☑ Pravila foruma i savjeti

Kupujmo nekretnine: Bosna i Hercegovina

Moderator/ica: Drina

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Kupujmo nekretnine: Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Jack » 25 feb 2015 19:26

Glupi Hamdo je spasio ZZ VRTOCE

Zemljoradnicku zadrugu Vrtoce kad je otisla u stecaj,dao im pare.Ponovo Srbe ubacio
Zadruga koja ima 30 000 000 m2 zemljista oko Vrtoca.Dao im glupi Hamdo 30 km2.
Dao pare cetaljima

Orasko Brdo je uzeto masovno od strane Bihackih Bosnjaka.Raspituju se za Prkose.Ali,sad ce biti veoma tesko.Bos Petrovac ima preko 40% Srba u osnovnim skolama.Nijedna opcina Usk nema vise od 2% Srba u osnovnim sem nje

Bosanska Krupa kazu mi da maline uspijevaju samo tako u Puceniku i Vranjskoj

Reklamiraj ako znas nekog da se uzme sto vise zemlje sad Pucenik,Vranjska,Jasenica,Gudavac na tom potezu

Bolje nego Sanica kad ti kazem.

Kazu da Krupske maline su najbolje u Usk kantonu i Bosni cijeloj

Mi smo 11 proizvodjac malina u svijetu inace
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Kupujmo nekretnine: Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Jack » 25 feb 2015 21:46

Prije 100 godina da ti odes u Vranjsku i kazes.Posto zemlja komsija?Ne bih ziv bio ni 15 minuta

Pogledaj samo polozaj Bosnjaka Krajine 1915 s 2015 godinom

Opcina Bos Krupa i neki poduzetnici imaju stvarno dobar plan.Za sitne pare su cijelu Pernu pokupovali i napravili tamo industrijsku zonu Krupa 2.Danas isto to zele s Pucenikom a to je selo s par Srba starijih.Tamo gdje ih je bilo 400

Grmec je 70 km dugacka planina gdje bolan si imao veoma malo Bosnjaka prije 100 godina a prosjecan Muslimanski seljak nije smio da prodje tom planinom.Za Turske vlasti niko bez pratnje nije smio kroz Grmec da prodje.A danas gdje su Srbi tamo?
Zavrsit ce kao i Srbi Rujnice kraj Cazina.Poderani i ponizeni ili kao pravoslavni Pritoke


Arapusa,Jasenica,Badic i to je to prije 100 godina,pogledaj sad poziciju Bosnjaka

Naravno da mi je drago kad mi kazes da smo uzeli 250 duluma zemlje u Vranjskoj.Sto bi mi iz dijaspore trebali da urgiramo
Da kupimo jos vise


To treba reklamirati
Vidis prodaje na piku cetalj 100 duluma zemlje
Kupuj.Ako nemas para
Reklamiraj po facebooku masovno
Nagovori nekog da kupi
Objasni mu da je to nacionalni interes ako ima para da se uzme



100 extra duluma zemlje se primjeti
5 duluma zemlje ce primjetiti tvoj prvi komsija i mozda jos jedna osoba
Ali 100 duluma ce primjetiit cijelo selo
Ali kad uzmes 1000 duluma.E to je prava stvar.To je vec pocetak kraja za to selo


:gut:

http://www.olx.ba/artikal/11557395/zeml ... 1/#pitanja

Krenite od ove nekretnine prvo
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Kupujmo nekretnine: Bosna i Hercegovina

Post Postao/la ABen » 25 feb 2015 22:41

Da ponovim, to je preskupo. 10.000 KM je objektivna cijena.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Kupujmo nekretnine: Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Jack » 01 mar 2015 20:39

Rece mi jedan iz Sane da su dole pravoslavni vlasi pukli
Sve vise prodaju zemlju u Jelasinovcima do prije par godina nije niko prodao.Niko nema nikakvu ideju za buducnost,kako da ostanu dole.Najvise Srba je u samom gradu popisano

Ali,sto se tice Usk kantona

Po meni ja bih izdvojio 3 kljucna naselja

Ivanjska kraj Krupe.Streateski vazno,jedino Srpsko selo preko lijeve obale Une
Martin Brod.Ima njihov manastir,ima takodjer vaznost,uz obale Une i Unca.Psiholoski bi dotukli cetnike ako bi uzeli ovo selo
Vrtoce.Hamdo Lipovaca je spasio ovo selo kad je ZZ Vrtoce puklo

Imas tu jos sela nevaznih tipa Gornja Sanica,ali tamo vec zive 3 nase porodice,i jos 4-5 dodju privremeno.I to ce planuti prije jer selo je uz Sanicu nasu.Bit ce teze uzeti selo gdje nema neko nase zaledje

Vranjska kraj Krupe i Lusci Palanka
I Srpski pomen moze na mjesno groblje,posebno za Usk kanton

Kao sto sam prije rekao

Kljuc bez Srba
Sana 22
Bihac 40 tak
B.Krupa 47

Nijedna opcina Usk kantona nema vise od 50 Srba osnovaca,sem nesretnog Bos Petrovca a i to je zasluga kretena Lipovace
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

atif
Član
Postovi: 6257
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Kupujmo nekretnine: Bosna i Hercegovina

Post Postao/la atif » 06 maj 2015 13:28

Trebali bi otići u bjelajski kraj i ljutočku dolinu pa sve do Mah(rt)in Brod.
A dobro bi bilo da krenu i po grmeču kupovati i naprave koju finu džamiju u centru
Evo šta će raditi u napuštenim selima
Arapi budzašto kupuju po Krajini, Hercegovina im preskupa
Arapi iz Ujedinjenih Arapskih Emirata žele kupiti čak 12. 000 duluma zemlje u Bosni i Hercegovini, a jako su zainteresirani za Hercegovinu, potvrdila je direktorica Agencije za nekretnine Ab-dom Vedina Delki, koja u ime arapskih partnera traži zemlju u BiH.


Proizvodnja hrane

“Moji partneri su iz Emirata, a u Dubaiju imaju svoje tvornice i 400 zaposlenih. U Hercegovini žele kupiti zemlju za proizvodnju hrane. Radi se o kompaniji Al-Shourafa group, a imaju registriranu kompaniju i u Sarajevu – Tasali group. Oni žele u BiH kupiti 12.000 duluma. To je velika površina”, navodi Delki i ističe da se radi o ozbiljnim kupcima, a ne prevarantima.

“Sada smo tražili zemlju u Hercegovini. Našli smo u Čapljini i u Ljubuškom, ali tamo traže 3 do 6 KM po metru četvornom, a oni su zasad spremni platiti do 1,5 KM”, otkriva Delki.

Dodaje da je po ovim cijenama našla zemlju na području Bihaća. Radi se o napuštenoj zemlji koja se ne obrađuje. Prema njezinim riječima, Srbi su Talijanima u Dubici prodali velike površine napuštene zemlje po euro za metar četvorni.

Ona stoga traži zemlju u napuštenim selima koju bi ponudila za kupnju Arapima.

Agentica nekretnina ističe kako njezini poslovni partneri nisu prevaranti, već ozbiljni biznismeni.

“Oni će u Hrvatskoj praviti tvornicu. Na Krku će graditi hotel. Kod nas ne investiraju jer mi nismo u EU-u. Pravit će džemove koje će plasirati na europsko tržište”, navodi naša sugovornica.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Kupujmo nekretnine: Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Jack » 07 maj 2015 03:35

Arapi su najveca bjelosvjetska stoka.Ja da imam psa.Arapu ne bih dao da mi cuva psa.Manite se sad sto oni kupuju.Kupovat ce najvise kod nas.Sad mozda kupe jeftinije nesto po Grmecu jer je zemlja jeftinija,ali ako cemo se uzdati u Arape.Uzdaj se u se i u svoje kljuse a ne u Arape


Martin Brod se je tako zvao prije dolaska vlaha na podrucje danasnje Bosanske Krajine.Brod je u srednjovjekovnoj Bosni obicno bio prijelaz s dvije strane rijeke. Tamo se je utopila djevojka Marta.Obicno su to bili drveni mostovi.Ne treba forsirati slovo H,tamo gdje ne treba.To je glupost i kretenizam

Ako imas vec Todorovo,Izacic i Marjanovac.Nasa sela Cazinske Krajine.Meni ne smeta Martin Brod.Fino ime.Tako se je zvalo,nek i ostane
Smeta mi onaj njihov pogani teroristicki manastir Rmanj na tom dijelu Une.Zagadjuje nam Unu.Srecom vlasi nemaju previse pravoslavnih crkvi.Tako.

Smeta mi sto se ne angazujete vi vise,i nagovorite neke iz Bilaja i ostalih krajeva,kad vec znate ljude.Da se fokusiraju na PRKOSE.To vlasko selo nema ni 20 popisanih.Kad Prkosi puknu.Cijeli taj kraj izmedju Bilaja i Ljutocke Doline bio bi nas.

Pricajte o znacaju Martin Broda po facebooku,saljite mailove.

A ono za Krupu.Ivanjsku su potencirali Sdp teroristi uz pomoc Sda izdajnika da pomazu vlasima.Tamo gdje Sarajevo nije uprlo svoje prste prije.Tamo su vlasi prodali svoju imovinu i to je nase danas,vidi pod Pernu


I Aben vam je fino rekao.Sto imas manje vlaha na tom prostoru.Moze biti bolje za nas.Ako 20 vlaha moze ti blokirati cestu 2-3 sata.Sta mislis 200 vlaha.Zar ne vidite da je plan Ivanica da poveze Hasane cestovno s vlaskim selima.,Ili Benakovcem ili nekim drugim.Tako ako izbiju problemi.Da nas blokira sto vise,i da sav taj narod izmedju Sane i Une posebno s desne obale Une nadalje.Dodje u okruzenje

Nije njemu do Hasana ili bilo kog drugog.Kako je vlaha svake godine sve manje i manje

I da.Po facebooku reklamirajte sta prodaju na onom Pik.ba.Pricajte o vaznosti da se uzme zemlja,ta kuca.Jer ako mi budemo pricali o Bosnjackoj Vranjskoj i Puceniku a ne budemo kupovali na stotine i hiljade duluma zemlje.Ova sela nikad nece biti nasa.Vazno je uraditi nesto,i krenuti s mrtve tacke ovdje
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

atif
Član
Postovi: 6257
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Kupujmo nekretnine: Bosna i Hercegovina

Post Postao/la atif » 18 jun 2019 10:31

Kako idu imobilije u neumu?

https://faktor.ba/vijest/u-neumu-ocekuj ... zonu/40549

U Neumu očekuju rekordnu turističku sezonu

Svake godine se napravi neki mali pomak i sve se čini da gost bude zadovoljniji. Gosti u toku sezone dolaze uglavnom iz BiH, dok su van sezone gosti iz Francuske, Njemačke, Slovenije, a sve češći su gosti i iz azijskih zemalja

- Svake godine se napravi neki mali pomak i sve se čini da gost bude zadovoljniji. Gosti u toku sezone dolaze uglavnom iz BiH, dok su van sezone gosti iz Francuske, Njemačke, Slovenije, a sve češći su gosti iz azijskih zemalja koji ne žele da plivaju, da se sunčaju, već da što više obiđu, vide, iz Neuma odlaze na izlete – zaključuje Krešić.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Kupujmo nekretnine: Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Jack » 03 jul 2019 05:55

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/11 ... medom.html

Na širem području sela Dabar, u zaseoku Crnovode, medvjed je uništio pčelinjak s velikim brojem košnica te pričinio veliku materijalnu štetu.
Napad se dogodio na imanjima Elvedina Hasanbegovića i Ismeta Alagića, koji na ovom području imaju vikendice. Alagić kaže kako je juče ujutro primijetio razbacane i uništene košnice, a ono što je zanimljivo jeste da je ovo drugi put u posljednjih nekoliko mjeseci da je medvjed nasrnuo na njihovu imovinu. Vlasnici kažu kako je materijalna šteta velika i pitaju se ko će im je nadoknaditi.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Limas100
Član
Postovi: 506
Pridružen/a: 27 mar 2018 18:50

Re: Kupujmo nekretnine: Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Limas100 » 14 nov 2019 10:57

https://miruhbosne.com/?p=54732

Bihaćke razglednice: Raj na ranču Samira Memagića

O ljepotama Bihaća i Une sve je rečeno i napisano. Ljudi ponekad od ushićenja izgube dah ili ne znaju prenijeti na papir svu tu ljepotu ili oduševljenje susretljivošću, karakterom i energijom krajiškog Čovjeka. To smo doživjeli mi za vrijeme susreta sa Samirom Memagićem, 43 – godišnjim pčelarom, prirodoljupcem, lovcem i entuzijastom, koji je u mjestu Račić u sklopu Nacionalnog parka Una sagradio najljepšu oazu za odmor, rekreaciju, ćeif, merak…

Riječ Una dolazi iz latinskog jezika i prevodi se kao jedina. Da jedna i jedina Una! Kažu, i jedini ovozemaljski raj na svijetu i najljepša turistička bisernica u BiH! Na toj “Unskoj bisernoj niski” jedan biser se posebno izdvaja. Riječ je o ranču kojeg je na pet hiljada kvadratnih metara izgradio Samir Memagić.

Sve je počelo prije 18 godina. Nakon operacije raka debelog i tankog crijeva, sa hrpom medicinskih nalaza, ali s velikom željom za životom (predodređen za pobjede) odlučio je da u Račiću započne novi život. U gradu se, inače, osjećao kao riba na suhom. Uz obale tirkizne Une ljepotice i daleko od gradske buke, a na nagovor profesora Eseda Halkića kupio je zemljište i formirao pčelinjak.

Dobro se sjeća – bilo je proljeće. Sunce rasulo svoje zrake, Samir se zagledao u oblake koji su prijetili da smetaju suncu, na trenutak bi ga prekrili, a već slijedećeg trenutka sunce bi prosulo svoju raskošnu lepezu po cijelom Račiću. Sve miriše, ptice cvrkuću, a ljepotica Una žubori. Dok posmatra igru sunca i oblaka, bodreći sunce da nadjača oblake, u glavi se roje planovi. Odredio je mjesto za vikendicu, tamo malo dalje kućica za njegove miljenike šar planince, već je pred očima stvarao sliku cvijetnih staza koje vode do košnica.

– Krenuo sam sa pet društava i jako oskudnim znanjem. Ništa osim ljubavi prema prirodi i pčelama nisam imao… Profesor Esed Halkić mi je bio desna ruka, poklonio mi je jedno društvo, a ja sam četiri kupio.

Samir je rano penzionisan zbog teške bolesti, ali se nije predao ni duhom, ni kreativnošću, ni tijelom. Kako je oduvijek volio prirodu, nakon penzionisanja joj se u cjelosti posvetio. Ako nije na ranču, jeste u lovu, ili u Uni. Ako se ne igra sa djecom, igra se sa svojim šar planincima… A onda su stigle pčele, koje su ga još više odvukle u svijet prirode.

One su ga „zarazile“. Njegov odnos sa pčelama je jako emotivan, kaže da su pčele „njegov život“. Čini se da se toliko stopio s ovim malim stvorenjima, pa da je čak poprimio njihovu energiju. Kako drugačije objasniti Samirov stalni pokret i neko raduckanje. Neko reče da „zuji i zvrnda baš ko njegove pčele“.

– Dogurao sam do 70 društava. Napredujem! Nemam gubitaka, niti bilo kakvih bolesti u pčelinjaku. Idemo dalje… Slijedeće godine, uz Božiju pomoć imat ću stotinjak društava – kazuje nam naš domaćin.

Srna Una velika maza

Samir je porodičan čovjek. Sretan je i zadovoljan, a smatra da se od pčelarstva može pristojno živjeti. Kroz ovaj posao, kako kaže,shvatio je da je postao “gospodar svoga vremena i rahatluka”. Dodaje, da pčelar mora biti svestran, a to znači da mora biti i stolar, i  veterinar, i cvjećar, ali i praktičar. Tim prije što dolaze sve teže i zahtjevnije godine u pčelarstvu. S toga se moraju pratiti svi  trendovi i aktuelnosti iz svijeta pčelarstva.

Dok razgovaramo sa Samirom osjeti se da su ljubav i život svud oko njega. Šta reći za čovjeka kojem nisu opsesija računari, telefoni i internet, već život u prirodi i u skladu s prirodom!

Satima bi pričao o svojim lovačkim zgodama, a onda se posvetio besjedi o šar planincima, svojoj odgajivačnici i šampionima iz njegovog legla.

Čini se, ipak, da mu je trenutno na prvom mjestu srna, koju su prozvali Una. Našao je kao bespomoćnu bebu u šumi, donio kući, odhranio i bio odveo u šumska prostranstva. Ali, Una se vratila. Njen dom je tu u Račiću, uz Samira, njegovu suprugu i kćerke. Velika je maza i pomalo posesivna. Ona je to i traži da se mazi dok Samir razgovara, a kada je trebalo da se obavi fotografisanje prva je pozirala.

Gledajući kompletnu sliku na Samirovom ranču i pokušavajući da proniknemo u ljepotu ovog života, postaje nam jasno gdje je tajna zdravlja ovog čovjeka. A njemu je prije 18 godina „visila“ iznad glave.

Godine 2002. Samiru (tada imao 24 godine), su dijagnosticirali karcinom debelog i tankog crijeva. Doktori sun učinili sve što je bilo u njihovoj moći; hirurške intervencije, kemoterapije, medikemantna terapija i uputila ga kući, bez prevelikog optimizma. Odradili su sve savršeno majstorski, ali nisu mu kazali, kako imitira Samir Nijemce šaleći se na svoj račun „kaput“ od šest do 24 mjeseca, koliko se daje maksimalno života pacijentima s kancerom. Na ispraćaju su dodali da je sve u Božijim rukama…

–  Prošlo je 18 godina od tada, a ja sam još uvijek živ. Radim, uživam, ne znam šta je bolest… Ovaj rahatluk dugujem prirodi, a ponajviše Uni i pčelama – kazuje Samir.

Nema, bolan, nigdje ljepše i slađeg kafenisanja od ovog kraj Une.

Dok tirkizna Una žubori, pčele lete s cvijeta na cvijet, ptice cvrkuću, šar planinci se igraju, a srna jordam, iu hladovini najmirisnijeg i najveselijeg ranča u „Zemlji bosanskoj“  opet samirova besjeda:

– Crk'o bih kad ujutro, čim oči otvorim, ne bih vidio Unu i popio kafu na njenoj obali – reče samir i srknu gutljaj kafe iz bosanskog fildžana.

KONAK U APIKOMORI ZA VESELIJA I ZDRAVIJA JUTRA

Na svom ranču – pčelinjaku Samir je ovog ljeta osposobio dvije api komore i time još više obogatio turističku ponudu Bihaća, a posebno Nacionalnog parka Una. Ako je suditi po prvim reakcijama i posjetama, ovo je još jedan njegov „pun pogodak“. Dolaze mu gosti iz svih krajeva Bosne i Hercegovine, Evrope, Amerike, Australije, čak i iz Kine.

– Ipak, najbrojniji su Arapi. Oni su mi razgrabili skoro sve količine meda za prodaju. Ne pitaju za cijenu – kazuje naš domaćin i dodaje da je ponudio povoljne cijene, a sjajne uslove; najbolje na području USK-a.

Svi koji dođu ne kriju oduševljenje. Zanimljivo je da većina gostiju se vraća svake sezone, pa Samir pjevuši pjesmu „Ko se jednom Une napije, moga meda okusi, a odspava u mojoj api komori… nikad više iz Bihaća taj otići ne umije“.

U ovim rajskim prostorima gostima nudi smještaj u sagrađenom objektu. Čak je u jednoj api komori obezbijedio konačište. Za ovu api komoru kažu da je pravi mali hotel, a da je najzdravija apoteka za ljude koji imaju problema sa disajnim putevima, te da je odlična anti stres terapija.

Ko traži taj i pronađe svoju oazu sreće i rahatluka. Zadovoljstvo nam je ako smo nekome pomogli da pronađe put do idealne destinacije za odmor iz snova. Ako vam se odmara od svega i od svih, bez puno ljudi, a u carstvu pčela, ptica, mirisa, žubora Une… Sve oko vas sto posto prirodno, sve mirišljivo, pjevajuće, raspoloženo… Prava adresa su pčelinjaci i api komore Samira Memagića iz Račića.

Spas od ljutih pčela u bazenu

Svaki dan s pčelama Samiru je poseban. Oduševljen je dok ih prati kako, poput malenih bombardera, slijeću na leto pred ulazom u košnicu noseći na nožicama pravilno oblikovane kuglice polena ili nektara. Pitamo ga da li je imao nezgoda u pčelinjaku. Uz grohotan smijeh, reče nam I ovo:

– Raditi sa pčelama, a nemati zgoda I nezgoda, ne možeš se nazvati pčelarom. Ja toga imam svakodnevno. Ipak, scenu kada su me zajmile, a ja da bi se spasio skočio u bazen, nikada neću zaboraviti. To mi je najsimpatičnija uspomena iz pčelinjaka. A ja sam kriv. Krao sam im med!

Njegov kontakt telefon je 060 3110166. Pozivni za BiH je 00387.

Izvor: BH Pčelar/Krajina.ba

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Kupujmo nekretnine: Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Jack » 14 nov 2019 11:00

Sve je počelo prije 18 godina. Nakon operacije raka debelog i tankog crijeva, sa hrpom medicinskih nalaza, ali s velikom željom za životom (predodređen za pobjede) odlučio je da u Račiću započne novi život. U gradu se, inače, osjećao kao riba na suhom. Uz obale tirkizne Une ljepotice i daleko od gradske buke, a na nagovor profesora Eseda Halkića kupio je zemljište i formirao pčelinjak.
Ma,prodali su oni Racic odavno.Ono sto je uz rijeku bilo.I ista ona sela koja kazu da su Srpska i ta su prodali.Lazu i to u stilu
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Kupujmo nekretnine: Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Jack » 20 nov 2019 12:08

Pobjedit ce onaj ko bude imao kupovnu moc.Ko ekonomski uzme vise.To je pola demografije.Danas ljudi stede pare godinama i decenijama.Prodaju kucu u Olovu ili Kladnju.I rade kao robovi.Samo da mogu uzeti stancic u Sarajevu.

Onaj ko bude imao vise zemlje,on ce na kraju uzeti sve to.

1946 godine slijedeca sela Cazinske Krajine nisu imala Muslimane.Niti jednog

Stabandza,Bukovlje,Gradina.Bosanska Bojna,Gradina kod Cazina,Hadzin Potok,Rujnica,Vrelo,Osredak.Gornja Gata.Ima jos tih primjera.Dobar dio tih sela su bila Bosnjacka na popisu 1991.To je tako.Oko Bihaca je bila reportaza.Istina je da dobar dio Racica su Srbi prodali.Sve oni lazu o tzv Srpskoj zemlji.Isto i za Lipu prodali su masu imovine tamo.Kao i u Medenom Polju.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Kupujmo nekretnine: Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 20 nov 2019 13:35

Baron je napisao/la: 20 nov 2019 11:23 Selam Bosnjaci. Vec 2 godine pratim vasu stranicu, citam komentare i mogu reci da sam pozitivno iznenadjen nivoom nacionalne svijesti kod clanova. Uz duzno postovanje svih ostalih tema za koje smatram da su informativne i tjeraju na razmisljanje mislim da je ova teba okosnica naseg okupljanja. Znaci kupovina zemljista u odredjenim krajevima Bosne. Ja sam konkretno zainteresovan za kupovinu u Capljini. U svakom slucaju Hercegovini. Nasoj kaliforniji. Volio bih kada bi smo ovu temu razvili i mozda konkretizirali na par najzimljivijih lokacija ili gradova sa informacijama u kojem dijelu grada kupovati. Kako ide sa vodom. Na sta obratiti paznju pri kupovimi jer svako podrucje je geografski specificno..od zemljotreda do lose zemlje. ..Volio bih da se svi dobro upoznamo. Mozda negdje zakupimo prostor na par dana pa se dobro ispricamo i upoznamo i postavimo temelje neke organizacije. Mozda ne bi bilo lose grupno se organizovati pa kupiti veliki komad zemljista koji bi smo isparcelisali kako Bog zapovjeda isa sirokim cestama i npr. Glavnim trgom i gdje bi dvako od nas u skladu sa mogucnostima napravio Bosansku kucu, ne veliku sa okucnicom i gdje bi smo odmah prijavili svoj borqvak i time u godini dana na to podrucje doveli nekoliko desetina Bosnjaka. ..Ideja se moze razraditi. Nas 100 mozemo kupiti 200 Dunuma zemlje. Vrlo jeftino i isparcelisati ko ljudi. U svakom slucaju hvala za prijem u grupu. Nadam se uspjesnoj saradnji.
:gut:

Pravo pametno razmisljas. I u vezi za kupovinu u hercegovinim nisi jedini jer cujem da sve vise ljudi iz sarajevskog podrucja i Centralne Bosne kupuje nekretnine, jer kao sto kazes to je "nasa kalifornija " i sve vise ljudi je shvatilo koliko je tu ugodniji i zdraviji zivot. Neka ti je sa srecom ta namjera i da se hairli zavrsi.
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Avatar
Lilium Bosniacum
Član
Postovi: 189
Pridružen/a: 08 okt 2017 11:12

Re: Kupujmo nekretnine: Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Lilium Bosniacum » 20 nov 2019 13:53

Mislim da je ideja odlicna!

Gradnja i naseljavanje ljudi je po meni druga faza. Vaznije od toga je prosta kupovina zemljista. Cim Skutor ili Vlah proda kucu on se vise ne vraca. Obzirom na to, smatram da trebamo gledat nekretnine i u Podrinju.

Avatar
patriota
Član
Postovi: 267
Pridružen/a: 27 mar 2018 17:10

Re: Kupujmo nekretnine: Bosna i Hercegovina

Post Postao/la patriota » 20 nov 2019 13:55

Baron je napisao/la: 20 nov 2019 11:23 Selam Bosnjaci. Vec 2 godine pratim vasu stranicu, citam komentare i mogu reci da sam pozitivno iznenadjen nivoom nacionalne svijesti kod clanova. Uz duzno postovanje svih ostalih tema za koje smatram da su informativne i tjeraju na razmisljanje mislim da je ova teba okosnica naseg okupljanja. Znaci kupovina zemljista u odredjenim krajevima Bosne. Ja sam konkretno zainteresovan za kupovinu u Capljini. U svakom slucaju Hercegovini. Nasoj kaliforniji. Volio bih kada bi smo ovu temu razvili i mozda konkretizirali na par najzimljivijih lokacija ili gradova sa informacijama u kojem dijelu grada kupovati. Kako ide sa vodom. Na sta obratiti paznju pri kupovimi jer svako podrucje je geografski specificno..od zemljotreda do lose zemlje. ..Volio bih da se svi dobro upoznamo. Mozda negdje zakupimo prostor na par dana pa se dobro ispricamo i upoznamo i postavimo temelje neke organizacije. Mozda ne bi bilo lose grupno se organizovati pa kupiti veliki komad zemljista koji bi smo isparcelisali kako Bog zapovjeda isa sirokim cestama i npr. Glavnim trgom i gdje bi dvako od nas u skladu sa mogucnostima napravio Bosansku kucu, ne veliku sa okucnicom i gdje bi smo odmah prijavili svoj borqvak i time u godini dana na to podrucje doveli nekoliko desetina Bosnjaka. ..Ideja se moze razraditi. Nas 100 mozemo kupiti 200 Dunuma zemlje. Vrlo jeftino i isparcelisati ko ljudi. U svakom slucaju hvala za prijem u grupu. Nadam se uspjesnoj saradnji.

Ovo je jako dobra inicijativa koja (pretpostavljam) dolazi iz dijaspore, što je zaista super i za svaku pohvalu. :gut:

Za početak, nekretnine koje se prodaju u BiH možete pogledati na više stranica, a najpraktičnija je: www.olx.ba

Nekretnine koje se prodaju u Čapljini, mogu se pogledati na stranici: www.olx.ba/pretraga?trazilica=Capljina

Ja preporučujem kupovinu nekretnina u Stocu. To je predivno manje mjesto koje Bošnjaci polako vračaju pod svoje, a većina nekretnina koja se prodaje pripada ljudima koji imaju "putovnicu" i koji su već vani, a cijene su niske. Lista nekretnina na prodaju u Stocu se može pogledati na linku: www.olx.ba/pretraga?trazilica=Stolac

Ko ima mogućnosti i može, strateški je bitan Neum. To je i dobra investicija za naše ljude koji se nakon penzionisanja planiraju vratiti i živjeti u lijepoj klimi. Prije penzije se nekretnine mogu u toku ljeta izdavati i to jako unosno. Kada se penzioniše i prijavi u Neumu, eto mogućnosti i za glasanje ;-)
Nekretnine na prodaji u Neumu možete provjeriti na linku: www.olx.ba/pretraga?trazilica=Neum

Što se tiče transfera novca, gledajte da koristitie domaće banke koje su sigurne i dobre kao što su BBI i ASA.

U BiH se nekretnine mogu platiti i u Eurima, tako da se može izbjeći provizija za konverziju.

Sve u svemu super bi bilo da dijaspora kupuje i ulaže u BiH u ovim strateškim geopolitičkim predjelima, koji su ujedno lijepi i ugodni za život. :zastava:
** Budi ruka koja BiH gradi, brani i hrani!!! ** :zastava:
Imate ideju o pokretanju biznisa u BiH? Posjetite www.restart.ba __ :gut:
www.bih.rf.gd ___ :gut:

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Kupujmo nekretnine: Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 20 nov 2019 14:06

patriota je napisao/la: 20 nov 2019 13:55

Ko ima mogućnosti i može, strateški je bitan Neum. To je i dobra investicija za naše ljude koji se nakon penzionisanja planiraju vratiti i živjeti u lijepoj klimi. Prije penzije se nekretnine mogu u toku ljeta izdavati i to jako unosno. Kada se penzioniše i prijavi u Neumu, eto mogućnosti i za glasanje ;-)
Nekretnine na prodaji u Neumu možete provjeriti na linku: www.olx.ba/pretraga?trazilica=Neum

Što se tiče transfera novca, gledajte da koristitie domaće banke koje su sigurne i dobre kao što su BBI i ASA.

U BiH se nekretnine mogu platiti i u Eurima, tako da se može izbjeći provizija za konverziju.

Sve u svemu super bi bilo da dijaspora kupuje i ulaže u BiH u ovim strateškim geopolitičkim predjelima, koji su ujedno lijepi i ugodni za život. :zastava:
U pravu si sto se tice Neuma , samo pazite na one ponude u vezi Kleka sto su sada aktuelne, to je cista ubleha i nemojte da se upecate.
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Avatar
Lilium Bosniacum
Član
Postovi: 189
Pridružen/a: 08 okt 2017 11:12

Re: Kupujmo nekretnine: Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Lilium Bosniacum » 20 nov 2019 14:10

Samo je po meni vaznije da se nekretnine kupuju od skutora i vlaha a ne od bosnjaka
vazno je to provjerit prije kupovine

Avatar
Lilium Bosniacum
Član
Postovi: 189
Pridružen/a: 08 okt 2017 11:12

Re: Kupujmo nekretnine: Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Lilium Bosniacum » 20 nov 2019 14:29

https://nekretnine.ba/real-estate.php?l ... &view=6338

Mislim da je ovo lakse izvest nego nova naselja za pocetak. Stambeno poslovna zgrada u centru Stoca. Znaci pored naseljavanja Bosnjaka moze se i iznajmit poslovni prostor bosnjackom privredniku koji ce onda zaposliti Bosnjake u Stocu.

Avatar
patriota
Član
Postovi: 267
Pridružen/a: 27 mar 2018 17:10

Re: Kupujmo nekretnine: Bosna i Hercegovina

Post Postao/la patriota » 20 nov 2019 14:59

Baron je napisao/la: 20 nov 2019 14:16 ... Npr. vidio sam oglas na netu. Rudo ...50 dunuma 20.000 maraka. Takvih ima na bacanje. Jedini Problem je sto trozubi pacovi uvode ove poreze ukoliko ne obradjujes zemljiste ili ne placas redovno pa ti se moze desiti da te kazne ili legalno otmu zemlju....
Kod kupovine u genocidnoj, sada za sada, treba biti jako oprezan. Sa time bi njima stvarali prihode od poreza na kupovinu nekretnine 5% i dodatne poreze na nekretninu i kazne kojima oni tjeraju povratnike. Upravo je ovo razlog što mi još nismo pokupovali 'stočno Sarajevo... Da ne govorim o saslušanjima u policijskim stanicama, što se dešava ako kupite nekretninu u Novom Goraždu gdje radi izborni inžinjering...

Najefikasnije je da dijaspora kupuje u FBiH i to u Hercegovini, upravo u mjestima gdje je Bošnjačka populacija blizu 50%. Prilikom kupovine najbolje čete proći ako kupujete od dvojnih državljana (RH i RS) koju su već vani. Tu se cijena lako obara, pogotovo ako plaćate direktno prodavcu na račun.

Što se tiče jeftine zemlje u FBiH, pogledajte Kiseljak i u predjelu oko Fojnice. Relativna blizina Sarajeva. Hladnije je podneblje, ali je predivna priroda. Mislim da je cijena isto bagatelna kao u Rudom, pogotovo ako je veća površina u pitanju. Inače ove agencije za nekretnine posle Ilidže vode arape upravo u Kiseljak i u taj predio...

Svakako nećete pogriještiti ako kupujete na području Mostar - Stoalac - Čapljina... Klima je idealna, zemlja plodna, a cijene će padati od kako je Aluminijum prestao sa radom...
** Budi ruka koja BiH gradi, brani i hrani!!! ** :zastava:
Imate ideju o pokretanju biznisa u BiH? Posjetite www.restart.ba __ :gut:
www.bih.rf.gd ___ :gut:

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Kupujmo nekretnine: Bosna i Hercegovina

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 20 nov 2019 16:45

patriota je napisao/la: 20 nov 2019 14:59
Baron je napisao/la: 20 nov 2019 14:16 ... Npr. vidio sam oglas na netu. Rudo ...50 dunuma 20.000 maraka. Takvih ima na bacanje. Jedini Problem je sto trozubi pacovi uvode ove poreze ukoliko ne obradjujes zemljiste ili ne placas redovno pa ti se moze desiti da te kazne ili legalno otmu zemlju....
Kod kupovine u genocidnoj, sada za sada, treba biti jako oprezan. Sa time bi njima stvarali prihode od poreza na kupovinu nekretnine 5% i dodatne poreze na nekretninu i kazne kojima oni tjeraju povratnike. Upravo je ovo razlog što mi još nismo pokupovali 'stočno Sarajevo... Da ne govorim o saslušanjima u policijskim stanicama, što se dešava ako kupite nekretninu u Novom Goraždu gdje radi izborni inžinjering...

Najefikasnije je da dijaspora kupuje u FBiH i to u Hercegovini, upravo u mjestima gdje je Bošnjačka populacija blizu 50%. Prilikom kupovine najbolje čete proći ako kupujete od dvojnih državljana (RH i RS) koju su već vani. Tu se cijena lako obara, pogotovo ako plaćate direktno prodavcu na račun.

Što se tiče jeftine zemlje u FBiH, pogledajte Kiseljak i u predjelu oko Fojnice. Relativna blizina Sarajeva. Hladnije je podneblje, ali je predivna priroda. Mislim da je cijena isto bagatelna kao u Rudom, pogotovo ako je veća površina u pitanju. Inače ove agencije za nekretnine posle Ilidže vode arape upravo u Kiseljak i u taj predio...

Svakako nećete pogriještiti ako kupujete na području Mostar - Stoalac - Čapljina... Klima je idealna, zemlja plodna, a cijene će padati od kako je Aluminijum prestao sa radom...
Netacno!

U Genocidnoj TREBA kupovati zemlju.
Porez se ne placa ako obradjujes zemlju. Kongres Bosnjaka Svijeta otvara program kojim bi se ovaj problem rijesio jer bi se zemlja obradjivala - naravno uz podjelu profita svima. Tako da bi ti oni sredili da se zemlja obradi - ti ne bi platio porez - a dobio bi dio prihoda od toga. Ostatak bi isao KBSu da plati radnike, pokrije troskove i finansira druge slicne projekte bitne za Bosnjacki korpus.

Posalji email na KBS stranicu da saznas vise o ovome.
Samo BiH.

Avatar
patriota
Član
Postovi: 267
Pridružen/a: 27 mar 2018 17:10

Re: Kupujmo nekretnine: Bosna i Hercegovina

Post Postao/la patriota » 20 nov 2019 17:56

BosnjackaHercegovina je napisao/la: 20 nov 2019 16:45 Netacno!

U Genocidnoj TREBA kupovati zemlju.
Porez se ne placa ako obradjujes zemlju. Kongres Bosnjaka Svijeta otvara program kojim bi se ovaj problem rijesio jer bi se zemlja obradjivala - naravno uz podjelu profita svima. Tako da bi ti oni sredili da se zemlja obradi - ti ne bi platio porez - a dobio bi dio prihoda od toga. Ostatak bi isao KBSu da plati radnike, pokrije troskove i finansira druge slicne projekte bitne za Bosnjacki korpus.

Posalji email na KBS stranicu da saznas vise o ovome.
Slažem se da TREBAMO kupovati nekretnine u GT-u, ali nisi u pravu oko poreza. Mislim da brkaš pojmove i miješaš dva različita tipa poreza na nekretnine u BiH.

1. Porez na PROMET nekretninama.
Ovo je porez o kojem ja govorim i plaća se prilikom kupovine nekretnine.
Dok se ovaj porez ne plati sud neće uknjižiti novog vlasnika nekretnine u Grunt.

Više detalja na linku za 2019 godinu: www.bhnekretnine.ba/blog/porezi-na-nekr ... odini.html

- u FBiH stopa poreza na promet nekretnine iznosi 5%,
- dok u RS građani plaćaju 3% poreza na promet nekretnina


...Tako ćete na stan koji ste, primjerice, u Tuzli platili 100 000 KM morati platiti porez od 5000 maraka, dok ćete u Genocidnoj tvorevini na stan iste vrijednosti platiti 3000 KM poreza. Što se tiče roka otplate, građani u FBiH moraju platiti porez u roku od 15 dana od primanja rješenja, a poslije toga se računaju i zatezne kamate. U RS se ovaj porez plaća u dvije rate u toku jedne godine. Na ovaj način se stvaraju dodatni nameti građanima koji se ionako teško odlučuju na kupovinu. Poređenja radi, situacija u zemljama okruženja je povoljnija pa tako u Smrdiji stopa poreza iznosi 2,5%, dok je u Hrvatskoj, zbog nezadovoljstva građana iskazanog kroz razne inicijative, odgođeno stupanje na snagu novog zakona na neodređeno vrijeme...

2. Porez na IMOVINU.

Ovo je porez na godišnjem nivou, o kojem ti govoriš, a koji se može izbjeći za zemlju ako se obrađuje.
Porez na imovinu u Genocidnoj tvorevini (Izvorno: Zakon o porezu na nepokretnosti) je prilično drugačiji i komplikovaniji. Ukratko, plaćju ga svi i na sve. Plaća se na godišnjem nivou, a moguća je i otplata u dvije godišnje rate (prva rata do kraja Juna, druga do kraja Septembra). Zakon o porezu je donesen na nivou entiteta i kao osnov oporezivanja uzima se vrijednost nepokretne imovine, a nadležnost za određivanje stope poreza na imovinu prebačena je na opštine.
Zavisi sada kako gdje, ali u nekim opštinama GT-a ti dođe "baja" iz SNSD-a i procijeni vrijednost imovine Bošnjaka po "stranačkim uputama" i eto im dodatnog izvora finansiranja i mehanizma zastrašivanja povratnika...
** Budi ruka koja BiH gradi, brani i hrani!!! ** :zastava:
Imate ideju o pokretanju biznisa u BiH? Posjetite www.restart.ba __ :gut:
www.bih.rf.gd ___ :gut:

Odgovorite