☑ Pravila foruma i savjeti

BPS - Sefer Halilović

Jakub
Član
Postovi: 343
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:25

Re: BPS -Sefer Halilović

Post Postao/la Jakub » 27 jan 2013 16:22

Ne moze,proizvoljna ocjena!bez argumenata samo nagadja.Onako!Vidjet ces njegov odgovor,nista ga neces razumjeti!

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: BPS -Sefer Halilović

Post Postao/la ZV Keli » 27 jan 2013 16:36

Citao sam knjigu njegovog sina,sta su prosli i u ratu i poslije njega.Davno sam jos,cini mi se ima 6-7 godina,gledao emisiju o generalima Armije i pricao je kako su mu ubili zenu i njenog brata.Sin u knjizi pise kako je cesto na Ciglanama(gdje su zivjeli)vidjao covjeka u parku ili parkingu,ne mogu da se sjetim tacno da li je park ili parking,covjeka koji je gledao u njihov stan.Prezivio je pukom srecom.
Eto samo to da dodam uz njega,nije los covjek,borio se za Bosnjake kada su ostali nasi politicari(ako su uopste nasi)savijali ledja i Srbima i Hrvatima davali sve sto su trazili.
Moze li neko od vas starijih a mozda najbolje Jakub da da odgovor,posto je iz Sarajeva ili Sarajlija,sta se desavalo oko smjene Halilovica,kako je uopste moguce da Rasim koji je bio u JNA kasnije uhapsen postane tako visokorangiran?

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: BPS -Sefer Halilović

Post Postao/la Abidaga » 27 jan 2013 16:43

mentalita je napisao/la:
BH-HZ je napisao/la:
amkos je napisao/la:Ovo je jedna gromada od čovjeka, heroj, jedan od najboljih bošnjačkih sinova. :zastava: :huhu:
Stoji to da je heroj,ali je u isto vrijeme i veliki interesdzija...
Mozes li preciznije objasniti ovo?
Osnovao sebi stranku koja nosi njegovo ime kako ga vise nikad niko nebi mogao smejeniti ni nakon 20 godina.

Jakub
Član
Postovi: 343
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:25

Re: BPS -Sefer Halilović

Post Postao/la Jakub » 27 jan 2013 16:44

Zap mi je Ali stvarno ne znam.Ja sam znao samo za liniju,nista me drugo nije interesovalo.Pojma ne mam sta se desavalo.I porodicu sam bio zapostavio.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: BPS -Sefer Halilović

Post Postao/la Abidaga » 27 jan 2013 16:55

ZV Keli je napisao/la:sta se desavalo oko smjene Halilovica,kako je uopste moguce da Rasim koji je bio u JNA kasnije uhapsen postane tako visokorangiran?
Seferov sin je u knjizi "Drzavna tajna" jasno napisao da je Sefer zajedno sa Fahrom stvaro opozicijonu stranku 1993 dok je jos bio prvi covjek armije. A Rasim Delic je bio najskolovaniji oficir u Armiji BiH i jedino Seferovci tvrde da je nekad uhapsen.

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: BPS -Sefer Halilović

Post Postao/la ZV Keli » 27 jan 2013 19:55

Abidaga je napisao/la:
ZV Keli je napisao/la:sta se desavalo oko smjene Halilovica,kako je uopste moguce da Rasim koji je bio u JNA kasnije uhapsen postane tako visokorangiran?
Seferov sin je u knjizi "Drzavna tajna" jasno napisao da je Sefer zajedno sa Fahrom stvaro opozicijonu stranku 1993 dok je jos bio prvi covjek armije. A Rasim Delic je bio najskolovaniji oficir u Armiji BiH i jedino Seferovci tvrde da je nekad uhapsen.
Ja stvarno ne znam zato i pitam,nista nisam tvrdio.
Jakube isti odgovor dobih od starog i dajdzi,zato i pitah ovdje.

Jakub
Član
Postovi: 343
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:25

Re: BPS -Sefer Halilović

Post Postao/la Jakub » 27 jan 2013 20:21

Mi obicni ljudi NISTA ne znamo.Kad Bih ti pisao kakve su se sve igre igrale I gdje sam bio svjedok,odnosno promatrac kome su bile vezane ruke ,nebi mi vjerovao.Zato me nervira kad pojedinci fale Neke nase, a ne znaju kakve su gadosti I dogovore imali sa nasim krvnicima I sta su radili.

Agron
Član
Postovi: 289
Pridružen/a: 29 mar 2013 12:14
Lokacija: Sarajevo

Re: BPS - Sefer Halilović

Post Postao/la Agron » 17 nov 2013 13:42

Uz dužno poštovanje prema ratnim zaslugama Sefera Halilovića on je u zadnje dvije godine pao jako nisko u mojim očima, neki od razloga:
-šurovanje sa šćepom koje izgleda traje već decenijama :what:
-pljuvanje i neosnovane optužbe na račun porodice Izetbegović u tariguzu Дневни Аваз u vrijeme najžešće kampanje koalicije SDP-SBB kontra Bakira i SDA
-potpuno nekritički osvrt na skandalozne izjave i općenito politiku Fahrudina Radončića i njegovog SBB-a

Evo i najnovijeg saopštenja BPS-a kontre SDA a koje je potpuno na tragu politike šćepe Radončića i njegove tkz. stranke

http://www.bosnjaci.net/prilog.php?rid=1&pid=50631 :bad:

Busaju se patriotizmom samo kad pljuju SDA ili ponekad SDP ali su potpuno nijemi na istupe Fahrudina Radončića, pametnom dovoljno. :tchuss:
Bošnjak koji nije nacionalista nije ni Bošnjak!

Nama treba nacionalna a ne demokratska fronta!

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: BPS - Sefer Halilović

Post Postao/la amkos » 17 nov 2013 16:26

Tačno, dvoličnost očita. Pa ne može se na 2 stolice odjednom sjediti. :roll:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: BPS - Sefer Halilović

Post Postao/la noel malcolm » 17 nov 2013 19:42

amkos je napisao/la:Tačno, dvoličnost očita. Pa ne može se na 2 stolice odjednom sjediti. :roll:
Tako je Amkos, i fizika je to dokazala!

:chef:
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: BPS - Sefer Halilović

Post Postao/la Abidaga » 28 apr 2014 13:27

v2pdWYMfQeA

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: BPS - Sefer Halilović

Post Postao/la Abidaga » 20 sep 2015 23:01

Generali Armije RBiH optužuju jedni druge za ratne zločine:
kjKF9ltBLqA
Mq4alEtCtwU
WfnkJErrzpM
LKmN876k9S4
U filmu "Sefer Halilović – zlotvor" iznose se navodni dokazi o odgovornosti Sefera za ratne zločine a film je odgovor na film Seferovog sina Semira "Kako je izdana Hercegovina" u kojem odgovornost za zločine i navodnu izdaju Hercegovine Halilovići besramno podmeću rahmetli Aliji Izetbegoviću, Rasimu Deliću i drugim pripadnicima Armije RBiH:
ZGm12BcjWw0

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: BPS - Sefer Halilović

Post Postao/la krhan » 20 sep 2015 23:50

Gledo sam ovo Abidaga i lijepo je sto si ovo postavio. Preporucio bih svakom da pogleda sve dijelove. Ja sam mislio postaviti pa se sturio ali nije bitno eto ti si odradio brate. :gut:

Neko je to lijepo izplaniro sa ciljem da se nasi sa cetama i ustasama izjednacimo i na kraju ce ispasti da su se oni branili a mi njih napali ikao slag na to sve da smo sami sebe ubijali. :vomit:

Opasniji su ovi nasi otpadnici sto su u nasem korpusu nego cete i ujke zajedno. To su vece stetocine po nas nego ovi drugi. Prvo moramo ocistiti nase redove, bez toga nama nema napredka.
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: BPS - Sefer Halilović

Post Postao/la krhan » 20 sep 2015 23:53

Ps. zaboravih napisati. Ovaj Semir Halilovic ima FB stranicu "DRZAVNE TAJNE".

Taj lik jedini poznaje drzavne tajne i niko drugi, izvinite ima i par istomisljenika. Ako mu neko da kontra odgovor, ljudina to brise i blokira te odmah. Licno dozivio. :mrgreen:
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: BPS - Sefer Halilović

Post Postao/la Zmaj » 03 okt 2018 18:37

Y6EPFTaHkOE
Ekskluzivni gost najnovijeg video intervjua na portalu Vijesti.ba je predsjednik BPS-a Sefer Halilović. Halilović odgovara zašto misli da se Bosna i Hercegovina danas nalazi u težem stanju nego 1992.godine i da je predstojeće vrijeme za državu biti ili ne biti? Razotkriva politike Milorada Dodika i Dragana Čovića i šalje jasne odgovore na pokušaje nasrtaja na Bosnu i Hercegovinu. Zašto smatra da bi referendum o otcjepljenju bio objava rata? Saznajte i zašto misli da je Aleksandar Vučić “četnik obrijane brade“, iznosi procjenu da je vojska Srbije slaba i nemoćna i da se odbrani, a ne da nekoga napadne te da nije u prilici da prijeti bilo kome u regionu za što daje primjer Kosova. Uputio je i jasne poruke predsjednici Hrvatske Kolindi Grabar-Kitarović. Razgovarano je i o aktuelnom stanju u Bosni i Hercegovini, izbornoj kampanji i mogućoj krađi glasova, te razlozima zbog kojih se kandidirao za državni Parlament. Halilović je uputio i jasnu poruku onima koji će glasati na izborima 7. oktobra.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: BPS - Sefer Halilović

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 04 okt 2018 21:26

Zmaj je napisao/la:Y6EPFTaHkOE
Ekskluzivni gost najnovijeg video intervjua na portalu Vijesti.ba je predsjednik BPS-a Sefer Halilović. Halilović odgovara zašto misli da se Bosna i Hercegovina danas nalazi u težem stanju nego 1992.godine i da je predstojeće vrijeme za državu biti ili ne biti? Razotkriva politike Milorada Dodika i Dragana Čovića i šalje jasne odgovore na pokušaje nasrtaja na Bosnu i Hercegovinu. Zašto smatra da bi referendum o otcjepljenju bio objava rata? Saznajte i zašto misli da je Aleksandar Vučić “četnik obrijane brade“, iznosi procjenu da je vojska Srbije slaba i nemoćna i da se odbrani, a ne da nekoga napadne te da nije u prilici da prijeti bilo kome u regionu za što daje primjer Kosova. Uputio je i jasne poruke predsjednici Hrvatske Kolindi Grabar-Kitarović. Razgovarano je i o aktuelnom stanju u Bosni i Hercegovini, izbornoj kampanji i mogućoj krađi glasova, te razlozima zbog kojih se kandidirao za državni Parlament. Halilović je uputio i jasnu poruku onima koji će glasati na izborima 7. oktobra.
Prvih 15 minuta ovog razgovara su fantasticni i svakome bi porucio da ovo saslusa.
Samo BiH.

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: BPS - Sefer Halilović

Post Postao/la Zmaj » 04 okt 2018 22:35

BosnjackaHercegovina je napisao/la:
Zmaj je napisao/la:Y6EPFTaHkOE
Ekskluzivni gost najnovijeg video intervjua na portalu Vijesti.ba je predsjednik BPS-a Sefer Halilović. Halilović odgovara zašto misli da se Bosna i Hercegovina danas nalazi u težem stanju nego 1992.godine i da je predstojeće vrijeme za državu biti ili ne biti? Razotkriva politike Milorada Dodika i Dragana Čovića i šalje jasne odgovore na pokušaje nasrtaja na Bosnu i Hercegovinu. Zašto smatra da bi referendum o otcjepljenju bio objava rata? Saznajte i zašto misli da je Aleksandar Vučić “četnik obrijane brade“, iznosi procjenu da je vojska Srbije slaba i nemoćna i da se odbrani, a ne da nekoga napadne te da nije u prilici da prijeti bilo kome u regionu za što daje primjer Kosova. Uputio je i jasne poruke predsjednici Hrvatske Kolindi Grabar-Kitarović. Razgovarano je i o aktuelnom stanju u Bosni i Hercegovini, izbornoj kampanji i mogućoj krađi glasova, te razlozima zbog kojih se kandidirao za državni Parlament. Halilović je uputio i jasnu poruku onima koji će glasati na izborima 7. oktobra.
Prvih 15 minuta ovog razgovara su fantasticni i svakome bi porucio da ovo saslusa.
Covjek je legenda, steta samo sto ne dobiva vise glasova.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: BPS - Sefer Halilović

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 04 okt 2018 22:43

On ne dobiva vise glasova jer razmislja kao inzinjer (to jest fokusira se na logicko rjesavanje problema i razmislja kao naucnik) umjesto da razmislja kao diplomata (to jest da se fokusira i na logicko rjesavanje problema kao naucnik ali i na ono ljudsko-emotivno, koje je vise umjetnost manipulacije ljudima, vidjenjima, stavovima, pogledima nego suha nauka). Naucnik uvijek razmislja 2+2=4, ali zivot je mnogo komplikovaniji od sabiranja i oduzimanja i diplomata to shvata. Diplomata shvata emocije konzervativaca u SADu i liberala u Njemackoj, kao i interese Italijana i osjecaje Madjara i Arapa i Turaka i Rusa razmislja o svim tim faktorima koji UTICU na ishod svakog rata na Balkanu. To je nama potrebno. Ali Sefer to nije.

Sefer je meni ideolog - ali on nije vodja. To se moze vidjeti u toku ovog intervjua kada je rekao da mu nije jasno zasto su pojedinci u Bosnjaka govorili da se mora stati sa ofanzivom 95te umjesto da sataru Srbe. On jednostavno ne shvata ljudske odnose i misli striktno logicki - i takvi lideri n prolaze dobro - ja mislim. On ne shvata da je Zapad upravo napravio i vojnu ofanzivu 95e i da je mogao zaustaviti kad je htio. On ne shvata da bi Bosnjaci bili ostro kaznjeni da nisu potpisali Dejton. On razmislja samo sa stanovnistva vojnog stanja tada i ne uzima u obzir sire pojmove koji su jako bitni - a ne misli da su to vojno stanje sredili SAD i EU i oni su ga kontrolisali. Kao i to da smo slucajno rekli "jebite se vi" i nastavili tuci Srbe, da bi navukli gnjev EU i SADa u tom momentu i zavrsili ko Srbi.

Sefer je meni drag i zato i hvalim njegove istupe - ali on nije lider. Nas lider mora biti izvrstan manipulator a on to nije.

Ipak, Sefer i u ovom momentu igra vaznu ulogu u Bosnjaka - jedini lider koji Srbima i Hrvatima kaze da ce biti rata ako ponovo dirnu u BiH, a to je jako vazna pozicija za nas narod i za BiH.
Samo BiH.

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: BPS - Sefer Halilović

Post Postao/la Zmaj » 05 okt 2018 12:30

R-G3cZVtEfc&t
Građani su svjesni da su posljednjih godinu dana otvorena mnoga teška pitanja koja se tiču budućnosti BiH, od odlaska mladih, lošeg zdravstvenog sistema, penzionog sistema, radničkih prava, a svoje nezadovoljstvo ove godine pokazali su nam i borci organizujući masovne proteste u cijeloj FBiH. Ovo su samo neka od pitanja o kojima smo razgovarali sa generalom Seferom Halilovićem, predsjednikom Bosanskohercegovačke patriotske stranke, nosiocem liste BPS-a za Parlament Bosne i Hercegovine na izborima u oktobru.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
momak
Član
Postovi: 667
Pridružen/a: 09 dec 2013 20:26

Re: BPS - Sefer Halilović

Post Postao/la momak » 05 okt 2018 21:55

I meni je Sefer jako drag.
Ali sam potpuno istog misljenja,da jednostavno nije rodzen,da nam bude lider.
Zivio nam Sefere 100 godina :respekt:

Odgovorite