☑ Pravila foruma i savjeti

Turizam i odmor u Bosni

Moderator/ica: abu seid

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la amkos » 22 jul 2015 14:58

Noel, znaci da ne idem.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la noel malcolm » 22 jul 2015 16:31

amkos je napisao/la:Noel, znaci da ne idem.
Mislio sam da nema nikakve zabave, ali bogami ima dobrih komadića za tebe. :roll: :roll:

Neke dođu sa mamom, neke sa cimerkom, ali se ima šta vidjeti....

Ja nisam smio plaho gledati iz objektivnih razloga :mrgreen:

Tuzla nije skupa, otprilike za 40 do 50% jeftinija nego Sarajevo, pa se možeš malo i džekirati.

Zovnuti žeMsku na ćevape u Limenku npr., pa poslije lagano za rukicu u šetnju .... :glasses:
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la amkos » 22 jul 2015 23:10

Ma nekako mi Panonska jezera daleko, bliza su mi Boracko i Jablanicko jezero. A jos sam iz tog kraja.
Vise volim domace zelje..hehe..
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la krhan » 23 jul 2015 16:03

amkos je napisao/la:Ma nekako mi Panonska jezera daleko, bliza su mi Boracko i Jablanicko jezero. A jos sam iz tog kraja.
Vise volim domace zelje..hehe..
Trebas okusiti i drugu vrstu zelja mozda ti se svidi a mogu rijet lijepo su sredili a pored jezera ima se gdje i izaci a imas i Modrac ublizinii kupanje i izlazak na jednom plus "bio zelje". :maestro: :ljulja:
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la noel malcolm » 23 jul 2015 20:25

@ Amkos, juha od domaće kokice je najbolja :huhu: :glasses:
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la ABen » 27 jul 2015 13:37

U junu smanjen dolazak i noćenja turista u GR-u
http://www.vijesti.ba/vijesti/bih/28291 ... sta--.html
T. C. 27/07/2015 12:53:00

BANJA LUKA - U Republici Sumskoj je u junu ove godine ostvareno 28.898 dolazaka turista, što je u odnosu na maj 2015. manje za osam posto. U istom periodu ostvareno je 63.026 noćenja turista, što je u odnosu na maj 2015. manje za 4,8, podaci su entitetskog Zavoda za statistiku.

Najveći broj stranih turista u GR i dalje dolazi iz Srbije.

U junu je iz te zemlje u GR-u evidentiran dolazak njih 4.435, iz Slovenije 1.379, a zatim iz Turske 1.086 i Hrvatske 1.084.

Slična situacija je i po pitanju broja ostvarenih noćenja stranih turista u GR.

Iz Srbije je u junu u GR-u registrovano noćenje 8.051 državljanina Srbije, iz Hrvatske 2.320, Slovenije 2.164, a Turske 1.257.

Broj dolazaka turista u GR u junu 2015, u odnosu na isti mjesec prethodne godine veći je za 19,2 posto, a broj noćenja turista veći je za 18,8 posto.

U junu ove godine GR je raspolagala sa 9.704 stalnih ležaja za smještaj gostiju.


(FENA)
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7353
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la Drina » 02 aug 2015 12:31

Sportsko-rekreativni centar Ajdinovići

"Sportsko-rekreativni centar Ajdinovići se nalazi nedaleko od magistralnog puta Sarajevo-Tuzla u istoimenom mjestu Ajdinovići na području opštine Olovo. Kompleks je sagrađen 2014. godine a zbog sportskih terena i raznovrsnog sadržaja u kojem naši gosti imaju priliku uživati smatra se jednim od najpopularnijih odmarališta u Bosni i Hercegovini.

http://www.ajdinovici.ba

slika


slika


Vise slika

https://www.facebook.com/sportskorekrea ... tos_stream
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la ABen » 02 aug 2015 16:42

Najbolja sezona ikada
Turisti iz cijelog svijeta okupirali Blagaj
http://www.vijesti.ba/vijesti/bih/28366 ... lagaj.html
T. C. 02/08/2015 16:23:00

MOSTAR - Rijeka domaćih i stranih turista tekla je danas tekijom u Blagaju. U tom hercegovačkom gradiću se tražilo mjesto više na parkinzima i ugostiteljskim objektima u historijskom jezgru Blagaja, kod izvora Bune i Tekije, javlja Anadolu Agency (AA).

Pri samom ulasku u jezgru Blagaja bilo je mnogo automobila sa stranim i domaćim tablicama. Kolone turista izvirale su sa svih strana. Među njima je najviše gostiju iz Turske, Njemačke, Francuske, Poljske, Japana, Kine, arapskih zemalja i bh. dijaspore.

Prodavači u suvenirnicama zadovoljno trljaju dlanove. Ado Drljević, turistički radnik i prodavač u jednoj od brojnih suvenirnica smještenih uz Blagajsku tekiju, tvrdi kako je sezona u punom jeku.

„Sezona je krenula tek prije neke dvije sedmice, nakon mjeseca Ramazana, tačnije nakon Bajrama, turisti su naglo počeli pristizati u Blagaj, tako da sa sigurnošću mogu reći da je za sada ova sezona bolja nego i jedna ranije, samo se nadamo da će i potrajati“, s osmijehom na licu će Ado.

Tvrdi kako zarada zavisi od gostiju.

„Francuzi i Poljaci kupuju sitnice, što košta do par eura, a najviše pazarimo od bosanske dijaspore. Oni su uvijek spremni mnogo potrošiti i mnogo smo im zahvalni na tome. Ove godine ima gostiju sa svih strana svijeta, što nismo očekivali, od dalekog istoka do dalekog zapada. Čak smo nedavno imali goste sa Novog Zelanda, Kanade i Južne Amerike “, priča Drljević.

Naredene subote se u Blagaju održava i kulturna manifestacija “Susreti prijateljstva Blagaj 2015“ gdje će učešće uzeti veliki broj folklornih društava, a Ado ističe kako se nada posjećenosti i na taj događaj, te kako u suštini očekuje još bar dvije sedmice dobre sezone.

O ovoj turističkoj sezoni, samo riječi hvale imaju i u upravi tekije.

„Po broju posjeta a i po prometu koji ti gosti ostvare možemo biti samo zadovoljni . Ove godine na naše veliko zadovoljstvo ima dosta novih turista iz Rusije, Mađarske, Poljske, Češke, Japana, Koreje, arapskih zemlja, Turske, pa i domaćeg stanovništva koji ranije nisu imali običaj dolaziti mimo onih zvaničnih programa koji su vezani za Blagaj kao što je Dani mevluda i zikra. Znači kako domaći tako i strani turisti više dolaze ove godine nego lani“, kazao je Edin Džiho, koordinator Medžlisa Islamske zajednice za aktivnosti na tekiji, no i on se nada da će tako i ostati.

A zadovoljstvo posjetom Blagaja ne kriju ni turisti. Tuksal iz Turske tvrdi kako već par godina dolazi u Blagaj i kako se uvijek raduje povratku u ovaj hercegovački biser.

„Tekija ima posebnu ljepotu. Divno je. Rijeka, priroda i historijsko bogatstvo je jako privlačno i atraktivno. Slično mjesto nigdje na svijetu nema“, tvrdi Tuksal.

Također Edisu Čizmić iz Srebrenika lijepota prirode, tekije i duhovnog smiraja uvijek iznova vraća u Blagaj.

„Svaki put kada putujemo ovom dionicom puta obavezno svratimo u Hercegovinu zbog Blagaja, jednostavno ovdje pronalazim potreban mir“, tvrdi Edisa.

Za Sahada iz Saudijska Arabije koji je prvi put u Hercegovini ovo je poseban doživljaj.

„Ovdje je sve prelijepo. Raj na zemlji. Sigurno ću se ponovo vratiti , istaknuo je za Anadolu Agency Sahad.

Izvor rijeke Bune iz drevne pećine, derviška Tekija iz osmanskog doba, koja se nalazi odmah uz tu pećinu, te na vrhu brda srednjevjekovni grad bosanskog velikaša herceg Stjepana Kosače, samo su neke od ljepota koje privlače turiste u slikoviti, mediteranski gradić Blagaj.

(Vijesti.ba/Anadolija)
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la ABen » 03 aug 2015 10:24

Pogledajte kako je britanska blogerka predstavila Mostar i Sarajevo
http://www.klix.ba/vijesti/bih/pogledaj ... /150802065

logerka Hope Batchelor provela je dva dana u Bosni i Hercegovini te svoje utiske objaviti na YouTube i društvenim mrežama.

U desetominutnom videu ova Britanka je predstavila bh. hranu, piće, noćni život...
Nakon boravka u Sarajevu, posjetila je i Mostar i Stari most te svjedočila skokovima u Neretvu.

"Ovo je jedno od najljepših mjesta gdje sam bila. Ukoliko razmišljate o tome da posjetite BiH, uradite to", kazala je Hope.

Iako obično objavljuje videe koji su vezani za modu i hranu, Hope je do sada u svojim video blogovima predstavila i nekoliko gradova među kojima su Kopenhagen, Rim, Beč, Reykjavik, Katmandu, Dubai...
TH8TUGzPxts

Prestavila je Sarajevo i istocni dio Bosnjackog Mostara. :gut:
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la ABen » 03 aug 2015 14:38

ABen je napisao/la:
U junu smanjen dolazak i noćenja turista u GR-u
http://www.vijesti.ba/vijesti/bih/28291 ... sta--.html
T. C. 27/07/2015 12:53:00

BANJA LUKA - U Republici Sumskoj je u junu ove godine ostvareno 28.898 dolazaka turista, što je u odnosu na maj 2015. manje za osam posto. U istom periodu ostvareno je 63.026 noćenja turista, što je u odnosu na maj 2015. manje za 4,8, podaci su entitetskog Zavoda za statistiku.

Najveći broj stranih turista u GR i dalje dolazi iz Srbije.

U junu je iz te zemlje u GR-u evidentiran dolazak njih 4.435, iz Slovenije 1.379, a zatim iz Turske 1.086 i Hrvatske 1.084.

Slična situacija je i po pitanju broja ostvarenih noćenja stranih turista u GR.

Iz Srbije je u junu u GR-u registrovano noćenje 8.051 državljanina Srbije, iz Hrvatske 2.320, Slovenije 2.164, a Turske 1.257.

Broj dolazaka turista u GR u junu 2015, u odnosu na isti mjesec prethodne godine veći je za 19,2 posto, a broj noćenja turista veći je za 18,8 posto.

U junu ove godine GR je raspolagala sa 9.704 stalnih ležaja za smještaj gostiju.


(FENA)
Pune budžet Federacije BiH
Broj turista u junu porastao za čak 24 posto
http://www.vijesti.ba/vijesti/bih/28372 ... posto.html
N. A. 03/08/2015 11:39:00

SARAJEVO - Federaciju je u junu 2015. godine posjetilo više od 75.000 turista što je za oko 24 % više u odnosu na juni 2014. Prema podacima Federalnog zavoda za statistiku, učešće domaćih turista je 22,5 %, dok su ostatak činili strani turisti, prenosi novinska agencija Patria.

Povećan je i broj turista koji su u Federaciji ostali više od jednog dana, odnosno onih koji su nočili, a takvih je bilo više od 148.000 što je za 24,3 % više u odnosu na juni prošle godine. Turistima se najviše sviđaju hoteli u FBiH pa ako se odluče za noćenje, onda najradije spavaju u hotelima. Čak 93,4 % turista koristilo je hotelski smještaj.

U strukturi noćenja stranih turista najviše noćenja ostvarili su turisti iz Italije (14,4 %), Turske (8,6 %), Hrvatske (8,2 %), Slovenije (7,7 %) i Poljske (7,0 %), što je ukupno 45,9 %. Turisti iz ostalih zemalja ostvarili su 54,1 % noćenja.
Kod nas raste i cvijeta turismus, a kod cetnika pada i pada.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la Bosni » 04 aug 2015 01:37

rRHvFrXIJ2k

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la ABen » 04 aug 2015 14:18

Kompleks Panonskih jezera u julu posjetilo 180.000 kupača
http://www.klix.ba/vijesti/bih/kompleks ... /150804061

Glavnu turističku destinaciju Tuzlanskog kantona, Panonska jezera u Tuzli, u julu je posjetilo 180.000 kupača, što predstavlja najbolju realizaciju plana posjeta u julu dosad - potvrdio je za Fenu direktor JKP Panonika Tuzla Maid Porobić.

Ističe da je kompleks Panonskih jezera od početka sezone do danas posjetilo 215.000 gostiju, što je u skladu s njihovim očekivanjima, a očekuje se, kako navodi, da će do kraja mjeseca biti dostignut rekord posjeta, koji je zabilježen 2012. godine kada je "slana jezera“ posjetilo 370.000 kupača.

Porobić podvlači da je u julu dnevno jezera posjećivalo u prosjeku osam do devet hiljada ljudi te da je potrebno još deset do petnaest sunčanih dana da bi se realizovao kompletan plan ovog javnog preduzeća.

Dodaje da očekuju još bolji odziv gostiju, imajući u vidu da je august mjesec godišnjih odmora, te da će putem Međunarodnog aerodroma Tuzla stići gosti iz evropskih, posebno skandinavskih zemalja, što će, ističe, doprinijeti turizmu na području TK-a, a posebno nezaobilaznoj destinaciji, kompleksu Panonskih jezera.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la noel malcolm » 04 aug 2015 22:56

ABen je napisao/la:
Kompleks Panonskih jezera u julu posjetilo 180.000 kupača
http://www.klix.ba/vijesti/bih/kompleks ... /150804061

Glavnu turističku destinaciju Tuzlanskog kantona, Panonska jezera u Tuzli, u julu je posjetilo 180.000 kupača, što predstavlja najbolju realizaciju plana posjeta u julu dosad - potvrdio je za Fenu direktor JKP Panonika Tuzla Maid Porobić.

Ističe da je kompleks Panonskih jezera od početka sezone do danas posjetilo 215.000 gostiju, što je u skladu s njihovim očekivanjima, a očekuje se, kako navodi, da će do kraja mjeseca biti dostignut rekord posjeta, koji je zabilježen 2012. godine kada je "slana jezera“ posjetilo 370.000 kupača.

Porobić podvlači da je u julu dnevno jezera posjećivalo u prosjeku osam do devet hiljada ljudi te da je potrebno još deset do petnaest sunčanih dana da bi se realizovao kompletan plan ovog javnog preduzeća.

Dodaje da očekuju još bolji odziv gostiju, imajući u vidu da je august mjesec godišnjih odmora, te da će putem Međunarodnog aerodroma Tuzla stići gosti iz evropskih, posebno skandinavskih zemalja, što će, ističe, doprinijeti turizmu na području TK-a, a posebno nezaobilaznoj destinaciji, kompleksu Panonskih jezera.
Od. 15.7. dnevna karta je 4 KM, i popunjeno je stalno.
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5848
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la Abidaga » 09 aug 2015 22:03

xZvXh5P8NJ0

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la ABen » 11 aug 2015 14:04

Slana jezera u Tuzli ruše sve rekorde: Čačani ne haju za more
http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih/ ... ju-za-more

Na kompleksu slanih jezera Panonika u Tuzli za vrijeme proteklog vikenda prodato je više od 30 hiljada ulaznica. S obzirom na to da je u opticaju i veliki broj sezonskih karti, koje ovom prilikom nisu računate, procjenjuje se da je tokom petka i vikenda tuzlanska slana jezera posjetilo oko 35 hiljada gostiju sa cijelog Balkana.

S posljednjim vikendom, panonska jezera je od prvog dana ljeta, kada zvanično i počinje sezona, posjetilo više od 250 hiljada gostiju, od čega je 180 hiljada panonska jezera posjetilo u julu. To ovaj mjesec čini najuspješnijim otkako su panonska jezera počela sa radom.

Iako na parkinzima dominiraju auta sa domaćim registracijama, vrlo česte su i srbijanske i hrvatske registracije, kao i njemačke, bugarske i druge.

Na jednom od parkinga smo sreli i porodicu Milić iz Čačka, koja se tek uputila na panonska jezera. Kako kažu, u Tuzlu na panonska jezera dolaze redovno, s obzirom na to da u Tuzli imaju i rodbinu.

Cijeli tekst pročitajte u današnjem printanom izdanju Oslobođenja.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la Bosni » 14 aug 2015 21:32

http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/sara ... relu-bosne
Kako lokalno stanovništvo prihvata sve veći broj Arapa u Sarajevu? Ljetni odmor na Vrelu Bosne

U sarajevskom naselju Ilidža posljednjih godina povećan je broj turista iz arapskih zemalja, koji najčešće dolaze zbog povoljnije klime.

Još jedan od razloga zašto dolaze ovdje je i zanimljiva ponuda prirodnih i kulturnih resursa naše zemlje. Posjetili smo jednu turističku agenciju koja se bavi organizovanjem izleta turistima iz arapskih zemalja i tu smo saznali da su gosti zaista oduševljeni onima što ih ovdje dočeka.

Vole naše planine, rijeke, jezera, te Sarajevo, Travnik, Mostar i sve od ponude koju ti gradovi nude.

Bijeg od vrućine?

Najviše posjeta bilježi se poslije ramazana, jer je u njihovim krajevima mnogo toplo, a to potvrđuje činjenica da preko dana ne obavljaju svoje radne obaveze, već noću. Kako smo saznali, ne postoje neke agencije koje organizovano dovode te goste - dakle, oni sami organizuju svoja putovanja. Svi oni smještaj nalaze u lokalnim hotelima, ali ima i onih koji iznajmljuju stanove ili kuće. Najveći broj dolazi iz Kuvajta i Saudijske Arabije.

Postoje slučajevi gdje su zaista dobro prihvaćeni od lokalnog stanovništva, ali ima i onih domaćina koji žele da im naprave neugodnosti. Iz agencije ističu kako im je žao što lokalna zajednica ne želi malo više da ih prihvati, dok sa druge strane svakodnevno zarađuju novac od njih.

Zanimalo nas je kako su gosti prihvaćeni od lokalnog stanovništva Ilidže, šta naši građani znaju o turistima iz arapskih zemalja, te kako se prevladavaju različite kulturne barijere. Građani su imali podijeljena mišljenja o ovoj temi. Neki od njih su uz pohvale iskazali dobrodošlicu, dok su drugi bili kritički raspoloženi.

- Svi turisti kod nas su zaista dobrodošli, jer doprinose punjenju državnog budžeta. Ono što sam primijetio je to da se dobro ponašaju, te da nema nikakvih problema sa njima. Najviše ih vidim u ljetnoj sezoni kao turiste, a najzanimljivije im je Vrelo Bosne. Čuo sam i to da kupuju neke nekretnine, ali stvarno ne znam puno o tome, rekao nam je Izet Radončić.

Lokalni trgovac Jusuf Velić objašnjava nam kako sa Arapima sarađuje već četiri godine.

- Najveći problem je jezik, jer ne možemo da se sporazumijevamo sa njima, budući da mi, lokalni trgovci, slabije govorimo engleski. Postoje različiti ljudi u svim narodima, pa tako ima i među njima i dobrih i loših. Oni pretežno iznajmljuju kuće lokalnog stanovništva dok su na odmoru u našoj zemlji. Mislim da naš narod ima malo veće predrasude prema njima, a to i nije potrebno, jer oni ovdje, ipak, ostave neki novac, ističe Velić.

Nedžad Hasanović smatra kako se dolaskom državljana iz arapskih zemalja povećao standard na Ilidži.

- Ali, i kod njih ima onih koji su galantni prilikom plaćanja, a ima i onih koji se cjenkaju za sve, pa i sitnice.

Mislim da lokalni ugostitelji imaju dobru zaradu. Najviše sam sretao Kuvajćane, Sirijce i Saudijce. Lokalne turističke agencije se bave posredovanjem, a mislim da im i nekretnine prodaju, pojašnjava Hasanović.

Srednji sloj

Irma Grabovica nije zadovoljna boravkom turista iz arapskih zemalja u Sarajevu.

- Nisam sa Ilidže, ali radim ovdje i mogu reći da nisam zadovoljna njima. Ostavljaju puno otpadaka za sobom, a i kad je plaćanje usluga u pitanju, nisu nimalo galantni. Mislim da je ovo neki srednji sloj turista iz arapskih zemalja, ali oni žele da se predstave kao neki milioneri. Malo se i prepotentno ponašaju. Najviše ih vidim u ljetnoj sezoni. Lokalno stanovništvo, pogotovo mi koji radimo u uslužnim djelatnostima, treba da se profesionalno odnosimo prema svim turistima, zaključila je Grabovica.
Nedavno je bila tema na klix forumu o Arapskim turistima i bila je puna rasizma i mržnje. Zanimljivo je da su skoro svi navodni lijevičari i oni koji su za "bratstvo i jedinstvo" sa srbima i hrvatima apsolutno zadojeni mržnjom kad su Arapi ili Turci u pitanju.

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la noel malcolm » 15 aug 2015 07:39

Generalno gledajući Evropa ove godine dobiva barem 1 milion novih stanovnika muslimana.
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la noel malcolm » 15 aug 2015 22:40

Šetam danas Sarajevom, na Baščaršiji i okolnim ulicama vri, ali doslovce vri od ljudi.

Nekakvih arapa, u njihovoj tradicionalnoj odjeći na sve strane, upadljivi su upravo zbog te odjeće.

Kinezi, grupa za grupom, prolaze pored mene, takođe upadljivi, omaleni i žuti, ne mogu se ne vidjeti...

Turizam u Sarajevu definitivno ove godine doživljava svoj revival...
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la Bosni » 17 aug 2015 22:18

http://bosnapress.net/pojedini-mediji-n ... turistima/
Pojedini mediji nemaju granica u širenju mržnje prema arapskim turistima

BiH – Ovom rečenicom je novinar Blina opravdao svoj srmani naslov. “Ministarstvu bezbjednosti BiH iz 2013. godine je u izjavi za federalne medije rekao da “postoji plan bogatog Kuvajta o iseljenju u Sarajevo oko 100.000 stanovnika najnižeg sloja, među kojima ima mnogo terorista i pripadnika raznih militantnih grupa”

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 18 aug 2015 11:12

Bosni je napisao/la:http://bosnapress.net/pojedini-mediji-n ... turistima/
Pojedini mediji nemaju granica u širenju mržnje prema arapskim turistima

BiH – Ovom rečenicom je novinar Blina opravdao svoj srmani naslov. “Ministarstvu bezbjednosti BiH iz 2013. godine je u izjavi za federalne medije rekao da “postoji plan bogatog Kuvajta o iseljenju u Sarajevo oko 100.000 stanovnika najnižeg sloja, među kojima ima mnogo terorista i pripadnika raznih militantnih grupa”
Jes jes ... kaže novinar Blina "iz višeg sloja" stanovništva, kojem je uspjeh u životu pisati za Blin za 400km, jednom "nižerazrednom" i "primitivnom" stanovniku Kuvajta koji kupuje svoju 7 vikendicu u jedonoj stranoj zemlji na Balkanu o kojoj je prvi put čuo gledajući svjetsko prvenstvo dok je razmišljao gdje da potroši sljedeći milion eura.

Taj isti rasistički govnar, a.k.a. Šćepovac, bi tom istom "nižerazrednom" Kuvajčaninu dao i svoje i suprugine guzice na par dana za 100 maraka, i on se našao u "blinu" diskutovati o višem i nižem sloju.

Zemljo otvori se!
Samo BiH.

Odgovorite