☑ Pravila foruma i savjeti

Pokrstavanje Bosnjaka

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Pokrstavanje Bosnjaka

Post Postao/la Bosni » 22 mar 2014 21:15

http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/sara ... u-fehadiji
Mladi svećenik propovijedao prolaznicima u Ferhadiji

Župnik iz Vogošće danas je ispred Sarajevske katedrale javno propovijedao prolaznicima, javlja NAP.

Mladi svećenik, za kojeg organizatori nisu htjeli reći novinarima kako se zove, govorio je prolaznicima putem ozvučenja i, između ostalog, propovijedao o okretanju Bogu, miru i međusobnom dobročinstvu.

Iako je glavna sarajevska ulica Fehadija bila prepuna šetača koji koriste lijepo vrijeme, mali broj njih je zastao da sasluša gorljivu i nadahnutu propovijed mladog svećenika koji je govorio putem ozvučenja.
Dobro je da mu ljudi nisu obratili paznju ali lose je sto je uopce mogao tu stajati i smetati ljudima. Da li on ima dozvolu za to!?! Ko mu je dao tu dozvolu!?!

Da li musliman smije slicno raditi u Banja Luci ili Sirokom Brijegu? U Beogradu ili Zagrebu?

Bosona
Član
Postovi: 105
Pridružen/a: 10 maj 2014 21:23

Re: Pokrstavanje Bosnjaka

Post Postao/la Bosona » 12 maj 2014 00:44

Mi Bošnjaci moramo odgajati djecu u duhu naše bošnjačke i islamske tradicije. Ne kažem ja to iz nekih vjerskih pobuda, već što sam primjetio da je to najači branik asimilaciji. Bošnjaci koji nisu muslimani na Zapadu obično ožene neku strankinju i djeca im se zovu Piter ili Taylor i odgoje ih kao npr Engleze, možda čak i kršćane. I ovi domaći se asimiliraju u Srbe i Hrvate, obično ako nemaju vjerskog nemaju ni nacionalnog identiteta(barem bošnjačkog). A pogledajte npr. Adnana Ćatića. Rođen i odrastao u Njemačkoj. Da ga roditelji nisu odgojili u muslimanskom duhu vjerovatno bi bio Nijemac kojeg Bosna ne bi ni zanimala. A ovako voli i promoviše Bosnu, napravio je i kuću u Blagaju. I sinu, kojem je majka Azerbejdžanka, dao je lijepo ime Mahir i dovodi ga u Bosnu. Znate šta hoću da kažem.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Pokrstavanje Bosnjaka

Post Postao/la amkos » 12 maj 2014 02:00

Bosona je napisao/la:Mi Bošnjaci moramo odgajati djecu u duhu naše bošnjačke i islamske tradicije. Ne kažem ja to iz nekih vjerskih pobuda, već što sam primjetio da je to najači branik asimilaciji. Bošnjaci koji nisu muslimani na Zapadu obično ožene neku strankinju i djeca im se zovu Piter ili Taylor i odgoje ih kao npr Engleze, možda čak i kršćane. I ovi domaći se asimiliraju u Srbe i Hrvate, obično ako nemaju vjerskog nemaju ni nacionalnog identiteta(barem bošnjačkog). A pogledajte npr. Adnana Ćatića. Rođen i odrastao u Njemačkoj. Da ga roditelji nisu odgojili u muslimanskom duhu vjerovatno bi bio Nijemac kojeg Bosna ne bi ni zanimala. A ovako voli i promoviše Bosnu, napravio je i kuću u Blagaju. I sinu, kojem je majka Azerbejdžanka, dao je lijepo ime Mahir i dovodi ga u Bosnu. Znate šta hoću da kažem.

Naravno Bosona, ovo je kristalno jasno, barem meni. Nadam se i ostalima. :zastava: :mrgreen:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Pokrstavanje Bosnjaka

Post Postao/la Bosni » 03 aug 2014 03:37

G6swX-twkcw&
:vomit:

Avatar
ljiljan89
Član
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 feb 2013 14:04
Lokacija: Sarajevo

Re: Pokrstavanje Bosnjaka

Post Postao/la ljiljan89 » 04 aug 2014 22:02

Bog Bosna i Bošnjaci

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Pokrstavanje Bosnjaka

Post Postao/la Bosni » 13 aug 2014 02:39

http://www.slobodnaevropa.org/media/video/25291773.html
Steve Floridu zamijenio Goraždem

U mjestu Rasadnik, na periferiji Goražda, Amerikanac Steve Reitz već mjesecima vrši pripreme za podizanje velike plantaže malina. Zašto je sunčanu Floridu zamijenio za Goražde, vidjećete u prilogu koji slijedi.
Imaš snimak iznad o ovom misionaru. Uglavnom se probava uvlačiti ljudima kroz obrazovanje (učenje engleskog, kompjuter tehniku, zdravstvo, itd.). A evo sad probava i ovo sa malinama da kroz zapošljavanje dođe do ljudi. Sve ovo je zapravo maska za misionarstvo.

Našao sam jednu stranicu tih misionara. Izlgeda da je ovaj Steve glavni tu. Zovu se "Crossworld Ministry". Vrbuju djecu kroz fudbal (valjda imaju svoj tim) i ovo pjevanje (zapravo kršcanske pjesme).

Evo stranice na engleskom (prevedite sa google translate): http://jeremijones.blogspot.ca/2011_02_01_archive.html

UREDAK: Evo i njihove glavne stranice, gdje nude Amerikancima poslove da prevode Bošnjake u njihovu vjeru: http://www.crossworld.org/

Pogledajte naprimjer ovaj oglas: http://www.crossworld.org/opportunities ... immersion/
Snap-shot: Get out and experience culture and life in the shoes of an Eastern European. Come learn and grow in this American-friendly environment and experience Islamic culture.

Description: The greatest opportunity exists in youth ministry among the local teens. The interested candidate would spend time hanging out and getting to know the young people to develop meaningful relationships leading to opportunities for discipleship. Teaching ESL, computers and crafts are good contact points.
Sve ovo koriste da vrbuju djecu. Jeli IZ obrača pažnju na ovo!?!

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5854
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Pokrstavanje Bosnjaka

Post Postao/la Abidaga » 19 aug 2014 13:07

Tuzlanski Bingo dozvolio jehovinim svjedocima da šire kršćanstvo u marketu:
http://saff.ba/tuzlanski-bingo-dozvolio ... _MuuiwcTVJ
Bingo je dozvolio jehovinim svjedocima da postave svoj misionarski štand unutar centra. Kao što se vidi na priloženoj fotografiji, jehovini svjedoci građanima Tuzle, Bingovim kupcima, koji su uglavnom Bošnjaci, nude "spas" u kršćanstvu. Vlasnik Binga je Tuzlak Senad Džambić.

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Pokrstavanje Bosnjaka

Post Postao/la Bosni » 23 dec 2014 23:54

http://www.rijaset.ba/index.php?option= ... Itemid=457
Šta činiti kada dobijete božićni paketić i poruku, kao djeca u Bosanskoj Krupi?

U Drugoj osnovnoj školi, na području Bosanske Krupe, školskoj djeci su proteklih dana podijeljeni božićni paketići sa slatkišima, te koverta naslovljena za roditelje djece. Paketići su božićni, jer se u njima djeci čestita Božić. U školi su bošnjačka djeca 100%, tako ističu neki od onih čija djeca pohađaju školu.

U koverti, koja se nalazila u božićnom paktiću, s natpisom „za roditelje“ nalazi se promotivni materijal, prva i vjerovatna zadnja stranice, impressum i dio teksta iz knjige “Više nego tesar“, autora Josha McDowella.

Na zadnjoj stranici se kaže da je knjiga namijenjena onima koji su skeptični u vezi s Isusovim božanstvom: „U knjizi Više nego tesar, Josh se koncentrirao na osobu koja mu je promijenila život – na Isusa Krista. To je praktična i trezvena knjiga namijenjena onima koji su skeptični u vezi s Isusovim božanstvom, uskrsnućem i zahtjevima koje ima za njih“, pojašnjava se sadržaj i intencija knjige. Na sljedećim stranicama se raspravlja „Šta Isusa čini toliko drugačijim?“, posebno od ostalih vjerskih vođa Bude, Muhameda ili Konfučija i odgovara da je razlog u tome što je Isus za sebe tvrdio da je Bog, dok ostale vjerske vođe nisu.

Nadalje, u koverti za roditelje bošnjačke djece se također nalazi, izgleda samo promotivni, dio knjige “Upoznaj kralja”, dok se u napomeni za roditelje ističe da je knjižica besplatan poklon „za Vašu djecu kako bi mogla naučiti više o Isusu“, te poziv roditeljima da pišu i kontaktiraju izdavača, Child Evangelism Fellowship of Europe – međunarodnu i međudenominacijsku kršćansku organizaciju predanu proučavanju Biblije i predane radu s djecom u više od 150 zemalja širom svijeta.

Također tu je i formular koji djeca mogu popuniti kako bi se uključila u dopisni tečaj o Bibliji, koji je besplatan a taj formular se šalje na adresu u Zagrebu.

A sve je to okončano božićnom čestitkom, dok je rukom dopisano, valjda kao potvrda lične blizine i truda, „od prijatelja iz Engleske“.

Može li se ovo nazvati očitim i institucionalnim, jer se radi kroz školu, kršćanskim prozelitizmom i misionarstvom, ili odsustvom mjere za dobar ukus, nepoštovanjem muslimanskog identiteta djece, nepoznavanjem prilika u Bosni i Hercegovini ili, pak, namjernom provokacijom? U čemu je razlika između ove vrste opsjedanja i ataka na dječiju svijest i nekih drugih formi koje svi osuđujemo? Je li škola mjesto za ove aktivnosti, a školska uprava servis za realizaciju?

Zamislimo sada drugačiju situaciju. U povodu Ramazanskog bajrama ili Kurban bajrama školskoj djeci u nekim školama u Hrvatskoj ili Srbiji, ili Laktašima i Širokom Brijegu, gdje su 100% katolička ili pravoslavna djeca, školska uprava organizira podjelu bajramskih paketića sa brojnim slatkišima i bajramskom čestitkom „Bajram šerif mubarek olsun“, s rukopisom prijatelja iz Saudijske Arabije ili Pakistana. Unutar tih paketića nalazi se posebna koverta na kojoj je napisano „za roditelje“, a u koverti su brošure i knjige o ljepotama islama, iskustvo nekog autora koji je, nakon godina skepse, sumnje i lutanja, shvatio da je islam jedina ispravna vjera i to svoje životno saznanje žarko želi podijeliti sa svim drugima. Također je tu i formular u koji se upisuju lični podaci djeteta, adresa, ime i prezime, te se šalje na neku adresu u Sarajevo ili negdje drugo, kako bi se djeci i roditeljima dostavljali poštom besplatni tečajevi Kur'ana.

Možete li zamisliti u tim mjestima takvu školu i školsku upravu, javnu ustanovu koja distribuira bajramske paketiće i islamsku litreraturu, djecu i roditelje koji to sa zadovoljstvom i radošću prihvataju i odobravaju? Možete li zamisliti kakva bi reakcija bila okruženja, kako bi mediji reagirali, kako i koliko bi se opsjedala Islamska zajednica da se očituje o takvom postupku, da se ogradi i osudi?

Zaista, ne da se zaboraviti, i tako lahko iz sjećanja potisnuti, slučaj djevojčice Fate Omanović iz 1899. godine.

slika
slika
slika
slika
:vomit: :pih: :cita:

Šta sad? Lijepo naći osobu koja je sve ovo odobrila i uručiti mu/njoj otkaz!

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Pokrstavanje Bosnjaka

Post Postao/la amkos » 24 dec 2014 00:09

Prije dvije sedmice sam vidio u centru Sarajeva dvojicu mladića kako dijele neke letke o Isusu i katoličanstvu. Ja sam baš uzeo taj letak da vidim o čemu se radi, iako sam pretpostavio i na kraju bio u pravu. :ugeek:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

JuzniDoboj
Član
Postovi: 689
Pridružen/a: 03 apr 2014 22:57

Re: Pokrstavanje Bosnjaka

Post Postao/la JuzniDoboj » 24 dec 2014 00:18

bAXrlQc)7tBXjR9Aen@1nbBBT
Zadnja izmjena: JuzniDoboj, dana/u 02 maj 2020 17:58, ukupno mijenjano 1 put.
GT su stvorili genocidom, etničkim čišćenjem, urbicidom i kulturocidom, patentirali koncept sekundarnih/tercijarnih grobnica, spaljivali žive ljude, silovali žene i djecu, rušili i pljačkali sve što je palo pod ruke.

bosnjacka
Član
Postovi: 20
Pridružen/a: 07 feb 2014 14:14

Re: Pokrstavanje Bosnjaka

Post Postao/la bosnjacka » 25 dec 2014 01:03

JuzniDoboj je napisao/la:
amkos je napisao/la:Prije dvije sedmice sam vidio u centru Sarajeva dvojicu mladića kako dijele neke letke o Isusu i katoličanstvu. Ja sam baš uzeo taj letak da vidim o čemu se radi, iako sam pretpostavio i na kraju bio u pravu. :ugeek:
A zamisli sad dvojicu mladica kako sire Islam u Beogradu :lol:
Ali nikada nece uspjeti,kako ne kontaju? bosnjaci nisu neki vjernici ali za njih je islam stub identiteta...mogu pridobiti neke izuzetke teske..ili nekog ko dolazi iz mjesanog braka,,,ali da cisti bosnjak postane katolik....tesko,nemoguce

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5510
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Pokrstavanje Bosnjaka

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 25 dec 2014 01:11

Za sva pitanja ove vrste ima jedan odgovor:
Ahmed Deedat.
Covjek koji je Islam donio hiljadama kriscana koristeci samo Bibliju kao izvor svojih argumenata.
Legenda.

http://www.amazon.com/gp/aw/d/B0084NDMM ... c_redir=T1
Samo BiH.

bosnjacka
Član
Postovi: 20
Pridružen/a: 07 feb 2014 14:14

Re: Pokrstavanje Bosnjaka

Post Postao/la bosnjacka » 25 dec 2014 01:16

Ma ovo bi moglo uspjeti samo i jedino da smo na nivou jedne Afrike,ovi misionari koriste jadno sredstvo...misle nama je stalo do cokoladica i bonbona???

ali kao sto rece onaj velecasni sto je poslao pismo Saffu...crkvi ne trebaju oni koji ce joj se pridruziti za jednu cokoladu(no protestanti iz Amerike su veca bagra)

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Pokrstavanje Bosnjaka

Post Postao/la Bosni » 25 dec 2014 02:21

Nije problem samo to što oni lično rade, nego imaju i svoje pajdaše u vlasti.

http://www.klix.ba/vijesti/bih/amerikan ... /141130109
On i Kim u okviru organizacije "UFM International" realiziraju brojne humanitarne i programe edukacije. Veliku pomoć imaju od mlade goraždanke Edite Velić. Bili su komšije, a Edita je prijateljica njihovih kćerki. Uz njih je usavršila engleski jezik, a vremenom je postala koordinatorica Hope centra koji vode pod pokroviteljstvom Humanitarne organizacije UFM International.

"Ljeti su to uvijek aktivnosti za djecu i mlade, kamp avantura za tinejdžere, kamp engleskog jezika za djecu, časovi plesa za djevojke i djevojčice... Interesovanje kod mladih je veliko. Cilj nam je pružiti djeci i mladima priliku da se zabave, uče i druže", priča Edita.
http://izbori.ba/Potvrdjeni2014/Finalni ... idate.aspx

DEMOKRATSKA FRONTA-ŽELJKO KOMŠIĆ
VELIĆ EDITA 1 409 42.74
Ona je zastupnica u BPK.

Goražde, iako je 99% Bošnjačka, u zadnjih par godina se pokazala kao općina sa izvanrednim brojem političara koji zastupaju interese koji nisu u skladu sa interesima Bošnjaka.

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Pokrstavanje Bosnjaka

Post Postao/la Bosni » 25 dec 2014 03:07

http://saff.ba/bosnjacka-djeca-iz-saraj ... .VJtoPv8NA
Bošnjačka djeca iz sarajevskih obdaništa obilježit će katolički božić u četvrtak

Piše: Ramiz Hodžić

U Sarajevu je dugo godina vođena žestoka medijska kampanja protiv Arzije Mahmutović, bivše direktorice JU Djeca Sarajeva. Sarajevski ateisti predvođeni SDP-om skoro svakodnevno su nasrtali na Arziju Mahmutović, optužujući je da je protjerala Djeda Mraza iz obdaništa i da je uvela vjeronauku. Danas se niko ne bavi stanjem u sarajevskim obdaništima. Direktorica Mirjana Jovanović-Halilović radi šta joj je volja. Danas se bošnjačka djeca vode da učestvuju čak i u obilježavanju božića i to nikome ne smeta. Na adresu Saffa danas se obratio jedan zabrinuti roditelj koji nas obavještava da JU Djeca Sarajeva 25.decembra vode bošnjačku djecu na obilježavanje katoličkog božića. “Želim da vas obavjestim, odnosno da ovim putem upoznam javnost šta se dešava sa bošnjačkom djecom u sarajevskim javnim obdaništima, a povodom kršćanskih božićnih i novogodišnjih praznika. Naime, dijete mi je ove godine krenulo u obavezno predškolsko obrazovanje i prije par dana su roditelji obavješteni da za katolički božić, tj. dana 25.12.2014. neće bit nastave. Međutim, na taj dan u 17,00 sati djecu će, koja to dobrovoljno budu htjela, voditi na Holiday market, koji se nalazi na trgu Alije Izetbegovića. Meni ispočetka uopšte nije bilo jasno zbog čega bi vodili djecu na bilo kakvu promociju ili slično, pa sam se počeo raspitivati šta je taj Holiday market.

Prvo, Holiday market je u prevodu trgovina svetim danima, zatim, kako se navodi na njihovoj zvaničnoj web stranici, Holiday market se organizuje kao znak obilježavanja jevrejske Hanukke, katoličkog i pravoslavnog božića, te novih godina po Gregorijanskom i Julijanskom kalendaru.

Naravno, ja svoje dijete nisam pustio na takvo nešto, međutim moje dijete je samo htjelo da ide, jer idu i druga djeca (99% bošnjačke djece). Kada sam upitao kako je moguće da se naša djeca vode na dan katoličkog božića na tu manifestaciju, rekli su mi da se slučajno potrefilo da je to 25.12.2014. kada pada katolički praznik.

Zamislite da za vrijeme ramazana ili bajrama pozovu djecu, pa i katoličku i pravoslavnu, da idu pred džamiju, ili bilo gdje drugo, da povodom bajrama, eto onako, da se djeca druže da crtaju ili slično. Pa zbog toga bi nastupio haos. Digao sam svoj glas protiv ovoga na roditeljskom sastanku, međutim učitelj kaže da je došla uputa od JU djeca Sarajeva i da on nije adresa koja može to riješiti”, zaključuje zabrinuti roditelj.

Pokrovitelj Holiday marketa je Coca-Cola Sarajevo. Kao što je navedeno u svjedočenju zabrinutog roditelja, ova manifestacija se organizirao radi obilježavanja katoličkog i pravoslavnog božića, te novih godina po Gregorijanskom i Julijanskom kalendaru, a tu je i reda radi dodat jevrejski hanukah. Mi ne sporimo pravo Coca-Cola Sarajevo, katolika i pravoslavaca da na ovakav način obilježavaju svoje praznike, međutim kako je moguće da se bošnjačka djeca vode na dan katoličkog božića na igru i veselje? Nažalost, Sarajlije Bošnjaci (osim časnih izuzetaka) očito nemaju ništa protiv toga da im djeca obilježavaju božić. Zato Mirjana Jovanović – Halilović može da radi sa bošnjačkom djecom šta hoće.
http://saff.ba/veceras-ce-bosnjaci-musl ... .VJtoA_8NA
Večeras će Bošnjaci muslimani pohrliti u sarajevsku katedralu na ponoćku

Piše: Ramiz Hodžić

“Jutros su bajram-namazu prisustvovali mnogi građani Sarajeva, među njima veliki broj nemuslimana”. Zamislite ovakav medijski naslov nakon klanjanja namaza na prvi dan bajrama. Zvuči nerealno i smiješno, pomalo sablasno da stojite u saffu sa komšijom Vjekoslavom i Ivanom, pozanikom Bojanom i Dražom ili sa nekim tamo Matijom, Stankom, i Zdenkom. Nezamislivo je da se laktate sa Šimunom i Smiljanom na ulazu u džamiju u želji da što bolje čujete bajramsku hutbu. Nije ova naša imaginacije baš bez osnove, jer se nešto slično veće decenijama događa, ali sa obrnutim ulogama. Desetljećima su, ali i večeras će Bošnjaci muslimani hrliti na ponoćku u sarajevsku katedralu Srca Isusova.

Bukvalno će se muslimani večeras gužvati u želji da čuju govor kardinala, da se nagledaju kipova, ali prije svega da ih vide sarajevski katolici. Mnogi katolici-vjernici mrznuće se ispred katedrale, njihova mjesta zauzeće neki enveri, mirze, almiri, edini, amiri, enise… Zašto Bošnjaci iz Sarajeva ovo rade? Ima tu dubljih kompleksa, ali je jedan najznačajniji razlog za ovo samoponiženje: Bošnjaci žele poslati poruku da su miroljubivi, da nikoga ne mrze, ni one koji nisu njihove vjere, pa u tom nagonu za dokazivanjem svoje dobrote i miroljubivosti, hrle u katderalu da dočekaju dan Božića, da ih vide sugrađani katolici.

Lijepo bi bilo kada bi Bošnjaci jedno shvatili da ne trebaju djeci nadijevati nemuslimanska imena, upisivati ih u katolike škole, ići na ponoćke, jesti čvarke i umirati sa nezelenim smrtovnicama da bi dokazali svoju miroljubivost. Mnogo puta u historiji, a ponajviše u proteklom ratu, muslimani BiH su dokazali svoj antifašizam i humanost jer nisu nikoga protjerivali niti bacali u masovne grobnice. O tome govori i kameni svjedoci, oko 650 srušenih džamija i sve sačuvane crkve.

Ne idite večeras na ponoćku, naspavajte se pa hairli ustanite na sabah-namaz.

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Pokrstavanje Bosnjaka

Post Postao/la Bosni » 15 mar 2015 06:35

http://saff.ba/krscanske-misionarske-fo ... QUZV-F0ejA
Kršćanske misionarske fore sa travničke pijace

Četrtak je u Travniku tradicionalno pazarni/pijačni dan. Primjetno je da posljednjih godina taj dan Travnik posjećuju brojni kršćanski misionari. Oni pazarni dan provedu u dijeljenju kršćanskih brošura i drugih nepotrebnih stvari okupljenim seljacima na popularnoj travničkoj zelenoj pijaci i okolnim ulicama. Dolazi vrijeme sjetve, zato su danas kršćanski misionari na travničkoj pijaci dijelili besplatno sjeme. U vrećicama su, pored sjemena, upakovani letci sa kršćasnkim porukama i narudžbom za dostavu besplatnih Biblija. Sve su dobro smilili, osim jedne stvari koju nisu predvidjeli. Ljudi kojima su dali besplatno sjeme ne vole čitati. Tako da će ti silni letci završiti u smeću, baš kao što i kršćanske brošure i časopisi travničkim seljacima posluže za potpalu vatre i zamotavanje pita kada krenu u šumu ili čuvati krave.

slika

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Pokrstavanje Bosnjaka

Post Postao/la amkos » 16 mar 2015 00:21

Ovdje je dobro da narod ne cita.. Hehe

Ali generalno nas narod malo cita knjige ili bilo sta korisno..

Postoji i nesto dobro u tom necitanju hehe
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5510
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Pokrstavanje Bosnjaka

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 16 mar 2015 04:37

amkos je napisao/la:Ovdje je dobro da narod ne cita.. Hehe

Ali generalno nas narod malo cita knjige ili bilo sta korisno..

Postoji i nesto dobro u tom necitanju hehe
Jedna najveća slabost Bošnjaka je ne čitanje. Broj 1 neprijatelj Bošnjaka je slabost BH obrazovanja i kulture uopšte gdje se cijeni diploma ali ne i znanje, gdje se cijeni pozicija ali ne i rad na istoj.

Ja bi lično više volio da evangelisti uspiju nagovoriti svakog Bošnjaka da pročita Bibliju ali i da svaki Evangelista pročita i sljedeću knjigu Rah. Ahmeda Deedata koji je za mene bio genije u ovoj struci:

https://books.google.com/books?id=-iFsK ... CBwQ6AEwAA
Samo BiH.

BosniaUser
Član
Postovi: 890
Pridružen/a: 23 okt 2012 21:48

Re: Pokrstavanje Bosnjaka

Post Postao/la BosniaUser » 16 mar 2015 22:07

Ma kod nas po jajcu i po pijacu i po kućama su hodali i jdelili ovu sve isto...šta uopće ovom dajete pažnju nikog preveli nisu..a raja uzimala..kod mene rodica zatražila da joj redovno dostavljaju ima žena 67 god..pitaj je što??kaže za odloge je treba papir :rofll:

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Pokrstavanje Bosnjaka

Post Postao/la Bosni » 17 mar 2015 02:27

Vatandzija89 je napisao/la:Ma kod nas po jajcu i po pijacu i po kućama su hodali i jdelili ovu sve isto...šta uopće ovom dajete pažnju nikog preveli nisu..a raja uzimala..kod mene rodica zatražila da joj redovno dostavljaju ima žena 67 god..pitaj je što??kaže za odloge je treba papir :rofll:
Znam da većina nas nepada na te stvari, ali to ne znaći da netrebamo upozoravati na pokušaje.

Inače, zahvaljujem se jehovinim svjedocima za materijal da mi zimske cipele ne procjede na podmetač ili na pod. :D

Odgovorite