☑ Pravila foruma i savjeti

Aerodromi u Bosni (izgradnja i razvoj)

Moderator/ica: abu seid

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Aerodromi u Bosni (izgradnja i razvoj)

Post Postao/la noel malcolm » 11 jul 2017 23:17

Od 11.do 18.avgusta je Sarajevo Film Festival, tada Sarajevo biljezi apsolutno najveci promet u godini, ukljucujuci i aerodrom, i pravi je uzitak boraviti u Sa tih dana.
:tchuss:
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Aerodromi u Bosni (izgradnja i razvoj)

Post Postao/la noel malcolm » 01 aug 2017 14:20

140 000 putnika na aerodromu Sarajevo u julu, rekordan juli!
Ako i avgust bude rekordan ocekivati je rekord od milion putnika do kraja godine!

https://www.klix.ba/biznis/medjunarodni ... /170801069
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Aerodromi u Bosni (izgradnja i razvoj)

Post Postao/la amkos » 01 aug 2017 18:03

Ovo je odlično. U augustu je i SFF. Valjda opet obore rekord. :gut:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Aerodromi u Bosni (izgradnja i razvoj)

Post Postao/la Zmaj » 03 aug 2017 17:57

slika
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41375
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Aerodromi u Bosni (izgradnja i razvoj)

Post Postao/la Jack » 05 aug 2017 01:57

Tuzla 2012:4191 Putnik

2017.Najmanje 400 000,mozda cak i 500 000 putnika

100 puta povecanje u 5 godina.Najbrzi rastuci aerodrom na Balkanu.Dominira,poklapa.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Aerodromi u Bosni (izgradnja i razvoj)

Post Postao/la Zmaj » 06 aug 2017 22:04

Ja sam licno doprino +1 Tuzli u julu mjesecu. Avion je bio pun ko sibica, samo sam vidio 2 prazna sjedista.

Fino je da imamo alternativu za Sarajevo al moraju sto prije prosiriti terminal. Morao sam najmanje pola sata stajat vani i cekat da prodjem pasosku kontrolu.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Aerodromi u Bosni (izgradnja i razvoj)

Post Postao/la noel malcolm » 07 aug 2017 20:15

Kaze mi danas prijatelj, da su on i njegova zena iz Frankfurta u Tuzlu doletjeli po cijeni 12 eura karta po osobi?!?
:roll:
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Aerodromi u Bosni (izgradnja i razvoj)

Post Postao/la Zmaj » 13 aug 2017 19:32

slika

The historic city of Sarajevo joins our growing network in Eastern Europe on 31 October 2017
https://www.facebook.com/qatarairways/p ... =3&theater

Qatar Airways pocinje letiti za Rajvosu 31 oktobar.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Aerodromi u Bosni (izgradnja i razvoj)

Post Postao/la Zmaj » 13 aug 2017 19:41

Wizz Air ukida letove za tri destinacije s tuzlanskog aerodroma

Najveći niskotarifni avioprijevoznik u centralnoj i istočnoj Evropi Wizz Air u zimskom periodu smanjit će broj uspostavljenih linija s Međunarodnog aerodroma u Tuzli.

Naime, zimski raspored letenja zvanično će se početi primjenjivati 1. novembra, a u njemu nisu navedeni letovi za London, Bratislavu i Nuremberg koji su s tuzlanskog aerodroma uspostavljeni u martu ove godine.

Iz kompanije Wizz Air su istakli da će, prema zahtjevima tržišta, spomenute tri linije biti operativne samo u ljetnoj sezoni.

Menadžmentu Međunarodnog aerodroma Tuzla za sada nisu poznati zvanični razlozi zbog kojih dolazi do ukidanja ovih linija.

"U ovom trenutku nama nisu poznati razlozi ovakve odluke. Mi ćemo između 20. i 23. augusta imati zvanični sastanak s predstavnicima Wizz Aira, za vrijeme kojeg ćemo im postaviti pitanje vezano za ukidanje linija. Tada ćemo imati više infomacija", kazao je za Klix.ba direktor Međunarodnog aerodroma Tuzla Rifet Karasalihović.

Kao što smo kazali, letovi za London, Bratislavu i Nuremberg s Međunarodnog aerodroma u Tuzli su uspostavljeni u martu ove godine, a Karasalihović ističe da su od izuzetnog značaja za ovaj aerodrom.

Prema njegovom mišljenju dosadašnja popunjenost aviona za ove destinacije je bila izuzetno dobra, istaknuvši da bi jedan od eventualnih razloga za ovakvu odluku Wizz Aira mogao biti manji broj putnika koji se u zimskom periodu odlučuju za odlazak u London, Bratislavu i Nuremberg.

Za sada nije poznato da li će Wizz Air u zimskom periodu letenja s tuzlanskog aerodroma uspostaviti neke nove linije.

Podsjećanja radi, prvi let Wizz Aira iz Tuzle je uspostavljen u maju 2013. godine i od tada je ova kompanija postala najveći avioprijevoznik u našoj zemlji, pri čemu je zabilježeno konstantno širenje mreže niskotarifnih ruta.

Samo dvije godine nakon pokretanja prvih letova iz BiH, Wizz Air je uspostavio operativnu bazu u Tuzli u kojoj je uposleno 97 osoba.

U maju ove godine na tuzlanskoj pisti je postavljen drugi bazni avion - Airbus A320 sa 180 putničkih mjesta.

Pored Tuzle, Wizz Air prijevoz putnika vrši još i s Međunarodnog aerodroma u Sarajevu, na kojem je uspostavljena linija za Budimpeštu.

Također, u toku su pregovori s menadžmentom Međunarodnog aerodroma u Mostaru, u cilju uspostavljanja novih i pristupačnih linija.
London je propo zbog viza, Bratislava zbog daljine(Bec-Bosna sa autom ti dodje samo malo duze vremenski) a Nuremburg nema dovoljno putnika.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Aerodromi u Bosni (izgradnja i razvoj)

Post Postao/la Zmaj » 18 aug 2017 20:21

WizzAir in Fall and Winter season is adjusting service at Tuzla, as selected routes being converted to seasonal service (summer-only), while selected routes sees frequency adjustment. Planned changes as follow.

Tuzla – Bratislava eff 18SEP17 Reduce from 3 to 2 weekly. Service suspended from 29OCT17
Tuzla – Eindhoven eff 18SEP17 Reduce from 3 to 2 weekly (Frequency identical to W16/17)
Tuzla – Friedrichshafen eff 18SEP17 Reduce from 3 to 2 weekly (Frequency identical to W16/17)
Tuzla – Frankfurt Hahn eff 18SEP17 Reduce from 3 to 2 weekly (Frequency identical to W16/17)
Tuzla – Gothenburg eff 18SEP17 Reduce from 4 to 3 weekly (Frequency identical to W16/17)
Tuzla – London Luton eff 29OCT17 2 weekly service suspended
Tuzla – Malmo eff 18SEP17 Reduce from 5 to 4 weekly (Frequency identical to W16/17)
Tuzla – Nuremberg eff 29OCT17 2 weekly service suspended

Bratislava, London Luton and Nuremberg will restart in April of 2018 as seasonal service (summer-only).
Nije lose. :)
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Aerodromi u Bosni (izgradnja i razvoj)

Post Postao/la noel malcolm » 21 aug 2017 14:15

Turisticka sezona cvate a aerodrom Banjaluka zjapi prazan!

U junu prevezeno 0,25 tona robe(!!)
i 2023 putnika.

Za poredjenje, u junu je kroz aerodrom Tuzla proslo 3000 tona tereta i 50 000 putnika.

Ministar Trninic kaze da je ocekivao puno vise, jer je odobrio dodatnih sedam miliona km za promociju aerodroma.

I to je dokaz uspjesnosti genocidnog entiteta.

http://www.6yka.com/novost/127991/turis ... j-putnika-
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Aerodromi u Bosni (izgradnja i razvoj)

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 21 aug 2017 16:04

noel malcolm je napisao/la:Turisticka sezona cvate a aerodrom Banjaluka zjapi prazan!

U junu prevezeno 0,25 tona robe(!!)
i 2023 putnika.

Za poredjenje, u junu je kroz aerodrom Tuzla proslo 3000 tona tereta i 50 000 putnika.

Ministar Trninic kaze da je ocekivao puno vise, jer je odobrio dodatnih sedam miliona km za promociju aerodroma.

I to je dokaz uspjesnosti genocidnog entiteta.

http://www.6yka.com/novost/127991/turis ... j-putnika-
Sve što više starim i vidim sve mi je jasnije da je Allah dž.š. Stvarno napravio ovaj svijet upravo takvim da ako neko zlo činiš drugome da je sam svijet tako dizajniran da ti se to zlo prirodnim putem vrati nazad na neki potpuno deseti način.

Nevjerovatno je kako su oni nama učinili toliko zla i kako su imali toliko mržnje prema nama a to im se sve vraća a da ih niko i ne tuče i ne dira.

I kako stvari stoje, to će se samo nastaviti.

Drugim riječima - Allah neće promijeniti situaciju ijednog naroda dok on samog sebe ne promijeni. Tako je i sa nama i našim tegobama a tako je i sa njima i s njihovim tegobama.

Zato treba biti pošten i držat se pravog puta. Nek nam upravo sve što se dešava njima bude opomena da nikad ne postanemo ono što su oni postali.
Samo BiH.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Aerodromi u Bosni (izgradnja i razvoj)

Post Postao/la amkos » 21 aug 2017 17:26

Zato treba biti pošten i držat se pravog puta.
Kad si kod ovoga poštenja, meni su svi ljudi koji imaju ogromno životno i poslovno iskustvo rekli da se čovjek ne može obogatiti ako je pošten i ako radi pošteno i po Zakonu i moralu. To znači da se mora krasti i raditi nepošteno da bi se čovjek obogatio. To znači u suštini da ako je većina Bošnjaka poštena da oni ne mogu biti bogati ljudi nego samo maximalno srednja klasa. Ako i toliko. Poštenje je čudna stvar na današnjem vaktu. To je možda nekad prije više vrijedilo. Sve mi se više čini da danas ljudi koji su pošteni i ne talasaju previše da najviše puše lulu mira. :goofy: A oni koji se "snalaze" na razne načine žive vrlo dobro, čak i odlično.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Aerodromi u Bosni (izgradnja i razvoj)

Post Postao/la noel malcolm » 21 aug 2017 18:37

Stariji sam i od @BosnjackaHercegovina i od @Amkosa, a vjerovatno i od svih ostalih na forumu.
Mogu samo reci, da ne citiram gornja dva posta, da ste obojica u pravu!

Mada djeluje kontradiktorno to sto ste napisali, ja bih na osnovu svog iskustva rekao da ste oba istinu napisali.
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
Dexter
Član
Postovi: 226
Pridružen/a: 26 okt 2016 20:01

Re: Aerodromi u Bosni (izgradnja i razvoj)

Post Postao/la Dexter » 21 aug 2017 19:20

amkos je napisao/la:
Zato treba biti pošten i držat se pravog puta.
Kad si kod ovoga poštenja, meni su svi ljudi koji imaju ogromno životno i poslovno iskustvo rekli da se čovjek ne može obogatiti ako je pošten i ako radi pošteno i po Zakonu i moralu. To znači da se mora krasti i raditi nepošteno da bi se čovjek obogatio. To znači u suštini da ako je većina Bošnjaka poštena da oni ne mogu biti bogati ljudi nego samo maximalno srednja klasa. Ako i toliko. Poštenje je čudna stvar na današnjem vaktu. To je možda nekad prije više vrijedilo. Sve mi se više čini da danas ljudi koji su pošteni i ne talasaju previše da najviše puše lulu mira. :goofy: A oni koji se "snalaze" na razne načine žive vrlo dobro, čak i odlično.
Sta fali srednjoj klasi? Bolje biti posten i zivjeti s onoliko koliko imas, nego bogatstvo steci na neposten nacin. Jer neces imat mira ni na ovom svijetu a tek na Sudnjem danu valja polagat racune za steceni imetak.
Ima Bosne, beglerbeže i Bošnjaka u njoj! Bili su prije vas i ako Bog da, biti će i poslije vas!

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Aerodromi u Bosni (izgradnja i razvoj)

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 21 aug 2017 19:59

amkos je napisao/la:
Zato treba biti pošten i držat se pravog puta.
Kad si kod ovoga poštenja, meni su svi ljudi koji imaju ogromno životno i poslovno iskustvo rekli da se čovjek ne može obogatiti ako je pošten i ako radi pošteno i po Zakonu i moralu. To znači da se mora krasti i raditi nepošteno da bi se čovjek obogatio. To znači u suštini da ako je većina Bošnjaka poštena da oni ne mogu biti bogati ljudi nego samo maximalno srednja klasa. Ako i toliko. Poštenje je čudna stvar na današnjem vaktu. To je možda nekad prije više vrijedilo. Sve mi se više čini da danas ljudi koji su pošteni i ne talasaju previše da najviše puše lulu mira. :goofy: A oni koji se "snalaze" na razne načine žive vrlo dobro, čak i odlično.
Amkos - slazem se 100%
Svi jako bogati ljudi - a znam i par bilionera - izrazito isticu da je najvaznije u biznisu povjerenje, povjerenje i povjerenje.
A logika govori da ako jednom nekome zabijes noz u ledja - to nestane odjednom.
Tako da ono sto sam ja naucio jeste (a cuo sam iz njihovih usta nekoliko puta u nekoliko navrata) jeste da je jako bitno biti posten i da bez povjerenja nemozes nista napraviti.
Svi su potvrdili nekoliko puta da su imali posla sa prevarantima i da su izvukli deblji kraj ali da su to ljudi koji su "pokupili sichu" dok oni najveci ne kradu, nego jednostavno posluju u povjerenju i svakom na kraju bude tako najbolje.

Tako da se ja cudom ne mogu nacuditi kad mi neko pocne pricati da uspjesan biznismen treba biti lopov - upravo suprotno je moje iskustvo u radu s njima.

PS... i takvi ljudi nas nikad nisu izradili ni za pare ni za bilo sta drugo.... samo ona mala fukara to radi.
Samo BiH.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Aerodromi u Bosni (izgradnja i razvoj)

Post Postao/la amkos » 21 aug 2017 23:25

Dexter je napisao/la:
amkos je napisao/la:
Zato treba biti pošten i držat se pravog puta.
Kad si kod ovoga poštenja, meni su svi ljudi koji imaju ogromno životno i poslovno iskustvo rekli da se čovjek ne može obogatiti ako je pošten i ako radi pošteno i po Zakonu i moralu. To znači da se mora krasti i raditi nepošteno da bi se čovjek obogatio. To znači u suštini da ako je većina Bošnjaka poštena da oni ne mogu biti bogati ljudi nego samo maximalno srednja klasa. Ako i toliko. Poštenje je čudna stvar na današnjem vaktu. To je možda nekad prije više vrijedilo. Sve mi se više čini da danas ljudi koji su pošteni i ne talasaju previše da najviše puše lulu mira. :goofy: A oni koji se "snalaze" na razne načine žive vrlo dobro, čak i odlično.
Sta fali srednjoj klasi? Bolje biti posten i zivjeti s onoliko koliko imas, nego bogatstvo steci na neposten nacin. Jer neces imat mira ni na ovom svijetu a tek na Sudnjem danu valja polagat racune za steceni imetak.
Ne kažem ja ništa loše za srednju klasu. Nego kažem kako stoje stvari i sta su mi ljudi puno iskusniji od mene rekli i kako oni vide kako to sve funkcioniše iz velikog životnog i poslovnog iskustva.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Aerodromi u Bosni (izgradnja i razvoj)

Post Postao/la Zmaj » 22 aug 2017 19:34

Uskoro početak radova na aerodromu Golubić u Bihaću

slika

Planovi za provođenje javnih nabavki za izradu idejnih projekata za ogradu, pristupni put i pločasti propust na putu koji vodi do glavne parcele aerodroma Golubić u Bihaću su završeni te bi se uskoro trebalo krenuti u njihovo provođenje.
Sve to direktno prati Federalno ministarstvo prometa i komunikacija putem svog predstavnika u Komisiji za javne nabavke, a u sadašnjoj upravi Javnog preduzeća "Aerodrom" Bihać ističu da se neće ponoviti praksa od prošle godine te da će odobrena dva miliona KM iz federalnog budžeta biti i namjenski potrošena.

Do Golubića se ovih dana teško dolazi zbog radova na novoj kanlizacionoj mreži, ceste su postale makadamski prašnjavi putevi koji su značajno izmijenili okoliš.

Kuća mještanina Golubića Mehmeda Hodžića u neposrednoj je blizini aerodroma, a kako je istaknuo ukoliko dođe do ostvarenja ovog projekta to će značiti novi ekonomski zamah za cijelo mjesto, ali i Grad Bihać.



"Prije mjesec ili dva dolazili su predstavnici komisija koji su mjerili kuće i tražili papire. Volio bih da mještani dobiju posao jer smo mi tu "slijepa ulica" nemamo industrijsku zonu, a s aerodromom ovo mjesto dobilo bi na većoj cijeni, mještani bi dobili cestu i rasvjetu", kaže Hodžić.

Da bi u Bihać mogli stizati putnici charter letovima, prema nekim procjenama, bit će potrebno više od 25 miliona KM, ali i višegodišnji radovi, dok za sada Javno preduzeće "Aerodrom" Bihać na raspolaganju ima dva miliona KM za početne radove.

Direktor preduzeća Elvedin Sedić ističe da će taj novac biti iskorišten ukoliko ne bude nekih nepredviđenih stvari, ali kako se sada stvari realiziraju vjeruje da će se uspjeti iskoristiti taj novac pa možda i za evetualna dodatna ulaganja tokom ove godine.



Onako kako je to i predviđeno ugovorom o finasiranju ovog projekta Federalno ministarstvo prometa i komunikacija je uključeno u cijelu proceduru te su dali saglasnost za početak ovih postupaka.

"U postupku je i raspisivanje javnog poziva odnosno konkurentskog zahtjeva za izradu studije izvodljivosti i nadam se da ćemo od naredne sedmice moći raspisati konkurs za početak radova za koje su rađeni ovi projekti", istaknuo je Sedić, dodajući da se radi o pristupnom putu, pristupnom mostu te ogradi oko parcele aerodroma u Bihaću.

Studija izvodljivosti, koja je zahtjevan posao, trebala bi biti gotova u roku, a i sami radovi na ogradi i pristupnom putu trebali bi biti završeni do kraja ove građevinske sezone.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Aerodromi u Bosni (izgradnja i razvoj)

Post Postao/la noel malcolm » 24 aug 2017 12:48

U genocidnom entitetu ponovo sanjaju aerodrom u Trebinju.

:pop:

http://www.6yka.com/novost/128094/da-li ... draskovicu
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Aerodromi u Bosni (izgradnja i razvoj)

Post Postao/la amkos » 24 aug 2017 12:50

noel malcolm je napisao/la:U genocidnom entitetu ponovo sanjaju aerodrom u Trebinju.

:pop:

http://www.6yka.com/novost/128094/da-li ... draskovicu

STARA-NOVA LAŽ :goofy:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Odgovorite