☑ Pravila foruma i savjeti

Suđenja u Haagu

Prenj
Član
Postovi: 177
Pridružen/a: 22 nov 2012 00:06

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Prenj » 25 feb 2017 17:46

enis1991 je napisao/la:Radi se o vanrednom pravno sredstvu , koje se moze podnijeti sudu u Hagu , zbog mogucnosti pojave novih dokaza protiv tužene. Svakako je novih dokaza bilo, i vjerovatno iza svega stoje neke obavjestajne sluzbe koje su dostavile određene podatke i svakako sa sudjenja ovim haskim optuzenicima su objelodavljeni neki dokumenti koji u to vrijeme nisu bili slobodni i pronadjenji .
Glavni problem je, da li su ti dokazi prekludirani. Ja se bijim, da ovo nije samo igra pred izbore. Nasi da mogu reci vidi kako se borimo, a cetnici da lafo stite svoje interese. Ali daj boze da ja u tome ipak grjesim.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 25 feb 2017 18:04

Zašto misliš da su prekludirani?
U komplikovanim djelima, a genocid je najkomplikovaniji, često trebaš dokazati 10-20 činjenica da dokažeš sve elemente jednog djela. Čak i ako su neki od dokaza stari preko 10 godina, ako su oni dio mozaika koji dokazuje 20 činjenica jednog djela od kojih su neki prikupljeni nedavno - onda tu ništa ne može biti prekludirano.

Razlog je to što se bez novih dokaza, starim dokazima ne bi mogla postići presuda. Tako da su svi prihvaćeni.

Uglavnom, to je i najteži dio presude. Vidjećemo šta će sud dosuditi ali ako se Srbi izvuku, vjerujem da će to biti upravo tu. Ako ne pobjede na tom argumentu, izgubili su.
Samo BiH.

Prenj
Član
Postovi: 177
Pridružen/a: 22 nov 2012 00:06

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Prenj » 25 feb 2017 19:07

BosnjackaHercegovina je napisao/la:Zašto misliš da su prekludirani?
U komplikovanim djelima, a genocid je najkomplikovaniji, često trebaš dokazati 10-20 činjenica da dokažeš sve elemente jednog djela. Čak i ako su neki od dokaza stari preko 10 godina, ako su oni dio mozaika koji dokazuje 20 činjenica jednog djela od kojih su neki prikupljeni nedavno - onda tu ništa ne može biti prekludirano.

Razlog je to što se bez novih dokaza, starim dokazima ne bi mogla postići presuda. Tako da su svi prihvaćeni.

Uglavnom, to je i najteži dio presude. Vidjećemo šta će sud dosuditi ali ako se Srbi izvuku, vjerujem da će to biti upravo tu. Ako ne pobjede na tom argumentu, izgubili su.
Zato sto ce prekludacija dokaza biti glavna tematika. Tu se veoma dobro moze pro i kontra argumentovati. Tu problematiku smo (ako smo stvarno imli iskrene namjere za obnovu sudskog spora) mogli izbjeci, da smo svaki put kako su dokazi pristizali podnosili zahtjev za obnovu sudskog spora. Jer u to slucaju nebi vazilo pravilo "ne bis in idem" Art.4 EMRK. Sa tom metodom bi postigli da napravimo pritisak na sud i nebi dopustili mogude prekludiranje dokaza. Da smo na primjer u slucaju Ganic podnjeli zahtjev za obnovu sudskog spora, kasnije dokaze smo mogli samo dodati iz vec podnesene (kao na primjer Tomasica itd.).

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41245
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Jack » 25 feb 2017 23:51

Imas presudu Krsticu+ Genocid u Srebrenici+ Karadzicu a uskoro i Mladicu i brojnim ostalim cetnicima.Kad spomenes Tomasicu.Pa naravno da do prije 10 godina nije postojala u medijima takvo sta jer niko nije progovorio tada.Ili ti mislis da mehanizacija,angazovanje par hiljada ljudi da se sakriju zrtve Prijedora i Srebrenice,nije plansko organizovanje genocida.Oni su plan razradili,nije kao da ubijes covjeka,pa pocnes da panicaris.Oni su cak i bacali dinamite na mjesta gdje je vise Bosnjaka stradalo,da u slucaju da se nadju tijela,imas problema s identifikacijom.Kao i posipanje kiseline na tijela.To sve kosta para,mehanizacija kosta gorivo.

Za pocetak glavno moramo da dokazemo da su cetnici iz Bosne dobijali gorivo i place iz Srbije.Planski genocid.Sto vise dokaza imas,lakse je dokazati nesto.Naravno da nema sanse da Srbiju osude,ali evo sad ce ih i Albanija tuziti.Tako da ce oni imati pune ruke posla,a mislili su da prodju.Oni i dalje provociraju kroz Dodika i nista se nece promjeniti u politici Srbije.Zapravo ovo ce im samo usporiti namjere podjele Bosne,jer oni lagano klizu iz Bosne populaciono.Prije 10 tak godina Dodik je pricao da je Sumska drzava 1.5 miliona Srba,sad ih je popisano tamo milion,a i nema ih ni toliko.Sto vise vrijeme bude prolazilo,cetnicka politika ce jos agresivnije se ponasati.

Nema dileme da je ovo jedan jak udar na Srbiju.A da nismo nista uradili,nista se kazem ne bi promjenilo.Cetnici bi i dalje nastavili po starom
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Prenj
Član
Postovi: 177
Pridružen/a: 22 nov 2012 00:06

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Prenj » 26 feb 2017 01:59

Jack je napisao/la:Imas presudu Krsticu+ Genocid u Srebrenici+ Karadzicu a uskoro i Mladicu i brojnim ostalim cetnicima.Kad spomenes Tomasicu.Pa naravno da do prije 10 godina nije postojala u medijima takvo sta jer niko nije progovorio tada.Ili ti mislis da mehanizacija,angazovanje par hiljada ljudi da se sakriju zrtve Prijedora i Srebrenice,nije plansko organizovanje genocida.Oni su plan razradili,nije kao da ubijes covjeka,pa pocnes da panicaris.Oni su cak i bacali dinamite na mjesta gdje je vise Bosnjaka stradalo,da u slucaju da se nadju tijela,imas problema s identifikacijom.Kao i posipanje kiseline na tijela.To sve kosta para,mehanizacija kosta gorivo.

Za pocetak glavno moramo da dokazemo da su cetnici iz Bosne dobijali gorivo i place iz Srbije.Planski genocid.Sto vise dokaza imas,lakse je dokazati nesto.Naravno da nema sanse da Srbiju osude,ali evo sad ce ih i Albanija tuziti.Tako da ce oni imati pune ruke posla,a mislili su da prodju.Oni i dalje provociraju kroz Dodika i nista se nece promjeniti u politici Srbije.Zapravo ovo ce im samo usporiti namjere podjele Bosne,jer oni lagano klizu iz Bosne populaciono.Prije 10 tak godina Dodik je pricao da je Sumska drzava 1.5 miliona Srba,sad ih je popisano tamo milion,a i nema ih ni toliko.Sto vise vrijeme bude prolazilo,cetnicka politika ce jos agresivnije se ponasati.

Nema dileme da je ovo jedan jak udar na Srbiju.A da nismo nista uradili,nista se kazem ne bi promjenilo.Cetnici bi i dalje nastavili po starom

Slazem se ja u potpunosti sa tobom. Ali imati pravo i dobiti pravo su dva razlicita poima. Vecina izgubljenih sudski postupaka se desava cinjenjem formalnih (a ne materijalnih) gresaka. Da smo na primjer ranije podnjeli zahtjev za obnovu sudskok spora, kad smo dobili prve validne informacije, sud bi naravno morao te dokaze da razmatra i na osnovu tih dokaza da gradi svoje misljenje. Kad bi na vec na te predate dokaze pristigli nivi dokazi koji nisu prekludirani, sud bi morao ispitati novi dokaze i stare da bi utvrdio njihovu povezanost. To bi bilo veliko opterecenje za sudije, da se de fakto godinama moraju vracati na pocetak. Sudije si takode ljudi, i bilo bi moguce da bi sebi samima olaksali, mozda bi donjeli presudu koja bi isla nama u korist. Jer ta Agonija sudijama mogla bi trajati godinama. A da je u cjeloj BiH bio genocid, svima nama je jasno. Samo se ja bojim, da nasi politicari nisu na taj nacin htjeli da skupljaju poene. Jer da nije sad podnesen taj zahtjev za obnovu sudskog spora, sve bi stranke se na osnovu toga okomile na SDA i ona bi nestala. Bez obzira sto u svemu tome nije samo SDA krivac, sve bi se na njoj slomilo. Opet ponavljm, ja bih najvise volio da grjesim i da ova revizia bude podpuno uspjesna.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41245
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Jack » 26 feb 2017 02:16

Forum klixa je uporiste komunjara kojim smeta takvo sta.Takvi opet najvise prevladavaju u vecim sredinama tipa Sarajevo i Tuzla.To je sramota sta se tamo pise oko revizije tuzbe protiv Srbije

Srbija planski radi na unistavanju Muslimana od 1804 godine.Znaci 200+ godina se njihova politika ne mijenja.Dok kod nas se zaboravlja rat,hapse se branioci Bosne,tolerise se propaganda kroz medije cetnicka,pa vidis samo Prekodrinske pjevacice i jos gore

Ovo je sokiralo cetnike u to nema dileme,jer su vjerovali da nece do ovog biti.Bakir je beskicmenjak vjeruj da je ovo uradio radi insistiranja Amerikanaca.

Vidit cemo ovih dana sta ce biti
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Prenj
Član
Postovi: 177
Pridružen/a: 22 nov 2012 00:06

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Prenj » 26 feb 2017 02:31

Jack je napisao/la:Forum klixa je uporiste komunjara kojim smeta takvo sta.Takvi opet najvise prevladavaju u vecim sredinama tipa Sarajevo i Tuzla.To je sramota sta se tamo pise oko revizije tuzbe protiv Srbije

Srbija planski radi na unistavanju Muslimana od 1804 godine.Znaci 200+ godina se njihova politika ne mijenja.Dok kod nas se zaboravlja rat,hapse se branioci Bosne,tolerise se propaganda kroz medije cetnicka,pa vidis samo Prekodrinske pjevacice i jos gore

Ovo je sokiralo cetnike u to nema dileme,jer su vjerovali da nece do ovog biti.Bakir je beskicmenjak vjeruj da je ovo uradio radi insistiranja Amerikanaca.

Vidit cemo ovih dana sta ce biti
Oprosti kakve veze imaju moje izjave sa klixom i komunjarama?????

Ja samo navodi probleme sa koim je suocena nasa revizija. Sigurno mi je drago da su je podnjeli, ali smatram, da smo je trebali ranije podnjeti. A sto se tice patriotizma, svoj patriotizam sam pokazao 90-ih. Samo za Info. moj nick nije vezan za planinu "Prenj", nego za 90-godine.

abeveg
Član
Postovi: 498
Pridružen/a: 04 okt 2013 03:01

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la abeveg » 26 feb 2017 03:23

Jack je napisao/la:Forum klixa je uporiste komunjara kojim smeta takvo sta.Takvi opet najvise prevladavaju u vecim sredinama tipa Sarajevo i Tuzla.To je sramota sta se tamo pise oko revizije tuzbe protiv Srbije

Srbija planski radi na unistavanju Muslimana od 1804 godine.Znaci 200+ godina se njihova politika ne mijenja.Dok kod nas se zaboravlja rat,hapse se branioci Bosne,tolerise se propaganda kroz medije cetnicka,pa vidis samo Prekodrinske pjevacice i jos gore

Ovo je sokiralo cetnike u to nema dileme,jer su vjerovali da nece do ovog biti.Bakir je beskicmenjak vjeruj da je ovo uradio radi insistiranja Amerikanaca.

Vidit cemo ovih dana sta ce biti
Cisto sumnjam za amere. Nemojmo biti naivni - amerima da je u interesu niti bi dodicic pricao sta prica a niti bi bilo rs. A sad zasto je zuti okrenuo kako treba - mozda je bas procjeno da bi s odustajanjem od revizije bio zbrisan s politicke scene na izborima itd. - ko ce ga znati. Kada hoce moze da bude premazan , samo sto nece onde dje treba...

abeveg
Član
Postovi: 498
Pridružen/a: 04 okt 2013 03:01

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la abeveg » 26 feb 2017 14:48

Ne znam je li iko postavio ovaj intervju sa Francis Boyle-om : http://novi.ba/clanak/115273/ekskluzivn ... ednu-stvar

Medju ostalom navodi sledece:

"... - Uvijek je bilo pritiska Amerikanca, Britanaca, Evropljana na bh. vlasti da se odustane. Čak su tražili da vlasti BiH mene uklone sa slučaja i to je učinjeno. U to nema sumnje, ja nisam trošio ni novac BiH niti je to pitanje dolara – zaključuje."

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 26 feb 2017 17:42

Abeveg,

Ti si očito žestoka manjina na ovom forumu sa svojim anti-sve živo i mrtvo stavovima.

Nije ni jedna zemlja monolitična da ima samo jedna struja i jedno viđenje. Sasvim je normalno da ima milion struja i stranaka i milion pogleda na sve. Neki guraju pro BiH neki anti BiH. Tako i u SAD i EU imaš pro i anti BiH snage. A ti bi da pljuješ i po našim i po njihovim.
Samo BiH.

Avatar
Gost1
Član
Postovi: 277
Pridružen/a: 20 okt 2012 04:48

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Gost1 » 26 feb 2017 20:17

Zasto Boyle nije na timu? Ja mislim da je ranije reko da nece sa Softicem.
Odjednom Schaffer i ostala trojca se pojave.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 26 feb 2017 20:40

Gost1 je napisao/la:Zasto Boyle nije na timu? Ja mislim da je ranije reko da nece sa Softicem.
Odjednom Schaffer i ostala trojca se pojave.
Mislim da nije bitno. Iskreno. On jeste prijatelj Bosne i hvala mu. Bosna mu je dužna spomenik napraviti. Ali postoje veći stručnjaci i to Schaffer mislim da i jeste. Northwestern University Law School je jedna od top 10-15 pravnih škola u SAD. Plus ovaj lik je profesionalni advokat a ne samo profesor.

Plus, Bošnjaci radi domaćih izdajnika moraju imati svog čovjeka koji to nadgleda. A to Boyle nije htio.
Samo BiH.

Avatar
momak
Član
Postovi: 667
Pridružen/a: 09 dec 2013 20:26

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la momak » 26 feb 2017 22:10


Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41245
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Jack » 27 feb 2017 00:05

Broj pravoslavnih vlaha u Bosni je svake godine sve manji.Na popisu 1991 bilo ih je tad 1.36 miliona.Danas ih nema u cijeloj Bosni milion.To je 360 000 manje njih.Danas oni su fakticki nestali iz Srednje Bosne.Na podrucju cijele opcine Travnik imaju samo 1 demografski selo njihovo.Ovo ostalo je ili nenaseljeno ili je nase.Ista prica je i za Bugojno.Donji Vakuf danas ima 100 tinjak Srba od kojih cak i svi ne pricaju Srpskim.Kraj price za njih.Za rata nisi mogao da pomognes Jajcu jer su cetnici drzali Donji Vakuf.Pa sve je islo kroz planine,magarcima i drugim putem.Srbi su drzali 1/4 Sarajeva.Danas nema Reljeva i Ilidze i ostalih prica.Sansa da se Sarajevo okruzi je nestala.Sprceni su u ono malo Lukavice.Dobrinje i dijela Trebevica,a i sad ne mogu da rokaju kao prije jer kote oko grada su vecinski kod nas.A gdje su prije brlju pili i rokali po gradu SUNNYLAND

Nema dileme takodjer da kako broj Srba bude padao.Da ce oni agresivnije pricati.Ipak ko se sjeca da su oni prije 10 tak godina bas isticali znacaj demografije,pricali o 1.5 miliona Srba u krmetnjaku,kako su oni ''drzava' a vidi im sad polozaj.Demografski kapaciteti da su sprceni u Banjaluckoj enklavi i Istocnoj Bosni.Danas kad bi Srbi naprimjer napali grad Jajce.Pola Sarajeva bi potrcalo u Jajce jer djeca danas uce Bosansku historiju i znaju da je Jajce bilo jedan od najvaznijig gradova Srednjovjekovne Bosne tako da bi onaj iz Sarajeva to tretirao kao da je mahala Sarajeva.Danas ne treba da strahujes hoce li te pogoditi granata ako si u Zenici jer Vlasic nije cetnicki.Namjenska industrija jaca,turizam nas

Pogledajte bahate face cetnika 2007 godine i pogledajte zadnji snimak Ivanica,Dodika i ona 2 Srbijanska vlaha u po Begesa.Zabrinuti sve neke smrkle face.Da je njih daleko vise demografski da imaju podrsku u svijetu oni bi davnih dana okrenuli u rat.Ja sam 2010 godine rekao da vidim ''Hrvate'' kao faktor politicki i demografski u Bosni do 2020 godine i mogu poslije tog da prezive zahvaljujuci nasoj gluposti.Jos sam rekao mnoge demografske prognoze koje su ispale tacne.


Ja nisam crtkao mape nego se bavio onim sto znam.Demografija.I na krau bi kako je bilo.Pa bas zbog te demografije i kretanja ja vidim da ce cetnici jednostavno krenuti u ratnu avanturu izmedju 2025-2030 godine.Ako im neki izdajnik ne potpise podjelu Bosne i Sumsku kao drzavu.Kako sam prije rekao 2010 za Hrvate.Vec sad lagano se vidi da je onako kako sam rekao

Oko 2025 vidim nekih 800 000 tinjak Vlaha u Bosni,mozda 50 000 vise ako i toliko.Popis im je ovaj jos porazniji jer trecina takozvanih Srba ne prica Srpskim po Tuzli,Zenici,Sarajevu,Bihacu i van te 3 cetnicke opcine koje lagano nestaju.Nemaju neko uporiste.Velika je to stvar da SADA.Sada imas ispod milion vlaha.A jos vise ce biti za 10 tak godina kad taj broj padne na ispod 900 000 koliko ja to i vidim


Realno kako mislis da s toliko malo vlaha.Uzmes teritoriju?
Cetnici godinama mrcvare.Od hapsenja Jurisica,Ganica,pa do hapsenja sad nekih ratnih zapovjednika pa do hapsenja Mahmuljina pa do provokacija pa do izravnih prijetnji.
Oni cekaju mig iz Beograda da zarate.Ne zelim da vam kazem da ce biti rata,ali bolje vam je ozbiljno da se spremate jer ja demografski nikad nisam promasio.Oni to znaju.S sto manje cetnika manje su sanse da ostvare svoje ciljeve

A vec sad vidis da su svi oni isti u krmetnjaku.E,sad najgori samar poslije onog Kosovskog voza smo im mi dali.To ce im usporiti planove.Vjerujem da bi oni zaratili prije 2020 godine ali sad cu im dati par godina poslije tog datuma
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

abeveg
Član
Postovi: 498
Pridružen/a: 04 okt 2013 03:01

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la abeveg » 27 feb 2017 00:43

BosnjackaHercegovina je napisao/la:Abeveg,

Ti si očito žestoka manjina na ovom forumu sa svojim anti-sve živo i mrtvo stavovima.

Nije ni jedna zemlja monolitična da ima samo jedna struja i jedno viđenje. Sasvim je normalno da ima milion struja i stranaka i milion pogleda na sve. Neki guraju pro BiH neki anti BiH. Tako i u SAD i EU imaš pro i anti BiH snage. A ti bi da pljuješ i po našim i po njihovim.
Pa nije bas tako kako si reko, moj stav ne zasnivam na licnim filozofijama vec na uputi. Ja sam dakle musliman koji je svjestan da prosjecan insan niti moze sve da zna niti je bezgrijesan. No zato sam i uvjerenja da nam je po svim pitanjima objavljena uputa od Onoga Koji nas je stvorio sa svrhom. Greska koju maltene svi muslimanski narodi prodjose u zadnjih 100-150 godina je ta sto su se umjesto upute upustili u filozofiranje oko raznoraznih ideologija i drustvenih poredaka. To su takoreci svi platili golemo i debelo i po mom uvjerenju to se nece ni mijenjati dok se muslimani ne okrenu uputi. Sve je dakle stvar toga koliko si ubijedjen i da li ispravno shvatas, postavljas i vredujes u ono sta vjerujes. Po toj uputi osnova je da nam drugi, narocito vec znani dusmani, uglavnom zele zlo - i malko mi je cudno kada poput tebe neko oprigovara tome nakon toliko bezbrojnih historijskih dokaza i cinjenica. To je moguce jedino ako se te cinjenice ne postave onakve kakve su, pa se radi raznoraznih filozofija od sekularizma, t.j. komunizma, demokratije i nacionalizma itd., one pocnu tumaciti na iskrivljen nacin.
A sta se tice konkretnog primjera oko amera, Bosne, revizije itd. - ne znam sta reci dalje onome ko zna sta se desavalo od 1992 pa sve do danas. Usput imas evo i u ovom intervjuu Boyle-a primjedbu na to. Sve dok ne budemo svjesni da svi navedeni (bez obzira bili desnicari, ljevicari ovi ili oni) nece NIKAD, bas NIKAD biti s nama zadovoljni sve dok smo cak samo i nominalno muslimani, dotle cemo placati krvlju tu nasu gresku. Ne znaci to naravno da medju ljudima nema onih koji ce se zalagati za pravdu dje je ona ocito narusena kao u slucaju Bosne i bosnjaka. Ali to nije osnova i po tome ne moze biti ni osnova naseg djelovanja i zauzimanja stava i trazenja rjesenja i odgovora. To je pravilo koje mora biti duboko ucrtano nama a narocito nasim mladjim narastajima. Sve ostalo, ama bas sve je stranputica koja ce nas kostati. A svako ko ima drugacije misljenje, taj ujedno ne moze da ima ispravan odnos i shvatanje spram svoje vjere, jer sto se tice ispravnog puta tu je Islam apsolutno iskljuciv. Pa ukoliko se to odnosi na vecinu na ovom forumu, kao sto kazes, to ne znaci i ujedno da je vecina na ispravnom stavu zbog suste vecine...

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 27 feb 2017 01:18

I ja sam Musliman pa ne mislim kao ti.
S druge strane, Muhammed s.a.v.s. je rekao da je tinta učenjaka vrijednija od krvi šehida. I nije pričao o onima koji prepisuju Kuranske kopije nego o naučnicima i intelektualcima.

Svakom svoje.
Samo BiH.

abeveg
Član
Postovi: 498
Pridružen/a: 04 okt 2013 03:01

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la abeveg » 27 feb 2017 13:18

[quote="BosnjackaHercegovina"]I ja sam Musliman pa ne mislim kao ti.
S druge strane, Muhammed s.a.v.s. je rekao da je tinta učenjaka vrijednija od krvi šehida. I nije pričao o onima koji prepisuju Kuranske kopije nego o naučnicima i intelektualcima.

Svakom svoje.[/]
Nisam skontao povezanost toga sa nasom temom, pa objasni, jer ustvari to sto si naveo podrzava upravo moje izlaganje.
Nego evo jedan primjer : svi se sjecamo Nikoline Balaban i njenog gostovanja na FACE-u i odlikovanja itd. Sjecas li se njene slatkorjecivosti i zauzimanje za pravdu , za bosnjake itd. Svako normalan ce podrzati takve osobe. Ali je problem u tome sto oni vjesto koriste tvoju i moju dobrocudnost i dobronamjernost u svoju svrhu te su nam najljuci dusmani. Iako to opet ne vredi za svakoga i sve, mi moramo to uzeti u obzir i NIKADA traziti bliskost i povjerenje medju njima. Za prisne prijatelje ne mozemo nikog drugog uzimati sem od svojih, od istomisljenika.
Pogledajte dakle ko je Nikolina Balaban:

http://usn.ba/usn-novosti/krajiski-medi ... laban.html

https://www.cazin.net/vijesti/video-pog ... -nema-rak/

Prenj
Član
Postovi: 177
Pridružen/a: 22 nov 2012 00:06

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Prenj » 27 feb 2017 22:34

Misljenja sam da su mnogi promasili temu. Nadao sam se jednoj konstruktivnoj diskusi o pravu, ali neki clanovi su skrenuli temu na put, koji sa pravom nema puno veze. Od silne rasprave o stvarima koi sa pravom nemaju veze, ne primjecujemo da sud ispituje aktivni legitimitet. Zato je poslao upit svim clanovima predsjednistva. Jer medu narodna zajednica ima cilj da se sud u Hagu sto je prije moguce zatvori. A i sudije koje su izmorene od procesa, nisu nimalo zainteresovane, da obnove tako obiman spor. Siguran sam da uz adekvatnu argumentaciu problem oko aktivne legitimacie moze biti prevaziden. Izbor nasih advokata je veoma dobar. Taj ko je birao tim, vodio je o svemu racuna. Pored strucne sposobnosti pazilo je se iz koih zemalja ti advokati dolaze. Je ako je neki advokat uspjesan u zemlji odakle dolazi, velika je mogucnost da sudija koi dolazi iz iste zemlje, ima veliki respekt prema misljenu tog advokata. Stim i da prihvati njegovo misljenje. Posto u jednom takvom sudskom sporu i politika (nazalost) igra bitnu ulogu, izabran je Sheffer. Mozda su u tim jos trebali uzeti advokata iz Njemacke (ili bar iz njemackog govornog podrucia). Ali moje veliko bravo onom ko je sastavljo ovaj advokatski tim.

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 28 feb 2017 09:15

Prenj je napisao/la:Misljenja sam da su mnogi promasili temu. Nadao sam se jednoj konstruktivnoj diskusi o pravu, ali neki clanovi su skrenuli temu na put, koji sa pravom nema puno veze. Od silne rasprave o stvarima koi sa pravom nemaju veze, ne primjecujemo da sud ispituje aktivni legitimitet. Zato je poslao upit svim clanovima predsjednistva. Jer medu narodna zajednica ima cilj da se sud u Hagu sto je prije moguce zatvori. A i sudije koje su izmorene od procesa, nisu nimalo zainteresovane, da obnove tako obiman spor. Siguran sam da uz adekvatnu argumentaciu problem oko aktivne legitimacie moze biti prevaziden. Izbor nasih advokata je veoma dobar. Taj ko je birao tim, vodio je o svemu racuna. Pored strucne sposobnosti pazilo je se iz koih zemalja ti advokati dolaze. Je ako je neki advokat uspjesan u zemlji odakle dolazi, velika je mogucnost da sudija koi dolazi iz iste zemlje, ima veliki respekt prema misljenu tog advokata. Stim i da prihvati njegovo misljenje. Posto u jednom takvom sudskom sporu i politika (nazalost) igra bitnu ulogu, izabran je Sheffer. Mozda su u tim jos trebali uzeti advokata iz Njemacke (ili bar iz njemackog govornog podrucia). Ali moje veliko bravo onom ko je sastavljo ovaj advokatski tim.
Ovo si dobro primjetio , ljudi koji su na tom nivou profesije, bilo koje ( pravnici, doktori, profesori, inzinjeri, arhitekte ) se krecu u uzim krugovima i uvijek imaju licni odnos , slubeno ili privatno , ali neki odnos imaju i to puno, puno znaci. Ljudi nisu masine i zato licni odnos igra veliku ulogu i nadam se da se na to mislilo.
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

abeveg
Član
Postovi: 498
Pridružen/a: 04 okt 2013 03:01

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la abeveg » 28 feb 2017 13:02

Prenj je napisao/la:Misljenja sam da su mnogi promasili temu. Nadao sam se jednoj konstruktivnoj diskusi o pravu, ali neki clanovi su skrenuli temu na put, koji sa pravom nema puno veze. Od silne rasprave o stvarima koi sa pravom nemaju veze, ne primjecujemo da sud ispituje aktivni legitimitet. Zato je poslao upit svim clanovima predsjednistva. Jer medu narodna zajednica ima cilj da se sud u Hagu sto je prije moguce zatvori. A i sudije koje su izmorene od procesa, nisu nimalo zainteresovane, da obnove tako obiman spor. Siguran sam da uz adekvatnu argumentaciu problem oko aktivne legitimacie moze biti prevaziden. Izbor nasih advokata je veoma dobar. Taj ko je birao tim, vodio je o svemu racuna. Pored strucne sposobnosti pazilo je se iz koih zemalja ti advokati dolaze. Je ako je neki advokat uspjesan u zemlji odakle dolazi, velika je mogucnost da sudija koi dolazi iz iste zemlje, ima veliki respekt prema misljenu tog advokata. Stim i da prihvati njegovo misljenje. Posto u jednom takvom sudskom sporu i politika (nazalost) igra bitnu ulogu, izabran je Sheffer. Mozda su u tim jos trebali uzeti advokata iz Njemacke (ili bar iz njemackog govornog podrucia). Ali moje veliko bravo onom ko je sastavljo ovaj advokatski tim.
Pa ovaj tvoj post je dokaz protiv toga sto si reko, jer i sam utvrdjujes da nije u pitanju iskljucivo struka vec politika. A u politiku ulazi sve ovo drugo pomenuto.

Odgovorite