☑ Pravila foruma i savjeti

Ukrajina

Avatar
sarajlija
Član
Postovi: 875
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:07

Re: Ukrajina

Post Postao/la sarajlija » 24 mar 2014 17:45

Da je Rusija jaca jeste sigurno ali da ukrajinci imaju hemijskog i bioloskog oruzija na izvoz imaju i onda tek tako se povuku? Ali 100% sam ubijedjen da su svjesni historijskih cinjenica i da im nikad taj Krim nije toliko srcu prirastao ali opet sta je tu je. Lekcija za cijeli svijet sto jace misice to bolje.
Hrvatski historicar priznaje da je Tvrtko bio samo osvajac hrvatske zemlje a ne oslobodilac kako se to od nekih drugih prikazivalo https://www.youtube.com/watch?v=PDrx0a2Gx5M

http://www.youtube.com/watch?v=9GiTzVdWX5Q obavezno pogledati

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41396
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Ukrajina

Post Postao/la Jack » 24 mar 2014 17:51

Nadjoh na internetu

Ukrajinska vojska

4112 tenkova
160 000 profesionalnih vojnika, brza mobilazacija 1 000 000, a mogu i vise povuci, ako zagusti
25 ratnih brodova
93 helikoptera
1000 artiljerijskih cijevi
400 aviona



Rusi imaju 15 500 tenkova, 3082 aviona, 983 helikoptera
352 ratna broda i 4652 artiljerijske cijevi

E, i ti Ukrajinci su fakat misevi.Pa, imaju preko 4000 tenkova, najjaca su vojska poslije Rusije jaci su od Poljske.Predase Krim bez ispaljena metka.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Ukrajina

Post Postao/la Abidaga » 25 mar 2014 00:55

Rusi objavili telefonski razgovor između bivše ukrajinske premijerke Julije Timošenko i bivšeg zamjenika sekretara Savjeta za nacionalnu sigurnost i odbranu Ukrajine, Nestora Šufriča:
6RxSzSWbcxo
Julija: "Vrijeme je da uzmemo oružje u ruke i pobijemo te proklete Ruse, zajedno s njihovim jeb... vođom. Žao mi je što ne mogu sada biti tamo i što nisam na čelu tog procesa. Nema jeb.. šanse da bih im dopustila da preuzmu Krim! Ja bih pronašla način da ubijem sve te šupke. Nadam se da ću uspjeti povući sve svoje veze i uključiti ih u proces. Iskoristit ću sva svoja sredstva da podignem svijet na noge, tako da će u Rusiji na kraju ostati samo spaljena zemlja. Moramo ih ubiti nuklearnim oružjem" :gut:


Tymoshenko confirmed the authenticity of the conversation on Twitter, while claiming that a section where she is heard to call for the nuclear slaughter of the eight million Russians who remain on Ukrainian territory was edited. She tweeted “The conversation took place, but the '8 million Russians in Ukraine' piece is an edit. In fact, I said Russians in Ukraine – are Ukrainians. Hello FSB :) Sorry for the obscene language.”

http://rt.com/news/tymoshenko-calls-destroy-russia-917/

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Ukrajina

Post Postao/la Abidaga » 07 apr 2014 22:29

Ode im i Donjecka oblast (26.517 km²):
wuLkgtj97xQ

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41396
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Ukrajina

Post Postao/la Jack » 08 apr 2014 00:29

Dobro.Otisla je i Besarabija,tj Pridnjestrovlje Moldaviji.

Sad, ovim ode i Krim, otici ce im i Donjeck.Reakcija je stvarno blaga, posebno Ukrajinaca.Znam ja da su jaci Rusi, ali bez borbe, i da ti neko uzme cijeli Krim, to bas i ne znam sta da kazem na ovo

:shock:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Ukrajina

Post Postao/la amkos » 08 apr 2014 00:50

A ovaj ukrajinski predsjednik samo priča. I lafo "prijeti". Nigdje veze. :goofy:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Ukrajina

Post Postao/la Bosni » 08 apr 2014 23:19

Jack je napisao/la:Dobro.Otisla je i Besarabija,tj Pridnjestrovlje Moldaviji.

Sad, ovim ode i Krim, otici ce im i Donjeck.Reakcija je stvarno blaga, posebno Ukrajinaca.Znam ja da su jaci Rusi, ali bez borbe, i da ti neko uzme cijeli Krim, to bas i ne znam sta da kazem na ovo

:shock:
Ovo nije nikakav otpor, ovo je predaja. Ako bi nasi politicari ovako blago reagirali onda nam je nestanak siguran.

Sto se tice ratova i slicnih stvari, uvijek je bolje praviti prvi potez i da onda drugi reagiraju na to. Putin je prvo uzeo Krim, vidio da nema ozbiljnog otpora (niti u Ukrajini, niti u medjunarodnoj zajednici zbog ekonomskih interesa u Rusiji (Rusija ima ogromne dugove kod zapadnih banaka)) i odlucio da moze jos uzeti. Isto kao kad je kod nas JNA dijelila oruzje srbima i postavljala artiljeriju iznad Sarajeva. Strateski gledano, mi smo na to trebali reagirati i bili smo u mnogo losijem stanju nego da smo oduzeli sve oruzje, tenkove, itd., makar i to dovelo do rata par mjeseci prije nego sto je zapravo poceo. Cekanje (na reakciju iz zapada ili na "jasni" signal iz srbije da oni hoce poceti rat) je apsolutno pogubno. Reakcija mora biti brza, mora biti odlucna, mora biti stroga. Isto kao kad su sprijecili osnivanje herceg-genocidne 2000-tih.

Ukrajina je odlican primjer kako se neponasa u ovakvim situacijama.

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: Ukrajina

Post Postao/la ZV Keli » 09 apr 2014 23:23

Poceli su vec specijalnu policiju slati u gradove gdje su proruski prosvjednici poceli "zauzimati" zgrade vlade i slicno. Ako nista bar daju neki odgovor, dok stara kurva evropa suti, po starom, poznatom receptu...

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7384
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Ukrajina

Post Postao/la Drina » 10 apr 2014 13:31

ZV Keli je napisao/la:Poceli su vec specijalnu policiju slati u gradove gdje su proruski prosvjednici poceli "zauzimati" zgrade vlade i slicno. Ako nista bar daju neki odgovor, dok stara kurva evropa suti, po starom, poznatom receptu...
Eskalacija je dobra za nas. Srbi su ruski igraci i svako zatezanje izmedu EU/US i Rusije znaci i zatezanje EU/US sa Srbima. A stanje je takvo da ko god bude protiv u US ce se naci ponizen i u blatu. Pogledaj donji clanak.

Igramo izuzetno lose u ovoj situaciji. Mi se trebamo podrediti amerima kao sto su to ucinili Albanci i Hrvati. Jedino oni mogu dati zeleno svijetlo da ce ociste cetnici iz Bosne.


POLJSKI POLITIČAR TVRDI
Rusi žele da Bosanski Srbi rasture Bosnu i pripoje je Srbiji!

http://www.nap.ba/vijest.php?id=933

Vladimir Putin želi napraviti novi Sovjetski savez, čak su i ljudi u Sarajevu u šoku, a BiH je ugrožena, izjavio je Vitold Vaščikovski, poljski stručnjak za sigurnost, bivši zamjenik šefa Poljske nacionalne bezbijednosti i zamjenik ministra, javlja bh. novinska agencija Patria (NAP).

- Bio sam prije nekoliko dana u Sarajevu, znam da su Bosanci u šoku dok gledaju kako Rusi žele da situacija eskalira i da se pobune Bosanski Srbi, rasture Bosnu na dijelove i pripoje je Srbiji. Putin nema samo planove za Ukra
jinu
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Ukrajina

Post Postao/la ABen » 10 apr 2014 14:04

Nista to nije novo. Ali i bez podrske Rusije, bosanski cetnici ce kad tad ponovo poci u pokolj i pokusati da rasture Bosnu i dijelove pripoje Srbistanu. Samo ovi iz Srbistana bi radije u EU nego u Rusiju.

Mi moramo uvijek biti spremni na to i odlucni da krenemo u odbranu. Moramo imati u glavi da kad dodje day-x se nemozemo osloniti na politicare nego na borce. Ako nas bude slucajno vodio neko ko Bakir, Lagumdzija onda je bolje da neratujemo.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Ukrajina

Post Postao/la Abidaga » 11 apr 2014 14:39

MIbiX9JeBYE

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: Ukrajina

Post Postao/la ZV Keli » 11 apr 2014 23:28

Tacno tako drina, Amerima se podrediti, jedino oni mogu dati zeleno svjetlo za ukidanje odvratnih entiteta, uspostava gradjaske republike, vracanje starog ustava sa novim anexima i amandmanima i slicno

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Ukrajina

Post Postao/la amkos » 13 apr 2014 00:27

Samo se ja bojim da SAD nisu one stare jake SAD. Imam osjećaj kao da su pali na svim poljima, od političkog polja do ekonomskog i dalje. :sofa:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41396
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Ukrajina

Post Postao/la Jack » 14 apr 2014 12:48

Pazi

Dok na istoku Ukrajine se vode zestoke borbe u vecim gradovima i do oko 100 000 stanovnika.Dok jedan grad je pred sukobima veceg kalibra a to je Harkov, koji ima i 1 000 000

Nijedan grad katolicki nema vise od 10 000 stanovnika, cak sta vise.Vecina mladezi danas haman u nekim opcinama gdje su oni nadmocni cine vecinu.Odzacka opcina ima vecinu maloljetnih Bosnjaka, dok u samoj opcini su Bosnjaci vecina da ne pricam o gradu

Sukob ili eskalacija sukoba bi bila sasvim drugacija.Ukrajinski scenario se moze ponoviti i kod nas na potezu Siroki-Posusje i to je to.Katolici centralne Bosne, totalno okruzeni Bosnjacima, znaci otok u Bosnjackom moru gdje zivi i do 50 000 katolika.Ne bi nista pokusali.Onaj iz Livna bi nakon 3 dana eskalacije okrenuo se protiv Posusja, jer nema nista sem vjere s njima, cak im i ni jezik nije isti jer skutori kopiraju jezik Dalmatinskih vlaha

Krmci bi pokusali nesto.Oni su pod direktnim uticajem Rusije, jer Putin nakon blamaze Rusa u Crnoj Gori, a jos prije Kosovu kad su podvukli rep.Treba da ima jedno uporiste koje ce destabilizovati Balkan, a to je Srbija i satelit im Sumska

No njih je svake godine sve manje i manje.Teren im je prilicno ravnicarski,nema tu nekog jaceg brda.Ode jedan grad, ode im sve.Mogu oni naravno pokusati, ali svake godine njih je sve manje i manje.Nema ih milione u Bosni, pitanje je ima li ih i milion

Srbija ima 6 Miliona Srba.I taj broj pada.Iako su sasvim nestali iz Hrvatske, i nestaju iz Crne Gore.Brojka im i nije losa, samo je svake godine sve manja.No, oni imaju Madjare na sjeveru, Albance i Bosnjake na jugu, da ne pricam Hrvatsku granicu.Nemaju oni ljudstva ali i vojne tehnike da pokusaju Ukrajinski scenario

Naravno, i sami Ukrajinci koji su bili naivni pa predali nuklearno oruzje 1994.To im je greska bila

Katolici ako bi sta pokusali.Mi smo dobro usli u ''Zapadni'' dio grada.Dok oni nemaju nista.Sem mozda 2-3 sela Zapadne Hercegovine.Ne bi nista uradili, cak bi i katolici Posavine okrenuli ledja od njih
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7384
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Ukrajina

Post Postao/la Drina » 14 apr 2014 13:40

Zahuktalo se ovo. Nema povratka.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41396
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Ukrajina

Post Postao/la Jack » 14 apr 2014 13:48

I ja mislim.Krim pade bez ispaljena metka.Putin sad razmislja da i Istok Ukrajine tako.Malo ''nezadovoljni'' gradjani, malo preuzimanje policije, pa slanje nekog novog Uzickog korpusa da ''oslobadja'' te gradove

Identican scenarij kao u Bosni.Novosadski korpus upada u Vlasenicu.Uzicki u Visegrad.Bijeljina iz Macve okupirana, a mi se cesemo
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Ukrajina

Post Postao/la Bosni » 18 apr 2014 02:52

TFyZGEB79ag
W60oB-pdJtM
LFSH3xEq_aY

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Ukrajina

Post Postao/la Abidaga » 18 apr 2014 11:01

Interesantno da sva tri politicka komentatora brane ruskog okupatora.

Avatar
Bosman
Administrator
Postovi: 875
Pridružen/a: 15 okt 2012 23:16

Re: Ukrajina

Post Postao/la Bosman » 19 apr 2014 00:00

Ukrajinci moraju krenuti na te ruske teroriste ako zele sacuvati Istok.
Do sad im je reakcija bila tanka

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41396
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Ukrajina

Post Postao/la Jack » 19 apr 2014 02:47

Cetnici.Sarajevo vise ne mogu da blokiraju kao nekad.Brcko mi mozemo, da uradimo daleko gore, sta su oni uradili Sarajevu za rata.I jos bolje.Cak i dobra akcija moze da uveze Doboj s federacijom.Nije nemoguce.Ta dva gradica,bi uz ovakvo postojece vojno i demografsko stanje mogli da blokiramo ili cak uzmemo nabrzaka.I to nije sala, jer postojeca entitetska linija se teze brani, ako nema Srba dole.Uspostavljanje ponovno vojske tzv Rs bi trajalo mjesecima, a dotad imas ovakvu situaciju kao bas u Ukrajini.Civilna zastita, dobrovoljci..itd

Iako, savim je jasno da je cilj Putina odlazak istoka Ukrajine
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Odgovorite