☑ Pravila foruma i savjeti

Suđenja u Haagu

Prenj
Član
Postovi: 177
Pridružen/a: 22 nov 2012 00:06

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Prenj » 28 feb 2017 19:42

abeveg je napisao/la:
Prenj je napisao/la:Misljenja sam da su mnogi promasili temu. Nadao sam se jednoj konstruktivnoj diskusi o pravu, ali neki clanovi su skrenuli temu na put, koji sa pravom nema puno veze. Od silne rasprave o stvarima koi sa pravom nemaju veze, ne primjecujemo da sud ispituje aktivni legitimitet. Zato je poslao upit svim clanovima predsjednistva. Jer medu narodna zajednica ima cilj da se sud u Hagu sto je prije moguce zatvori. A i sudije koje su izmorene od procesa, nisu nimalo zainteresovane, da obnove tako obiman spor. Siguran sam da uz adekvatnu argumentaciu problem oko aktivne legitimacie moze biti prevaziden. Izbor nasih advokata je veoma dobar. Taj ko je birao tim, vodio je o svemu racuna. Pored strucne sposobnosti pazilo je se iz koih zemalja ti advokati dolaze. Je ako je neki advokat uspjesan u zemlji odakle dolazi, velika je mogucnost da sudija koi dolazi iz iste zemlje, ima veliki respekt prema misljenu tog advokata. Stim i da prihvati njegovo misljenje. Posto u jednom takvom sudskom sporu i politika (nazalost) igra bitnu ulogu, izabran je Sheffer. Mozda su u tim jos trebali uzeti advokata iz Njemacke (ili bar iz njemackog govornog podrucia). Ali moje veliko bravo onom ko je sastavljo ovaj advokatski tim.
Pa ovaj tvoj post je dokaz protiv toga sto si reko, jer i sam utvrdjujes da nije u pitanju iskljucivo struka vec politika. A u politiku ulazi sve ovo drugo pomenuto.
Pogledaj malo detaljnije!

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41357
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Jack » 28 feb 2017 19:46

Moze li mi neko da objasni kovertu onog cetnika Ivanica?Ne razumijem se u to detaljno?
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Prenj
Član
Postovi: 177
Pridružen/a: 22 nov 2012 00:06

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Prenj » 28 feb 2017 20:00

Jack je napisao/la:Moze li mi neko da objasni kovertu onog cetnika Ivanica?Ne razumijem se u to detaljno?
Koverte koe su svi presjedavajuci dobili, su poslate od suda, da bi se utvrdio nas aktivni legitimitet za obnovu sudskog spora protiv smrdljive.

Avatar
momak
Član
Postovi: 667
Pridružen/a: 09 dec 2013 20:26

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la momak » 01 mar 2017 08:42

Ma ja sam siguran da Ivanic laze.Koverta nije bila otvorena!Ja sam u to siguran.Laze pasce vlasko.
Samo se sjetite,kako je par dana za redom govorio,kako hoce da dobije ZATVORENU kovertu :D

1-ili nasi jednostavno provociraju,pa su mu namjerno otvorili(da se zna da je donji)
2-Ivanic jednostavno laze i sa tim zeli prikazati kakva se vodi politika do srbovlaha u Bosni,i da je zbog takvih stvari doslo do rata.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la amkos » 01 mar 2017 10:12

Ma ja sam siguran da Ivanic laze.Koverta nije bila otvorena!Ja sam u to siguran.Laze pasce vlasko.
Slazem se. Ovaj laže čim zine.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

JuzniDoboj
Član
Postovi: 689
Pridružen/a: 03 apr 2014 22:57

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la JuzniDoboj » 09 mar 2017 14:53

L0q<vonq{29RAe9n@JG->um0H@2)D"3>F&g£FNlmkEZ^%4£?+g
Zadnja izmjena: JuzniDoboj, dana/u 05 jun 2020 15:54, ukupno mijenjano 1 put.
GT su stvorili genocidom, etničkim čišćenjem, urbicidom i kulturocidom, patentirali koncept sekundarnih/tercijarnih grobnica, spaljivali žive ljude, silovali žene i djecu, rušili i pljačkali sve što je palo pod ruke.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la amkos » 09 mar 2017 15:07

JuzniDoboj je napisao/la:Sud u Hagu odbacio zahtjev za reviziju.
Što li me ovo ne čudi!!
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 09 mar 2017 15:27

JuzniDoboj je napisao/la:Sud u Hagu odbacio zahtjev za reviziju.
"Odluka je odbijena iz tehničkih razloga jer Predsjedništvo BiH nije moglo da je donese. Red je da građane BiH podsjetimo da Predsjedništvo BiH nije moglo da donese odluku, ne zbog Mladena Ivanića već zbog Dragana Čovića. Njegova suzdržanost bila je nož u leđa državi i žrtvama agresije na BiH",
Kontinuitet saradnje agresora se nastavlja, danas kao i 90-ih, i zato treba raditi na svakom koraku da se politika srbokatolika i njihovih gazda iz Beograda zaustavi a njihovi sljebenici uniste kao bilo kakav faktor u Bosni i Hercegovini. Tek ce tada Bosna i Hercegovina moci da na miru odahne.
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la amkos » 09 mar 2017 15:31

Jos jedan dokaz da nece krst na krst. I @Drina je upravu za Covica i to da je srpski špijun (igrač).
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Bosman
Administrator
Postovi: 874
Pridružen/a: 15 okt 2012 23:16

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Bosman » 09 mar 2017 15:44

Fuj jebena Evropa. Nikad nije donijela odluku u nasu korist.

Ne razumijem zasto toliko brane genocidni Srbistan. Kakav im je tu interes??

:evil:

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 09 mar 2017 15:46

Misljen je napisao/la:Fuj jebena Evropa. Nikad nije donijela odluku u nasu korist.

Ne razumijem zasto toliko brane genocidni Srbistan. Kakav im je tu interes??

:evil:
Jel ti to ozbiljno ili si samo sarkastican ?
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Avatar
Bosman
Administrator
Postovi: 874
Pridružen/a: 15 okt 2012 23:16

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Bosman » 09 mar 2017 15:54

Mehmed beg Catic je napisao/la:
Misljen je napisao/la:Fuj jebena Evropa. Nikad nije donijela odluku u nasu korist.

Ne razumijem zasto toliko brane genocidni Srbistan. Kakav im je tu interes??

:evil:
Jel ti to ozbiljno ili si samo sarkastican ?
Ozbiljno.

Ima tu neki dublji interes, ili jednostavno pro-srpska Francuska ima prevelik uticaj u Evropi.

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 09 mar 2017 15:56

Misljen je napisao/la:
Mehmed beg Catic je napisao/la:
Misljen je napisao/la:Fuj jebena Evropa. Nikad nije donijela odluku u nasu korist.

Ne razumijem zasto toliko brane genocidni Srbistan. Kakav im je tu interes??

:evil:
Jel ti to ozbiljno ili si samo sarkastican ?
Ozbiljno.

Ima tu neki dublji interes, ili jednostavno pro-srpska Francuska ima prevelik uticaj u Evropi.
Ako imas vise od 15 godina i nisi do sada shvatio zbog cega krstasi stoje na strani krstasa onda ne znam sta da ti kazem.
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Avatar
Bosman
Administrator
Postovi: 874
Pridružen/a: 15 okt 2012 23:16

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Bosman » 09 mar 2017 16:03

Mehmed beg Catic je napisao/la:
Misljen je napisao/la:
Mehmed beg Catic je napisao/la:
Jel ti to ozbiljno ili si samo sarkastican ?
Ozbiljno.

Ima tu neki dublji interes, ili jednostavno pro-srpska Francuska ima prevelik uticaj u Evropi.
Ako imas vise od 15 godina i nisi do sada shvatio zbog cega Evropa vec stotinama godina mrzi muslimane i sto stoji na strani krstasa onda ne znam sta da kazem.
Danasnji svijet ne funkcionise tako kao sto ti mislis (mrznja ovih prema onim). Sve je u interesima.
Ta teorija bi i donekle pila vode da ne postoje Albanija i Kosovo

JuzniDoboj
Član
Postovi: 689
Pridružen/a: 03 apr 2014 22:57

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la JuzniDoboj » 09 mar 2017 16:04

L0q<vonq{29RAe9n@JG->um0H@2)D"3>F&g£FNlmkEZ^%4£?+g
Zadnja izmjena: JuzniDoboj, dana/u 05 jun 2020 15:54, ukupno mijenjano 1 put.
GT su stvorili genocidom, etničkim čišćenjem, urbicidom i kulturocidom, patentirali koncept sekundarnih/tercijarnih grobnica, spaljivali žive ljude, silovali žene i djecu, rušili i pljačkali sve što je palo pod ruke.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la amkos » 09 mar 2017 16:05

Misljen je napisao/la:Fuj jebena Evropa. Nikad nije donijela odluku u nasu korist.

Ne razumijem zasto toliko brane genocidni Srbistan. Kakav im je tu interes??

:evil:
Vjerovatno da bi Srbistan ušao u EU i Nato a ne da bude sa Rusijom. To je mislim cilj svih ciljeva.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la amkos » 09 mar 2017 16:08

Mene samo interesuje šta bi bilo da je Albanija bila na mjestu BiH i da je Albanija podnijela Zahjev za reviziju ili prije toga Tužbu ?? To me živo zanima. Zapad ima jedan odnos prema BiH, a skroz drugi prema Albaniji!
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Bosona
Član
Postovi: 105
Pridružen/a: 10 maj 2014 21:23

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Bosona » 09 mar 2017 16:23

Između dva zla Bakir je izabrao manje, barem iz ugla vlastite političke opstojnosti. Sa podnošenjem zahtjeva za Reviziju doživio je fijasko ali od probosanske strane bi tek bio medijski razapet da nije nikako pokušao podnijeti zahtjev.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 09 mar 2017 17:03

Bosona je napisao/la:Između dva zla Bakir je izabrao manje, barem iz ugla vlastite političke opstojnosti. Sa podnošenjem zahtjeva za Reviziju doživio je fijasko ali od probosanske strane bi tek bio medijski razapet da nije nikako pokušao podnijeti zahtjev.

Mislim da je uradjena ispravna stvar.
Mislim da ovo nije jedini spor koji treba pokrecati. Ima i drugih sporova - diskriminatorno ime "Republika Srpska" i ostalih mali milion stvari.
Samo BiH.

abeveg
Član
Postovi: 498
Pridružen/a: 04 okt 2013 03:01

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la abeveg » 09 mar 2017 17:22

Mehmed beg Catic je napisao/la:
Misljen je napisao/la:
Mehmed beg Catic je napisao/la:
Jel ti to ozbiljno ili si samo sarkastican ?
Ozbiljno.

Ima tu neki dublji interes, ili jednostavno pro-srpska Francuska ima prevelik uticaj u Evropi.
Ako imas vise od 15 godina i nisi do sada shvatio zbog cega krstasi stoje na strani krstasa onda ne znam sta da ti kazem.
:D Hijuuu, znas koliko ih ovde takvih ima... Oprosti se sa idejom koherentnog sastava ovog foruma shodno nazivu "Bosna", "Bosnjaci" itd. Ovde imas onih koji vjeruju da su realne opcije "hrvati pravoslavci", "srbi katolici" , "bosnjaci nemuslimani" i jos tako poneke kosmopolitske kombinacije...

Odgovorite