☑ Pravila foruma i savjeti

BPS - Sefer Halilović

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

BPS - Sefer Halilović

Post Postao/la ABen » 14 dec 2012 23:25

Mislim da Halilovic zasluzuje jednu temu.
SEFER HALILOVIĆ
"Republika Srpska pod tim imenom neće moći postojati jer to je podrška genocidu"
B. A. 14/12/2012 21:44:00
http://www.vijesti.ba/vijesti/bih/12108 ... ocidu.html
slika

SARAJEVO - Povodom presude Tribunala u Den Haagu kojom je general Zdravko Tolimir oglašen krivim za genocid u Srebrenici, predsjednik BPS -Sefer Halilović uputio je poruku zvaničnicima manjeg bh. entiteta koja glasi "Republika Srpska pod tim imenom neće moći postojati jer to je podrška genocidu".

"Nova presuda Tribunala u Den Haagu kojom je bivši šef vojne bezbjednosti tzv. VRS Zdravko Tolimir oglašen krivim za genocid u Srebrenici i osuđen na doživotnu robiju dokaz je o udruženom zločinačkom poduhvatu koji su osmislili i proveli civilni i vojni rukovodioci tzv. RS i radi kojih su, također, osuđeni na doživotne kazne zatvora ili kazne dugotrajnog zatvora ili pak čekaju presude kao haški bjegunci i zločinci Radovan Karadžić i Ratko Mladić.

S obzirom da je ovaj zločin, najužasnijih razmjera na tlu Evrope nakon Drugog svjetskog rata, poveden i proveden pod imenom Republika Srpska smatram da je taj naziv uvreda za sve žrtve genocida i udruženog zločinačkog poduhvata koji su sudski dokazani i presuđeni.

Također ime Republika Srpska u svom nazivu pokazuje izlazna vrata svim drugim narodima koji žive ili se žele vratiti u taj manji bh. entitet.

"Ukoliko želite dobrobit svih naroda u BiH, i srpskom narodu, smatram da trebate biti političari koji će pokrenuti talas razuma u srpskoj politici i da ćete prihvatiti presude međunarodnih, i domaćih, sudova i pokrenuti, samoinicijativno, proceduru za uklanjanje tragova genocida počevši od imena Republika Srpska.

Eventualnim negiranjem genocida i drugih užasnih zločina činite strašnu nepravdu žrtvama zločina, ali i onima koji su za vas glasali jer ih na taj način odvajate od ostatka normalnog svijeta", navodi se u saopćenju koje potpisuje predsjednik BPS Sefer Halilović.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
BH-HZ
Član
Postovi: 1284
Pridružen/a: 17 nov 2012 21:22

Re: BPS -Sefer Halilović

Post Postao/la BH-HZ » 15 dec 2012 11:09

Zadnjim izjavama zasluzuje,ali onim ranijim nikako...
Bosna Bosnjacima!

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: BPS -Sefer Halilović

Post Postao/la ABen » 15 dec 2012 11:19

BH-HZ je napisao/la:Zadnjim izjavama zasluzuje,ali onim ranijim nikako...
Meni se nesvida ono njegovo pozivanje na rat. Nismo mi ni nauruzani ni opremljeni za rata. A trenutno nam i netreba nikakav rat.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Jakub
Član
Postovi: 343
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:25

Re: BPS -Sefer Halilović

Post Postao/la Jakub » 15 dec 2012 11:22

Izvini, ali i ti ga pretjera!
Nije istina da je pozivao na rat nego je onom majmunu samo zaprijetio da cemo im yebati mater ako nesto pokusaju.
I potpuno ga podrzavam,100%!

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: BPS -Sefer Halilović

Post Postao/la ABen » 15 dec 2012 11:40

Jakub je napisao/la:Izvini, ali i ti ga pretjera!
Nije istina da je pozivao na rat nego je onom majmunu samo zaprijetio da cemo im yebati mater ako nesto pokusaju.
I potpuno ga podrzavam,100%!
Podrzavam ga i ja, da nije tako, nebi otvorio ovu temu. Meni je to drugacije zvuclo, nego tebi.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: BPS -Sefer Halilović

Post Postao/la amkos » 15 dec 2012 12:37

Ovo je jedna gromada od čovjeka, heroj, jedan od najboljih bošnjačkih sinova. :zastava: :huhu:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: BPS -Sefer Halilović

Post Postao/la ZV Keli » 15 dec 2012 14:40

Amkos ne mislim da treba sinove Bosne dijeli na vece i manje,svi koji su se borili za Bosnu,dali zivote,dijelove tijela,mladost su heroji svi koji su se okrenuli okupatoru su izdajice krvi nema tu hladno toplo vec se zna na jednoj strani heroji na drugoj izdajice i beskicmenjaci!

Avatar
BH-HZ
Član
Postovi: 1284
Pridružen/a: 17 nov 2012 21:22

Re: BPS -Sefer Halilović

Post Postao/la BH-HZ » 15 dec 2012 15:41

amkos je napisao/la:Ovo je jedna gromada od čovjeka, heroj, jedan od najboljih bošnjačkih sinova. :zastava: :huhu:
Stoji to da je heroj,ali je u isto vrijeme i veliki interesdzija...
Bosna Bosnjacima!

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: BPS -Sefer Halilović

Post Postao/la amkos » 15 dec 2012 21:24

ZV Keli je napisao/la:Amkos ne mislim da treba sinove Bosne dijeli na vece i manje,svi koji su se borili za Bosnu,dali zivote,dijelove tijela,mladost su heroji svi koji su se okrenuli okupatoru su izdajice krvi nema tu hladno toplo vec se zna na jednoj strani heroji na drugoj izdajice i beskicmenjaci!

Ok. Meni je nesto drag pa sam sebi dopustio malo slobode da ga ovako opišem. Mišljenja sam da je ovo jedna veoma mentalno stabilna ličnost, kakvih je danas vrlo malo. Danas biti stabilan mentalno je vrlo teško.

Heroj čovjek i gotovo..Da smo bogdo svi ko on i svi bošnjački heroji...Eh..
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: BPS -Sefer Halilović

Post Postao/la ZV Keli » 15 dec 2012 22:02

Razumio sam te odmah,ne brini,i meni je licno veoma drag i smatram ga svijetlom tackom nase politike.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: BPS -Sefer Halilović

Post Postao/la ABen » 09 jan 2013 16:49

BPS-SEFER HALILOVIĆ
RS se ponaša kao pravoslavni entitet, zaustaviti "četnicizaciju" gotovo pola BiH
B. A. 09/01/2013 16:40:00
http://www.vijesti.ba/vijesti/bih/12457 ... a-BiH.html
SARAJEVO - Povodom obilježavanja Dana Republike Srpske i krsne slave tog entiteta, Bosanskohercegovačka patriotska stranka (BPS-Sefer Halilović) smatra da se time napada Dejtonski mirovni sporazum po kojem je jasno da je manji bh. entitet teritorij Bošnjaka, Srba, Hrvata, saopćeno je danas iz ove stranke.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Dezidijat
Član
Postovi: 901
Pridružen/a: 20 dec 2012 00:56

Re: BPS -Sefer Halilović

Post Postao/la Dezidijat » 09 jan 2013 23:19

Po mome misljenju Sefer Halilovic je napravio veliku gresku osnivanjem BPS u svim mogucim mjestima u BH time je potrosio ogroman napor i novce a okupio je oko sebe nepoznate politicki neobrazovane i krimogene ljude koji su usli u njegovu stranku i ukaljali obraz i njega kao licnosti i njegove stranke kao ideje, tu pretezno mislim na slucaj i raspada BPS u ZDK stavljajuci povjerenje BPS u ruke kriminalca Isaka Rame, ili u KS prezentiranjem krimogenog dr.Sabaredzovica i sl slucajevi su jednostavno odbili mnoge Bosnjake i Bosance da jednostavno kazu svaka Seferu cast al ne bih glaso za BPS radi kriminalaca oko njega...zalost.

emir
Član
Postovi: 79
Pridružen/a: 08 nov 2012 13:17

Re: BPS -Sefer Halilović

Post Postao/la emir » 09 jan 2013 23:56

pa zar nije ista situacija u svim drugim strankama. Svugdje se najviše guraju kriminogeni i nemoralni ljudi pošto je danas najlakše lovu namlatiti preko i uz pomoć stranaka. pa čak i ovih malih koji najbolje prolaze kada se pravi većina po općinama. Sefer kao i svi ima i pozitiv nih i negativnih strana, ali ova njegova borba i ukazivanje na zlo koje nosi republika srpska mora biti podržana. Tih negativnih perioda imaju i Tokić Suljagić i mnogi drugi ali trenutno rade stvari koje treba zbog Bosne našeg opstanka podržati bezrezervno. A da bi se riješili svih negativaca koji nam se smiju sa predizbornih listi samo treba prmijeniti u praksu onu Balaševićevu "krivi smo mi što smo se sklanjali..."

Dezidijat
Član
Postovi: 901
Pridružen/a: 20 dec 2012 00:56

Re: BPS -Sefer Halilović

Post Postao/la Dezidijat » 10 jan 2013 01:28

emir je napisao/la:pa zar nije ista situacija u svim drugim strankama. Svugdje se najviše guraju kriminogeni i nemoralni ljudi pošto je danas najlakše lovu namlatiti preko i uz pomoć stranaka. pa čak i ovih malih koji najbolje prolaze kada se pravi većina po općinama. Sefer kao i svi ima i pozitiv nih i negativnih strana, ali ova njegova borba i ukazivanje na zlo koje nosi republika srpska mora biti podržana. Tih negativnih perioda imaju i Tokić Suljagić i mnogi drugi ali trenutno rade stvari koje treba zbog Bosne našeg opstanka podržati bezrezervno. A da bi se riješili svih negativaca koji nam se smiju sa predizbornih listi samo treba prmijeniti u praksu onu Balaševićevu "krivi smo mi što smo se sklanjali..."
ja ne avazim o tome da ga ne treba podrzat ja velim da ga postujem ko insana i kao vodju ali samo sam ukazo na njegove greske i stvari koje su donijele kolapsu njegove stranke i padanju BPS u politicku nemoc, krimogenih hajvana ima u svakoj stranci ali je problem kada ti hajvani godinama pljackaju i varaju postene Ljude a opet ih drze u stranci..
Halilovica cijenim al mi nije jasno zasto jos vuce likove poput Sabaredzovica za sobom?jesul mu toliko bitni? Tokic i dan danas ima negativan period posvadjo se i zavadio sa svima, Suljagic je dobar momak al su mu smjestili tesko par supaka iz SBB i SDA koji su ga mrzili iz privatnih razloga pa su ljubomorno i podlo pokrenuli medijsku hajku na njega kako je izdajica Bosnjaka i bla bla sjecate se te price al eto ga sada i svaka mu cast!

Avatar
BH-HZ
Član
Postovi: 1284
Pridružen/a: 17 nov 2012 21:22

Re: BPS -Sefer Halilović

Post Postao/la BH-HZ » 10 jan 2013 16:39

Suljagic je diskutabilna osoba.U ovom trenutku radi dobar posao,pomaze Bosnjacima,ali sa vjeronaukom nam je samo mogao odmoci i to u kantonu u kojem je velika borba sa komunistickim zaostavstinama!
Bosna Bosnjacima!

Bosnjak
Član
Postovi: 877
Pridružen/a: 30 okt 2012 01:32

Re: BPS -Sefer Halilović

Post Postao/la Bosnjak » 10 jan 2013 23:04

BH-HZ je napisao/la:Suljagic je diskutabilna osoba.U ovom trenutku radi dobar posao,pomaze Bosnjacima,ali sa vjeronaukom nam je samo mogao odmoci i to u kantonu u kojem je velika borba sa komunistickim zaostavstinama!
Meni se ne sviđa što se previše jugonostalgičara, komunjara i ostale bande tog karaktera okuplja oko ove inicijative. Bošnjaci opet nešto pokrenu, a na kraju će ispast da Bošnjaci nemaju ništa s ovim. U nas sve nešto multi-kulti, sve zajedničko, kozmopolitsko. Al dobro, makar eventualni uspjeh inicijative ide u našu korist. Sad treba puškom natjerat ove naše stranke da tamo nastupe zajednički, a ko to ne uradi etiketirat ga kao zadnjeg izdajnika, ljubitelja Karadžića i Ćosića, četnika sa dna kace i sl.

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: BPS -Sefer Halilović

Post Postao/la ZV Keli » 11 jan 2013 00:28

BH-HZ je napisao/la:Suljagic je diskutabilna osoba.U ovom trenutku radi dobar posao,pomaze Bosnjacima,ali sa vjeronaukom nam je samo mogao odmoci i to u kantonu u kojem je velika borba sa komunistickim zaostavstinama!
Sreca pa nije uspjelo i mislim da je to bila presudna bitka za nove generacije Bosnjaka,mislim da se ta kako kazes komunisticka zaostavsina pobijedila bas porazom njegove ideje o ukidanju vjeronauke.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: BPS -Sefer Halilović

Post Postao/la ABen » 12 jan 2013 15:38

BPS: Neka se SDP i SBB povuku iz vlasti ako nisu znali za hrvatski TV kanal
T. C. 12/01/2013 13:47:00
http://www.vijesti.ba/vijesti/bih/12496 ... kanal.html
Sefer Halilović
SARAJEVO - Povodom odluke Vijeća ministara BiH da se pokrene procedura za formiranje tv kanala na hrvatskom jeziku, Bosanskohercegovačka patriotska stranka (BPS-Sefer Halilović) se neće pridružiti grupi stranaka sa sjedištem u Sarajevu koje imaju dvostruku, licemjernu, politiku u kojoj javno govore ono što tajno ne čine i obratno, već će u skladu sa svojom prepoznatljivom politikom stvari nazvati pravim imenom, saopćeno je iz Sektora za komunikacije BPS-a.


:respekt: :zastava:
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: BPS -Sefer Halilović

Post Postao/la ABen » 15 jan 2013 13:10

BPS - Sefer Halilović: Eksplozija znak da paradržava Herceg-Bosna i dalje postoji
http://www.nezavisne.com/novosti/bih/BP ... 75376.html
.Fena - 14.01.2013 14:35
SARAJEVO - Povodom bombaškog napada na spomenik borcima Armije BiH u Mostaru, Bh. Patriotska stranka (BPS - Sefer Halilović) smatra da je taj čin terorizma poruka građanima nehrvatske nacionalnosti u Mostaru da je paradržava Herceg-Bosna i dalje živa i da se njeni metodi ništa ne razlikuju od metoda koji su koristili njeni osnivači: Mate Boban, Jadranko Prlić, Slobodan Praljak i drugi.

"Očigledno je da secesionisti, oličeni u nekim predstavnicima HDZ-ova, i dalje smatraju da Mostar treba biti 'stolni' grad Hrvata u BiH i da svi ostali u tom gradu trebaju biti svedeni na nivo romske zajednice, što se zbog užasne razjedinjonosti Bošnjaka u praksi tamo i događa", saopšteno je iz Sektora za komunikacije BPS-a Sarajevo.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
mentalita
Član
Postovi: 11
Pridružen/a: 20 jan 2013 19:13

Re: BPS -Sefer Halilović

Post Postao/la mentalita » 27 jan 2013 15:19

BH-HZ je napisao/la:
amkos je napisao/la:Ovo je jedna gromada od čovjeka, heroj, jedan od najboljih bošnjačkih sinova. :zastava: :huhu:
Stoji to da je heroj,ali je u isto vrijeme i veliki interesdzija...
Mozes li preciznije objasniti ovo?

Odgovorite