☑ Pravila foruma i savjeti

Ratne mape

Moderator/ica: Drina

Avatar
aburovic
Član
Postovi: 113
Pridružen/a: 21 okt 2012 21:57
Lokacija: Makedonija

Ratne mape

Post Postao/la aburovic » 15 dec 2012 21:49

Kupres
slika

Kupres, Kupreska vrata
slika

Novi Travnik, Vitez, Busovaca
slika

Novi Travnik, Vitez, Busovaca
slika

Novi Travnik, linija razdvajanja ARBIH-HVO
slika

Vitez
slika

Bosnjacko-hrvatski sukob
slika

Brcko
slika

Kiseljak, Kresevo
slika

Kiseljak, Kresevo
slika

Kresevo
slika

Travnik, Vlasic
slika

Travnik, Vlasic
slika

Vlasic
slika

Tesanj
slika

Maglaj, Tesanj
slika

Gradacac, Doboj
slika

Sarajevo, Gorazde
slika

Sarajevo, Treskavica
slika

Sarajevo, Treskavica
slika

Igman, pokusaj cetnika za drugo otsecanje Sarajeva
slika

Pokusaj ARBIH za deblokadu Sarajeva
slika

Mostar
slika

Mostar, linija razdvajanja ARBIH-HVO/HV
slika

Konjic, Mostar
slika

Gorazde
slika

Gorazde
slika

Gorazde, Dejtonska linija razgranicenja
slika

Vares
slika

Vares
slika

Vozuca, Ozren
slika

Donji Vakuf
slika

Donji Vakuf
slika

Posavina
slika

Posavina, Koridor
slika

Gornji Vakuf
slika

Gornji Vakuf
slika

Gornji Vakuf, linija razdvajanja ARBIH/HV
slika

Bugojno
slika

Srebrenica, Zepa
slika

Srebrenica, Zepa
slika

Zvornik, Srebrenica
slika

Kladanj
slika

Kladanj
slika

Olovo
slika

Teocak
slika

Majevica
slika

Jajce
slika

Bihac
slika

Maksimum cetnicka i autonomasa
slika

Bihac 1994
slika

Bosanska Krajina
slika

Bosanska Krajina
slika

ARBIH maksimalna oslobodjena teritorija
slika

Karington-Kutilierov mirovni plan
slika

Vens-Ovenov mirovni plan
slika

Prvi Oven-Stolterbegov mirovni plan
slika

Drugi Oven-Stolterbrgov mirovni plan
slika

Vasingtonski sporazum Bosnjaka i Hrvata za 58% BiH
slika

Dejton
slika

Dejton
slika
Zadnja izmjena: aburovic, dana/u 16 dec 2012 13:03, ukupno mijenjano 9 puta.

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: Ratne mape

Post Postao/la ZV Keli » 16 dec 2012 00:14

Iako su mape htio bih da postavim par pitanja i konstantacija.
1.Armija je uradila lavovski posao gledajuci ove mape.
2.Zao mi je sto nisu Srebrenica i Zepa bili spojeni vjerovatno nikada ne bi pali a drugo je zar se nije mogla napraviti ofanziva do Bratunca koji je odmah tu?
3.U Srednjoj Bosni je unistena politika 3.entiteta i vjerovatno genocidnog Vlasic zdravo,Donji Vakuf zdravo,Jajce zdravo sto bi Djuro iz TLN rekao.
4.Sarajevska slobodna regija se sirila svugdje osim u gradu nazalost ali ne mogu naci grad Gorazde na ovoj mapi,da li je cijeli bio pod nasom kontrolom ?
5.Regija oko Doboja se fino stabilizovala steta sto se u Dejtonu nije dobio Doboj danas bi bili u mnogo boljoj situaciji u tom dijelu iako ovako nije lose a sta je sa Zvornikom da li je istina da je Armija malte ne drzala ulaz u grad ili je supljak?
Hvala

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Ratne mape

Post Postao/la amkos » 16 dec 2012 00:28

Hvala za mape aburović.


Ja ih bas ne razumijem u potpunosti, ali je suština važna..
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Ciljuge1
Član
Postovi: 157
Pridružen/a: 03 nov 2012 19:47

Re: Ratne mape

Post Postao/la Ciljuge1 » 16 dec 2012 01:28

ZV Keli je napisao/la:Iako su mape htio bih da postavim par pitanja i konstantacija.
1.Armija je uradila lavovski posao gledajuci ove mape.
2.Zao mi je sto nisu Srebrenica i Zepa bili spojeni vjerovatno nikada ne bi pali a drugo je zar se nije mogla napraviti ofanziva do Bratunca koji je odmah tu?
3.U Srednjoj Bosni je unistena politika 3.entiteta i vjerovatno genocidnog Vlasic zdravo,Donji Vakuf zdravo,Jajce zdravo sto bi Djuro iz TLN rekao.
4.Sarajevska slobodna regija se sirila svugdje osim u gradu nazalost ali ne mogu naci grad Gorazde na ovoj mapi,da li je cijeli bio pod nasom kontrolom ?
5.Regija oko Doboja se fino stabilizovala steta sto se u Dejtonu nije dobio Doboj danas bi bili u mnogo boljoj situaciji u tom dijelu iako ovako nije lose a sta je sa Zvornikom da li je istina da je Armija malte ne drzala ulaz u grad ili je supljak?
Hvala
Sto se tice Srebrenice i Zepe oni na mapi nisu bili spojeni ali je bila komunikacija izmedu te dvije enklave.Jeste bilo sacekusa sa Srbske strane ali su ljudi puno isli tamo vamo u brasno i druge potrebstine.Svi halikopteri koji su dolazili iz slobodnog djela BiH a koji su bili namjenjeni Srebrenici upravo su slijetali u Zepu ondakle je i Naser Oric prebacen u Tuzlu.Najvece greska je napravljena "93godine kada su se Naserovi vojnici umjesto da idu prema Tuzli oni su isli prema Srbiji mada ih je samo nekoliko kilometara djelilo od teritorije pod kontrolom 2Korpusa.
Sto se tice Zvornika,znam da je Armije na pocetku drzala Kula Grad koji je bio vazniji nego ulaz u grad ali je nakon nepun mjesec dana pao u Srbske ruke.Isto,kada je osloboden grad Kalesija,Memici,Mahala i jos neki djelovi opstine Kalesija,tada smo bili najblizi Zvorniku ali ne bas ulaz u grad.Mada su Srbi poslije vratili neku tu izgubljenu teritoriju ukljucujuci i Mahalu.Ondar,krajem "92godine kada je oslobodeno Novo Selo ili Josanica tada smo bili nekih 5-6km od Zvronika i to je to.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41185
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Ratne mape

Post Postao/la Jack » 16 dec 2012 03:29

Sto se tice Doboja.Mi smo drzali i Svjetlicu koja je fakticki predgradje Doboja.Jedno vrijeme veci dio Stanic Rijeke su drzali cetnici, ali 1994 smo mi vratili veci dio sela.Ovo ostalo je kao i iz rata, mislim Daytonska linija

Armija je drzala Kulu Grad i Krizevice, kao i Jusice, to je danasnja opcina Zvornik


Ovo je iz mape Balkan Battlegrounds.Veoma dobre ratne mape, moram priznati.Burovic je ubacio dobar dio tih mapa, ali fali jos
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Ratne mape

Post Postao/la Zmaj » 16 dec 2012 13:57

Nije nikad cijela opstina Donji Vakuf bila okupirana od strane smrda, Prusac je cijeli rat bio nas.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Abdurrahman
Član
Postovi: 664
Pridružen/a: 27 okt 2012 07:06
Lokacija: Tuzla, Bosna i Hercegovina

Re: Ratne mape

Post Postao/la Abdurrahman » 16 dec 2012 21:25

Ciljuge1 je napisao/la:
ZV Keli je napisao/la:Iako su mape htio bih da postavim par pitanja i konstantacija.
1.Armija je uradila lavovski posao gledajuci ove mape.
2.Zao mi je sto nisu Srebrenica i Zepa bili spojeni vjerovatno nikada ne bi pali a drugo je zar se nije mogla napraviti ofanziva do Bratunca koji je odmah tu?
3.U Srednjoj Bosni je unistena politika 3.entiteta i vjerovatno genocidnog Vlasic zdravo,Donji Vakuf zdravo,Jajce zdravo sto bi Djuro iz TLN rekao.
4.Sarajevska slobodna regija se sirila svugdje osim u gradu nazalost ali ne mogu naci grad Gorazde na ovoj mapi,da li je cijeli bio pod nasom kontrolom ?
5.Regija oko Doboja se fino stabilizovala steta sto se u Dejtonu nije dobio Doboj danas bi bili u mnogo boljoj situaciji u tom dijelu iako ovako nije lose a sta je sa Zvornikom da li je istina da je Armija malte ne drzala ulaz u grad ili je supljak?
Hvala
Sto se tice Srebrenice i Zepe oni na mapi nisu bili spojeni ali je bila komunikacija izmedu te dvije enklave.Jeste bilo sacekusa sa Srbske strane ali su ljudi puno isli tamo vamo u brasno i druge potrebstine.Svi halikopteri koji su dolazili iz slobodnog djela BiH a koji su bili namjenjeni Srebrenici upravo su slijetali u Zepu ondakle je i Naser Oric prebacen u Tuzlu.Najvece greska je napravljena "93godine kada su se Naserovi vojnici umjesto da idu prema Tuzli oni su isli prema Srbiji mada ih je samo nekoliko kilometara djelilo od teritorije pod kontrolom 2Korpusa.
Sto se tice Zvornika,znam da je Armije na pocetku drzala Kula Grad koji je bio vazniji nego ulaz u grad ali je nakon nepun mjesec dana pao u Srbske ruke.Isto,kada je osloboden grad Kalesija,Memici,Mahala i jos neki djelovi opstine Kalesija,tada smo bili najblizi Zvorniku ali ne bas ulaz u grad.Mada su Srbi poslije vratili neku tu izgubljenu teritoriju ukljucujuci i Mahalu.Ondar,krajem "92godine kada je oslobodeno Novo Selo ili Josanica tada smo bili nekih 5-6km od Zvronika i to je to.
Ciljuge, mora da si iz Zivinica jer nickname me asocira na to. :-)

Moram da te ispravim po pitanju blizine Zvorniku koje je Armija drzala. Mi nikada nismo KASNIJE tj., poslije 1992 godine drzali teritoriju koja bi ukljucivala samo 5-6 km do grada Zvornika. Mozda gore kod Klise i od tog dijela da je bilo prema Drini 5-6 km vazdusne linije, ali sto se tice grada Zvornika, ne, nismo bili nikad 5-6 km udaljeni. Kalesija je prvi oslobodjeni grad u BiH, oslobodjena je nakon 11 dana okupacije zajedno s naseljima Dubnica ( nekada srpsko, danas 98 % bosnjacko ), Prnjavor ( bosnjacko ), Kalesija Gornja ( bosnjacka ), Brda ( bosnjacka ), Paljevine zaselak s nekih 50-70 kuca ( srpsko naselje, danas bosnjacko 100% ), i jos jedno ili dvoje srpski zaselaka iznad grada Kalesije prema Majevici gore, ukljucujuci i Memice i Mahalu koji su bili bosnjacki. Kasnije je Mahala ponovo okupirana i dio naselja Memici ( vecina naselja Bulatovci koji se nalaze izmedju Mahale i Memica su bili pod okupacijom sve do kraja rata ). Dakle, od grada Kalesije do ulaza u grad Zvornik ima tacno 22 km. Ja sam mislio da neka vise od 18km, no, imas sad tablu stavljenu na izlazu iz Kalesije prema Zvorniku na kojoj pise 22 km do Zvornika. Dakle, 4-5km od Kalesije do Memica. Mozda 6 km... sto znaci da od strane Kalesije prema Zvorniku i Drini smo bili blizu nekih 15-16km...i to kroz pretezno bosnjacku imovinu i naselja.
Zadnja izmjena: Abdurrahman, dana/u 16 dec 2012 21:33, ukupno mijenjano 1 put.
You prepare for a journey according to the amount of time that you are going to be on that journey. So what do you say about the Hereafter?

Avatar
Abdurrahman
Član
Postovi: 664
Pridružen/a: 27 okt 2012 07:06
Lokacija: Tuzla, Bosna i Hercegovina

Re: Ratne mape

Post Postao/la Abdurrahman » 16 dec 2012 21:32

Jack je napisao/la:Sto se tice Doboja.Mi smo drzali i Svjetlicu koja je fakticki predgradje Doboja.Jedno vrijeme veci dio Stanic Rijeke su drzali cetnici, ali 1994 smo mi vratili veci dio sela.Ovo ostalo je kao i iz rata, mislim Daytonska linija

Armija je drzala Kulu Grad i Krizevice, kao i Jusice, to je danasnja opcina Zvornik


Ovo je iz mape Balkan Battlegrounds.Veoma dobre ratne mape, moram priznati.Burovic je ubacio dobar dio tih mapa, ali fali jos
Prema Dejtonskom Mirovnom Sporazumu, vecinski dio naselja Osmaci pripao je opcini Kalesiji ( a i prije je taj dio bio opcina Kalesija ) tj., vecem bh entitetu, ukljucujuci i njihovu pravoslavnu crkvu, dom kulture gdje su bosnjacki civili prebijani ukljucujuci moga oca i rodjake - 11 kmsija i daljnjih rodjaka mi je tu ubijeno, osnovnu skolu, itd. A samo pola km od te linije bosnjacko veliko naselje Seher se nalazi. Dakle, to smo dobili i cetnici bi se morali seliti preko Borogova/Brda tamo prema Sekovicima i Zvorniku...no, nacelnik opcine Kalesije Tosumbegovic... napravio je deal, misleci da radi dobro, tako sto je ovo prepustio manjem bh entitetu, tj., Srbima u zamjenu za Jusice i jos jednom naselje moguce da je u pitanju Krizevici ( gornji dio Krizevaca, jer Krizevci naselje presijecaju magistralu Zvornik Kalesija, a to mi nikad nismo drzali ).

Do kraja rata, Armija je drzala ova dva bosnjacka naselja: Jusice i jos jedno koji su se hrabro borili i bila je velika sramota i steta da se ta dva naselja prepusti u entitet u kojem ce vladati bosanski Srbi, s druge strane vecina imovine i kuca koja je pripalo nama u Osmacima jeste bilo srpsko... no, moja poenta jeste:

NIJE se smjelo ni u kom slucaju ovo mijenjati JER: dva bosnjacka naselja Jusici i drugo bi i pripala manjem bh entitetu, ali bi se tamo nas narod vratio i to je opet nase, no, Osmaci, Osmaci, tu nas je nacelnik zeznuo jer da smo to uzeli, nikad vise cetnickom gnijezda tu nebi bilo, a bili bi porazeni kao nikad da im se to oduzelo...
You prepare for a journey according to the amount of time that you are going to be on that journey. So what do you say about the Hereafter?

don kacunko

Re: Ratne mape

Post Postao/la don kacunko » 16 dec 2012 21:41

E znam da nije tema, ali ako mozes postaviti neku kartu opstine Osmaci i da obiljezis koja su naselja nasa a koja srpska, posto si vjerovatno iz tog kraja. Kakva je situacija sa preregistracijom biraca, hocel biti hajra sada 2014.

Avatar
Abdurrahman
Član
Postovi: 664
Pridružen/a: 27 okt 2012 07:06
Lokacija: Tuzla, Bosna i Hercegovina

Re: Ratne mape

Post Postao/la Abdurrahman » 16 dec 2012 21:48

don kacunko je napisao/la:E znam da nije tema, ali ako mozes postaviti neku kartu opstine Osmaci i da obiljezis koja su naselja nasa a koja srpska, posto si vjerovatno iz tog kraja. Kakva je situacija sa preregistracijom biraca, hocel biti hajra sada 2014.
Nisam siguran kakva je situacija trenutno s pre-registracijom biraca. Pokusat cu tu nesto da pomognem ili organizujem.

Rado bih obiljezio koja su naselja bosnjacka a koja srpska u toj opcini, no, iskren da budem, ja ne znam kako te karte praviti... nazalost. A inace volim mape...po cijeli dan bih ih samo farbao i crtao. :)
You prepare for a journey according to the amount of time that you are going to be on that journey. So what do you say about the Hereafter?

don kacunko

Re: Ratne mape

Post Postao/la don kacunko » 16 dec 2012 22:09

Moj najbolji haver je iz Kalesije, iz Toisica. Ali nije upoznat sa situacijom u Osmacima. Hajde nam napravi jedan izvjestaj o tome kakva je situacija i tako, a mislim da aburovic zna to crtati samo mu dadni podatke.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41185
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Ratne mape

Post Postao/la Jack » 16 dec 2012 22:26

http://imap.bosanskehistorije.com/index ... &Itemid=54

Mapa prijeratne opcine Kalesija

Opcina Osmaci:
Osmaci.80% Srpski kao naselje.Zaseok Markovici oko 45-55 kuca, cirka 150-200 stanovnika u Federaciji
Seher i Mahala
Caparde, Kosovaca, Vilicevici i Kusonje
Kulina, Hajvazi i Seher
Matkovci, Borogovo, Sajtovici i Rakino Brdo
Dio naselja Zelina, kao i dio Gojcina, ali veoma mali dio Gojcina


Biracki spisak 2010

Osmaci

Gojcin ima 5 redovnih biraca
Zelina 77 redovnih biraca
Drvenice 1 redovan birac
Like 13 redovnih biraca
Mramorak 7 redovnih biraca
Oskopice 2 redovna biraca
Panduri 56 redovnih biraca
Sarci 89 redovnih biraca
Zagorci 13 redovnih
Mahala 42 redovna biraca
Seher 113 redovnih biraca
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Ratne mape

Post Postao/la Zmaj » 16 dec 2012 23:37

Mogu ja napraviti mapu za opstine Osmaci i Kalesiju kao sto sam za Jajce. ;) Dajte mi 5-6 dana i bit ce gotovo :zastava:
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41185
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Ratne mape

Post Postao/la Jack » 16 dec 2012 23:44

Otvorio sam novu temu

Imenik naseljenih mjesta Kalesije

Samo jos da prepisem neka naselja.Pa cu zavrsiti uskoro
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Ciljuge1
Član
Postovi: 157
Pridružen/a: 03 nov 2012 19:47

Re: Ratne mape

Post Postao/la Ciljuge1 » 17 dec 2012 01:28

Abdurrahman je napisao/la:
Ciljuge1 je napisao/la:
ZV Keli je napisao/la:Iako su mape htio bih da postavim par pitanja i konstantacija.
1.Armija je uradila lavovski posao gledajuci ove mape.
2.Zao mi je sto nisu Srebrenica i Zepa bili spojeni vjerovatno nikada ne bi pali a drugo je zar se nije mogla napraviti ofanziva do Bratunca koji je odmah tu?
3.U Srednjoj Bosni je unistena politika 3.entiteta i vjerovatno genocidnog Vlasic zdravo,Donji Vakuf zdravo,Jajce zdravo sto bi Djuro iz TLN rekao.
4.Sarajevska slobodna regija se sirila svugdje osim u gradu nazalost ali ne mogu naci grad Gorazde na ovoj mapi,da li je cijeli bio pod nasom kontrolom ?
5.Regija oko Doboja se fino stabilizovala steta sto se u Dejtonu nije dobio Doboj danas bi bili u mnogo boljoj situaciji u tom dijelu iako ovako nije lose a sta je sa Zvornikom da li je istina da je Armija malte ne drzala ulaz u grad ili je supljak?
Hvala
Sto se tice Srebrenice i Zepe oni na mapi nisu bili spojeni ali je bila komunikacija izmedu te dvije enklave.Jeste bilo sacekusa sa Srbske strane ali su ljudi puno isli tamo vamo u brasno i druge potrebstine.Svi halikopteri koji su dolazili iz slobodnog djela BiH a koji su bili namjenjeni Srebrenici upravo su slijetali u Zepu ondakle je i Naser Oric prebacen u Tuzlu.Najvece greska je napravljena "93godine kada su se Naserovi vojnici umjesto da idu prema Tuzli oni su isli prema Srbiji mada ih je samo nekoliko kilometara djelilo od teritorije pod kontrolom 2Korpusa.
Sto se tice Zvornika,znam da je Armije na pocetku drzala Kula Grad koji je bio vazniji nego ulaz u grad ali je nakon nepun mjesec dana pao u Srbske ruke.Isto,kada je osloboden grad Kalesija,Memici,Mahala i jos neki djelovi opstine Kalesija,tada smo bili najblizi Zvorniku ali ne bas ulaz u grad.Mada su Srbi poslije vratili neku tu izgubljenu teritoriju ukljucujuci i Mahalu.Ondar,krajem "92godine kada je oslobodeno Novo Selo ili Josanica tada smo bili nekih 5-6km od Zvronika i to je to.
Ciljuge, mora da si iz Zivinica jer nickname me asocira na to. :-)

Moram da te ispravim po pitanju blizine Zvorniku koje je Armija drzala. Mi nikada nismo KASNIJE tj., poslije 1992 godine drzali teritoriju koja bi ukljucivala samo 5-6 km do grada Zvornika. Mozda gore kod Klise i od tog dijela da je bilo prema Drini 5-6 km vazdusne linije, ali sto se tice grada Zvornika, ne, nismo bili nikad 5-6 km udaljeni. Kalesija je prvi oslobodjeni grad u BiH, oslobodjena je nakon 11 dana okupacije zajedno s naseljima Dubnica ( nekada srpsko, danas 98 % bosnjacko ), Prnjavor ( bosnjacko ), Kalesija Gornja ( bosnjacka ), Brda ( bosnjacka ), Paljevine zaselak s nekih 50-70 kuca ( srpsko naselje, danas bosnjacko 100% ), i jos jedno ili dvoje srpski zaselaka iznad grada Kalesije prema Majevici gore, ukljucujuci i Memice i Mahalu koji su bili bosnjacki. Kasnije je Mahala ponovo okupirana i dio naselja Memici ( vecina naselja Bulatovci koji se nalaze izmedju Mahale i Memica su bili pod okupacijom sve do kraja rata ). Dakle, od grada Kalesije do ulaza u grad Zvornik ima tacno 22 km. Ja sam mislio da neka vise od 18km, no, imas sad tablu stavljenu na izlazu iz Kalesije prema Zvorniku na kojoj pise 22 km do Zvornika. Dakle, 4-5km od Kalesije do Memica. Mozda 6 km... sto znaci da od strane Kalesije prema Zvorniku i Drini smo bili blizu nekih 15-16km...i to kroz pretezno bosnjacku imovinu i naselja.
Selam Abdurrahman,sta ima Kalesija :fes:
Ovo sto sam naveo za Zvornik,odnosilo se je na pocetak rata,odnosno na "92godinu i pocetak "93godine...kada su se muslimanske snage Srebrenica spojile sa Konjevic Poljem,Cerskom,Kasabom,Kamenicom i Zepom.Tada je osloboden dobar dio Podrinja ukljucujuci i Novo Selo ili Josanicu koji je bio udaljen nekih po mojoj procjeni 5-6kilometara od Zvornika.To znaci kada se ide iz Srebrenice za Zvornik,nikako iz pravca Kalesije.Znam kada je oslobodena Prnjavor,Kalesija,Memici,Mahala i jos neki djelovi Kalesije i kad je linije bila uspostavljena haman kod Capardi i da smo tad bili najblizi Zvroniku iz tog pravca(mislim Kalesije) ali nikako nisam rekao da smo iz tog pravca bili 5-6kilometara.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Ratne mape

Post Postao/la amkos » 17 dec 2012 01:53

U Memićima se napravila ona velika dzamija jel da ? Pravo fina.

Steta za ovo sve i Osmake i to..

Nista natalitet i demografija i lagano, nema druge..
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Abdurrahman
Član
Postovi: 664
Pridružen/a: 27 okt 2012 07:06
Lokacija: Tuzla, Bosna i Hercegovina

Re: Ratne mape

Post Postao/la Abdurrahman » 26 dec 2012 13:12

Jack je napisao/la:http://imap.bosanskehistorije.com/index ... &Itemid=54

Mapa prijeratne opcine Kalesija

Opcina Osmaci:
Osmaci.80% Srpski kao naselje.Zaseok Markovici oko 45-55 kuca, cirka 150-200 stanovnika u Federaciji
Seher i Mahala
Caparde, Kosovaca, Vilicevici i Kusonje
Kulina, Hajvazi i Seher
Matkovci, Borogovo, Sajtovici i Rakino Brdo
Dio naselja Zelina, kao i dio Gojcina, ali veoma mali dio Gojcina


Biracki spisak 2010

Osmaci

Gojcin ima 5 redovnih biraca
Zelina 77 redovnih biraca
Drvenice 1 redovan birac
Like 13 redovnih biraca
Mramorak 7 redovnih biraca
Oskopice 2 redovna biraca
Panduri 56 redovnih biraca
Sarci 89 redovnih biraca
Zagorci 13 redovnih
Mahala 42 redovna biraca
Seher 113 redovnih biraca

Evo npr. po ovome mozemo da vidimo koliko je prikazan broj Bosnjaka u manjku poredeci one koji su prijavljeni za izbore. Npr. Drvenice gdje ima preko 20 porodica koji su se vratili, samo JEDAN je prijavljen u Osmacima na licnoj karti odnosno za izbore. Sto znaci kako sam rekao na drugoj temi o Kalesiji, da je 80 % ( a po ovome i vise ) Bosnjaka prijavljeno u Kalesiji radi benificija. Pa npr. Seher gdje ima samo 113 prijavljenih Bosnjaka, a u tom naselju danas ima sigurno preko 400-450 Bosnjaka povratnika. Mahala 42 redovna biraca...a cijelo naselje je bosnjacko, i sigurno da ima preko 150-200 biraca na izborima.
You prepare for a journey according to the amount of time that you are going to be on that journey. So what do you say about the Hereafter?

Avatar
Abdurrahman
Član
Postovi: 664
Pridružen/a: 27 okt 2012 07:06
Lokacija: Tuzla, Bosna i Hercegovina

Re: Ratne mape

Post Postao/la Abdurrahman » 26 dec 2012 13:13

Ciljuge1 je napisao/la:quote]
Selam Abdurrahman,sta ima Kalesija :fes:
Ovo sto sam naveo za Zvornik,odnosilo se je na pocetak rata,odnosno na "92godinu i pocetak "93godine...kada su se muslimanske snage Srebrenica spojile sa Konjevic Poljem,Cerskom,Kasabom,Kamenicom i Zepom.Tada je osloboden dobar dio Podrinja ukljucujuci i Novo Selo ili Josanicu koji je bio udaljen nekih po mojoj procjeni 5-6kilometara od Zvornika.To znaci kada se ide iz Srebrenice za Zvornik,nikako iz pravca Kalesije.Znam kada je oslobodena Prnjavor,Kalesija,Memici,Mahala i jos neki djelovi Kalesije i kad je linije bila uspostavljena haman kod Capardi i da smo tad bili najblizi Zvroniku iz tog pravca(mislim Kalesije) ali nikako nisam rekao da smo iz tog pravca bili 5-6kilometara.
Ve 'alejkumus-Selam.

Hvala na pojasnjenju. :-)
You prepare for a journey according to the amount of time that you are going to be on that journey. So what do you say about the Hereafter?

Avatar
Abdurrahman
Član
Postovi: 664
Pridružen/a: 27 okt 2012 07:06
Lokacija: Tuzla, Bosna i Hercegovina

Re: Ratne mape

Post Postao/la Abdurrahman » 26 dec 2012 13:13

amkos je napisao/la:U Memićima se napravila ona velika dzamija jel da ? Pravo fina.

Steta za ovo sve i Osmake i to..

Nista natalitet i demografija i lagano, nema druge..
Da.
You prepare for a journey according to the amount of time that you are going to be on that journey. So what do you say about the Hereafter?

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41185
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Ratne mape

Post Postao/la Jack » 27 dec 2012 05:48

Amkos nije sve u natalitetu i ekonomiji,nesto je u sposobnosti

Inace, hvala na objasnjenju sto se tice ovoga.Mislim na Rahmana
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Odgovorite