☑ Pravila foruma i savjeti

Borilački sportovi

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Borilački sportovi

Post Postao/la ABen » 14 jun 2015 22:41

Bosnia Fight Championship 2
http://www.vijesti.ba/sport/ostali-spor ... gueza.html
Denis Stojnić tehničkim nokautom savladao Ricca Rodrigueza!
A. A. 13/06/2015 23:44:00

U Skenderiji pred oko 600 gledalaca održan je Bosnia Fight Championship 2 na kojem su Denis Stojnić i Ricco Rodriguez "raščistili posao", a naš najbolji i najpopularniji borac slavio je pobjedu tehničkim nokautom.

Na prvom izdanju Bosnia Fight Championshipa sudija je prerano prekinuo borbu. Bosanskohercegovački MMA borac tada nije želio priznati svoju pobjedu, te je rezultat promijenjen iz pobjede Stojnića u No Contest.

Dugo se čekala nova borba ove dvojice boraca, a večeras u drugoj rundi Stojnić je tehničkim nokautom savladao Rodrigueza. Naš borac je na početku prve runde uspio oboriti u parter bivšeg UFC prvaka i zadao mu nekoliko teških udaraca.

U drgoj rundi Stojnić je također kontrolisao borbu, koja se ponovo preselila u parter i naš najbolji MMA borac zadao mu je novih nekoliko teških udaraca od kojih se Rodriguez nije uspio oporaviti i sudija je prekinuo borbu.

(Vijesti.ba/SCsport)


Video Denis Stojnić i Ricco Rodriguez 14.06.2015
ZDGid_WcxjM
Jedva sam nasao Video na youtubu.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Borilački sportovi

Post Postao/la ABen » 28 jun 2015 12:00

European MMA Championship: Stojnić bolji od Mighty Moa (FOTO)
http://faktor.ba/european-mma-champions ... -moa-foto/

Denis Stojnić, najbolji MMA borac BiH nastavio je niz i ostvario je novu pobjedu.

Nedavno je u Sarajevu u sklopu Bosnian Fight Championship 2 savladao Ricca Rodrigueza, a sinoć je u glavnoj borbi manifestacije European MMA Championship bio bolji od Amerikanca Mighty Moa.

slika

Naš borac je trijumfovao je na poene, a smatra kako je presudila treća runda u kojoj je bio daleko bolji od protivnika.

– Bio sam bolji od Moa i zasluženo slavio. Protivnik se služio svim i svačim, ali nije uspio da poremeti moj ritam. U prvoj rundi udario me glavom u nos, a potom i u genitalije, što je prolazilo kod sudija, koje su očigledno bile na njegovoj strani. Ipak, i pored svega, na kraju sam zasluženo slavio – kazao je Stojnić.

slika
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Borilački sportovi

Post Postao/la ABen » 05 jul 2015 14:03

Karatistkinja iz Cazina osvajačica Svjetskog kupa (FOTO)
http://faktor.ba/karatistkinja-iz-cazin ... kupa-foto/

Ajla Mahmutović, sedamnaestogodišnja karatistkinja iz Cazina osvojila je prvo mjesto na takmičenju World Youth Cup koji se ove godine održao u hrvatskom Umagu.

Ovo najveće karate prvenstvo okupilo je samo najbolje takmičare iz brojnih država svijeta.

Ajla se takmičila u kategorili -53 kilograma gdje je bilo ukupno 16 takmičarki od skoro 700 djevojaka učesnica prvenstva, svaka iz različite zemlje. Prema njenim riječima, izvlačenje parova za borbe bilo je jako teško, javlja Anadolu Agency (AA).

– Prvo kolo sam radila s predstavnicom Kanade koju sam pobijedila rezultatom od 6:0, zatim Italije u četvrtfinalu 1:0 i Makedonije u polufinalu. Finale sam radila protiv Kineskog Tajpea gdje sam pobijedila rezultatom od 3:0 – istakla je Ajla u razgovoru za AA.

Kako je naglasila, nova medalja je svojevrsna kruna na kraju jedne sezone koja je uspješno obavljena.

– Ova medalja mi mnogo znači i pokazala je da sam vrhunski pripremljena na sve. Već sad krećemo s novim pripremama za novu sezonu. Sve ovo ne bi bilo moguće bez mog trenera Nijaza Muslića, koji je od mene napravio ovo što jesam i mojih roditelja koji mi pružaju podršku, pomažu na sve načine, bez njih ovog rezultata ne bi ni bilo – kazala je, dodajući kako je i njena mlađa sestra također osvojila srebrenu medalju u dječijem uzrastu.

Mlada Cazinjanka je već početkom godine postala viceprvakinja na Evropskom karate prvenstvu održanom u Cirihu na kojem su učešće uzele sve zemlje Starog konutineta.

Pored velikog uspjeha, sa karate reprezentacijom BiH Ajla je nastupila i na prošlogodišnjem Evropskom prvenstvu u Lisabonu i na Balkanskom prvenstvu u Sofiji.

(Faktor.ba/Foto: Anadolu Agency)
:gut:
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Borilački sportovi

Post Postao/la ABen » 19 jul 2015 16:38

Bh. bokser Edin Puhalo postao WBF interkontinentalni prvak
http://faktor.ba/bh-bokser-edin-puhalo- ... lni-prvak/

Našem teškašu to je bio šesti meč i ujedno šesta pobjeda čime je zaokružio svoj uspješni niz i postao WBF interkontinentalni prvak.

slika

Edin Puhalo alias Iron Puki, bh. profesionalni bokser i član KS Peljto, nedavno je u Prijedoru boksao za WBF interkontinentalnog prvaka gdje je tehničkim nokautom u trećoj rundi savladao iskusnog Janoša Lakatoša iz Mađarske.

Našem teškašu to je bio šesti meč i ujedno šesta pobjeda čime je zaokružio svoj uspješni niz i postao WBF interkontinentalni prvak. Zanimljiv je podatak da je u šest mečeva pet puta trijumfovao nokautom.

slika

Borba protiv Mađara je bila predviđena da traje 10 rundi. U prvoj rundi naš bokser je krenuo dominantno i sve vrijeme vodio borbu da bi pred sam kraj prve runde Lakatoša bacio na pod u nokdaun. No, zvuk gonga je označio kraj prve runde i spasio Janoša.

U drugoj rundi Mađar je krenuo malo agresivnije, tako da je ona bila izjednačena. Puhalo je u trećoj rundi opet preuzeo inicijativu i odmah na početku desnim krošeom oborio Janoša na pod.

Uz još dva nokdauna Lakatoša u trećoj rundi sudija je prekinuo meč i proglasio Iron Pukija pobjednikom tehničkim nokautom.

(Faktor.ba)
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Borilački sportovi

Post Postao/la ABen » 05 aug 2015 10:14

Svjetsko omladinsko džudo prvenstvo počinje danas u Sarajevu
http://www.vijesti.ba/sport/ostali-spor ... ajevu.html
S. J. 05/08/2015 08:38:00

Na Svjetskom džudo omladinskom prvenstvu, koje danas počinje u Sarajevu, učestvovat će oko 500 sportista iz 59 zemalja svijeta. Bosnu i Hercegovinu će predstavljati po deset takmičara u muškoj i ženskoj konkurenciji.

Žrijeb Svjetskog džudo prvenstva u kategoriji takmičara do 18 godina, u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji, obavljen je jučer. Predsjednik Džudo saveza Bosne i Hercegovine Branislav Crnogorac naglasio je na konferenciji za medije da nije u potpunosti zadovoljan brojem takmičara zemalja učesnica, ali da su nedavno okončane kontinentalne smotre i omladinska olimpijada u Gruziji (EYOF) najvjerovatnije razlog nešto slabijeg odziva.

Ipak, Crnogorac ističe da su u Savezu ponosni na ukazano povjerenje Međunarodne džudo federacije (IJF), koja je odlučila dodijeliti domaćinstvo tog takmičenja Bosni i Hercegovini.

- Ponosni smo jer nam je IJF ponovo ukazao povjerenje i jer smo okupili ove mlade sportiste u Sarajevu. Također nam predstavlja veliko zadovoljstvo da smo, nakon prvog univerzitetskog džudo prvenstva, organizatori i prvog ekipnog džudo takmičenja na jednom svjetskom prvenstvu - izjavio je Crnogorac.

Dodao je da se u ovom trenutku ne može sa sigurnošću reći šta na ovom prvenstvu mogu uraditi bh. takmičari, ali da je uvijek moguće da neko od bh. džudista napravi iskorak i postigne dobar rezultat.

- Prošle godine smo imali izuzetnu reprezentaciju u ovom godištu, predvođenu Aleksandrom Samardžić i Harunom Sadikovićem. Ove godine imamo novi tim koji se tek treba dokazati, teko da je nezahvalno davati prognoze - objasnio je predsjednik Džudo saveza BiH.

Sportski direktor IJF-a Vladimir Barta naglašava da je krovna džudo federacija odlučila ponovo ukazati povjerenje BiH za organizaciju ovakvog takmičenja vođena dobrim prijašnjim iskustvima.

- Džudo savez BiH se u prošlosti pokazao odličnim organizatorom. Pozitivno iskustvo je rezultiralo da vaša zemlja ponovo dobije organizaciju jednog velikog takmičenja - ističe Barta i dodaje da je obišao borilišta te da je zadovoljan nivoom organizacije.

(fena)
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Borilački sportovi

Post Postao/la ABen » 13 dec 2015 10:05

Anthony Joshua vs Dillian Whyte - Full Fight

-3QqaDIgQhw

Anthony Joshua vs Dillian Whyte - Round 7
VivpqrNBWKc
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Borilački sportovi

Post Postao/la ABen » 20 feb 2016 22:19

Jos malo i pocinje boks borba Adnan Catic vs. Chudinov
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Borilački sportovi

Post Postao/la ABen » 21 feb 2016 00:06

ABen je napisao/la:Jos malo i pocinje boks borba Adnan Catic vs. Chudinov
Cestitiam Adnanu na pobjedi. :gut:
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Borilački sportovi

Post Postao/la Jack » 21 feb 2016 08:19

Ima li ko kakav video?
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Borilački sportovi

Post Postao/la ABen » 21 feb 2016 08:55

Jack je napisao/la:Ima li ko kakav video?
Pobjedio na pojene, 12 rudni. Za mene je bila borba vise nerjeseno. Previse je Adnan star i vidi se to. A i sam je rekao poslije borbe da je istrosen sa 37 godina kroz razne borbe.

Ovo je borba od juce

yH3nBNvkBKo

https://www.youtube.com/watch?v=yH3nBNvkBKo
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Borilački sportovi

Post Postao/la Jack » 21 feb 2016 09:23

Gledao sam malo runde.Ubrzano

Rus je bio malo bolji,ali Adnan je zadao vise PRECIZNIH udaraca.Rus je bio brzi,dao je vise udaraca,neki udarci su bili ILEGALNI.Znaci isao je nize pojasa sto je ILEGALNO.

Rus nije zabio DIREKTNE udarce u Glavu kao Adnan.Da je Adnan imao jaci udarac ovaj bi davnih dana bio nokautiran.Uostalom da je Rus bio bolji.Nokautirao bih ga.Ovaj je 9 godina mladji,pa nije mogao meda.Nista nije uradio,sem sto je muhe plasio.Adnan nije pao,sto je najvaznije.Pa sjecam se kad je Adnan boksao protiv De La Hoye.Razbio ga je na dijelove,pa je na kraju pobjeda bila De la Hojina.Sve u svemu dosadan mec.Ali,Adnan je pokazao PAMET.Napravio je dobar TAKTICKI plan.Pobjedio ga je na bodove,ali cuj.Sta i da je bio malo losiji.Rus je imao 12 rundi da ga nokautira,pa nije.Nije neki haj da kazem kriminal

Ja bih rekao 55-45% za Rusa ovdje,ali nije bila ubjedljiva pobjeda i tih 45% je postalo 55% za Adnana.Svaka cast i nadam se da ce zadnji mec biti u Sarajevu
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Borilački sportovi

Post Postao/la ABen » 21 feb 2016 09:37

Ko je gledao mec od prosle godine u maju, kad je Adnan izgubio. Mogao je da vidi u razliku u godinama. Sve u svemu Adnan je pobjedio i ja mu cestitam. Meni je bilo nerjesena borba.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Borilački sportovi

Post Postao/la ABen » 21 feb 2016 10:40

Alem Begić vs. Lea Tchoula
Sjajna uvertira za borbu večeri: Alem Begić nokautirao Lea Tchoula (VIDEO)
http://faktor.ba/sjajna-uvertira-za-bor ... ula-video/

Jednu od uvertira za borbu večeri imao je i Alem Begić, koji također nastupa pod njemačkom zastavom.

Bokser porijeklom iz Srebrenice tehničkim je nokautom savladao protivnika iz Kameruna, Lea Tchoula.

Za Begića je ovo bio 12. profesionalni meč u karijeri, a ostvario je ujedno i 12. trijumf.
Evo nekih borbi od Alema Begica

Alem Begic vs Giorgi Aduashvili - 29.12.2015 Evropsko prvenstvo.
d0wUaUwzHk4
http://faktor.ba/nokautirao-aduashvilij ... ategoriji/

Alem Begic vs Zeljko Tomic - 06.09.2015
EotRX_v2jZQ

Alem Begic vs Adil Rusidi - 18.04.2015
q3KTmRoF5LI

Lijepo i cisto boksa, a tehnicki sto se tice je slican Adnanu sa lijepim kombinacijama. Isto mi jos diejluje kao da ima jaci udarac od Adnana, sta je Adnanu falilo u njegovoj karijeri.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7353
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Borilački sportovi

Post Postao/la Drina » 21 feb 2016 15:30

Ostario je Adnan. Nema on vise snage i brzine da se bori sa ovim mladim. Najbolje je da odradi jos jednu borbu u Bosni i to je to sto se tice profi boxa.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: Borilački sportovi

Post Postao/la krhan » 22 feb 2016 18:53

Sve bude i prodje. Na Adnana ljudinu se ponosimo. Nas dobri Bosnjo ambasador. I ja bih volio da zadnja borba bude u Bosni.
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Borilački sportovi

Post Postao/la ABen » 07 mar 2016 10:07

Bh. bokser slavio u Njemačkoj: Damir Beljo odbranio titulu prvaka Evrope
http://faktor.ba/bh-bokser-slavio-u-nje ... ka-evrope/

Jedan od najboljih bh. boksera, Damir Beljo odbranio je titulu evropskog prvaka u kruzer kategoriji po WBO verziji.

Beljo je večeras u njemačkog gradiću Greifswaldu slavio nad domaćim bokserom Maikom Kurzweilom. Okršaj je završen poslije prve runde, kada je domaći bokser predao meč.

Damir Beljo je postao prvi bokser s područja bivše Jugoslavije koji je tri puta odbranio naslov prvaka u WBO verziji, jednoj od četiri najvažnije organizacije u profesionalnom boksu.

Također, zanimljivo je da je istog datuma, 6. marta prošle godine Beljo u meču protiv Kurzweila i osvojio naslov prvaka Evrope, kada ga je savladao nokautom u prvoj rundi.

(Faktor.ba/Foto: Arhiv)
Beljo: Dao sam mu do znanja da sam ja nositelj pojasa
http://faktor.ba/beljo-dao-sam-mu-do-zn ... lj-pojasa/

Nakon sinoćnje obrane naslova prvak Europe po WBO verziji, bh. boksač Damir Beljo izjavio je da je od samog starta krenuo naprijed te je njemačkom izazivaču Maiku Kurzweilu dao do znanja tko je nositelj pojasa prvaka.

- Od starta sam mu dao do znanja da sam ja nositelj pojasa i sve što sam pogađao bilo je jako i precizno i išao sam naprijed! Dva je puta bio u teškom knock-downu te je zadobio gadnu posjekotinu ispod oka pa liječnik nije dozvolio da se borba nastavi vidjevši da je Kurzweil vidno uzdrman. Hvala svima na podršci. Puno je ljudi molilo večeras za mene i hvala vam svima. Bog vam je uslišio molitvu. Želim Maiku brz oporavak – napisao je Beljo na svom Facebook profilu.

Bila je to 22. pobjeda “bombardera s Neretve” u isto toliko profesionalnih mečeva, od čega 18 prekidom.

Nakon obrane naslova europskog prvaka, Beljo se nada kako bi uskoro mogao dobiti priliku za napad na svjetski pojas.

(Faktor.ba)
Damir Beljo (BiH) VS Maik Kurzweil (GER) 06.03.2016
BELJO=won 20 (KO 17) + lost 0 (KO 0) + drawn 0 = 20
KURZWEIL =won 14 (KO 14) + lost 5 (KO 3) + drawn 0 = 19
KO round 1
guAPT0aDiNY

Nemogu ustase bez erceg-bosne i njihive zastave.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Bosman
Administrator
Postovi: 874
Pridružen/a: 15 okt 2012 23:16

Re: Borilački sportovi

Post Postao/la Bosman » 07 mar 2016 17:43

I meni je to upalo u oci Abene. Nikad oni nece bit bh. orijentisani. Imas ponekog katolika koji se osjeca kao Bosanac i to je to. Svi ostali su ustase.

U jednom intervju kaze: "ovo je za HERCEGOVINU... i Bosnu naravno" pa opet nesto "volim herceg-bosnu".....

Skutor pravi. Nosi drzavnu zastavu samo reda radi a nasi se pale na takve stvari nazalost.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Borilački sportovi

Post Postao/la ABen » 07 mar 2016 19:11

Misljen je napisao/la:I meni je to upalo u oci Abene. Nikad oni nece bit bh. orijentisani. Imas ponekog katolika koji se osjeca kao Bosanac i to je to. Svi ostali su ustase.

U jednom intervju kaze: "ovo je za HERCEGOVINU... i Bosnu naravno" pa opet nesto "volim herceg-bosnu".....

Skutor pravi. Nosi drzavnu zastavu samo reda radi a nasi se pale na takve stvari nazalost.
Ja sam poceo gledati, zgadilo mi se i ugasim.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Ufc

Post Postao/la Jack » 15 maj 2016 12:23

Cestitke Stipe prebio si ga gore od vola u kupusu
;) :thankyou:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Ufc

Post Postao/la ABen » 15 maj 2016 17:46

moze link?
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Odgovorite