☑ Pravila foruma i savjeti

Turizam i odmor u Bosni

Moderator/ica: abu seid

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41238
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la Jack » 16 jun 2020 20:03

:nemere: Pa sto ne stavi onda Bosanski na web stranicu.Ako je to istina moramo da uticemo da se stavi i Bosanski jezik na websajt.A ne da ovako bude
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
abu seid
Član
Postovi: 1307
Pridružen/a: 01 nov 2013 12:13

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la abu seid » 16 jun 2020 21:13

Jack je napisao/la: 16 jun 2020 20:03 :nemere: Pa sto ne stavi onda Bosanski na web stranicu.Ako je to istina moramo da uticemo da se stavi i Bosanski jezik na websajt.A ne da ovako bude
To je stranica starog vlasnika, UTD Turist 98 d.o.o.
Hotel je tek nedavno otvoren.
Nedavno je i renoviran, a po komentarima se da primjetiti i da će radnike zamijeniti.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41238
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la Jack » 16 jun 2020 21:37

Cannot load Facebook SDK. Disable any adblocker or tracking protection and try again.

Skopiraj mi komentare da procitam to
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
abu seid
Član
Postovi: 1307
Pridružen/a: 01 nov 2013 12:13

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la abu seid » 16 jun 2020 23:10

Baš mi ne vjeruješ. :D

slika
slika
slika

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41238
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la Jack » 17 jun 2020 19:28

U 100% katolickom selu,najvaznijem selu na putu za Usk kanton.Plivska Jezera poznato Uzp uporiste nakon rata 1995 gdje su se crtkale mape Hrvatskog Jajca.Mi smo kupili.Pa,to je pojam sam po sebi.Turisticki potencijali Jajca se trebaju iskoristiti.Jajce takodjer nema Konzum.

Ne znam sta je Turist,ali pretpostavljam da je i to hotel u Jajcu.Super podatak.Mozda kad bi se autobuska stanica Jajce tzv Kolodvor uzeo od vlasnika.To bi bio pun pogodak.Ovako ovo je jedan strasan udar psiholoski,ali i ekonomski za Uzp populaciju.Covjek koji je prodao imao je para da zivi cijeli zivot tamo,ali odlucio je da proda.sto je opet interesantno
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la Zmaj » 17 jun 2020 23:27

Jack je napisao/la: 15 jun 2020 21:17 To je masovno jel to gdje ona sahovnica visila na putu za Krajinu
Jeste, to je taj hotel.
ljiljan89 je napisao/la: 16 jun 2020 15:42 Na stranici im jos uvijek samo engleski i hrvatski

https://www.plivskojezero.com/en/
Ja samo vidim BA i EN. :vojnik2:

slika

slika
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41238
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la Jack » 17 jun 2020 23:33

ljiljan89 je napisao/la: 16 jun 2020 15:42 Na stranici im jos uvijek samo engleski i hrvatski

https://www.plivskojezero.com/en/

Nesta Hrvatskog.Super.Ovo je super vijest.Ovo je nekad bio jaka turisticka atrakcija za UZP Kadar.Sad je vec ovo sve nase postalo.Super.Postavljen je Bosanski.Extra vijest.Extra

:aplauz: :aplauz:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
abu seid
Član
Postovi: 1307
Pridružen/a: 01 nov 2013 12:13

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la abu seid » 18 jun 2020 00:35

Jack je napisao/la: 17 jun 2020 19:28 Ne znam sta je Turist,ali pretpostavljam da je i to hotel u Jajcu.
Jeste. Dominko je imao dva hotela. Jedan je prodao Džambiću,a ostao mu je hotel "Turist 98" koji se nalazi u gradu.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41238
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la Jack » 18 jun 2020 00:53

Interesantno I hotel turist samo Hrvatski jezik ima na web site
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
abu seid
Član
Postovi: 1307
Pridružen/a: 01 nov 2013 12:13

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la abu seid » 18 jun 2020 01:15

slika

Mene interesuje kakvi su ovo urušeni objekti na slici iznad natpisa Jezero bosanskih kraljeva. Čitav neki kompleks. Dušu dalo za neki dobar hotel. Gdje nam je Vatandžija ?

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 18 jun 2020 09:19

Sto se tice ove vijesti ja sam prvi ugrabio mustuluk jos 28 oktobra 2019 :)

Iako nisam iz Jajca znam dosta o tom gradu tako da mogu da odgovorim na neka pitanja :

Ovo sto abusaid pita u postu iznad, to su rusevine hotela koji je tu bio prije agresije, tada je zapaljen od cetnika i do danas se nije obnovio. Inace je to bio najveci i najbolji hotel u tom kraju.

Turist je hotel koji je u vlasnistvu ustasa, to je onaj kada se preko mosta na Plivi ulazi u Jajce, odma kod one fontane i kruznog toka. Tu je i onaj cetnicki trzni centar cije protore im iznajmljuje ovaj ustasa tako da su i ekonomski povezani u Jajcu.
Zmaj je napisao/la: 28 okt 2019 14:20
Mehmed beg Catic je napisao/la: 28 okt 2019 12:19 Izgleda da se Bingo pocinje da okrece i prema turizmu jer ovo nije jedini hotel koji planiraju da pokrenu, cujem da su kupili i hotel na jezeru kod Jajca , i sto mi je jos draze preuzeli su ga od sahiste koji je do sada imao gotovo monopol u hotelima u Jajcu :D
De nemoj zezat! Gdje si to cuo? Bilo bi fantasticno ako je istinito.
Cuo sam iz vise izvora od ljudi iz Jajca, da je kupio ali da nije jos preuzeo , po ugovoru ovaj sahista je imao jos ovogodisnju sezonu da odradi pa onda preuzima Bingo. Kazu jos da Bingo planira da hotel srusi i da napravi novi na istom mjestu, za tu informaciju nisam bas siguran ali da je kupljeno se uveliko prica. Mozda @vatandzija nesto vise zna jer nije svaki dan da se proda/kupi hotel u Jajcu.
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 18 jun 2020 09:35

Etno-selo kod Gornjeg Vakufa, netaknuti prirodni biser


Kao nikada do sada, u ponudama domaćih turističkih agencija su obilasci interesantnih destinacija u našoj zemlji, što je najvećim dijelom refleksija još uvijek aktuelne pandemije koronavirusa.

U Etno-selu “Mirna dolina“ na lokaciji Mačkara kod Gornjeg Vakufa-Uskoplja, s optimizmom gledaju na to, vjerujući kako će se ovaj, netaknuti biser prirode, naći na kartama onih koji organizuju turistička putovanja.- Sam ambijent ovdje je nevjerovatan a ugođaj potpun, jer našim gostima nudimo brojne sadržaje, uz mogućnost višednevnog boravka.
http://miruhbosne.com/?p=60809
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Avatar
ljiljan89
Član
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 feb 2013 14:04
Lokacija: Sarajevo

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la ljiljan89 » 18 jun 2020 10:40

Zmaj je napisao/la: 17 jun 2020 23:27
Ja samo vidim BA i EN. :vojnik2:

Napravili su redizajn stranice. Nije uopste ovako izgledalo prije par dana :zastava: :zastava:

evo kako je izgledala

https://web.archive.org/web/20190615131 ... ro.com/en/
Bog Bosna i Bošnjaci

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la Zmaj » 18 jun 2020 12:08

ljiljan89 je napisao/la: 18 jun 2020 10:40
Zmaj je napisao/la: 17 jun 2020 23:27
Ja samo vidim BA i EN. :vojnik2:

Napravili su redizajn stranice. Nije uopste ovako izgledalo prije par dana :zastava: :zastava:

evo kako je izgledala

https://web.archive.org/web/20190615131 ... ro.com/en/
P O K L A P A N J E
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41238
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la Jack » 18 jun 2020 19:00

Mehmed beg Catic je napisao/la: 18 jun 2020 09:19 Sto se tice ove vijesti ja sam prvi ugrabio mustuluk jos 28 oktobra 2019 :)

Iako nisam iz Jajca znam dosta o tom gradu tako da mogu da odgovorim na neka pitanja :

Ovo sto abusaid pita u postu iznad, to su rusevine hotela koji je tu bio prije agresije, tada je zapaljen od cetnika i do danas se nije obnovio. Inace je to bio najveci i najbolji hotel u tom kraju.

Turist je hotel koji je u vlasnistvu ustasa, to je onaj kada se preko mosta na Plivi ulazi u Jajce, odma kod one fontane i kruznog toka. Tu je i onaj cetnicki trzni centar cije protore im iznajmljuje ovaj ustasa tako da su i ekonomski povezani u Jajcu.
Zmaj je napisao/la: 28 okt 2019 14:20

De nemoj zezat! Gdje si to cuo? Bilo bi fantasticno ako je istinito.
Cuo sam iz vise izvora od ljudi iz Jajca, da je kupio ali da nije jos preuzeo , po ugovoru ovaj sahista je imao jos ovogodisnju sezonu da odradi pa onda preuzima Bingo. Kazu jos da Bingo planira da hotel srusi i da napravi novi na istom mjestu, za tu informaciju nisam bas siguran ali da je kupljeno se uveliko prica. Mozda @vatandzija nesto vise zna jer nije svaki dan da se proda/kupi hotel u Jajcu.

Kakvo je stanje s tim hotelom Turist.Da li ce se i on prodavati ili sta vec.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 18 jun 2020 20:15

Jack je napisao/la: 18 jun 2020 19:00
Mehmed beg Catic je napisao/la: 18 jun 2020 09:19 Sto se tice ove vijesti ja sam prvi ugrabio mustuluk jos 28 oktobra 2019 :)

Iako nisam iz Jajca znam dosta o tom gradu tako da mogu da odgovorim na neka pitanja :

Ovo sto abusaid pita u postu iznad, to su rusevine hotela koji je tu bio prije agresije, tada je zapaljen od cetnika i do danas se nije obnovio. Inace je to bio najveci i najbolji hotel u tom kraju.

Turist je hotel koji je u vlasnistvu ustasa, to je onaj kada se preko mosta na Plivi ulazi u Jajce, odma kod one fontane i kruznog toka. Tu je i onaj cetnicki trzni centar cije protore im iznajmljuje ovaj ustasa tako da su i ekonomski povezani u Jajcu.

Cuo sam iz vise izvora od ljudi iz Jajca, da je kupio ali da nije jos preuzeo , po ugovoru ovaj sahista je imao jos ovogodisnju sezonu da odradi pa onda preuzima Bingo. Kazu jos da Bingo planira da hotel srusi i da napravi novi na istom mjestu, za tu informaciju nisam bas siguran ali da je kupljeno se uveliko prica. Mozda @vatandzija nesto vise zna jer nije svaki dan da se proda/kupi hotel u Jajcu.

Kakvo je stanje s tim hotelom Turist.Da li ce se i on prodavati ili sta vec.
To ti ne bi znao reci , tako detalje informacije sigurno ima sam taj ustasa ali mogu da primjetim da ta dva hotela koja je imao su imali drugacije pretpostavke za rad.

Hotel Jezero je vecinom bio orijentisan na turiste u ljetnoj sezoni, "domaci" i dijaspora kroz restoran a za spavanje u zadnjih godina dobrim dijelom na arape jer ih je tu dosta dolazilo.

Ovaj u gradu ima druge musterije, lokalci iz Jajca koji tu dolaze citave godine, svadbe, konferencije jer je u gradu.

Tako da je tesko reci sto je uopste odlucio da proda i onaj na Jezeru jer je do sada izgledalo da ima dosta gostiju ali mozda nije dovoljno to sto se ima preko ljeta ili mu mozda trebaju pare za nesto drugo pa je zato odlucio da proda i da li ce to sto je dobio za taj hotel biti dovoljno pa da li je i ovaj u gradu na prodaju iz istih razloga. Dosta pitanja na koja samo taj ustasa zna odgovor , barem za sada.

Inace je kod njih totalno slom sistema. Cuo sam da je npr direktor skole , kadar hdz dao otkaz i otisao u Njemacku da razvozi postu onako iz cistog hira jer je doslovno vidio da idu i ostali pa i on da pokusa vani. Ili da vlasnik prodavnice koja ima profite na milionskom nivou pada u ocaj jer nema kome da ostavi ni tu prodavnicu , ni novu kucu , ni vikendicu blizu grada jer su mu dijeca otisla u Zagreb i Minhen. Tako da oni jos zive na osnovu onoga sto su ukrali kad su usetali po dogovoru sa cetnicima 1995 i u periodu poslije toga kada su mogli da preuzmu firme i najbolje lokacije u i oko grada ali sada im sve to curi iz ruku.
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41238
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la Jack » 18 jun 2020 20:25

Velika je to stvar.Od 6250 katolika u opstini Jajce.Njih 3030 zivi u gradu,ostatak zivi na selu.Citaj sela im se rasipaju,haman pola stanovnistva sto im zivi ovdje.Zivi u gradu.Ako skopcas da na selu zivi danas svega nesto malo vise katolika nego u gradu to je jedan veci poraz.A,kakva ce situacija biti ako hipoteticki broj katolika padne s 6250 na ispod 6000.Ili ako padne na ispod 5000.Ovaj ima itekako prednost da drzi hotel u Jajcu,ali ako zeli dobru lokaciju u centru Zagreba.Onda ce biti prisiljen prodati i nekretninu u Jajcu
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41238
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la Jack » 19 jun 2020 04:36

Jel doticni Dominko bio vlasnik te rusevine kraj hotela Plivska Jezera ili je to drzavno/opstinsko vlasnistvo
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 19 jun 2020 11:02

Jack je napisao/la: 19 jun 2020 04:36 Jel doticni Dominko bio vlasnik te rusevine kraj hotela Plivska Jezera ili je to drzavno/opstinsko vlasnistvo
Zanimljivo pitanje jer nije ni jedno a ni drugo vec je to kupio jedan nas stari gastajbarter iz Njemacke. Na zalost umro je prije nego sto mogao da krene u obnovu hotela tako da sad to tako stoji. Nije samo to kupio, ako ste bili u Jajcu, kod vodopada u parku ispod one kule stoji rusevina restorana koji je do prije agresije tu radio i bio pravo poznat. I to je kupio i to nije stigao da pokrene.

Ono sto jeste uspio da pokrene a kupio je tada je auto-kamp na Jezeru, to je kada krenete bas od ovog hotela koji je kupljen pa tom cestom uz jezero, stotinjak metara od Mlincica ima taj auto-kamp. Ne znam kakava je situacija sa vlasnistvom sada, da li je to ostalo u njegovoj familiji ili su prodali dalje, to bi mozda Vatandzija mogao bolje da zna. Pa ako je jos u vlasnistvu Bosnjaka a nadam se da jeste kada budete dolazili na Mlincice eto gdje mozete da malo predahnete i osvjezite jer se moze sjesti u njihovom restoranu/kaficu:

https://jajcetours.com/auto-camp-plivsko-jezero/
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41238
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la Jack » 19 jun 2020 13:07

Ko drzi hotel Stari Grad u Jajcu.Restoran Panorama.Ovaj autokamp ima 33 duluma zemljista vidim.Kakva je situacija s hotelima u Jajcu i motelima.Da li je ijedan u nasem vlasnistvu.I sta je oko turizma u nasem vlasnistvu makar u samom gradu.

Takodjer ko je vlasnik restorana Plaza i Una u Jajcu
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Odgovorite