☑ Pravila foruma i savjeti

Reprezentativci i potencijalni reprezent. BiH (Basketball)

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Reprezentativci i potencijalni reprezent. BiH (Basketbal

Post Postao/la ABen » 17 aug 2015 12:57

Sa Teletovicem i Djedovicem bi imali dobre sanse jer smo u grupi sa Rusijom koja je iskljucena sa takmicenja koliko sam razumio. Ako budu igrali, prvenstvo pocinje 05.09..

Znaci Rusija odpada od 6 timova. Ostaju, Francuska (die dalje), Finska (die dalje), Poljska( moze se uzeti), Izrael(moze se uzeti), sa tim bi bili u prve tri ekipe i prosli bi grupe.

Sta je tacno sa Teletovicem, Djedovicem i nurkicem? Zasto nece igrati?
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7384
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Reprezentativci i potencijalni reprezent. BiH (Basketbal

Post Postao/la Drina » 17 aug 2015 13:31

Teletovic je bio bolestan i nije igrao 6 mjeseci Tako da on i tako i tako nije u top formi. Medutim pravi razlog je taj sto je potpisao za novi klub i to za 4.5 miliona dolara i logicno da ga ovi ne zele pustiti da igra na euro.


Dedovic je uzeo njemacko drzavljanstvo sto znaci da se odrekao naseg. To je bio zahtjev njegovog kluba (Bayern) kako bi smanjili broj stranaca u klubu. Sad on ponovo trazi nas pasos ali izgleda da ce ga dobiti tek nakon eura ili tokom. Takva je procedura. On ce moci ponovo igrati za nas ali poslije eura.

Jusuf je imao operaciju koljena i tek je poceo da trenira u teretani.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Reprezentativci i potencijalni reprezent. BiH (Basketbal

Post Postao/la ABen » 17 aug 2015 14:01

Drina je napisao/la:Teletovic je bio bolestan i nije igrao 6 mjeseci Tako da on i tako i tako nije u top formi. Medutim pravi razlog je taj sto je potpisao za novi klub i to za 4.5 miliona dolara i logicno da ga ovi ne zele pustiti da igra na euro.
Teletovic je ovog mijeseca odigrao prve tri utakmice u kvalifikacijama i imao svaku preko 20 koseva. I ja mislim da je pravi razlog sto nece da igra na basketu to da ovi nezele da ga puste da igra za Bosnu.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Reprezentativci i potencijalni reprezent. BiH (Basketbal

Post Postao/la ABen » 17 aug 2015 14:12

Treba zovanti ovog malog iz Srbije Dinu Radoncica.

http://www.nbadraft.net/players/dino-radoncic
Dino Radoncic
Igra za Real Madrid u Spaniji
200cm visok
Rodjen 1.08.1999

Godiste Muse i ove zlatne ekipe. Koliko sam cuo, da je odbio Srbiju i CrnuGoru a bio je pozvan od njih na Eurobasket 2015 U16.

Highlights DINO RADONCIC ('99) Real Madrid.- MVP Torneo U16 del Genovés 2015 (BasketCantera.TV)
38cfuU3q-6Q

Highlights "Dino RADONCIC" (99) nuevo jugador Cadete del Real Madrid 2014 (BasketCantera.tv)
inY-bQtNWAE

Vidim na twitter da je prijatelj sa Musom i Sikirasem. Zlato privlaci. Sa njim bi bili blize zlatu i na sledecim Eurobasketu 2016 U18.
https://twitter.com/dinoradoncic6
slika
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7384
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Reprezentativci i potencijalni reprezent. BiH (Basketbal

Post Postao/la Drina » 17 aug 2015 14:29

ABen je napisao/la:
Drina je napisao/la:Teletovic je bio bolestan i nije igrao 6 mjeseci Tako da on i tako i tako nije u top formi. Medutim pravi razlog je taj sto je potpisao za novi klub i to za 4.5 miliona dolara i logicno da ga ovi ne zele pustiti da igra na euro.
Teletovic je ovog mijeseca odigrao prve tri utakmice u kvalifikacijama i imao svaku preko 20 koseva. I ja mislim da je pravi razlog sto nece da igra na basketu to da ovi nezele da ga puste da igra za Bosnu.

Pobrkao si. Utakmice za kvalifikacije nisu bile ovog mjeseca. To je bilo prosle godine. Teletovic je pocetkom ove godine dobio pnumoniju bio je out 6 mjeseci. No glavni razlog je njegov novi klub. Mada kad bi igrao ne bi bio 100% spreman
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Reprezentativci i potencijalni reprezent. BiH (Basketbal

Post Postao/la ABen » 17 aug 2015 14:43

Da upravu si, bile su prosle godine. Steta je.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41396
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Reprezentativci i potencijalni reprezent. BiH (Basketbal

Post Postao/la Jack » 17 aug 2015 20:00

Zvati Edina Atica.Visinom je slican Djedovicu.Momak rastura.Visok je tacno 200 cm.On nam je pola U-18 tima.Momak je zvijer.Imas jos i Amara Gegica.Zovi njega

Evo citam da ce Musa biti pozvan u seniorsku repku.Ako je to istina moramo i ove mladje talente zvati


Edin Atic je slican igrac Djedovicu.Ono sto radi pod kosem

Musa nek proba zamjeniti Teletovica

Steta sto necemo imati pravu zamjenu za Nurkica ali sta se moze

Atica treba zvati
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Reprezentativci i potencijalni reprezent. BiH (Basketbal

Post Postao/la ABen » 17 aug 2015 20:49

Evo citam da je U20 ispala u Diviziju B. Znaci ovi momci sto u bili cetvrti u U18 ce morati ici igrati U20 Divizija B. :(
Edin Atic, Amar Gegic i drugi.
http://u18men.fibaeurope.com/en/compID_ ... 8aFH1.html

Mi gubimo previse igraca na druge drzave. Objetivno gubimo oko 10 igraca godisnje na druge drzave, kad nebi brojali ove pravoslavce i katolike onda nam ostaju 3-4 igraca koja gubimo.

U20
Dino Dizdarevic igra za Njemacku
18.03.1995
1,91m
pozicija Guard
http://www.basketball-bund.de/spieler/dino-dizdarevic

Sedin Karavdicigra za Sloveniju
04.01.1995
2,02m
pozicija Centar
http://basketball.eurobasket.com/player ... ndo/264965

Treba zvati i ovog Selvedina Planincica sa 2,10m mislim da je za U18 ili U20 eurobasket
http://sfccmo.edu/pages/1118.asp?ssid=3447&bid=3591
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41396
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Reprezentativci i potencijalni reprezent. BiH (Basketbal

Post Postao/la Jack » 17 aug 2015 20:53

Bugari su ispali.Mi smo se izvukli.Uzeli smo 19 mjesto.20 zadnji ispada a to su Bugari
I prvi u diviziji B uskace umjesto Bugara

Da smo zijanili od Bugara.Ispali bi

Sacuvali smo se. :gut:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7384
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Reprezentativci i potencijalni reprezent. BiH (Basketbal

Post Postao/la Drina » 17 aug 2015 21:07

I ja bih ubacio Atica i Gegica sa ovim seniorima.

Mogao bi i Musa ali sam misljenja da mu treba dopustiti da odahne. Ne bi ga trebali forsirati pa da se povrijedi. Europsko je svako dvije godine. Neka se razvija. Bolje da igra u ovim kvalifikacijskim i tako polahko se uklopi medu seniore i onda da zaigra na europskom s 18god. Taman
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Reprezentativci i potencijalni reprezent. BiH (Basketbal

Post Postao/la ABen » 17 aug 2015 21:23

Mi moramo poceti vracati nase igrace i bit ce vise uspjeha. Nema nas 150 miliona da mozemo poklanjati nase igrace drugim drzavama.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Reprezentativci i potencijalni reprezent. BiH (Basketbal

Post Postao/la ABen » 17 aug 2015 22:04

Jack je napisao/la:Bugari su ispali.Mi smo se izvukli.Uzeli smo 19 mjesto.20 zadnji ispada a to su Bugari
I prvi u diviziji B uskace umjesto Bugara

Da smo zijanili od Bugara.Ispali bi

Sacuvali smo se. :gut:
Jesi siguran da samo jedan ispada?
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41396
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Reprezentativci i potencijalni reprezent. BiH (Basketbal

Post Postao/la Jack » 17 aug 2015 22:06

Nisam.Ali pricaju da smo i dalje u igri

:?
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Reprezentativci i potencijalni reprezent. BiH (Basketbal

Post Postao/la ABen » 17 aug 2015 22:19

Jack je napisao/la:Nisam.Ali pricaju da smo i dalje u igri

:?
Evo nasao sam ja na nasoj wikipediji.

Evropsko prvenstvo u košarci U-20
https://bs.wikipedia.org/wiki/Evropsko_ ... 1arci_U-20

Evropsko prvenstvo u košarci U-20, prethodno poznato kao Evropsko prvenstvo za muškarce do 22 godine', je košarkaško takmičenje osnovano 1992. godine. Do 2004. godine, održavano je svake godine, ali od 2004, održava se svake godine. Trenutni pobjednik je Srbija.

Od 2005. godine, turnir divizije B, drugi nivo Evropskog prvenstva u košarci U-20, se također organizuje. Od 2013. godine, tri najbolje plasirane ekipe svake godine su promovisane iz divizije B u prvenstvo divizije A naredne godine. Na ovaj način, tri najgore plasirane ekipa divizije A ispadaju u prvenstvo divizije B naredne godine.
Ovdje pise da tri ispadaju.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Reprezentativci i potencijalni reprezent. BiH (Basketbal

Post Postao/la ABen » 18 aug 2015 11:17

Bosnischer Nationalspieler Kikanovic wird ein Albatros
https://www.albaberlin.de/news/bosnisch ... -6213.html

21.07.2015 erstellt von Jan Buchholz

Elmedin Kikanovic, 26 Jahre alt, 2,10 Meter groß und bosnischer Nationalspieler, hat bei ALBA BERLIN einen Vertrag für zwei Jahre unterzeichnet. Der Power Forward/Center spielte in der vergangenen Spielzeit zuerst in Krasnojarsk (16,7 Punkte und 4,6 Rebounds pro Partie) und später in Nancy (17,9 Punkte und 6,3 Rebounds pro Partie). Kikanovic hat mit Roter Stern Belgrad im Eurocup und Krasnoyarsk in der Eurochallenge bereits Erfahrungen auf europäischem Niveau gesammelt und ist seit mehreren Jahren Leistungsträger der bosnischen Nationalmannschaft.

Mithat Demirel (Sportdirektor ALBA BERLIN): „Elmedin ist ein sehr gut ausgebildeter, intelligenter Innenspieler, der dem Team mit seiner Vielseitigkeit und Erfahrung Stabilität auf den beiden großen Positionen geben wird.“

Elmedin Kikanovic: „Ich bin sehr froh, jetzt für so einen ambitionierten und traditionsreichen Club wie ALBA BERLIN zu spielen. Als das Angebot kam, habe ich nicht lange überlegt und schnell zugesagt, denn aus meinem Umfeld habe ich viel Gutes über den Club gehört. Außerdem habe ich in der letzten Saison viele Spiele von ALBA gesehen und mir gefällt der intensive, aggressive Berliner Teambasketball."

Elmedin Kikanovic wurde am 2. September in Tuzla in Bosnien und Herzegowina geboren. Bei KK Sloboda Dita Tuzla erhielt er seine Basketball-Jugendausbildung und erhielt dann im Sommer 2007 im Alter von 18 Jahren seinen ersten Profivertrag beim Roter Stern Belgrad. Drei Saisons bestritt er für den serbischen Traditionsclub in der Adria-Liga und im Eurocup, wobei er von Beginn an mit 15-20 Minuten im Schnitt eine feste Rolle spielte. Zur Spielzeit 2011/2012 wechselte Kikanovic nach Russland zu Jenissei Krasnojarsk, wo er bis Mai 2015 vier Saisons aktiv war. In der abgelaufenen Spielzeit erzielte er für den russischen Club in der Eurochallenge 15,7 Punkte und 3,9 Rebounds im Schnitt pro Partie und in der VTB United League markierte er 16,7 Punkte und 4,6 Rebounds. Nach dem Ende der Saison in Krasnojarsk in diesem Jahr wechselte er noch nach Frankreich, wo er für SLUC Nancy noch Partien (fünf davon in den Playoffs bis zum Halbfinal-Aus gegen Limoges) absolvierte.

Kikanovic spielte für die U18-Nationalmannschaft von Bosnien und Herzegowina und feierte bereits mit 18 Jahren sein Debüt in der A-Nationalmannschaft seines Landes. Seitdem ist er fester Bestandteil der Auswahl.
Tim Alba Berlin ove sezone.
https://www.albaberlin.de/team/kader-20152016.html
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Reprezentativci i potencijalni reprezent. BiH (Basketbal

Post Postao/la ABen » 18 aug 2015 11:42

Ja bi zvao i ovog Dinu Dizdarevica sto igra za Njemacki klub Brosebaskets iz Bamberga, oni su osvojili titulu njemackog prvaka. Dino je ove godine igrao za njemcku u20 na eurobasketu 2015.

http://statistik.beko-bbl.de/beko-bbl/s ... r_id=19672

Mi se za kosarku nikako netrudimo, da se 30% trudimo kao za fudbal davno bi imali medalju na nekom prvenstvu.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7384
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Reprezentativci i potencijalni reprezent. BiH (Basketbal

Post Postao/la Drina » 18 aug 2015 12:04

ABen je napisao/la:Ja bi zvao i ovog Dinu Dizdarevica sto igra za Njemacki klub Brosebaskets iz Bamberga, oni su osvojili titulu njemackog prvaka. Dino je ove godine igrao za njemcku u20 na eurobasketu 2015.

http://statistik.beko-bbl.de/beko-bbl/s ... r_id=19672

Mi se za kosarku nikako netrudimo, da se 30% trudimo kao za fudbal davno bi imali medalju na nekom prvenstvu.

Ovdje si u pravu. Mnogo vise paznje posvecujemo fudbalu nego kosarci. Mozda je to i logicno jer je fudbal popularniji ali je kosarka nas nacionalni sport. U kosarci smo se plasirali na euro i u ratnom periodu. 1993 smo zauzeli 8 mjesto. Ogroman uspjeh u tim okolnostima.

Sjecam se i ove utakmice kad je Markovic demontirao hrvatsku reprezentaciju. I sve to u dresu s ljiljanima ;)

MSMhP_mkCAI

Ndw_U7aXLcU



Siguran sam da ce biti bolje u buducnosti. Sad imamo nase igrace u NBA a to odmah privlaci paznju. Plus ovaj uspjeh mladih.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Reprezentativci i potencijalni reprezent. BiH (Basketbal

Post Postao/la amkos » 18 aug 2015 13:48

Ovo je interesantno. Prije je napad trajao 30 sekundi, danas 24 sekunde. :-)
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7384
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Reprezentativci i potencijalni reprezent. BiH (Basketbal

Post Postao/la Drina » 18 aug 2015 14:03

To su prepisli od amera. Da se ubrza igra. I bolje. 6 sekundi je puno u kosarci. Mislim sasvim dovoljno da se dode na protivnicku stranu i napravi sut.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Reprezentativci i potencijalni reprezent. BiH (Basketbal

Post Postao/la amkos » 18 aug 2015 14:06

Jos samo da prepisu da cetvrtina traje 12 minuta, a ne 10. :evilxb:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Odgovorite