☑ Pravila foruma i savjeti

Suđenja u Haagu

abeveg
Član
Postovi: 498
Pridružen/a: 04 okt 2013 03:01

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la abeveg » 09 mar 2017 17:28

amkos je napisao/la:Mene samo interesuje šta bi bilo da je Albanija bila na mjestu BiH i da je Albanija podnijela Zahjev za reviziju ili prije toga Tužbu ?? To me živo zanima. Zapad ima jedan odnos prema BiH, a skroz drugi prema Albaniji!
Pa historijski ko i danas...nije Bosna imala Skender-beg-ova dovoljno ko u albanaca. Zapravo takvog nije imala nijednog. Naravno ce sada poznati sastav ovde po onome "..teorija zavjere, ..zivis u proslosti" "...u pitanju su interesi" , ..."politicke prepletenosti", te "...novci investicije, nato, eu, ovo i ono" .... XD XD XD itd

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5854
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Abidaga » 09 mar 2017 19:41

Svjetskom politikom vlada zakon jaceg. Kada budemo jaci imat cemo i pravo na pravdu (osvetu i ratnu odstetu). Ili kao sto bi to Winston Churchill rekao da je bio Bosnjak: Prolivaćemo krv, lićemo znoj, ronićemo suze, ali nećemo prestati da se borimo protiv Srbije dok ne uđemo u Beograd!

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la amkos » 09 mar 2017 19:43

Treba jasno reci da se ovo moglo i očekivati jer znamo da postoji dokument u EU koji jasno govori da su Bosnjaci "bijeli cigani"!! Sjecamo se kad je o tome pričao Zukorlić. Takodjer smatram da iza svega ovoga postoji jedan VIŠI cilj stranih sila i tzv. medjunarodne zajednice a to je da Bosnjake radikaliziraju. Sve cine od završetka agresije da nas radikaliziraju kako bi nas optuzili za "radikalizam" a ne "komšije". Klasicno izvrtanje teza i činjenica.

Dobar govor Bakira danas. Veliko je pitanje kako ce Bošnjački narod poslije svih ovih nepravdi reagovati. Veliko pitanje. Ovo je klasicno pishanje po pravdi i istini. Ali ima Visa Sila ipak na kraju. Pa vidjecemo kako ce se nastaviti dalje.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la amkos » 09 mar 2017 19:49

natalitetlija je napisao/la:Ovako bračo moja. :vojnik2:

Vidim šta se nagađa i hoću vam reći slijedeće. Ovu reviziju tužbe dobivamo. Kratko i jasno. Zašto?
Prvo, mediji ne znaju i dobro je što ne znaju i što mogu samo nagađati šta je prikupljeno i kako i kad.
Drugo, nikad ni za što bolje nismo bili pripremljeni kao za ovu reviziju.
Treće, ljudi deceniju rade na ovome i u našem timu je angažovano direktno četiri strana eksperta i još indirektno.
Četvrto, neke zemlje još imaju interesa da se Srbija osudi po navedenim tačkama, interes imaju zbog svoje geostrategije, a ne zbog Bosne i Bošnjaka, pa nam je dobro došlo da su nam vjetar u leđa.
Peto, Crna Gora je ustupila mnogo dokumentacije nama, hiljade dokaza imamo protiv Srbije, a Srbija je preuzela na sebe pravno nasljedtvo SRJ i SiCG, tako da je Crna gora u tome amnestirana i prebacuje krivicu na Srbiju. (hvala Allahu Dž.Š. na onom komadu Sutorine koja je otkupila...... )
Šesto, dosta je odigrao Radončić sa Crnogorskim i Albanskim vezama, ne što je od srca htio, nego što mu je doživotna robija non stop za vratom, zbog toga ćete primijetiti i Avazovu šutnju o tome koji su novi dokazi, kako su došli, jer Šćepo zbog sebe neće pričati i pisati o tome. Za vratom su mu i naši sudovi i albanski, a ne zna se kojim je više stalo da se srbiji napije krvi. Zato ćete od njega imati šutnju ili piskaranje o nevaznim stvarima procesa.
Sedmo i strani eksperti su pripremili mnoštvo dokaza i razrađena je taktika do u najmanje detalje, pomogao je čak i slučaj Ganić da se raskrinka rad obavještajnih službi u Srbiji i još metodologije koju su četnici koristili kako bi oni ispali "nevini".
Osmo, rađeno je u tajnosti i ozbiljno, a svi su svjesni da Softić nije kapacitet, ali je bio jedini koji je tad prihvatio taj posao na sebe kad je pokretana tužba i koji danas je jedina osoba koja može pokrenuti reviziju i ima legitimitet odluke Predsjedništva u jednom od prethodnih saziva kad su Bošnjaci i Hrvati preglasali Srbe.
Deveto, neću braniti Bakira, ali ću samo reći da mi se ne sviđa što svi bleje iste blečke sa kliksa i pričaju o Bakiru kao nekom svemoćnom liku u čijoj je ruci sve u stranci i mimo, a istina je sasvim drugačija što će vam vrijeme pokazati. On nikad ne odlučuje sam ni o čemu. SDA je produžena ruka britanske i turske geostrategije, SDA i engleski konzervativci imaju istu političku školu i članice Fatme, Asocijacije žena, čak i Asocijacija mladih idu po pamet u London. Ne znači da ono što nije objavljeno da se i ne dešava. I ne znači da ono na čemu mediji ne daju pažnju se nije desilo. pertnerstvo engleza i turaka datira još od El Fatihove opsade Konstantinopolisa kad su engleska protestantska dinastija, dala topove islamskoj dinastiji otoman da prodru lakše u Konstantinopolis i to partnerstvo i današnja britanska dinastija Vindsor održava na suptilnijem nivou sa Turskim stvarnim vodstvom (vidi tajna drustva, bratstva i tarikate na području današnje R. Turske), preko njih i sa politikom i to traje do dan danas kad zajedno prave model novog borbenog aviona, a i danas kao i tad imaju i jedni i drugi zajedničkog neprijatelja Vatikan, a sa Rusijom su na toplo-hladno i čisto interesno. SDA je produžena ruka britanskih konzervativaca. Bosanski SDP je produžena ruka britanskih laburista, mi smo polukolonija još uvijek, i interesna zona njihova. Rusi su povremeno tu, ubace se par decenija i povuku pa to čini kompletnu sliku komplikovanijom za pregled.
Ima još razloga, cilj je i da Srbija nikad i ne uđe u EU, to je interes i Turske i Britanije, ali čak i tog povremenog letača ovdje Rusije, ali je jedno sigurno, dosta nam se stvari poklopilo, a dosta se poklopilo i protiv srbije, da ako sad mi ne dobijemo ovaj spor protiv srbije, onda nikad niko na balkanu i neće protiv njih dobit. A vrlo su male šanse da ne dobijemo sad i pored para koje će vjerovatno uložiti na lobiranja, jer imamo dokaze i o tome iz prethodnog perioda.

O ovom sam sad rekao sve što sam imao, za detalje razmislite sami, to je sve što sam imao reći o reviziji tužbe i neću pisati sve dok barem ne prođe apelacija tamo. Na propagandu ne nasjedajte. :glasses:

Druze, nista od ovoga ??
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Gost1
Član
Postovi: 277
Pridružen/a: 20 okt 2012 04:48

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Gost1 » 09 mar 2017 19:51

Ovo se zove aparthejd. Moze nas biti 70% opeti oni preglasavaju. Traze dozvolu od onih koji kriju masovno grbonice. Fujjjj :vomit:

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la amkos » 09 mar 2017 19:55

Gost1 je napisao/la:Ovo se zove aparthejd. Moze nas biti 70% opeti oni preglasavaju. Traze dozvolu od onih koji kriju masovno grbonice. Fujjjj :vomit:

Meni je san da imamo jak natalitet i da imamo bar 25.000- 30.000 živorođenih Bosnjaka u Bosni godišnje, i da se tako staroj kurvi Europi popishamo i poseremo u zvaljava usta za sva vremena. Ovo mozemo uraditi ako hocemo i ako zelimo. Ovako bi kurvi Europi vratili za sve ove nepravde svih ovih godina. I zacepili bi im licemjerna, žvaljava usta.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
natalitetlija
Član
Postovi: 268
Pridružen/a: 13 feb 2013 11:20

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la natalitetlija » 09 mar 2017 20:05

Abidaga je napisao/la:Svjetskom politikom vlada zakon jaceg. Kada budemo jaci imat cemo i pravo na pravdu. Ili kao sto bi to Winston Churchill rekao da je bio Bosnjak: Prolivaćemo krv, lićemo znoj, ronićemo suze, ali nećemo prestati da se borimo protiv Srbije dok ne uđemo u Beograd! :zastava:
Odlično rečeno, ali u Bošnjaka da se i slična stvar kolektivno primi, proteći će i Bosne i Une i Drine i Neretve zelene vode još kubici i kubici.
Džaba nama i što su dokazi prikupljeni, džaba i novac i pravni eksperti strani i domaći kad se moramo ponavljati da je činjenica da od strane HDZ-a i Čovića imaćemo i imamo non stop nož u leđima zabijen i non stop leđa nam krvare. Opet se vraćamo na suštinu da nećemo zaustaviti Aparthejd nad Bošnjacima, sve dok ne isključimo tu osmu strankicu u FBiH sa svih nivoa vlasti i sve dok Skutorima ne pokažemo zube i dok Bošnjačke stranke u inat ne budu kandidovale kandidate za člana predsjedništva iz reda tzv. hrvata, nećemo zaustaviti aparthejd nad Bošnjacima i prodisati kao narod sve dok ne riješimo prvo Federaciju, jer entitet rs su samo pusti snovi i Bosna u avnojevskim granicama je samo nerealan san sve dok prvo ne ukinemo aparthejd u federaciji. Sad se na narednim izborima zaista treba krenuti u zadavanje udarca skutorima, prvo tako što ćemo im izabrati člana predsjedništva i hdz zaobići i istjerati trajno iz vlasti na svim nivoima gdje god je to moguće, zatim i delegate u oba doma, što više Bošnjaka po hrvatskim foteljama da sjedne. Napraviti nešto slično kao prvi mart za kanton Livanjsko-Duvanjski i tamo ih takođe pritisnuti i gdje god je moguće načepiti, ne bi se ni vidjeli, ne bi bili ni vidljivi u politici federacije vrlo brzo. Bošnjaci neće zaustaviti aparthejd nad Bošnjacima sve dok u općinama gdje je apsolutna bošnjačka većina zapošljavaju hrvate i srbe u državni aparat i sve dok su hrvati predsjedavajući općinskih vijeća, a ne neki Bošnjak koji se izjasni kao Hrvat ili pak neki Rom umjesto hrvata. Mi nećemo politički prodisati sve dok imamo konstanstno zabijen nož u leđima i dok te male hrvatske strankice vučemo u vlast. U RS Srbi su izabrali i Bošnjacima i Hrvatima sve. Nevidljivi su iako nesrba ima oko petina u RS, nemaju ništa, sve srbi biraju izuzev u vijeću naroda koje je nemoćno ima po koji zaista bošnjak. Tako to rade srbi. Dok u federaciji imaš takođe oko petine nebošnjaka, a ta petina nam drži pola vlasti, finansije, pola prostora telekomunikacija, pola elektroprivrede imaju svoju EP hercegšumske, sve i opet majorizirani. Pa kad već toliko hoće majorizaciju treba im je i dati, ali po receptu iz RS-a. Kad može jedan entitet, može vala i drugi. Sa srbima mi nemamo šanse nikakve sve dok ne riješimo aparthejd hrvata nad bošnjacima u FBiH i legitimno ne učinimo sve da ustav federacije amandmanski preoblikujemo u građanski, prethodno planski izabrati hrvatske delegate sa bošnjačkim imenima. I vidjećeš onda kako na koljenima hdz dolazi u Sarajevo i nudi pare i sav dunjaluk da nas okrenu na srbe, nebil oni ponovo proširili ustašku hrvatsku preko naših leđa. Na žalost iako je sve urađeno za reviziju tužbe kako treba i po propisu, opet smo imali nož u leđima zabijen i sijaset srpskih obavještajnih igrača i kosovaca koji su sabotirali, uključujući i čovića, koji je s njima u poluvazalnom odnosu. :vomit:
Bošnjački prioriteti: 1. Bog 2. Bosna 3. Bošnjaci 4. Brojnost 5. Bezbjednost

Avatar
natalitetlija
Član
Postovi: 268
Pridružen/a: 13 feb 2013 11:20

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la natalitetlija » 09 mar 2017 20:09

amkos je napisao/la:

Druze, nista od ovoga ??
Odgovorio sam u prethodnom postu sve. Non stop je tu nož u leđima od strane ustaša i džaba sva priprema i dokazi kad imaš dejton koji je najidealniji koncept za aparthejd nad bošnjacima, skrojeno da na 70% teritorije nemaš nikakva prava, a na 100% ne možeš donijeti ni jednu odluku sam dok ne upitaš srbe ili hrvate. Ovo je šteta i vremena i resursa koji su uloženi da hrvati obore reviziju tužbe kako bi samo pokazali zube nekom.
Bošnjački prioriteti: 1. Bog 2. Bosna 3. Bošnjaci 4. Brojnost 5. Bezbjednost

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41357
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Jack » 09 mar 2017 20:19

Ja kazem da je Eu rekla Srbima da prihvacaju Brcko kao Srpski grad.I prihvacaju podjelu Sarajeva ratnu u centru grada

Jedino su Amerikanci insistirali na cjelovitom Sarajevu.Jedino su oni pritisnuli Milosevica za cjelovito Sarajevo
A neko mi prica o Arapima i njihovoj pomoci za rata :lol: .A posebno ova krstaska organizacija zvana Eu

Pretpostavljam da ce osloboditi one ustashe sada

Bakirova pamet.Najkraci film moguc
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41357
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Jack » 09 mar 2017 20:24

Gost1 je napisao/la:Ovo se zove aparthejd. Moze nas biti 70% opeti oni preglasavaju. Traze dozvolu od onih koji kriju masovno grbonice. Fujjjj :vomit:
Ne,ovo je dokaz da krstaska Eu zna da oni imaju par godina fazona dok ne preuzmemo Bosnu cijelu.Ne bi me cudilo da pocnu sad za Mostar napade.Nista me ne bi iznenadilo

E crni glupi Bakire.Da imas mrvicu obraza sam bi dao otkaz,ali sta ocekivati od covjeka koji je navikao da broji pare u trezoru
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 09 mar 2017 21:45

Ja sam vam rekao odmah - ako Srbi pobijede na sudu to ce biti ili radi pitanja da li je ovaj Agent zaista legalan Agent i da li je on jos uvijek predstavnik drzave ili radi zastarjelosti podataka. Na ove dvije tacke i mi i Srbi imamo svoje argumente - ali daleko od toga da bi mi to pobijedili "glat". Srbi u stvari nisu ni pobijedili - sud je jednostavno dosudio da mi nemamo agenta, jer Sakib Softicev mandat je istekao.

Procitajte statut ICJa, clan 60:

"Article 60
The judgment is final and without appeal. In the event of dispute as to the meaning or scope of the judgment, the Court shall construe it upon the request of any party."

Oni su rekli da je odluka finalna i bez prava na zalbu. Ono sto smo mi podnijeli nije zalba nego aplikacija da se promjeni odluka. Ali agent kojeg je BiH postavila 2003 godine je bio agent za spor, a ne za zalbu. Trebalo je imati novog agenta za zalbu. Drugim rijecima Sakib Softic vec odavno nije agent BiH - sto je Sakib sam potvrdio na televizijskom intervjuu 2013 godine.

Pogledajte ovaj intevju od 36 sekunde gdje Softic ispravlja voditeljicu dnevnika da ga nije ispravno predstavila, jer on nije agent, nego "BIVSI AGENT" BiH ....


6Wui7CoR_A8?t=36s

Ja sam vam ovo vec ranije govorio - ima negdje prethodni post gdje sam postavio isti video.

Ipak mislim da je ovo ispravna stvar i da se borba mora nastaviti svim sredstvima. Ja ovo ne dozivljavam kao poraz. Da se aplikacija nije podnijela to bi bio poraz.
Imamo mi mnogo borbe pred sobom za jedinstvenu Bosnu da bi se nervirali oko ovoga.
Samo BiH.

Avatar
Bosman
Administrator
Postovi: 874
Pridružen/a: 15 okt 2012 23:16

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Bosman » 09 mar 2017 22:19

na kixu pise

Sud u Hagu potvrdio: U maju 2016. smo obavijestili Sakiba Softića da više nije agent BiH
Sud u Hagu danas je donio odluku da se odbacuje zahtjev za reviziju presude BiH protiv Srbije i tako je definitivno odbijena aplikacija koju je 23. februara predao Sakib Softić, kao agent BiH. Ipak, Haški tribunal napominje da je još u maju 2016. obavijestio Softića da on više nema legitimitet da zastupa BiH.
Sud u Hagu u obrazloženju današnje odluke navodi da je Sakib Softić poslao pismo tom sudu u maju 2016. i tražio odgovor da li važi njegov legitimitet u slučaju revizije presude protiv Srbije, kao što je to bilo u slučaju prvobitnog postupka koji je okončan 2007. godine.

Samo dan nakon što je Softić pisao Hagu, dakle 26. maja 2016. godine Haški tribunal je obavijestio Softića da će za slučaj revizije presude biti potrebna nova saglasnost, odnosno novo imenovanje, koje je trebalo izvršiti Predsjedništvo BiH.

S obzirom da Predsjedništvo BiH, niti ijedna druga institucija BiH nije ponovo imenovala Softića za agenta, njegov legitimitet više nije važio.

Avatar
momak
Član
Postovi: 667
Pridružen/a: 09 dec 2013 20:26

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la momak » 09 mar 2017 23:21

Abidaga je napisao/la:Svjetskom politikom vlada zakon jaceg. Kada budemo jaci imat cemo i pravo na pravdu (osvetu i ratnu odstetu). Ili kao sto bi to Winston Churchill rekao da je bio Bosnjak: Prolivaćemo krv, lićemo znoj, ronićemo suze, ali nećemo prestati da se borimo protiv Srbije dok ne uđemo u Beograd!
SAMO zakon JACEG!!!!
Kad pukne,a puknut ce.Nama rafal,pali,rusi,goni,....sto brze i efikasnije.

Zitko
Član
Postovi: 353
Pridružen/a: 19 jan 2013 01:12

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Zitko » 10 mar 2017 00:05

Nije zakon jaceg nego zakon pametnijeg. Radit glupo pa se uzdat u srecu i ku
kat kad izgubis je osobina nezrelih.

Ulaziti u bike koje ne mozes pobjediti je osobina iskomplesiranih tinejdjera a ne odraslih ljudi i naroda. Isprovaljivsmo se i dadosmo Vlasima razloga da nam se smiju u brk bez ikakve potrebe. Svako ziv ko ima tri razreda skole znao je da nemamo nikakve sanse

Pravi drzavnik treba imati muda da kaze narodu da je glup. Do tada cemo svojom krvlju drugima praviti drzave pa poslije ko Kalimero kukati nepravda.

Mislio sam da ovaj Bakir ima osim jalijaske pokvarenosti malo i urbane obrazovanosti ali covjek izgleda nije mako od babinog mindera. To je bosansko proklestvo ko je pametan nije dovoljno pokvaren, ko je pokvaren nema dovoljno pameti.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41357
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Jack » 10 mar 2017 00:32

To je sasvim jasno
Skenirao sam ili sam platio da se skenira.Oko 100 knjiga.To je prava mala biblioteka.Nije to mala stvar.Danas svaka 4 knjiga koju citas online o historiji Bosne i Bosnjaka.Nije uradjena od tebe ili tebe nego od Jacka,koji je potrosio stotine,tj hiljade sati na tome.Zadnji put sam platio da se skeniraju 5 vaznih knjiga.Koje su profesionalno obradjene.Cijena tih 5 knjiga u knjizarama iznosi preko 500 maraka

To je tako.Da se ja nisam trznuo,da ja nisam rekao.Pa mora neko da skenira historijski atlas Bosne.Mora neko da skenira sve sidzile i deftere.Ko misli da je sala nek pogleda ovaj link
Profesionalno obradjen sken deftera 1585 godine.Obradjen od kompanije koja se bavi skeniranjem

https://www.scribd.com/document/2737820 ... is-1585-II

Sta to znaci.To znaci da moras planirati sedmicu,mjesec unaprijed.Kako ces uraditi,kome ces platiti pare.Kako ces skenirati

Danas je glavno da meni pricaju.Pa Jack je lud.Pa Jack je kreten.Pa Jack je fasista.Jack baniraj me s foruma.Jack dozvoljava diktaturu

Ali niko da kaze da mi demografski bili pojedeni od strane Srbokatolickog foruma Klixa koji nema i ne dozvoljava demografske uspjehe Bosnjaka ili neke cifre o tome
Niko o tome ne prica,koliko je Jack uradio.Koliko si ti uradio

Da Bosnjaci imaju 50 ljudi poput Jacka koji su nesto uradili.Rekao sam NESTO.

Nisam mogao da uradim sve sto sam zelio,ali i to je bolje od NISTA

A nasa politika je politika.NISTA
NICEGA
NULE

Nikakve strategije,nikakvog uspjeha
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

JuzniDoboj
Član
Postovi: 689
Pridružen/a: 03 apr 2014 22:57

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la JuzniDoboj » 10 mar 2017 02:18

L0q<vonq{29RAe9n@JG->um0H@2)D"3>F&g£FNlmkEZ^%4£?+g
Zadnja izmjena: JuzniDoboj, dana/u 05 jun 2020 15:54, ukupno mijenjano 1 put.
GT su stvorili genocidom, etničkim čišćenjem, urbicidom i kulturocidom, patentirali koncept sekundarnih/tercijarnih grobnica, spaljivali žive ljude, silovali žene i djecu, rušili i pljačkali sve što je palo pod ruke.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41357
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Jack » 10 mar 2017 03:55

Morao sam da napisem jos jednu demografsku analizu.Naporan je to posao
Na kraju uvijek se tjesim.Ja se makar razumijem u demografiju i tokove demografije.Bakir ne zna da se potpise kako treba a politika mu je stran pojam

Pa na kraju ispadnem sretan jer znam da ako i napisem nesto.Neko ce makar nesto vise nauciti.A od Bakira necete ama bas nista nauciti
Poput 10 000 ''cyber bojovnika'' u Stocu.Ko se sjeca one gluposti da ce ''Sda'' 10 000 baciti za Stolac
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 10 mar 2017 03:59

Zitko je napisao/la:Nije zakon jaceg nego zakon pametnijeg. Radit glupo pa se uzdat u srecu i ku
kat kad izgubis je osobina nezrelih.

Ulaziti u bike koje ne mozes pobjediti je osobina iskomplesiranih tinejdjera a ne odraslih ljudi i naroda. Isprovaljivsmo se i dadosmo Vlasima razloga da nam se smiju u brk bez ikakve potrebe. Svako ziv ko ima tri razreda skole znao je da nemamo nikakve sanse

Pravi drzavnik treba imati muda da kaze narodu da je glup. Do tada cemo svojom krvlju drugima praviti drzave pa poslije ko Kalimero kukati nepravda.

Mislio sam da ovaj Bakir ima osim jalijaske pokvarenosti malo i urbane obrazovanosti ali covjek izgleda nije mako od babinog mindera. To je bosansko proklestvo ko je pametan nije dovoljno pokvaren, ko je pokvaren nema dovoljno pameti.
Iskreno, shvatam da si dosta toga rekao ispravno ali nisam baš siguran da se ovdje ima šta kritikovati Bakira (kojeg, kao što svak ovdje zna ja daleko najviše ne podnosim od bilo koga ovdje - ne znam jesi li primijetio ali ja sam ovdje imao svađa s ljudima radi nadimaka kojim sam njega zvao).

Ipak Bakir ovdje nije toliko kriv. Bakir nije mogao znati da li su Softiću poslali terminaciju statusa agenta ili ne. To je Softić trebao znati.

Druga stvar, kad god imaš i najmanju priliku da tužiš možeš ili dobit ili izgubiti, a kada ne tužiš samo možeš izgubiti. Ja sam za to da se podnese svaka tužba u interesu Bošnjaka a nek oni obaraju ako mogu.

Pogledaj Vlahe - stalno tuže neke Bošnjake ne bi li izjednačili agresora i žrtvu. Mi trebamo raditi isto.

Ni u čemu ne podržavam Bakira ali ovdje mislim da je u pravu.
Samo BiH.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41357
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Jack » 10 mar 2017 04:23

Ipak Bakir ovdje nije toliko kriv. Bakir nije mogao znati da li su Softiću poslali terminaciju statusa agenta ili ne. To je Softić trebao znati.

Daj budimo realni.Naravno da je to Bakir znao.Kako da nije
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Zitko
Član
Postovi: 353
Pridružen/a: 19 jan 2013 01:12

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Zitko » 10 mar 2017 04:36

BosnjackaHercegovina je napisao/la:
Zitko je napisao/la:Nije zakon jaceg nego zakon pametnijeg. Radit glupo pa se uzdat u srecu i ku
kat kad izgubis je osobina nezrelih.

Ulaziti u bike koje ne mozes pobjediti je osobina iskomplesiranih tinejdjera a ne odraslih ljudi i naroda. Isprovaljivsmo se i dadosmo Vlasima razloga da nam se smiju u brk bez ikakve potrebe. Svako ziv ko ima tri razreda skole znao je da nemamo nikakve sanse

Pravi drzavnik treba imati muda da kaze narodu da je glup. Do tada cemo svojom krvlju drugima praviti drzave pa poslije ko Kalimero kukati nepravda.

Mislio sam da ovaj Bakir ima osim jalijaske pokvarenosti malo i urbane obrazovanosti ali covjek izgleda nije mako od babinog mindera. To je bosansko proklestvo ko je pametan nije dovoljno pokvaren, ko je pokvaren nema dovoljno pameti.
Iskreno, shvatam da si dosta toga rekao ispravno ali nisam baš siguran da se ovdje ima šta kritikovati Bakira (kojeg, kao što svak ovdje zna ja daleko najviše ne podnosim od bilo koga ovdje - ne znam jesi li primijetio ali ja sam ovdje imao svađa s ljudima radi nadimaka kojim sam njega zvao).

Ipak Bakir ovdje nije toliko kriv. Bakir nije mogao znati da li su Softiću poslali terminaciju statusa agenta ili ne. To je Softić trebao znati.

Druga stvar, kad god imaš i najmanju priliku da tužiš možeš ili dobit ili izgubiti, a kada ne tužiš samo možeš izgubiti. Ja sam za to da se podnese svaka tužba u interesu Bošnjaka a nek oni obaraju ako mogu.

Pogledaj Vlahe - stalno tuže neke Bošnjake ne bi li izjednačili agresora i žrtvu. Mi trebamo raditi isto.

Ni u čemu ne podržavam Bakira ali ovdje mislim da je u pravu.
Nisam ni oćekivao da ćes priznati da si pogrešio to ni jedan Bosanac ne čini makar glava letila. Međutim, onaj ko samo piše ima pravo na grešku. Ko vodi zemlju na tu grešku nema pravo. U politici je greška zločin jer košta glava.

Bakira sam ja jedini ovdje gotivio zbog toga što je maksimalno prepreden i hladnokrvan. Pred njim je i Čelo Bajramović stajao mirno. U odnosu na smušenog Aliju i Tihića on je bio napredak. Osim toga žestoki je operativac progurao je mnoge stvari koje je bolje ne iznositi. Znamo također da nije izdajnik i ponizan. Kusturica koji je sa njim išao u školu pričao je kako je još u gimnaziji Bakir javno bacao "pasjetinu" u smeće i govorio da on nije Žuti već Zeleni.

Međutim pored tih nesumljivih osobina, za lidera je potreban i intelektualni kapacitet kojeg je ovaj čovjek još jednom dokazao da nema. Vođa jednog naroda trebao bi da je barem 5% inteligentniji od prosjeka tog naroda i da ne razmislja kao pučina koja je "stoka grdna".

Sa tužbom se nije moglo nigdje stići i još smo dobro prošli da se sve brzo završilo.

Činjenica da niko od političara osim Reufa Bajrovića nije imao muda da kaže da je car go, morala bi svakoga da zabrine. Reuf zbilja ima klikere intelektualnu hrabrost i politički njuh ali on je u političkom smisu još djete koje među ovim bosanskim vukovima nebi moglo ni opštinom da upravlja. Najbolje bi bilo da se kandidira za presjednika opštine ili premijera kantona da se ovukoti.

Kao što rekoh pametni nisu pokvareni, pokvareni nemaju pameti. Nije to bilo drugaćije ni u povjesti.

Odgovorite