☑ Pravila foruma i savjeti

Iran

Avatar
Crow Jane
Član
Postovi: 1506
Pridružen/a: 10 feb 2016 13:52

Re: Iran

Post Postao/la Crow Jane » 05 jan 2017 20:32

Arab Separatists Claim 2 Pipeline Bombings in Southern Iran

slika

The Arab Struggle Movement for the Liberation of Ahwaz issued a statement late Tuesday and footage it described as one of the pipelines in Khuzestan province exploding early that morning.
The Associated Press could not immediately verify the footage, though previous attacks have been attributed to the group.
Iranian state media and officials did not immediately comment on the claim.
The statement said the attack came over Iran signing new oil and gas deals with foreign companies following the nuclear deal with world powers.
It also warned it had “detailed and precise plans to carry out a number of high-quality important operations” this year.

http://www.voanews.com/a/ap-arab-separa ... 62430.html

https://www.alaraby.co.uk/english/news/ ... _medium=sf
Potpis

Avatar
Sultan Fatih
Član
Postovi: 90
Pridružen/a: 06 jan 2017 03:07

Re: Iran

Post Postao/la Sultan Fatih » 06 jan 2017 03:41

Pozdrav svima, ovo je moj prvi post a što me se tiče može biti i zadnji.Volim ovaj forum čitati i stvarno ima lijepih stvari, najprije uredno posloženih a bome i dosta demografije, što nama Bošnjacima svakako treba da vidimo gdje smo.

Problem je u tome što smo mi kao narod koji je doživio genocid i etničko čišćenje sa stotinama porušenih džamija, mesdžida i mezarja još uvijek u većini ne shvatamo druge kojima se to upravo sada dešava, i pojedinci podržavaju one koji danas rade isto ono što su četnici radili kod nas u prošlosti, kako u ovom zadnjem ratu tako i prije toga.

Iskreno govoreći jedan pojedinac, a sam će se prepoznati (preoznati će ga i ostali) podržava Iran i pripadnike rafidijsko-šitske religije, poread svih dokaza da oni danas ubijaju Muslimane u Siriji,Iraku,Jemenu, ruše džamije i baš kao što su nakon američke invazije 2003. crtali krstove po Kur'anima, to rade i danas.

U jednom Theranu u kojem ima 1 milion Muslimana nemaš džamije (sunitske a ne rafidijskog hrama), otvoreno pričaju da treba istrijebiti i poklati sve Muslimane u Halepu i Mosulu, siluju, muče ubijaju..... Pa preko 5 miliona ljudi je protjerano iz Sirije, preko 500 000 ubijeno, psuju ashabe, u skupovima ih proklinju i na javnim mjestima, bludniče (muta brak), klanjaju 3 puta na dan (oni koji praktikuju šizam, većina ih pak samo dovi pored kaburaova).

I hej, pored svih tih dokaza da su zločinci koji ubijaju nevine ljude dođe neko ko ih podržava i naziva Muslimanima, i pazi staviš sliku sa grbom Osmanskog hilafeta koje je povelo preko 5 ratova sa njima i zabranjivalo im jedno određeno vrijeme čak da dođu i na hadž.

I onda se neko pita kako može Srbin da podržava četnika kad vidi snimke kako kolju u Srebrenici, Prijedoru, Zvorniku, Višegradu i drugdje, osim ako nije lud i mrzi Muslimane iz dna duše :!:

A treba da se zapitamo kako pojedini Bošnjaci (u biti oni se samo smatraju Bošnjacima po ličnom mišljenju) podržavaju Iran i njihove zločine nad Muslimanima koji su odvratni i žestoki u istoj mjeri, a proživjeli su istu stvar :?:

Avatar
bilbo
Član
Postovi: 899
Pridružen/a: 30 dec 2012 11:42

Re: Iran

Post Postao/la bilbo » 06 jan 2017 10:36

Najvece zlo za danasnji ummet su tekfirske vehabije koje su cedo Engleza i cionista, nema zemlje i dzemata a da nisu unijeli smutnju i nered gdje god su se pojavili. Davno kada sam tek bio poceo u vjeri dobivao sam od njih brosure u kojima su upozoravali na razne zabludjele sekte, sufije, sije, ove i one grijesnike te omalovazavali nas tradicionalni Islam. Ja sam povjerovao u sve to ali sam se poceo preispitivati kada sam upoznao i sprijateljio sa vjernicima naklonjenih sufizmu i shvatio na osnovu realnosti da je jedno citati i slusati tudja misljenja i tvrdnje i neprovjerene vijesti na TV-u i netu a drugo kada se sam licno uvjeris sta je istina a sta laz.

Jesi li licno bio na svim tim mjestima koje si naveo pa nam ovdje prenosis iz prve ruke o zlodjelima sija? Ovo je tvoje prvo javljanje na forumu ali si bas nasao da opletes po zemlji koja nam je pomogla u ratu a ostavio si na miru sve nase neprijatelje. Kako to?

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5852
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Iran

Post Postao/la Abidaga » 06 jan 2017 12:48

Sultan Fatih je napisao/la:Pozdrav svima, ovo je moj prvi post a što me se tiče može biti i zadnji.Volim ovaj forum čitati i stvarno ima lijepih stvari, najprije uredno posloženih a bome i dosta demografije, što nama Bošnjacima svakako treba da vidimo gdje smo.

Problem je u tome što smo mi kao narod koji je doživio genocid i etničko čišćenje sa stotinama porušenih džamija, mesdžida i mezarja još uvijek u većini ne shvatamo druge kojima se to upravo sada dešava, i pojedinci podržavaju one koji danas rade isto ono što su četnici radili kod nas u prošlosti, kako u ovom zadnjem ratu tako i prije toga.

Iskreno govoreći jedan pojedinac, a sam će se prepoznati (preoznati će ga i ostali) podržava Iran i pripadnike rafidijsko-šitske religije, poread svih dokaza da oni danas ubijaju Muslimane u Siriji,Iraku,Jemenu, ruše džamije i baš kao što su nakon američke invazije 2003. crtali krstove po Kur'anima, to rade i danas.

U jednom Theranu u kojem ima 1 milion Muslimana nemaš džamije (sunitske a ne rafidijskog hrama), otvoreno pričaju da treba istrijebiti i poklati sve Muslimane u Halepu i Mosulu, siluju, muče ubijaju..... Pa preko 5 miliona ljudi je protjerano iz Sirije, preko 500 000 ubijeno, psuju ashabe, u skupovima ih proklinju i na javnim mjestima, bludniče (muta brak), klanjaju 3 puta na dan (oni koji praktikuju šizam, većina ih pak samo dovi pored kaburaova).

I hej, pored svih tih dokaza da su zločinci koji ubijaju nevine ljude dođe neko ko ih podržava i naziva Muslimanima, i pazi staviš sliku sa grbom Osmanskog hilafeta koje je povelo preko 5 ratova sa njima i zabranjivalo im jedno određeno vrijeme čak da dođu i na hadž.

I onda se neko pita kako može Srbin da podržava četnika kad vidi snimke kako kolju u Srebrenici, Prijedoru, Zvorniku, Višegradu i drugdje, osim ako nije lud i mrzi Muslimane iz dna duše :!:

A treba da se zapitamo kako pojedini Bošnjaci (u biti oni se samo smatraju Bošnjacima po ličnom mišljenju) podržavaju Iran i njihove zločine nad Muslimanima koji su odvratni i žestoki u istoj mjeri, a proživjeli su istu stvar :?:
Nema siizma i sunizma samo je jedan Islam i nasa je moralna duznost da ujedinimo vjernike koji se mole istom Bogu:
slika
A Bog je rekao: "Vjernici su samo braća, zato pomirite vaša dva brata i bojte se Allaha, da bi vam se milost ukazala!" [49:10]

abeveg
Član
Postovi: 498
Pridružen/a: 04 okt 2013 03:01

Re: Iran

Post Postao/la abeveg » 06 jan 2017 14:23

Abidaga je napisao/la:
Sultan Fatih je napisao/la:Pozdrav svima, ovo je moj prvi post a što me se tiče može biti i zadnji.Volim ovaj forum čitati i stvarno ima lijepih stvari, najprije uredno posloženih a bome i dosta demografije, što nama Bošnjacima svakako treba da vidimo gdje smo.

Problem je u tome što smo mi kao narod koji je doživio genocid i etničko čišćenje sa stotinama porušenih džamija, mesdžida i mezarja još uvijek u većini ne shvatamo druge kojima se to upravo sada dešava, i pojedinci podržavaju one koji danas rade isto ono što su četnici radili kod nas u prošlosti, kako u ovom zadnjem ratu tako i prije toga.

Iskreno govoreći jedan pojedinac, a sam će se prepoznati (preoznati će ga i ostali) podržava Iran i pripadnike rafidijsko-šitske religije, poread svih dokaza da oni danas ubijaju Muslimane u Siriji,Iraku,Jemenu, ruše džamije i baš kao što su nakon američke invazije 2003. crtali krstove po Kur'anima, to rade i danas.

U jednom Theranu u kojem ima 1 milion Muslimana nemaš džamije (sunitske a ne rafidijskog hrama), otvoreno pričaju da treba istrijebiti i poklati sve Muslimane u Halepu i Mosulu, siluju, muče ubijaju..... Pa preko 5 miliona ljudi je protjerano iz Sirije, preko 500 000 ubijeno, psuju ashabe, u skupovima ih proklinju i na javnim mjestima, bludniče (muta brak), klanjaju 3 puta na dan (oni koji praktikuju šizam, većina ih pak samo dovi pored kaburaova).

I hej, pored svih tih dokaza da su zločinci koji ubijaju nevine ljude dođe neko ko ih podržava i naziva Muslimanima, i pazi staviš sliku sa grbom Osmanskog hilafeta koje je povelo preko 5 ratova sa njima i zabranjivalo im jedno određeno vrijeme čak da dođu i na hadž.

I onda se neko pita kako može Srbin da podržava četnika kad vidi snimke kako kolju u Srebrenici, Prijedoru, Zvorniku, Višegradu i drugdje, osim ako nije lud i mrzi Muslimane iz dna duše :!:

A treba da se zapitamo kako pojedini Bošnjaci (u biti oni se samo smatraju Bošnjacima po ličnom mišljenju) podržavaju Iran i njihove zločine nad Muslimanima koji su odvratni i žestoki u istoj mjeri, a proživjeli su istu stvar :?:
Nema siizma i sunizma samo je jedan Islam i nasa je moralna duznost da ujedinimo vjernike koji se mole istom Bogu:
slika
A Bog je rekao: "Vjernici su samo braća, zato pomirite vaša dva brata i bojte se Allaha, da bi vam se milost ukazala!" [49:10]
Da, ajet tako kaze. Samo sto sijje nama niti su braca niti su muslimani medju njima koji znaju sta je siizam. Ko ne zna neka uci, da ne bi sirio bezvezluke o bratstvu muslimana i sijja:
https://youtu.be/dRio6m8NjUE

abeveg
Član
Postovi: 498
Pridružen/a: 04 okt 2013 03:01

Re: Iran

Post Postao/la abeveg » 06 jan 2017 14:47

bilbo je napisao/la:Najvece zlo za danasnji ummet su tekfirske vehabije koje su cedo Engleza i cionista, nema zemlje i dzemata a da nisu unijeli smutnju i nered gdje god su se pojavili. Davno kada sam tek bio poceo u vjeri dobivao sam od njih brosure u kojima su upozoravali na razne zabludjele sekte, sufije, sije, ove i one grijesnike te omalovazavali nas tradicionalni Islam. Ja sam povjerovao u sve to ali sam se poceo preispitivati kada sam upoznao i sprijateljio sa vjernicima naklonjenih sufizmu i shvatio na osnovu realnosti da je jedno citati i slusati tudja misljenja i tvrdnje i neprovjerene vijesti na TV-u i netu a drugo kada se sam licno uvjeris sta je istina a sta laz.

Jesi li licno bio na svim tim mjestima koje si naveo pa nam ovdje prenosis iz prve ruke o zlodjelima sija? Ovo je tvoje prvo javljanje na forumu ali si bas nasao da opletes po zemlji koja nam je pomogla u ratu a ostavio si na miru sve nase neprijatelje. Kako to?
Sufizam je stepen na putu ka siizmu, zato sijje i love ponajvise medju sufijama preko kojih su najvise prosirili pricu o vahabizmu i tekfirovcima podrzanim od engleza itd da razbiju Islam. Vjera nije filozofija da se za odabrano i zeljeno uvjerenje trazi i bira dokaz, vec se prvo uzima u obzir dokaz , koliko god bilo protivno zeljama i prohtjevima, pa se onda na tome gradi uvjerenje. Ovaj princip sufizam ne ispunjava i lahka su meta za siijske misionare, lazove. Ponavljam link, pa neka se poduci ko zeli, a dusmane koji ce pisati protiv ovoga Allah ili neka uputi ako su za upute ili neka ih unisti:
https://youtu.be/dRio6m8NjUE

Avatar
bilbo
Član
Postovi: 899
Pridružen/a: 30 dec 2012 11:42

Re: Iran

Post Postao/la bilbo » 06 jan 2017 16:29

abeveg je napisao/la:
bilbo je napisao/la:Najvece zlo za danasnji ummet su tekfirske vehabije koje su cedo Engleza i cionista, nema zemlje i dzemata a da nisu unijeli smutnju i nered gdje god su se pojavili. Davno kada sam tek bio poceo u vjeri dobivao sam od njih brosure u kojima su upozoravali na razne zabludjele sekte, sufije, sije, ove i one grijesnike te omalovazavali nas tradicionalni Islam. Ja sam povjerovao u sve to ali sam se poceo preispitivati kada sam upoznao i sprijateljio sa vjernicima naklonjenih sufizmu i shvatio na osnovu realnosti da je jedno citati i slusati tudja misljenja i tvrdnje i neprovjerene vijesti na TV-u i netu a drugo kada se sam licno uvjeris sta je istina a sta laz.

Jesi li licno bio na svim tim mjestima koje si naveo pa nam ovdje prenosis iz prve ruke o zlodjelima sija? Ovo je tvoje prvo javljanje na forumu ali si bas nasao da opletes po zemlji koja nam je pomogla u ratu a ostavio si na miru sve nase neprijatelje. Kako to?
Sufizam je stepen na putu ka siizmu, zato sijje i love ponajvise medju sufijama preko kojih su najvise prosirili pricu o vahabizmu i tekfirovcima podrzanim od engleza itd da razbiju Islam. Vjera nije filozofija da se za odabrano i zeljeno uvjerenje trazi i bira dokaz, vec se prvo uzima u obzir dokaz , koliko god bilo protivno zeljama i prohtjevima, pa se onda na tome gradi uvjerenje. Ovaj princip sufizam ne ispunjava i lahka su meta za siijske misionare, lazove. Ponavljam link, pa neka se poduci ko zeli, a dusmane koji ce pisati protiv ovoga Allah ili neka uputi ako su za upute ili neka ih unisti:
https://youtu.be/dRio6m8NjUE
Abidaga je gore napisao post gdje navodi Allahove ajete da su vjernici braca, to je moj princip. Zar je to tesko shvatiti? Zato se i druzim sa svim dobronamjernim vjernicima, bili oni naklonjeni sufizmu ili selefizmu i u zivotu nikada nisam sreo nekoga koji za sebe tvrdi da je sija ili da propagira sijsko ucenje ali da upoznam takvog i njega bih kao i ostale gledao kroz prizmu filtera je li dobar ili los insan, doprinosi li pozitivno drustvu ili ne itd. A za ostalo, ko je sta vjerovao i cinio ima Sudnji dan pa ce svako dobiti po zasluzi a dok smo jos ovdje na dunjaluku, u nasoj lijepoj i napacenoj Bosni, alergican sam na svakoga ko razbija dzemat raznim fitnama. Jer, mi smo mali narod na ivici bioloskog opstanka i nemamo taj luksuz da medjusobno budemo posvadjani. Zato su tekfirlije zlo za mene, ma ko god oni bili.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Iran

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 06 jan 2017 18:24

Ima ljudi i neljudi svugdje i u svakoj grupi.
Samo BiH.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Iran

Post Postao/la amkos » 06 jan 2017 20:41

BosnjackaHercegovina je napisao/la:Ima ljudi i neljudi svugdje i u svakoj grupi.
Ovi drugi najbolje i prolaze u životu. :macevi:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

abeveg
Član
Postovi: 498
Pridružen/a: 04 okt 2013 03:01

Re: Iran

Post Postao/la abeveg » 07 jan 2017 01:53

bilbo je napisao/la:
abeveg je napisao/la:
bilbo je napisao/la:Najvece zlo za danasnji ummet su tekfirske vehabije koje su cedo Engleza i cionista, nema zemlje i dzemata a da nisu unijeli smutnju i nered gdje god su se pojavili. Davno kada sam tek bio poceo u vjeri dobivao sam od njih brosure u kojima su upozoravali na razne zabludjele sekte, sufije, sije, ove i one grijesnike te omalovazavali nas tradicionalni Islam. Ja sam povjerovao u sve to ali sam se poceo preispitivati kada sam upoznao i sprijateljio sa vjernicima naklonjenih sufizmu i shvatio na osnovu realnosti da je jedno citati i slusati tudja misljenja i tvrdnje i neprovjerene vijesti na TV-u i netu a drugo kada se sam licno uvjeris sta je istina a sta laz.

Jesi li licno bio na svim tim mjestima koje si naveo pa nam ovdje prenosis iz prve ruke o zlodjelima sija? Ovo je tvoje prvo javljanje na forumu ali si bas nasao da opletes po zemlji koja nam je pomogla u ratu a ostavio si na miru sve nase neprijatelje. Kako to?
Sufizam je stepen na putu ka siizmu, zato sijje i love ponajvise medju sufijama preko kojih su najvise prosirili pricu o vahabizmu i tekfirovcima podrzanim od engleza itd da razbiju Islam. Vjera nije filozofija da se za odabrano i zeljeno uvjerenje trazi i bira dokaz, vec se prvo uzima u obzir dokaz , koliko god bilo protivno zeljama i prohtjevima, pa se onda na tome gradi uvjerenje. Ovaj princip sufizam ne ispunjava i lahka su meta za siijske misionare, lazove. Ponavljam link, pa neka se poduci ko zeli, a dusmane koji ce pisati protiv ovoga Allah ili neka uputi ako su za upute ili neka ih unisti:
https://youtu.be/dRio6m8NjUE
Abidaga je gore napisao post gdje navodi Allahove ajete da su vjernici braca, to je moj princip. Zar je to tesko shvatiti? Zato se i druzim sa svim dobronamjernim vjernicima, bili oni naklonjeni sufizmu ili selefizmu i u zivotu nikada nisam sreo nekoga koji za sebe tvrdi da je sija ili da propagira sijsko ucenje ali da upoznam takvog i njega bih kao i ostale gledao kroz prizmu filtera je li dobar ili los insan, doprinosi li pozitivno drustvu ili ne itd. A za ostalo, ko je sta vjerovao i cinio ima Sudnji dan pa ce svako dobiti po zasluzi a dok smo jos ovdje na dunjaluku, u nasoj lijepoj i napacenoj Bosni, alergican sam na svakoga ko razbija dzemat raznim fitnama. Jer, mi smo mali narod na ivici bioloskog opstanka i nemamo taj luksuz da medjusobno budemo posvadjani. Zato su tekfirlije zlo za mene, ma ko god oni bili.
Pa tekfirdzije su upravo sijje, samo sto se pretvaraju i lazno pretstavljaju. A tekfir sam po sebi ima svoje mjestu u Islamu i nije nista sto se odbacuje po sve ili po svaku cijenu, naprotiv.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Iran

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 07 jan 2017 03:58

amkos je napisao/la:
BosnjackaHercegovina je napisao/la:Ima ljudi i neljudi svugdje i u svakoj grupi.
Ovi drugi najbolje i prolaze u životu. :macevi:
Zavisi o kojem životu pričamo. U ovom trenutnom, možda, ali ni to nije sigurno.
Samo BiH.

Avatar
Sultan Fatih
Član
Postovi: 90
Pridružen/a: 06 jan 2017 03:07

Re: Iran

Post Postao/la Sultan Fatih » 08 jan 2017 22:38

bilbo je napisao/la:Najvece zlo za danasnji ummet su tekfirske vehabije koje su cedo Engleza i cionista, nema zemlje i dzemata a da nisu unijeli smutnju i nered gdje god su se pojavili. Davno kada sam tek bio poceo u vjeri dobivao sam od njih brosure u kojima su upozoravali na razne zabludjele sekte, sufije, sije, ove i one grijesnike te omalovazavali nas tradicionalni Islam. Ja sam povjerovao u sve to ali sam se poceo preispitivati kada sam upoznao i sprijateljio sa vjernicima naklonjenih sufizmu i shvatio na osnovu realnosti da je jedno citati i slusati tudja misljenja i tvrdnje i neprovjerene vijesti na TV-u i netu a drugo kada se sam licno uvjeris sta je istina a sta laz.

Jesi li licno bio na svim tim mjestima koje si naveo pa nam ovdje prenosis iz prve ruke o zlodjelima sija? Ovo je tvoje prvo javljanje na forumu ali si bas nasao da opletes po zemlji koja nam je pomogla u ratu a ostavio si na miru sve nase neprijatelje. Kako to?
Ni sam druže nisi svjestan do kojega si ti stepena ignorantan i neobrazovan, o ovome o čemu daješ isključivo svoje subjektivno mišljenje a koje nije potkrijepljeno niakvim dokazima.

No da krenemo od početka, uz Allahovu pomoć možda se i prosvijetliš, ako ti On ne pomogne neće niko.

Prvo koja je tvoja definicija vehabije ? Ako pod vehabijom podrazumijevaš čovjeka koji ima dugu bradu i kratke hlače ili pantalne, onda je za tebe nabolje Allahovo stvorenje Muhammed a.s. vehabija kao i njegovi ashabi, kao i svi ostali Muslimani koji se nose onako kako je to Muhammed a.s. radio i govorio.

Brada i kratke hlače su Sunnet.

Da li znaš odakle potiče naziv vehabije ? Da li znaš da se niti jedan od onih koje ti zoveš vehabijama ne zove lično tim imenom, i da je to naprotiv veoma uvredljivo za Muslimane koji žive kako je živio poslanik Muhammed a.s. i njegovi ashabi.

To ti je kao kad tebi vlasi kažu da si balija, a ti sam sebe tako ne zoveš.

Pitanje za tebe glavno : Šta je "naš tradicionalni Islam" ?

Jel tradicionalni Islam možda piti, pušiti, bludničiti, positi koji dan za ramazan i otići u džamiju kad je Bajram i možda koju teraviju ?!

Da li možda to predstavlja tradicionalni Islam Bošnjaka ? Naravno da ne predstavlja.

Jel' ti naš da je čak do prvih godina 20. vijeka svaka žena Muslimanka u Bosni imala maramu preko cijelog lica osim očiju, pa sve do naređenja od Jugoslavenske vlade poslije 2. svjetskog rata da ih moraju skinuti ?

Sufije i rafidije-šije jesu zabljudjele skupine i novotari iz prostog razloga što Muhammed a.s. nije bio ni sufija i nije ima svog šejha koji je znao gajb, niti je bio šija i nije vjerovao u njhovih 12. imama koji su po njima vlasnici svemira i života u univerzumu, što je najobičniji širk.

Jedine tekfirije uz tekfirije Islamske države (haridžije) su šije koji tekfire žene poslanika, ashabe poput Omera, Osmana i Ebu Bekra kojima je obećan džennet.

Jel znaš da je do njihovih ruku etnički očišćen Bagdad, poslije američke inavzije 2003. do 2014. i pojave Isilovaca, ubijeno je više od 100 000 Sunitskih Muslimana od rafidijskih hordi, u Hami je 1982. ubijeno više od 20 000 civila od strane rafidijske alevitske sekte.

Islamsku državu je stvorio genocid nad Muslimanima, od strane šija u Iraku i Siriji.

Kako nama prijeti biološki opstanak tako prijeti i Muslimanima na Bliskom Istoku, nisu u puno boljem položaju.
Zadnja izmjena: Sultan Fatih, dana/u 08 jan 2017 22:54, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Sultan Fatih
Član
Postovi: 90
Pridružen/a: 06 jan 2017 03:07

Re: Iran

Post Postao/la Sultan Fatih » 08 jan 2017 22:53

Abidaga je napisao/la: Nema siizma i sunizma samo je jedan Islam i nasa je moralna duznost da ujedinimo vjernike koji se mole istom Bogu:
slika
A Bog je rekao: "Vjernici su samo braća, zato pomirite vaša dva brata i bojte se Allaha, da bi vam se milost ukazala!" [49:10]
Iskreno se ne bih složio da nema šiizma, ima ga itekako čim postoje ljudi koji se tako izjašnjavaju kao i cijela jedna vjera i ideologija.

Zaista mi je stalo da Muslimani budu ujedinjeni, ali oni zaista ne mogu biti ujedinjeni na laži već na Islamu.

Iskreno opet govoreći većina šija nisu Muslimani, jer psuju ashabe i tekfire ih, govore da je Kur'an iskrivljen što je opet širk, mole se njihovim imamima i pripisiju im Allahova dž.š. svojstva što je opet širk itd.

Ja se na njima ne mogu pomirit osim da ostave šiizam i pihvate Islam.

Nekome Muslimanu u Sriji i Iraku reći da se pomiri sa rafidijom-šijom nakon genocida u Iraku i Siriji i miliona ubijenih Muslimana i porušenih džamija, je kao reći Bošnjaku da se pomiri sa vlahom ili četnikom nakon genocida u Srebrenici, Prijedoru, Zvorniku itd.

Sunizam je slijeđenje Sunneta Allahovog poslanika Muhammeda a.s., ništa više, i nije se obavezno kod nas nazivati Sunijom, i većina Muslimana kaže za sebe da su samo Muslimani.

Avatar
bilbo
Član
Postovi: 899
Pridružen/a: 30 dec 2012 11:42

Re: Iran

Post Postao/la bilbo » 08 jan 2017 23:46

Sultan Fatih je napisao/la:
bilbo je napisao/la:Najvece zlo za danasnji ummet su tekfirske vehabije koje su cedo Engleza i cionista, nema zemlje i dzemata a da nisu unijeli smutnju i nered gdje god su se pojavili. Davno kada sam tek bio poceo u vjeri dobivao sam od njih brosure u kojima su upozoravali na razne zabludjele sekte, sufije, sije, ove i one grijesnike te omalovazavali nas tradicionalni Islam. Ja sam povjerovao u sve to ali sam se poceo preispitivati kada sam upoznao i sprijateljio sa vjernicima naklonjenih sufizmu i shvatio na osnovu realnosti da je jedno citati i slusati tudja misljenja i tvrdnje i neprovjerene vijesti na TV-u i netu a drugo kada se sam licno uvjeris sta je istina a sta laz.

Jesi li licno bio na svim tim mjestima koje si naveo pa nam ovdje prenosis iz prve ruke o zlodjelima sija? Ovo je tvoje prvo javljanje na forumu ali si bas nasao da opletes po zemlji koja nam je pomogla u ratu a ostavio si na miru sve nase neprijatelje. Kako to?
Ni sam druže nisi svjestan do kojega si ti stepena ignorantan i neobrazovan, o ovome o čemu daješ isključivo svoje subjektivno mišljenje a koje nije potkrijepljeno niakvim dokazima.

No da krenemo od početka, uz Allahovu pomoć možda se i prosvijetliš, ako ti On ne pomogne neće niko.

Prvo koja je tvoja definicija vehabije ? Ako pod vehabijom podrazumijevaš čovjeka koji ima dugu bradu i kratke hlače ili pantalne, onda je za tebe nabolje Allahovo stvorenje Muhammed a.s. vehabija kao i njegovi ashabi, kao i svi ostali Muslimani koji se nose onako kako je to Muhammed a.s. radio i govorio.

Brada i kratke hlače su Sunnet.

Da li znaš odakle potiče naziv vehabije ? Da li znaš da se niti jedan od onih koje ti zoveš vehabijama ne zove lično tim imenom, i da je to naprotiv veoma uvredljivo za Muslimane koji žive kako je živio poslanik Muhammed a.s. i njegovi ashabi.

To ti je kao kad tebi vlasi kažu da si balija, a ti sam sebe tako ne zoveš.

Pitanje za tebe glavno : Šta je "naš tradicionalni Islam" ?

Jel tradicionalni Islam možda piti, pušiti, bludničiti, positi koji dan za ramazan i otići u džamiju kad je Bajram i možda koju teraviju ?!

Da li možda to predstavlja tradicionalni Islam Bošnjaka ? Naravno da ne predstavlja.

Jel' ti naš da je čak do prvih godina 20. vijeka svaka žena Muslimanka u Bosni imala maramu preko cijelog lica osim očiju, pa sve do naređenja od Jugoslavenske vlade poslije 2. svjetskog rata da ih moraju skinuti ?

Sufije i rafidije-šije jesu zabljudjele skupine i novotari iz prostog razloga što Muhammed a.s. nije bio ni sufija i nije ima svog šejha koji je znao gajb, niti je bio šija i nije vjerovao u njhovih 12. imama koji su po njima vlasnici svemira i života u univerzumu, što je najobičniji širk.

Jedine tekfirije uz tekfirije Islamske države (haridžije) su šije koji tekfire žene poslanika, ashabe poput Omera, Osmana i Ebu Bekra kojima je obećan džennet.

Jel znaš da je do njihovih ruku etnički očišćen Bagdad, poslije američke inavzije 2003. do 2014. i pojave Isilovaca, ubijeno je više od 100 000 Sunitskih Muslimana od rafidijskih hordi, u Hami je 1982. ubijeno više od 20 000 civila od strane rafidijske alevitske sekte.

Islamsku državu je stvorio genocid nad Muslimanima, od strane šija u Iraku i Siriji.

Kako nama prijeti biološki opstanak tako prijeti i Muslimanima na Bliskom Istoku, nisu u puno boljem položaju.
Mozes li prestati prozivati ljude zbog njihovog vjerovanja i nacina zivljenja? Ti zivi svoj zivot u skladu sa Islamom, budi od hajra sebi, porodici i okolini i ne bavi se drugim ljudima, svako ce za sebe odgovarati.

Slazem se, greska i grijeh je bilo koga nazivati vehabijom. Kako bi ti definisao onoga ko uznemirava druge muslimane svojim rijecima i djelom?

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5852
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Iran

Post Postao/la Abidaga » 08 jan 2017 23:48

Sultan Fatih je napisao/la:Iskreno opet govoreći većina šija nisu Muslimani
Dok god vjeruju u Allaha i priznaju Muhameda kao Allahovg poslanika muslimani su.

Avatar
Crow Jane
Član
Postovi: 1506
Pridružen/a: 10 feb 2016 13:52

Re: Iran

Post Postao/la Crow Jane » 10 jan 2017 10:59

Potpis

Avatar
Crow Jane
Član
Postovi: 1506
Pridružen/a: 10 feb 2016 13:52

Re: Iran

Post Postao/la Crow Jane » 13 jan 2017 21:37

Iran's Syria project: pushing population shifts to increase influence

Iran seeks arch of control from Tehran to Israel’s border by moving Shia communities into areas where Sunnis have fled or been forced out

https://www.theguardian.com/world/2017/ ... are_btn_fb
Potpis

abeveg
Član
Postovi: 498
Pridružen/a: 04 okt 2013 03:01

Re: Iran

Post Postao/la abeveg » 14 jan 2017 21:17

Abidaga je napisao/la:
Sultan Fatih je napisao/la:Iskreno opet govoreći većina šija nisu Muslimani
Dok god vjeruju u Allaha i priznaju Muhameda kao Allahovg poslanika muslimani su.
Upoznaj prvo svoju vjeru...
https://www.youtube.com/watch?v=XrbhfqoXrac

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Iran

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 14 jan 2017 22:00

Ispravljate Abidagu koji vam je samo dao hadis - i nista drugo. Ovo su, koliko se ja sjecam, rijeci poslanika.

Tu zavrsava sva rasprava o siitima kao nemuslimanima.
Ako se suprostavis tome zakljucku - onda se suprostavljas hadisu, ako se suprostavljas hadisu - suprostavljas se poslaniku savs. Ako se suprostavljas poslaniku, suprostavljas se Islamu.

Jedino gdje mogu pogrijesiti ovdje jeste ako ovo sto je Abidaga rekao nije u skladu sa hadisom kojeg se vjerujem sjecam dobro - ali eto nek oni koji se ne slazu istraza pa me isprave ili se sloze.
Samo BiH.

abeveg
Član
Postovi: 498
Pridružen/a: 04 okt 2013 03:01

Re: Iran

Post Postao/la abeveg » 15 jan 2017 01:22

BosnjackaHercegovina je napisao/la:Ispravljate Abidagu koji vam je samo dao hadis - i nista drugo. Ovo su, koliko se ja sjecam, rijeci poslanika.

Tu zavrsava sva rasprava o siitima kao nemuslimanima.
Ako se suprostavis tome zakljucku - onda se suprostavljas hadisu, ako se suprostavljas hadisu - suprostavljas se poslaniku savs. Ako se suprostavljas poslaniku, suprostavljas se Islamu.

Jedino gdje mogu pogrijesiti ovdje jeste ako ovo sto je Abidaga rekao nije u skladu sa hadisom kojeg se vjerujem sjecam dobro - ali eto nek oni koji se ne slazu istraza pa me isprave ili se sloze.
Po tvojoj logici ljudi koji klanjaju su u nezavidnom stanju : „A teško onima koji, kada molitvu-namaz obavljaju...." El-Ma’un, 4.-6 - ukoliko ne procitas drugi dio ajeta. Tako je i sa hadisima, koje se izvlace iz ukupnog konteksta. Sehadet ima svoje uslove.
Evo samo jedan naprimer u vezi tvoga izlaganja: U svakom namazu na Fatihi izgovaramo da SAMO / ISKLJUCIVO Allaha obozavamo i SAMO / ISKLJUCIVO od Njega pomoc trazimo. Ili uzmimo ajete: „A SAMO Allahu pripada iskreno ispovjedanje vjere.“ (Ez-Zumer, 3.) „A naređeno im je da SAMO Allahu ibadet čine, da Mu iskreno, kao pravovjerni, vjeru ispovijedaju.“ (El-Bejjine, 5) ."Zato, dovite Allahu, iskreno Mu ispovijedajući vjeru." (Prijevod značenja El-Mu'min, 14.) "I ne molite se pored Allaha nikome." (Prijevod značenja El-Džinn, 14.)
Uz ove jasne ajete imamo i hadise koji govore o tome da je dova srz ibadeta, a ibadet bilo kome drugom sem Allahu je sirk i izvodi iz vjere. Ovde ne pomazu rijeci sehadeta ukoliko ih ponisti djelo. Zato je bitno poznavanje ovih stvari da ne bi bili od onih koji desetljecima klanjaju, poste, Hadzdz obavljaju, Zekat daju - ali sve to poniste naprimer s tim da dozivaju sejha u kaburu da im uslisa dovu ili da im budu posrednici kod Allaha. A sta tek onda reci za sijje koji se okrecu kaburistanima, dozivaju imame i "svete" u pomoc itd. (potrazite malo sa sirijskih ratista snimke o ovome) itd.
Ovo je samo eto jedan primjer kako povrsno poznavanje vjere proizvede pogresno tumacenje i uvjerenja.
Pristup ovim stvarima sa iskazima poput "Tu zavrsava sva rasprava o siitima kao nemuslimanima" je pomalo cudna, jer kada vec i primjenjujes takvo "jednostavno" rezonovanje , onda je prirodnije da se prikacis na iste one iskaze koji jasno ukazuju na to da sijje nisu muslimani i kojih je takodje daleko vise. Siijsko ucenje nema veze sa Islamom, to je vjera s raznoraznim paganskim uvjerenjima i ucenjima u odori Islama. A tvrdnja za pojedinca da li je musliman ili ne to je nesto drugo, shodno njegovom znanju i uvjerenju o tim stvarima. Jer mozda postoje ljudi medju njima koji nemaju detaljno znanje o devijacijama siijskog ucenja i pripisivaju se sijjama, medjutim ne prihvataju ih kad temeljito saznaju. Koliko su opravdani ili ne opravdani itd itd bi bila zadaca serijatskog suda itd.
Kao sto rekoh ovo je jedan primjer a kamo li krenuti sa siijskim uvjerenjima i tvrdnjama o nepotpunosti Kur'ana npr. , pripisivanju Allahovih svojstava njihovim imamima itd itd itd. - a koje su u danasnji vakat dostupna svima u njihovim knjigama. Na ovo sve izniti tvrdnju poput "Tu zavrsava sva 'rasprava' o siitima kao nemuslimanima" je ukoliko je dobronamjerno misljena isto tako i jako naivna i kratkovidna.

Odgovorite