☑ Pravila foruma i savjeti

Adnan Ćatić (BOKS)

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Adnan Ćatić (BOKS)

Post Postao/la Zmaj » 01 feb 2013 19:32

Sve o Adnanu Ćatiću ovdje!
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Adnan Ćatić (BOKS)

Post Postao/la Zmaj » 01 feb 2013 19:37

Adnan Ćatić: Večeras u ring ulazim u Džekinom bordo dresu!

slika

Adnan Ćatić jučer je napunio 34 godine. Nije bilo slavlja. Kaže, slavit će večeras nakon što pobijedi Australca Sema Solimena (Sam Soliman).

- Izdržao sam ovoliko, mogu još jedan dan bez torte. Bit će mi slađa nakon meča - ističe odlično raspoloženi Ćatić u intervjuu za "Dnevni avaz".

"Prazna" glava

Večerašnji meč (počinje oko 23 sata, TV prijenos na FTV-u) sam je nazvao "povratkom". Borit će se sa prvim izazivačem s IBF liste u srednjoj kategoriji. Ulog je pravo nastupa u meču za titulu, koju je prekjučer u svom vlasništvu zadržao Danijel Gil (Daniel Geale), Australac koji ga je pobijedio u septembru.

Uoči bokserskog spektakla u ISS areni u Diseldorfu, čije će tribine popuniti najmanje 10.000 gledalaca, ekskluzivno je s našim čitaocima podijelio brižno čuvanu tajnu, koju zna svega nekoliko ljudi iz njegovog tima te još jedna naša sportska zvijezda.

- Ući ću u ring s Edinom Džekom, koji je moj gost u Diseldorfu. Nosit ću njegov dres iz Mančester sitija, i to onaj bordo, jer mi se najbolje slaže uz ostatak opreme. A na gaćicama sam, na desnoj nogavici, dao da se izveze ljiljan.

Solimena planira dobiti "glavom".

- Jak je, iskusan, srčan borac koji se nekada bavio i K-1 i tai-boksom. Napadač je i moj je problem to što on ovdje nema šta izgubiti. Već je zaradio najbolje pare u karijeri (250.000 eura), ne brani titulu, a može dobiti jednog prvaka svijeta. Zato moram biti oprezan.

Taktika je, dakle...

- Biti strpljiv, udarati ga u tijelo, najviše lijevom, izmoriti ga i čekati da uspori i fizički padne te da se otvori. Onda će mi i desna proraditi. To će biti ključ meča.

Kaže da mu je posebno važno da mu glava bude "prazna".

- Uoči ovoga meča, za razliku od ranijih, posvetio sam se isključivo boksu. Moja ekipa, ljudi oko mene, brinu se o organizaciji i svemu ostalom. Ne interesira me ništa drugo osim borbe. Veliku podršku mi daje moj "brat" Đani, mnogo mi znači to što je uz mene, što imam s kim popričati o svemu.

Revanš s Gilom

Ako pobijedi, u maju će imati priliku da se po četvrti put vrati na tron. Njegov idol Muhamed Ali bio je svjetski prvak tri puta, nijednom njemačkom bokseru nije uspjelo da se toliko puta vraća. Rival bi mu bio Gil, koji je u srijedu u okršaju Australaca u Sidneju savladao Entonija Mundina (Anthony Mundine).

- Naravno, draže bi mi bilo da nisam tri puta gubio titulu. Ali, sve je to škola. Gila sam trebao dobiti, ali u tom meču nisam bio ni zdrav ni spreman, bio sam na 20 posto mogućnosti. No, to je iza mene, to je prošlost. Da sam pobijedio, ko zna kakav bi mi motiv bio sada. Ovo je nova situacija u mojoj karijeri. Ja ću Gila dobiti u maju, znam kako ću ga savladati. Bolji sam od njega!

Pripreme za meč

50 dana

150 treninga

5.000 udaraca u prosjeku po treningu

72 runde sa sparing-partnerima

85 kilograma na početku priprema

72 kilograma na jučerašnjem vaganju

"Avaz" na posljednjem treningu: Skinuo kilogram i po za sat

Uz niz privilegija koje nam je omogućio u odnosu na ostale medije, Ćatić je "Dnevnom avazu" odobrio i ekskluzivno pravo da prisustvuje njegovom posljednjem treningu.

Da bi skinuo kilogram i po i došao na težinu neophodnu pred vaganje, vježbanje koje je u fitnes-centru hotela "Intercontinental" u Diseldorfu trajalo nešto više od sat, Ćatić je odradio u specijalnom odijelu kakvo koriste ronioci, preko čega je obukao i poseban šuškavac za znojenje, majicu te trenirku.

Nabacio je kapuljaču i slušalice povezane na iPhone, a trening je počeo uz taktove "Thrillera" Majkla Džeksona (Michael Jackson).

Nakon dužeg zagrijavanja, pod punom koncentracijom i maksimalno jako odradio je šest rundi vježbanja od po tri minute. U rukama je imao tegove od po kilogram. Sdunek mu je povremeno sugerirao kako da drži gard ili fingira udarce. Izgledalo je kao da tok cijele borbe ima u glavi. Nakon udaračkog treninga, vozio je bicikl 20 minuta da bi uslijedila masaža.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Adnan Ćatić (BOKS)

Post Postao/la Zmaj » 01 feb 2013 19:40

Ako savlada Solimana, Ćatić vraća titulu na Bilinom polju?
Piše: A. Haznadarević Danas, 16:57

slika

Adnan Ćatić alias Felix Sturm, večeras će ukrstiti rukavice sa Australcem Samom Solimanom, a eventualna pobjeda će mu omogućiti novu borbu za povratak pojasa šampiona.

Nakon što je izgubio titulu prvaka od Daniela Gealea, bh. bokser koji nastupa pod zastavom Njemačke već počinje razmišljati o susretu koji ga sljeduje, ukoliko uspješno apsolvira večerašnji izazov, a ono što je najzanimljivije je to da su velike šanse da se borba za šampionski pojas održi u Bosni i Hercegovini!

Naime, kako prenosi Deutsche Welle, i više nego realne šanse su da se eventualni meč Felixa Sturma/Adnana Ćatića za povratak pojasa šampiona održi u Bosni i Hercegovini, i to na stadionu Bilino polje, gdje inače igra fudbalska bh. reprezentacija, budući da je to najveća želja proslavljenog boksera.

"Sva koncentracija je usmjerena na meč protiv Solimana. Ako se sve dobro završi, zašto Felix ne bi boksovao u Bosni i Hercegovini?", kazao je Ćatićev menadžer Roland Bebak.

"Rođen sam kao Adnan Ćatić i umrijeću kao Adnan Ćatić. U Bosnu rado idem. Jednostavno je volim. Tamo sam sagradio i kuću. Poslije skoro svakog meča s porodicom (suprugom Jasmin i sinom Mahirom) uvijek idem u Bosnu na odmor. Nastupam pod imenom Sturm, ali nikada nisam zaboravio svoje korijene i moju domovinu - Bosnu i Hercegovinu", priznao je i sam Ćatić.

Ono što posebno treba dodati, je to da će Adnana Ćatića večeras iz prvih redova bodriti bh. reprezentativac i napadač Manchester Cityja Edin Džeko, a dolazak je najavio i sjajni vezista italijanske Rome Miralem Pjanić.

slika

"Nadam se da će meč biti održan u Bosni. Bilo bi to super. Atmosfera bi bila fenomenalna. Ljudi u Bosni vole Adu", kazao je Edin Džeko za njemački list Express.

Ipak, prije svega Adnan Ćatić ili Felix Sturm treba dati sve od sebe da večeras savlada Australca Sama Solimana, kako bi ovakve kombinacije uopšte postale realne, a da je popularni Ado spremniji nego ikad, najbolje svjedoči to da je sve vrijeme trenirao sa Fritzom Sdunekom, čovjekom koji za borbe priprema i šampiona super teške kategorije Vitalija Klička.

slika

"Protiv Solimana će biti teško briljirati. On boksuje dosta neodređeno. Ja također mogu neodređeno boksati i dobro sam pripremljen za boksera kakav je Soliman. Ne osjećam nikakav pritisak. Veoma sam opušten", rekao je naš bokser, te dodao:

"Soliman je težak protivnik, ali ja svima želim dokazati da sam najbolji bokser u srednjoj kategoriji na svijetu. Također želim napraviti sljedeći korak prema tituli svjetskog prvaka", zaključio je Ćatić.

Ostaje nam samo da poželimo sreću našem Adnanu Ćatiću u večerašnjem meču, koji je najavljen za 23:00 sata.
:zastava:
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Adnan Ćatić (BOKS)

Post Postao/la Zmaj » 01 feb 2013 21:48

slika

Friska slika, Ibisevic, Catic, Dzeko i Pjanic :zastava:
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41369
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Adnan Ćatić (BOKS)

Post Postao/la Jack » 02 feb 2013 09:27

Adnan Catic je nazalost izgubio.I to na bodove
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Adnan Ćatić (BOKS)

Post Postao/la Zmaj » 08 apr 2013 02:18

KEatJuTfj70
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41369
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Adnan Ćatić (BOKS)

Post Postao/la Jack » 07 jul 2013 04:48

http://www.avaz.ba/sport/ostali-sportov ... nskom-putu

Cestitke i od mene na vecerasnjoj pobjedi Catica.Nadam se da ce ponovo imati mec za titulu, mozda vec i ove godine :mashallah:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Adnan Ćatić (BOKS)

Post Postao/la ABen » 07 jul 2013 08:47

Od pocetka je bio dobro usao u borbu i Crnogorcu izvukao zub odmah na pocetku.
Sad za 5-6 sedmica ima borba izmedu grka i onog drugog za titulu. Pobjednik bi se borio protiv Adnana u Novembru, tako rece sinoc za poslije borbe.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41369
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Adnan Ćatić (BOKS)

Post Postao/la Jack » 07 jul 2013 10:31

http://www.youtube.com/watch?v=AJukGo4ZXHo

Nisam gledao mec, ali evo.Sad tek vidim.Dobra kombinacija.Svaka cast

Kako je onaj sto ga je pobjedio bio dopingovan.Taj poraz mora da se anulira u analima svjetskog boksackog saveza i pripise pobjeda Adnanu Caticu, sto vjerujem da ce uraditi.Kad su onom Lance Armstrongu mogli medalje da uzmu

Ovo je bio isuvise lagan mec za njega.Vjerujem da zasluzuje ponovo sansu za titulu, i ako slucajno novi prvak ne bude htio da mu dadne sansu, ispast ce smijesan fakat
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Adnan Ćatić (BOKS)

Post Postao/la amkos » 08 jul 2013 00:25

Po meni je Ado juče bio jako spreman, ne za ovog Crnogorca već za titulu. Vidjelo se odmah.
Ni Roy Jones nije pomogao crnogorcu..hehe.. :rofll: :what:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41369
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Adnan Ćatić (BOKS)

Post Postao/la Jack » 24 jul 2013 02:10

http://www.youtube.com/watch?v=2XIpNegimdY

Premlatio ga je ko vola u kupusu.Ma, jos bolje.Dobro je ovaj i izdrzao, koliko je bilo.Da su nastavili jos 2-3 runde, ne bi oka mogao da sklopi.To se vec vidjelo, kad je jedva vidio krajem 3 Runde, a u 4 je bilo standardno samaranje i dalje

Nadam se da ce sad krajem ove godine.Dobiti i sansu za konacno jos jednu sansu.I tu titulu
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

kenan
Član
Postovi: 246
Pridružen/a: 25 okt 2013 18:46

Re: Adnan Ćatić (BOKS)

Post Postao/la kenan » 25 okt 2013 22:47

dobio je sansu za novu titulu, koliko znam uskoro ce i taj mec, ovo bi mu mola biti zadna sansa da vrati pojas.

Avatar
Bosman
Administrator
Postovi: 874
Pridružen/a: 15 okt 2012 23:16

Re: Adnan Ćatić (BOKS)

Post Postao/la Bosman » 08 dec 2013 00:12

Adnan ponovo svjetski sampion. Snaga bosnjacka :rat:

slika

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: Adnan Ćatić (BOKS)

Post Postao/la ZV Keli » 08 dec 2013 00:24

slika

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Adnan Ćatić (BOKS)

Post Postao/la ABen » 08 dec 2013 08:52

Dobar je bio sinoc. Cestitam. :gut:

A svida mi se sto nedize dejtonsku zastavu.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

zmaj od bosne
Član
Postovi: 1635
Pridružen/a: 19 feb 2013 21:34

Re: Adnan Ćatić (BOKS)

Post Postao/la zmaj od bosne » 08 dec 2013 19:25

SVAKA CAST NAS ADNANE KOJI SE PONOSIS TIME KO SI SVE CESTITKE ZA SAMPIONA :zastava: http://www.youtube.com/watch?v=Mtf3JEGkgxk

Avatar
momak
Član
Postovi: 667
Pridružen/a: 09 dec 2013 20:26

Re: Adnan Ćatić (BOKS)

Post Postao/la momak » 09 dec 2013 22:29

Bravo legendo!
Ne znam koliko su bili tvoji udarci jaki,al za mene su bile nakon meca tvoje rijeci NAJJACE!!!
Covjek za veliki respekt.Ne sto si postao prvak.To mi je drago ali niti priblizno koliko su mi drage tvoje izrecene rijeci.
Nakon nasih nogometasa sa patriotizmom udaras i ti.To Bosnjo.
Svaki dan ce sve vise svijeta vidjeti nase ljiljane!!!
Volimo te i volit cemo te i kad izgubis,samo ostani sa srcom jak. :zastava:

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Adnan Ćatić (BOKS)

Post Postao/la amkos » 10 dec 2013 02:05

Da se pridružim čestitkama, iskreno zbog nekih obaveza nisam gledao meč, ali ću snimak naći i fino odgledati. :mrgreen: :zastava:

Zastava je ekstra. Super, priča se o ovome masovno, komentariše itd. Nevjerovatno koliko fudbal i boks i ostale stvari gdje smo dobri mogu unijeti pozitivne energije u srca ljudi. No comment. :respekt: :respekt: :maestro:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Odgovorite