
A gledao sam neke video snimke na YT i tamo su savjetovali serije od 10-12.

Mada kada sam gledao neke snimke u vezi sklekova neki su pricali da velike serije ne sluze nicemu osim da povecas izrdrzljivost misica. To jeste velike serije ne doprinose rastu misica. Pa je bolje raditi krace serije ali u razlicitim pozicijama.

Gledajuci ove snimke i slusajuci te ljude vidi se da ne mozes samo uci u fitnes salu i dizati nasumicno tegove. Moras napravi neki plan i redoslijed.

A sto se tice hrane. Ima li nesto sto pomogne da ne bole misici poslije treninga :mrgreen:
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Body Building

Post Postao/la Jack » 12 mar 2017 21:41

Steroide ne treba koristiti ako si pocetnik.Uglavnom ako ne koristit zastitu protiv steroida.Moze ti otici jetra.Kao i slabljenje srca,pa poslije srcani
Misici obicno bole nakon treninga,sto je znak da si trenirao misice.Ako ne boli to je znak da si sve pogresno radio

tacno tako.Izmedju 4-6 puta,.Pusti se ti tog tvog ''trenera''.Jack vise zna od njega
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7353
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Body Building

Post Postao/la Drina » 12 mar 2017 22:13

A sta je sa ovim dodacima kao ; whey, BCAA itd
Vidim to prodaju i supermaketima ovdje
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Body Building

Post Postao/la Jack » 12 mar 2017 22:17

Whey je sinteticki protein.Pocetnici ne bi trebali da koriste proteine.Makar prvu godinu.

Nevazno.Kupi fish oil ili neki vitamin
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Body Building

Post Postao/la Zmaj » 12 mar 2017 23:16

amkos je napisao/la:
Prica po 2 sata.Nemam ja zivaca da ga slusam toliko.Ali jeste smijesan i kako prica i hoda.
Ja sam ga uspio preslusati 15 minuta. :mrgreen:
Ali interesantna je prica o ovom Zyss-u. Nisam ranije cuo za ovo. Cuj umro momak u 21-oj.. :oci: E svasta. :roll: Bio neka ikona u body buildingu.
Da umro je od srcanog u 21-oj godini. Imao je probleme sa srcem a i koristijo je steroide. Super kombinacija... not.
Drina je napisao/la:
Jack je napisao/la:
Ici cu ponovo u ponedjeljak. Stavit cu 50kg pa cu vidjeti mogu li dici 10X. Ako osjetim da ima "jos" lufta pokusat cu 60 kao sto si rekao i tako dalje.
Nkad ne moj dizati tezinu vise od 6 puta.Ako dizes vise,potrosis energiju radeci repeticije,i na kraju za sat jedan neces imati snage da dizes bilo sta
Uvijek radi od 4-6 puta.Nikad vise
Samo 6 puta?

Sjecam se da mi je onaj trener napravio plan i da sam trebao dizati u serijama od po 3X10
A gledao sam neke video snimke na YT i tamo su savjetovali serije od 10-12.

Mada kada sam gledao neke snimke u vezi sklekova neki su pricali da velike serije ne sluze nicemu osim da povecas izrdrzljivost misica. To jeste velike serije ne doprinose rastu misica. Pa je bolje raditi krace serije ali u razlicitim pozicijama.

Gledajuci ove snimke i slusajuci te ljude vidi se da ne mozes samo uci u fitnes salu i dizati nasumicno tegove. Moras napravi neki plan i redoslijed.

A sto se tice hrane. Ima li nesto sto pomogne da ne bole misici poslije treninga :mrgreen:
1-4 reps: Snaga.
5-8 reps: Snaga i masa.
8-12 reps: Masa, malo snage i izdržljivosti.
12-20 reps: Izdržljivost i masa.
20+ reps: Najvise izdržljivost, malo mase.

Drina je napisao/la:A sta je sa ovim dodacima kao ; whey, BCAA itd
Vidim to prodaju i supermaketima ovdje
Bacanja para za tvoje potrebe.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Body Building

Post Postao/la Jack » 13 mar 2017 05:04

1-4 reps: Snaga.
5-8 reps: Snaga i masa.
8-12 reps: Masa, malo snage i izdržljivosti.
12-20 reps: Izdržljivost i masa.
20+ reps: Najvise izdržljivost, malo mase

Ja ti ne bih preporucivao dizanje po 10 reps,jer te izmori psihicki i fizicki,stalno
Uostalom,onda ti je bolje da se uclanis u atletski klub

Ja bih isao na 5-8 reps sto se toga
Uostalom probaj i vidi kako.Nemoj 10 puta dizati takvo sta.Bench je zahtjevna vjezba ti si tek dosao tamo.Ne moze se to nauciti preko dana ili mjeseca.Ima taktika,kako da dizes.Mnogi misle da je to dignes i spustis.I kraj price,ali ima dosta taktike i tehnike.Mozes se ozlijediti.

Ja uvijek gledam i trazim nekog u teretani.Spot.Ili give me lift off.Jer sam se bojim a kad on digne sipku,Makar znam da imam nekog,ako slucajno ne uspijem u tome

1-4 reps nije za tebe jer ne dizes neku abnormalnu tezinu.Pod jacu tezinu mislim na 100+ kila.Ti si tek dosao i radi to

I obavezno radi ledja posebno.Ledja i ramena,ili samo ledja

Ne zanemaruj ramena
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7353
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Body Building

Post Postao/la Drina » 13 mar 2017 10:49

Zmaj
Pa ne bi mi bio problem uzeti taj dodatak. Bar kada je novac u pitanju. Vise sam mislio je li to stetno za zdravlje.
Vidio sam da skoro svi to spominju i da pomaze u rekuperaciji.

Ali mislim da si shvatio da meni nije cilj da se nabildam vec vise da odrzim formu. A i ovaj fitness centar gdje idem je vise namjenjen za to. Vecina masina ne prelazi 100kg tezine.

Jack
Pa u pravu si da se ne mozes zaletiti ko sivonja i dizati maximum od prvog dana. Mislim da mozes unistiti misic. Tesko je to sanirati poslije.

Ja sam igrao fudbal i ozlijedio sam ligamente u koljenu kas sam imao 16 god i dan danas to nije oporavljeno 100%.

Tako da je bolje ici lagano i pitati one koji imaju vise iskustva.


Veceras cu se okusati na benchu. To je ipak neko mjerilo snage :showoff: :bench:
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Body Building

Post Postao/la Jack » 13 mar 2017 18:04

Pa ne bi mi bio problem uzeti taj dodatak. Bar kada je novac u pitanju. Vise sam mislio je li to stetno za zdravlje.
Nije.Whey je sinteticki protein.Protein imas u pilecim prsima,tunjevini.raznoj ribi.Ovo je samo isjeckan protein u prahu.

Zmaj je objasnio da su steroidi stetni za zdravlje.Ako imas problema s srcem mogu te ubiti.Posebno ono s Zyzzom

Radi kako hoces.Ne trebas brinuti oko zdravlja ako zelis samo Whey ili Creatine
Veceras cu se okusati na benchu. To je ipak neko mjerilo snage
Pa jeste.Najvece ali nije jedino.Neko je bolji u mrtvom dizanju,neko u cucnju,a neko u benchu.Bench je najbolji indikator snage,ali nije jedini

Pa nam javi kako je to ispalo :bench:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Gost1
Član
Postovi: 277
Pridružen/a: 20 okt 2012 04:48

Re: Body Building

Post Postao/la Gost1 » 13 mar 2017 19:13

Ne steroidi. Ne steroidi. Ne steroidi...

Koji vitamin? ima oni koji imaju 100% DV ili oni koji >100%(1,000% Vitamin B....) ko za treniranje.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7353
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Body Building

Post Postao/la Drina » 13 mar 2017 21:05

Da ponovim jos jednom. Necu uzimati steroide. :mrgreen: Ne vidim smisao toga.
Vise sam mislio na ovaj whey i neke ove proteinske cokoladice i slicno da me ne bole ruke nakon treninga

A evo kako je bilo veceras.

- prvo sam "pedalao" 15-tak min na biciklu. Presao sam 5km. Znam. Djeciji ritam ali ok :mrgreen: Samo malo da se zagrijem. Nije zgoreg.
- kasnije sam odradio 3 x 10 na nekoj masini gdje sjedis i ima dvije rucke sa strane i dizes od dole prema gore skroz iznad glave. Na pocetku su ruke u visini ramena ali kada podignes iznad glave onda se te rucke dodiruju. Na njoj pise da je to za ramena. Jack je preporucio da zagrijem ramena. Tu sam stavio 43kg. Sljedeci level je teg od dodatnih 7kg na toj masini. Mogao bih jos podici ali nisam zelio gubiti previse snage jer

Bench. :mrgreen: Pa uradio sam kao sto sam rekao sinoc

- 50kg seriju od 10 dizanja
- 60kg seriju od 6 dizanja
- 70kg seriju od 6 dizanja
- 80kg seriju od 6 dizanja

ovo od 50-60kg sam uradio bez problema
Na 70kg sam "osjetio tezinu". Morao sam se truditi da podignem
Na 80kg su drhtale ruke ali sam odradio ispravno

Mozda sam mogao pokusati i malo jace. Mozda koju kg vise ali sam ostavio za drugi put jer sam bio zadovoljan sto sam uspio podici svoju tezinu. 8-)

Isto sam to odradio previse brzo. Mozda sam odmarao do 2min max izmedu serija.

Iskreno dalo mi je motivaciju da ciljam 100kg. Moram dobaciti do 100kg. To mi je buduci cilj.

Ukupno sam trenirao 2h. Vise se nisam vracao na bench. Radio sam na masinama za ramena i bicepse. Prosli put su me misici bolili tek naredni dan dok veceras vec osjetim bol. Mislim da ce biti gadno sutra :)
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Body Building

Post Postao/la Jack » 13 mar 2017 23:16

Ako mozes dici 80 kila 6 puta.
Mozes dici 90 kila garant.

A kad ti ja tako kazem onda jeste.Zapravo ako mozes dci 80 kila 6 puta.Mozda mozes dici i 95 kilograma

Mani se bicikla i tih stvari.Ides tamo da dizes tegove.Ako zelis bicikl i to.Radije onda trci i ne idi u teretanu
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Body Building

Post Postao/la Jack » 14 mar 2017 05:02

Vise sam mislio na ovaj whey i neke ove proteinske cokoladice i slicno da me ne bole ruke nakon treninga
Ovaj bez uvrede,ali to je glupo.Ako nemas ozlijedu tendona kao ja.Ruke bole jer se misici aktiviraju.Whey je dobar za one koji treniraju makar godinu dana.Ti si tek krenuo.Glupost

Treba da budes ponosan jer samo 10% muskaraca moze dici svoju tezinu kad dodje u teretanu
S tim nemoj dizati nista 10 puta

I minimalno 3-4 puta sedmicno idu u teretanu.I radi nesto drugo sem prsa.Ramena,ledja..itd
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7353
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Body Building

Post Postao/la Drina » 14 mar 2017 15:48

Pa imam osjecaj da bih mogao dici koju kg vise od 80. Mozda ne bas 90 ali blizu. Jucer sam prebrzo radio serije. Nisam imao dovoljno vremena rekuperacije.

A nije sad da se nisam nikad bavio sportom. Radim redovno sklekove i mogu ih odraditi nekoliko stotina u komadu. I to ojaca bisepse.

U redu u vezi ovih dodataka. Necu uzimati taj whey i slicno. Mada sam vidio da ga prodaju i u ovom fitness centru.
Inace i danas osjecam bolove. U bisepsima, ledima, ramenima…Osjecam se prilicno slomljeno


Ici cu ponovo u cetvrtak. Sinoc sam vidio vlasnika fitness centra i prisao mi je da se upoznamo. Rekao mu se javim iduci put kad dodem i da ce oni reci jednom monitoru/treneru(ne znam kako reci) da mi napravi program. To urade besplatno za pocetnike.

A u vezi drugih vjezbi. Pa prvenstveno moram radit nesto za stomak. Trubusnjake ili sta.

Javit cu ti kada i ako prebacim 100kg na benchu. Valjda to dobacim jednom.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Body Building

Post Postao/la Jack » 14 mar 2017 22:21

Mozes dici preko 90 kila,ako pravilno dizes 80 kila 6 puta.Stavljas sipku na prsa :bench: :bench: .Ovako

Mozes dici 90 kila garantujem ti.Mozda cak i vise

Sto se tice teretane.Nema tu oporavka.Moras najmanje 4 puta sedmicno da treniras.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Gost1
Član
Postovi: 277
Pridružen/a: 20 okt 2012 04:48

Re: Body Building

Post Postao/la Gost1 » 15 mar 2017 05:53

Drina je napisao/la:Pa imam osjecaj da bih mogao dici koju kg vise od 80. Mozda ne bas 90 ali blizu. Jucer sam prebrzo radio serije. Nisam imao dovoljno vremena rekuperacije.

A nije sad da se nisam nikad bavio sportom. Radim redovno sklekove i mogu ih odraditi nekoliko stotina u komadu. I to ojaca bisepse.

U redu u vezi ovih dodataka. Necu uzimati taj whey i slicno. Mada sam vidio da ga prodaju i u ovom fitness centru.
Inace i danas osjecam bolove. U bisepsima, ledima, ramenima…Osjecam se prilicno slomljeno


Ici cu ponovo u cetvrtak. Sinoc sam vidio vlasnika fitness centra i prisao mi je da se upoznamo. Rekao mu se javim iduci put kad dodem i da ce oni reci jednom monitoru/treneru(ne znam kako reci) da mi napravi program. To urade besplatno za pocetnike.

A u vezi drugih vjezbi. Pa prvenstveno moram radit nesto za stomak. Trubusnjake ili sta.

Javit cu ti kada i ako prebacim 100kg na benchu. Valjda to dobacim jednom.
Najteze je to. Dijeta i trcanje ali ne puno, oko 20 min.

Odgovorite