☑ Pravila foruma i savjeti

Dr. Mustafa Cerić


Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41402
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Dr. Mustafa Ceric

Post Postao/la Jack » 25 sep 2014 13:33

Mustafa Ceric,poznat po aferi Gluha Bukovica,enciklopediji ''Bosnia'' a sama Banu je izmisljotina i nazalost sramota svih Bosnjaka jer u 2 godine nisu izdali nijednu knjigu,naucno djelo i sve to.Od osobe koja ima preko 60 godina i koji je bio Reis zadnjih 15 tak godina.I koji je pognuo glavu prilikom Haske presude o genocidu gdje i sam rijaset je bio roblje zapada,s tim da brojni dokumenti nikad nisu dosli u ruke advokata dole.To je jedan od vecih razloga

Halilovic prijeratni Kosovac,koji je vecinu zivota proveo po Srbiji i Hrvatskoj dok nije dosao u Bosnu.Istu zivotnu sudbinu je docekao i kosovac Radoncic.Nisu neki nivoi vlasti.Steta je da od vecine kandidata.

Vecina ima 60 godina+ ili skoro 60 godina tipa Bakir Izetbegovic.To nisu ljudi koji imaju neki jaci nacionalni naboj.Sramota je da vecina Bosnjaka i dan-danas gleda kao tele u sarena vrata na cetnicko-ustaske provokacije i divi se ustashama pricaju da ce Martin Raguz aka smrdljivi Martin dati im neku nadu u multi-kulti.Prosjecan Sda,Sdp i sav ostali biracki kadar ocigledno uvijek igra na mult-kulti spiku

Steta da od jedino ''mladjih '' kandidata imamo lika cija je mater pokrala stedise Sarajevske banke 1086 i lika koji krade ''bonove za brasn'' i tuce zenu i pritom zaradjuje velike pare pricajuci gomilu lazi.S tim da lik i nije toliko glup.Makar zna jedan strani jezik,no njegova oratorna retorika je prilicno zagubljena

Bosnjaci bi 12 Oktobra trebali birati Bosnjackog clana predsjednistva.Da budem iskren?

Nema ovdje Bosnjaka.Ali ako bih dao nekom sansu.S tim da to nije licno moj izbor.Onda Bakir Izetbegovic.Bez Sda para davnih dana bi propao 1 Mart,makar su radili na tome da se sto vise ljudi izjasni kao Bosnjaci prilikom popisa i dosta su radil,pa cak i mnogi su meni izasli u susret.Bagra iz Sdp mi nikad nije izisla u susret ili mi pomogla.

Naravno,ni Sda nije moj izbor.Kao ni Bakir Izetbegovic.Ali realno?Ako gledas prijeratnog nepismenog novinarcica bez prebijene pare u dzepu koji nije dana zivio u Bosni do 35 godine.I odjednom se stvara i kasnije postaje multi-milioner?Tad nekom sve bude jasno.I u tih 22 godine nikad nije ni naucio pravopis i padeze


Onda ti je sasvim jasno da mi nemamo nekog jakog izbora,nemamo nacionalnu strategiju,nacionalnu stranku.Kad vidim da je na celu Banu jedan lik.Zapravo muskarac kojeg znam godinama vec prije Banu da je komad kretena.Kao i jedna zena.Koji nikad nisu radili nesto samo mjenjali stranke kao sto neki mjenjaju gace.Onda mi je sve jasno da je to samo privatna organizacija nekih a ne neki kongres

Za razliku od Bosnjaka.Zidovi su imali nacionalnu strategiju i svjetski zidovski kongres koji je radio nesto.Svak onaj realno ko misli da zna bolje od mene.Moze i dalje da misli, ali prije nego poslije ce pojesti sve te tvoje rijeci
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Dr. Mustafa Ceric

Post Postao/la Abidaga » 25 sep 2014 15:35

7JBzHOOzcEM

emir
Član
Postovi: 79
Pridružen/a: 08 nov 2012 13:17

Re: Dr. Mustafa Ceric

Post Postao/la emir » 25 sep 2014 17:53

hamza je napisao/la:
ima samo jednu manu, UDBAŠku prošlost....... kandidatura kao nezavisnog kandidata kada nije došlo do dogovora u SDA čiji je osnivač između ostalih i Mustafa Cerić. Zar sujeta može nadmašiti strah od
Interesantno zapažanje i ponavljanje blebetala nedžada latića, islamofobičnog oslobođenja koji predvodi nacionalno neosvješćena vildana selimbegović. Zapinjete za Mustafinu prošlost koja nikad nije dokazana. A jedan od poznatih koji je bio u udbi muftija mostarski Seid Smajkić je jasno pokazao kako se bori za svoj narod. Zato su bitna djela, a Allah prihvata svačiju tevbu. A ako se čovjek pokaže koliko se bori za svoj narod dovoljan je pokazatelj. Zato je Cerić najbolje riješenje. Bakir se trebao davno posvetiti stranci da je ojača a ne poslije da se žali kako mu sbb, df i drugi plaćenici kradu glasove. A što se tiče ujedinjena, pa što onda Bakir nije bio kompromisan i predao kandidaturu Ceriću? On je bio 4 godine okušao se i nije ispunio obećanja. Jedan dokument koji treba da reguliše IZ i državu nije uspio progurati da se potpiše. Nego sad se moramo ponizivati sa diskriminatorskim odnosima i ucjenama koji se vrše od vlaške strane u vezi tok memoranduma. Takvo ponašanje nije bilo prema pravoslavnoj i katoličkoj crkvi.


Dovoljan dokaz Mustafine prošlosti je upravo ova kandidatura, kome one treba, kada su svi svjesni, a i on sam, da ne može proći, treba Radončiću da bi ušao u predsjedništvo i treba Dodiku da bi rekao evo u Teheranu vjerske vođe postaju i političke. Brat blebetala Nedžada Latića je robijao zbog verbalnog delikta a Mustafa Spahić zato što nije htio biti svjedok za jednog osuđenog i jasno je zašto su oni toliko protiv Cerića. Da se razumijemo, i blebetalo i njegov brat su takođe potpali pod ustaljenu praksu rušenja svakog ko je bošnjak, Latić je na prošlim izborima bio Radončićev trkač, samo da se osveti SDA, ali gdje je jedna književna duša uz to tretirana na robiji 6 godina prema vrhovnom vjerskom poglavaru koji svoju sujetu treba staviti u stranu. još uvijek očekujem da se jedan od dva kandidata koja zaslužuju mjesto člana predsjedništva povuku, pa da mi je lakše donijeti odluku. Ne znam samo zašto niko ne spominje Žigića, Kebu i Tuzlića.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Dr. Mustafa Ceric

Post Postao/la Abidaga » 27 sep 2014 11:55

dY0MBcq9Its

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Dr. Mustafa Ceric

Post Postao/la Abidaga » 01 okt 2014 20:35

01.10.2014
Nakon kraljevskog grada Bobovca dr. Cerić predizborni skup održao u Muzeju AVNOJ-a u Jajcu..
- Mnogi će reći da ja samo šokiram, e pa evo onda još jedan šok. Mnogi me, kao bivšeg reisa sigurno nisu mogli ni zamisliti ispod biste Josipa Broza Tita i da se obraćam sa govornice sa koje se i on obraćao - rekao je dr. Cerić obraćajući se prisutnima sa govornice sa koje su se obraćali i vijećnici AVNOJ-a u Jajcu. Baš sa tog mjesta, sa izvora bratstva, jedinstva i antifašizma, dr. Cerić je poručio da niko nema monopol na antifašizam, kao ni na Tita.
- Bilo je dobrih stvari u bivšoj Jugoslaviji i smeta mi što neki sada monopoliziraju Tita i upotrebljavaju ga za lični interes, a imajući u vidu šta i kako rade, ne bi smjeli spominjati ni Tita ni antifašizam. Tito je bio nešto drugo.. oni su nešto treće - naglasio je dr. Cerić. Dodao je da tekovine i poruke AVNOJ-a vrijede i danas, posebno za one koji bi da dijele ili prisvajaju ovu zemlju.
- Našim dragim sugrađanima, Srbima i Hrvatima, ali i Jevrejima, Romima, Albancima i svima drugima poručujem da im pružam ruku saradnje i da dijelim njihovu zabrinutost za stanje u našem društvu. Pozivam ih da u duhu zajedništva uredimo državu na radost i sreću svakog čovjeka u ovoj našoj lijepoj zemlji. Želim uvjeriti sve ljude u Bosni i Hercegovini da mi je u duši svaki njen stanovnik, bez obzira na vjeru i naciju i da ću se zalagati da u našoj zemlji ne bude nijednog siromaha ni u Banjoj Luci, ni u Sarajevu, Tuzli, Foči, Mostaru, Grudama, Višegradu, Trebinju, Cazinu, Gacku, Brčkom, Orašju.. jer naša zemlja je vrijedna naše ljubavi i međusobnog poštivanja i uvažavanja - zaključio je dr. Cerić.

http://bosnjaci.net/prilog.php?pid=5370 ... U_SARADNJE

slika
:sofa:

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Dr. Mustafa Ceric

Post Postao/la Bosni » 01 okt 2014 21:42

Abidaga je napisao/la: - Mnogi će reći da ja samo šokiram, e pa evo onda još jedan šok. Mnogi me, kao bivšeg reisa sigurno nisu mogli ni zamisliti ispod biste Josipa Broza Tita i da se obraćam sa govornice sa koje se i on obraćao - rekao je dr. Cerić obraćajući se prisutnima sa govornice sa koje su se obraćali i vijećnici AVNOJ-a u Jajcu. Baš sa tog mjesta, sa izvora bratstva, jedinstva i antifašizma, dr. Cerić je poručio da niko nema monopol na antifašizam, kao ni na Tita.
Da, tačno. Zato ni Tito nema monopol nad antifašizmom kao što ga nemaju ni Rusi ili srbi, niti komunisti i/ili jedna stranka poput SDP. Nama nije potreban Tito niti komunizam niti ulizivački mentalitet prema srbima ili hrvatima da bi bili antifašisti. Mi možemo insistirati na sva prava za Bošnjake i istovremeno biti protiv fašizma. Nemora se neko odreći svog identiteta (kao što su neke budale govorili tokom popisa) da bi bio antifašista. Upravo oni koji su Bošnjacima negirali identitet, i jezik, i vjeru, itd. su se ispostavili kao najveći fašisti (i to mnogi iz reda Titinih ljubitelja i partijskih drugova). Nema ništa bezobraznije nego da se Bošnjacima drži lekcije o antifašizmu zbog toga što nepristaju da budu građani drugog reda (u Bosni ili u Sandžaku) dok se odkopavaju masovne grobnice u Tomašici a komšije se javno prave glupi o njenoj pojavi dok tajno pjevaju "Oj Pazaru novi Vukovaru, Oj Sjenica nova Srebrenica" (i to svih uzraštaja). Ili dok drugi "susjedi" zabranjuju bosanski jezik a partijski i vjerski lideri dočekuju zločinca Daria kao da je Nelson Mandela.
Abidaga je napisao/la:- Bilo je dobrih stvari u bivšoj Jugoslaviji i smeta mi što neki sada monopoliziraju Tita i upotrebljavaju ga za lični interes, a imajući u vidu šta i kako rade, ne bi smjeli spominjati ni Tita ni antifašizam. Tito je bio nešto drugo.. oni su nešto treće - naglasio je dr. Cerić. Dodao je da tekovine i poruke AVNOJ-a vrijede i danas, posebno za one koji bi da dijele ili prisvajaju ovu zemlju.
Antifašistički dijelovi AVNOJ-a su uredu, ali nemojmo zaboraviti da Bošnjaci u njemu nisu priznati kao narod. Dali namjerno ili ne, nepriznavanje Bošnjaka je ogromni propust i greška koja se ovdje nesmije preskočiti jer je dala vjetar uz leđa fašistima (koji su nastavili svoje anti-Bošnjačke radove tokom Titinog života a i nakon njega).
Abidaga je napisao/la:- Našim dragim sugrađanima, Srbima i Hrvatima, ali i Jevrejima, Romima, Albancima i svima drugima poručujem da im pružam ruku saradnje i da dijelim njihovu zabrinutost za stanje u našem društvu.
Ako je ovdje samo ekonomsko stanje u pitanju, onda uredu. Ali ja nemogu da izbjegnem utisak da je nekima veći problem to što se Bakir sastao sa Erdoganom nego to što mu je masovna grobnica iza kuće ili što mu je silovatelj i ratni zločinac policajac, i doktor, i političar, i komšija, i otac, i brat, i ...
Abidaga je napisao/la:Pozivam ih da u duhu zajedništva uredimo državu na radost i sreću svakog čovjeka u ovoj našoj lijepoj zemlji. Želim uvjeriti sve ljude u Bosni i Hercegovini da mi je u duši svaki njen stanovnik, bez obzira na vjeru i naciju i da ću se zalagati da u našoj zemlji ne bude nijednog siromaha ni u Banjoj Luci, ni u Sarajevu, Tuzli, Foči, Mostaru, Grudama, Višegradu, Trebinju, Cazinu, Gacku, Brčkom, Orašju.. jer naša zemlja je vrijedna naše ljubavi i međusobnog poštivanja i uvažavanja - zaključio je dr. Cerić.
Pruža ruku ovdje, uredu. Ali, samo nemoj očekivati da će ti je vratiti. Dodik je tebe već proglasio za največu opasnosti za njih. Nemožeš se ti miriti koliko oni mogu biti zadrti i ustrajni u nemoralu. Uzalud ti trud. Možda sam previše pesimističan, ali činjenice mi nedaju mnogo optimizma.

Ipak, ta slika je totalni promašaj. Bolje da se nije slikao, one sa Bobovca su mnogo bolje.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Dr. Mustafa Ceric

Post Postao/la ABen » 01 okt 2014 21:58

Bosni je napisao/la: Pruža ruku ovdje, uredu. Ali, samo nemoj očekivati da će ti je vratiti. Dodik je tebe već proglasio za največu opasnosti za njih. Nemožeš se ti miriti koliko oni mogu biti zadrti i ustrajni u nemoralu. Uzalud ti trud. Možda sam previše pesimističan, ali činjenice mi nedaju mnogo optimizma.

Ipak, ta slika je totalni promašaj. Bolje da se nije slikao, one sa Bobovca su mnogo bolje.
Upravo tako. Tihic, Silajdzic, Alija i mnogi drugi su im pruzali ruke i pravili kompromise koji su nas odveli korake unazad. Nerazumijem zasto kod nas uvijek neki ulizivaci i bezkicmenjaci na politickoj sceni.

Za mene je Ceric sa ovim sad pokazao da je promasen slucaj.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Dr. Mustafa Ceric

Post Postao/la Abidaga » 02 okt 2014 23:55

VZ-xyzZ21BQ

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Dr. Mustafa Ceric

Post Postao/la ABen » 03 okt 2014 08:22

Abidaga je napisao/la:VZ-xyzZ21BQ
z manjeg bh entiteta stigle su burne reakcije na Rezoluciju o BiH koju je američkom kongresu uputio kongresmen Kristofer Smit. Rezolucijom se traži ustavna reforma i upotreba svih moći koje su date predstavnicima međunarodne zajednice u BiH. Iz Republike Srpske odmah su zaprijetili reformom Ustava Republike Srpske.

U ovoj rezoluciji, koju je američkom kongresu uputio Kristofer Smit, provučena je ideja da je protivljenje centralizaciji, odnosno jačanju institucija na nivou BiH, uzrok stagnacije zemlje. Kao što je to i uobičajeno, iz manjeg bh. entiteta, reakcije su odmah stigle. Predsjednik Republike Srpske ističe da Rezolucija nije obavezujuća za Republiku Srpsku. Ponavlja, po ko zna koji put, da su to poznate namjere i da je očigledno da nisu otišle u zaborav, već da se recikliraju. Ponovio je i da Republika Srpska ima jasan stav da se ne ide u povećanje nadležnosti BiH, nego naprotiv - u njihovo smanjenje. “U tom pogledu ćemo ako se ne budu stvari odvijale razumno i u okviru Ustava BiH ići na jednu Ustavnu reformu u RS-u gdje će vjerovatno jedna od odredbi biti da se sve ono što nije direktno dato Ustavom BiH u nadležnost Bosni i Hercegovini pripadne entitetita. Nećemo ni primjenjivati to novo, oteto zakonodavstvo ili institucije na prostoru RS.” – istakao je Dodik.

U rezoluciji se podržava održivost međunarodne zajednice u BiH, uključujući OHR i prisustvo visokog predstavnika u našoj zemlji. ''Međunarodna zajednica zadržava značajne moći i ovlaštenja dobivena Daytonskim sporazumom, ali je zadnjih godina odbijala da ih adekvatno koristi u adresiranju pitanja pogoršanja političke atmosfere i stagnacije zemlje.'' - ističe se u Rezoluciji kongresmena Smita. Milorad Dodik u svom stilu odgovara: “Kao što vidite, on je sad ikebana taj visoki predstavnik. On samo tamo uživa veoma dobra primanja. Njemu primanja nisu smanjena. On ima iste plate, 24 000 eura mjesečno dobija.” Igor Radojčić, predsjednik NSRS dodaje da je kongresmen Chris Smith poznat kao lobista. “Sa jakim vezama sa bošnjačkim lobijem koji je naročito agilan prema američkom kongresu i senatu i politici. Sam sadržaj rezolucije je stereotipan. Samo je jedna stvar relativno nova, a to je podrška protestima u BiH.” – istiće Radojčić.

Republika Srpska je poslednjih godina trošile miliona maraka na lobiranje, kako bi, navodno, popravila imidž i privukla investitore. Ekonomski i politički položaj ovog entiteta nije se popravio, naprotiv. Zato se nagađa da su iza kulisa lični interesi. Podsjetimo, analiza Sunlight fondacije pokazala je da je od svih stranih vlada u 2009. godini RS bila treći najveći potrošač u lobiranju. Entitetska vlada na godišnjem nivou izdvaja skoro 5 miliona maraka za rad predstavništava Republike Srpske u svijetu. U posljednjih pet godina dakle potrošeno je oko 25 miliona maraka. Na ovo bespotrebno trošenje novca, koje očito nije bilo opravdano upozorava I opozicija. “RS je bila nekoliko zadnjih godina druga po uloženim novcima u lobiranju u SAD-u. Valjda će te pare donijeti neku kontra rezoluciju Kongresa koja će biti rezultat ovog plaćanja. Ili neće biti ništa kako je to uobičajeno.” – tvrdi Dragan Čavić, predsjednik NDP-a.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Dr. Mustafa Ceric

Post Postao/la Abidaga » 10 okt 2014 14:03

Centralni predizborni skup dr. Mustafe Cerića održan u sarajevskoj Skenderiji:
http://bosnapress.co/sarajevo-odrzan-ce ... rica-foto/
Podršku Ceriću dali su Stjepan Kljuić, Edhem Bičakčić (BNS), dr. Nedžad Firduz (?), predsjednik Stranke novog puta Zemir Sinanović, a video linkom podrška je stigla od Azema Vllasija, Jelka Kacina, te mostarskog muftije Seida ef. Smajkića.

..Cerić je naglasio da vlasti do sada nisu znale od bosanski piramida napraviti turistički brend pa opstruiraju iskopavanja u Visokom, kao i to da BiH nije zaslužila da bh.manjinske zajednice traže svoja prava u Strazbugu, jer je BiH uvijek bila poznata po multietičnosti i toleranciji.. Također je podsjetio na siromaštvo u BiH te je kazao da će se zalagati za zaštitu najsiromašnije kategorije stanovništva, obavezno srednješkolsko obrazovanje i pravo na zdravstvenu zaštitu, ravnopravnost povratnika u BiH.

Naglasio je da će njegova prva zvanična posjeta kao člana Predsjedništva BiH biti posjeta Kosovu i Albaniji.

Avatar
Abdurrahman
Član
Postovi: 664
Pridružen/a: 27 okt 2012 07:06
Lokacija: Tuzla, Bosna i Hercegovina

Re: Dr. Mustafa Ceric

Post Postao/la Abdurrahman » 11 okt 2014 21:49

Jack je napisao/la:Ceric je nesposoban,smotan i smusen lik.
Pokazao je kroz godine,njegove ideje i projekte i sve ono sto nije ostvario

Njegova kandidatura je jedino da se Bakiru uzme pozicija predsjednika.I tu dodje Fahro Teletina poznati Spijun ,Kosovac i Cericev pajdas.Svih 9 kandidata uglavnom imaju cilj da uzimaju od Sda sem Bakira Hadziomerovica koji je ovdje samo zbog licne sujete Zlaje prema Suljagicu da mu pokvari planove

Ne objasnjavaju mi se raznorazni doktorari i nikakve ideje
Pricas s velikom dozom neznanja.

Ako je iko sposoban od kandidata za predsjednistvo BiH iz reda bosnjackog naroda, pa ako to nije Ceric, tako ti Allaha reci mi, ko je onda ? Od svih ostalih, moglo bi se reci da je najblizi tome Bakir I. no, on je imao sansu od 4 godine, uradio je nekih dobrih stvari ali DALEKO od toga koliko je mogao i MORAO!

Sto se tice tvoje konstatacije da je Fahrin pajdas, please.... please. Nemoj to poturati samo zbog one donacije i one izreke u kojoj je pogrijesio Ceric....i tako ga pomogao da dodje na politicki zivot u BiH. No, smatrati da je Ceric jos uvijek Radoncicev pajdas je besmisleno, a drzati da Ceric je NEPOSOBAN i neznalica je ravno pricati kako su cetnici veliki antifasisti i zagovornici nenasilja. Dr. Ceric je izabran medju 50 najintelektualnih i utjecjajnijih lidera u muslimanskom svijetu od gotovo blizu dvije milijarde muslimana. Pa smatrati Cerica da je nesposoban i neznalica je stvarno neodgovorno narocito ako se covjek licno i poblize ne poznaje. Projekat IZ koji je jaci od drzave - sposobniji i snazniji u nekom smislu, to je njegovo djelo! On se pokazao.

Ps. mozemo navoditi razloge zasto mislimo da ne bi trebalo ili gdje su mu slabosti, ali generalno samo tako jednom recenicom ofucati covjeka grdosiju, intelektualca.... da nista ne zna i da je fahrin pajdas je skroz neodgovorno pa i uvrijedljivo.
You prepare for a journey according to the amount of time that you are going to be on that journey. So what do you say about the Hereafter?

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41402
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Dr. Mustafa Ceric

Post Postao/la Jack » 11 okt 2014 22:24

Ceric i jeste nesposoban.Bit ce 5.Niti u top 3

Ps:Bez komentara do sutra o tome.Niti ce biti u top 3.Eto,pazi sta sam rekao.

Recite mi sutra jesam li pogodio

Napisano 11 Oktobra.Ovo odrazava moje misljenje inace.Ne pricam za forum.Ima nekih koji ne misle tako.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Zenicaninn
Član
Postovi: 1077
Pridružen/a: 27 okt 2013 23:03

Re: Dr. Mustafa Ceric

Post Postao/la Zenicaninn » 12 okt 2014 10:32

Ceric nece biti na 5. mjestu zato sto je ne sposoban vec zato sto Bosnjaci hodaju sa balvanom pred ocuju, neki sto mrze islam ili su islamofobi, neki sto su zatucani i kratko receno zato sto smo u globalu ne sposoban narod pa tako biramo i ne sposobne ljude koji lice na nas.

Sve sto nam se desava i sto nam je se desevalo smo sami krivi i odgovorni. Da Bog da cemo doci nekad do pameti, nade je ostalo samo na mladje generacije. Nazlost danas jos glasaju vecinom one generacije sto su nas doveli u situacije gdje se danas nalazimo.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَـنِ الرَّحِيمِ

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

لاَ يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُواْ مَا بِأَنفُسِهِمْ

“Allah neće promijeniti stanje jednog naroda sve dok taj narod ne promijeni samoga sebe!” (Er-Ra’d, 11.)

Avatar
BH-HZ
Član
Postovi: 1284
Pridružen/a: 17 nov 2012 21:22

Re: Dr. Mustafa Ceric

Post Postao/la BH-HZ » 12 okt 2014 14:17

Zenicaninn je napisao/la:Ceric nece biti na 5. mjestu zato sto je ne sposoban vec zato sto Bosnjaci hodaju sa balvanom pred ocuju, neki sto mrze islam ili su islamofobi, neki sto su zatucani i kratko receno zato sto smo u globalu ne sposoban narod pa tako biramo i ne sposobne ljude koji lice na nas.

Sve sto nam se desava i sto nam je se desevalo smo sami krivi i odgovorni. Da Bog da cemo doci nekad do pameti, nade je ostalo samo na mladje generacije. Nazlost danas jos glasaju vecinom one generacije sto su nas doveli u situacije gdje se danas nalazimo.
Ja sam planirao glasati za Cerica,ali sam uvidio da je Fahrin covjek od povjerenja pa sam odustao.Popustio je on i sa islamom i sa pamecu,nije on vise pri sebi.
Bosna Bosnjacima!

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Dr. Mustafa Ceric

Post Postao/la Abidaga » 13 okt 2014 19:59

13.10.2014
SAFF: Cerić planira osnovati bosansku verziju Zukorlićeve stranke Bošnjačka demokratska zajednica!
http://saff.ba/tezak-poraz-dr-mustafe-c ... DwRNCwcTmI

Avatar
Zenicaninn
Član
Postovi: 1077
Pridružen/a: 27 okt 2013 23:03

Re: Dr. Mustafa Ceric

Post Postao/la Zenicaninn » 13 okt 2014 20:48

Abidaga je napisao/la:13.10.2014
SAFF: Cerić planira osnovati bosansku verziju Zukorlićeve stranke Bošnjačka demokratska zajednica!
http://saff.ba/tezak-poraz-dr-mustafe-c ... DwRNCwcTmI

Sta drugo reci nego kratko i jasno... bravo!!!! Ovo sam iskreno ocekivo da ce se desiti... ali nisam siguran bio koliko je to bili realno ili dali je to imao uopste u planu.

Konacno da dobijemo stranku sa prefiksom "Bosnjacka" i stranka koja ce praviti konkurenciju SDA! Nadam se da ce biti isto uspejsna kao u Sandzaku i da ce okupiti sto vise elite oko sebe.

Pokraj svega toga nama treba vise institucija sa prefiksom "Bosnjacko" kao sto ima svaka druga nacija na ovon planetu. Samo smo mi toliko manipulisani i poremeceni kroz historiju da se toga stidimo ili ustrucavamo.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَـنِ الرَّحِيمِ

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

لاَ يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُواْ مَا بِأَنفُسِهِمْ

“Allah neće promijeniti stanje jednog naroda sve dok taj narod ne promijeni samoga sebe!” (Er-Ra’d, 11.)

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41402
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Dr. Mustafa Cerić

Post Postao/la Jack » 14 okt 2014 00:15

Prefiks Bosnjacka ne znaci nista.Eno ti Bosnjacke stranke u Cg.Totalne prelivode sistema,bivsi Sda Crne Gore

Ceric je nesposoban lik i bolje mu je da ide u penziju.Rekao sam da ce biti 5.Ispravka.Bio je 6.Pomeo ga je jedan Halilovic,koji nema jaku logistiku i lobiranje.Ta nazovi stranka ne bi presla censusa u vecini ljevicarskih opcina i gradova tipa Tuzla i Sarajevo
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Dr. Mustafa Ceric

Post Postao/la Bosni » 14 okt 2014 18:20

Abidaga je napisao/la:13.10.2014
SAFF: Cerić planira osnovati bosansku verziju Zukorlićeve stranke Bošnjačka demokratska zajednica!
http://saff.ba/tezak-poraz-dr-mustafe-c ... DwRNCwcTmI
Nama netrebaju nove stranke, nego ujedinjenje postojećih stranaka. Ako će Cerić ovu stranku objediniti barem sa A-SDA (od kojih je dobio največu podršku na izborima) onda je ovo dobar potez. Ako će ova stranka biti nova stranka pored A-SDA (i drugih ljudi koji su dali Ceriću podršku) onda je ovo gubljenje vremena, mada se i sam slažem sa ciljevima BDZ-a.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Dr. Mustafa Ceric

Post Postao/la ABen » 15 okt 2014 07:32

Bosni je napisao/la:
Abidaga je napisao/la:13.10.2014
SAFF: Cerić planira osnovati bosansku verziju Zukorlićeve stranke Bošnjačka demokratska zajednica!
http://saff.ba/tezak-poraz-dr-mustafe-c ... DwRNCwcTmI
Nama netrebaju nove stranke, nego ujedinjenje postojećih stranaka. Ako će Cerić ovu stranku objediniti barem sa A-SDA (od kojih je dobio največu podršku na izborima) onda je ovo dobar potez. Ako će ova stranka biti nova stranka pored A-SDA (i drugih ljudi koji su dali Ceriću podršku) onda je ovo gubljenje vremena, mada se i sam slažem sa ciljevima BDZ-a.
slazem se, bar da ujedine 2 stranke kad vec. i da naprave jednu jacu a ne kao sto Bosni rece jos jednu koja ce razbijati glasove a nista nece postici.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Odgovorite