☑ Pravila foruma i savjeti

Reforme ustava

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5846
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Reforme ustava

Post Postao/la Abidaga » 09 jun 2016 22:39

Sud u Strazburu: Prihvaćena apelacija Stranke za BiH :zastava:
mIoGL2eCltY

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Reforme ustava

Post Postao/la Bosni » 19 jun 2016 22:23

-80wmOHy8wA

Avatar
ljiljan89
Član
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 feb 2013 14:04
Lokacija: Sarajevo

Referendum u Bosni

Post Postao/la ljiljan89 » 24 jun 2016 11:31

Koja je procedura potrebna za raspisivanjem referenduma na nivou drzave?

Mnoga pitanja ce se otvoriti sad kad nas na papiru bude +50%
Bog Bosna i Bošnjaci

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Referendum u Bosni

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 24 jun 2016 14:34

Sada kad oslabi EU, to će prvo probati Vlašćad na nivou entiteta, i tad pocinje "part 2".
Samo BiH.

Avatar
ljiljan89
Član
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 feb 2013 14:04
Lokacija: Sarajevo

Re: Referendum u Bosni

Post Postao/la ljiljan89 » 24 jun 2016 15:28

BosnjackaHercegovina je napisao/la:Sada kad oslabi EU, to će prvo probati Vlašćad na nivou entiteta, i tad pocinje "part 2".
referendum na nivou entiteta moze za pitanja koja su vezana samo za entitet... ja pitam za referendum na nivou drzave
Bog Bosna i Bošnjaci

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5846
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Referendum u Bosni

Post Postao/la Abidaga » 24 jun 2016 16:28

ljiljan89 je napisao/la:Koja je procedura potrebna za raspisivanjem referenduma na nivou drzave?

Mnoga pitanja ce se otvoriti sad kad nas na papiru bude +50%
Nema propisane procedure tako da je dovoljno da drzavna vlast proglasi referendum. A drzavna vlast je u Sarajevu tako da bosnjacka i probosanska vecina formiranjem ustavnotvorne skupstine moze donjeti sve odluke i bez referenduma. Problem je samo sto trenutno nemamo dovoljno vojske da nametnemo svoju demokratsku volju antidemokratskoj manjini u BiH.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Referendum u Bosni

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 24 jun 2016 16:32

Abidaga je napisao/la:
ljiljan89 je napisao/la:Koja je procedura potrebna za raspisivanjem referenduma na nivou drzave?

Mnoga pitanja ce se otvoriti sad kad nas na papiru bude +50%
Nema propisane procedure tako da je dovoljno da drzavna vlast proglasi referendum. A drzavna vlast je u Sarajevu tako da bosnjacka i probosanska vecina formiranjem ustavnotvorne skupstine moze donjeti sve odluke i bez referenduma. Problem je samo sto trenutno nemamo dovoljno vojske da nametnemo svoju demokratsku volju antidemokratskoj manjini u BiH.
Zato treba otvarati biznise, skolovati djecu i omladinu, i stvarati plodno tlo za otvaranje svojih, malih, firmi, razvijanju svoje industrije i ekonomije.
Ko god ima zemlju treba da kupi stoku i da razvija ogromna stada, ko god ima tehnolosko obrazovanje, da otvori inzinjersku firmu u BiH i pokusa izvoziti svoje servise ili znanje drugima vani, ko god ima mogucnost da otvori svoj biznis - to treba da uradi. A dijaspora da investira u male biznise u BiH - da se utale sa nekim od rodbine, prijatelja koje znaju da su vrijedni - pa nek se proba nesto napraviti. To je ono sto mi svi mozemo uraditi.

Kad ne moze vojno, moze ekonomski.
Samo BiH.

Avatar
ljiljan89
Član
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 feb 2013 14:04
Lokacija: Sarajevo

Re: Referendum u Bosni

Post Postao/la ljiljan89 » 24 jun 2016 20:12

Abidaga je napisao/la:
ljiljan89 je napisao/la:Koja je procedura potrebna za raspisivanjem referenduma na nivou drzave?

Mnoga pitanja ce se otvoriti sad kad nas na papiru bude +50%
Nema propisane procedure tako da je dovoljno da drzavna vlast proglasi referendum. A drzavna vlast je u Sarajevu tako da bosnjacka i probosanska vecina formiranjem ustavnotvorne skupstine moze donjeti sve odluke i bez referenduma. Problem je samo sto trenutno nemamo dovoljno vojske da nametnemo svoju demokratsku volju antidemokratskoj manjini u BiH.
To me interesovalo

hvala
Bog Bosna i Bošnjaci

abeveg
Član
Postovi: 498
Pridružen/a: 04 okt 2013 03:01

Re: Referendum u Bosni

Post Postao/la abeveg » 24 jun 2016 20:55

BosnjackaHercegovina je napisao/la:
Abidaga je napisao/la:
ljiljan89 je napisao/la:Koja je procedura potrebna za raspisivanjem referenduma na nivou drzave?

Mnoga pitanja ce se otvoriti sad kad nas na papiru bude +50%
Nema propisane procedure tako da je dovoljno da drzavna vlast proglasi referendum. A drzavna vlast je u Sarajevu tako da bosnjacka i probosanska vecina formiranjem ustavnotvorne skupstine moze donjeti sve odluke i bez referenduma. Problem je samo sto trenutno nemamo dovoljno vojske da nametnemo svoju demokratsku volju antidemokratskoj manjini u BiH.
Zato treba otvarati biznise, skolovati djecu i omladinu, i stvarati plodno tlo za otvaranje svojih, malih, firmi, razvijanju svoje industrije i ekonomije.
Ko god ima zemlju treba da kupi stoku i da razvija ogromna stada, ko god ima tehnolosko obrazovanje, da otvori inzinjersku firmu u BiH i pokusa izvoziti svoje servise ili znanje drugima vani, ko god ima mogucnost da otvori svoj biznis - to treba da uradi. A dijaspora da investira u male biznise u BiH - da se utale sa nekim od rodbine, prijatelja koje znaju da su vrijedni - pa nek se proba nesto napraviti. To je ono sto mi svi mozemo uraditi.

Kad ne moze vojno, moze ekonomski.
No, to za ekonomiju stoji ionako - a to za vojsku se ne moze vezati za to niti bilo koje drugo pitanje. Mi MORAMO svim sredstvima raditi maksimalno na tome da uspostavimo vojnu silu, apsolutno nevezano za druge stvari , makar bili najsiromasniji na svijetu - Vojsku MORAMO imati, da bi osigurali zivote nase djece, staraca, cast nasih zena, naseg naroda. Vojska nije alternativa. To organizovanje pocinje vec sa ovim "airsoft"- udruzenjima kao najnizi vid. Svako nase dijete treba da zna da rukuje pistoljem, automatiom, bombom. Posli rata smo u skolama imala obavezni predmet vojne obuke 1 sat sedmicno - i ukinula ga je evropska bagra, svima jasno zasto. Ako nemere na oficijelni nacin, moze na ovaj drugi. Isto to rade vlasi sa cetnickim udruzenjima. Mi moramo uostalom odgojiti djecu da budu pravedni ali istovremeno da jedva cekaju bilo koji argument sa strane cetnika da im se zatre klica na nasem topraku. Bilo kakvo hroktanje referendumima ili stavec mora da poput automatizma probudi cilj u nasem narodu za istrebljenjem vlaskog zivlja sa nasih prostora radi naseg opstanka i sigurnosti. I sa njima i kosmopolitske balijandere / crvene kmere koji su nam omca oko vrata.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5846
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Reforme ustava

Post Postao/la Abidaga » 21 aug 2016 21:42

TmjDlEsxfsQ

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5846
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Reforme ustava

Post Postao/la Abidaga » 23 okt 2016 21:20

Inicirano osnivanje dva nova distrikta u BiH:
https://www.youtube.com/watch?v=HyhLFBOu2Hc

atif
Član
Postovi: 6257
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Reforme ustava

Post Postao/la atif » 24 okt 2016 11:50

Latic je dobar za medjunarodne analize ali mu unutardrzavne slabo idu. Obavezno procitajte ovu analizu.

dodatne informacije:
Dipl. Ing. hadži Teufik Velagić-Tofa (1925 – 2013): http://bosnjaci.net/prilog.php?pid=50679
Darko Hudelist: https://hr.wikipedia.org/wiki/Darko_Hudelist

NA DJELU JE MEĐUNARODNA ZAVJERA PROTIV BOSNE! Latić: Bosnu neće podijeliti moćnici sa Istoka, već velesile sa Zapada!
Da li je Bakir Izetbegović iz očaja odlučio posjetiti Iran, ne znam! Ali pretpostavljam da je morao! Jer je očito na sceni velika zavjera protiv Bošnjaka od strane evropskih/kršćanskih (vele)sila

Piše: Nedžad Latić, thebosniatimes.ba

Kada sam prije petnaestak godina bio dobio ponudu da pregovaram sa Ninoslavom Pavićem, (su)vlasnikom Europa press holdinga (EPH), vezano za kupovinu štamparije Oslobođenja, ni slutio nisam da sam bio središtu možda najmoćnije njemačke ekspoziture na Balkanu.

Mene su preporučili bosanski katolici kojima sam pomogao da naplate jedan milonski transfer od jednog sarajevskog tajkuna. To je bilo vrijeme dok je moja „slušalica“ još vrijedila, jer se vjerovalo da imam „prolaz“ do predsjednika Alije Izetbegovića.

Plan je bio da Pavić kupi štampariju na koju je bio „bezecovao“ Fahrudin Radončić i da štampa svoja bosanska izdanja poput „Jutarnjeg lista“ i „Globusa“.

Na moje pitanje zašto vjeruje da bih ja to mogao realizirati, Pavić je odgovorio: “Pregovarali smo sa urednikom Slobodne Bosne, ali on je nepredvidiva osoba i nismo smjeli riskirati milionski projekat. Rekli su mi prijatelji da se, osim njega, samo „braća Latići“ ne boje Radončića.“

Vjerujem da je Pavić bio toliko ubijeđen da je našao pravog sugovornika da mi je sam rekao kako je, zapravo, većinski vlasnik EPH-a, moćni njemački magnat WAZ-Gruppe i da ako želim mogu razgovarati i sa njihovim predstavnikom, izvjesnim Šumanom, koji je tada bio u Zagrebu.

Fasciniralo me je kako je Pavić sa lahkoćom obećavao kontakt sa najvećim imenima evropske politike. Sjećam se da sam spomenuo Bodu Hombacha, tadašnjeg šefa Pakta za mir na Balkanu. Kasnije sam, valjda kad se ta institucija ugasila, čitao da je Hombach postao direktor WAZ grupe.

Vratio sam se u Sarajevo i sve ispričao tadašnjem premijeru Edhemu Bičakčiću. „Ma ja to ne bih ni privatizirao“, lagao je Bičakčić. „Neka ostane državna firma pa ćemo u njoj štampati novac i poštanske markice.“ Očito me je premijer lagao jer je znao da je prodaja štamparije već obećana Radončiću.

Pavić je imao veliku aferu u kojoj je čak bio i hapšen. Potom se desio veliki medijski rat kojeg je protiv Pavića bio poveo pokojni Ivo Pukanić pokrećući, pored Nacionala, i dnevni list „Republika“. Iskreno, navijao sam za gubitnika Pukanića!

Ovaj uvod može, između ostalog, opravdati i činjenica da sam baš na stranicama Pavićevih novina pročitao tekst da se mijenjaju prioriteti hrvatske politike i da će tandem predsjednica Grabar-Kitarović i premijer Plenković zagovarati federalizaciju BiH.

Dakle, tu smo! Hrvatski prioriteti se nisu mogli promijeniti/poredati u gori vakat po Bošnjake: to se desilo taman kad je naivni reis Kavazović „nasjeo“ na uljudbu o stotoj obljetnici islama u Hrvatskoj, pa još kad su nacionalne tursko-bošnjačke vođe Tayib Erdogan i Bakir Izetbegović uveličali svu tu silnu ceremoniju kako bi dokazali da su odnosi Hrvata i Bošnjaka posuti „hrvatskim cvijećem“; pa onda kad je Milorad Dodik ostvario svoju prijetnju i realizirao referendum, hrvatski lideri nam „okreću ćurak“!

Prije toga predsjednica Grabar-Kitarović sastala se sa briselskim pjandurom Claude Junckerom i iskazala svoju zabrinutost zbog stanja/tenzija u BiH. Ova poruka se mogla čitati da će Evropska unija, kojom iz Bruxellesa upravlja ovaj pjandura, aminovati ili čak i podržati tu federalizaciju BiH.

Dugo sam sumnjao da njemačka kancelarka Angela Merkel vodi licemjernu politiku prema Bošnjacima. Nekad sam pisao da Merkolovu stoga treba „držati na oku“. Zašto? Pa ta gospođa se udostojila samo prošle godine posjetiti Sarajevo, i to na par sati. Ova moja podozrenja podvršuju ovih dana i depeše Wikileaksa. Jedina njena posjeta Sarajevu sastojala se od protokolarnog susreta sa članovima Predsjedništva, i posjete Galeriji da vidi izložbu slika o Srebrenici. Tajminig joj, navodno, nije dozvoljavao da dođe u Potočare!

Ovo je naravno nedovoljno činjenica da se da sud o Merkelovoj politici prema Bosni. Tim prije jer se radi o mudroj političarki koja inače malo i rijetko govori, a Bosnu je baš izbjegavala spominjati.

Ali, ako bi se pri ovoj analizi držao stare špijunske devize iz vremena „hladnog rata“ - da je bolje Rusima čitati NYT, nego vrbovati američkog predsjednika da radi za KGB - onda bi se mogao pozvati na neke tekstove novinara koji radi za Pavićeva izdanja, poput „Globusa“, Darka Hudelista. On je prema svim mojim saznanjima njemački agent. Kad sam par sedmica prije održavanja referenduma vidio tematsku analizu o referendumu u RS-u, potkrijepljenu profilom i razgovorom Darka Hudelista sa Miloradom Dodikom, posumnjao sam da je Dodik njemački „igrač“! Na Hudelista kao njemačkog agenta mi je davno ukazao rahmetli Teufik Velagić jer ga je Hudelist dugo snimao a nikad nije objavio razgovor sa njima. To je bilo vrijeme političke disolucije Jugoslavije, a pošto je Velagić pripadao Demokratskoj inicijativi, koju su sačinjavali emigranti sa područja bivše Jugoslavije, Hudelista je zanimalo kako će se Bošnjaci ponašati.

Onaj ko je pratio Hudelistove tekstove, poput opširne studije „Moj beogradski dnevnik“, mogao je saznati da će tadašnji nadobudni „Šešeljevac“ Aleksandar Vučić biti budući lider Srbije. Potom ko je uočio najavu objavljivanja posljednje Hudeslitove knjige „Rim, a ne Beograd“ o raspadu Jugoslavije, gdje on optužuje Vatikan i Ameriku, odnosno papu Wojtylu, Zbigniewa Brzezinskog da su stajali iza ovog „poduhvata“ šta je bila misija tromjesečnog sponzoriranog boravka u Beogradu! Knjiga je pisana senzacionalnim stilom s ciljem skrivanja uloge Njemačke u raspadu Jugoslavije.

A što se tiče srpsko-hrvatskih odnosa, oni su u drugom planu. Tenzije koje su bile popraćene razmjenom sočnih uvreda i psovki na relaciji Beograd – Zagreb imale su za cilj samo stvaranje „tamnih oblaka“ iznad Bosne dok Dodik ostvari svoje političke ciljeve. Sudeći prema novim prioritetima hrvatske politike prema Bosni, razvedravanje i stišavanje tenzija između Hrvatske i Srbije može započeti. Moguće je uskoro očekivati susrete premijera Plenkovića i Vučića. Obojica važe za njemačke igrače!

Također i Dodik može odahnuti, jer će Dragan Čović u „ozračju“ novih prioriteta hrvatske politike započeti pregovore o federalizaciji BiH. Ima li Bakir Izetbegović odgovor na ovu situaciju? Ne vjerujem! Jer teško da postoji ijedna živa bošnjačka glava da bi se mogla izvući iz „trapeza“ kojeg su mu razapeli Fikret Abdić u Velikoj Kladuši, Milorad Dodik u Srebrenici i Dragan Čović u Stocu, uz postojeći distrikt Brčko!

U vrijeme kada je Engleska napustila EU, te kormilo evropske politike drže Njemačka, Francuska i Italija, Bošnjaci se ne mogu nadati pruženoj ruci i razumijevanju. Očito su Hrvati u ovakvoj konstelaciji odnosa vidjeli svoju šansu.

Koga još Bošnjaci imaju od saveznika? Imaju SAD, Tursku i Saudijsku Arabiju! Nažalost sve tri saveznika su zaokupljena unutarnjim vrlo turbulentnim i radikalnim problemima, kao što su Trump, ISIL, Gulen. Alternativa bi mogao biti samo Iran! Iako se Iran poslije rat(ov)a u bivšoj Jugoslaviji povukao sa Balkana, ova zemlja je popravila svoje odnose sa Evropljanima, a ima vrlo dobre odnose sa Rusijom što je preporučuje kao novog-starog partnera.

Da li je Bakir Izetbegović iz očaja upravo ovih dana odlučio posjetiti Iran, ne znam! Ali pretpostavljam da je bio primoran! Jer je očito na sceni velika zavjera protiv Bošnjaka od strane evropskih/kršćanskih (vele)sila. Ovu zavjeru može suzbiti samo strah od Irana! U slučaju da zapadne zemlje rasparčaju Bosnu, i ostave Bošnjake bez matične države, to im Iran ne bi oprostio kao što im ne oprašta ni politiku prema Palestincima, odnosno Bliskom istoku!
(TBT)
http://thebosniatimes.ba/clanak/6104

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5846
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Reforme ustava

Post Postao/la Abidaga » 14 nov 2016 19:55

6tOAXYQzQPM

dennis
Član
Postovi: 460
Pridružen/a: 09 dec 2012 06:46

Izbori 2016

Post Postao/la dennis » 01 dec 2016 21:21

http://www.fokus.ba/vijesti/bih/ustavni ... -u/546607/

Uz nebitnu presudu o DATUMU proslave RS (ne dovodi se u pitanje proslava RS, nego samo koji datum je adekvatan za cetnicke orgije) , danas je provuceno najveće kukavičje jaje još od mijenjanja granica općine Žepce i presude za Mostar.

Nakon današnje presude ustavnog suda BiH, gdje su strani suci glasali zajedno s katoličkim, pitanje je hoće li biti izbora 2018. Trajno se onemogućava demokratskoj bošnjačkoj većini da proglašava manjinu.
Značaj ove vijesti će postajati jasniji iz dana u dan. Ovo je daleko gore od presude za Mostar. Cijela Federacija se pretvara u slučaj Mostar.
==BOSNA==

dennis
Član
Postovi: 460
Pridružen/a: 09 dec 2012 06:46

Re: Izbori 2016

Post Postao/la dennis » 01 dec 2016 21:24

http://www.fokus.ba/vijesti/bih/ustavni ... -u/546607/

Uz nebitnu presudu o DATUMU proslave RS (ne dovodi se u pitanje proslava RS, nego samo koji datum je adekvatan za cetnicke orgije) , danas je provuceno najveće kukavičje jaje još od mijenjanja granica općine Žepce i presude za Mostar.

Nakon današnje presude ustavnog suda BiH, gdje su strani suci glasali zajedno s katoličkim i prihvatili hrvatsku žalbu, pitanje je hoće li biti izbora 2018. Trajno se onemogućava demokratskoj bošnjačkoj većini da proglašava manjinu.
Značaj ove vijesti će postajati jasniji iz dana u dan. Ovo je daleko gore od presude za Mostar. Cijela Federacija se pretvara u slučaj Mostar.
==BOSNA==

dennis
Član
Postovi: 460
Pridružen/a: 09 dec 2012 06:46

Re: Izbori 2016

Post Postao/la dennis » 01 dec 2016 21:29

Sta ovo znaci?

Način izbora federalnog Doma naroda je neustavan (isto kao i izbor vijećnika u Mostaru), ustavni sud, kao i u slučaju Mostara, daje 6 mjeseci da se izvrši izmjena izbornog zakona.

Znaci po trenutačnim pravilima se ne mogu vise birati delegati u Dom Naroda.

Siguran sam da Covic i ekipa vec imaju ideju kako će se birati delegati.
U slučaju da ne ispunimo sve Coviceve želje:

Bez federalnog doma naroda nema predsjednika Federacije.
Bez predsjednika federacije nema vlade federacije.
Nadalje, bez federalnog doma naroda nema državnog doma naroda.
Bez državnog doma naroda nema vise državnog parlamenta.
==BOSNA==

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Izbori 2016

Post Postao/la amkos » 01 dec 2016 21:35

Plan "stranaca" o mirnoj "podjeli" Bosne ??
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

dennis
Član
Postovi: 460
Pridružen/a: 09 dec 2012 06:46

Re: Izbori 2016

Post Postao/la dennis » 01 dec 2016 21:37

Raja pozitivno komentira ustavni sud, jer nam mazu oci s ovim datumom RS (objavili obe presude isti dan).

Sjetite se ovog posta kad uskoro krene ustavna kriza.
==BOSNA==

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Izbori 2016

Post Postao/la Jack » 02 dec 2016 18:26

Za takvo sta treba da se promjeni ustav Federaciji,promjeni ustav kantona.A to je sasvim nemoguce posebno odrednica za mjesane kantone Mostarski i Sbk kanton gdje se odluke donose 2/3 vecinom.Nema sumnje da balijske stranke Sda i Sdp podrzavaju podjelu Federacije.Posebno mafijaska Sda stranka koja bi najradije pricala o podjelama,jer to su sve starije osobe 50+ godina,a neki i 60+ godina koji jednostavno ne vide kud idu demografska kretanja

Katolici u Bosni su pred nestankom.Nisu to neke moje zelje,nego je to realnost,kao sto je realnost da je davne 1906 godine bilo vise katolika u Bosni nego danas.Naravno,nema sumnje da ce i dalje ustashe krenuti na smusene i jadne Bosnjake,jer kako objasniti cinjenicu da toliko vlasti imaju ustashe,a ima ih toliko malo,kao i na spasavanje preduzeca od strane balijskih Sda-Sdp stranke.Spasavanje Aluminijuma vise puta.Afera Elektroprivreda Herceg Sumska i ovo zadnje oko kladionica

To je jasno.
Naravno,najveci loseri i gubitnici su skutori,ali oni drze i najveci uticaj,ekonomski i politicki kod katolika.Njihova politika u zadnjih 20 godina je dovela do nestanka katolika u Sumskoj.Literarno nestanka,ili kako objasniti da je u sumskoj ostalo 8500 katolika danas,prosjecne starosti 50 godina.Sad,20 godina unaprijed=nestanak.Isto se to desava u Federaciji.Naravno,njihov najveci adut je da Bosnjaci nemaju vodju i ljude s idejama,sem ako skoro 60 godisnjaka Radoncica Gusinjskog kepeca.60 godisnjog Bakira ili skoro 60 godisnjeg Nermina Niksica ne smatras to.

Nema sumnje da su ustashe sad pravo ljute.Njihova osveta za Novi Travnik je uslijedila u Srebrenici.A sve dok ustashe i cetnici imaju slobodan pass da rade sta hoce,Ovo ce se i dalje nastaviit

Zapamti.Ako cetnici vide da je vrag odnio salu.Oni ce proglasiti nezavisnost prije nego poslije.Isto smatram i moguce teroristicke napade u takozvanoj Federaciji od genocidnih ustasha.Svakog dana ih je sve manje u nekim kljucnim opcinama,nisu jos ovladali Mostarom,a cure demografski i tamo.Kako mislis onda promjeniti nesto

Sve je ovo sto su ustashe imale izmedju 1996-2000 godine kad su blokirali sve zakone u Bih.Dok nije krenulo s 1 Samoupravom.U odnosu na 2000 godinu.Oni su daleko,daleko slabiji nego tada.A 2020 ce im biti pocetak kraja.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

dennis
Član
Postovi: 460
Pridružen/a: 09 dec 2012 06:46

Re: Izbori 2016

Post Postao/la dennis » 02 dec 2016 19:15

Ne, od 2020 po ovoj presudi vise ih nećemo ni teoretski moći izbaciti iz bilo koje razine vlasti (ono sto danas možemo zahvaljujući tome sto Gorazde šalje 1 Hrvata Itd. vidi pod Lagumdzijin projekat platforme), taman da ih je 50 000.

Ova presuda uvodi PROMJENU.

Gubimo mogućnost izabrati dovoljan broj hrvatskih delegata u federalnom doku naroda.
To znaci da će oni vječno imati predsjednika federacije, koji postavlja premijera i ministre.

HDZ se nece moci vise izbaciti, i pregovori o vlasti u federaciji nakon svakih izbora će se svoditi na to da će HDZ će samo tražiti koja će se bošnjačka stranka vise naguziti, i s tom strankom će HDZ praviti vlast.
Ona koja se vise naguzi, ta će ući u vlast u federaciiji, čak i ako nije pobjedila medju Bošnjacima ali ima recimo 35-40% bošnjačke podrške.
HDZ donosi početnih 20% poslanika, i oko te jezgre (koja se ne može izbaciti) će se tražiti preostalih 30% bošnjačkih delegata izmedju zavaljenih i razjedinjenih bošnjačkih stranaka, koja će se najjeftinije prodati.

Ovo SDA dobro zna, zato i rade strateško partnerstvo s HDZom.
HDZ se ne može izbaciti ni iz trenutne vlasti jer ima 2/3 premoć u hrvatskom klubu u domu naroda, dok se SDA može npr zamijeniti SDPom ili DFom, jer SDA nema ni pola bosnjaka u domu naroda.

Ovom odlukom HDZ će ojačati i necemo ih se moći otarasiti taman da imaju 5000 glasova na izborima.

"Hvala" strancima za ovu presudu, sada predsjednik HDZ-a čak i da je mutav postaje glavni baja u Federaciiji.
==BOSNA==

Odgovorite