☑ Pravila foruma i savjeti

Demografske mape Bosne

Moderator/ica: Drina

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41206
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Demografske mape Bosne

Post Postao/la Jack » 01 maj 2013 22:37

Mislio sam da napravim mapu ove godine?Najvjerovatnije cu to i uraditi?Ali, kada se, a nadam se.Popis zavrsi negdje sredinom Oktobra.Jos uvijek cekam detaljne podatke.Obecao sam vam svima, da cu vam do kraja ove godine.Ako bude popisa, nadam se da hoce.Izbaciti podatke za sva naseljena mjesta, kao i sve opcine s popisa 2013.Ovaj posao je naporan i trajat ce izmedju 4-6 sedmica

Tad cu i izbaciti podatke za 2013 godinu.Trenutno sve je skoro jasno, ali imam jos neke nepoznanice za

Bosanski Petrovac.Oko 63% ucenika u Osnovnim skolama, racunao sam i famozne putnike za Drinic.To su Bosnjaci.Kao i da oni cine 2/3 zivorodjenih, manje-vise.Znaci da je bolje, nego sto sam i ja mislio.Sad, moja nepoznanica jos uvijek je broj starijeg stanovnistva, sigurno kod pravoslavnih to je vise.Pa, svasta se moze desiti.No, ocekujem dobar rezultat za Bosnjake.Veoma vazna opcina, strateski vaznija za podrucje Krajine, povrsinski velika preko 750 km2!

Jajce.I ovdje su Bosnjaci lijepo dominirali.Cinili su 56% osnovaca krajem prosle skolske godine 2011/2012.Ne vjerujem da moze da bude neki kiks ovdje

Brcko.U 2011/2012 skolskoj su Bosnjaci izdominirali, ali mnogo nam je bila losija skolska 2012/2013.To nista ne znaci jos.Ipak, to mogu bit i djeca rodjena 2006-2007.Vazno je da mi konsntantno drzimo jednu jaku sliku medju zivorodjenim, vjencanim.Ako pobjedimo Latviju u Junu, izbacit cu vam podatke za Brcko.Nacionalnost 2012/2013

Srebrenica.I ovdje je dosta dobrog za Bosnjake, ali opet nedovoljno.Srebrenica cini Os Srebrenica, bivsa Njegoseva, kao i Kosta Todorovic(Skelani).Opcina strateski vazna.Bosnjaci su faktor ovdje.Po meni cine izmedju 45-50% Osnovaca, ali nista vise.Za nadati se da ce njihov broj pasti, a nas se povecati.Uz blago angazovanje na popisu.Mogli bi da budemo vecina i ovdje.Sacekat cu ovdje

Isto vrijedi i za Novo Gorazde.Sacekat cu popis ovdje.Kao i Jezero.Uz to bih dodao i Osmake

Mostar, ustashe su vecina, ali znatno ih je manje.Mostar je opet podijeljen na gradske izborne jedinice.I grad treba smatrati tako, vidi podjelu Sarajeva.Na izborne jedinice


No, do kraja ove godine.Nadam se da cu izbaciti podatke za ovo
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Abdurrahman
Član
Postovi: 664
Pridružen/a: 27 okt 2012 07:06
Lokacija: Tuzla, Bosna i Hercegovina

Re: Demografska mapa Bosne 2013 godine

Post Postao/la Abdurrahman » 02 maj 2013 00:04

Super!!

A gdje mogu da skinem kartu BiH s mjesnim zajednicama... koje bi bile "gotove" da se npr. "boje" ? :zastava:
You prepare for a journey according to the amount of time that you are going to be on that journey. So what do you say about the Hereafter?

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41206
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Demografska mapa Bosne 2013 godine

Post Postao/la Jack » 02 maj 2013 00:11

http://bosanskehistorije.com/geografija ... opcina-bih

Ovo je najbolje sto imam

Sto se tice demografske mape 2013.Ona je jos daleko, kad mislim na daleko.Ne namjeravam da pravim nista do zime.Ali, ove godine, ako sve bude kako treba.Postavit cu podatke i za naselja, opcine.Ali bit ce i demografska mapa gotova
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41206
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Demografska mapa Bosne 2013 godine

Post Postao/la Jack » 02 maj 2013 16:15

Dostavio sam ti taj link.To je najbolje sto imam

Sto se tice popisa.Pa, uglavnom saznat cu do 10 Maja, hoce li biti popisa.Ili nece

Javim cu vam do tad ovdje, sta i kako.Ne bude li popisa, napravit cu mapu vec ovog mjeseca.A, bude li popisa, morat cete malo sacekati s mapom
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Abdurrahman
Član
Postovi: 664
Pridružen/a: 27 okt 2012 07:06
Lokacija: Tuzla, Bosna i Hercegovina

Re: Demografska mapa Bosne 2013 godine

Post Postao/la Abdurrahman » 03 maj 2013 02:22

Jack je napisao/la:Dostavio sam ti taj link.To je najbolje sto imam

Sto se tice popisa.Pa, uglavnom saznat cu do 10 Maja, hoce li biti popisa.Ili nece

Javim cu vam do tad ovdje, sta i kako.Ne bude li popisa, napravit cu mapu vec ovog mjeseca.A, bude li popisa, morat cete malo sacekati s mapom

Hvala.

Pokusao sam da otvorim mapu i istu skinem, no, nisam je uspio otvoriti a ni skinuti jer kompijuter na poslu kao da ne support-uje program pomocu kojeg se otvara. Ipak hvala, pokusat cu od kuce, ako Bog da.
You prepare for a journey according to the amount of time that you are going to be on that journey. So what do you say about the Hereafter?

BosniaUser
Član
Postovi: 890
Pridružen/a: 23 okt 2012 21:48

Re: Demografska mapa Bosne 2013 godine

Post Postao/la BosniaUser » 03 maj 2013 15:06

Jack je napisao/la:Dostavio sam ti taj link.To je najbolje sto imam

Sto se tice popisa.Pa, uglavnom saznat cu do 10 Maja, hoce li biti popisa.Ili nece

Javim cu vam do tad ovdje, sta i kako.Ne bude li popisa, napravit cu mapu vec ovog mjeseca.A, bude li popisa, morat cete malo sacekati s mapom
ako bi to jack bila detaljna demografska mapa molim te da Bulici i Gornji Bespelj budu vecinski Bosnjacki....meni za hator :respekt:

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41206
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Demografska mapa Bosne 2013 godine

Post Postao/la Jack » 03 maj 2013 15:09

Ovo ce biti po opcinama prvenstveno.

Tema ide pod kljuc do 10 Maja, tad cu vam reci hocu li i praviti mapu
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41206
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Demografska mapa Bosne 2013 godine

Post Postao/la Jack » 22 maj 2013 01:49

Prerano je da razmisljam o tome.Postoje neki dobri planovi oko popisa, i ako sad za par dana nam kazu da ce biti popisa.Onda vam obecavam mozda jednu demografsku mapu podloge ono sto smo za Jajce radili, ili jos detaljnije

Ono sto je sasvim jasno je da ce se u roku ove godine.Nikako u nekoj 2014 godini.Rezultati moguceg popisa stanovnistva 2013.Saznati.Necu i ne zelim da gledam manipulacije i laziranje oko popisa 12 ili 15 mjeseci.To otpade.Imam ja dobre planove oko ovog, i nadam se da ce se ostvariti


A, mapa po opcinama ce biti sigurno.Mozda cak i po naseljima.Ne znam, ali vidjet cemo.Samo da bude popisa prvo, a poslije ce i mapa biti, kao ona Sjevernog Sandzaka.Nemam nista jace znaci katastarsku mapu.Moja greska, ali trebao je neko da trazi bas takvo sta.Po svim naseljima za bojanje.No, vidit cemo

Imam ja neke planove, sad je vazno samo da bude popisa, a mapa ce biti, mozda i jos bolja
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41206
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Demografska mapa Bosne 2013 godine

Post Postao/la Jack » 22 jun 2013 21:09

Popisa ce ovog puta biti.I svakog dana on je sve blizi i blizi.Posebno je vazno odmah naci podatke za neke opcine gdje ce biti malo gusto:Busovaca, Bosanski Petrovac, Brcko i Srebrenica.Imamo veoma dobre podatke za Srebrenicu, ali i iz osnovnih skola

I treba naci podatke sto prije, makar na razini opcina.Potrudit cemo se da u prvih par dana popisa, nadjemo podatke za tih par opcina.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41206
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Demografska mapa Bosne 2013 godine

Post Postao/la Jack » 27 jul 2013 22:03

1 Septembra cu napisati detaljni demografski i POPISNI PLAN za predstojeci popis 2013.Istina da sam uradio s ovom temom,, napisana 1 Maja, ali kao sto sam rekao.Popisni plan obuhvaca i kolekciju mapa prema jeziku, vjeri i etnickoj pripadnosti, kao i prema gustini naseljenosti s popisa 2013.Kao i prvi preliminarni podatci za Bosnu po opcinama i konacni preliminarni podatci za naseljena mjesta po opcinama.Sve ce se to vise obradite uz pomoc par osoba.Vec sad za par mjeseci

Zadnju poruku ovdje sam napisao 22 Juna.Od 1 Septembra postoji nesto sto se zove plan.I demografski tim.I napisat cu tacno ama bas sve konkretno sta vi mozete da uradite tacno.Tada.1 Septembra.

Jos ima do tog, ali samo da vam kazem.Nema jos par mjeseci, znaci jos mjesec i frtalj.I krece zabava

Demografska mapa,kao i jos par ostalih mapa.Bit ce obradjene, i to ne iduce 2014 godine.Nego sve namjeravamo da se obradi do 1 Decembra.Izmedju 1 Septembra i 1 Decembra sav ovaj rad oko popisa.Ibacivanje cifri za popis, i mape.Sve ce to biti sredjeno, tako da znate
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

EdinTZ
Član
Postovi: 39
Pridružen/a: 25 jan 2013 23:36

Re: Demografska mapa Bosne 2013 godine

Post Postao/la EdinTZ » 27 jul 2013 23:10

samo delaj Jack udri onog duduuu heeeeee

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41206
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Demografska mapa Bosne 2013 godine

Post Postao/la Jack » 27 jul 2013 23:58

Glupost.Meni je najmanje stalo na ovom portalu da se svadjam s nekim.Sad sto dole ima par ludjaka tipa onaj Bosnjo i Dudu.To je do njih, a ne do mene

Namjeravam inace da se u Septembru, moj master-plan.Ostvari.Tak krace zabava.I crtkanje mapica, i sta vec ne

Do tad.Eto im 15 minuta slave, ako zele.Mogu i 30 minuta uzeti

:lolcina:

A, plan oko mapa i svega.Dolazi 1 Septembra
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

lazo

Re: Demografska mapa Bosne 2013 godine

Post Postao/la lazo » 13 aug 2013 04:19

Abdurrahman je napisao/la:A gdje mogu da skinem kartu BiH s mjesnim zajednicama... koje bi bile "gotove" da se npr. "boje" ? :zastava:
Poceo sam da pravim tu kartu. Ali na zalo je mi bilo dosadno i stao sam. Nije blizu zavrsetka, ali bice gotovo, jednoga dana. Neznam kad, jer radim na kartama koje su mi prece. Mada u principu, bice ovo, pre ili kasnije.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41206
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Demografska mapa Bosne 2013 godine

Post Postao/la Jack » 13 aug 2013 10:22

I ko ti je dao te karte i mape.Da nije Dud?Ili onaj retaj Robi Mostarac?A, da ne pricam o Bosnji.On bi i tudje gace ukrao

I drzite se teme.Tema je demografska mapa Bosne.

Ovo sto radite se zove SPAMANJE, TROLANJE..ITD

Hvala
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41206
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Demografska mapa Bosne 2013 godine

Post Postao/la Jack » 14 aug 2013 00:28

Nevazna je to karta jer karte se crtaju prema teritorijalnog organizaciji naselja,ili imeniku naseljenih mjesta.Granice naselja se mogu promjeniti, zaseoci da budu samostalni.Ocekuj debelu promjenu teritorijalnu u naprimjer naselju Gorice kraj Brckog, gdje se je Srpski zaseok Plazulje izdvojio i postao samostalno selo.Takodjer ovi cetnici su dobro skratili povrsinu nekih naselja, posebno Janje.Sticajem okolnosti vidio sam im novi imenik naseljenih mjesta sumske po povrsini naselja, tu sam inace dosao i do zakljucka koliko je Armija Bih drzala teritorije u Mostaru, i mogu vam reci da je on naglo promjenjen u odnosu na 1991 godinu

Demografske mape mozes da crtas extra detaljno, ako imas nove podjele naseljenih mjesta, iako sumska je izbacila svoju kartu dole.Kao i mnoge druge stvari.Previse je to komplikovano jer navodno neki ''Srpski'' prostori su mahom sumske vukojebine, koje imaju previse povrsine, pa po tom i ne znas kako da se racvas.Probat cu ja da nadjem jednu knjigu u Pazaricu od covjeka, zemljisni posjedi u Bih.Steta sto moram do Pazarica da dodjem ali imam plan da se to obradi

Kako neki od vas ne znaju.Cijeli mjesec Oktobar ja sam u Bosni..Ne mogu vam obecati mapu demografsku u Oktobru ali vec cu probati da se takvo sta nadje

Opcine tipa Vukosavlje, Busovaca, Brcko, Srebrenica,Novi Travnik i Bosanski Petrovac.One su mahom tu gdje je etnicka vecina jos uvijek nepoznata.Ovo ostalo manje-vise se sve zna, i svak moze da crta karte po opstalim opcinama.Cak sam i ja crtao par takvih karata u 2006,2008,2010,2011,2012 i namjeravam ovog puta da crtam, ali da mi podloga bude popis stanovnistva.Ja nisam od onih koji ''crtkaju'' karte i prave idiota od sebe tipa Wikipedija Ceha.Karte cu crtati tek kad dodje vrijeme za takvo sta, a ono ce mozda vec doci sad u Oktobru.Do tad podlogu cu pripremiti za mape.I manje-vise.Bavit cu se samo komplet opcinama, a ne detaljnom mapom po naseljenim mjestima

http://bosanskehistorije.com/geografija ... bosne-2008

Naprimjer ovu mapu sam pravio 2008, tj prije par godina, tj 5

http://bosanskehistorije.com/geografija ... 006xiv-dio

A, ovu mapu sam pravio 2006 godine.I pravio sam za Srbe i Hrvate, te Bosnjake.Posebno

Ovako cu napraviti tipa

3 mape po jeziku:Srpski, Bosanski i Hrvatski
3 mape po vjeri: Islam, katolici i Pravoslavno
1 mapa po gustini naseljenosti opcine:
3 mape po jeziku:
I urbanizacija i najveca mjesta na popisu 2013 godine.

Najmanje 11 do 15 opcina ce biti zavrseno izmedju Oktobra-Decembra 2013 godine.A, Januara 2014 kad dodju podatci za naseljena mjesta.Bit ce gotova i detaljna mapa po naseljenim mjestima.Znaci do maks 15 mapa ce biti zavrseno

Sve ce mape biti obiljezene

www.bosanskehistorije.com

Imat ce datum i sve to.I usput, to je za one koje kradu i prave se budale, tipa Ceha, Bosnjo..itd.Imam ja 2-3 lika koji ce to uraditi, i ovo je prilicno komplikovana zadaca
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

lazo

Re: Demografska mapa Bosne 2013 godine

Post Postao/la lazo » 14 aug 2013 03:38

Jack je napisao/la:I ko ti je dao te karte i mape.Da nije Dud?Ili onaj retaj Robi Mostarac?A, da ne pricam o Bosnji.On bi i tudje gace ukrao

I drzite se teme.Tema je demografska mapa Bosne.

Ovo sto radite se zove SPAMANJE, TROLANJE..ITD

Hvala
Prepostavljam da ovo nije post obracen meni, jer jasno odgovaram tipu o mapi mjesnih zajednica - mjesnje zajednice su zaista interesanta stvar, barem ja mislim da su. Inace u koliko je post za mene - meni niko nije dao nikakve karte i mape. Ja uglavnom sam pravim/radim na mapama. Po neko kao na primer varjarcic mi je dao nesto sto je korisno, ali uglavnom skoro sve sam radim. Popise sam sam nabavio (vecina njih su javna informacija na zavodima statistike) itd. Tebi sam inace zahvalan da si mi javio kad su neki bili objavljeni. Sto se tice tih nekih hrvata koje spominjes - ja nemam apsolutno nikakvi kontakt sa njima, a i zaista tako mi se svidja jer kako sam ja video hrvati vole da veruju u neke mitove da ih ima mnogo u bih kad ustvari nestaju relativno brzo.

Jack je napisao/la:Nevazna je to karta jer karte se crtaju prema teritorijalnog organizaciji naselja,ili imeniku naseljenih mjesta.

...

2008
Pa, imam neke podatke po mjesnim zajednicama, ali na zalo do sada ti podaci uglavnom lice kao malo glupi jer na primer nemogu da se nacrtaju. Sad, mislim da bi bilo vrlo zanimljivo da moze da se napravi karta tih mjesnih zajednica. I to mi je cilj da uradim, pre ili kasnije - na zalo kasnije ce biti. Ali bice uradjeno, i zaista mislim da ce mozda prikazati dosta razlicitu etnicku mapu bih... bice manja povrsina srpskih mesta na primer, to je sigurno. Valjda i zbog toga ostali srbi koji rade na kartama nisu skloni da naprave takvu kartu.


Za 2008 - kako je znam, varjarcic je autor administrativne karte, medjutim varjarcic nije naveden kao autor toga dela.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41206
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Demografska mapa Bosne 2013 godine

Post Postao/la Jack » 14 aug 2013 04:03

Karte se ne rade po mjesnim zajednicama.A, Varjacic nije ni napravio nista spektakularno.Gdje su mu podatci makar za Srbiju s popisa 2011 po naseljenim mjestima i etnickim zajednicama.Nigdje

http://bosanskehistorije.com/geografija ... opisu-2011

Ja i moji prijatelji pravimo nesto sto niko nije uradio prvi.A, ne copy+ paste, ala ''Bosnjo ili Wikipedija Sega.Ocigledno je da taj retaj zna da autorska prava se kaznjavaju po wikipediji pa je nastavio da plasira banalne gluposti na forumu.hr

Lijepo sam poslao adminu poruku foruma.hr.Ocekujte na zimu da cu se javiti i nadleznim u Hrvatskoj.Sad nemam vremena za takvo sta

PS:Tema je demografska mapa Bosne 2013.A ne 2006.Inace pravim demografske mape Bosne od 2004 godine.A, jos postoje neke mape na mom portalu koje sam radio 2006 godine.Znaci skoro pa 10 godina pravim demografske mape.Malo vise od Cehe,Duda i onog praznoglavca
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

lazo

Re: Demografska mapa Bosne 2013 godine

Post Postao/la lazo » 14 aug 2013 04:18

Jack je napisao/la:Karte se ne rade po mjesnim zajednicama.A, Varjacic nije ni napravio nista spektakularno.Gdje su mu podatci makar za Srbiju s popisa 2011 po naseljenim mjestima i etnickim zajednicama.Nigdje

http://bosanskehistorije.com/geografija ... opisu-2011

Ja i moji prijatelji pravimo nesto sto niko nije uradio prvi.A, ne copy+ paste, ala ''Bosnjo ili Wikipedija Sega.Ocigledno je da taj retaj zna da autorska prava se kaznjavaju po wikipediji pa je nastavio da plasira banalne gluposti na forumu.hr

Lijepo sam poslao adminu poruku foruma.hr.Ocekujte na zimu da cu se javiti i nadleznim u Hrvatskoj.Sad nemam vremena za takvo sta

PS:Tema je demografska mapa Bosne 2013.A ne 2006.Inace pravim demografske mape Bosne od 2004 godine.A, jos postoje neke mape na mom portalu koje sam radio 2006 godine.Znaci skoro pa 10 godina pravim demografske mape.Malo vise od Cehe,Duda i onog praznoglavca
Pa varja je napravio dosta stvari i mislim da je dobro uradio. Za mene je bio inspiracija i dao je mi dosta nekih stvari koje su mi pomogle.

Tacno je da se do sada nesto nevidjaju karte po mjesnim zajednicama, ali racunam, nek probam nesto novo...

Nebih rekao da ceha pravi mape - on pravi propagandu.



Na temi - ako se nevaram, inace traje barem godinu dana da se izdaju podaci po opstinama... a onda je pitanje dal ce uopste i biti podaci po naseljima. :/

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41206
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Demografska mapa Bosne 2013 godine

Post Postao/la Jack » 14 aug 2013 04:25

Apsolutno netacno.To se treba cekati godinu dana, ali ja namjeravam u Oktobru, a ako ne tad.Jer cijeli mjesec Oktobar sam u Bosni.Onda cu u Novembru napraviti podatak po opcine.Imam daleko vise informacija nego neki drugi.I vec mogu da pravim takvo sta

A u Januaru 2014.Mogu da napravim i mapu po naseljenim mjestima

Tema je demografska mapa Bosne 2013.I ona ce biti gotova.Oktobar-Novembar 2013.I to je tako

A, ja kad nesto kazem, obicno uradilm.Za razliku od nekih ostalih
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41206
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Demografska mapa Bosne 2013 godine

Post Postao/la Jack » 16 aug 2013 01:53

Kao prvo, najlakse je praviti mape, ako imas paintshop ili sta vec.No, najteze je praviti mape koje niko nije pravio, najteze je statisticki reci i obraditi tu opcinu.I onda nesto izracunati

Kad sam pravio demografsku mapu Bosne 2010.Trebalo mi je 2-3 sedmice racunanja da nesto skopcam, kako i sta.Tek tada je trebalo jos mjesec, ali dosta je kvalitetna mapa, moze se reci
Imam plan vec u Septembru da kontaktiram par ljudi koji prave te mape.Pa, ako bude srece i dobijem kakav ekstra podatak.Vec prvu mapu bih mogao u Oktobru da napravim.Najvjerovatnije krajem tog mjeseca
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Odgovorite