☑ Pravila foruma i savjeti

Politika katoličkih separatista

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Škutori i politika

Post Postao/la amkos » 11 jan 2013 14:27

BiH će dobiti TV kanal na hrvatskom jeziku?

http://www.klix.ba/vijesti/bih/bih-ce-d ... /130111077


??!! :what:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Škutori i politika

Post Postao/la amkos » 11 jan 2013 14:28

Koja samo Zamjena teza ?

Hrvati imaju ftv , tv 1 itd

Bošnjaci nemaju ni jednu TV i opet nikom ništa..
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Bosnjak
Član
Postovi: 877
Pridružen/a: 30 okt 2012 01:32

Re: Škutori i politika

Post Postao/la Bosnjak » 11 jan 2013 17:14

amkos je napisao/la:Koja samo Zamjena teza ?

Hrvati imaju ftv , tv 1 itd

Bošnjaci nemaju ni jednu TV i opet nikom ništa..
Ma nemaju Hrvati ništa ko ni mi, sve su to neokomunjarske televizije koje svojim mogu nazvat ovi etnoBosanci, Jugosloveni i ostala ekipa sa crvenom knjižicom.

Nema ništa od tog kanala jer nema većine u PDPS BiH koja će to podržati.

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: Škutori i politika

Post Postao/la ZV Keli » 11 jan 2013 20:19

Nece dobiti televiziju na svom jeziku,koji ustvari i ne postoji vec je mjesavina vise ali to je druga prica.
Nemojte ove supljake stavljati,klix.ba stalno izvjestava kako je pala bomba u Sarajevu po tome niko ne bi izlazio vani.Najveci su smradovi dokazano

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Škutori i politika

Post Postao/la ABen » 03 apr 2013 07:59

Lagumdzija i Radoncic ce sigurno pokusati ovo progurati. Ako ovo prode onda je to najveca greska poslije entiteta i onda smo mi Bosnjaci najvece budale u Bosni. Ali ovo bi i nam i the Bosanac nametnuo i nametnut ce ako dobije dovoljno glasova na izborima 2014.
Čović: Ostajemo pri dogovoru iz Brisela
B. A. 02/04/2013 20:27:00
http://www.vijesti.ba/vijesti/bih/13904 ... isela.html

SARAJEVO - Predsjednik HDZ–a BiH Dragan Čović izjavio je da dva HDZ-a ne odustaju od briselskog dogovora o provođenju odluke Evropskog suda za ljudska prava u Strazburu u predmetu "Sejdić-Finci".

On je naveo da dva HDZ-a ostaju pri dogovoru da su RS i FBiH izborne jedinice, a da se u FBiH dva člana Predsjedništva BiH biraju kroz 10 kantona.

"Neki sada kroz različite eksperimente pokušavaju reći da smo raspravljali o kojekakvim modelima, tobože EU, HDZ-ova itd. O svemu tome smo pričali, ali nije postignut nikakav poseban dogovor", rekao je Čović.

On je dodao da će o modelima sutra u Sarajevu raspravljati lideri stranaka koje čine parlamentarnu većinu u Federaciji BiH – dva HDZ-a, Saveza za bolju budućnost i SDP-a BiH.

"Ne vidim nijedne poteškoće da se sutra dogovorimo o osnovnom principu koji bi trebalo da bude zadovoljen, a odnosi na to da jedan narod ne može drugome birati kandidate za članove Predsjedništva BiH i Doma naroda Parlamentarne skupštine BiH", rekao je Čović.

U tom smislu, kaže Čović, dva HDZ-a imaju vrlo jasan prijedlog zasnovan na demokratskim standardima i nema nijednog razloga da bilo koja politička stranka u FBiH to ne prihvati.

On je pojasnio da su dva HDZ-a spremna da dva člana Predsjedništva BiH iz FBiH budu izabrana kroz 10 kantona po modelu minimalne multietničke zastupljenosti, što znači da se kroz region u kojem je dominantan jedan narod bira jedan član Predsjedništva BiH, a u regionu u kojem je dominantan drugi narod drugi član.

"To znači da oni koji dobiju najviše elektorskih glasova u kantonima budu članovi Predsjedništva BiH. To je prijedlog koji smo krajnje transparentno ponudili javnosti u BiH, svim političkim strankama i EU i mislim da se na tom prijedlogu može napraviti dogovor već na sutrašnjem sastanku", naglašava Čović.

Prema njegovim riječima, ovaj prijedlog iznesen je svim predstavnicima međunarodne zajednice i niko od njih nije imao bilo kakav prigovor.

Ako hrvatski narod ima pravo da bira svog člana Predsjedništva BiH, ističe Čović, onda mu to treba omogućiti.

"Nikad više nećemo pristupiti bilo kom rješenju u kojem će brojniji bošnjački narod birati hrvatskog člana Predsjedništva BiH", ponovio je Čović.

On je dodao da će na sutrašnjem sastanku federalne "četvorke" biti riječi i o izvršnoj vlasti u FBiH koja evidentno ne funkcioniše.

"Vjerujem da su konačno shvatili da bez legitimne volje hrvatskog naroda ne može biti napravljena izvršna vlast u FBiH i ko god želi da to silom potencira, kao što je uradio OHR, suspendujući odluke Centralne izborne komisije BiH, mora znati da preuzima ogromnu odgovornost na sebe koliko god bježao od nje i pilatovski prao ruke", rekao je Čović i dodao da je to politička i životna realnost u BiH.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
e-din
Član
Postovi: 1036
Pridružen/a: 19 okt 2012 23:19

Re: Škutori i politika

Post Postao/la e-din » 12 apr 2013 12:53

Kao tri temeljna cilja ovog novog političkog subjekta istaknuo je očuvanje Bosne i Hercegovine,
http://www.24sata.info/vijesti/politika ... ajevu.html


ovaj izgleda nije bas neki skutor. cudno mi je da navode kao prvi temelj nove strank ocuvanje bosne i hercegovine.

pretpostavljama da ce biti APSOLUTNO NEVAZAN faktor na izborima jer sumnjam da ce hrvati glasati za tu stranku. a da ne pricam o srbima i bosnjacima.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5854
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Škutori i politika

Post Postao/la Abidaga » 13 apr 2013 11:20

hdZ4LG9JVjU

Avatar
e-din
Član
Postovi: 1036
Pridružen/a: 19 okt 2012 23:19

Re: Škutori i politika

Post Postao/la e-din » 29 maj 2013 10:55

slusam presudu uzivo.. sad za sad zvuci poprilcno pozitivno!

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41340
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Škutori i politika

Post Postao/la Jack » 29 maj 2013 10:58

Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41340
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Škutori i politika

Post Postao/la Jack » 29 maj 2013 11:18

Udruzeni zlocinacki pohvat je prosao
Mozemo da tuzimo Hrvatsku zbog agresije.Ocekujem kazne sad svima, ali vidjet cemo

:huhu:

Hrvatska je agresor :huhu:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Dezidijat
Član
Postovi: 901
Pridružen/a: 20 dec 2012 00:56

Re: Škutori i politika

Post Postao/la Dezidijat » 29 maj 2013 11:33

Jack je napisao/la:Udruzeni zlocinacki pohvat je prosao
Mozemo da tuzimo Hrvatsku zbog agresije.Ocekujem kazne sad svima, ali vidjet cemo

:huhu:

Hrvatska je agresor :huhu:

:rocky:

http://www.icty.org/sid/10915

Samo da ih im jos dobre cuze dadnu po 45god svima!Mene sada interesuje, da li ce ova presuda pomoci da se pocnu uklanjati HZ grbovi po javnim institucijama u SBK, LK, ZHK,HNK takodje me interesuje da li ce se sada na osnovu ove presude moci dobiti pravo da se Bosnjacima sa podrucja hercegovine, livanjskog i zapadno hercegovackog kantona pocne upisivat nacionalno ime Bosnjak umjesto musliman na svim maticnim dokumentima?..jao imam tonu pitanja

Avatar
e-din
Član
Postovi: 1036
Pridružen/a: 19 okt 2012 23:19

Re: Škutori i politika

Post Postao/la e-din » 29 maj 2013 11:41

prlic 25 godina.
ostali po 20+20+20+16+10 godina

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41340
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Škutori i politika

Post Postao/la Jack » 29 maj 2013 11:52

Nije to vazno.Vazno je da je ime TUDJMANA, SUSKA I BOBETKA SPOMENUTO.Sva trojica su mrtvi sada, ali bili su u samim polugama vlasti tada

Pusic je dobio 10 godina,mislim jer gleda se ovo sad sto su sluzili.Da bi mogao za bozic da bude pusten

Prlic je dobio najvise.Praljak je dobio finu.Iako mislio sam da ce biti vise, ali eto

Hrvatska je spomenuta kao agresor a to je meni najvaznije
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

mudhoney
Član
Postovi: 133
Pridružen/a: 22 nov 2012 11:27

Re: Škutori i politika

Post Postao/la mudhoney » 29 maj 2013 12:04

Kao što sam pisao na jednoj drugoj temi, ova 6-torka nije imala šanse. Ne mogu sad naći post u kojem sam pisao o tome da Haag jest politički sud što na kraju krajeva uopće nije loše. Točno sam bio ovo napisao - hrvatima se dozvolilo da riješe srbe u Hr i da imaju Hr bez ikakve srpske autonomije, ali im se pri tom naredilo da zaborave Bosnu. srbi su istjerani iz Hr, ali im je dan entitet u BiH. Potpisivanjem Daytona i uređivanje BiH sa 2 entiteta zapravo se realiziralo ono što i Jack zna spomenuti - BiH kao država Bošnjaka i srba. Ova presuda je posljednji čavo u katolički lijes u Bosni. A i Nobilo je sve fino rekao prije 8 mjeseci ( http://www.jutarnji.hr/nobilo---haaski- ... -/1055153/ ). Oni će se još nešto malo koprcati u političkom smislu u BiH i to je to. Gotovo, jedna briga manje za Bošnjake.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41340
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Škutori i politika

Post Postao/la Jack » 29 maj 2013 12:14

Nestanak katolika u Bosni je njihova greska, jer Bosnjaci nisu 1992 okrenuli se na katolike Varesa, ali uradili su takvo sta tek nakon sto se je desio Stupni Dol, i ova presuda je jasno rekla da je planska politika bila preseljavanje ljudi u Hercegovinu i kasnije pripajanje toj istoj.Ratni zlocin u Vranici 1993 kada se je ubila 33 pripadnika vojske Armije Bih, iako vojnici su se predali je samo jos jedan u nizu krsenja Zenevske konvencije

Bosna nece biti drzava Srba i Bosnjaka.U prvom pogledu hoce.Ali to ce na kraju biti ili drzava Srba ili Bosnjaka ali ne oba
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

mudhoney
Član
Postovi: 133
Pridružen/a: 22 nov 2012 11:27

Re: Škutori i politika

Post Postao/la mudhoney » 29 maj 2013 12:21

Jack je napisao/la:
Bosna nece biti drzava Srba i Bosnjaka.U prvom pogledu hoce.Ali to ce na kraju biti ili drzava Srba ili Bosnjaka ali ne oba
Bosna će preciznije biti jednog ljepog dana država ekskluzivno Bošnjaka. Ali ovim poviše sam ti htjeo reći da su hrvati u BiH bili već eliminirani kad im je dato zeleno svjetlo za oluju i kad je potpisan Dayton.

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Škutori i politika

Post Postao/la Bosni » 29 maj 2013 12:23

Sud je donio pravu odluku. Sve cinjenice su dokazivale ovo. Kazne su premalene, ali najvaznija je presude. Udruzeni zlocinacki poduhvat protiv ABiH (BiH) od strane HV (Hrvatske) i HVO.
Dezidijat je napisao/la: Samo da ih im jos dobre cuze dadnu po 45god svima!Mene sada interesuje, da li ce ova presuda pomoci da se pocnu uklanjati HZ grbovi po javnim institucijama u SBK, LK, ZHK,HNK takodje me interesuje da li ce se sada na osnovu ove presude moci dobiti pravo da se Bosnjacima sa podrucja hercegovine, livanjskog i zapadno hercegovackog kantona pocne upisivat nacionalno ime Bosnjak umjesto musliman na svim maticnim dokumentima?..jao imam tonu pitanja
Ovo se desava!?! :pih:

Nemogu vjerovati da se to pusta...nemam rijeci.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Škutori i politika

Post Postao/la amkos » 29 maj 2013 13:17

Pa "Bosni" i u genocidnoj je isto..


Premale su kazne za ove zločince. Premale..

Još onaj francuz antoneti je izdvojio svoje mišljenje...samo da nam ne bude kao sa perišićem...

Hrvati se nadaju da mogu oboriti sve ovo i da budu oslobođeni baš zbog ovog glavnog sudije...I to baš francuz predsjednik suda.. od toliko nacija baš francuz.. nije slučajno da ga hebeš...
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

mudhoney
Član
Postovi: 133
Pridružen/a: 22 nov 2012 11:27

Re: Škutori i politika

Post Postao/la mudhoney » 29 maj 2013 13:33

Nema te kazne koja bi bila dovoljna za sve one zločine koji su počinjeni, tu nema dileme.

A što se tiče obaranja žalbe, nema teoretske. Na drugostupanjskom se presuda može promjeniti eventualno nešto kozmetički, sitno. Glavnina žalbe, kao i njena poanta će ostati. Tu nema nikakvih dilema. Kao što rekoh, Haag je politički sud i sudi se zločinačkim politikama. A hr politika u BiH jest bila zločinačka. Nemaju ni grama šanse na drugostupanjskom. Živi bili pa vidili.

hassan
Član
Postovi: 66
Pridružen/a: 07 dec 2012 13:38

Re: Škutori i politika

Post Postao/la hassan » 29 maj 2013 13:36

Samo sekund. ovo je prvostepena presuda i NIŠTA nije gotovo. Mogu oni svi biti oslobođeni nakon žalbe. Haški sud sviju oslobađa u zadnje vrijeme. Haradinaj, Perišić, Gotovina, Markač. Koga je Haški sud osudio u zadnje 3 godine. Oni su totalno iskompromitovani. Isto ovako je bilo i sa Gotovinom!!! Isto!!! Ne nasjedajte, još nije gotovo. Ovo je prašina u oči bošnjačke javnosti. Treba biti budan do kraja, a to je pravosnažna presuda!!!

Odgovorite