☑ Pravila foruma i savjeti

Namjenska industrija BiH

Avatar
IzetNanic
Član
Postovi: 61
Pridružen/a: 08 okt 2015 22:05

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la IzetNanic » 21 jan 2017 13:04

Prenj je napisao/la:Turska uspjesno testirala protiv oklopne rakete "Mizrak".
Nikakve koristi od rakete "Mizrak" ako nemaš helikopter T129.


Roketsan OMTAS
https://www.youtube.com/watch?v=EGyb5jSGILg
https://www.youtube.com/watch?v=_s2YdsUceCs

Prenj
Član
Postovi: 177
Pridružen/a: 22 nov 2012 00:06

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Prenj » 21 jan 2017 14:08

IzetNanic je napisao/la:
Prenj je napisao/la:Turska uspjesno testirala protiv oklopne rakete "Mizrak".
Nikakve koristi od rakete "Mizrak" ako nemaš helikopter T129.


Roketsan OMTAS
https://www.youtube.com/watch?v=EGyb5jSGILg
https://www.youtube.com/watch?v=_s2YdsUceCs

Moguca je adaptacija, kao sto vec to Turci i rade.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Drina » 23 jan 2017 17:08

BosnjackaHercegovina je napisao/la:A zašto ih ne možemo sami razviti u jednoj od ovih kompanija koje se time bave?
Nije to toliko komplikovano koliko izgleda. Kad su mogli inžinjer i tehničar u garaži u Donjoj Mahali u razrušenom Mostaru 1993 godine napraviti top od cijevi i prometnih znakova, zašto u 2017 30tak inžinjera u mnogo boljim uslovima ne bi mogli nabaviti jednu osu ili sličan sistem, rastaviti ga i na bazi istog iskopirati neke dijelove, neke redizajnirati i to je to.

Ubjeden sam da je imamo kapacitet i ljude za razvijanje tih kompleksnih sistema samo sto trebaju dvije stvari za to , vrijeme i novac.
To su dvije stvari zbog kojih se nekad vise isplati kupiti gotov proizvod.

Imas npr onu aferu gdje su Rusi bili narucili dva broda od Francuza. Posao je propao radi sankcija. Pratio sam taj slucaj.
Rusi imaju i novac i znanje da igrade iste brodowe. Ali trebalo bi im 4-5 godina vise nego Francuzima.

Vlasi proizvode slican system „Bumbar”. Mada je to ispod nivoa ovih prethodno navedenih.
https://bs.wikipedia.org/wiki/Bumbar_(raketa)

Nama je lakse sklopiti savez sa nekim ko bi nam prenio znanje ili dao licencu. Manje bi kostalo a brze bi bili operativni.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Prenj
Član
Postovi: 177
Pridružen/a: 22 nov 2012 00:06

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Prenj » 24 jan 2017 15:33

U Turskoj su bili stacionirani nasi helikopteri mi-24. Te smo helikoptere koliko ja znam od nekog bili dobili, samo radi embarga nam nisu mogli biti dostavljeni. Dali neko zna sta je se desilo sa tim helikopterima?

Prenj
Član
Postovi: 177
Pridružen/a: 22 nov 2012 00:06

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Prenj » 24 jan 2017 15:34

Jer mi-24 je borbeni helikopter.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la ABen » 24 jan 2017 15:45

Prenj je napisao/la:Jer mi-24 je borbeni helikopter.
Ruski borbeni Helikopter MIl mi-24
slika

slika
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la amkos » 26 jan 2017 21:39

VIDEO: Igman iz Konjica zaposlio 67 djece poginulih boraca :gut: :respekt:

Ministar Bukvarević podsjetio je da je Zavod za zapošljavanje Federacije BiH izdvojio 700 000 maraka i ta će sredstva, zajedno sa sredstvima kantonalnih vlada, biti usmjerene na zapošljavanje značajnog broja djece šehida.

"Ovakvi programi i projekti daju nam ohrabrenje, jer znamo da na biroima za zapošljavanje imamo oko 6000 djece šehida i poginulih boraca", istaknuo je Bukvarević.


http://24sata.info/vijesti/ekonomija/28 ... oraca.html
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la ABen » 30 jan 2017 17:04

Vojni Hummeri na graničnom prelazu Izačić?
http://www.krajina.ba/221416/vojni-humm ... zu-izacic/

Na redakciju našeg portala pristiglo je nekoliko emailova zabrinutih građana koji su se kretali preko GP Izačić. Razlog njihove zabrinutosti su vojni džipovi marke Hummer koji su se nalazili na kamionima ispred naše granice.

Ovakva vozila smo mogli vidjeti samo na američkim filmovima i to u ratnim dejstvima tako da su građani s pravom bili uznemireni.

Međutim, ipak se radi o donaciji Amerike, koja će u ovom slučaju donirati 24 terenska vozila marke Hummer Oružanim snagama Bosne i Hercegovine radi što bolje saradnje ove dvije vojske. Danas je došlo 18 vozila, a do kraja sutrašnjeg dana se očekuje još 6 hummera.

Da napomenemo još i to da su sva vozila nova, a uskoro će nam u posjetu doći i eksperti iz Amerike koji će obučavati naše vojnike za ova vozila.


slika

slika

slika

slika

Možda se bliži rat, a da mi nismo ni svjesni ili je ovo samo znak dobre saradnje sa Amerikom?

Postavljamo pitanje našim vjernim čitateljima: Znate li vi gospodo zašto nas Amerika naoružava???
Sva 24 vozila idu u Alibabinu pecinu koja se nalazi u opcini Bihac.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la amkos » 30 jan 2017 17:38

Zanimljive posljednje 2 recenice u tekstu. :what:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la ABen » 30 jan 2017 17:47

amkos je napisao/la:Zanimljive posljednje 2 recenice u tekstu. :what:
Mirno spavaj @amkos, rata nece biti. :mrgreen: Ma sigurno neka vijezba. :mrgreen: Ili Covic za svoje u Hercegovini kupio. :mrgreen:
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la amkos » 30 jan 2017 17:55

ABen je napisao/la:
amkos je napisao/la:Zanimljive posljednje 2 recenice u tekstu. :what:
Mirno spavaj @amkos, rata nece biti. :mrgreen: Ma sigurno neka vijezba. :mrgreen: Ili Covic za svoje u Hercegovini kupio. :mrgreen:
Lahko je vama pricati iz tudjine. :respekt: Ja na prvoj liniji fronta. :biceps:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Drina » 30 jan 2017 19:24

amkos je napisao/la:Zanimljive posljednje 2 recenice u tekstu. :what:

Pusti tekst. Meni su vecu paznju privukli komentari ispod clanka. Uzas. :shock: :roll: Je li iko od njih zavrsio 2 razreda osnovne?
Odem dalje i otvorim 2-3 profila

Ermin Ajdinovic
slika

Mersudin Sabic Sutko-ovaj je neki klinac u stranci ratnog zlocinca iz Velike Kladuse
slika

Sulejman Ajdinovic
slika
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 30 jan 2017 21:02

ABen je napisao/la:
Vojni Hummeri na graničnom prelazu Izačić?
http://www.krajina.ba/221416/vojni-humm ... zu-izacic/

Na redakciju našeg portala pristiglo je nekoliko emailova zabrinutih građana koji su se kretali preko GP Izačić. Razlog njihove zabrinutosti su vojni džipovi marke Hummer koji su se nalazili na kamionima ispred naše granice.

Ovakva vozila smo mogli vidjeti samo na američkim filmovima i to u ratnim dejstvima tako da su građani s pravom bili uznemireni.

Međutim, ipak se radi o donaciji Amerike, koja će u ovom slučaju donirati 24 terenska vozila marke Hummer Oružanim snagama Bosne i Hercegovine radi što bolje saradnje ove dvije vojske. Danas je došlo 18 vozila, a do kraja sutrašnjeg dana se očekuje još 6 hummera.

Da napomenemo još i to da su sva vozila nova, a uskoro će nam u posjetu doći i eksperti iz Amerike koji će obučavati naše vojnike za ova vozila.


slika

slika

slika

slika

Možda se bliži rat, a da mi nismo ni svjesni ili je ovo samo znak dobre saradnje sa Amerikom?

Postavljamo pitanje našim vjernim čitateljima: Znate li vi gospodo zašto nas Amerika naoružava???
Sva 24 vozila idu u Alibabinu pecinu koja se nalazi u opcini Bihac.

Koliko je pohvalan potez SADa da pokloni OSBiHu 24 Hamvija toliko je srceparajuce citati nevjerovatnu dozu defetizma i gluposti Bosnjaka u facebook postovima ispod portala gdje kritikuju dolazak oruzja.
Ti ljudi nikako ne shvataju da im Rusi i Srbi ostre kame iza glava. Oni ne kontaju da samo naoruzana Bosna moze biti bezbjedna i mirna Bosna.
I sto je najgore - sve Bosnjaci kritike pisu - nemaju pojma da su ovi Hamviji isporuka koja bi im sutra vjerovatno mogla spasiti i drzavu i zivote.

Malo sta me zaboli kao glupost Bosnjacka.
Komentari tipa "to nam salju jer smo definitivno debelo platili ili cemo platiti" - nemaju pojma da jedan ovaj kosta 350,000km, a oni su nam poslali 24 nova novcata.

Sta
Samo BiH.

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la krhan » 30 jan 2017 21:14

Braco sta se cudite tolikoj nasoj gluposti, dovoljno je vidjeti ko djikanima puni dzepove po igrankama bilo to u Bosni ili u tudjini ili ova tkz takmicenja i druge gluposti.
A od nekoliko ahmaka/CICA cujem kako lijepo kazu ako nema djikana na sijelu neidu tu :pih: a te likove mozes vidjeti i u dzamiji gdje nemores rijeti ovo ili ono.
Ja cu Jacka citirati gdje je prije za te osobe govorio da boluju od STOKHOLMSKOG SINDROMA.
A da nepricam o glupostima gdje godinama trosimo energiju da li je dozvoljeno koristiti tespihe ili ne ima jos tih bisera gdje padamo i to pravo.

Imamo mi kao drustvo mnogo raznih baustela na kojima trebamo da poradimo.

Ovo mene nimalo neiznenadjuje. :vomit:
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
IzetNanic
Član
Postovi: 61
Pridružen/a: 08 okt 2015 22:05

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la IzetNanic » 30 jan 2017 21:28

Humvee idealan za minobacač 120 mm :gut:
slika

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la ABen » 30 jan 2017 21:35

Bakir, Fadil i Denis su sebi rezervirali po jedan. :mrgreen:
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la krhan » 30 jan 2017 21:45

ABen je napisao/la:Bakir, Fadil i Denis su sebi rezervirali po jedan. :mrgreen:
A sta je da Fahrom? :stareci:
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Drina » 30 jan 2017 21:47

krhan je napisao/la:Braco sta se cudite tolikoj nasoj gluposti, dovoljno je vidjeti ko djikanima puni dzepove po igrankama bilo to u Bosni ili u tudjini ili ova tkz takmicenja i druge gluposti.
A od nekoliko ahmaka/CICA cujem kako lijepo kazu ako nema djikana na sijelu neidu tu :pih: a te likove mozes vidjeti i u dzamiji gdje nemores rijeti ovo ili ono.
Ja cu Jacka citirati gdje je prije za te osobe govorio da boluju od STOKHOLMSKOG SINDROMA.
A da nepricam o glupostima gdje godinama trosimo energiju da li je dozvoljeno koristiti tespihe ili ne ima jos tih bisera gdje padamo i to pravo.

Imamo mi kao drustvo mnogo raznih baustela na kojima trebamo da poradimo.

Ovo mene nimalo neiznenadjuje. :vomit:
Da. Ponekad procitam komentare ispod clanka i ostanem zapanjen tolikom dozom zatucanosti i nepismenosti kod nekih. Meni je to cudno jer nikad ne srecem te ljude u zivotu.
Ali ispod ovog clanka je puno abdipilica i kad vidis koliko su "pismeni" onda nije tesko zakljuciti zasto su se borili rame uz rame sa cetnicima.

Problem je u ovim generacijama 50+. Zalosno za reci ali oni su kao neka vrsta nacionalnog balasta. Mi cemo prodisati kad oni "odu".

Nego je li istina da su ova vozila smjestena u kasarnu u Bihac? Nadam se da jeste jer su ovo dobra vozila. U nas je sve staro. Od tenkova, transportera do kamiona. Cisto sumnjam da ima nesto mlade od 20-25 godina tako da je svaka obnova dobrodosla. Ameri su Hrvatima dali na stotine oklopnih vozila.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la ABen » 30 jan 2017 21:56

Drina je napisao/la: Nego je li istina da su ova vozila smjestena u kasarnu u Bihac? Nadam se da jeste jer su ovo dobra vozila. U nas je sve staro. Od tenkova, transportera do kamiona. Cisto sumnjam da ima nesto mlade od 20-25 godina tako da je svaka obnova dobrodosla. Ameri su Hrvatima dali na stotine oklopnih vozila.
Nezna se, ali cuti ce mo ovih dana.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41366
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Jack » 30 jan 2017 22:28

Dovoljno je citati ustaski forum klix gdje ustashe divljaju,crtkaju mape i rade sta hoce

Ne bi oni meni crtkali.Atif je znao kako to ide.Strpaj ga u bure,i rijesena prica

A sto se tice tih par zaostalih budala.Nazalost sto si stariji,to si gluplji,posebno u Velikoj Kladusoj.To nije nista novo.

Bit ce to rasporedjeno u vise kasarni.U Bihac ce sigurno 1/4 tih Hamera.Cetalji ce traziti 1/3 a Bakir bezmudi ce im dati toliko.Ustashe ce traziti svoj dio u Capljini ima kasarna
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Odgovorite