☑ Pravila foruma i savjeti

Motivacijske poruke za Facebook

Moderator/ica: Drina

Avatar
natalitetlija
Član
Postovi: 268
Pridružen/a: 13 feb 2013 11:20

Re: Motivacijske poruke za Facebook

Post Postao/la natalitetlija » 26 mar 2013 14:53

sarajlija je napisao/la:Bode mi oci kako je malo ljiljanke na ovim slikama?? Daj te ako znate popravite to malo ;)
Šta ljljanke? :D Digneš sliku i prepraviš i naravno postaviš na svoj profil Bošnjače! To je 5 minuta, a za sve ove slike je trebalo malo više vremena, kontare, da bi umjesto kritike, spali na kritizerstvo ;) Bujrum se aktivirati pa bar ubaciti u svoj album na fb.
A još bolje napraviti više i bolje, pošalji dijelićemo i ja i ekipa sa zadovoljstvom. :maestro:

znači desnim klikom pa "save as" ostalo smo naučili od četničkog šupka vukajlije ;)
Bošnjački prioriteti: 1. Bog 2. Bosna 3. Bošnjaci 4. Brojnost 5. Bezbjednost

Avatar
natalitetlija
Član
Postovi: 268
Pridružen/a: 13 feb 2013 11:20

Re: Motivacijske poruke za Facebook

Post Postao/la natalitetlija » 26 mar 2013 18:00

slika
photo hosting sites

ZA DOWNLOAD IDE DESNIM KLIKOM PA "SAVE AS" .... na facebook dodajte širimo pozitivu
Bošnjački prioriteti: 1. Bog 2. Bosna 3. Bošnjaci 4. Brojnost 5. Bezbjednost

Jakub
Član
Postovi: 343
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:25

Re: Motivacijske poruke za Facebook

Post Postao/la Jakub » 26 mar 2013 18:10

Malo pravopisa,Ako moze bez ljutnje.
Kceri,kcerke se pise sa mehkim c.
Cuti,cutiti na bosanskom jeziku Znaci osjecati,no za onoga koji ne prica 95% Bosnjaka kaze suti,a 100% Vlaha cuti.

Avatar
natalitetlija
Član
Postovi: 268
Pridružen/a: 13 feb 2013 11:20

Re: Motivacijske poruke za Facebook

Post Postao/la natalitetlija » 26 mar 2013 18:15

Jakub je napisao/la:Malo pravopisa,Ako moze bez ljutnje.
Kceri,kcerke se pise sa mehkim c.
Cuti,cutiti na bosanskom jeziku Znaci osjecati,no za onoga koji ne prica 95% Bosnjaka kaze suti,a 100% Vlaha cuti.
Jakube ovo je copy/paste prenesena izreka Husein Kapetana Gradaščevića doslovno kako je za njegovog života zabilježena. On je živio prije skoro 200 godina i kad kaže "četir" tad se tako govorilo, ne četiri ili četri kao danas, takođe savjetujem da pročitaš slijedeće:

http://bs.wikipedia.org/wiki/Husein-kap ... Devi%C4%87

i još jedan savjet napravi jednu motivacijsku poruku i postavi na svoj profil, ne mora biti ni jedna od ovih.
Shvatio sam sve krajnje dobronamjerno, a shvati i ti moj savjet krajnje dobronamjerno. Najmanje što bih želio da ti i ja nemamo unuke, a još manje da nas isti koje budemo ako Bog da imali ubjeđuju da smo nacionalno sve drugo osim Bošnjaci. Sve čega biste se stidili na svom profilu nemojte stavljati, ali od ovih sijaset motivacijskih poruka sigurno ima nekih koje bi kao patrioti poželili da imate u svojim albumima i podijelili sa prijateljima. Osim u slučaju da je sve na riječima, pa se traži izgovor zašto ne raditi to.
ALLAHA MI VELIKOG kad bi znao da ćeš postaviti na profil promijenio bi svaku i prilagodio tvom ukusu i retuš bi uradio da se djeci ne vide podočnjaci. Al ja i suviše znam nas ;)

Selam
Bošnjački prioriteti: 1. Bog 2. Bosna 3. Bošnjaci 4. Brojnost 5. Bezbjednost

Jakub
Član
Postovi: 343
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:25

Re: Motivacijske poruke za Facebook

Post Postao/la Jakub » 26 mar 2013 20:49

Broj 4 se I danas pise sa tvrdim c kao I prije .
Ja ti kazem za kcerke ,zenski potomak,da se pise sa mehkim c.

O Huseinu-kapetanu sam citao davno,procitam I danas,a po njegovoj kuli sam hod'o jos prije 30 I kusur godina.
Na zalost nisam jos bio u Bijeloj jer I tamo ima jos jedna njegova kula.
Na mezaru mu nisam isao,jer nikad nisam ni bio u Stambolu.
Inace,imam ORIGINAL lehvu Huseina-kapetanu Gradascevica koji sam dobio od njegovih potomaka.

Jakub
Član
Postovi: 343
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:25

Re: Motivacijske poruke za Facebook

Post Postao/la Jakub » 26 mar 2013 20:56

Procitao sam do kraja jos jednom sta si napisao I meni ne salji takve selame.
To se zove dvolicnost!

Avatar
natalitetlija
Član
Postovi: 268
Pridružen/a: 13 feb 2013 11:20

Re: Motivacijske poruke za Facebook

Post Postao/la natalitetlija » 26 mar 2013 21:03

Jakub je napisao/la:Broj 4 se I danas pise sa tvrdim c kao I prije .
Ja ti kazem za kcerke ,zenski potomak,da se pise sa mehkim c.

O Huseinu-kapetanu sam citao davno,procitam I danas,a po njegovoj kuli sam hod'o jos prije 30 I kusur godina.
Na zalost nisam jos bio u Bijeloj jer I tamo ima jos jedna njegova kula.
Na mezaru mu nisam isao,jer nikad nisam ni bio u Stambolu.
Inace,imam ORIGINAL lehvu Huseina-kapetanu Gradascevica koji sam dobio od njegovih potomaka.
De se ti brate prihvati posla, mani se rasprave! Nego ako ne pašu ove slike za facebook prepravi ih i šallji, ako nećeš, nema svrhe rasprava. Imaš sve gotovo, sijaset slika, što ti ne paše izmijeni kako ti paše, ako ti ne paše ni jedna, onda jaro biraj druge teme.

Ha ya :tchuss:
Bošnjački prioriteti: 1. Bog 2. Bosna 3. Bošnjaci 4. Brojnost 5. Bezbjednost

Jakub
Član
Postovi: 343
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:25

Re: Motivacijske poruke za Facebook

Post Postao/la Jakub » 26 mar 2013 21:46

Smiri zivce ! :takoje:

Avatar
sarajlija
Član
Postovi: 875
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:07

Re: Motivacijske poruke za Facebook

Post Postao/la sarajlija » 26 mar 2013 22:21

natalitetlija je napisao/la:
sarajlija je napisao/la:Bode mi oci kako je malo ljiljanke na ovim slikama?? Daj te ako znate popravite to malo ;)
Šta ljljanke? :D Digneš sliku i prepraviš i naravno postaviš na svoj profil Bošnjače! To je 5 minuta, a za sve ove slike je trebalo malo više vremena, kontare, da bi umjesto kritike, spali na kritizerstvo ;) Bujrum se aktivirati pa bar ubaciti u svoj album na fb.
A još bolje napraviti više i bolje, pošalji dijelićemo i ja i ekipa sa zadovoljstvom. :maestro:

znači desnim klikom pa "save as" ostalo smo naučili od četničkog šupka vukajlije ;)
Ja da znam pravit te slike vrlo rado, a ti ako kritiku samo gledas kao nesto negativno e onda nije do mene. Npr. imam ideju pa ako vam se da bilo bi super da se napravi a to je polumjesec i unutra ljiljan. Ne znam dal vec ima ali nebi bilo lose da se uradi i to zlatnom bojom a u pozadini BIH, znaci granice BIH a cak sto vise nebi bilo lose da se u Sandzak ubaci u tu sliku a dole ispod da se napise nesto npr. bosnjaci probudite se ili brat je brat pa gdje god bio itd.. nesto tako. Eto ako ti nije mrsko za moj merak napravi to. Unaprijed zahvaljujem.

Kako ovo radis? Koji program mi treba pa da probam. Ja kakavm sam laik za kompjutere pa to je prosto nevjerovatno.
Hrvatski historicar priznaje da je Tvrtko bio samo osvajac hrvatske zemlje a ne oslobodilac kako se to od nekih drugih prikazivalo https://www.youtube.com/watch?v=PDrx0a2Gx5M

http://www.youtube.com/watch?v=9GiTzVdWX5Q obavezno pogledati

Avatar
natalitetlija
Član
Postovi: 268
Pridružen/a: 13 feb 2013 11:20

Re: Motivacijske poruke za Facebook

Post Postao/la natalitetlija » 26 mar 2013 23:47

sarajlija je napisao/la:
natalitetlija je napisao/la:
sarajlija je napisao/la:Bode mi oci kako je malo ljiljanke na ovim slikama?? Daj te ako znate popravite to malo ;)
Šta ljljanke? :D Digneš sliku i prepraviš i naravno postaviš na svoj profil Bošnjače! To je 5 minuta, a za sve ove slike je trebalo malo više vremena, kontare, da bi umjesto kritike, spali na kritizerstvo ;) Bujrum se aktivirati pa bar ubaciti u svoj album na fb.
A još bolje napraviti više i bolje, pošalji dijelićemo i ja i ekipa sa zadovoljstvom. :maestro:

znači desnim klikom pa "save as" ostalo smo naučili od četničkog šupka vukajlije ;)
Ja da znam pravit te slike vrlo rado, a ti ako kritiku samo gledas kao nesto negativno e onda nije do mene. Npr. imam ideju pa ako vam se da bilo bi super da se napravi a to je polumjesec i unutra ljiljan. Ne znam dal vec ima ali nebi bilo lose da se uradi i to zlatnom bojom a u pozadini BIH, znaci granice BIH a cak sto vise nebi bilo lose da se u Sandzak ubaci u tu sliku a dole ispod da se napise nesto npr. bosnjaci probudite se ili brat je brat pa gdje god bio itd.. nesto tako. Eto ako ti nije mrsko za moj merak napravi to. Unaprijed zahvaljujem.

Kako ovo radis? Koji program mi treba pa da probam. Ja kakavm sam laik za kompjutere pa to je prosto nevjerovatno.
Odlično pa tako reci. I reci mi na kojoj slici i gdje bi da taj znak stoji. Sve ćemo srediti. Ne razumijem ko kritiku, nego ko kritizerstvo. Al nebitno idemo radit, na koju ćemo sliku i zašto misliš da bi trebao polumjesec? On je panislamski simbol religije, a nije nacionalni, bar nije Bošnjaka. Za doba Osmanlija je bio polumjesec ali je bio simbol kompletnog Osmanskog carstva i svih naroda u njemu pa i Srba i Palestinaca i Čerkeza i Bošnjaka. Ima još jedan polumjesec sa sedmokrakom zvijezdom on je simbol ilirskih plemena i simboliše Mjesec i zvijezdu danicu, izvorno ilirsko pagansko jedinstvo božanstva Silvana i Thane (Dane-Dijane). Biraj. Po meni su bolji ljiljani i opšteprihvaćeni su kod Bošnjaka. Ali ako insistiraš napraviću ti i sa polumjesecom nije problem, samo reci na kojoj slici i šta bi da tu bude.
Bošnjački prioriteti: 1. Bog 2. Bosna 3. Bošnjaci 4. Brojnost 5. Bezbjednost

Avatar
sarajlija
Član
Postovi: 875
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:07

Re: Motivacijske poruke za Facebook

Post Postao/la sarajlija » 27 mar 2013 00:45

Vidi kako ja razmisljam u vezi tog. Krecem od rata, ko je branio Bosnu? Branili je vecinom bosnjaci i za simbol uzeli ljiljan koji ima historijsku vaznost za nas da ne idem u detalje. Polumjesec dolazi u sliku iz ovog razloga, velika vecina ljudi koji su branili BIH su bili muslimani po vjeri i zato kombinacija polumjesec i ljiljan.
Evo ti par slika pa to iskombinujte kako mislite da je najbolje.

https://www.google.se/search?q=bosna&hl ... B456%3B364 ovdje je polumjesec sa zvjezdom samo ja hocu umjesto zvjezde ljiljan i da obadvoje budu zlatne boje.

https://www.google.se/search?q=bosna&hl ... B300%3B267 kad kazem ganice BIH mislim upravo ovako da bude s tim da cijela BIH bude u tamno plavoj boji i u sredini znaci polumjesec sa ljiljanom zlatne boje.

Eto tako sam to zamislio.
Hrvatski historicar priznaje da je Tvrtko bio samo osvajac hrvatske zemlje a ne oslobodilac kako se to od nekih drugih prikazivalo https://www.youtube.com/watch?v=PDrx0a2Gx5M

http://www.youtube.com/watch?v=9GiTzVdWX5Q obavezno pogledati

Avatar
sarajlija
Član
Postovi: 875
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:07

Re: Motivacijske poruke za Facebook

Post Postao/la sarajlija » 27 mar 2013 00:50

https://www.google.se/search?q=bosna&hl ... B380%3B359 Evo ovdje otprilike kako bi to izgledalo samo sa mojim motivom, ti ako hoces slobodno udari razne kombinacije nije frka, ali za moj merak po mojoj zelji ako moze ;)

Samo care nek ljiljan bude kako treba https://www.google.se/search?q=bosna&hl ... 1024%3B768 jer ima slika i zastava sa ljiljanima da te bog sacuva ni nasta nalik.
Hrvatski historicar priznaje da je Tvrtko bio samo osvajac hrvatske zemlje a ne oslobodilac kako se to od nekih drugih prikazivalo https://www.youtube.com/watch?v=PDrx0a2Gx5M

http://www.youtube.com/watch?v=9GiTzVdWX5Q obavezno pogledati

Avatar
natalitetlija
Član
Postovi: 268
Pridružen/a: 13 feb 2013 11:20

Re: Motivacijske poruke za Facebook

Post Postao/la natalitetlija » 27 mar 2013 17:03

Sarajlija evo maksuz za tebe :rocky: :rocky: :rocky:

Nisam uspio vidit ove tvoje linkove, otvori mi kompletan preglednik, ali sam po opisu skonto šta hoćeš. ako ima još želja reci. I evo malo reklame za portal usput. :rat: :glasses:

slika

slika


upload pic
Bošnjački prioriteti: 1. Bog 2. Bosna 3. Bošnjaci 4. Brojnost 5. Bezbjednost

Avatar
sarajlija
Član
Postovi: 875
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:07

Re: Motivacijske poruke za Facebook

Post Postao/la sarajlija » 28 mar 2013 15:05

Toooooooo careeeeee hvala ti od sveg srca :huhu: ..
Hrvatski historicar priznaje da je Tvrtko bio samo osvajac hrvatske zemlje a ne oslobodilac kako se to od nekih drugih prikazivalo https://www.youtube.com/watch?v=PDrx0a2Gx5M

http://www.youtube.com/watch?v=9GiTzVdWX5Q obavezno pogledati

Avatar
natalitetlija
Član
Postovi: 268
Pridružen/a: 13 feb 2013 11:20

Re: Motivacijske poruke za Facebook

Post Postao/la natalitetlija » 28 mar 2013 15:21

sarajlija je napisao/la:Toooooooo careeeeee hvala ti od sveg srca :huhu: ..

nema na čemu samo dijeli i pićimo dalje. ako ti još šta na um padne javljaj ;) :fes:
Bošnjački prioriteti: 1. Bog 2. Bosna 3. Bošnjaci 4. Brojnost 5. Bezbjednost

Avatar
natalitetlija
Član
Postovi: 268
Pridružen/a: 13 feb 2013 11:20

Re: Motivacijske poruke za Facebook

Post Postao/la natalitetlija » 28 mar 2013 20:16

Al meni je Sarajlija ova ipak najdraža ;)

slika
free photo hosting

:fes:
Bošnjački prioriteti: 1. Bog 2. Bosna 3. Bošnjaci 4. Brojnost 5. Bezbjednost

Avatar
sarajlija
Član
Postovi: 875
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:07

Re: Motivacijske poruke za Facebook

Post Postao/la sarajlija » 28 mar 2013 21:14

natalitetlija je napisao/la:Al meni je Sarajlija ova ipak najdraža ;)

slika
free photo hosting

:fes:

Nice, mi moramo malo pomjerit granice svog teritorija u nasim glavama, a nasa omladina kad vidi ove slike zapitat ce se zasto bas ovakve slike i malo ce proguglat i naucit nesto.

Moram te pitat sta ce ti mali polumjesec u onim slikama sto sam ih ja narucio :mrgreen: ?

Vidi nemoj me pogresno shvatit, mislim da bi slike bile dosta popularnije bez teksta. Nazalost nasa raja je stidna da se tako izrazim jer nece da uvrede one druge a to sto drugi postavljaju sto sta na fb prolazi kod nas bez neke reakcije. Zato ako moze slike bez teksta jer znas onu staru izreku "slika kaze vise od 1000 rijeci".

De mi reci koji program koristis za ovo pa da i ja probam mada poznavajuci moje vjestine za kompom to ce ispast bezze ali eto cisto da probam.
Hrvatski historicar priznaje da je Tvrtko bio samo osvajac hrvatske zemlje a ne oslobodilac kako se to od nekih drugih prikazivalo https://www.youtube.com/watch?v=PDrx0a2Gx5M

http://www.youtube.com/watch?v=9GiTzVdWX5Q obavezno pogledati

Avatar
natalitetlija
Član
Postovi: 268
Pridružen/a: 13 feb 2013 11:20

Re: Motivacijske poruke za Facebook

Post Postao/la natalitetlija » 28 mar 2013 21:46

Uvijek najjači ostaju. Ko je stidan, mana ostaje mana. Nije to stid nego kompleks samonegacije. Zbog toga i imaš jedan dio Bošnjaka koji uopšte ne smiju ni pomisliti da su Bošnjaci ni da mogu biti jedinstveni, pa bježe da se izjašnjavaju kao sve drugo osim Bošnjak. U 19 stoljeću su bile alternative Srbin, Hrvat, Jugosloven, sad imaš i regionalno hoće ko nacionalno, pa dio Bošnjaka ide u tzv Bosance. tzv Krajišnike, tzv Hecegovce, Bosance i Hercegovce u nacionalnom smislu, a sve sami BOŠNJAK DO BOŠNJAKA sa kompleksom samonegacije. Nije me puno briga kako će na koga uticati. Ko je pizda nestaće, ko je mudar opstaće. Ako smo ko kolektiv truba, zna nam se, nestaćemo i ćao, pa nismo jedini u historiji koji su propali. Al evo trudimo se da ne bude tako, a ako bude, ne treba tražit krivce u onim koji su se borili da ne bude propast, nego u narodu koji je tamo svjesno ili nesvjesno otišao!

P.S. mali polumjesec i veliki simbolišu kontinuitet sibola od ILIRA, preko Osmanskog carstva koje ga uzelo za simbol od nas Bošnjaka, vidio si da sam po pravilima hijeraldike, od većeg ka manjem crtao :glasses: saćeš se ti zapitat otkud kod ilira prije nego kod osmanlija. :D evo kako http://s24.postimg.org/eeyun1rrp/illyricum.gif :D
Bošnjački prioriteti: 1. Bog 2. Bosna 3. Bošnjaci 4. Brojnost 5. Bezbjednost

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Motivacijske poruke za Facebook

Post Postao/la amkos » 28 mar 2013 22:28

Natalitetlija možeš li napraviti Bosna i Sandžak zajedno, sve obojiti u zeleno i na Bosnu staviti ljiljane, a na Sandžak staviti "sandžačke ljiljane". slika
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
natalitetlija
Član
Postovi: 268
Pridružen/a: 13 feb 2013 11:20

Re: Motivacijske poruke za Facebook

Post Postao/la natalitetlija » 28 mar 2013 23:07

amkos je napisao/la:Natalitetlija možeš li napraviti Bosna i Sandžak zajedno, sve obojiti u zeleno i na Bosnu staviti ljiljane, a na Sandžak staviti "sandžačke ljiljane". slika
Mogu sutra jaro moj. Biće friško tu.
Bošnjački prioriteti: 1. Bog 2. Bosna 3. Bošnjaci 4. Brojnost 5. Bezbjednost

Odgovorite