☑ Pravila foruma i savjeti

Turizam i odmor u Bosni

Moderator/ica: abu seid

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 19 jun 2020 18:58

Jack je napisao/la: 19 jun 2020 13:07 Ko drzi hotel Stari Grad u Jajcu.Restoran Panorama.Ovaj autokamp ima 33 duluma zemljista vidim.Kakva je situacija s hotelima u Jajcu i motelima.Da li je ijedan u nasem vlasnistvu.I sta je oko turizma u nasem vlasnistvu makar u samom gradu.

Takodjer ko je vlasnik restorana Plaza i Una u Jajcu
Hotel Stari Grad , onaj do dzamije u Jajcu drzi Bosnjak. To je najnoviji ali i najmanji hotel u Jajcu tako da pored ona dva, hotela Jajce i Turist koje je drzao onaj sokac jedini hoteli vrijedni imena u gradu i okolini, i zato sam i napisao vec u oktobru da je do prodaje Hotela Jezero onaj sokac dominirao hotelijerstvom.

Restoran Plaza, odma ispod hotela Jezero drzi sokac, tako da su do sada na toj vrlo dobroj lokaciji imali 100 % kontrolu a restoran Una, odma iza onog zelenog mosta preko Plive u Jajcu drzi Bosnjak. U tom nizu ima vise restorana/kafica i treba obratiti paznju jer ima lokala koje drze Bosnjaci a i sokci, tako da se ne ulijece tek tako u prvi slobodan jer znaju sokci podvaliti krmetinu ili pogan u hranu kada primjete da je Bosnjak/musliman musterija. To rade ne samo u Jajcu ali u Jajcu je dosta izmjesanih lokala ,nije kao npr u Mostaru/Gornjem Vakufu i sl gdje se moze znati po dijelovima grada cije je cije.
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7353
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la Drina » 19 jun 2020 21:24

Ma Jajce je zavrsena prica za njih. Ne samo Jajce vec cijela Srednja Bosna. Pogotovo ce uticati na njihov moral kada tako bogatiji i uticajniji prodaju i sele se. Samo ocekujem da onaj proda FIS Vitez. To ce ce ih moralno utuci u Vitezu
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la Jack » 19 jun 2020 23:39

Ipak je to veoma vazno.Ekonomija je pola demografije



No,sad da vidimo gradivo

Hotel Stari Grad Bosnjak
Rusevine oko hotela Plivska jezera.Bosnjak navodno


Grad Jajce je mali grad.Nije to Brisel ili Pariz.Pa da imas 1000+ hotela.Imas 2-3 hotela,2 -3 motela ako i toliko.I to je to.Ako turizam i hotelijerstvo uzmes.Onda si fakat uzeo sve sto hoces.Po meni kljucan je ovaj hotel turist.Ako se i ovo preuzme.Tesko ce oni htjeti da zive u gradu.Zapamti da grad Jajce nema Konzuma.Imao je nekad davno.Propao je.Da je Bingo kupio ogromnu parcelu i napravio trzni centar


Sad ako se ovo realizuje s hotelom Turist.Masovan podatak
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la Jack » 19 jun 2020 23:41

Hotel Stari Grad , onaj do dzamije u Jajcu drzi Bosnjak. To je najnoviji ali i najmanji hotel u Jajcu tako da pored ona dva, hotela Jajce i Turist koje je drzao onaj sokac jedini hoteli vrijedni imena u gradu i okolini, i zato sam i napisao vec u oktobru da je do prodaje Hotela Jezero onaj sokac dominirao hotelijerstvom.
Manji grad,manje ponuda.Grad Jajce i opstina imaju 2- 3 hotela ako i toliko.Ovo je veoma jak psiholoski udarac,uzimanjem hotela Plvska jezera.Naravno,ako slucajno se desi da ovaj proda i hotel Turist.Zapamti Zagreb je daleko skuplji grad za zivot.I jednostavno mozda on zeli da kupi sebi jedan velik stan u Zagrebu i da mu ostanu pare.Ako je to istina.Onda ce ici na prodaju.A sve zavisi i do posla.Kako ce da ostvari svoja prava
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la Jack » 20 jun 2020 17:07

Zmaj je napisao/la: 18 jun 2020 12:08
ljiljan89 je napisao/la: 18 jun 2020 10:40
Zmaj je napisao/la: 17 jun 2020 23:27
Ja samo vidim BA i EN. :vojnik2:

Napravili su redizajn stranice. Nije uopste ovako izgledalo prije par dana :zastava: :zastava:

evo kako je izgledala

https://web.archive.org/web/20190615131 ... ro.com/en/
P O K L A P A N J E


Napola.Ako uzmes hotel Turist.To je dominacija onda ovdje
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
abu seid
Član
Postovi: 1307
Pridružen/a: 01 nov 2013 12:13

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la abu seid » 20 jun 2020 23:11

Jack je dobio novu opsesiju pored Željuše. Sada je to hotel Turist. :D

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la Jack » 21 jun 2020 02:35

Zeljusa kao naselje ima 2/3 maloljetnog stanovnistva koji su Bosnjaci.Nije to mala stvar.Jedno je uci u 100% Cetnicko selo,a drugo je uci u selo s 2/3 Srba gdje 2/3 maloljetnih cine Bosnjaci.Na mladjima svijet ostaje.Kad bi se sta sa mnom desilo.To bi imalo uticaja na ovaj forum.Ali bio bih zaboravljen za 2-3 ili 5 godina.Sto se tice hotela.Pa,ovaj hotel Plivska jezera je dosta para davao lokalnom Hdz.I tako 20+ godina.New York ima 100 tine hotela gdje zidovi pokupe milijardu dolara godisnje samo na tome.A gdje su drugi gradovi Amerike.Itekako je bitno jer vidis.Mi smo u fazi rata.On danas nije oruzan,ne gine se.Ali,politika Srbije i Hrvatske je ostala ista.Ovaj hotel 20 godina nije imao opciju Bosanskog jezika iako su Bosnjaci vecina u opstini Jajce.Sad je druga prica.Uzimanjem hotela Turist.Hotelski sektor koji je najvazniji ovdje s turizmom.U potpunosti mi preuzimano

Jer vidis.Ekonomija je nesto sto je i vaznije od demografije i cjenim tvoje zalaganje oko ekonomskih tema i svega ostalog.Onog dana kad uzmes i ekonomiju tog mjesta.U potpunosti imas fakticki stanje da je Jajce nase.Nisu Bosnjaci zadnja trecerazredna fukara koja ce radiit za gazdu Hrvata.Imamo svoj hotel,imamo svoj motel,imamo zlataru.Ekonomija igra i bitnu psiholosku ulogu za opstanak stanovnistva.Sta mislis samo sta bi se desilo kad bi Bingo naprimjer preuzeo FIS.Kakve su sanse da u narednih 5 godina oni budu tamo vecina


Zeljusa kao Zeljusa je izlizana.Da Srbi cine 2/3 maloljetnog stanovnistva ovdje.Duboko bih se zabrinuo jer noviji narastaj Srba gleda kako da napravi nesto,ili uveze se s Hrvatima ili jos gore.Ali kad je stanje onakvo kakvo jeste.Onda ti je jasno da je Zeljusa zavrsena



Sad u kupovinu hotela TurIst.Onda BALKANA.Preuzimanjem Balkanu preuzeli bi i Mrkonjic Smrad.I na tom potezu prema Krajini bi sve turisticke objekte poklopili.A cije pare idu u kesu 2020 godine lokalnom Hdz Jajca?Iz Plivskih Jezera hotela?Ne,vise nema para odavde

Zapamti da je ekonomija i vaznija od demografije.I da ekonomsko preuzimanje jedne opstine,jednog grada poput Jajca je itekako veoma bitno.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
patriota
Član
Postovi: 267
Pridružen/a: 27 mar 2018 17:10

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la patriota » 21 jun 2020 04:35

Jack je napisao/la: 21 jun 2020 02:35 ...Mi smo u fazi rata.On danas nije oruzan,ne gine se.Ali,politika Srbije i Hrvatske je ostala ista...

Jer vidis.Ekonomija je nesto sto je i vaznije od demografije... Onog dana kad uzmes i ekonomiju tog mjesta.U potpunosti imas fakticki stanje da je Jajce nase.... Ekonomija igra i bitnu psiholosku ulogu za opstanak stanovnistva.Sta mislis samo sta bi se desilo kad bi Bingo naprimjer preuzeo FIS...

Zapamti da je ekonomija i vaznija od demografije.I da ekonomsko preuzimanje jedne opstine,jednog grada poput Jajca je itekako veoma bitno.
@Jack - Svaka ti zlata vrijedi. Zbog ovakvih detalja veliki broj posjetilaca (aktivnih i pasivnih) dolazi na ovaj forum da vidi "svjetlo na kraju tunela". :respekt:

Na nivou pojedinca, najbolji način borbe je kupovina domaćeg, domaćeg i samo domaćeg u domaćim prodajnim lancima kao što je Bingo.
Na nivou zajednice našim imućnim pojedincima lokalno a bome i iz dijaspore da se sugeriše kupovina nekretnina na potezu Mostar - Stolac - Neum...

Evo govori se da Bingo preuzima FIS, što je bilo nezamislivo prije 5-10 godina. A zamislite u narednih 5 godine da Bingo "poklopi" Mepas Mall u Mostaru, a Hifa onu raspalu benzinsku "Astro" u Stocu. Koji bi to tek bio momentum i šok za petu kolonu... Kako stvari stoje, izgleda da je samo pitanje vremena. Ako budemo pazili i kupovali samo domaće, ubrzaćemo ovaj proces... :popkorn:

Zamislite da se naši imućni pojedinci afirmišu da se pokupuju nekretnine u Neumu. A to je polako počelo. Kakav bi tek "šok" za petokolonaše bio da Bingo uspije preuzeti onaj hotel u Neumu. Taj hotel bi bio krcat i pun 100% tokom cijele godine. Kakva ba' Antalija, ja bi prvi uplatio familijarni aranžman za ljetovanje a bome i za period proljeće i jesen... :zastava:
** Budi ruka koja BiH gradi, brani i hrani!!! ** :zastava:
Imate ideju o pokretanju biznisa u BiH? Posjetite www.restart.ba __ :gut:
www.bih.rf.gd ___ :gut:

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7353
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la Drina » 22 jun 2020 17:08

a Hifa onu raspalu benzinsku "Astro" u Stocu...



Sta je to? Je li to neka propala benzinska u Stocu?

Preporucujem ti da se raspitas i posaljes email HIFA grupaciji. Reci im da je izgraden potpuno nova cesta Stolac-Neum i da ce tu biti ogroman promet i da je to odlicna prilika


Ja sam prije par godina pisao HIFA grupaciji kada sam vidio da je opcina trazi investitora za izgradnju benzinske pumpe. I ovi iz HIFE su mi odgovorili dan poslije i zahvalili se i rekli da ce zasigurno kontakirati lokalne vlasti i istraziti mogucnost da postave njihov objekat. Cak sta vise na email mi je odgovorio tip koji je imao isto prezime kao i ja :)

I kasnije sam pratio i HIFA je poklopila taj plac. Oni imaju strategiju sirenja i skacu na svaku sansu

napisi im emal
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
abu seid
Član
Postovi: 1307
Pridružen/a: 01 nov 2013 12:13

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la abu seid » 22 jun 2020 17:12

Meni je Blagaj kao destinacija za odmor vrlo interesantna. Klima fantastična.
U blizini je kupalište na Bunici i sviđa mi se što ima puno mjesta. Interesantno je, jer možeš malo u Bunicu, a malo u Bunu koja je hladnija.
A onda svaki drugi dan neki cjelodnevni izlet. Stolac, Trebižat, Hutovo, Mostar.
Kraći izleti: Počitelj, tvrđava Blagaj, Fortica.
Jednom sam odsjeo četiri dana u Mostaru i obišao dio ovih mjesta, ali mi je bilo malo stresno s obzirom da sam na odmoru. Treba definitivno više vremena.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la Jack » 22 jun 2020 18:09

To su mala mjesta.Uzimanje jedne benzinske stanice u Stocu bi bilo kao da si u Las Vegasu uzeo 5 hotela.Benzinska stanica preuzimanje jedne,i preuzimanje iste u Sarajevu je velika stvar.Stolac je mali gradic s ispod 5000 stanovnika i svaki objekat je samo jedan + za nas.Isto kao u Jajcu.Nema tu 20 hotela i 50 motela.Imas 2 hotela,2 motela,3 benzinske,par zlatara.I to je to.Svaki objekat preuzmes manje sanse da se finansira Uzp na tom podrucju.A u Stocu su fino pukli s prvacicima.Imali su 70+ Prvacica prije 10 godina,sad su upisali 44.Mic po mic,ako zelis smanjenje prvacica njihovih.Kljuc je da preuzmes sto vise vaznijih objekata u gradu ovdje
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7353
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la Drina » 22 jun 2020 19:42

Svakako. Potpuno sam ubjeden da bi HIFA to poklopila ako je na prodaju i ako se tu moze otvoriti benzinska pumpa. To mi rece i onaj moj prezimenjak u poruci prije par godina. Rekao je da je njihova strategija konstantno sirenje.Cekam vise info od Patriote i da vidim je li poslso email.


A Stolac ce dozivjeti procvat s ovim novim putem. Svi koji budu isli za Neum ce ici tom trasom i svako ce stati ako nista da popije kahvu. I to u oba smjera.

Sada je Stolac izvan prometa i bas moras ici tamo s namjerom. To ce se promjeniti iz temelja.

I nema sumnje da ce to osjetiti nasi ljudi tamo.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
bilbo
Član
Postovi: 899
Pridružen/a: 30 dec 2012 11:42

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la bilbo » 23 jun 2020 06:36

Bio sam išao mahsuz u zijaret Stocu i našim ljudima, definitivno im je potrebna jača veza sa Sarajevom i to bi im dalo novi impuls da istraju.

Avatar
patriota
Član
Postovi: 267
Pridružen/a: 27 mar 2018 17:10

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la patriota » 23 jun 2020 12:59

Drina je napisao/la: 22 jun 2020 17:08 a Hifa onu raspalu benzinsku "Astro" u Stocu...



Sta je to? Je li to neka propala benzinska u Stocu?

Preporucujem ti da se raspitas i posaljes email HIFA grupaciji. Reci im da je izgraden potpuno nova cesta Stolac-Neum i da ce tu biti ogroman promet i da je to odlicna prilika


Ja sam prije par godina pisao HIFA grupaciji kada sam vidio da je opcina trazi investitora za izgradnju benzinske pumpe. I ovi iz HIFE su mi odgovorili dan poslije i zahvalili se i rekli da ce zasigurno kontakirati lokalne vlasti i istraziti mogucnost da postave njihov objekat. Cak sta vise na email mi je odgovorio tip koji je imao isto prezime kao i ja :)

I kasnije sam pratio i HIFA je poklopila taj plac. Oni imaju strategiju sirenja i skacu na svaku sansu

napisi im emal
Jest to je ona "oronula" bezinska pumpa sa desne strane na ulasu u Stolac. Odmah pored "oronule" autobuske stanice.

Kažu mi Stočani da su to iz Hifa-e gledali, ali peta kolona nije dozvolila (blokirala) dogovor i prodaju. Onda je Hifa našao plac sa lijeve strane ceste prije ulaza u Stolac, ali im ne daju potrebne dozvole za izgradnju benzinske pumpe, tako da je to tada stalo.

Sa demografskom promjenom, možda se i ovo promjeni pa Hifa uspije "poklopiti" tu pumpu. Na odličnom je geo položaju kada se ide na more u onaj dio HR od Neuma do Dubrovnika. Napravi se pauza dan-dva u drevnom Stocu, napuni goriva i nastavi dalje na more. U povratku isto tako. Kako su stvari krenule sa ovom pandemijom, možda se ove godine i u Stocu može ljetovati na Bregavi... :gut:

Ja inače sve kupujem iz Stoca i podržavam Stočane u svemu maksimalno. Jako vrijedni i pošteni ljudi. Med uzimam iz Stoca i ljudi me zovu da im dođem kada "vrcaju" med. Ako još neko hoće rado ću proslijediti kontakt telefone. :gut:

Isto tako druga familija ima 40 duluma zemlje u Vidoškom polju. Sve uzgajau sa stajskim đubrivom i bez prskanja. Za 7-10 dana će im početi paradiz, paprike i ostalo povrće, pa bujrum ko želi da podrži naše u Stocu proslijedit ću kontakt telefone i ove vrijedne familije. Jako im je kvalitetno povrće i krompir i grožđe i sve što uzgajaju. Ja već dvije godine uzimam od njih povrće i voće pa čak i zimnicu, i prezadovoljni smo. Preporučujem svima. :gut:

Možda napišem jedan članak o kupivini domaćih proizvoda od naših vrijednih Stočana i ubacim sve detalje i kontakte. Ljudi se obraduju kada im se navrati i kupi direktno iz njihove bašte. Mogu oni poslati po nekome i u druge gradove, sve je stvar dogovora. Inače ih nakupci i ovi škutori iz Čapljine ucjenjuju i nude im nenormalno niske odkupne cijene... Kupovinom domaćega ovako možemo podržati naše u Stocu a bome i u Čapljini... :zastava:
** Budi ruka koja BiH gradi, brani i hrani!!! ** :zastava:
Imate ideju o pokretanju biznisa u BiH? Posjetite www.restart.ba __ :gut:
www.bih.rf.gd ___ :gut:

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 24 jun 2020 09:11

patriota :gut:

Federalno ministarstvo okoliša i turizma: Nacionalnom parku „Una“ 500.000 KM


Federalna ministrica okoliša dr. Edita Đapo i direktor Javnog preduzeća Nacionalni park „Una“ Amarildo Mulić potpisali su danas u sjedištu Ministarstva u Sarajevu ugovor o prenosu odobrenih sredstava za finansiranje programskih aktivnosti Nacionalnog parka „Una“.

Ugovor je sačinjen na osnovu Odluke o usvajanju Programa utroška sredstava „Tekući transferi drugim nivoima vlasti i fondovima – transfer za NP „Una“ utvrđenog budžetom Federacije BiH za 2020. godinu Federalnom ministarstvu okoliša i turizma. Potpisanim ugovorom Ministarstvo je Nacionalnom parku „Una“ dodijelilo 500.000 maraka.

Prema riječima ministrice Đapo, Ministarstvo na ovaj način daje veliku finansijsku, ali i svaku drugu vrstu pomoći Nacionalnom parku „Una“ kao iznimno važnom zaštićenom prirodnom području u FBiH.

– S velikim zadovoljstvom pomažemo aktivnosti Nacionalnog parka „Una“ koje su usmjerene u očuvanje, zaštitu i promociju našeg prirodnog blaga. Vjerujemo da će namjenska sredstva biti iskorištena na adekvatan način i da će u značajnoj mjeri pomoći menadžmentu Nacionalnog parka u ostvarenju planiranih programskih aktivnosti u vrijeme pandemije koronavirusa, kada su vlastiti prihodi ovog našeg preduzeća u opadanju, kazala je ministrica Đapo prilikom potpisivanja ugovora.

Direktor Nacionalnog parka Amarildo Mulić zahvalio je Federalnom ministarstvu okoliša i turizma na čelu s ministricom Đapo na kontinuiranoj pomoći ovom preduzeću.

On je predstavio i neke od ključnih aktivnosti Nacionalnog parka „Una“, a koje se odnose na zaštitu biodiverziteta na području obuhvata.

Direktor Mulić ministricu Đapo izvijesito je da će i ove godine, uprkos pandemiji, biti organizirana tradicionalna 48. internacionalna turistička Una regata, na kojoj će jednu od ključnih uloga, kao učesnici, imati novinari. Cilj je, rekao je, prvo da se ne prekida tradicija, ali i sto tako i da se očuva veliki turistički brend grada Bihaća i Krajine.

– Bez obzira na pandemiju, mi radimo. Čak smo zaposlili i 13 novih radnika. Činjenica je da je u značajnoj mjeri opao broj posjeta, ali ne žalimo se. Uveli smo uštede. Sredstva koja smo dobili od Ministarstva mnogo će nam pomoći da pozitivno završimo poslovnu godinu, da obavljamo osnovnu djelatnost. Taj cilj ćemo i ispuniti – rekao je Mulić.
http://miruhbosne.com/?p=61127
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 01 jul 2020 16:40

Top 10 hotela u BiH koji su najbolje poslovali u 2019. godini



slika

https://www.akta.ba/analize/top-10-hote ... ini/119907
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 05 jul 2020 12:28

U subotu otvaranje 250 metara dugog zip-linea u Jajcu

slika

Otvaranje 250 metara dugog zip-linea preko vodopada rijeke Plive, kao nove turističke ponude općine Jajce, održat će se u subotu, 4.jula, na vidikovcu iznad plivskog vodopada, s početkom u 12 sati.

Prva etapa ide preko kanjona Vrbasa na vidikovac preko puta vodopada Plive u dužini od oko 120 metara, a potom s te lokacije preko vodopada u Gradski park. Inače, sajla može izdržati nekoliko tona, ali ograničenje težine za spust je 110 kilograma zbog kočnice, saopćeno je iz Kabineta načelnika Općine Jajce.

Projekt su zajednički realizirali Općina Jajce i JU “Agencija za kulturno-povijesnu i prirodnu baštinu i razvoj turističkih potencijala grada Jajca”. Ukupna investicija je vrijedna oko 30.000 maraka, a spust preko jednog od najljepših vodopada na svijetu iznosit će 20 maraka.

Ova adrenalinska atrakcija je jedinstvena jer nigdje ne postoji jedan takav zip-line preko vodopada, a posebno što se jajački vodopad nalazi u centru grada.
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 07 jul 2020 09:01

TOP 10 turističkih agencija BiH u 2019.


Poslovni portal Akta.ba donosi analizu poslovanja za TOP 10 turističkih agencija u Bosni i Hercegovini po prihodu i dobiti u 2019. godini.

Lista se odnosi na agencije koje imaju klasifikaciju djelatnosti putničkih agencija, djelatnosti turoperatora, djelatnosti putničkih agencija i turoperatora; ili ostalih usluga turistima.

Prvi po prihodu je Golden Tours d.o.o. Tuzla sa 6.302.264,00 KM. Prvi po dobiti sa 561.618,00 KM je agencija Relax Tours d.o.o. Sarajevo.

Ovih deset agencija u 2019. ostvarilo je prihod od 38.457.530,00 KM. Ukupna dobit iznosila je 2.249.069,00 KM.

U nastavku pogledajte poredak ostalih Agencija.
slika
https://www.akta.ba/vijesti/top-10-turi ... 019/120280
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 20 jul 2020 09:55

Bazeni na tešanjskom izletištu Kiseljak u funkciji nakon višedecenijske pauze


Tešanjsko izletište Kiseljak je prije devedesetih godina 20. stoljeća bilo jedno od posjećenijih turističkih mjesta u Bosni i Hercegovini. Međutim, ratna su dešavanja doprinijela tome da se njegova funkcija gurne u stranu. Stanovnici ove, ali i susjednih općina su često iskazivali žal za bazenom koji su posjećivali na tom izletištu.

Godine 2018. su, pak, pokrenuti radovi na rekonstrukciji ovog bazena i njegovom osposobljavanju za kupanje i odmor.

“Bazeni na Kiseljaku su dijelom starog izletišta koje je 60-ih i 70-ih godina bilo vrlo aktuelno na prostoru općine Tešanj. I ti bazeni su vezali mnoge ljudi, mnogi ljudi koji su već sada u zreloj dobi, naučili su gore plivati, provodili tu vrijeme, kampovali“, ističe načelnik općine Tešanj Suad Huskić u razgovoru za Anadolu Agency (AA).

Prvi put nakon rata bazeni na poznatom tešanjskom izletištu Kiseljak spremni za kupače

Bazeni su osposobljeni u julu 2020. i to većim sredstvima Općine Tešanj te jednim manjim iznosom UNDP-a. Dosadašnja investicija prelazi 300.000 maraka. Međutim, Općina Tešanj ovdje nije ostala bez podrške privatnog sektora, za koji, kako Huskić ističe, predstavlja jako bitnu poveznicu na kojoj i opstoji razvitak lokalnog sektora i vraćanje u život starih projekata.

“Mi smo u prošloj godini potpisali jedan ugovor ......
http://miruhbosne.com/?p=62120
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 27 jul 2020 10:57

Obnavlja se kompleks Muška voda kod Kladnja (Video)

slika

Hotelski kompleks Muška voda kod Kladnja od prije 4 mjeseca ima novog vlasnika. Na 13. javnom pozivu, kompleks je otkupljen za milion i 400 hiljada maraka.

Zastarjeli i devastirani hotel već godinama nije u funkciji, ali bi to već u septembru moglo biti promijenjeno, jer su u toku obimni građevinski radovi na njegovoj obnovi.
http://miruhbosne.com/?p=62371
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Odgovorite