☑ Pravila foruma i savjeti

Bosansko-podrinjski kanton Goražde

Moderator/ica: Drina

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7384
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Bosansko-podrinjski kanton Goražde

Post Postao/la Drina » 06 maj 2024 14:11

Japod je napisao/la: 01 dec 2023 16:54 Trebalo je razviti opštinu Trnovo u FBiH,prvo joj promijeniti ime i dati ime po stvarnom naselju,,razviti Ustikolinu i Gorazde,,,kako su Srbi od nicega razvili Lukavicu npr,Pale su se ne prepoznati,,Hrvati uredili ceste i infrastrukturu u Usori,,,mi ovo stratesko podrucje smo ostavili da umire,,,,
Prije 15-ak dana sam bio u Ustikolini i primjetio sam da se napokon gradi ona benzinska pumpa sto je najavio Brajlovic. Sto se mene tice lokacija nije bas najbolja i nije moralo da se to gradi bas u centru ali eto. Koliko sam vidio radovi su pri kraju i ako ne stanu onda bi to moglo biti otvoreno vec na ljeto.

Za tako malo mjesto je to ipak korak naprijed. Cudi me da neko bogatiji to vec nije napravio jer tamosnji ljudi su decenijama isli tociti gorivo u Focu ili 30km dalje Gorazde.


Isto u Ustikolini je izgraden spomen park. Finansiran od pojedinaca




Isto tako gradi se otvoreni baze na izletistu Modran. Inace u Ustikolini vec imaju 2 bazena ali u privatnom vlasnistvu. Ovaj ce biti javni.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7384
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Bosansko-podrinjski kanton Goražde

Post Postao/la Drina » 10 maj 2024 17:17

USKORO OTVARANJE JOŠ JEDNE ZGRADE SOCIJALNOG STANOVANJA U NASELJU SPLAVIŠTE
07/02/2024

U naselju Splavište u toku su radovi na izgradnji nove stambene zgrade sa 24 stambene jedinice koja se gradi u sklopu državnog projekta CEB II ”Zatvaranje kolektivnih centara i alternativnih smještaja pružanjem javnih stambenih rješenja” koji se implementira na teritoriji cijele BiH. Do sada su izgrađene tri zgrade, dvije u naselju Rasadnik i jedna u ul. Salih Bega Kuljuha.

Nova zgrada na Splavištu rađena je po uzoru na prethodne zgrade a imat će 24 stambene jedinice.


Na području Bosansko-podrinjskog kantona Goražde, planirana je realizacija devet (9) podprojekata u Općinama Pale FBiH, Foča FBiH i Gradu Goraždu. Planirana je sanacija i izgradnja ukupno 218 stambenih jedinica ukupne vrijednosti 17.422.833 KM (kreditno zaduženje u iznosu od 10.576.027 KM i kontribucija Grada i Općina u iznosu od 6.846.805 KM).

slika
slika
https://gorazde.ba/uskoro-otvaranje-jos ... splaviste/


Ova zgrada je pri kraju
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Odgovorite