☑ Pravila foruma i savjeti

Sandžak

Moderator/ica: Drina

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Sandžak

Post Postao/la Drina » 26 mar 2013 17:29

Jugoistočna Bosna - Južni Sandžak

Evolucija stanja u roku od 8 godina mirnodospkog perioda.
Uočavamo masovnu bježaniju srpske populacije iz jugoistočnog Sandžaka(sjeverni dio ćemo obraditi naknadno).

Izvor
2003
http://www.monstat.org/userfiles/file/p ... opis03.zip

2011
http://www.monstat.org/userfiles/file/p ... a%20O5.xls


2003

Berane
Ukupno : 35.068
Islam : 8.994 ( 25.65%)
Hriscanstvo : 24.873 (70.93%)

Bijelo Polje
Ukupno : 50.284
Islam : 19.964 ( 39.70%)
Hriscanstvo : 28.966 ( 57.60%)

Plav
Ukupno : 13.805
Islam : 10.246 (74.22%)
Hriscanstvo : 3.348 (24.25%)


Pljevlja
Ukupno : 35.806
Islam : 5.363(15.74%)
Hriscanstvo : 28.894 (80.70%)

Rozaje
Ukupno : 22.693
Islam : 21.252 ( 93.65%)
Hriscanstvo :1245 (5.49%)


Ukupno Islam : 66.092
Ukupno Hriscanstvo : 87.326
Razlika : 21234


2011


Berane
Ukupno : 33.970
Islam : 9.502 (27.98 %)
Hriscanstvo : 23.827 (68.55%)

Bijelo Polje
Ukupno : 46.051
Islam : 19.640 (42.65%)
Hriscanstvo : 24.662 (53.55%)

Plav
Ukupno : 13.108
Islam : 10.046 (76.64%)
Hriscanstvo : 2.815 (21.47%)


Pljevlja
Ukupno : 30.786
Islam : 5.039 (16.37%)
Hriscanstvo : 24.346 (79.08%)

Rozaje
Ukupno : 22.964
Islam : 21.805 (94.95%)
Hriscanstvo : 1.055 (4.6%)


Ukupno Islam : 66.032
Ukupno Hriscanstvo : 76.165
Razlika : 10.133



Stara Bosna - 2003

--


Niksic
Ukupno : 75.282
Islam : 1.406(1.87%)
Hriscanstvo : 69.978 (92.95%)

Herceg Novi
Ukupno : 33.034
Islam : 537(1.63%)
Hriscanstvo : 27.785 (84.11%)


Bar
Ukupno : 40.0037
Islam : 11.036 (27.56%)
Hriscanstvo : 23.855(59.58%)

Podgorica
Ukupno : 169.132
Islam : 15.345 (9.07%)
Hriscanstvo : 137.805( 81.47%)

Ukupno Islam : 28.334
Ukupno hriscani : 265.057
Razlika : 236.723


2011

Niksic
Ukupno : 72.443
Islam : 1.732(2.39%)
Hriscanstvo : 66.198(91.38%)


Herceg Novi
Ukupno : 30.864
Islam : 622(2.15%)
Hriscanstvo : 26.012(84.28%)



Bar
Ukupno : 42.048
Islam : 12.671 (30.13%)
Hriscanstvo : 24.452 (58.15%)

Podgorica
Ukupno : 185.937
Islam : 20.883 (11.23%)
Hriscanstvo : 145.575 (78.29%)


Ukupno Islam : 35.916
Ukupno hriscani : 267.146
Razlika : 231.230
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
kliker
Član
Postovi: 916
Pridružen/a: 31 okt 2012 21:12

Re: Sandžak

Post Postao/la kliker » 26 mar 2013 21:24

Tanko u Sandzaku, nadam se da ce se poradit na ekonomiji inace sljedeceg popisa imat cemo jos veci (drastican) pad u ukupnom broju. Nagovjest ovoga je sve manji broj rodjene djece. Povecanje muslimana u Niksicu je iskljucivo posljedica doseljavanje roma sa Kosova. Jedino Podgorica i Bar su zadovoljavajuci.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Sandžak

Post Postao/la Drina » 26 mar 2013 21:40

kliker je napisao/la:Tanko u Sandzaku, nadam se da ce se poradit na ekonomiji inace sljedeceg popisa imat cemo jos veci (drastican) pad u ukupnom broju. Nagovjest ovoga je sve manji broj rodjene djece. Povecanje muslimana u Niksicu je iskljucivo posljedica doseljavanje roma sa Kosova. Jedino Podgorica i Bar su zadovoljavajuci.
Pogresan pogled na situaciju.

Razlika Islam - Hriscanstvo u juznom Sandzaku 2003 : 21.234
Razlika Islam - Hriscanstvo u juznom Sandzaku 2011 : 10.133

Broj Bosnjaka je ostao identican na prostoru juznog Sandzaka dok je udio drasticno skocio. Razlika je smanjena za 11000 i to u roku od samo 8 mirnodopskih godina. Do 2020 cemo biti vecina u juznom Sandzaku.

Obuhvatio sam i dijelove stare Bosne i broj muslimana je skocio za preko 7000 dok je broj hriscana povecao za 2000 na tom podrucju. Imamo brzi rast i u na tom podrucju.

Situacija je odlicna. Juzni Sandzak je planinsko podrucje i sasvim je logicno da imamo pad u tim selima. Nema nista lose u tome. Mi smo povecali nas udio u svim opcinama. Nasi ljudi se masovno doseljavaju na primorje i u Podgoricu. Kakvi cigani. Servski mitomani plasiraju lazne gluposti.

Svi muslimani ce zavrsiti u bosnjackom korpusu. Prije ili kasnije.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
kliker
Član
Postovi: 916
Pridružen/a: 31 okt 2012 21:12

Re: Sandžak

Post Postao/la kliker » 26 mar 2013 21:51

Mozemo rec da je super sto vlasi brzo odumiru. Al sta je s nama? Kad pogledas ove absolutne brojke ustvari ustanovis da i mi odumiremo. Jer nam se broj minimalno smanjio. No ja se bojim da ovo nije samo nagovjestaj sta nas ceka te da se ne pocne produbljivati ovo. Slaba mi je utjeha sto ce vlasi da izumru za 30 godina ako cemo i mi izumrjet hajmo rec za 50.

Moram rec da se ja ovdje iskljucivo fokusiram na Sandzak. Jer podaci za Podgoricu i Primorje su jako dobri te tu ne vidim razlog za zabrinutost.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Sandžak

Post Postao/la Drina » 26 mar 2013 21:59

Ne izumiremo. Ko ti to kaze? Mi smo jedini koji rastemo tamo. Stvar je u tome da se puno ljudi preselilo sa sjevera ka jugu i zato nemas znatno povecanje ili imas blagi pad. Ljudi su iz Rozaja otisli u Podgoricu, Bar, Kotor, Ulcinj itd... Radi se o hiljadama osoba.

Danas imas bosnjacke zajednice i dzamije po Tivtu ili Budvi npr. Toga nije bilo prije.


Inace mozes provjeriti ove podatke. Prepisao sam ali nisam provjerio.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
kliker
Član
Postovi: 916
Pridružen/a: 31 okt 2012 21:12

Re: Sandžak

Post Postao/la kliker » 26 mar 2013 23:48

Drina super je sto si ti ufatio neki pozitivan spin iz ovoga. Al brojke su neumoljive, sam si ih gore napisao. Ukupan broj muslimana se smanjuje to sto udio raste je slaba utjeha, meni licno, al ti ako hoces raduj se sto cemo napr. u Pljevljima za 10 godina porast za 1 % u ukupnom udjelu al ce nas zato u apsolutnom broju bit jos 500-600 manje.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41369
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Sandžak

Post Postao/la Jack » 27 mar 2013 00:11

Ljudi su iz Rozaja otisli u Podgoricu, Bar, Kotor, Ulcinj itd... Radi se o hiljadama osoba.
Otprilike, a 90% tih hiljade ih je otislo za Bar.Ulcinj ne biljezi neki veci rast, kako Bosnjaka i Muslimana zajedno, to je u par dusa.Jedino veci pomak je u naselju Donji Stoj, koji ce pocetkom iduce decenije, najvjerovatnije biti na putu da bude Bosnjacko selo.Ovo ostalo je nevazno.U Baru, istina je da Muslimani rastu, samo zbog silnog doseljavanja dole, jer su Albanci ti s najvecim padom ovdje
Danas imas bosnjacke zajednice i dzamije po Tivtu ili Budvi npr. Toga nije bilo prije.
Netacno.Najvise rastu Rae(Romi, Askalije i Egipcani) i ako pogledas popis za te opcine Niksic,Tivat i Budvu, vidjet ces da najveci rast je ovdje zbog Rae populacije.Brojke ne lazu, kad vec spominjes neke ''zajednice'' ovdje

Tivat ima oko 700 Islamske vjere po religiji, zadnji popis nam je tako rekao.Tivat ima 32 Roma, 335 Egipcana .Imas ovdje i 80 Bosnjaka deklarisanih i jos 104 Muslimana.Ako pogledas i uspored, iako uz vecu podjelu ovaj kraj s Barom, koji ima preko 2000 deklarisanih Bosnjaka, od nekih skoro 10 000 Slavenskih Muslimana, a najveci dio njih se pisu Crnogorcima, ili to je cirka 1/5 svih Slavenskih Muslimana se dole pisu Bosnjacima.Ta neka ''zajednica'' je saka jada

Budva ima oko 630 osoba Islamske vjere.Od tog pola su Slavenski Muslimani, a pola su Romi.Tako nema nas ovdje neki broj, i kakva je to zajednica, par stotina dusa, na 15 000 ljudi

Najvise Muslimana u Niksicu su Romi, tako smanjimo dozivljaje

Mi imamo prednost, vitalnija smo grupa od Srbo-Crnogoraca i ako se nesto nenadano ne desi, neka masovna migracija Bosnjaka.Bijelo Polje ce biti mnogo blize Bosnjackoj vecini na popisu 2021, nego sto je bilo sad na popisu 2011.Berane, nista se ovdje ne zna, jer nije formirana opcina Petnjica, pa cemo ovdje staviti X na natalitet, i moguci natalitet Bosnjaka.Nemojmo trcati pred rudu bezveze.Rozaje ima taj mentalitet da se djeca radjaju, tako nikad neces imati pad u natalitetu, pa i kad mene ne bude bilo, ni za 20 a ni 50 godina.To ce se ustaliti, prije nego poslije, jednostavno tako izadje.A, za ostalo

Pa, mislim Podgorica, kao glavni grad ce najvise dobijati Bosnjaka, a u blizoj buducnosti, zapravo mozda dok ovo pisem, desava se demografska promjena stanovnistva u naselju Tuze kraj Podgorice.Ovo ostalo ce ostati isto, kao sto je i bilo

Ima tu pomaka, mozda za Bijelo Polje, ali ovo neke ''zajednice'' u Budvi i Tivtu, to je malo veca glupost
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Sandžak

Post Postao/la Drina » 27 mar 2013 08:40

kliker je napisao/la:Drina super je sto si ti ufatio neki pozitivan spin iz ovoga. Al brojke su neumoljive, sam si ih gore napisao. Ukupan broj muslimana se smanjuje to sto udio raste je slaba utjeha, meni licno, al ti ako hoces raduj se sto cemo napr. u Pljevljima za 10 godina porast za 1 % u ukupnom udjelu al ce nas zato u apsolutnom broju bit jos 500-600 manje.
Treba gledati na pravi nacin. Nikad se ne gleda jedno mjesto ili selo vec regija kao poveznica. Pljevlje su samo jedno a cijeli Sandzak su cijelina. Kao sto sam napisao 2002 je krst imao prednost od 21000 a 2011 prednost od 10000. Zar je to tesko uociti? Nikad se ne gleda jedan instantni momenat vec globalni trend.


Ukupno za tzv cg.

2003
Islam : 110.043
Pravoslavno : 460.383
Razlika : 350.340

2011
Islam : 118.447
Pravoslavno :446858
Razlika : 328.411


Nigdje mi me nestajemo. Samo je doslo do preljevanja stanovnistva sa sjevera ka jugu. Ja sam otisao tamo, bio i vidio. Svi muslimani ce prije ili kasnije zavrsiti kao Bosnjaci. Ko to nije shvatio onda....Zivim medu Bosnjacima iz Petnjice i Niksica. Situacija mi je odlicno poznata.

A iz regije sam gdje je 100% pravoslavnog zivlja iz sjevera onoga sto zovu cg. Znam odakle koje prezime potice a ne nesto drugo.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Sandžak

Post Postao/la Drina » 27 mar 2013 14:10

Prije svega jedna stvar mora biti jasna kada je to podrucje u pitanju. A to je : Srbi su cetnici ali su crnogorci cetnici na kub. Bili, jesu i bit ce. Najgori maloumnici i koljaci su dolazili iz tog podrucja. To se nikad nece promjeniti.
Moramo biti dobro upuceni o cemu pricamo. Poznavati, podrucje, obicaje, narav i gledati trendove.

Zadnji put sam isao dole prije 1.5god. Uci u CG je kao uci u rusku crkvu. Hriscanska ikonografija i krst su svepristuni na svim poljima. Od obiljezjam crkvi, plakata, medija politike pa nadalje. Tamo su oznake za dzamije nacrtane sa krstom!
To je mitomanska nacija i sve se pretvara u pravoslavlje i tako je vijekovima. Nas narod je generacijski sludivan na tim prostorima i potpuno je razumljivo da neki dobivaju pogresnu sliku. Tako je danas. Jeste li vi svjesni kakva se propaganda vrsi tamo?

Kakvi crni egipcani i cigani? Zar neko zaista moze vjerovati u to? Masa nasih ljudi je popisano kao cigani, kao crnogorci, kao neizjasjeni i slicno. Razno razne kombinacije i smicalice cime se smanjuje(na papiru) nasa brojcanost. Zar zaista mislite da se
Mujo koji je upisan kao Bosnjak, Mujo koji je upisan kao Bosanac, Mujo koji je upisan kao Muslima i Mujo koji je upisan kao Crnogorac nesto razlicito? Budimo ozbiljni.

Zar vi zaista mislite da se nasi mogu tek tako isticati u mjestima gdje su manjina?
Imam dalje rodbine u Niksicu i Bijelom Polju. Ovaj u Niksicu je porijeklom iz sela Curevo (Foca) i odselio se u Niksic prije rata. Bio je sofer tamo. Pa znate li vi kakve je on pritiske imao? Izgubio je posao cim su nastale prve tenzije. Prijetnje, sina mu prebijali u skoli. Jedno vrijeme ga nije ni slao u skolu. Krio se lijevo desno. Islo je dotle da je on pustio dugu bradu kako bi “manje odudarao od sredine.” Nije se to desavalo prije 100 godina vec prije 10-15. Stanje javnog linca. Zar vi zaista mislite da je smio isticati ko je i sta je? Ljudi su gledali kako da sacuvaju glavu i porodicu i da nekako prezive. Tu je bio sistematski progon naseg naroda. Oduvijek.

Tih 90-tih su hapsili Bosnjake po Herceg Novom, Podgorici, Tivtu,Niksicu i u najboljem slucaju prebijali po zatvorima a u najgorim vracili u KPD-om Foca odakle im se gubi svaki trag.

Stvari treba gledati u kontekstu i gledati gdje smo bili i gdje idemo. Tu se ne radi o nekoj demokratskoj i prosperitetnoj drzavi vec o pravoslavnoj diktaturi. Ko nije bio ne moze ni shvatiti. Najmanja odustupanja su u sredinama gdje smo brojni i nadmocni. Kao u Rozajima npr. Tamo nema straha kod naroda i a teze ih je sluditi posto su nasi ljudi u lokalnoj administraciji, skolstvu itd. Svi muslimani ce biti Bosnjaci prije ili kasnije

I pogledajte sta znaci dezamat-zajednica. To nema nikakve veze s brojnoscu. Nema nas 100 miliona i ne mozemo ocekivati da postanemo vecina u svim mjestima za 10 godina. To je nemoguce. Vazan je trend
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41369
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Sandžak

Post Postao/la Jack » 27 mar 2013 14:57

Previse si pozitivan, bez ikakvog podatka.Na kraju dana, to ispadne samo previse bahat.Mi ne nestajemo?Eto, super?I mani se spike o Jugoistocnoj Bosni.Mi danas nemamo politicara a ni ljude koji dva papira znaju da rijese, a kamoli da rade nesto pozitivno

Pljevlja ce se za 20 godina kolektivno u Sarajevo smjestiti.I nije to mala sala.U Beranama rast je uglavnom zbog povecana Roma s Kosova, koje nisu ubaceni u zadnji popis, ali gdje bi ti to znao.Sad su uracunati, a broj Bosnjaka i Muslimana je tu negdje isti ili opada.A, da ne pricam o Bijelom Polju.Bijelo Polje i nas blagi pad je posljedica jaceg nataliteta, i samo zbog tog, manje smo izgubilili.To, kao i manje iseljavanje je ucinilo svoje.Manite se nekih zajednica i trica, ako je 200 tinjak Bosnjaka u Budvi neka zajednica, sta je tek u Saint Louisu

Mi, objektivno mozemo Malesiju, tj Tuze da poklopimo, i jos da imamo dobar rezultat u nekoliko sela Barske opcine.I to je to

I rekao sam da ne bih zelio da se otvaraju nove teme, jer sta ce mi nova tema, ali haj
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
kliker
Član
Postovi: 916
Pridružen/a: 31 okt 2012 21:12

Re: Sandžak

Post Postao/la kliker » 27 mar 2013 16:05

Drina je napisao/la:
kliker je napisao/la:Drina super je sto si ti ufatio neki pozitivan spin iz ovoga. Al brojke su neumoljive, sam si ih gore napisao. Ukupan broj muslimana se smanjuje to sto udio raste je slaba utjeha, meni licno, al ti ako hoces raduj se sto cemo napr. u Pljevljima za 10 godina porast za 1 % u ukupnom udjelu al ce nas zato u apsolutnom broju bit jos 500-600 manje.
Treba gledati na pravi nacin. Nikad se ne gleda jedno mjesto ili selo vec regija kao poveznica. Pljevlje su samo jedno a cijeli Sandzak su cijelina. Kao sto sam napisao 2002 je krst imao prednost od 21000 a 2011 prednost od 10000. Zar je to tesko uociti? Nikad se ne gleda jedan instantni momenat vec globalni trend.


Ukupno za tzv cg.

2003
Islam : 110.043
Pravoslavno : 460.383
Razlika : 350.340

2011
Islam : 118.447
Pravoslavno :446858
Razlika : 328.411


Nigdje mi me nestajemo. Samo je doslo do preljevanja stanovnistva sa sjevera ka jugu. Ja sam otisao tamo, bio i vidio. Svi muslimani ce prije ili kasnije zavrsiti kao Bosnjaci. Ko to nije shvatio onda....Zivim medu Bosnjacima iz Petnjice i Niksica. Situacija mi je odlicno poznata.

A iz regije sam gdje je 100% pravoslavnog zivlja iz sjevera onoga sto zovu cg. Znam odakle koje prezime potice a ne nesto drugo.
Brate Drina pricas o globalu i o trendu. Pa to i ja pricam pogledaj koliko je bilo Bosnjaka u juznom Sandzaku 2002 a koliko 2011. Zabiljezen je pad to je cinjenica. To me zabrinjava i nije covjece samo pad u Pljevljima pad ti je i u Bijelom Polju i u Plavu. Jedino se Rozaje jedva izvuklo a Berane zahvaljujuci Romima. Globalno za Sandzak je broj muslimana opao sa 66092 na 66032.

Sto se tice Niksica od tamo je masovan odlazak naseg tj Bosnjackog naroda. Jedini napredak je sto se doselilo masa Roma sa Kosova. Ti navodis nekog rodjaka daljeg vjeruj ti meni moja veza sa Nk je puno deblja i znam stanje 100%. Masivan je odliv prvenstveno za Bar i Podgoricu citave porodice. A da ne pricamo koliko se djevojaka i momaka pojedinacno putem braka odselilo za Njemacku i Ameriku. Niksic je neperspektivan grad i svakome bih preporucio da pobjegne iz onoga poganluka.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41369
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Sandžak

Post Postao/la Jack » 27 mar 2013 16:18

Jedino se Rozaje jedva izvuklo a Berane zahvaljujuci Romima. Globalno za Sandzak je broj muslimana opao sa 66092 na 66032.
Jak prirodan prirastaj.Da nije bilo tog.Rozaje bi davnih dana bilo u goroj poziciji nego ovo.Plav me malo zabrinjava, gledam ove podatke, i povecan mortalitet, makar za 1 mjesec.Opcina opet ima 80% Muslimana(Albanci i Bosnjaci) i ne moze biti toliko umrlih pravoslavnih ovdje.Ja ne znam sta je tu dobro.Niksic je propao kao grad, pa cak i Novi Pazar moze se reci da raste.Ovdje je grad rastao zbog zeljezare, ali sad kad tog nema.Svi ce ili za Podgoricu ili dalje.Proslog popisa nisu racunati Romi iz Berana s Kosova, ovog puta jesu, i otud povecanje.Posebno su smjesteni u predgradje Berana(Beran Sela) gdje stvarno imaju fanatican natalitet.I gledajuci njihovu vitalnu statistiku, svasta se moze iz te perspektive desiti za nekih 10-15 godina.Nama je najvaznije da se opcina sredi(Petnjica)

Ima tu finih pomaka, ali ko ce naci podatak, ako nece Jack.Prijepolje stoji jos bolje nego sto cetnici kazu, imamo fin porast u nekim naseljima, posebno Divcima.Takodjer vidi se da se Bosnjaci u Tutinu krecu i prema ono malo pravoslavnih sela sto je ostalo u opcini.Zadnji popis je rekao da imas 3 sela.Gledajuci njihovo kretanje mislim da ce u ovoj deceniji najvise ljudi ici ka naselju Dobrinje(Tutin) i da je tu moguce da pocetkom iduce decenije bude Bosnjacka vecina.Nekako sam skeptican jos uvijek da ce Bosnjaci htjeti da zive u Istocnom Mojstiru, jer tamo je kasarna vojske Srbistana, pa imaju neku haj da kazemo sigurnost

Sjenica mi drzimo grad, a to je veoma vazno.Ova preostala Srpska sela su prilicno malena, a i nema nekog nataliteta.Mi treba da se sto manje iseljavamo iz naprimjer jedne Pljevlje, ali eto.I kod tebe je sve ruzicasto, ali ne spominjes da u Priboju Srbi su mladji od nas, da u Pljevljima.Muslimani su stariji od pravoslavnih.Nije sve bas onako kako ti kazes

Inace, jos nesto.Jos 2002 su cetalji iz Srbije dovlacili potomke cetalja dole u Cg, tako onaj popis 2003.Njih tamo u pocetku nije bilo toliko.Tek kada se drzava Crna Gora pojavila, dosta njih je izgubilo moze se reci bilo kakve beneficije.Tako ne vjeruj previse ciframa za 2003, mislim na ove Srbe u Bijelom Polju posebno




U ovoj tekucoj godini kad mi nemamo ni svoju televiziju, ni svoju stranku, kada cemo uci u popis s idejom da sve medijske kuce drze cetalji i ustashe, a mi nemamo nista.Malo je iluzija spominjati neku Jugoistocnu Bosnu.Prvo poraditi na sebi.A, to ove godine nece biti
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Sandžak

Post Postao/la Drina » 27 mar 2013 16:36

kliker je napisao/la: Globalno za Sandzak je broj muslimana opao sa 66092 na 66032.
Razlika je 60 ili 15 prosjecnih porodica. Koliko je to procenata? To je 0.09%. To nije ni statisticka greska. De ne blamirajte se.
Dok je samo u Bijelom Polju broj pravoslavaca pao za preko 4.000. Uz to nas se udio povecao duz cijelog priobalja. I to nije za Sandzak vec samo dio vezan za Juzni Sandzak. Sjeverni cu obraditi naknadno. Odradit cu i po vjeri po nacionalnom izjasnjavanju. ne letite pred rudu.



Sto se tice Niksica od tamo je masovan odlazak naseg tj Bosnjackog naroda. Jedini napredak je sto se doselilo masa Roma sa Kosova. Ti navodis nekog rodjaka daljeg vjeruj ti meni moja veza sa Nk je puno deblja i znam stanje 100%. Masivan je odliv prvenstveno za Bar i Podgoricu citave porodice. A da ne pricamo koliko se djevojaka i momaka pojedinacno putem braka odselilo za Njemacku i Ameriku. Niksic je neperspektivan grad i svakome bih preporucio da pobjegne iz onoga poganluka.
Naprotiv. Zivim medu osobama iz Petnjice i Niksica i Sandzaka generalno. Bio sam na ovom skupu i sve te ljude znam licno. Ne pricajte bezveze. Ne mislis valjda da ja samo pisem na internetu a nemam nikakve veze s ovim udruzenjima i svim ostalim?
http://www.imedia-uma.com/aktivnosti/se ... foto-video

Ukljucen sam u rad mnogih udruzenja i radim na konkretnim stvarima na terenu.
Zadnja izmjena: Drina, dana/u 27 mar 2013 16:39, ukupno mijenjano 1 put.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Sandžak

Post Postao/la Drina » 27 mar 2013 16:37

Dobro. Pustite da postavim podatke i da bude pregledno. Ne da mi se naklapati od nemila do ne draga.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
kliker
Član
Postovi: 916
Pridružen/a: 31 okt 2012 21:12

Re: Sandžak

Post Postao/la kliker » 27 mar 2013 17:52

Nemam ja nista novo dodat, brojke same za sebe govore. Pad je evidentan a nase pametovanje ovdje nece nicemu pomoc.

Sto se tice Niksica tu stvarno moram rec da pojma nemas!! Nemoj se uvrijedit al te price iz druge trece ruke ne piju vode kod mene. Ja sam dolje svake godine i znam tacno kakva je situacija. Broj cigana je ogroman i svi koji zive na Zeljezari imaju Kosovska prezimena i doselili su se poslije 1999 jedino malo cigana na Brlji ima slavenska prezimena kao Hadzovic itd...

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Sandžak

Post Postao/la Drina » 27 mar 2013 20:00

Dobro hajde rekao si svoje i ostavi onda da postavim i ostalo.
Nemam zivaca i vremena za naglabanje s bezveznim upisima.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41369
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Sandžak

Post Postao/la Jack » 27 mar 2013 21:13

Slabo je to.I rekao sam da se nece otvarati nove teme ovdje na popisu stanovnistva.Inace, vjerovali ili ne

Srbi su mladji narod od nas u Priboju.A, nisu u Novoj Varosi.Na sta smo mi tamo spali.Gomilu staraca cija prosjecna starost je 44 godina, ali sve je ruzicasto.A, mozda na kraju.Bas i nije
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Sandžak

Post Postao/la Drina » 27 mar 2013 21:18

Nacionalno

Pod Bosnjaci sam stavio opcije : Bosanci, Bosnjaci, Bosnjaci muslimani, Crnogorci muslimani,Muslimani, Muslimani Bosnjaci, Muslimani Crnogorci
Pod Srbocrnogorci sam stavio : Crnogorci, Srbi, Crnogorci srbi, Srbi crnogorci


2003

Berane
Ukupno : 35.068
B : 7.963 ( 22.7%)
S : 25.259 (72.03%)

Bijelo Polje
Ukupno : 50.284
B : 19.313 ( 38.41%)
S : 29.211 ( 58.09%)

Plav
Ukupno : 13.805
B : 7597 (55.03%)
S : 3378 (24.47%)

Pljevlja
Ukupno : 35.806
B : 4.778 (13.73%)
S : 29.226 (81.63%)

Rozaje
Ukupno : 22.693
B : 20.138 (88.75%)
S : 1.344 (5.92%)


Ukupno Bosnjaci : 59.789
Ukupno Srbocrnogorci : 88.418
Razlika : 28.629


2011

Berane
Ukupno : 33.970
B : 8,070 (23.76 %)
S : 23.651 (69.62%)

Bijelo Polje
Ukupno : 46.051
B : 18.795 (40.81%)
S : 25.538 (55.45%)

Plav
Ukupno : 13.108
B : 13.108 (57.51%)
S : 2.929 (22.35%)


Pljevlja
Ukupno : 30.786
B : 3.967 (12.88%)
S : 25.161 (81.73%)

Rozaje
Ukupno : 22.964
B : 20.356 (88.64%)
S : 1.229 (5.35%)


Ukupno Bosnjaci : 58.727
Ukupno srbocrnogorci : 78.508
Razlika : 19.781
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Sandžak

Post Postao/la Drina » 28 mar 2013 16:50

Bar 2003
Ukupno : 40.0037
B : 3494 (8.73%)
S : 30.003 (74.94%)


Podgorica 2003
Ukupno : 169.132
B : 6.706 ( 3.96%)
S : 140.766 (83.23%)


Bar 2011
Ukupno : 42.048
B : 5570 (13.25%)
S : 30.448 (72.41%)%)


Podgorica 2011
Ukupno : 185.937
B : 8.082 ( 4.35%)
S : 151.390 (81.42%)


Prepisao sam i ove dvije opcine. Jos uvjek je dosta nasih medu crnogorcima no ide na bolje. Treba vremena da to dode na svoje. Pogresni upisi su najfrekventniiji u sredinama gdje smo manjina.

Kanije cu prepisati i sjeverni dio pa da imamo sve na jednom mjestu.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Sandzo el Bazari
Član
Postovi: 121
Pridružen/a: 18 dec 2012 19:50

Re: Sandžak

Post Postao/la Sandzo el Bazari » 11 maj 2013 11:26

Sandžaku ti naša Djedovino,
U Srcu svom te nosimo,
Grudo naša što nas rodi,
Živi vječno u slobodi!

Sretan nam 11.maj - Dan Bošnjačke nacionalne zastave!

Odgovorite