☑ Pravila foruma i savjeti

Islamska zajednica Bosne i Hercegovine

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Islamska zajednica Bosne i Hercegovine

Post Postao/la noel malcolm » 17 okt 2013 09:34

Reis Kavazović je prava osoba na pravom mjestu,

i ne treba nasjedati propagandi naših dušmana prerušenih u muslimanska imena.
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Islamska zajednica Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Bosni » 23 okt 2013 23:49

Ia2hFyqkUK0&
Covjek u svakom govoru pogodi 100%. Ja sam i prije pricao o tome da su svi oni zlocinci po srbiji bivsi ratnici po BiH, Kosovu, itd.

Avatar
Abdurrahman
Član
Postovi: 664
Pridružen/a: 27 okt 2012 07:06
Lokacija: Tuzla, Bosna i Hercegovina

Re: Islamska zajednica Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Abdurrahman » 24 okt 2013 01:49

Muftija Zukorlic je dobar vodja u ovom smislu - no, iako ima moju podrsku, ipak bi on trebao malo vise da suradjuje i savjetuje se sa ostalim Bosnjacima i njihovim predstavnicima u Sandzaku. Haris Silajdzic je bio dobar drzavnik, pismen, borio se za ono za sto se i mi danas borimo, no, sta je njegov grijeh ili grijeska bila ? Sto nije znao raditi timski odnosno saradjivati sa ostalim, mudro, sa saburom, itd.

Mislim da muftija Zukorlic treba malo vise po tom pitanju davati paznje medjusobnom bosnjackom odnosu u Sandzaku.
You prepare for a journey according to the amount of time that you are going to be on that journey. So what do you say about the Hereafter?

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Islamska zajednica Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Bosni » 24 okt 2013 02:58

Abdurrahman je napisao/la:Muftija Zukorlic je dobar vodja u ovom smislu - no, iako ima moju podrsku, ipak bi on trebao malo vise da suradjuje i savjetuje se sa ostalim Bosnjacima i njihovim predstavnicima u Sandzaku. Haris Silajdzic je bio dobar drzavnik, pismen, borio se za ono za sto se i mi danas borimo, no, sta je njegov grijeh ili grijeska bila ? Sto nije znao raditi timski odnosno saradjivati sa ostalim, mudro, sa saburom, itd.

Mislim da muftija Zukorlic treba malo vise po tom pitanju davati paznje medjusobnom bosnjackom odnosu u Sandzaku.
Slazem se dijelimicno sa tobom. O tome je i malo pricao reis-ul-ulema na video-u iznad.

Ali Zukorlic nema tu mnogo prostora. Sa kim da poboljsa vezu?

1. Sa Ljajicem nema nikakva mogucnost, taj je za mene sada mozda najgori Bosnjacki politicar i izdajica iza Abdica. Covjek koji trazi da Mladic odrzava kaznu u Beogradu, covjek koji je "Bosnjacko cvijece" u Beogradu u smislu da je odgovoran za vezu izmedju Srbije i Haskog Tribunala i da kao Bosnjak opere Srbiju od zlocina i genocida koji su pocinili nad Bosnjacima, covjek koji obiljezava smrti Jovanke Broz i priprema joj neku ceremoniju a nedolazi na obiljezavanje zlocina u Sjeverinu.

2. Sa Ugljaninom se sreo jednom nakon sto je ovaj razbio jedinstvo Islamske Zajednica i obracao mu se kao covjek a imao je pravo da mu sve i svasta kaze. Ugljanin sa vratio u Srbiju iz Turske pod sumnjivim uvjetima. On je bio optuzen za seperatizam kao i drugi ugledni Bosnjaci sa Sandzaka. Svi osim Ugljanina su prosli kroz zatvor dok su cekali oslobadajucu presudu i Ugljanin im nije dao nikakvu podrsku. Ugljanin i dalje ima dobre odnose sa Zilkicem i Jusufspahicem (bio je tamo sa njima kad je stariji Jusufspahic primio krst od Nikolica).

3. Elfic? Muftija mu je dao podrsku iako nije zasluzio to. Ovaj covjek je bio konobar prije sto je postao politicar i to sve zahvaljujuci Muftiji koji ga je podrzao i promovirao. A onda ovaj Elfic mu zabije noz u ledja i pocne ga otvoreno napadati bez povoda. Vjerovatno ga je Beogradski rezim odkupio. Vidio priliku da se uhljebi i pustio Zukorlica i Bosnjake Sandzaka nizvode.

Neznam sa kim da gradi vezu. Svi sa kojima to moze ostvariti su vec uz njega. Od BDZ u Crnoj Gori sa Hazbijom Kalacem do BDZ Sandzaka, Lige za Sandzaka, Bosnjackim Nacionalnim Vijecem (BNV), itd. Mozes traziti da ublazi retoriku malo, ali on je ostar zato sto mora biti ostar. Beogradski rezim vrsi napade na njega i sve Bosnjake Sandzaka, i na to se mora reagovati.

Da je on htjeo on bi mogao davnih dana krenuti u fizicke obracune, ali nije. Bio je strpljiv i pozivao na mir (a i dalje poziva na mir, kao sto se vidi u video-u) kada je bilo najteze to uraditi.

Bosnjak
Član
Postovi: 877
Pridružen/a: 30 okt 2012 01:32

Re: Islamska zajednica Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Bosnjak » 24 okt 2013 03:45


Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Islamska zajednica Bosne i Hercegovine

Post Postao/la ABen » 24 okt 2013 09:19

Bosni je napisao/la:Slazem se dijelimicno sa tobom. O tome je i malo pricao reis-ul-ulema na video-u iznad.

Ali Zukorlic nema tu mnogo prostora. Sa kim da poboljsa vezu?

1. Sa Ljajicem nema nikakva mogucnost, taj je za mene sada mozda najgori Bosnjacki politicar i izdajica iza Abdica. Covjek koji trazi da Mladic odrzava kaznu u Beogradu, covjek koji je "Bosnjacko cvijece" u Beogradu u smislu da je odgovoran za vezu izmedju Srbije i Haskog Tribunala i da kao Bosnjak opere Srbiju od zlocina i genocida koji su pocinili nad Bosnjacima, covjek koji obiljezava smrti Jovanke Broz i priprema joj neku ceremoniju a nedolazi na obiljezavanje zlocina u Sjeverinu.

2. Sa Ugljaninom se sreo jednom nakon sto je ovaj razbio jedinstvo Islamske Zajednica i obracao mu se kao covjek a imao je pravo da mu sve i svasta kaze. Ugljanin sa vratio u Srbiju iz Turske pod sumnjivim uvjetima. On je bio optuzen za seperatizam kao i drugi ugledni Bosnjaci sa Sandzaka. Svi osim Ugljanina su prosli kroz zatvor dok su cekali oslobadajucu presudu i Ugljanin im nije dao nikakvu podrsku. Ugljanin i dalje ima dobre odnose sa Zilkicem i Jusufspahicem (bio je tamo sa njima kad je stariji Jusufspahic primio krst od Nikolica).

3. Elfic? Muftija mu je dao podrsku iako nije zasluzio to. Ovaj covjek je bio konobar prije sto je postao politicar i to sve zahvaljujuci Muftiji koji ga je podrzao i promovirao. A onda ovaj Elfic mu zabije noz u ledja i pocne ga otvoreno napadati bez povoda. Vjerovatno ga je Beogradski rezim odkupio. Vidio priliku da se uhljebi i pustio Zukorlica i Bosnjake Sandzaka nizvode.

Neznam sa kim da gradi vezu. Svi sa kojima to moze ostvariti su vec uz njega. Od BDZ u Crnoj Gori sa Hazbijom Kalacem do BDZ Sandzaka, Lige za Sandzaka, Bosnjackim Nacionalnim Vijecem (BNV), itd. Mozes traziti da ublazi retoriku malo, ali on je ostar zato sto mora biti ostar. Beogradski rezim vrsi napade na njega i sve Bosnjake Sandzaka, i na to se mora reagovati.

Da je on htjeo on bi mogao davnih dana krenuti u fizicke obracune, ali nije. Bio je strpljiv i pozivao na mir (a i dalje poziva na mir, kao sto se vidi u video-u) kada je bilo najteze to uraditi.
Slazem se, nema tamo nikog osim izdajica. Ali radi na tome da ojaca Bosnjake i sa BDZ pravi sebi jednog partnera skim ce moci da saraduje. Kako u sjevernom Sandzaku tako i u juznom.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Bosnjak
Član
Postovi: 877
Pridružen/a: 30 okt 2012 01:32

Re: Islamska zajednica Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Bosnjak » 24 okt 2013 09:33

Moglo bi se reći da Zukorlić jedini radi nešto. Zamisli ti sad da on u sred Prijepolja, još uvijek većinski srpskog grada (ali ne dugo nadam se) punog najgorih četnika, javno poruči da će da ruši Srbiju ako ga Nikolić natjera na to. Znači on otvoreno prijeti predsjedniku Srbije. S druge strane imaš Ljajića kojem su beogradska svjetla pomutila pamet, pa je prod'o i narod i Sandžak i poljubio i Tadićevu i Nikolićevu ruku i otiš'o pod njihove skute samo da bi prosperirao na ličnom planu i postao ugledan među Srbima.

Nije ni Zukorlić savršen, ali ko je savršen? Zna se ko je savršen. Da nema ljudi poput Zukorlića Sandžak bi bio u izgubljenoj situaciji jer bi ljudi poput Ljajića ondašnje Bošnjake naprosto srbizirali. Prvo bi postali Srbi islamske vjere, pa bi onda radili na tome da zaborave i vjeru. Ovako Bošnjačka svijest u Sandžaku je nikad jača i biće sve jača, ali ne zahvaljujući ondašnjim političarima nego uprkos njima, a zahvaljujući ljudima kao što je Zukorlić.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Islamska zajednica Bosne i Hercegovine

Post Postao/la ABen » 24 okt 2013 09:38

Isti slucaj kao i u Bosni, jaka Islamska zajednica jaka i Bosna i Bosnjaci. Dobro je da je i Kavazovic osoba na svooj nacin poput Zukorlica.

Ja samo ocekujem od Kavazovica samo jos dosta vise, na politickoj sceni u Bosni.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Islamska zajednica Bosne i Hercegovine

Post Postao/la noel malcolm » 24 okt 2013 09:56

ABen je napisao/la:Isti slucaj kao i u Bosni, jaka Islamska zajednica jaka i Bosna i Bosnjaci. Dobro je da je i Kavazovic osoba na svooj nacin poput Zukorlica.

Ja samo ocekujem od Kavazovica samo jos dosta vise, na politickoj sceni u Bosni.
Upravo suprotno, Kavazović ne smije postati novi Cerić.

Kavazović treba uređivati naš vjerski život i praviti čestite ljude od bošnjaka.
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Islamska zajednica Bosne i Hercegovine

Post Postao/la ABen » 24 okt 2013 10:06

noel malcolm je napisao/la:
ABen je napisao/la:Isti slucaj kao i u Bosni, jaka Islamska zajednica jaka i Bosna i Bosnjaci. Dobro je da je i Kavazovic osoba na svooj nacin poput Zukorlica.

Ja samo ocekujem od Kavazovica samo jos dosta vise, na politickoj sceni u Bosni.
Upravo suprotno, Kavazović ne smije postati novi Cerić.

Kavazović treba uređivati naš vjerski život i praviti čestite ljude od bošnjaka.
nisam tvog misljenja, uzmi primjer Zukorlic i BDZ u Sandzaku. Osnovao je nesto da bi izbacio izdajice iz Bosnjackih redova. A u Bosni je isto tako nesto potrebno, Bosnjacka stranka!
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: Islamska zajednica Bosne i Hercegovine

Post Postao/la krhan » 24 okt 2013 19:50

ABen je napisao/la:
noel malcolm je napisao/la:
ABen je napisao/la:Isti slucaj kao i u Bosni, jaka Islamska zajednica jaka i Bosna i Bosnjaci. Dobro je da je i Kavazovic osoba na svooj nacin poput Zukorlica.

Ja samo ocekujem od Kavazovica samo jos dosta vise, na politickoj sceni u Bosni.
Upravo suprotno, Kavazović ne smije postati novi Cerić.

Kavazović treba uređivati naš vjerski život i praviti čestite ljude od bošnjaka.
nisam tvog misljenja, uzmi primjer Zukorlic i BDZ u Sandzaku. Osnovao je nesto da bi izbacio izdajice iz Bosnjackih redova. A u Bosni je isto tako nesto potrebno, Bosnjacka stranka!
Aben ja se vise slazem sa ovim sto je noel napiso, jer mi muslimani imamo velike duhovne propuste i da pocisti u IZ. Dosta nas je komunizam osakatio a sad jos uz to doso ovaj zapadni sistem gdje vecina ih slijede ko ovce.

Ja sam misljenja da Kavazovic radi taj poso sto je noel reko a Cerica i Zukorlica imamo da se ljustaju sa nasim protivnicima na politickoj sceni. Kad zaskripi nece Kavazovic presutjeti ali netrebamo reisa gurati na prvu liniju a imamo druge sposobne da taj poso mogu da odrade. :ljulja:
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: Islamska zajednica Bosne i Hercegovine

Post Postao/la krhan » 24 okt 2013 19:58

Abene upravu si da nam treba jedna Bosnjacka stranka ovo sad sto imamo to je tanko. Trebali bih imati jednu Bosnjacku stranku koja bih okupila oko sebe ljude, patriote iz postojecih stranki gdje nemogu od ovih lesinara da isplivaju na vrh politicke scene. Oni bi se borili za svoj narod i za Bosnu a ne ko ove tkz vodje sto nas kobejagi brane a gledaju gdje sta da usicare i bore se za fotelje i kako svoga nekog da uhljebi i koji samo u prazno laprdaju.
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
Abdurrahman
Član
Postovi: 664
Pridružen/a: 27 okt 2012 07:06
Lokacija: Tuzla, Bosna i Hercegovina

Re: Islamska zajednica Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Abdurrahman » 25 okt 2013 03:07

:pegla:

....
You prepare for a journey according to the amount of time that you are going to be on that journey. So what do you say about the Hereafter?

marli
Član
Postovi: 847
Pridružen/a: 25 okt 2012 22:58

Re: Islamska zajednica Bosne i Hercegovine

Post Postao/la marli » 25 okt 2013 16:04


Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Islamska zajednica Bosne i Hercegovine

Post Postao/la ABen » 27 okt 2013 11:48

Muftijstva u Bosni

Muftijstvo banjalučko
Muftijstvo bihaćko
Muftijstvo goraždansko
Muftijstvo mostarsko
Muftijstvo sarajevsko
Muftijstvo travničko
Muftijstvo tuzlansko
Muftijstvo vojno
Muftijstvo zeničko

slika

Malo sam bojio, ovako izgleda struktura IZ Bosne po muftijstvima. Neobojene opcine neznace da nepripadaju nikome, nego da nemaju muftijstvo, Medzisi tih opcina pripadaju nekom od ovih muftijstava.

Kako bi bilo lijepo da imamo Muftijstvo brcko. ;)
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5854
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Islamska zajednica Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Abidaga » 28 okt 2013 09:19

ABen je napisao/la:Neobojene opcine neznace da nepripadaju nikome, nego da nemaju muftijstvo
Sta to znaci? U kojem to smislu Hadzici "nemaju" muftijstvo ako ga ima Rudo?

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Islamska zajednica Bosne i Hercegovine

Post Postao/la ABen » 28 okt 2013 09:46

Abidaga je napisao/la:
ABen je napisao/la:Neobojene opcine neznace da nepripadaju nikome, nego da nemaju muftijstvo
Sta to znaci? U kojem to smislu Hadzici "nemaju" muftijstvo ako ga ima Rudo?
Moja greska u tekstu, treba da znaci da nema medzis u toj opcini, sta neznaci da nepripadaju nekom drugom medzisu. Ja sam samo obojio opcine gdje ima medzisi. I kojem muftijstvu ti medzisi pripadaju.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5854
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Islamska zajednica Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Abidaga » 28 okt 2013 09:57

ABen je napisao/la:
Abidaga je napisao/la:
ABen je napisao/la:Neobojene opcine neznace da nepripadaju nikome, nego da nemaju muftijstvo
Sta to znaci? U kojem to smislu Hadzici "nemaju" muftijstvo ako ga ima Rudo?
Moja greska u tekstu, treba da znaci da nema medzis u toj opcini, sta neznaci da nepripadaju nekom drugom medzisu. Ja sam samo obojio opcine gdje ima medzisi. I kojem muftijstvu ti medzisi pripadaju.
Ako muftijstva pokrivaju citavu teritoriju BiH ond nema logike da neke opcine izostavljas na mapi. Evo kako to katolici rade: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... govini.png

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Islamska zajednica Bosne i Hercegovine

Post Postao/la ABen » 28 okt 2013 10:13

Abidaga je napisao/la:
ABen je napisao/la:
Abidaga je napisao/la:Sta to znaci? U kojem to smislu Hadzici "nemaju" muftijstvo ako ga ima Rudo?
Moja greska u tekstu, treba da znaci da nema medzis u toj opcini, sta neznaci da nepripadaju nekom drugom medzisu. Ja sam samo obojio opcine gdje ima medzisi. I kojem muftijstvu ti medzisi pripadaju.
Ako muftijstva pokrivaju citavu teritoriju BiH ond nema logike da neke opcine izostavljas na mapi. Evo kako to katolici rade: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... govini.png
Neznam sta tacno koji medzlisi pokrivaju. Ima tu dosta posla, jer bi se trebalo vidjeti sad po dzematima. Koji dzemat kojem medzlisu pripada. A tesko je naci informacije za sve dzemate.
Evo na primjer u opcini Kupres imas jedan dzemat Kupres (prije rata su bili dva dzemata), sad ja mislim da on pripda medzlisu Bugojno, ali nemam tu informaciju tacno. Pise dole nesto, ali nepise mi tacno da je to tako.

http://www.kupresportal.com/?a=s&id=122 ... t%20Kupres

http://www.rijaset.ba/index.php?option= ... &catid=108
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Islamska zajednica Bosne i Hercegovine

Post Postao/la ABen » 30 okt 2013 18:06

Veoma uspješna saradnja Katara sa BiH i IZ BiH
B. A. 30/10/2013 17:16:00
http://www.vijesti.ba/vijesti/bih/17536 ... H-BiH.html

slika
SARAJEVO - Reisu-l-ulema Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini Husein ef. Kavazović primio je danas u nastupnu posjetu g. Rashida Mubaraka Al-Kawarija, novoimenovanog ambasadora Katara u Bosni i Hercegovini.

Ambasador Al-Kawari izrazio je zadovoljstvo što ima priliku da svoju diplomatsku misiju nastavi upravo u Bosni i Hercegovini, te izrazio nadu u nastavak dosada veoma uspješne saradnje Katara kako sa državom Bosnom i Hercegovinom tako i sa Islamskom zajednicom. On je također prenio selame ministra vakufa i vjerskih pitanja Katara g. Ghaith Bin Mubarak Ali Omran Al-Kuwarija te najavio njegovo prisustvo svečanom otvaranju Gazi Husrev-begove biblioteke.

Reisu-l-ulema je uputio riječi dobrodošlice ambasadoru Al-Kawariju, zahvalivši se pritom Kataru kao jednom od najvećih direktnih investitora u Islamsku zajednicu. Reisu-l-ulema je ovom prilikom g. Al-Kawarija upoznao sa aktuelnim projektima Islamske zajednice osvrnuvši se posebno na projekte iz oblasti obrazovanja, medija i izdavačke djelatnosti kao i podrške našim povratnicima, a ambasador Al-Kawari je izrazio spremnost za saradnju na realizaciji istih.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Odgovorite