☑ Pravila foruma i savjeti

Kosovo

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Brojite priznanja Kosova

Post Postao/la ABen » 18 okt 2012 20:05

18.10.2012. | PIŠE: FENA
SKUPŠTINA KOSOVA
http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/regi ... sa-srbijom
Usvojena rezolucija za normalizaciju odnosa sa Srbijom
Iako su i poslanici Demokratskog saveza Kosova izrazili rezerve u vezi sa prijedlogom rezolucije, glasanje je pokazalo da je većina poslanika ove stranke glasala za rezoluciju

Kosovska skupština je većinom glasova danas usvojila rezoluciju o normalizaciji odnosa sa Srbijom. Za prijedlog je glasalo 68 od 75 poslanika koji su prisustvovali sjednici Skupštine. Protiv su glasala tri poslanika, dok su četvorica bila uzdržana.
Rasprava o prijedlogu Demokratske partije Kosova i partija članica vladajuće koalicije praćena je oštrim polemikama, posebno poslanika pokreta Samoopredjeljenje.

Iako su i poslanici Demokratskog saveza Kosova izrazili rezerve u vezi sa prijedlogom rezolucije, glasanje je pokazalo da je većina poslanika ove stranke glasala za rezoluciju.

U trenutku kada se glasalo o prijedlogu rezolucije potpredsjednik Skupštine Kosova iz Samoopredjeljenja i šef poslaničkog kluba ove partije Glauf Konjufca i Visar Imeri su izašli za govornicu držeći u ruci parolu "Rezolucija o slavlju pod Srbijom", javio je Tanjug.

Današnja sjednica je počela zahtjevom predsjednika Skupštine da se pripadnici specijalnih jedinica kosovske policije povuku iz dvorišta parlamenta i optužbom koja je iznesena protiv ministra unutrašnjih poslova Kosova Bajrama Redžepija, kako je navodno spreman da hapsi predsjednike parlamenta i države.

U rezoluciji se ističe da kosovska skupština "podržava normalizaciju odnosa između dvije nezavisne i suverene države u interesu rješenja problema koji postoje između dvije države, poboljšanje života građana i unapređenja evropske agende za dvije države i za region".

Kosovska skupština založila se da se ponovi princip po kojem EU treba da olakša proces razgovora između Republika Kosova i Srbije, a SAD da ga podrže.

Rezolucija ističe da rezultati dijaloga treba da budu u saglasnosti sa suverenitetom Kosova, međunarodnim subjektivitetom, teritorijalnim integritetom i unutrašnjim ustavnim uređenjem Kosova.

Predviđeno je da dijalog vodi kosovska vlada, uz učešće nadležnih skupštinskih komisija, da redovno izvještava skupštinu o toku dijaloga, a sporazum bi na kraju trebalo da bude ratificiran u skupštini.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Kosovo i politika

Post Postao/la ABen » 19 okt 2012 21:19

Srbija i dalje, očito, njeguje teritorijalne pretenzije prema Kosovu
http://www.vijesti.ba/vijesti/svijet/11 ... osovu.html

S. B. 19/10/2012 19:39:00
Azem Vllasi / vijesti.ba
Azem Vllasi, poznati kosovski političar, veliki borac za neovisnost te zemlje i aktuelni savjetnik Vlade Kosova za vanjske poslove u razgovoru za agenciju Anadolija komentirao je večerašnji susret srbijanskog premijera Ivice Dačiča i kosovskog premijera Hašima Tačija u Briselu.

Sastanku je, podsjetimo, prisustvovala i visoka povjerenica Evropske unije (EU) za vanjsku politiku Catherin Ashton.

Vllasi smatra da je to "jedan protokolarni diplomatski gest" i da "velikog sadržaja neće biti".

"To se ne može smatrati nikakvom najavom nekih krupnih promjena u odnosima Srbije i Kosova. Jednostavno, obojica premijera su primorani na takav gest. Oni subjektivno vole, i Dačić na srpskoj, a Tači na kosovskoj strani, da budu ti koji će voditi taj proces dijaloga između Kosova i Srbije. Ali, u suštini svaka strana će ostati na svojim pozicijama. Predmet dijaloga između Kosova će biti sporedne i beznačajne stvari, a ne suštinske. Dok stalno ponavlja da nikako neće priznati Kosovo, da hoće razgovor sa Prištinom i Albancima, ali neće sa predstavnicima države Kosovo, Srbija i dalje, očito, njeguje teritorijalne pretenzije prema Kosovu. Srbija ne priznaje državu Kosovo, ne priznanje teritorij Kosova i granice. Srbija je ostala na pozicijama stare Miloševićeve politike po pitanju Kosova", rekao je Vllasi za agenciju Anadolija.

Podvukao je da suštinskih promjena neće biti, ali "nekog dijaloga mora biti".

"U samoj političkoj filozofiji EU kao međunarodne asocijacije, evropske asocijacije demokratskih država, jeste rješavanje svih problema dijalogom i izbjegavanje konflikata. U filozofiji EU nije da na nekog vrši pritisak, da nekome prijeti, da nekoga nečim uslovljava. Nekakvog razgovora će, dakle, biti, a sve pod firmom dogovora oko nekih pitanja koja će poboljšati život građanima na obje strane. Ali, po suštinskim pitanjima, i dalje će biti osporavanja državnosti Kosova od strane Srbije", pojašnjava svoj stav Vllasi.

Vanjski savjetnik kosovske vlade kaže da je čelnicima Republike Kosovo sugerirao kako da se ponašaju u ovom procesu i kako da "Srbiju istjeraju na čistac, a ne da joj dozvole da folira međunarodnu zajednicu kako je ona za dijalog i normalizaciju odnosa".

"S druge strane, stav Beograda je da je Kosovo i dalje Srbija!? Ja sam rekao našima da oni predlože teme za razgovore. Prvo, memorandum ili deklaraciju o uzajamnom priznavanju teritorijalnog integriteta obiju država. Znači, da Srbija prizna teritorijalni integritet Kosova, i, obrnuto, da se prizna nepovredivost granica, te da se obje strane obavežu da će normalizirati međudržavne odnose. Da vidimo kako će tada regovati Srbija. I tako ih odmah istjeraš na čistac. A ne da im pustiš da se foliraju", zaključuje Vllasi.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
edin
Član
Postovi: 183
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:00

Re: Kosovo i politika

Post Postao/la edin » 19 okt 2012 21:51

Ma joj i ovaj Vlasi kenja puno...sjecam se njegovih intervjua kad je govorio da se Gasiju sudi samo jer je bio bahat i manglupisao se po Sarajevu, da nikakve veze sa drogom nema...Da mu se namjesta jer je Albanac...kao u smislu Albanci su krimogeni itd..
Iskreno ko god da slabi Serbistan, dobar je, ali ovi Siptari su mutniji od Dunava. S njima ne znas na cemu si...
Jos su mi pricala 2-3 Bosnjaka iz Prizrena, da ih Albancic dole terorisu, kao nemojte pricati "srpski" itd....ne mogu dobit posao pored Albanaca itd

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Kosovo i politika

Post Postao/la noel malcolm » 19 okt 2012 22:54

edin je napisao/la:Ma joj i ovaj Vlasi kenja puno...sjecam se njegovih intervjua kad je govorio da se Gasiju sudi samo jer je bio bahat i manglupisao se po Sarajevu, da nikakve veze sa drogom nema...Da mu se namjesta jer je Albanac...kao u smislu Albanci su krimogeni itd..
Iskreno ko god da slabi Serbistan, dobar je, ali ovi Siptari su mutniji od Dunava. S njima ne znas na cemu si...
Jos su mi pricala 2-3 Bosnjaka iz Prizrena, da ih Albancic dole terorisu, kao nemojte pricati "srpski" itd....ne mogu dobit posao pored Albanaca itd

Ništa mi sa kosovarima osim vjere zajedničko nemamo.

POTPUNO drugi narod i POTPUNO drugačiji ljudi.

Kako su nam u ratu pomogli ? Nikako!

I u Makedoniji se na isti način ponašaju, sami svoji i gotovo.

Inače ima odlična knjiga od Noela Malcolma (čuj to) Povijest Kosova,

zbilja je čovjek detaljno opisao golgotu kroz koju su prolazili vjekovima pod srpskom čizmom.

Ja pretpostavljam da su ih stoljetni sukobi sa srbima učinili alergičnim na sve slavene!
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Kosovo i politika

Post Postao/la ABen » 19 okt 2012 22:57

Albanci ipak imaju nesto sto mi nemamo a to je sloznost u narodu i dvije drzave. Ja ih ovako nepodnosim ali treba se malo ugledati u njih.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Kosovo i politika

Post Postao/la noel malcolm » 19 okt 2012 23:03

ABen je napisao/la:Albanci ipak imaju nesto sto mi nemamo a to je sloznost u narodu i dvije drzave. Ja ih ovako nepodnosim ali treba se malo ugledati u njih.
Dvije albanske države su historijska slučajnost,

i kada bi pročitao Povijest Kosova od Malcolma vidio bi kako su se oni razdvojili i da se nimalo ne vole.

Ali da ostale naravno, još manje vole.

A njihova složnost samo tako sa strane izgleda.

Do sada su na Kosovu imali zajedničkog neprijatelja (srbe) i sada kada je taj problem riješen

vrlo brzo će iskrsnuti ekonomski i socijalni problemi koji su decenijama potiskivani pod tepih.

Pa čovječe, neki dan su turcima prodali Elektroprivredu Kosova...

To ti govori u kakvoj su gabuli..

Kod nas bi zbog prodaje elektroprivrede izbila revolucija,

a kod njih je izbio samo manji štrajk jer se još nije formiralo javno mnenje,

sve njih čeka kao i nas, ne boj se ...
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
edin
Član
Postovi: 183
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:00

Re: Kosovo i politika

Post Postao/la edin » 20 okt 2012 00:10

Ma nisu nama bili Albanci u mogucnosti pomoci...ali vjerujem da su navijali za nas. Iskreno nismo ni mi njima pomagali, i dosta je nase "milicije" islo dole smirivati one njihove demostracije u Jugoslaviji.

Realno se od njih nije mogla ocekivati ozbiljnija pomoc u ratu. Eto Noele da se sad zarati izmedju Srba i Albanaca, kako bi to mi Bosnjaci njima pomogli? Samo bi sa strane gledali i navijali da ce Albanci dobiti. Povuci paralelu;)

Pozdrav btw, dobrodosao na forum:D

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Kosovo i politika

Post Postao/la ABen » 20 okt 2012 08:55

noel malcolm je napisao/la:
ABen je napisao/la:Albanci ipak imaju nesto sto mi nemamo a to je sloznost u narodu i dvije drzave. Ja ih ovako nepodnosim ali treba se malo ugledati u njih.
Dvije albanske države su historijska slučajnost,

i kada bi pročitao Povijest Kosova od Malcolma vidio bi kako su se oni razdvojili i da se nimalo ne vole.

Ali da ostale naravno, još manje vole.

A njihova složnost samo tako sa strane izgleda.

Do sada su na Kosovu imali zajedničkog neprijatelja (srbe) i sada kada je taj problem riješen

vrlo brzo će iskrsnuti ekonomski i socijalni problemi koji su decenijama potiskivani pod tepih.

Pa čovječe, neki dan su turcima prodali Elektroprivredu Kosova...

To ti govori u kakvoj su gabuli..

Kod nas bi zbog prodaje elektroprivrede izbila revolucija,

a kod njih je izbio samo manji štrajk jer se još nije formiralo javno mnenje,

sve njih čeka kao i nas, ne boj se ...
Ali imaju dvije drzave :!:
Odgovorio ti je @edina za pomoc Albanaca nama a kako bi i mi njima pomogli i koliko smo i mi njima pomogli.

Ali da su slozni to se moze vidjeti na svakom koraku. Bio sam ove godine u Ulcinju i to je 90% Albanska opcina. I tu oni zajedno rasturaju. U dijaspori drze isto zajedno, sta kod nas nije vise tako od 98'.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Kosovo i politika

Post Postao/la ABen » 20 okt 2012 09:01

Normalizacija odnosa dvije suverene države
http://www.vijesti.ba/vijesti/svijet/11 ... rzave.html

S. B. 19/10/2012 22:28:00
Hašim Tači / vijesti.ba
Kosovski premijer Hašim Tači izjavio je po povratku u Prištinu iz Brisela da je današnji sastanak sa šeficom EU diplomatije Catherine Ashton i premijerom Srbije Ivicom Dačićem označio nastavak dijaloga i novo poglavlje u normalizaciji odnosa, kako je rekao, dvije suverene države, prenio je RTS.

Tači je rekao da je cilj njegovog susreta sa Dačićem bio nastavak dijaloga pod vodstvom EU.

"Sve strane su se složile i izrazile posvećenost dijalogu za normalizaciju odnosa između Republike Kosova i Republike Srbije i da će dijalog biti nastavljen", rekao je Tači, saopštila je Kancelarija za informisanje kosovske vlade, objavio je RTS.

"Ovaj proces će definitivno ubrzati integraciju dvije zemlje u EU i biće u službi mira i stabilnosti u regionu", naveo je Tači.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Kosovo i politika

Post Postao/la ABen » 20 okt 2012 21:58

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Thaci: Dačić je rođen u Prizrenu, dat ću mu dvojno državljanstvo
http://www.vijesti.ba/vijesti/svijet/11 ... nstvo.html

B. A. 20/10/2012 19:41:00
Hashim Thaci
BRUXELESS - Nakon razgovora u Bruxellesu sa srpskim premijerom Ivicom Dačićem o nastavku dijaloga uz posredovanje EU, kosovski premijer Hashim Thaci je sinoć za prištinsku televiziju Kohavision izjavio kako se rukovao s Dačićem, javljaju mediji u Srbiji.

- Kako je uobičajeno europskim protokolom, mi smo stisnuli ruke. To nije bio prvi put da su se predstavnici Kosova i Srbije rukovali. To se dogodilo 1998-1999. godine, to se dogodilo u Beču za razgovora o statusu, to se dogodilo i danas - pojasnio je Thaci i potvrdio kako je na opasku premijera Dačića da mu pripada Kosovo koliko i njemu, rekao da Dačić, budući je rođen u Prizrenu, ima pravo na dvojno državljanstvo i on će mu "to sa zadovoljstvom omogućiti".

- Kosovo pripada građanima Kosova, i ni Srbija niti Kosovo nisu vlasništvo Dačića ili Thacija, već pripadaju građanima Kosova - rekao je kosovski premijer i dodao kako će strukture Srbije na sjeveru Kosova biti rasformirane "i na tome ćemo mi, kao i međunarodni posrednici, odlučno inzistirati".

RTS donosi Thacijevu izjavu kako je "sastanak s Catherine Ashton i Ivicom Dačićem označio nastavak dijaloga i novo poglavlje u normalizaciji odnosa, a normalizacija se odnosi na dvije suverene države".
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Kosovo i politika

Post Postao/la Jack » 28 okt 2012 19:17

Prica se da je Kosovo dobilo novo priznanje od Burunidija.Ako je to istina, to bi znacilo da 93 drzave priznaju Kosovo zasad

Onaj Kospica je rekao da ce Kosovo imati maksimalno 40-50 priznanja.Veoma vazno jer Srbi nece moci reci da vecina Un nije priznala Kosovo, ako Kosovo dobije 97 priznanja od Un, sto i nije toliko daleko
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Kosovo i politika

Post Postao/la noel malcolm » 28 okt 2012 19:48

Jack je napisao/la:Prica se da je Kosovo dobilo novo priznanje od Burunidija.Ako je to istina, to bi znacilo da 93 drzave priznaju Kosovo zasad

Onaj Kospica je rekao da ce Kosovo imati maksimalno 40-50 priznanja.Veoma vazno jer Srbi nece moci reci da vecina Un nije priznala Kosovo, ako Kosovo dobije 97 priznanja od Un, sto i nije toliko daleko
Čuj Košpica :rofll:

Ma priznanje Kosova i prijem u UN je samo pitanje vremena.

Naravno da bi kosovari htjeli čim čim prije a srbalji što kasnije,

no međutim vrijeme radi za Kosovo a protiv srbalja. :tutu:
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Kosovo i politika

Post Postao/la Zmaj » 28 okt 2012 19:56

Papua Nova Gvineja je danas priznala Kosovo!

Malo statistike:
Kosova Facts and Figures

Formal Recognitions Data:

92 out of 193 United Nations (UN) Member States (47.67%)

3 out of 5 UN Security Council (UNSC) Permanent Member States (60%)

22 out of 27 European Union (EU) Member States (81.48%)

24 out of 28 NATO Member States (85.71%)

34 out of 47 Council of Europe (COE) Member States (72.34%)

36 out of 56 OSCE Member States (64.29%)

30 out of 57 OIC Member States (52.63%)

11 out of 22 Arab League Member States (50%)

7 out of 7 G7 Member Countries (100%)
(and by 7 out of 8 G8 (G7 + Russia) Member Countries or 87.5% )

Countries that formally recognize Kosova make up 72.54% of the World's Total nominal GDP
(Data collected from CIA factbook and World Bank, 2007)
http://www.kosovothanksyou.com/
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Kosovo i politika

Post Postao/la Jack » 28 okt 2012 21:13

Grah najbolje ispadne, kada se sto duze przi.Neki ga prze 2 sata, a neki vole polahko i po 5 sati, ali da ispadne pravi

Srbija i stanje na Kosovu je isto kao grah.Mozes ti ko hajvan reci.Evo sat jedan ode ja i sta ces dobiti.Prijesan grah, pokvaren stomak.A, mozes da lagano par sati izivljavas se i da sve bude kako treba

Kosovo i ne treba da dobije stolicu u Un, jer to i nije u interesu Bosnjaka.Konstantne tenzije s Kosovom samo slabe Srbijansku ekonomiju u mnogo vise smisla, jer oni velike para daju na Kosovo.A, to im uzrokuje i slom ekonomije na duze staze, ako nema nekih drzava koje bi istresle milijardu Eura u ekonomiju Srbistana

Papua je priznala ima mjesec dana, ali kod njih sporo posta putuje

Naculo se nesto o Burundiju, pa dok dodju vijesti i iz te drzave.Vazno je i zbog PSIHOLOSKOG UTICAJA RECI

Kosovo je priznalo VECINA drzava u Un

Da oni vise nece reci i nece moci da kazu.Pa, vidite.Stav Un je i stav Srbije.Vecina drzava Un i nisu priznali tu ''laznu drzavu Kosovo''

Ali kada Kosovo dobije i vecinu priznjanja Un.Oni samo trebaju da furaju dalje i vise

:huhu:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Kosovo i politika

Post Postao/la Jack » 28 okt 2012 21:16

http://www.indeksonline.net/sistemi/dat ... rbalke.jpg

Drina, Misljen

Sta ovdje pise, vi znate Francuski

:fes:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
edin
Član
Postovi: 183
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:00

Re: Kosovo i politika

Post Postao/la edin » 28 okt 2012 21:22

Sta ova Arapska liga ceka? Ovi Arapi su nesigurni totalno, ne znas na cemu si s njima.

Avatar
Bosman
Administrator
Postovi: 874
Pridružen/a: 15 okt 2012 23:16

Re: Kosovo i politika

Post Postao/la Bosman » 29 okt 2012 01:53

Jack je napisao/la:http://www.indeksonline.net/sistemi/dat ... rbalke.jpg

Drina, Misljen

Sta ovdje pise, vi znate Francuski

:fes:
Znaci da se moze dodati i Burundi na listi, 93 :rocky:

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Kosovo i politika

Post Postao/la Jack » 31 okt 2012 20:58

93/193

Sto je interesantno.Veoma malo fali drzava da se Srpska propaganda kako vecina drzava Un nije priznalo Kosovo.Totalno raspe, na sitne dijelove

Volio bih 95/193 do kraja ove godine
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5846
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Kosovo i politika

Post Postao/la Abidaga » 07 nov 2012 23:08

10. septembra 2012
Intervju sa predjednikom BKZ-a na Kosovu:
http://www.islamskazajednica.org/index. ... ticle=7040

Kosovo je država čije konstituiranje nije završeno i BKZ će i na tom polju pratiti procese i dati značajan doprinos jer ima solidne potencijale i kadar za ta pitanja, a to se odnosi i na dijelove Ustava i zakona koje treba reformirati te uređenje drugih svakodnevnih pitanja bitisanja zajednice po raznim pitanjima. Za sada su najaktuelniji nacionalni prioriteti pitanja decentralizacije i stvaranja triju općina sa bošnjačkom većinom, poboljšanje raznih aspekata u obrazovanju na svim razinama, proporcionalno zapošljavanje u javnim i drugim službama i ustanovama na Kosovu te očuvanje posebnosti, kao i unapređivanje suradnje sa matičnim narodom i dijasporom. Dakako, tu je i rješavanje ključnih nacionalnih interesa poput sandžačke autonomije, vraćanje unitarne RBiH, jačanje bratskih veza sa pripadnicima našeg naroda ma gdje god da žive u manjem ili većem broju u bližem okruženju ili daljim mjestima, briga o njihovom očuvanju identiteta i posebnosti, kao i drugih bitnih pitanja. Za sada kroz formirane odbore BKZ za Kosovo se posvetila sferama kao što su: obrazovanje, etnologija, kultura, sport i dijaspora, a sigurno će biti osnivanja i drugih prioritetnih resornih odbora.

..u slučaju daljih insistiranja Srbije na autonomiji sjevernog dijela Kosova zahtijevat ćemo neku simetričnu povezanost ili identičnu soluciju i za Sandžak.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Kosovo i politika

Post Postao/la amkos » 08 nov 2012 00:33

Jel Papua nova gvineja broj 94, to se spominje ?
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Odgovorite