☑ Pravila foruma i savjeti

Diskriminacija, segregacija i mržnja prema Bošnjacima

Avatar
Bosman
Administrator
Postovi: 874
Pridružen/a: 15 okt 2012 23:16

Diskriminacija, segregacija i mržnja prema Bošnjacima

Post Postao/la Bosman » 15 jan 2013 21:48


Srbi napali Senada Hadžića!

slika

Banovićanin Senad Hadžić, koji je prošle godine pješke iz Tuzle otišao na hadž u Meku, prešavši put duži od 5.000 kilometara, danas je napadnut oko 17 sati u selu Bukvik kod Brčkog, na teritoriji Republike Srpske.

Hadžić je jučer krenuo pješke s Tuzlanske kapije, kako bi odao počast vukovarskim žrtvama na Ovčari.

- S tri auta je mog prijatelja Ramiza Omerčevića i mene, od Lončara do Bukvika, pratilo sedam Srba. U Bukviku su nas napali i oteli nam dvije zastave BiH. Jedan od njih me udario zastavom. Psovali su mi mrtvu majku - kazao je u kratkom razgovoru za "avaz.ba", Senad Hadžić, koji je nastavio put prema Ovčari, ali incident u Bukviku nije prijavio policiji.

izvor: avaz

Bosnjak
Član
Postovi: 877
Pridružen/a: 30 okt 2012 01:32

Re: Mržnja prema Bošnjacima

Post Postao/la Bosnjak » 15 jan 2013 21:53

Junački vlaški način, napadaju iznenada u omjeru 10:1 :vomit:

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Mržnja prema Bošnjacima

Post Postao/la noel malcolm » 15 jan 2013 21:57

To je čuveno srpsko junaštvo, i u pjesmama opjevano...

:bad: :vomit: :zupe:
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41185
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Mržnja prema Bošnjacima

Post Postao/la Jack » 15 jan 2013 22:01

danas je napadnut oko 17 sati u selu Bukvik kod Brčkog, na teritoriji Republike Srpske
http://bs.wikipedia.org/wiki/Demografija_Br%C4%8Dkog

Postoji Donji i Gornji Bukvik.To je teritorija Brcko distrikta.Selo je oslobodjeno 1992 od strane Armije Bih.Na popisu iz 1991 bilo je 600 tinjak stanovnika u ta oba Bukvika

U Oba Bukvika imate 323 redovna biraca

Gornji Bukvik ima 196 redovnih biraca
Donji Bukvik ima 127 redovnih biraca

Gornji Bukvik ima 8 redovnih biraca Bosnjaka
Donji Bukvik ima 3 redovna biraca Bosnjaka

Znaci na tom podrucju ima cirka 300 tinjak Srba, duplo manje prije rata, i sad ima nas nesto

A prodaju i zemlju dole.I selo je izmedju nasih sela u totalnom okruzenju, tako.Treba neko iz velike Maoce da navrati dole, da ih podsijeti kako je bilo lijepo 1992 :guzz:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7353
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Mržnja prema Bošnjacima

Post Postao/la Drina » 20 jan 2013 19:43

vlasi opet divljaju
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5846
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Mržnja prema Bošnjacima

Post Postao/la Abidaga » 08 feb 2013 12:33

08.02.2013
Glupi turisti ostali šokirani u jahorinskom hotelu: Pjevale se četničke pjesme i veličao pokolj u Srebrenici:
http://www.avaz.ba/vijesti/iz-minute-u- ... srebrenici
- Bio sam u društvu s poznanicima iz Banje Luke. Nakon večere odsjeli smo malo uz ugodan razgovor kada je orkestar počeo svirati. U jednom trenutku vokalni solista je počeo pjevati četničke i nacionalističke pjesme. Mislili smo da će to biti jedna ili dvije pjesme po nečijoj narudžbi, ali očito je to bio cjelovečernji repertoar. Pjevalo se o Radovanu Karadžiću, pokolju u Srebrenici, napadu na Goražde i Sarajevo.. Atmosfera je postala mučna. I prijateljima iz Banje Luke je bilo neprijatno. Nisam znao kako da se ponašam, da napustim objekat ili da ostanem. Šokiran sam.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Mržnja prema Bošnjacima

Post Postao/la ABen » 08 feb 2013 14:41

Abidaga je napisao/la:08.02.2013
Glupi turisti ostali šokirani u jahorinskom hotelu: Pjevale se četničke pjesme i veličao pokolj u Srebrenici:
http://www.avaz.ba/vijesti/iz-minute-u- ... srebrenici
- Bio sam u društvu s poznanicima iz Banje Luke. Nakon večere odsjeli smo malo uz ugodan razgovor kada je orkestar počeo svirati. U jednom trenutku vokalni solista je počeo pjevati četničke i nacionalističke pjesme. Mislili smo da će to biti jedna ili dvije pjesme po nečijoj narudžbi, ali očito je to bio cjelovečernji repertoar. Pjevalo se o Radovanu Karadžiću, pokolju u Srebrenici, napadu na Goražde i Sarajevo.. Atmosfera je postala mučna. I prijateljima iz Banje Luke je bilo neprijatno. Nisam znao kako da se ponašam, da napustim objekat ili da ostanem. Šokiran sam.
Trebo si i ti zapjevati. Ides kod njih, druzis se sa njima, jedes krmetinu sa njima, ostavljas im pare, pijes sa njima, **bes se sa njima i ices ponovo kod njih i raditi ovo isto sa njima.

Jednom budala, uvijek budala. Jos se cudi. sto se cetnici ponasaju kao cetnici.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: Mržnja prema Bošnjacima

Post Postao/la ZV Keli » 08 feb 2013 17:04

Divljali su tako i u Hrvatskoj kada su skontali da im broj curi nevjerovatnom brzinom i nezaustavljivo,sada Srbi u BiH imaju stanovnistvo jednako Srbima iz 1981. u Hrvatskoj,dovoljno da se prave pametni u 100% njihovim naseljima ali nedovoljno da ista urade i taj ce broj samo padati.

Avatar
rahimic
Član
Postovi: 99
Pridružen/a: 20 dec 2012 12:21

Re: Mržnja prema Bošnjacima

Post Postao/la rahimic » 08 feb 2013 17:41

Srba u Hrvatskoj od drugog svjetskog rata na ovamo nije nikad bilo vise od 600 hiljada, daleko vise ih je u BIH uvijek bilo.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41185
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Mržnja prema Bošnjacima

Post Postao/la Jack » 08 feb 2013 17:51

Bilo ih je cirka 700 000 jedno vrijeme.Na popisu 1981 bilo je 641 000 Srba deklarisanih.Na popisu 1991.Bilo je 581 000 Srba.Vec tad su migrirali, posebno iz Zadra i Zagreba pocev od 1989,1990 do pocetka 1991

Srba je bilo jos nekih 50 000 Jugosa i ostalih tad na popisu 1981.U Bosni je broj Srba varirao, i to zestoko.Iako zvanicno se popis pokazao da je bilo 1.3 miliona Srba.Mnogi upuceni u popis su rekli, da je tad bilo 1.1 milion Srba i dodatnih 200 000 popisanih Srbijanaca da im napumpa cifru od 1.3 miliona.Citaj vojna lica, bez drzavljanstva, a takvih je najvise bilo u Bosni

No, sta je bilo, bilo je.Danas u Hrvatskoj imas 185 000 Srba, cak sta vise.Broj im je tu negdje kao za Crnu Goru

U Bosni imas 5000 Srba manje preko prirodnog prirastaja u oba entiteta i Brcko distrikt, nigdje Srbi nemaju pozitivu.I ja mislim da ih se cirka 5000 godisnje iseli.Izmedju 3000-5000

To je cirka 100 000 Srba manje za 10 godina.Popis 2013, ako se desi u Oktobru 2013, ce reci takvo sta.Ja ne vjerujem da ih je vise od miliona, ali tu bi moglo da se krece.Oni ipak imaju negativan prirastaj i mortalitet
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: Mržnja prema Bošnjacima

Post Postao/la ZV Keli » 09 feb 2013 15:25

rahimic je napisao/la:Srba u Hrvatskoj od drugog svjetskog rata na ovamo nije nikad bilo vise od 600 hiljada, daleko vise ih je u BIH uvijek bilo.
nisam mislio na broj vec na starost naroda,a blizi su svakako tom broju od 600 hiljada nego broju od 1.3 miliona

Avatar
Roger Wilco
Član
Postovi: 254
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:23

Re: Mržnja prema Bošnjacima

Post Postao/la Roger Wilco » 10 feb 2013 02:14

ABen je napisao/la:
Abidaga je napisao/la:08.02.2013
Glupi turisti ostali šokirani u jahorinskom hotelu: Pjevale se četničke pjesme i veličao pokolj u Srebrenici:
http://www.avaz.ba/vijesti/iz-minute-u- ... srebrenici
- Bio sam u društvu s poznanicima iz Banje Luke. Nakon večere odsjeli smo malo uz ugodan razgovor kada je orkestar počeo svirati. U jednom trenutku vokalni solista je počeo pjevati četničke i nacionalističke pjesme. Mislili smo da će to biti jedna ili dvije pjesme po nečijoj narudžbi, ali očito je to bio cjelovečernji repertoar. Pjevalo se o Radovanu Karadžiću, pokolju u Srebrenici, napadu na Goražde i Sarajevo.. Atmosfera je postala mučna. I prijateljima iz Banje Luke je bilo neprijatno. Nisam znao kako da se ponašam, da napustim objekat ili da ostanem. Šokiran sam.
Trebo si i ti zapjevati. Ides kod njih, druzis se sa njima, jedes krmetinu sa njima, ostavljas im pare, pijes sa njima, **bes se sa njima i ices ponovo kod njih i raditi ovo isto sa njima.

Jednom budala, uvijek budala. Jos se cudi. sto se cetnici ponasaju kao cetnici.
Fakat i meni nije jasno čime je ovaj šokiran.
Šta je očekivao da će mu Jahorinski četnici otpjevati sevdalinku?
Pa odmah poslije Olimpijade, tamo negdje 86-87 su se dešavali napadi na nacionalnoj osnovi na skijaše, skupe se navečer u šumi pored hotela pa zavijaju kao vukovi i arluču "Tuuurciii".
Svaki prazonglavac koji svojevoljno i bez prijeke potrebe ode na Jahorinu da ostavlja pare tamošnjoj prvobitnoj prašumskoj zajednici zaslužuje sve ono što mu se desi.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Mržnja prema Bošnjacima

Post Postao/la amkos » 16 feb 2013 19:36

Iako ne volim spominjati dodicka, ali gledam emisiju na face tv , vidi se ocigledno sve ono što Jack govori i piše. Pljuje, priča o samoopredjeljenju, baljezga o "građanskom ratu" itd. Očigledno je da mu je voda u ušima. A i većini serva.

A tek će im biti voda u ušima, nisu još zaglibili koliko mogu. :zastava:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7353
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Mržnja prema Bošnjacima

Post Postao/la Drina » 16 feb 2013 20:00

amkos je napisao/la:Iako ne volim spominjati dodicka, ali gledam emisiju na face tv , vidi se ocigledno sve ono što Jack govori i piše. Pljuje, priča o samoopredjeljenju, baljezga o "građanskom ratu" itd. Očigledno je da mu je voda u ušima. A i većini serva.

A tek će im biti voda u ušima, nisu još zaglibili koliko mogu. :zastava:
Upravo to. Srbi ako ne pokrenu rat u narednih 10 godina onda vise nikad pa ni tad nece imati bilo kakvu sansu.
Za narednih 10 godina ce ih biti 120-150.000 manje u Bosni. Bit ce ih 50-60.000 manje u Hrvatskoj i oko 500.000 manje u srbistanu. U Sandzaku ce ih biti 15-20.000 manje.


Oni to znaju. Isto tako znaju da jedino silom mogu uzeti nesto u Bosni. Ali isto tako znaju da je izmedu Banja Luke i Beograda tuzlanski bazen.
Najanasljeniji u Bosni! Pa tamo je sve skorom spojeno i lezi jedno na drugom. Uz to Tuzla je danas veca nego prije rata.

Svaki novi dan je jedan minus za njih. Gube tlo pod nogama a ne mogu nista. |Frustirajuce.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41185
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Mržnja prema Bošnjacima

Post Postao/la Jack » 16 feb 2013 20:30

Ne mogu oni vise nista da pokrenu.Prije 3-4 godine su pricali da dok je zivih Srba, nece se napraviti spomenik Armiji Bih u Brckom.Pa, pogledaj jel ima ili nema tog spomenika danas

Oni su u teskoj poziciji.Imaju losu sliku u cetnitetu, da ne pricam da u Federaciji.Srpkinje su u takvom polozaju da ne mogu i Srbina naci za braka.Jos malo pa Srpsko-Srpski brakovi padaju na ispod 100 u Federaciji.To je za cijelu Federaciju.Mozda do 2015 godine se to desi.Nije to mala stvar.U cetnitetu nemaju vise zivorodjenih kako treba.Ne mogu ni preko 10 000 da prebace.Idealno, a to je uz Bosnjake i sve ostale.Oni vise nemaju snage da urade bilo sta, to je vidjelo se kako je promjenjeno ime skole u Srebrenici do ostalih stvari

Godisnje izgube i do 10 000 ljudi po Bosni.Oko 6000 prdekne, a 4000 iseli, i tako svake godine.Reci, da to nije toliko, ali 10 takvih godina, to je 100 000 manje Srba

Hrvatska nije vise vazna spomena, tamo ce nestati kao dinousaurusi

Inace, ovaj Senad Hadzic uz duzno postovanje, izigrava nekog heroja, i osoba zeljna medijske paznje.Mogu i ja prevaliti put sutra ako treba od Sarajeva do Meke i Medine pjeske, ako ce se stvoriti neka jaka Bosnjacka opcija koja ce povaljati ove nase nazovi stranke

I jos nesto.Kad hodas pjeske kroz njihova sela.Iduci put, dobro se naoruzaj.Pa, kad on zamahne, i njih par.Ti lijepo .... .I zna se :vojnik4: :vojnik4:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

EdinTZ
Član
Postovi: 39
Pridružen/a: 25 jan 2013 23:36

Re: Mržnja prema Bošnjacima

Post Postao/la EdinTZ » 16 feb 2013 22:27

Da nece pokrenut volio da ne bude rata al sve ide prema tome a rat i ako se bude vodio najvecim djelom ce se vodit u Brckom,Doboju,Odzak posavina ce uglavnom da gori kad bi se pokuso ocjepit ot je neko moje vidjenje kad bi bilo sta bi bilo al molim dragog boga da ne bude.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41185
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Mržnja prema Bošnjacima

Post Postao/la Jack » 16 feb 2013 22:38

Za 3 dana bih ih stukli.Guderijan ih ne bi uvezao.Blitzkrieg u najbrzem mogucem svijetlu, kakav rat

Mi drzimo planine i sve vaznije komunikacije.Nakon prve granate na Sarajevo.1000 bih poletilo s Coline Kape, Pitinih Stijena i ostalih dijelova Trebevica, da ne pricam da se s Vraca Lukavica vidi samo tako.

Nakon 4 sata borbi, usli bi u Lukavicu.Nakon 11 sati, usli bi u Miljevinu.Nakon 3 dana usli bi u Trebinje.Za 5 dana ulazimo u Cajnice

Mi smo prosli rat njih porazili kada su oni imali ORUZJE.Mi ga nismo imali.Imali su sve vaznije planine, rovove, minobacace, imali su 1/3 grada Sarajeva, imali su logistike i svega, a mi nista, pa sta bi

Ovog puta ako bi bio rat.Ne bi to bio rat u smislu da traje 4 godine.Taj rat bi bio 11 dana ekskurzija
Ustashe bi u roku 72 sata plivale na Granicnom prijelazu Doljani.Pa, pogledaj kako je izgledao rat dole.Mi ih samaramo, gladni, zedni.Oni seljaci iz Gornjeg Vakufa ih polomili

Kad pukne linija kod Uloga.Cetnici se ne mogu uvezati do Trebinja

Rat?Pih

Brza policijska akcija samaranja ustasha i cetnika, a svakog dana je ovo rat koji gube, pa makar i ne bio oruzani trenutno

Kako se raspadaju, ne vjerujem da ce za 20 godina iko biti na redu za hapsenje, sem kojeg senilnog starca i mladje Hrvatije i Srbadije po Zagrebu i Beogradu
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

EdinTZ
Član
Postovi: 39
Pridružen/a: 25 jan 2013 23:36

Re: Mržnja prema Bošnjacima

Post Postao/la EdinTZ » 16 feb 2013 23:04

Ma sve jedno da ne bde bogodom al donji su ako bude

Avatar
bilbo
Član
Postovi: 899
Pridružen/a: 30 dec 2012 11:42

Re: Mržnja prema Bošnjacima

Post Postao/la bilbo » 17 feb 2013 00:00

Rat je uvijek nepredvidiv i trebamo ga izbjegavati koliko god je to moguće.Ja bih više voleo opciju našeg strpljivog decenijskog jačanja na svim poljima.Srba je prije 25 godina sa zapadne strane Drine bilo oko 2 miliona,danas oko 1,1 milion,a za 25 godina oko 600-700 hiljada,pretpostavljam.Tek tada trebamo Srbe
pozvati za odgovornost i poravnanje računa za zlo koje su nam činili generacijama.
Dotle trebamo umiriti i riješiti probleme sa Hrvatima.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Mržnja prema Bošnjacima

Post Postao/la amkos » 17 feb 2013 00:29

"našeg strpljivog decenijskog jačanja na svim poljima"

bravo bilbo! :zastava:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Odgovorite