☑ Pravila foruma i savjeti

Liga prvaka (UEFA Champions League)

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41366
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Liga prvaka 2013/2014

Post Postao/la Jack » 14 aug 2013 02:29

Dobro i nama niko ne brani, da razbijemo tu mentalnu barijeru.Da je Zeljo dobio Slovake.Igrali bi danas mozda u grupnoj fazi kupa Uefa.Jer dobili su laganog protivnika

Grasshoper je dobio teskog protivnika.Kad inace Dinamo igra protiv Beca

Zanimljivo je i da Dilaver igra beka u Austriji.Ako ima sad prilike da se dokaze za reprezentaciju.To je sad sansa koju ce imati protiv Dinama, a ovo isto vazi za Huseinovica

Inace, ne vidim neku kvalitetu u mnogim igracima Dinama, tako mora da im je menadzer sposoban.Tipa Lovren

A, najvise im je usrao motiku Sammir koji nije dvije akcije znao da poveze, kad Modric nije igrao protiv Skota, jos koju je sansu promasio.To ce najvjerovatnije kostati Hrvatsku prvog mjesta, i cekat ce baraz
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

mudhoney
Član
Postovi: 133
Pridružen/a: 22 nov 2012 11:27

Re: Liga prvaka 2013/2014

Post Postao/la mudhoney » 14 aug 2013 10:14

amkos je napisao/la:Mamic je primjer pravog trgovca, mozemo mi pricati da je ovakav i ovakava, ali on zgrce pare i trecu godinu zaredom vodi dinamo u ligu prvaka..
Respekt..
U pravu si što se Mamića tiče, on jest trgovac. Ali čemu pripisivanje uspjeha (ili "uspjeha") Dinama Mamiću? Kad Barca igra dobro onda pričaš o Guardioli i igračima, kada Man Utd osvaja trofeje, govori se o Fergusonu i igračima, kada Juventus osvaja, spominju se Conte i igrači... A kad Dinamo bilježi kao neke uspjehe, onda se prvog spomene izvršnog dopredsjednika, a ni spomena o igračima i treneru. Zbilja zanimljiv fenomen...

Gore sam uspjehe stavio pod navodnike jer je vrlo upitno može li se uspjehom smatrati ulazak u ligu prvaka, a zatim obaranje većine negativnih rekorda.

mudhoney
Član
Postovi: 133
Pridružen/a: 22 nov 2012 11:27

Re: Liga prvaka 2013/2014

Post Postao/la mudhoney » 14 aug 2013 10:24

bosnapatriot je napisao/la:Od Eduarda cijeli iznos transfera ostaje u Dinamu. Ono gdje on uzima lovu jest od igrača. Dali je to 10,15 ili 20 nitko ne zna.
Ma dobro, prijatelju, ali hajde opet pogledaj onu listu. Vidiš li cifre? E sad, kako je moguće da je, uz takav priliv novca, najskuplje Dinamovo pojačanje Callelo kojeg su platili 2 000 000 eura??? Ne kažem da trebaju kupovati proporcionalno ciframa za koje prodaju, ali se komotno mogu kupovati igrači za oko 5 000 000 eura. A to se ne čini. Pogodi zašto.

Usput, onaj podatak gdje je Dinamo s Portom kao naprofitabilniji klub je tim više smješan kada znaš što je Porto u evropskom nogometu, a što Dinamo.

Vjeruj mi, i Horde zla i Manijaci i Torcida i Grobari i Delije bi vrlo brzo počele proklinjati Mamića da im je u klubu. Mene živo zaboli za Dinamo, ali navijače potpuno razumjem i bezrezervno sam na njihovoj strani u ovom slučaju. A što se huliganizma tiče, strogo sam protiv toga.

bosnapatriot
Član
Postovi: 53
Pridružen/a: 14 jul 2013 02:04

Re: Liga prvaka 2013/2014

Post Postao/la bosnapatriot » 14 aug 2013 13:15

Kupio bi ti on igrace za 5 milijuna eura ali je problem što nitko ne želi doci igrati u Dinamo. Pricao je on o tome na televiziji. Problem je slaba liga.

mudhoney
Član
Postovi: 133
Pridružen/a: 22 nov 2012 11:27

Re: Liga prvaka 2013/2014

Post Postao/la mudhoney » 14 aug 2013 14:08

bosnapatriot je napisao/la:Kupio bi ti on igrace za 5 milijuna eura ali je problem što nitko ne želi doci igrati u Dinamo. Pricao je on o tome na televiziji. Problem je slaba liga.
I ti mu vjeruješ? Do prije 10-tak godina ljudi su se smijali na sam izgovor kluba Šahtjora i ukrajinske lige općenito jer osim kijevskog Dynama nisi imao alavija kluba. Zašto onda dolazi itko? Jeli ti poznato da je Mamić ikad otvorio kesu i pokušao ponuditi 5 mil eura za nekog igrača? Nije. Stvari su proste ko pasulj - ako možeš dovoditi igrače za 2 mil eura, možeš i za 5. Ponudi mu dobar ugovor i svaki će ti doći. Pogotovo u današnje vrijeme kad više ime kluba ne znači puno nego samo lova. Mamić laže i to vrlo svjesno i tendenciozno. Jer time prikriva stvarne namjere - da se lova ne ulaže u Dinamo nego da ostaje u njegovom džepu.

bosnapatriot
Član
Postovi: 53
Pridružen/a: 14 jul 2013 02:04

Re: Liga prvaka 2013/2014

Post Postao/la bosnapatriot » 14 aug 2013 17:05

mudhoney je napisao/la:
bosnapatriot je napisao/la:Kupio bi ti on igrace za 5 milijuna eura ali je problem što nitko ne želi doci igrati u Dinamo. Pricao je on o tome na televiziji. Problem je slaba liga.
I ti mu vjeruješ? Do prije 10-tak godina ljudi su se smijali na sam izgovor kluba Šahtjora i ukrajinske lige općenito jer osim kijevskog Dynama nisi imao alavija kluba. Zašto onda dolazi itko? Jeli ti poznato da je Mamić ikad otvorio kesu i pokušao ponuditi 5 mil eura za nekog igrača? Nije. Stvari su proste ko pasulj - ako možeš dovoditi igrače za 2 mil eura, možeš i za 5. Ponudi mu dobar ugovor i svaki će ti doći. Pogotovo u današnje vrijeme kad više ime kluba ne znači puno nego samo lova. Mamić laže i to vrlo svjesno i tendenciozno. Jer time prikriva stvarne namjere - da se lova ne ulaže u Dinamo nego da ostaje u njegovom džepu.
Ne možeš uspoređivati D.K. i Šahtar s Dinamo zagreb. Onni imaju proračun od 100 milijuna eura a Dinamo nema ni 15. Nema ti ekonomske računice dovoditi igraća od 5 milijuna eura i dati mu plaću od milijun eura kada nije ništa puno bolji od onoga što imaš a s druge strane ti je problem ga kasnije prodati.Dinamo živi od prodaje igraća. Dinamo nema novac od tv prava, Dinamo nema novac od ulaznica. Dinamo nema novac od prodaje suvenira, Dinamo nema novac od sponzora........
Ajmo se složiti da se neslažemo. Da se bezveze ne raspravljamo oko Mamića. Tko njega jebe :D

mudhoney
Član
Postovi: 133
Pridružen/a: 22 nov 2012 11:27

Re: Liga prvaka 2013/2014

Post Postao/la mudhoney » 15 aug 2013 20:59

bosnapatriot je napisao/la: Ne možeš uspoređivati D.K. i Šahtar s Dinamo zagreb. Onni imaju proračun od 100 milijuna eura a Dinamo nema ni 15. Nema ti ekonomske računice dovoditi igraća od 5 milijuna eura i dati mu plaću od milijun eura kada nije ništa puno bolji od onoga što imaš a s druge strane ti je problem ga kasnije prodati.Dinamo živi od prodaje igraća. Dinamo nema novac od tv prava, Dinamo nema novac od ulaznica. Dinamo nema novac od prodaje suvenira, Dinamo nema novac od sponzora........
Ajmo se složiti da se neslažemo. Da se bezveze ne raspravljamo oko Mamića. Tko njega jebe :D
Gle, ja ovo ne doživljavam kao raspravu nego kao vrlo konstruktivno lamentiranje. Ti imaš svoje argumente, ja svoje. Poštujem tvoj stav i sve što pišeš, u suprotnom ti se ne bih ni javljao.

Vidi, ja ni ne očekujem da Dinamo bude kao ta dva ukrajinska kluba. Pogledaj na transfermarktu za koje iznose oni kupuju igrače i zavrtit će ti se u glavi. Mnooooooogo više od mojih 5 miliona. Pazi dolazaka u Shakhtar samo ovo ljeto: Bernard (stigao iz Atletica Mineiro) za 22 miliona eura, Ferreyra (iz Velez Sarsfielda) za 6 160 000 eura, Fred (iz Internacionala) za 13,2 miliona eura, Fernando (iz Porto Alegrensea) za 10 miliona eura i Wellington (iz Fluminesea) za 8 miliona eura. Shajhtar ti samo spominjem kao klub sa kojim su se sprdali prije 10-tak godina jer dolazi iz smješne lige, svakome je bilo nepojmljivo da će tamo neko poći i igrati, a vidi ih danas. I prodaju kao ludi i kupuju kao ludi. U ovom roku su sveukupno potrošili (dosad) 58 960 000 eura, a zaradili od prodaje igrača 59 400 000. A Dinamo proda igrače za recimo 20 miliona eura, a u ekipu ne uloži niti 5. E, to je problem.

Griješiš za igrače od 5miliona eura jer tu itekako ima računice. Kao što je bolji onaj igrač koji vrijedi 50 miliona eura od onog koji vrijedi 20 miliona eura, tako i onaj od 5 više vrijedi od onog od 2. Da je tako kako ti kažeš, onda niko ne bi kupovao ove od 5 nego jeftinije jer i nema neke razlike. Vraga nema, itekako ima.

bosnapatriot
Član
Postovi: 53
Pridružen/a: 14 jul 2013 02:04

Re: Liga prvaka 2013/2014

Post Postao/la bosnapatriot » 16 aug 2013 00:50

Ali Sahtar ili Kiev ne žive od transfera. On imaju druge prihode. Dinamo ih nema. Nema Dinamo Rinata Ahmetova koji napravi stadion od 400 milijuna eura i još financira klub svake godine pitaj boga s koliko novca.
Dinamo prodaje da bi živio. Dinamo ima proračun od 15 do 20 milijuna eura. Kako koje godine. Od grada, sponzora, ulaznica, suvenira........ on ne zaradi 5 milijuna eura. Ostatak novca Dinamo mora nabaviti od transfera. Ako ti igraca prodaš za 10 milijuna eura ti od toga novca i nemaš nešto. S time da oni kada prodaju igrace oni ne dobiju lovu u kesu vec se dogovore na rate. I tako si oni to ukalkuliraju u proračun. Sada se stvorio neki višak oko 20 milijuna eura na računu zbog lige prvaka. Ali ne možeš ti taj novac potrošit kad ne znaš šta te čeka sutra. Šta ako ne uđeš u ligu prvaka sljedečih 15 godina. Kao što je Dinamo imao sušu. Tko će ih onda financirati. Ili ako nemaš šta prodati. Mamić da plati igraca 5 milijuna eura on bi bio lud po meni. Dati jednu trećinu buđeta za jedan transfer i onda još tome igracu dati barem milijun eura godišnje plaće. Stvarno nema smisla.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41366
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Liga prvaka 2013/2014

Post Postao/la Jack » 17 aug 2013 03:45

Ocekujem dosta od ove utakmice.Da vidimo da li je Dilaver dobar defanzivac.I moze li usporiti igru Dinama.Kao i da vidimo ovo oko Huseinovica

U Najgorem slucajno, nekog cega Uefa, a nekog liga sampiona.Dinamo ce malo teze ovdje proci.Ovi su daleko ozbiljniji nego Serif Konjevic s kim je Dinamo igrao.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Odgovorite