☑ Pravila foruma i savjeti

Egipat

Agron
Član
Postovi: 289
Pridružen/a: 29 mar 2013 12:14
Lokacija: Sarajevo

Re: Egipat i politika

Post Postao/la Agron » 15 aug 2013 14:18

Strašan masakr muslimana u Egiptu. Vojska koju finansiraju i kontrolišu SAD-e je ubila nekoliko hiljada pristalica Muslimanskog bratstva a ranila na desetine hiljada.

Licemjeri sa zapada pozivaju obje strane na suzdržanost. :vomit: :bad:
Bošnjak koji nije nacionalista nije ni Bošnjak!

Nama treba nacionalna a ne demokratska fronta!

enis1991
Član
Postovi: 335
Pridružen/a: 24 nov 2012 21:16

Re: Egipat i politika

Post Postao/la enis1991 » 15 aug 2013 15:39

Egipat je propao kao država . U narednih 20 godina nema njima oporavka. Bolje je jednoj državi da nema nikakvu vojsku , nego ovakvu. Šta je ta vojska uradila do sada korisnog? Da li je makar jednom pobjedila Izrael? Da li su srušili etiopske brane na Nilu? Egipat je izgubio puno. Nema više turizma u narednih 5 godina. Oni će imati novac za finansiranje koje im daje USA i par zaljevskih država , ali šta će biti kada to presuši?

Definitivno Muslimansko bratstvo je pogriješilo kada je ta stranka došla na vlast. Trebali su narediti hapšenje čitavog vojnog vrha, generale , oficire, sve. Instalirati svoje ljude i zavrsena prica. Uostalom ovi sekularisti po islamskom svijetu su isto kao nas SDP. Onda znate sa kakvim se ljudima oni moraju boriti.

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Egipat i politika

Post Postao/la Bosni » 16 aug 2013 01:35

enis1991 je napisao/la:Egipat je propao kao država . U narednih 20 godina nema njima oporavka. Bolje je jednoj državi da nema nikakvu vojsku , nego ovakvu. Šta je ta vojska uradila do sada korisnog? Da li je makar jednom pobjedila Izrael? Da li su srušili etiopske brane na Nilu?
Egiptska vojska je kao JNA; sve se pravi kao zastitnik naroda od vanjskih prijatelja ali najveca je prijetnja za samog naroda.
enis1991 je napisao/la:Egipat je izgubio puno. Nema više turizma u narednih 5 godina. Oni će imati novac za finansiranje koje im daje USA i par zaljevskih država , ali šta će biti kada to presuši?
SAD im daje pare da nezarate opet sa Izraelom. Tesko je da ce sad Egipatska vojska napasti Izrael kad skoro pa ima gradanski rat u samom Egiptu. Mozda im SAD i ukine te pare. Zbog ovog preuzimanja vlasti i sukoba turisti im nece dolaziti. Ipak, Egipatska vojska kontrolise dobar dio njihove ekonomije. Oni cak imaju i svoje fabrike koje proizvode auta. Znas da je jedan od razloga za skidanje Mursija sa vlast bio nedostatak goriva, a cim su oni preuzeli vlast ima goriva i svasta. Ovo je bio klasicni vojni puc.
enis1991 je napisao/la:Definitivno Muslimansko bratstvo je pogriješilo kada je ta stranka došla na vlast. Trebali su narediti hapšenje čitavog vojnog vrha, generale , oficire, sve. Instalirati svoje ljude i zavrsena prica. Uostalom ovi sekularisti po islamskom svijetu su isto kao nas SDP. Onda znate sa kakvim se ljudima oni moraju boriti.
MB nije moglo narediti nista. Citava vojska je bila van njihove nadleznosti, oni su ostali iznad svega i nakon izbora. Mubarek je skinut sa vlast, ali isti generali koji su bili s njim su i dalje tu. Da je MB probao njih procesuirati oni bi isto ovo mogli uraditi. Mozda je trebao to probati, ali bi to oni opet nazvali pokusaj MB da preuzme svu vlast i da uvedu nekakvu njihovu diktaturu.

Najbolje je ovaj problem rijesio Tayyip Redzep Erdogan. Sve generale je zamjenio i procesuiro. Promjenio je ustav i stavio vojsku pod kontrolom drzavni sluzbenika koji su izabrani na izborima. Izmjenio je sudije u glavnom sudu da ni oni nemogu legalizirati neki vojni puc. Cak je i novinare tuzio da su dio takve ideje, sto je sasvim moguce, jer bi oni sve te vijesti mogli prevesti kako treba generalima. Onaj protest u Gezi parku je bio njihov zadnji trzaj da nekako smjene Erdogana izvan izbora, jer on ima podrsku vecine Turaka i nece izgubiti na izborima.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Egipat i politika

Post Postao/la ABen » 16 aug 2013 08:14

Ovako se slicno moze i u Bosni ponovo desiti. Neki misle da je nemoguce da dode ponovo do nekih sranja, ali nije tako. Sutra kad bi ove budale proglasile neku nezavisnost. U Bosni je sve moguce samo treba nesto nauciti iz ovih desavnja u muslimanskim drzavama.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Dezidijat
Član
Postovi: 901
Pridružen/a: 20 dec 2012 00:56

Re: Egipat i politika

Post Postao/la Dezidijat » 16 aug 2013 08:40

sva trenutna desavanja u Egiptu su ocito djelo amera i izraela,to je providno ko staklo!Ja ipak mislim da svaki pravi egipcanin i intelektualan pa i obican vrijedan radnik zali za Mubarakom

Cilj u egiptu je isti kao i u Libiji i Sriji zbacit svaki rezim i lidera koji jaca naciju i cini drzavu kompaktnijom sa ciljem da se ukloni svaka moguca prijetnja izraelskom cilju da istrijebi palestince i prosiri svoj teritorij i kontrolu nad arapskim i perzijskim narodima, ameri su tu naravno samo radi ekonomske koristi - kontrola opijuma i kradja nafte

Kako ce se to zavrsit iskreno ne znam, najgori scenarij je ona da dobijes nekoliko novih diktatorskih vlada koje ce unistavat svoje narode i za to ce biti placeni od izr. i sad. - u sistini zali Boze malog i obicnog covjeka u tim zemljama,

Agron
Član
Postovi: 289
Pridružen/a: 29 mar 2013 12:14
Lokacija: Sarajevo

Re: Egipat i politika

Post Postao/la Agron » 16 aug 2013 08:48

Dezidijat je napisao/la:sva trenutna desavanja u Egiptu su ocito djelo amera i izraela,to je providno ko staklo!Ja ipak mislim da svaki pravi egipcanin i intelektualan pa i obican vrijedan radnik zali za Mubarakom

Cilj u egiptu je isti kao i u Libiji i Sriji zbacit svaki rezim i lidera koji jaca naciju i cini drzavu kompaktnijom sa ciljem da se ukloni svaka moguca prijetnja izraelskom cilju da istrijebi palestince i prosiri svoj teritorij i kontrolu nad arapskim i perzijskim narodima, ameri su tu naravno samo radi ekonomske koristi - kontrola opijuma i kradja nafte

Kako ce se to zavrsit iskreno ne znam, najgori scenarij je ona da dobijes nekoliko novih diktatorskih vlada koje ce unistavat svoje narode i za to ce biti placeni od izr. i sad. - u sistini zali Boze malog i obicnog covjeka u tim zemljama,
Vojni general i američki poslušnik, također i veliki progonitelj Muslimanskog Bratstva.
Bošnjak koji nije nacionalista nije ni Bošnjak!

Nama treba nacionalna a ne demokratska fronta!

Dezidijat
Član
Postovi: 901
Pridružen/a: 20 dec 2012 00:56

Re: Egipat i politika

Post Postao/la Dezidijat » 16 aug 2013 09:16

Mislim da je njegova poslusnost prema americi poprilicno upitna, jer sjetimo se njegovog pada kojeg je america jasno i glasno podrzavala.Mubarak je pristao i podrzao inicijativu Gaddafija da se organizacija clanica zemalja Afrike udruze i zajednicki odbiju da izvoze naftu koja bi bila placana u dolarima vec su trazili da se nafta bude placala u zlatu - to je bio presedan koji je pokrenuo ono sto ameri nazivaju "Arapsko proljece" jer ameri nemaju rezerve zlata u stvari slabo koja drzava zapadne evrope to ima.Mubarak j epodrzao tu inicijativu time i to je skupo platio kao i sve vlade koje su svrgnute od tada pocev od Malija do Sirije

enis1991
Član
Postovi: 335
Pridružen/a: 24 nov 2012 21:16

Re: Egipat i politika

Post Postao/la enis1991 » 16 aug 2013 11:56

Znam da mnogi niste upućeni , ali američka administracija finansira državu Egipat , konstantno , davajući joj oko 2 milijarde američkih dolara. To je ono što je poznato . U nekim izvorima se može pročitati da ja ta brojka i veća. Taj novac direktno ide vojsci. Poslije ovog vojnog udara , zaljevske zemlje , tipa S.A, Katar , Kuvajt , Emirati naročito su poslali 12+ milijardi američkih dolara Sisiju - generalu koji je izvrsio vojni udar. Zasto? .. Pa zato sto je Muslimansko Bratstvo tamo gdje je jako , ne želi da poznaje koncepte monarhije , gdje se vlast presnosi sa oca na sina stoljećima. Oni se u biti zalažu za ukidanje monarhije i za uvođenje republičkog državnog uređenja.

Uzmite sad npr. da je koncept političkog islama , veoma jak , u Turskoj , Egiptu , Tunisu , Libiji , Jordanu, onda je vrlo jasno da i po inerciji taj politički projekt predstavlja veliku opasnost za zaljevske monarhije , koje trose bogastvo nerazumno i vladaju apsolutistički.

Uostalom ako jos i jedan od vas ima sumnje u ono sto se desilo , znajte samo jednu stvar. Ovo je organizirala i pomogla USA .

Ono sto je poenta sve ove price je , da je vecina arpskih zemalja nepovratno unisteno .

Agron
Član
Postovi: 289
Pridružen/a: 29 mar 2013 12:14
Lokacija: Sarajevo

Re: Egipat i politika

Post Postao/la Agron » 16 aug 2013 15:50

enis1991 je napisao/la:Znam da mnogi niste upućeni , ali američka administracija finansira državu Egipat , konstantno , davajući joj oko 2 milijarde američkih dolara. To je ono što je poznato . U nekim izvorima se može pročitati da ja ta brojka i veća. Taj novac direktno ide vojsci. Poslije ovog vojnog udara , zaljevske zemlje , tipa S.A, Katar , Kuvajt , Emirati naročito su poslali 12+ milijardi američkih dolara Sisiju - generalu koji je izvrsio vojni udar. Zasto? .. Pa zato sto je Muslimansko Bratstvo tamo gdje je jako , ne želi da poznaje koncepte monarhije , gdje se vlast presnosi sa oca na sina stoljećima. Oni se u biti zalažu za ukidanje monarhije i za uvođenje republičkog državnog uređenja.

Uzmite sad npr. da je koncept političkog islama , veoma jak , u Turskoj , Egiptu , Tunisu , Libiji , Jordanu, onda je vrlo jasno da i po inerciji taj politički projekt predstavlja veliku opasnost za zaljevske monarhije , koje trose bogastvo nerazumno i vladaju apsolutistički.

Uostalom ako jos i jedan od vas ima sumnje u ono sto se desilo , znajte samo jednu stvar. Ovo je organizirala i pomogla USA .

Ono sto je poenta sve ove price je , da je vecina arpskih zemalja nepovratno unisteno .
Katar podržava MB-o. Ovo ostalo si sve upravu. Cilj je ubiti politički Islam. Zato se marginalizuje SDA i Bakirova struja ( sa svim njezinim mahanama). Onaj ko još vjeruje u dobronamjernost SAD-a prema muslimanima je lud ili glup.
Evo moj komentar na blogu oko aktuelne situacije :bad:
http://agronp.wordpress.com/
Bošnjak koji nije nacionalista nije ni Bošnjak!

Nama treba nacionalna a ne demokratska fronta!

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Egipat i politika

Post Postao/la amkos » 16 aug 2013 18:26

Kakve su ti ovo teme Agron, heheheheh, interesting. :rofll:

:mrgreen:

:sofa:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Agron
Član
Postovi: 289
Pridružen/a: 29 mar 2013 12:14
Lokacija: Sarajevo

Re: Egipat i politika

Post Postao/la Agron » 16 aug 2013 18:34

amkos je napisao/la:Kakve su ti ovo teme Agron, heheheheh, interesting. :rofll:

:mrgreen:

:sofa:
Mladost ludost. :D Davno je to bilo sad sam ipak zreliji. :takoje:
Bošnjak koji nije nacionalista nije ni Bošnjak!

Nama treba nacionalna a ne demokratska fronta!

Agron
Član
Postovi: 289
Pridružen/a: 29 mar 2013 12:14
Lokacija: Sarajevo

Re: Egipat i politika

Post Postao/la Agron » 16 aug 2013 18:38

Danas novi masakri vojske nad MB-m u Egiptu. :bad:

P.S. Amkos bojim se da tvoj potpis pada u vodu zadnjih dana u Egiptu, džaba natalitet kada veliki dio populacije završi ispranog mozga zapadnom propagandom.
Bošnjak koji nije nacionalista nije ni Bošnjak!

Nama treba nacionalna a ne demokratska fronta!

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Egipat i politika

Post Postao/la amkos » 16 aug 2013 18:43

Agron je napisao/la:Danas novi masakri vojske nad MB-m u Egiptu. :bad:

P.S. Amkos bojim se da tvoj potpis pada u vodu zadnjih dana u Egiptu, džaba natalitet kada veliki dio populacije završi ispranog mozga zapadnom propagandom.
Ma ja sam mislio ovo za Bosnu da je natalitet važan. Nravno da je važano i kakvo je razmišljanje i stav tog naroda što se radja i odrasta.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Egipat i politika

Post Postao/la amkos » 16 aug 2013 18:45

Agron je napisao/la:
amkos je napisao/la:Kakve su ti ovo teme Agron, heheheheh, interesting. :rofll:

:mrgreen:

:sofa:
Mladost ludost. :D Davno je to bilo sad sam ipak zreliji. :takoje:
Zanimljivo. heheh :rofll:

Samo si možda trebao malo razdvojiti teme, ja počeo čitat o Egiptu kad dole ispod tema o njuguže, kontam da nisam pogrešno kliknuo. :what:

:tutu:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

don kacunko

Re: Egipat i politika

Post Postao/la don kacunko » 16 aug 2013 19:12

amkos je napisao/la:Kakve su ti ovo teme Agron, heheheheh, interesting. :rofll:

:mrgreen:

:sofa:
Prejako :rofll: :rofll:

Hvala od srca sam se nasmijao. Konkretno prenos sa MB na zenjgu :D

Agron
Član
Postovi: 289
Pridružen/a: 29 mar 2013 12:14
Lokacija: Sarajevo

Re: Egipat i politika

Post Postao/la Agron » 16 aug 2013 20:58

amkos je napisao/la:
Agron je napisao/la:
amkos je napisao/la:Kakve su ti ovo teme Agron, heheheheh, interesting. :rofll:

:mrgreen:

:sofa:
Mladost ludost. :D Davno je to bilo sad sam ipak zreliji. :takoje:
Zanimljivo. heheh :rofll:

Samo si možda trebao malo razdvojiti teme, ja počeo čitat o Egiptu kad dole ispod tema o njuguže, kontam da nisam pogrešno kliknuo. :what:

:tutu:
Još sam nov kada je u pitanju blog, site i sl. Vremenom će biti bolje, vjerujem. Planiram da u bližoj budućnosti napravim mainstream site koji će iz našeg(bošnjačkog) ugla posmatrati stvari. Medijski smo 0, propagandno smo 0 i moramo raditi da to ispravimo a ne čekati druge da to urade za nas.

Sve ovo pišem duboku potresen posljednjim događajima u Egiptu. :bad:
Bošnjak koji nije nacionalista nije ni Bošnjak!

Nama treba nacionalna a ne demokratska fronta!

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: Egipat i politika

Post Postao/la ZV Keli » 17 aug 2013 11:15

enis1991 je napisao/la:Egipat je propao kao država . U narednih 20 godina nema njima oporavka. Bolje je jednoj državi da nema nikakvu vojsku , nego ovakvu. Šta je ta vojska uradila do sada korisnog? Da li je makar jednom pobjedila Izrael? Da li su srušili etiopske brane na Nilu? Egipat je izgubio puno. Nema više turizma u narednih 5 godina. Oni će imati novac za finansiranje koje im daje USA i par zaljevskih država , ali šta će biti kada to presuši?

Definitivno Muslimansko bratstvo je pogriješilo kada je ta stranka došla na vlast. Trebali su narediti hapšenje čitavog vojnog vrha, generale , oficire, sve. Instalirati svoje ljude i zavrsena prica. Uostalom ovi sekularisti po islamskom svijetu su isto kao nas SDP. Onda znate sa kakvim se ljudima oni moraju boriti.
Da je Mursi ucinio ono sto je ucinio Erdogan i preduhitrio poltronsku gamad nista se od ovoga ne bi desilo ali sumnjam da ce do vijeka biti ovako,jednom ce narod Egipta preuzeti kontrolu

Agron
Član
Postovi: 289
Pridružen/a: 29 mar 2013 12:14
Lokacija: Sarajevo

Re: Egipat i politika

Post Postao/la Agron » 17 aug 2013 13:09

Ubijaju muslimane u Džamijama i pale iste, ne mogu da vjerujem da se to dešava u zemlji u kojoj su muslimani apsolutna većina.

Dešavanja u Egiptu će u mnogome definisati položaj političkog Islama u budućnosti.

Saudijski kralj podržava vojsku u borbi protiv kako on kaže "terorizma". :vomit:
Bošnjak koji nije nacionalista nije ni Bošnjak!

Nama treba nacionalna a ne demokratska fronta!

Avatar
sarajlija
Član
Postovi: 875
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:07

Re: Egipat i politika

Post Postao/la sarajlija » 17 aug 2013 18:07

Agron je napisao/la:Strašan masakr muslimana u Egiptu. Vojska koju finansiraju i kontrolišu SAD-e je ubila nekoliko hiljada pristalica Muslimanskog bratstva a ranila na desetine hiljada.

Licemjeri sa zapada pozivaju obje strane na suzdržanost. :vomit: :bad:

Odakle ti ove informacije?? Ovo mi zvuci tako pretjerano. Bilo koja vojska koja je spremna ubijati svoj narod ili to vec radi zbog politicara je za mene vojska koja nezasluzuje da postoji. Vojska u Egiptu je zapravo koliko sam ja skuzio najmocnija tj. generali te vojske i neka ih je sram svega ovoga, a kazna nece izostati ako nista drugo valja svima umrijet pa na pravi sud.
Hrvatski historicar priznaje da je Tvrtko bio samo osvajac hrvatske zemlje a ne oslobodilac kako se to od nekih drugih prikazivalo https://www.youtube.com/watch?v=PDrx0a2Gx5M

http://www.youtube.com/watch?v=9GiTzVdWX5Q obavezno pogledati

Agron
Član
Postovi: 289
Pridružen/a: 29 mar 2013 12:14
Lokacija: Sarajevo

Re: Egipat i politika

Post Postao/la Agron » 17 aug 2013 18:52

sarajlija je napisao/la:
Agron je napisao/la:Strašan masakr muslimana u Egiptu. Vojska koju finansiraju i kontrolišu SAD-e je ubila nekoliko hiljada pristalica Muslimanskog bratstva a ranila na desetine hiljada.

Licemjeri sa zapada pozivaju obje strane na suzdržanost. :vomit: :bad:

Odakle ti ove informacije?? Ovo mi zvuci tako pretjerano. Bilo koja vojska koja je spremna ubijati svoj narod ili to vec radi zbog politicara je za mene vojska koja nezasluzuje da postoji. Vojska u Egiptu je zapravo koliko sam ja skuzio najmocnija tj. generali te vojske i neka ih je sram svega ovoga, a kazna nece izostati ako nista drugo valja svima umrijet pa na pravi sud.
Muslimansko Bratstvo tvrdi a humanitarne orgnizacije se slažu da je ubijeno preko 5000 demonstranata.

Vojska je pod direktnom kontrolom SAD-a. :bad:
Bošnjak koji nije nacionalista nije ni Bošnjak!

Nama treba nacionalna a ne demokratska fronta!

Odgovorite