☑ Pravila foruma i savjeti

Pokrstavanje Bosnjaka

Avatar
bilbo
Član
Postovi: 899
Pridružen/a: 30 dec 2012 11:42

Re: Pokrstavanje Bosnjaka

Post Postao/la bilbo » 11 nov 2013 22:46

"Moji" su samo članovi familije,njih nisam mogao birati i nemam razloga da ih se odreknem ako su ispravni
ljudi,ali zato nekadašnji prijatelji...pa-pa

Avatar
Elma
Član
Postovi: 297
Pridružen/a: 16 feb 2013 00:55

Re: Pokrstavanje Bosnjaka

Post Postao/la Elma » 11 nov 2013 23:06

Slazem se

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Pokrstavanje Bosnjaka

Post Postao/la Bosni » 11 nov 2013 23:26

Dobro si rekla Elma, to su vjerovatno Romi. U Ruminiji, Bugarskoj, cak i Makedoniji, protestantski misionari hrle na Rome i oni predstavljaju iznadprosjecni broj protestanata tamo.

Najcesca vrsta koju ovi sire je Pentakostalizam - http://sh.wikipedia.org/wiki/Pentekostalizam

Oni uce ljude da ih oni mogu lijeciti kroz moc koju dobiju od Boga, tkz. "divine healing". Isto tako su poznati po tome sto zagovaraju teoriju da mozes postati bogat ako vjerujes i pirpadas njihovoj crkve. Ne moralno bogat, nego da ces vise zaradjivati, boljeg posla ces dobiti, pobijediti ces na lutriji, itd. Isto tako su poznati po tome sto cesto mijesaju muziku, cak i koncerte, uz vjeru. Kad ih vidis ponekad vise lici na koncert Justin-a Biber-a nego na neku molitvu.

To ucenjenje pogotovo pogadja siromasne ljude. Kazes im da ces ih izljeciti od bolesti, da ce vise zaradjivati i bolje zivjeti, i uz to ces im stvoriti zabavu uz pjesme, itd. Mozes misliti kako ce na to reagovati neko ko nema nista. Obicno nude besplatnu hranu i onda se probaju uvuci kod ljudi.

U Brazilu Katolicka crkva se brine za brzi rast ovakvih crkava;
0_lSeSXcPZM

Te evangelisticke crkve znaju da njihove rijeci i obecanja najbolje padaju na usi siromasnih, zato ih vidis svugda po Africi, u Juznoj Americi, u Haiti-u nakon zemljotresa, u BiH nakon rata, u Iraku i Afganistanu nakon rata, itd. Njih nema po Manhattanu u New York-u ili u bogatima kvartovima London-a. Neko ko je socialno i finansijski smjesten nema potrebe za njih.

Zato su oni i dosli u BiH, zbog prisutnog siromastva. Obicnog Bosnju nece moci preveslati sa ovakvim obecanjima. Mi smo previse skepticini po obicaju. Neko bi mogao izmisliti dobrog vica sa Mujom i nekim evangelistickim misionarom kad ga Mujo odbije. :lol:

Evo jedan snimak poznatog evangelistickog pastora iz Amerike kako lijeci ljude u svojoj crkve (smanji ton na svucnicima :!: );
a54iqEr1flQ

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Pokrstavanje Bosnjaka

Post Postao/la Abidaga » 11 nov 2013 23:32

Zbog pozivanja u Islam prekršajna kazna od 350 KM :pop:
http://www.vecernji.ba/islamska-udruga- ... zne-258353
Volonter islamskog udruge “Poziv u raj” Semir Hadžić morat će platiti 350 KM kazne jer je u ožujku prošle godine tamošnjem pravoslavnom svećeniku uputio poziv na tribinu pod nazivom “Moj put u islam”. Pravoslavni pop žalio se policiji i sudu da je povrijeđen na vjerskoj osnovi, nakon čega je maglajska policija izdala prekršajni nalog protiv jednog od volontera udruge “Poziv u raj”.

Avatar
Elma
Član
Postovi: 297
Pridružen/a: 16 feb 2013 00:55

Re: Pokrstavanje Bosnjaka

Post Postao/la Elma » 11 nov 2013 23:33

Upravo to citavo vrijeme govorim,citav njhov rad se bazira na tome,da iskoriste tudje probleme kako bi ih pridobili

BosniaUser
Član
Postovi: 891
Pridružen/a: 23 okt 2012 21:48

Re: Pokrstavanje Bosnjaka

Post Postao/la BosniaUser » 12 nov 2013 13:31

Pri par godina Jehovi svjedoci pokucali kod mene na vrata i poceli mi mamu uvjeravati da ona NE ZNA ODGAJATI SVOJU DJECU U DUHU VJERE na sto im je mama iznijela Kur'an i rekla da djecu po njemu odgaja i od tad ih ne vidjam u nasem kraju..
Inace,jehovi svjedoci su kod nas prije narod zaustavljali na pazarni dan po pijaci i narod uzimao one njihove novina,pa i moja nena-kazu dobre za potpaliti vatru :rofll:

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Pokrstavanje Bosnjaka

Post Postao/la amkos » 12 nov 2013 14:27

ahhahah, bolje od luča. :respekt:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Elma
Član
Postovi: 297
Pridružen/a: 16 feb 2013 00:55

Re: Pokrstavanje Bosnjaka

Post Postao/la Elma » 12 nov 2013 20:50

I kod nas su dolazili,i to cim smo dosli ovdje,ali je zanimljivo kako su odmah saznali da smo se doselili i odmah su znali da smo s prostora bivse Jugoslavije i poslali neke hrvatice :mrgreen:

Moja mama im rekla,sve je to uredu ali smo muslimani i zadovoljni smo s tim,oni ipak insistirali da uzmemo knjige,uzeli ih,mama ih bacila odmah

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Pokrstavanje Bosnjaka

Post Postao/la ABen » 12 nov 2013 21:16

Elma je napisao/la:I kod nas su dolazili,i to cim smo dosli ovdje,ali je zanimljivo kako su odmah saznali da smo se doselili i odmah su znali da smo s prostora bivse Jugoslavije i poslali neke hrvatice :mrgreen:

Moja mama im rekla,sve je to uredu ali smo muslimani i zadovoljni smo s tim,oni ipak insistirali da uzmemo knjige,uzeli ih,mama ih bacila odmah
Kome nisu dolazili na vrata? Meni su isto dolazile neke hrvatice, vide prezime i zbog toga salju domace. Dolazile vise puta (7-8) dok sam na poslu bio, bila mi zena i dijeca kuci, cak su ostavljali i pismo sanducetu. Jednom ja bio kod kuce i izasao i rekao im das sam musliman i nikad mi vise nisu dalazili.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41376
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Pokrstavanje Bosnjaka

Post Postao/la Jack » 12 nov 2013 21:54

Trebao si reci da znas Jacka

Odmah bi pobjegle

8-)
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Pokrstavanje Bosnjaka

Post Postao/la amkos » 12 nov 2013 22:45

Ne idite u off topic. Temu znate.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Elma
Član
Postovi: 297
Pridružen/a: 16 feb 2013 00:55

Re: Pokrstavanje Bosnjaka

Post Postao/la Elma » 13 nov 2013 01:02


Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Pokrstavanje Bosnjaka

Post Postao/la Abidaga » 13 nov 2013 02:47

Elma je napisao/la:Kako komentarisati ovo


http://www.saff.ba/regija/602-bosnjacki ... nskog-kuma
Ukoliko osoba konzumira alkohol, to znači da je alkoholičar!
- Recep Tayyip Erdogan

Avatar
Elma
Član
Postovi: 297
Pridružen/a: 16 feb 2013 00:55

Re: Pokrstavanje Bosnjaka

Post Postao/la Elma » 13 nov 2013 03:03

Alkohol je tu najmanji problem

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Pokrstavanje Bosnjaka

Post Postao/la Bosni » 13 nov 2013 06:33

BSEPym8TxKU
Kaze da ih (novih vjerskih zajednica) ima najvise u Tuzli i Sarajevu, sto necudi ako znas da se u ta dva grada manje vodi racuna o tradicionalni vrijednostima (oni su najliberalniji u BiH).

Ako ih im 36 zajednica i najmanje im treba po 300 clanova onda imas najmanje 10800 takvih ljudi u BiH. Sa obzirom da rezultati popisa uskoro izlaze bit ce zanimljivo vidjeti da li ih stvarno toliko ima. Nesto sumnjam da su ovi sebe malo preuvelicali.

Pogledajte i ovo: http://www.avaz.ba/vijesti/teme/nove-vj ... slije-kise
U komentarima se zali onaj Dario iz Zenice. :rofll:

Avatar
Elma
Član
Postovi: 297
Pridružen/a: 16 feb 2013 00:55

Re: Pokrstavanje Bosnjaka

Post Postao/la Elma » 13 nov 2013 12:45

Ima ih u citavoj drzavi 500,a od tog broja Bosnjaci sigurno ne cine ni 100


Ja se nebi brinula,da ima razloga za brigu IZ bi se ukljucila 100%

Inace vecina tih crkvi suradjuju,iste su vjere,pa recimo ljudi mogu potpisati i za Rafael crkvu u Zenici i evandjeosku u Sarajevu,i evangelisticku u Mostaru.A poentaj e sirenje vjere naravno,ali rade na pogresan nacin sto cini da znaju dobiti ali i brzo izgube te iste vjernike(cim prestane pomoc :rofll: )

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Pokrstavanje Bosnjaka

Post Postao/la Bosni » 13 nov 2013 23:41

http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih/ ... katedralom
Sveti Otac daleko od Sarajeva: Nema pape, ima urbicida nad Katedralom

Do 15. augusta, prema ranijim izjavama monsinjora kapelana Luke Kesedžića, ekonoma Vrhbosanske nadbiskupije i rektora Crkve sv. Vinka Paulskog, trebalo je da Katolička crkva i akademski slikar Hrvoje Uremović potpišu ugovor za izradu spomenika papi Ivanu Pavlu Drugom. To se nije desilo.

Mons. Kesedžić kaže da je on najavio taj datum vjerujući da će Općina Stari Grad do tada izdati urbanističku saglasnost, na osnovu koje bi se onda mogao potpisati ugovor. No, dozvolu do danas nisu dobili i kako stvari stoje, ko zna kada će se to desiti.


Bili bismo prvi

"A javnosti je već poznata činjenica da će 23. travnja iduće godine papa Ivan Pavao Drugi biti proglašen svetim. Crkva je prepoznala njegovu svetost i to će biti ozvaničeno. Inače, mi, a kada kažem mi, onda doista ne mislim samo na KC, jer ovo sa spomenikom i nije nešto što s tiče samo nas katolika, niti samo nas iz crkvenih krugova, dakle, svi zajedno smo, nažalost već propustili jednu divnu šansu. I bilo bi žalosno da se to ponovo desi", ističe Kesedžić, napominjući kako je ideja bila da se taj spomenik podigne na dan papinog proglašenja blaženim, čime bi BiH bila prva u svijetu po tome.

To bi, smatra sagovornik, bio glas svjetlosti koji bi obišao planetu i koji bi Sarajevu i BiH donio toliko poena:
"Ali, mnogi su se udružili oko toga da se to ne desi. I, evo, čini se, to se nastavlja, pa je pod upitom i ova druga prigoda koja nam se pruža. Povodom tog proglašenja, dolaze informacije iz mnogih zemlja da će u njima biti, također, podignut spomenik. Zbog Sarajeva i BiH, a ne zbog pape, važno je ne propustiti i ovu šansu", naglašava Kesedžić.

Zbog čega nema dozvole?

"Kada kontaktirate nadležne, oni govore tako da vam se čini kako je ta suglasnost iza prvog ugla, samo čeka na vas. No, kao što vidimo, nije. A neki tvrde da se sve moglo završiti najkasnije za mjesec. To je normalna procedura. Podsjećam vas i na to da smo mi već jednom bili gotovo došli do te dozvole, a onda je sve vraćeno na početak sa zahtjevom da se korigira ranije idejno rješenje uređenja trga, odnosno da se spomenik postavi bliže Katedrali. Uradili smo i to. I sada bi iznova trebalo prolaziti kroz one faze kada zovete, pa vam kažu kako do njih nije stiglo, pa vam se preporuči neka druga adresa, pa treća i kraja svemu tome nema. To boli! Stvarno se ružno osjećam", ističe mons. Kesedžić, ne shvatajući da se to događa ideji koja prije svega promovira BiH, odnosno papin odnos prema BiH.

"Sama činjenica da je Vatikan priznao BiH među prvim državama trebala bi nešto značiti, a da ni ne ponavljam sve podatke o papinoj neprekidnoj brizi za naše patnje. Tu papinu brigu je prepoznao svako, samo ne neki ovdje koji još spominju referendum da bi se, kao, vidjelo treba li taj spomenik. Kao da se ne zna i kakav bi ishod bio. Naravno, svako ima pravo na svoje mišljenje, ali boli saznanje da se ne razumije o čemu se ovdje radi. Kao da je to podizanje spomenika nekom papi samo zato što je papa. Nije točno. Bilo je i drugih papa, bili smo njihovi suvremenici... I kada sve to uzmete u obzir, ne samo što vam bude teško nego se morate zapitati: Jesmo li mi, katolici, ravnopravni, jesu li ovo sve potezi 'demokratske diktature jačega', možda, vid pritiska kako bi i ovo malo što nas je ostalo otišlo. Ne znam što drugo misliti ako je problem nastao zbog nečeg što bi nam svima otvorilo vrata prema Europi", kaže Kesedžić, dodajući da je njemu najteže to što se strancima servira potpuno druga priča, o tome kako se ovdje neće getoizacija, pominju se famozni multi, multi, multi:

"A ispada da je to samo priča, jer se potpuno drugo radi".

Podsjećamo, pet je godina prošlo od javljanja ideje o ovom spomeniku, u KC-u su bili spremni urediti i cijeli trg, no opet je ispao problem, iako bi, u toj varijanti, trg koji služi svim ljudima bio ljepši nego danas, primjereniji blizini jednog nacionalnog spomenika kao što je zgrada sarajevske Katedrale?!

Asfalt umjesto pločica

"Umjesto toga, tamo se postavlja asfalt. Pokušavam sada odabrati pravu riječ, najblažu, da ne budem krivo shvaćen, ali zašto se nije dozvolilo da budu pločice, koje bismo mi platili, zašto pločice mogu biti na Čaršiji, oko Begove džamije, a ovdje ne, ko o tome odlučuje, čije interese zastupa?", ljut je Kesedžić.

On ima velikih primjedbi i na kvalitet izvođenja radova oko Katedrale. Tvrdi da se na spomenik kakav je Katedrala tim radovima vrši urbicid.

"Ne samo što se uništava prostor nego se i pokazuje kakvo se stvarno poštovanje ima prema njemu, prema nama... Da sada ne započinjem priču o fušeraju radnika koji, izgleda, ni ne znaju šta je vaservaga, a, na kraju, koje sam ja spreman i tužiti", ističe Kesedžić.

Inače, Kesedžić kaže da je akademski slikar Hrvoje Uremović, čiji je rad izabran na međunarodnom konkursu za najbolji, u jednom trenutku čak želio odustati.

"Među nama je stalna prepiska, uvjeravamo ga da će se to riješiti, držimo ga na stand by, a znate šta to znači i za njega i za nas? Mi plaćamo taj stand by. Problem je puno kompleksniji nego što neki smatraju. Ne možete vi držati deset tona gline u ateljeu, mora se iznajmiti poseban prostor. On mora raditi na skelama i mora prvo izvajati spomenik četiri metra visine, sve to kao pripremu, za koju treba odvojiti vrijeme... A sve to čeka. Zašto?", pita se Kesedžić.
Ovaj kip hoce u sredini starog grada, samo zato sto je to katolicki Papa? Bezveze ideja.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Pokrstavanje Bosnjaka

Post Postao/la Abidaga » 14 nov 2013 00:26

Elma je napisao/la:Alkohol je tu najmanji problem
Bez alkohola nema pokrstavanja Bosnjaka.

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: Pokrstavanje Bosnjaka

Post Postao/la ZV Keli » 20 nov 2013 20:03

Mislim da sve vise Srba i Hrvata prelazi u Islam nego Bosnjaka u krscanstvo, a ako ne vjerujete meni procitajte prve novine koje stignete pa cete vidjeti.

Avatar
Abdurrahman
Član
Postovi: 664
Pridružen/a: 27 okt 2012 07:06
Lokacija: Tuzla, Bosna i Hercegovina

Re: Pokrstavanje Bosnjaka

Post Postao/la Abdurrahman » 22 nov 2013 02:52

ZV Keli je napisao/la:Mislim da sve vise Srba i Hrvata prelazi u Islam nego Bosnjaka u krscanstvo, a ako ne vjerujete meni procitajte prve novine koje stignete pa cete vidjeti.
Do sad sam upoznao veliku masu Srba i Hrvata koji su primili islam. Cak sam bio i svjedok prelazaka na islam. Prije 3-4 mjeseca presao je na islam jedan hrvatski velikan...prvak necega u Hrvatskoj. Licno sam mu bio daija. :-) Hvala Allahu!

Necu spominjati njegovo ime, ne zelim da mu se karijera kvari u Hrvatskoj. Veoma je cijenjen i cesto u hrvatskim "tiskovnicama" ili kako to oni vec kazu ( tj., medijama ). :)

Ps. Eto, postali smo i kao neki prijatelji sad.
You prepare for a journey according to the amount of time that you are going to be on that journey. So what do you say about the Hereafter?

Odgovorite